Najlepsze Prostownice Do Włosów - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-08-11, 15:59   #661
czarna_orchidea21
Rozeznanie
 
Avatar czarna_orchidea21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 541
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

O 14 otrzymałam prostownicę Babylis PRO, kupiłam ją na allegro za 180 zł od TICS. Odrazu ją przetestowałam i jestem baaaaardzo zadowolona! Przesyłka przyszła błyskawicznie, a moje włoski (krecono-falujące - zalezy jak im się chce) są prościutkie!!!! mam co prawda dłuzsze włosy i moglaby byc szersza, ale ta dam rade (kupilam węzsza bo mama ją też bedzie uzywac a ma krótke włosy).Jestem w trakcie realizacji zamowienia olejku Blanche ale i bez niego włoski są proste,gładkie i błyszczące. Tak czy siak Babylis PRO jest super!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg prostownica.jpg (32,8 KB, 65 załadowań)
czarna_orchidea21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-11, 18:56   #662
2-B
Rozeznanie
 
Avatar 2-B
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 515
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

a ja mam pytanie, zamówiłąm tę prostownicę z Galerii Urody, tę z Babyliss, trzeba było podać numer telefonu, napisałam ale bez kierunkowego, czekam na telefon i nie dzwonią a pisali że to oni się ze mną skontaktują, i teraz nie wiem czy to przez to że nie napisałam pełnego numeru czy to może ja mam do nich zadzwonić (ale pisało w regulaminie że ktoś z GU skontaktuje się ze mną)
2-B jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-11, 19:06   #663
juhu84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 485
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

a nie mozesz zmienic albo wyslac maila z kierunkowym??
juhu84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-11, 22:00   #664
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Re: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

achma 258 , ale o ktorej prostownicy mowisz?
bo chyba o starym modelu Babyliss PRO?
pzreciez nowe modele sa lekkie...
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-12, 08:01   #665
2-B
Rozeznanie
 
Avatar 2-B
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 515
Dot.: Re: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

no właśnie napisałam im emaila z poprawnym numerem telefonu, mam nadzieję że mi przyślą tę prostownicę
__________________
Stop looking, start seeing...
2-B jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-12, 08:37   #666
jannyan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

Witam serdecznie. Od miesiąca próbuję zdecydować się na jakas prostownice, czytam te wszystkie wypowiedzi i jestem zdecydowana na PROSTOWNICe EFALOCK CHAMP ale ona nie ma zbyt szerokich nakladek i nie niestety nie znalazlam zadnego opisu dot. prostownicy gama http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60304614 , czy mogłby ktoś coś na ten temat napisać? dziekuje z góry
jannyan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-12, 09:40   #667
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

ja zamowilam efaloc flat master ktoremu podobno odpada warstwa ceramiczna, ale u moje fryzjerki nic sie z nimi nie stalo. Powiedziala mi ze to jest kwestja uzywania srodkow do prostowania wlosow. Prze prostowaniu nie powinno sie uzywac pianek, lakierow itp, wlasnie od tego niszcza sie plytki, jesli uzywa sie srodkow przeznaczonych do prostowania nic sie z nimi nie stanie[/QUOTE]

Wyobraz sobie,ze pomimo dwufazowej Welli Flat Iron Spray tez odpada...
Pozdrawiam...
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-12, 09:51   #668
laurenth
Raczkowanie
 
Avatar laurenth
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 193
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

Ja mam prostownice ga.ma i jestem bardzo zadowolona. Kupiłam ją wczoraj po wcześniejszym przetestowaniu gamy mojej koleżanki. Moja wygląda tak: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60305398 i chyba jest wygodniejsza od tej zamieszczonej 2 posty wyżej Nagrzewa się naprawdę błyskawicznie, wystarczy przesunąć włącznik i już jest ciepła a po chwili gorąca (nagrzewa się do 200 stopni). Ma czarne płytki ceramiczne. Zastosowano w niej tez technologie jonową, co znacznie polepsza efekt prostowanych włosów oraz nie powoduje ich nadmiernego nieszczenia. Bardzo wygodna w użyciu. Szkoda tylko, że nie ma wmontowanego grzebyczka, ale i bez tego jest naprawde świetna. Na allegro jest po 250 zł, ja kupiłam za 230zł w Poznaniu w sklepie z artykułami fryzjerskimi. Polecam
laurenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-12, 09:55   #669
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

Cytat:
Napisane przez mania199
no wlasnie to wklej nam to niewyrazne zdjecie
Wyslalam juz prostownice do reklamacji...
Zreszta ciagle piszecie,ze to nie prawda,bo producent zapewnia,bo na opakowaniu jest napisane...No wlasnie ,co jest napisane?Widzial ktos napis Voll Keramik czyli pelnoceramiczna,bo ja jakos nigdzie tego nie doczytalam.I moze zapytajcie osobe od ktorej kupowalyscie Efalocka(z tego co wiem,duzo dziewczyn kupowalo od Grabci,ja do niej specjalnie dzwonilam i ona potwierdzila,ze efalock nie jest pelnoceramiczny i ze miala juz reklamacje z odpadajaca ceramika)to Wam powie.
I tak na przyszlosc,moze zanim zaczniecie kogos oskarzac o klamstwo,to sie upewnijcie czy aby na pewno macie racje.
To wszystko co mam do powiedzenia na ten temat.
Pozdrawiam
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-12, 09:57   #670
jannyan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

Dziekuje za odpowiedz, naprawde po tygodniowym czytaniu ty wszystkich opinii mózg się lasuje. I widze, że gama ma b. dobrą opinię jedyne co mnie chyba przekona do efeloc'a champa to regulacja temp. i grzebyk ) ale dzieki za porade i w dalszym ciągu czekam na opinie
jannyan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-12, 15:47   #671
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

*majka* jakies 3 dni temu moja kolezanka tez skarżyła mi się na Efalocka, bo jej któraś z płytek się starła na rogu... A jeśli na rogu, to pewnie i dalej się ścierać będzie...


Ja mam na szczęście Babylissa Pro.
iff jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-13, 10:11   #672
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: Re: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

WIGO jest najlepsza
mam ja juz ponad miesiac, jestem zachwycona !!!!!!!
wczesniej nic innego tak mi wloskow nie prostowalo
polecam szersza - do dluzszych wloskow
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-13, 10:12   #673
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

Hey,
jestem po lekturze 23 stron tego wątku Chcę kupić dobra, profesjonalna prostownice...
Prawie zdecydowałam się na Efalocka Flat Master, jednak ta sytuacja z odpadającą ceramiczną powłoką (!!!!!), zniechęciła mnie.

Teraz zastanawiam się nad trzema opcjami Babyliss PRO...
a)wet&dry
( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60376579 )
b).o szerokości płytki: 24 mm
( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60307210 )
c). o szerokości płytki: 35 mm
( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60401948 )

No i chciałam poprosić o pomoc w dokonaniu wyboru Szczególnie panią Grażynę
Jeśli chodzi o moje włosy, to sięgają za ramiona. Nie mam loków ani nawet mocnych fal, włosy są raczej takie "niesforne", grube, powykręcane na końcach, no i trochę "sianowate"... I po myciu bardzo długo schną, dlatego myślałam o tej wet&dry ... Czy jest tutaj ktoś, kto posiada tą prostownicę? Czy efekt utrzymuje się do nastepnego mycia (np. 2-3 dni), jak po Efalocku, czy wystarczy odrobina wilgoci aby efekt prysł?

Trochę dużo tych pytań, bo chce kupić coś naprawdę dobrego
Z góry dzięki za pomoc!
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-13, 10:12   #674
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

A, no i czy te trzy podane przeze mnie prostownice są lekkie? Czy dam radę "obsłużyć się" nimi sama?
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-13, 10:27   #675
2-B
Rozeznanie
 
Avatar 2-B
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 515
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

moja prostownica Babyliss już czeka na poczcie, dzisiaj odbiorę, wyprostuję i napiszę coś o efektach, mam nadzieję że się nie zawiodę
__________________
Stop looking, start seeing...
2-B jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-13, 12:47   #676
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

I do góry....
2-B, napisz koniecznie
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-13, 17:18   #677
pauladu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 13
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

ja swoja babyliss kupialm zaledwie 2 dni temu i jak n arazie raz prostowalam wlosy. Ktos pisal ze prostuje wlosy codzienniei pozostawilo mnie to w wielkim szoku, poniewaz z ta prostownica wlosy sa tak proste az je umyjesz, i o wiele lepiej jest uzywac jej okolo 2 razy w tygodniu niz codzinnie- zdrowiej.

Oprocz tego polecam wszelkie produkty ktore chronia wlosy przed niszczeniem wlosow. OSobiscie kupilam z serii paul mitchell i jak na razie sie sprawdza
pauladu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-13, 17:31   #678
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

Cytat:
Napisane przez pauladu
ja swoja babyliss kupialm zaledwie 2 dni temu i jak n arazie raz prostowalam wlosy. Ktos pisal ze prostuje wlosy codzienniei pozostawilo mnie to w wielkim szoku, poniewaz z ta prostownica wlosy sa tak proste az je umyjesz, i o wiele lepiej jest uzywac jej okolo 2 razy w tygodniu niz codzinnie- zdrowiej.

Oprocz tego polecam wszelkie produkty ktore chronia wlosy przed niszczeniem wlosow. OSobiscie kupilam z serii paul mitchell i jak na razie sie sprawdza
A którą dokładnie masz?
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-13, 20:49   #679
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

Podbijam temat.... pomożcie w wyborze [patrz kilka postów wyżej... )
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-13, 22:04   #680
laurenth
Raczkowanie
 
Avatar laurenth
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 193
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

Ja polecam ga.me
laurenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-14, 00:17   #681
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

a ja nadal twierdze, ze WIGO jest super!!! po co mam placic ponad STOWE wiecej np za babyliss ???
moja kosztowala 170 zl.. to ta szersza. i jest wspaniala naprawde.. prostuje wlosy po myciu i nawet 4 dni do next mycia sa proste !!!
polecam Wam ja naprawde mocno !!!
jest IIIII DDDD EEE AAA LLLL NNN AAAA
i ma kabelek 3m ze moge sie lazic po pokoju i prostowac wloski.. wystarczy kilka pociagniec i cale wlosy prosciutenkie.. chcialam zauwazyc ze mam strasznie niesforne, grube geste wlosy krecace sie ze wszystkich stron
pozdrawiam Was wszystkie
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-14, 01:50   #682
pauladu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 13
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

mam pro , ale kurcze jaka jej szerokosc- u nas to w inchach i o ile sie nie myle jest to 1 inch czyli 24 mm, bo nie bralam ani tej wersji mini ani tej bardzo grubej


Jezeli ktos ma tylko falowane wlosy a nie m ocno krecone to babyliss powinna byc wystarczajaca. U nas sa dostepne prostownice ktorych temperatura jest o wilee wieksza niz ta w babyliss ale jezeli nie jstescie jednymi z mocno pokreconych to i ta zrobi co trzeba

A przy okazji tutaj jest super stronka z opiniami www.folica.com , tam na lewej stronie znajdziecie prostownice i rozne porady jak uzyskac piekne wlosy

Mam nadzieje ze pomoze
pauladu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-14, 08:07   #683
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

Cytat:
Napisane przez nafie
a ja nadal twierdze, ze WIGO jest super!!! po co mam placic ponad STOWE wiecej np za babyliss ???
moja kosztowala 170 zl.. to ta szersza. i jest wspaniala naprawde.. prostuje wlosy po myciu i nawet 4 dni do next mycia sa proste !!!
polecam Wam ja naprawde mocno !!!
jest IIIII DDDD EEE AAA LLLL NNN AAAA
i ma kabelek 3m ze moge sie lazic po pokoju i prostowac wloski.. wystarczy kilka pociagniec i cale wlosy prosciutenkie.. chcialam zauwazyc ze mam strasznie niesforne, grube geste wlosy krecace sie ze wszystkich stron
pozdrawiam Was wszystkie
Wigo odpadła w przedbiegach, bo jest tylko pokryta ceramiką, które może się zetrzec czy coś... Tak słyszałam
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-14, 08:09   #684
mania199
Rozeznanie
 
Avatar mania199
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 539
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

Cytat:
Napisane przez *majka*
Wyslalam juz prostownice do reklamacji...
Zreszta ciagle piszecie,ze to nie prawda,bo producent zapewnia,bo na opakowaniu jest napisane...No wlasnie ,co jest napisane?Widzial ktos napis Voll Keramik czyli pelnoceramiczna,bo ja jakos nigdzie tego nie doczytalam.I moze zapytajcie osobe od ktorej kupowalyscie Efalocka(z tego co wiem,duzo dziewczyn kupowalo od Grabci,ja do niej specjalnie dzwonilam i ona potwierdzila,ze efalock nie jest pelnoceramiczny i ze miala juz reklamacje z odpadajaca ceramika)to Wam powie.
I tak na przyszlosc,moze zanim zaczniecie kogos oskarzac o klamstwo,to sie upewnijcie czy aby na pewno macie racje.
To wszystko co mam do powiedzenia na ten temat.
Pozdrawiam
no i po co sie tak unosisz poprostu chcialysmy zobaczyc fotke jak to wyglada a ty od razu ze Cie oskarzamy
mania199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-14, 13:04   #685
azyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 312
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

dziewczyny...tak szczerze..bardzo sie niszczą włosy po uzyciu prostownicy( łamią...itp)?
azyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-14, 18:05   #686
pauladu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 13
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

azyla, mialam kiedys kiepska prostownice z tych tanszych , nie uzywalam zadnych produktow ochraniajacych wlosy- efekt po roku uzywania musialam sciac prawie 10 cm wlosow bo byly tak zniszczone.

Teraz wzielam babyliss , uzywam tez preparaty ochraniajace takze mam nadzieje ze nie dojedzie do podobnej sytuacji
pauladu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-14, 19:28   #687
tessalia
Raczkowanie
 
Avatar tessalia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 375
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

Cytat:
Napisane przez azyla
dziewczyny...tak szczerze..bardzo sie niszczą włosy po uzyciu prostownicy( łamią...itp)?
To zależy od prostownicy i odpowiedniej pielęgnacji włosów. Ja mam efalocka, przed każdym prostowaniem używam olejku Renee Blanche do prostownic, po prostowaniu serum Renee Blanche. I raz w tygodniu jako maskę Rigenol. I jest wszystko OK.
__________________
"Kocha się nie za cokolwiek, lecz pomimo wszystko... kocha się za nic..."
tessalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-14, 20:23   #688
azyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 312
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

i jeszcze jedno pytanko....ja głównie prostuje grzywke( nie mam loków, ale moje włosy starsznie się puszą i są lekko falowane) no wiec prostuje ją na okrągłej szczotece uzywajac przy tym wosku i uzyskuje jedwabiscie gładką grzywke...tylko czasem gdy jest wilgotne powietrze lub lekki deszczyk to włoski mi sie podkrecają. I moje pytanie jest nast....czy po uzyciu prostownicy włosy tez sie puszą na wilgotnym powietrzu? jakie macie doswiadczenia....
azyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-15, 13:29   #689
2-B
Rozeznanie
 
Avatar 2-B
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 515
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

ja szłam z wyprostowanymi włosami (pr.Wigo) jakieś 2 km i kropił trochę deszcz i tylko na końcu mi się zaczęły podwijać i trochę z wierzchu zrobiły się puszyste ale po rozczesaniu palcami doszły do ładu, trochę mi się zafalowały
__________________
Stop looking, start seeing...
2-B jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-15, 20:25   #690
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: NAJLEPSZE PROSTOWNICE DO WŁOSÓW

2-5, masz już swojego Babylissa? Bo pisałaś wcześniej, że zamiawiasz
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:57.