Zwierzętom dzieje się krzywda - GDZIE TO ZGŁOSIĆ? - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż > Zwierzaki w potrzebie

Notka

Zwierzaki w potrzebie Forum zwierzaki w potrzebie, to miejsce gdzie niesiemy pomoc zwierzętom. Tutaj dowiesz się o akcjach na rzecz zwierząt. Przeczytasz o schroniskach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-17, 08:16   #181
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: dręczone gryzonie

ale mi ciśnienie od rana skoczylo jak to przeczytałam. Dlaczego jest taka niesprawiedliwosc, że ci co powinni miec zwierzeta czesto nie mogą sobie pozwolić a tacy co nie powinni zmieniają jak rękawiczki.
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 13:47   #182
prowokatorka
Zadomowienie
 
Avatar prowokatorka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 538
Dot.: dręczone gryzonie

Znalazłam takie coś ; Straż dla zwierząt -czyli strona www
http://www.strazdlazwierzat.com.pl/
Tego nie można tak zostawić !!!
__________________
[I][FONT=Garamond][SIZE=1][FONT=Franklin Gothic Medium]


Dafi {*} 22.06.2011 godz 20.
Na zawsze zostaniesz w moim sercu
Jodzi {*} 31.08.2013
Skarbeczku jesteś już w ptasim raju
prowokatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 15:19   #183
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: dręczone gryzonie

tylko ja nie wiem czy oni zechcą się zainteresować bo do najbliższego SDZ mam koło 100 km nic bliżej najbliżej wałbrzych i to właśnie 100km, do wrocławia 150 będę u weta w tygodniu to pogadam z nim. A póki co nic się złego u nich nie dzieje, a nie udowodnimy że coś się działo
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 16:49   #184
prowokatorka
Zadomowienie
 
Avatar prowokatorka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 538
Dot.: dręczone gryzonie

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
tylko ja nie wiem czy oni zechcą się zainteresować bo do najbliższego SDZ mam koło 100 km nic bliżej najbliżej wałbrzych i to właśnie 100km, do wrocławia 150 będę u weta w tygodniu to pogadam z nim. A póki co nic się złego u nich nie dzieje, a nie udowodnimy że coś się działo
To chociaż zadzwoń do nich -numer jest podany na stronie.Każdy zwierzak to żyjąca istota .Może oni Cię nakierują na jednostkę.
__________________
[I][FONT=Garamond][SIZE=1][FONT=Franklin Gothic Medium]


Dafi {*} 22.06.2011 godz 20.
Na zawsze zostaniesz w moim sercu
Jodzi {*} 31.08.2013
Skarbeczku jesteś już w ptasim raju
prowokatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 16:58   #185
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: dręczone gryzonie

Mi się wydaje, że ta sprawa jest beznadziejna no bo co ta straż/policja może zrobić ? trzeba mieć jakieś dowody na znęcanie się nad zwierzętami ( zeznania świadków, filmik itp. ) by udowodnić winę.
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 19:29   #186
andere
Zadomowienie
 
Avatar andere
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 024
Dot.: dręczone gryzonie

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że ta sprawa jest beznadziejna no bo co ta straż/policja może zrobić ? trzeba mieć jakieś dowody na znęcanie się nad zwierzętami ( zeznania świadków, filmik itp. ) by udowodnić winę.
Zwykłe postraszenie ich może podziałać.
__________________
A śnieg pada, zasypując sny i idee, a śnieg pada mrożąc w żyłach krew...

Maleńka
andere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 20:54   #187
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: dręczone gryzonie

ja bym po prostu poszła prosto do tych rodziców, najlepiej z własnymi rodzicami i wyłożyła im sprawę prosto z mostu

a jak zaczną się awanturować, że to niemożlwe, to bym im zaczęła pyskować, tak, że by nie mogli mnie zbyć - i wszystkim sąsiadom bym naopowiadała jak traktują zwierzęta....

a w ogóle , to bym znalazła kogoś chętnego na tego pieska i mu im porwała...
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-17, 21:15   #188
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: dręczone gryzonie

malaika tak jak już pisałam z tymi ludźmi nie ma co gadać, bo oni murem za córcią stoją i nie dadzą jej krzywdy zrobić, a ludzie tylko się czepiają. Dodam tylko że ta dziewczyna niszczy wszystko co znajdzie na korytarzu np. skrzynki na listy w dwóch zniszczyła zamki. Mojej siostry chłopakowi wyrywa z uporem maniaka kable od świateł w motorynce, do wózków wrzuca patyki, kamienie i inne śmiecie. A jak się zwraca uwagę to pada hasło "to nie agniesia, ona tak nie robi"...i jak grochem o ścianę. A co do porywanie psa jak oni zaraz znajdą kolejnego i byłoby im to na rękę bo kolejny szczeniaczek
z rodzicami spraw załatwiać nie będę bo sama jestem dorosła i mogę to załatwić sama.
Ja tego tak nie zostawię, teraz nic się nie dzieje niepokojącego (poza zjedzoną przez kota koszatniczką- ale tego im nie udowodnię) ale mam na nich oko. I gdy tylko coś będę słyszała lub widzała dzwonię na policję a ich o tym informuję.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 21:26   #189
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: dręczone gryzonie

uuu jak ona odpierdziela takie rzeczy, to ja bym na pewno wezwała policję..no i chętnie zwołałabym parę osób, które by jej manto gdzieś pod blokiem zrobiły...nauczyłaby się szacunku rozpieszczana gówniara
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 14:11   #190
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: dręczone gryzonie

To rodzice są odpowiedzialni za wyczyny małej sadystki. Ja bym z nimi rozmawiała inaczej. Nie "córka męczy zwierzęta", ale "dlaczego Państwo męczą zwierzęta".
Sądzę, że straszenie TOZem nic nie da.
Niestety ja chyba bym troszkę ich podszantażowała Nie panują nad dzieckiem, dziecko rośnie na wandala - może jakaś kontrola pracownika socjalnego?
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 17:36   #191
prowokatorka
Zadomowienie
 
Avatar prowokatorka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 538
Dot.: dręczone gryzonie

Albo pójśc do szkoły i porozmawiać z jej wychowawczynią ,niech się dowie o tym problemie.Z tej dziewuchy wyrośnie mała sadystka mówię Wam.
__________________
[I][FONT=Garamond][SIZE=1][FONT=Franklin Gothic Medium]


Dafi {*} 22.06.2011 godz 20.
Na zawsze zostaniesz w moim sercu
Jodzi {*} 31.08.2013
Skarbeczku jesteś już w ptasim raju
prowokatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-21, 15:16   #192
prowokatorka
Zadomowienie
 
Avatar prowokatorka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 538
Dot.: dręczone gryzonie

Podtrzymam watek .Czekam na odzew
__________________
[I][FONT=Garamond][SIZE=1][FONT=Franklin Gothic Medium]


Dafi {*} 22.06.2011 godz 20.
Na zawsze zostaniesz w moim sercu
Jodzi {*} 31.08.2013
Skarbeczku jesteś już w ptasim raju
prowokatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 14:17   #193
Figamaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Figamaga
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 994
Dot.: dręczone gryzonie

Straż Miejska to dobry pomysł. Zgłosić, poczekać aż się pojawią. Panowie strażnicy nie chcą przyjąć zgłoszenia - do komendanta na skargę. Nie poskutkuje - na policję się udać. Pomachać ustawą o ochronie zwierząt przed oczami. Nie dać się zbyć! (w moim przypadku poskutkowało - jak amstaff pogryzł mi psa, mimo, że wszyscy byli mi niechętni, powiedziałam, ze mogę siedzieć na komendzie i przez tydzień, aż potraktują mnie poważnie).
Jak andre napisała - nie da się dać po pyszczku temu bachorowi, tak aby nikt nie widział?
__________________
Pomagamy!!! www.otoz-tarnow.pl
Podaruj nam 1% KRS 0 0 0 0 0 6 9 7 3 0

Figamaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 21:02   #194
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: dręczone gryzonie

dopiero wróciłam do domu, w tygodniu pójdę do weta i podpytam a póki co pilnuję jak u rodziców jestem co tam się dzieje. Już mówiłam mamie i nakazałam jej dzwonić na policję jeżeli coś się będzie niedobrego działo.
Jestem teraz w kiepskiej sytuacji bo nie mieszkam już z rodzicami i ciężko mi pilnować cały dzień co ona wyprawia. Ale oko mam.
Kiedyś, przyznam się szczerze, moja siostrzenica zabrała tej małej chomika, podrzucała go do góry, parę razy jej upadł a był taki malusi, ledwo ze sklepu wzięty...i wzięła go od niej i wypuściła na dworze by ten uciekł, zrobiła pierwszą rzecz która jej do głowy przyszła. Pewnie i tak ten chomik zginął, ale przynajmniej nie z rąk tego potwora, a może zjadł go jakiś biedny głodny kot. Wiem że to strasznie brzmi ale jak dla mnie to jest lepsze niż śmierć z powodu upadku z dużej wysokości. A tak swoją drogą to u tż w mieście na jakiejś dużej lokalnej imprezie widzieliśmy chomika na trawie, takiego ze sklepu zoologicznego jak sobie okruszki zbierał i biegał tak żywo po trawce i chował się pod kamiennym kwietnikiem z tym co znalazł, może i temu się udało
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 15:57   #195
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: dręczone gryzonie

Ja też bym przyatakowała w ten sposób, że postraszyłabym rodziców odpowiedzialnością za dziecko, które jest agresywne, że będzie miała kuratora czy cośtam, że powiadomisz odpowiednich ludzi, bo skoro mała jest agresywna może sama doznaje przemocy, a jeśli nie to lepiej niech wezmą się za wychowanie.

Nienawdzię ludzi, którzy nie korzystają z mózgu. Lub z prezerwatyw. To z resztą często idzie w parze
__________________
.
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 18:23   #196
milkanika
Rozeznanie
 
Avatar milkanika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 751
Dot.: dręczone gryzonie

może warto wychowawce,albo psychologa ze szkoły powiadomić no i pozbierać dowody, zdjęcia,nagrania, tego jak zachowuje się źle wobec zwierząt no i jak niszczy mienie innych, zawsze będzie jakiś dowód, będzie można jak nie po dobroci,to z pretensjami i dowodami pójść do rodziców dziecka, bo to co ono robi z zwierzętami może być dla nich ..., niestety i tacy ludzie się zdarzają, ale jak ona niszczy czyjąś własność to i wtedy policja może interweniować,więc to ich powinno ruszyć
milkanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 12:57   #197
prowokatorka
Zadomowienie
 
Avatar prowokatorka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 538
Dot.: dręczone gryzonie

podtrzymam wątek
__________________
[I][FONT=Garamond][SIZE=1][FONT=Franklin Gothic Medium]


Dafi {*} 22.06.2011 godz 20.
Na zawsze zostaniesz w moim sercu
Jodzi {*} 31.08.2013
Skarbeczku jesteś już w ptasim raju
prowokatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 13:22   #198
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: dręczone gryzonie

byłam u weta i podpytałam co zrobić, no i niestety tak jak myślałam muszę czekać na jakieś niepokojące rzeczy i dzwonić na straż miejską bądź policję

A to są ludzie, którzy mają "znajomości" na policji, tatuś donosi i za każdy donosik pieniążki dostaje oni się ukrywają w domu, wychodzą po nocy bo tatko już ma tyle wrogów, nawet pod domem nie parkuje auta, żeby nie było wiadomo czy jest czy nie. Więc im wszystko jedno czym się bawi dziecko, mają ją z głowy na parę godzin.

Gdy tylko się będzie coś działo, zrobię tak jak piszecie, kamera w ruch i z materiałem do policji.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 13:25   #199
prowokatorka
Zadomowienie
 
Avatar prowokatorka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 538
Dot.: dręczone gryzonie

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
byłam u weta i podpytałam co zrobić, no i niestety tak jak myślałam muszę czekać na jakieś niepokojące rzeczy i dzwonić na straż miejską bądź policję

A to są ludzie, którzy mają "znajomości" na policji, tatuś donosi i za każdy donosik pieniążki dostaje oni się ukrywają w domu, wychodzą po nocy bo tatko już ma tyle wrogów, nawet pod domem nie parkuje auta, żeby nie było wiadomo czy jest czy nie. Więc im wszystko jedno czym się bawi dziecko, mają ją z głowy na parę godzin.

Gdy tylko się będzie coś działo, zrobię tak jak piszecie, kamera w ruch i z materiałem do policji.
Jak ten mały potworek wyjdzie na dwór ze zwierzakiem ,to trzeba mu zabrać go [ po prostu ukraść ] albo samemu albo mieć kogoś zaufanego do tej roboty.Innego wyjścia nie ma.
__________________
[I][FONT=Garamond][SIZE=1][FONT=Franklin Gothic Medium]


Dafi {*} 22.06.2011 godz 20.
Na zawsze zostaniesz w moim sercu
Jodzi {*} 31.08.2013
Skarbeczku jesteś już w ptasim raju
prowokatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-23, 15:27   #200
matra^
Rozeznanie
 
Avatar matra^
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 561
GG do matra^
zaniedbany głodzony pies - i co dalej?

co można zrobić, jeżeli wiem, że jakiś pies jest trzymany w byle jakim kojcu mimo chłodu jest głodzony i bardzo zaniedbany?
tak w skrócie bez wdawania się w szczegóły sytuacji - czy cokolwiek grozi takiemu właścicielowi, czy można zrobić coś więcej niż zadzwonić na straż miejską? czymś postraszyć, cokolwiek?
matra^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 15:34   #201
czikicziki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 451
Dot.: zaniedbany głodzony pies - i co dalej?

Po pierwsze zadzwonic do Straży dla Zwierząt (google), po drugie prawdopodobnie do Straży miejskiej- oni to zarejestrują, podasz adres, opiszesz sytuacje, dadzą Ci nr sprawy i pojadą w ciągu kilku dni (może i tego samego dnia) obadać sprawę. Jeśli po psie widać, że jest głodzony, jest w złym stanie etc i to zagraża jego życiu- mają prawo wszcząć jakieś postępowanie, wezwać Straż dla zwierząt, zabrać psa lub coś w tym stylu. Jeśli nie widać po psie, że warunki zagrażają jego życiu- mogą sprawdzić czy pies jest szczepiony (każdy właściciel ma obowiązek szczepić psa)- jeśli jest- to zonk, jeśli nie jest- kara pieniężna (nie wiem dokł. jaka ale coś mi świta że ok 400zł?). I tak naprawdę więcej zrobić nie mogą.
Czy to, że piest jest w złym stanie widać?
czikicziki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 15:44   #202
matra^
Rozeznanie
 
Avatar matra^
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 561
GG do matra^
Dot.: zaniedbany głodzony pies - i co dalej?

ja do psa nie zaglądam, sąsiadka chwilę temu była u mnie i mówiła, że dokarmia psa wieczorami [pies na początku z wygłodzenia najchętniej i ją by przez pręty pogryzł, teraz już na nią nie szczeka, właściciel jak kiedyś zobaczył, że pies na nią nie szczeka to go zlał porządnie], więc podobno już ciut przybrał, ale na początku można mu było żebra policzyć. sądzę, że pies nadal będzie wychudzony. Właściciel to typowy skur.iel, już nie jeden zwierzak przez niego ucierpiał i do tej pory podejrzewamy, że to on zabił naszego kota przed laty /:

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

aha, byłam na stronie SdZ, ale jeżeli kiedykolwiek coś zgłaszałam to do TOZu. Rozumiem, że SdZ ma jakieś oddziały? Bo nie potrafię znaleźć na stronie nic, jedt jedynie kontakt do Warszawy.
matra^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-24, 09:14   #203
Isia83
Zadomowienie
 
Avatar Isia83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 471
Dot.: zaniedbany głodzony pies - i co dalej?

Ze strony cieszyńskiego schroniska:

JAK INTERWENIOWAĆ W SPRAWIE BEZDOMNEGO LUB POTRĄCONEGO ZWIERZĘCIA
Aby zwierzę mogło zostać zabrane do schroniska należy sprawę zgłosić na Komisariat Policji lub Straż Miejską w gminie, gdzie zwierzę się znajduje. Można także poinformowac Wydział Ochrony Środowiska w danym Urzędzie Miasta lub Gminy. Powiadomiona jednostka zgłasza interwencję schronisku, a my przyjeżdżamy i zabieramy do siebie bezdomnego psa. Jeżeli jest to zwierzę ranne zostaje przewiezione do współpracującej z nami przychodni weterynaryjnej. W przypadku rannych zwierząt interweniujemy także gdy sprawa dotyczy kotów czy dzikich i gospodarskich zwierząt. Niestety ze względu na brak kociarni w schronisku nie możemy przyjmować do siebie błąkających się bezdomnych kotów.
Nie przyjmujemy zgłoszeń od osób prywatnych, proszę zawsze zawiadamiać wymienione jednostki!

tu jeszcze strona do nich, może zadzwoń popytaj...
http://schronisko.ustronet.com/index...&id=41&Itemid=

albo tu masz linka do stronki emira i oddziału cieszyńskiego. Jak zjedziesz w dół, przewiniesz zdjęcia psiaków to masz spis interwencji. Wygląda na to, że już sporo zrobili. Może warto tu uderzyć
http://fundacja-emir.pl/aktualnosci/...ieszyn2009.htm
__________________



Nasz dzien - 02.07.2011


Było cudownie...
kilka zdjęć...



Edytowane przez Isia83
Czas edycji: 2009-12-24 o 09:22
Isia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-24, 09:45   #204
matra^
Rozeznanie
 
Avatar matra^
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 561
GG do matra^
Dot.: zaniedbany głodzony pies - i co dalej?

a, widzisz, dzięki za przypomnienie o Emirze.. ale temu naszemu schronisku jakoś nie ufam.. /:
matra^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 10:23   #205
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Postrzelenie kota z wiatrówki

Cytat:
Napisane przez zdegustowana57 Pokaż wiadomość
Febulcia, jak podałaś nazwisko i adres tego sąsiada to się od razu zorientowałam kim jesteś, [XXXXXX] zamieszkała w [XXXXXX]. Tak sie składa, że znam sytuację w twoim sąsiedztwie i połowa [XXXXX] też. Twojego sąsiada też dobrze znam i wiem co jest wart a co warta jest twoja rodzinka. Konflikt to twoja rodzinka [XXXXXX] wywołała ze wszystkimi sąsiadami dookoła, nie tylko z tym jednym.
A co do postrzelenia twojego kotka, to zapytaj swojego dziadziusia jak sie morduje kotki. On jest w tym bardzo dobry.
Ps. Febulcia, uważaj co piszesz bo gościu może cie podać do sądu a jak dostaniesz kuratora sądowego to zrobisz furorę w [XXXXX] i w szkole. A dziadziuś dalej będzie siał ferment między sąsiadów i śmiał się z głupiej wnusi.
Podanie danych osobowych do wiadomości publicznej bez zgody jest przestępstwem.
A przestępców częstujemy my banem, a sąd już wiesz czym.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 17:32   #206
dratini
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 6
Exclamation Krzywdzone zwierzaki w zoologicznym

w wielu zoologicznych panują okropne warunki... ostatnio sie zalamalam jak u siebie w miescie zobaczylam taki oto obrazek w zoologicznym: pomiedzy jednym, a drugim akwarium bylo ok 10-15cm miejsca, zagladam tam i widze -zdechłe rybki. i nie tam jedna, czy dwie (moze by wyskoczyly i nikt ich nie zauwazyl?) ale chyba z kilkanascie moze nawet okolo dwudziestu, różnych. Były martwe, zasuszone :/
to tylko przykład, jednak widziałam też inne niedbałości których bym wolala nie przytaczac...
w zwiazku z tym, pytam sie was Wizazanki -gdzie coś takiego można zgłosic, zeby zrobili z tym (i innymi zaniedbaniami zwierzat) porzadek?
dratini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 10:25   #207
Ivy123
Zadomowienie
 
Avatar Ivy123
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 452
Dot.: krzywdzone zwierzaki w zoologicznym

Straż dla zwierząt,TOZ.
Ivy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 18:15   #208
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: krzywdzone zwierzaki w zoologicznym

Do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii.

Wklejam z forum SPŚM:

Cytat:
Przepisy. Z czystym sumieniem można sypać paragrafami, ale interesują nas podstawowe.
Ustawa o ochronie zwierząt z 21 sierpnia 1997r. zwięźle określa, że:

Cytat:
Art. 5.
Każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania

Cytat:
Art. 4 ust. 2 definiuje humanitarne traktowanie zwierząt
rozumie się przez to traktowanie uwzględniające potrzeby zwierzęcia i zapewniające mu opiekę i ochronę
"

a Art. 4 ust. 11 definiuje rażące zaniedbanie -
Cytat:
rozumie się przez to drastyczne odstępstwo od określonych w ustawie norm postępowania ze zwierzęciem, a w szczególności w zakresie utrzymywania zwierzęcia w stanie zagłodzenia, brudu, nie leczonej choroby, w niewłaściwym pomieszczeniu i nadmiernej ciasnocie

Czyli brak ochrony zwierzęcia przed stresem, zimnem, głodem i chorobą narusza ten przepis. Dalej jest bardziej szczegółowo:

Art. 6 wymienia czym konkretnie jest niehumanitarne traktowanie:

Nas interesuje:

Cytat:
Ust. 2
Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień

a w szczególności:

Cytat:
ust. 10
utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym utrzymywanie ich w stanie rażącego niechlujstwa oraz w pomieszczeniach albo klatkach uniemożliwiających im zachowanie naturalnej pozycji,
To, co wybrałem z ustawy o ochronie zwierząt z pewnością wystarczy do "zamówienia" interwencji. Jeżeli poprosicie pisemnie PIW o interwencję (ma na nią 7 dni) ta NIE MA PRAWA WAM ODMÓWIĆ! Na końcu podania napiszcie, że chcecie, aby IW pisemnie Was poinformowała o wynikach lub przynajmniej o podjętych działaniach. Też nie może Wam odmówić.

Uważam, że jeżeli chce się komuś dowalić, najbardziej boli po kieszeni. Może następnym razem handlarz jeden z drugim zastanowi się zanim oleje sprzątanie, wymianę wody lub objawy choroby.

Zapomniałem dodać. Oczywiście to są podstawy także do interwencji policji, która na równi z PIW ma stać na straży ustawy. W najgorszym wypadku przyjadą i pokręcą nosem. Wtedy NACISKAJCIE, żeby sporządzili notatkę i przekazali do PIW. Chętnie to robią, bo wtedy mają problem z głowy.
Plus jeszcze to wkleje:

Cytat:
Rozmawiałem dziś z inspektorem weterynarii.
Od zgłoszenia mają na interwencję 7 dni, a na decyzję (np. zamknięcia sklepu) 30 dni, czyli za dużo. Dlatego poradzono mi, aby wzywać policję lub straż miejską z powodu podejrzenia o naruszenie dobrostanu, znęcanie się nad zwierzętami itede. Oni sporządzają notatkę i mogą poinformować o wynikach interwencji PIWet lub sami ich wezwać na miejsce. CO najważniejsze - działają natychmiastowo.
PIH, Sanepid itede nie mają narzędzi prawnych, więc doniesienie do któregokolwiek z nich spowoduje tylko odpisanie, że to nie ich działka i skierują Was do PIWetu. Sanepid może interweniować tylko w przypadku pewności, że istnieje zagrożenie epidemiologiczne, np. jeżeli kupiliście świnkę ze świerzbem, ale to też tylko skończy się kontrolą pod tym kątem.
Dlatego policja. Nie wykluczam, że weterynarze z inspekcji poczują się i od razu przeprowadzą interwencję, dlatego zawsze warto do nich zadzwonić, dopiero jeżeli odmówią dzwonić po policję.
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi

Edytowane przez Wroclovianka
Czas edycji: 2010-03-17 o 18:18
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 19:36   #209
marcjannak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 405
Dot.: krzywdzone zwierzaki w zoologicznym

Wszystko ok, tylko przykład, który podała tutaj autorka nijak ma się do przepisów. Bo jakie niby wymagania ma zdechła rybka? Jej już nic nie pomoże i nic nie zaszkodzi...
marcjannak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 08:06   #210
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: krzywdzone zwierzaki w zoologicznym

Cytat:
Napisane przez marcjannak Pokaż wiadomość
Wszystko ok, tylko przykład, który podała tutaj autorka nijak ma się do przepisów. Bo jakie niby wymagania ma zdechła rybka? Jej już nic nie pomoże i nic nie zaszkodzi...
Ano ma się do wszystkich zwierząt w sklepie zoologicznym. Zdechłym nie pomoże, ale żywym jak najbardziej i chyba o to chodzi, żeby poprawić im warunki - których jak widać nie mają i rzadko, który sklep ma I żeby do takich sytuacji i niechlujstwa więcej nie dochodziło. Zresztą Autorka piszę o innych zaniedbaniach ze strony sklepu...

I tu znowu zacytuje z forum SPŚM:
Cytat:
W sytuacji gdy macie zastrzeżenia, co do warunków utrzymania jakiegoś zwierzęcia sprawę warto zgłosić najpierw telefonicznie do najbliższego Powiatowego Lekarza Weterynarii (PLW) z prośbą o sprawdzenie warunków utrzymania zwierzęcia podając adres oraz nazwisko właściciela zwierząt a następnie po zgłoszeniu telefonicznym warto wysłać równocześnie pismo z opisem sytuacji oraz informacją, iż powiadomiono w danym dniu Powiatowego Lekarza Weterynarii.
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi

Edytowane przez Wroclovianka
Czas edycji: 2010-03-18 o 08:09
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzaki w potrzebie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-10 19:19:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.