Wrześniowo-październikowe mamusie 2007 - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-26, 07:21   #391
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez kropka241 Pokaż wiadomość
izuniu wracaj do lozeczka.. pij herbatke i staraj sie jak najwiecej spac.. pozniej jak poczujesz sie lepiej wyjdz choc na chwilke na spacerek.. nawet po mleko do sklepu czy cos.. i spowrotem do lozeczka.. kazda z nas ma gorsze dni.. ja dzis zrobilam sobie goraca kapiel.. i chyba za goraca byla bo jak wyszlam to zakrecilo mi sie w glowie i TZt musial mnie do lozka niesc spowrotem..
dziewczyny z tymi kapielami to ostroznie- ja np. mam zakaz kapieli. Jak to powiedzial lekarz "mam nie moczyc dupiny".
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 08:25   #392
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

dokładnie
kapiel owszem ale nigdy goraca poniewaz naczynia krwionosne sie rozkurczaja i moze wystapic krwotok dlatego lepiej zrezygnowac z bardzo ciepłej wody. Ja np. kapie sie w takiej ilości wody, zeby brzuch był lekko zanurzony a własciwie tylko pupa. Bo ja to taki straszek jestem i wole dmuchac na zimne
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 08:36   #393
kindzia1984
Wtajemniczenie
 
Avatar kindzia1984
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: blisko gór
Wiadomości: 2 017
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Kurujcie sie kobitki bo faktycznie wirusów od groma. Moje siostrzenice to już 3 tydzień chorują i 3 razy na nocnym dyżuże lądowały
__________________



Nowosądeczanki
Nasze pragnienia zawsze się modlą,
choćby wargi milczały.

[Augustyn z Hippony]
kindzia1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 11:38   #394
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

To prawda, coraz więcej chorób się roi!
A na kąpiele to mocno uważajcie! Ja zawsze uwielbiałam gorące kąpiele i sobie dosyć często takie robiłam, dopóki się nie dowiedziałam ze jestem w ciązy... Moze to był powód że płód się przestał rozwijać? Nie wiem, ale taka przyjemność bardziej szkodzi niż pomaga.
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 12:39   #395
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

dziewuszki a ja nawet nie wiedzialam ze nie powinnam sie tak moczyc w goracej wodzie:/
normalnie czuje sie teraz jak wyrodna matka
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 12:45   #396
kindzia1984
Wtajemniczenie
 
Avatar kindzia1984
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: blisko gór
Wiadomości: 2 017
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

kropka daj spokó, przecież ludzie nie są wszechwiedzący. A jak teraz wiesz to zrezygnuj z kąpieli
__________________



Nowosądeczanki
Nasze pragnienia zawsze się modlą,
choćby wargi milczały.

[Augustyn z Hippony]
kindzia1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 12:47   #397
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

zaraz ide sie kapac bo o 16 mam wizyte u gina ale juz w chlodniejszej wodzie trzeba sie wymyc
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-26, 14:11   #398
edytka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 154
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

czesc dziewczynki.wpadłam Was odwiedzić. U mnie wszystko OK.czekam sobie do 15 marca na kolejne usg bo minie 12 tydzień i wtedy ponoc trzeba zrobic. czuję się swietnie, chociaż zwykle po jedzonku mam zgage.aaa i jeszce jedno, w nocy musze wstawac siusiac. ale wiecie co? piersi juz tak nie bola, sa tylko nabrzmiala i sie martwie. napiszcie czy Was też juz nie bolą??ja jestem 10 t.c. A w ogole to marze zeby byl juz to 14t.c bo chyba dopiero wtedy odetchne z ulgą...czy Wy tez sie tak ciągle martwicie o swoje maleństwa???całuje mocno!!!
edytka2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 14:18   #399
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Kropeczko to powodzenia u Gina miłej kąpieli

edytka2 to chyba normalne z tym ciągłym mysleniem , z tym wyjątkiem że już przestałam się zamartwiać/ wytłumaczyłam sobie że to nie służy ani mi ani dzidzi A u mnie też 10 tydzień i piersi faktycznie tak bardzo nie bolą , może troszkę po bokach jak dotykam no i widoczna jest na nich siateczka żyłek niebieskich, u mnie wciąż nudności mniejsze , ale są .... Pozdrawiam
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 14:23   #400
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

dziewczyny a czesto boli was brzuch?
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 14:55   #401
minisia
Zakorzenienie
 
Avatar minisia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z raju
Wiadomości: 4 236
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Jeśli już mowa o kąpielach - to my z mężem wybieramy się w marcu na 3 dni na baseny termalne i pytałam o zgode mojego lekarza i powiedział, że basen jak najbardziej wskazany, ale mam sobie wybić z głowy te najcieplejsze baseny. Także będę uważać i nie przesadzać. Zreszta to samo tyczy się kąpieli w wannie - lekarz jak tylko potwierdził ciąże powiedział, że mam uważać i kąpać się w letniej wodzie. Mamy prysznic, więc spokojnie

edytko ja chodzę siku bardzo często i w nocy wstaje po 3-4 razy i mnie to denerwuje bardzo, a ponoć ma byc jeszcze gorzej przy końcu Jeśli chodzi o piersi to mnie przestały boleć w 12 tc potem zacęły byc takie właśnie nabrzmiałe, a tak od 20tc narazie stoją w miejscu i nie bolą ani nic. Brzuszek mnie pobolewał tak jak na okres dość długo, bo do 15 tc. Potem był spokój, ale w 17tc wylądowałam w szpitalu, ale jak wyszłam ze szpitala od tego czasu spokój. Nie chce nikogo straszyć, ale jak macie jakiekolwiek wątpliwości dotyczące bólu zaraz informujcie lekarza, bo to nie ma żartów
__________________
NAJSZCZĘŚLIWSZA ŻONA NAJSZCZĘŚLIWSZEGO MĘŻA
http://www.suwaczek.pl/cache/dcaff89e30.png

I NAJSZCZĘŚLIWSZA MAMA
http://suwaczki.maluchy.pl/li-19141.png
minisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-26, 15:49   #402
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

wrocilam od gina.. powiedzial ze moge juz przestac brac kwas foliowy i jod.. wystarczy centrum materna.. no i jeszcze jedno.. malenstwo jest duze i silne..
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 16:39   #403
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

jak jest duze?
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 16:52   #404
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Lightbulb Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez edytka2 Pokaż wiadomość
czesc dziewczynki.wpadłam Was odwiedzić. U mnie wszystko OK.czekam sobie do 15 marca na kolejne usg bo minie 12 tydzień i wtedy ponoc trzeba zrobic. czuję się swietnie, chociaż zwykle po jedzonku mam zgage.aaa i jeszce jedno, w nocy musze wstawac siusiac. ale wiecie co? piersi juz tak nie bola, sa tylko nabrzmiala i sie martwie. napiszcie czy Was też juz nie bolą??ja jestem 10 t.c. A w ogole to marze zeby byl juz to 14t.c bo chyba dopiero wtedy odetchne z ulgą...czy Wy tez sie tak ciągle martwicie o swoje maleństwa???całuje mocno!!!
Ja tak mam-piersi prawie od samego początku mnie bolą-teraz nawet nie bolą,są jak poobijane,a najbardziej po bokach... a do tego zaczęły mnie pobolewać sutki

Cytat:
Napisane przez sylwia-zuza Pokaż wiadomość
dziewczyny a czesto boli was brzuch?
Ja tak raz,dwa razy na dzień mam takie jakby ukłucia na dole brzucha,jakbym miała dostać okresu...no nie potrafię wytłumaczyć dokładnie. To jak dobrze pamiętam obniża się macica i powiększano coś takiego. Choć 13 marca będę u kontroli to się zapytam.
Ja na razie mam największy problem z wymiotami,są już niemal codziennie rano
Wszyscy mówią,że jak tak wymiotuję to będzie chłopczyk,czy słyszałyście coś podobnego
__________________
D&A

Edytowane przez Madziorka
Czas edycji: 2007-02-26 o 21:30 Powód: post pod postem
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 17:20   #405
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

nie tego nie slyszalam ,ale wiem za to ze masz prawidlowy poziom hormonow. Kobiety ktore nie maja mdlosci i nie wymiotuja naleza do grupy z ryzykim poronienia...
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 17:55   #406
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Dziewczynki zapytałąm Mama lutowo- marcowych o to L4, tak więc dla wszystkich zainteresowanych :

Otóż tak: Możesz przebywać na zwolnieniu 182 dni, bo tyle teraz trwa okres zasiłkowy. Przez 33 dni otrzymujesz 100% wynagrodzenia chorobowego, a przez pozostałe 100% zasiłku chorobowego. Zwolnienie nie musi być ciągłe. Aby okres zasiłkowy liczyć "od początku" musisz mieć 60 dni przerwy, tzn. tyle musisz cięgiem pracować. Po upływie okresu zasiłkowego, tj. tych 182 dni możesz złożyć wniosek do ZUS o świadczenie rehabilitacyjne. Lekarz ginekolog wypełnia ci druk N-9 (Zaświadczenie o stanie zdrowia) i razem z Wnioskiem o świadczenie rehabilitacyjne składasz to w swoim zakładzie pracy. Oni wypełniają jeszcze jeden druczek, wszystko idzie do ZUS i albo wzywają cię na komisję lekarską do ZUS-u albo sprawa jest załatwiana "zaocznie". Będąc na świadczeniu rehabilitacyjnym również dostajesz 100%, chyba że będzie waloryzacja świadczeń to wtedy troszkę więcej .
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 19:42   #407
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Dziewczynki zapytałąm Mama lutowo- marcowych o to L4, tak więc dla wszystkich zainteresowanych :

Otóż tak: Możesz przebywać na zwolnieniu 182 dni, bo tyle teraz trwa okres zasiłkowy. Przez 33 dni otrzymujesz 100% wynagrodzenia chorobowego, a przez pozostałe 100% zasiłku chorobowego. Zwolnienie nie musi być ciągłe. Aby okres zasiłkowy liczyć "od początku" musisz mieć 60 dni przerwy, tzn. tyle musisz cięgiem pracować. Po upływie okresu zasiłkowego, tj. tych 182 dni możesz złożyć wniosek do ZUS o świadczenie rehabilitacyjne. Lekarz ginekolog wypełnia ci druk N-9 (Zaświadczenie o stanie zdrowia) i razem z Wnioskiem świadczenie rehabilitacyjne składasz to w swoim zakładzie pracy. Oni wypełniają jeszcze jeden druczek, wszystko idzie do ZUS i albo wzywają cię na komisję lekarską do ZUS-u albo sprawa jest załatwiana "zaocznie". Będąc na świadczeniu rehabilitacyjnym również dostajesz 100%, chyba że będzie waloryzacja świadczeń to wtedy troszkę więcej .
Trochę to wszystko zawiłe jak dla mnie
Ja chciałabym iść na zwolnienie tak na 2,3 tyg.teraz odczekać te trudne wymiotne dni, następnie popracować jeszcze z 1,5 miesiąca i iść już zupełnie do porodu czyli do października.
Myślicie,że ZUS się nie przyczepi? Przecież każda z nas ma prawo się źle czuć w ciąży? Zwłaszcza na początku,tak jest np.ze mną.


Cytat:
Napisane przez sylwia-zuza Pokaż wiadomość
nie tego nie slyszalam ,ale wiem za to ze masz prawidlowy poziom hormonow. Kobiety ktore nie maja mdlosci i nie wymiotuja naleza do grupy z ryzykim poronienia...
O tych hormonach nie słyszałam,ale to pocieszająca wiadomość ... dotycząca wymiotów bynajmniej.
Ostatnio jestem bardzooo wyczulona też na zapachy....każde...uffff
Tylko marzec i 3 miesiące się kończą.Mam nadzieję ,że wymioty też!!!!




Coś nie mogę się przekonać to tego nowego "wizerunku" Wizażu...

Pewnie kwestia przezwyczajenia
__________________
D&A

Edytowane przez Madziorka
Czas edycji: 2007-02-26 o 21:31 Powód: post pod postem
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 07:58   #408
Edycia15
Raczkowanie
 
Avatar Edycia15
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 263
GG do Edycia15
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Te choróbska teraz śa rzeczywiście okropne wszyscy choruja. Moja córeczka leży w łóżeczku z gorączka i okropnym kaszlem, było podejrzenie grypy zołądkowej (wymioty i niechęc do jedzenia) ale to chyba grubsza sprawa i bez antybiotyku sie nie obejdzie, bo kaszel ma bardzo podejrzany i brzydki. Nawet nie mam ja z kim zostawic w domku zeby antybiotyk wykupić rano i zacząć jej podawać i musze czekac do popołudnia.
Pomarudziłam trochę a teraz znacznie lepsze wiadomosci mdłosci mi całkowicie przeszły i czuje się dobrze. Tak lekko na żoładku to mi dawno nie było, a apetyt mam taki że boję się że dużo przytyję.

Buziaki dle wszystkich mamuś , dużo zdrowia i żeby choróbska was omijały.
Edycia15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 08:14   #409
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Trochę to wszystko zawiłe jak dla mnie

Ja chciałabym iść na zwolnienie tak na 2,3 tyg.teraz odczekać te trudne wymiotne dni, następnie popracować jeszcze z 1,5 miesiąca i iść już zupełnie do porodu czyli do października.

Myślicie,że ZUS się nie przyczepi? Przecież każda z nas ma prawo się źle czuć w ciąży? Zwłaszcza na początku,tak jest np.ze mną.


Iza oczywiście możesz tak zrobić... tylko wg przepisów jak wcześniej pisałam po 182 dniach zwolnienia musisz składać wniosek do ZUS-u o zasiłek rehabilitacyjny inaczej nie będzie pieniążków , a jeśli tego nie chcesz i tak masz zamiar wrócić do pracy na 1,5 miesiąca to wróc juz na 2 tak by popracować 60 dni a potem jak bedziesz na zwolnieniu to możesz być do samego rozwiązania bo te 182 dni liczy się od nowa po 60 dniach pracy (ja mam zamiar tak zrobić teraz iść an 2 miesiące do pracy a potem do końca leserować....te 182 dni to ok 6 miesięcy jest więc do porodu wystarczy... a potem to już macierzyński )
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-27, 08:35   #410
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Iza oczywiście możesz tak zrobić... tylko wg przepisów jak wcześniej pisałam po 182 dniach zwolnienia musisz składać wniosek do ZUS-u o zasiłek rehabilitacyjny inaczej nie będzie pieniążków , a jeśli tego nie chcesz i tak masz zamiar wrócić do pracy na 1,5 miesiąca to wróc juz na 2 tak by popracować 60 dni a potem jak bedziesz na zwolnieniu to możesz być do samego rozwiązania bo te 182 dni liczy się od nowa po 60 dniach pracy (ja mam zamiar tak zrobić teraz iść an 2 miesiące do pracy a potem do końca leserować....te 182 dni to ok 6 miesięcy jest więc do porodu wystarczy... a potem to już macierzyński )

Dzięki za wyjaśnienie Teraz już wiem na czym staję...Bo przecież z ZUSem nie ma żartów
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 09:03   #411
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez sylwia-zuza Pokaż wiadomość
dziewczyny a czesto boli was brzuch?
Przepraszam dziewczyny, że ja tak sie wtrącam, ale po tym co sie stało jestem strasznie przewrażliwiona i nie chcę, żeby komuś się coś stało!

Mnie od początku bolał brzuch - jakbym miała @ dostać. Czasami czułam kłucia w prawym boku. Nie przejmowałam się tym zbytnio,bo się naczytałam ze to macica się rozciąga... A to prawdopodobnie moje dziecko dawało znaki, ze coś jest nie tak!! Cierpliwie czekałam na wizyte u lekarza w 6 tc, ale wcześniej wylądowałam w szpitalu i już było za późno na ratunek.
Kochane, nie bagatelizujcie żadnego bólu. Jeżeli cokolwiek boli idzcie do gina i wyjaśnijcie powód dolegliwości.
Życzę Wam, jak najmniej bólów, mdłości, wymiotów. Żeby ten czas był dla Was najpiękniejszym i najspokojniejszym momentem życia!
Całuje Was mocno i Wasze fasolki
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 10:13   #412
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Dziewczyny Jolineczka ma rację, ja wyczytałam w miesięczniku M jak Mama
..."Przyczyn poronień może być wiele, dlatego w 1szym trymestrzeciąży trzeba zwracać uwagę na bóle brzucha. Tu nieprawda ,że jak macica rośnie to boli. Oczywiście mogą zdarzyć się sporadyczne dolegliwości w dole brzucha, ale niepokojący jest ból ciągły, zwłaszcza jeśli towarzyszy mu krwawienie.Każdy z takich przypadków powinien skonsultować lekarz"...

A i jeszcze coś o limitach na porody ? Słyszałyście???
cytuję ..."Do tej pory porody były refundowane bez ograniczeń przez NFZ.Od 2007 r nie są już bezlimitowe.Jeśli więc jest więcej operacji ginekologicznych, trzeba przyjąć mniej rodzących.Pacjentki niepokoją się, że nie będą mogły rodzić w szpitalu, który sobie wybrały, tylko w dniu porodu, będą musiały szukać innego. Dyrektorzy szpitali alarmują, że limity wystarczą tylko do października.!!!!"...
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 10:26   #413
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

ja mysle ze tak nie bedzie.. to chyba byla notatka z faktu jakis czas temu i potym wszystko ucichlo wiec mamusie nie denerwujcie sie
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 10:57   #414
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez kropka241 Pokaż wiadomość
ja mysle ze tak nie bedzie.. to chyba byla notatka z faktu jakis czas temu i potym wszystko ucichlo wiec mamusie nie denerwujcie sie
Wyczytałam w M jak Mama
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 11:23   #415
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Jesli chodzi o ból brzucha to faktycznie boli jak macica sie rozciąga. Mnie bolał bardzo do okolo 8 tygodnia. Jadłam no - spę Oczywiscie kontrolowałam u ginekologa stan mojej macicy

faktem tez, jest to, ze jesli boli i sa plamienia nie zwlekac iśc nawet na ostry duzur do szpitala i sprawdzic (bez skierowań od ręki, mamy do tego prawo jesli czujemy, ze cos jest nie tak)

i jesli sa jakies obawy to kontrolowac fasolke nawet u róznych lekarzy byle z USG. Fasolce nic nie bedzie nawet jesli bedzie miała USG co 3 dni. Ja w poczatkowej fazie ciązy byłam na USG z 5 czy 6 razy u róznych lekarzy. Podgladałam sobie czy nic jej nie jest

Lekarze czasem zapobiegawczo w przypadku poronien zagrazajacyh jak i własnie bóli brzucha każa jesc - no spę plus luteina lub Duphaston. No - spe aby rozkurczac macice, na mnie działało idealnie

Jesli chodzi i te 182 dni i zasiłek rehabilitacyjny to pisalam o tym z 3 strony wstecz

a limity na porody faktycznie miały byc ale ucichło. Natomiast jesli by były to starczy kasy do października a poźniej to chyba ganianie po szpitalach
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 13:19   #416
kindzia1984
Wtajemniczenie
 
Avatar kindzia1984
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: blisko gór
Wiadomości: 2 017
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Kancia Słoneczko a czy to są dni roboczę, czy liczą ciągiem ze świetami i niedzielami?

Jeśli chodzi o brzusie to słyszałam też, że jesli brzuszek jest twardy przez dłuzszy czas to może być coś nie tak. Moja koleżanka jak poszła na kontrolne badania do gina w 5 mc to lekarz się jej spyatał czy nie zauważyła, że ma twardy brzuch, ona powiedziała, że tak ale myślała, że to z jedzenia bo cały czas coś wcinała. Lekarz zapisał jej lekarstaw na podtrzymanie i nakazał lerzeć
__________________



Nowosądeczanki
Nasze pragnienia zawsze się modlą,
choćby wargi milczały.

[Augustyn z Hippony]
kindzia1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 13:37   #417
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Kancia a do jakiego gina we wrocku chodzisz? Bo chcialabym wybrac sie na konsultacje
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 18:43   #418
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

hej bylam dzis u gina i toche mnie zdolowal- powiedzial ,ze nie podobaja mu sie te moje bole brzucha(kilka na dobe) kazal mi lezec - w przyszlym tygodniu mam wizyte i moze polozy mnie na oddzial "zebym nie szalala"
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 19:01   #419
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

sylwia-zuza tak bedzie lepiej jak bedziesz lezala.. nie wiem jak z tym oddzialem ale przez ten tydzien bierz wolne i tylko na siku wstawaj!! bol w ciazy to najlepiej jak tylko podczas porodu (a i to by fajnie bylo jakby byl niewielki)
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 19:10   #420
m@gd@len@
Zadomowienie
 
Avatar m@gd@len@
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 268
GG do m@gd@len@ Send a message via Skype™ to m@gd@len@
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez sylwia-zuza Pokaż wiadomość
hej bylam dzis u gina i toche mnie zdolowal- powiedzial ,ze nie podobaja mu sie te moje bole brzucha(kilka na dobe) kazal mi lezec - w przyszlym tygodniu mam wizyte i moze polozy mnie na oddzial "zebym nie szalala"

sylwia bądź dobrej myśli. lekarz wie co robić. życzę Ci jak najmniej bóli brzuszka
__________________
nie zatrzyma mnie tylko tyle, że jest cieżko
m@gd@len@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:52.