Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-16, 20:04   #3451
mystification
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 31
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

[1=22e34b797ff423390419c94 79dd7b2de1d65296b_5e224a8 24bca3;32348107]Zrobiłam ostatnio plyn micelarny z przepisu dostępnego na zsk, wyszedł super, buzia jest po nim ładna, ale jest małe ale..Okropnie klei mi się po nim twarz, nawet po nałożeniu podkładu mineralnego uczucie kleistości pozostaje,czuję je na skórze cały dzień, tak jakbym nałożyła ciężki tłusty krem, a buzia świeci się jakby była bardzo przetłuszczona. Wiecie może jak zniwelować tą lepkość?[/QUOTE]
A jak ogólne wrażenie? Ja niedawno ukręciłam sama odmierzając z półproduktów i uczucia kleistości nie ma, może kilka sekund, później się ładne wchłania. Ładnie zmywa makijaż oczu, za to strasznie w nie szczypie muszę spróbować jeszcze raz z innym hydrolatem... Bo reakcja na sam różany jest taka sama - szczypiąca, zaczerwieniona skóra pod oczami i na policzkach.
mystification jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 07:29   #3452
italiana89
Raczkowanie
 
Avatar italiana89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 189
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mystification Pokaż wiadomość
A jak ogólne wrażenie? Ja niedawno ukręciłam sama odmierzając z półproduktów i uczucia kleistości nie ma, może kilka sekund, później się ładne wchłania. Ładnie zmywa makijaż oczu, za to strasznie w nie szczypie muszę spróbować jeszcze raz z innym hydrolatem... Bo reakcja na sam różany jest taka sama - szczypiąca, zaczerwieniona skóra pod oczami i na policzkach.
To nie musi być koniecznie wina hydrolatu Może być winne niskie PH (wychodzi 5,5 - tak piszą na stronie) albo jeśli użyłaś fenoksyetanolu (FEOGu). Spróbuj troszkę podnieść PH i użyć DHA BA może?

No a jak nie to, to zrób na wodzie
__________________
Biochemiczny blog - własne kosmetyki krok po kroku, zapraszam

naturalnapielegnacja.blog spot.com
italiana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 07:59   #3453
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Przyszło wczoraj kolejne zamówienie z ZSK.

Skusiłam się na hydrolat ylang-ylang, skoncentrowany aloes (wcześniej podkradałam mamie, ale za ok 2 tyg przeprowadzam się i nie będzie takiej możliwości ).
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 08:15   #3454
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez italiana89 Pokaż wiadomość
To nie musi być koniecznie wina hydrolatu Może być winne niskie PH (wychodzi 5,5 - tak piszą na stronie) albo jeśli użyłaś fenoksyetanolu (FEOGu). Spróbuj troszkę podnieść PH i użyć DHA BA może?
W sensie, że pH 5,5 to niskie pH?

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------

Cytat:
Napisane przez mystification Pokaż wiadomość
A jak ogólne wrażenie? Ja niedawno ukręciłam sama odmierzając z półproduktów i uczucia kleistości nie ma, może kilka sekund, później się ładne wchłania. Ładnie zmywa makijaż oczu, za to strasznie w nie szczypie muszę spróbować jeszcze raz z innym hydrolatem... Bo reakcja na sam różany jest taka sama - szczypiąca, zaczerwieniona skóra pod oczami i na policzkach.
Hydrolat różnany faktycznie jest mocny, nie pierwszy raz ktoś pisze o takiej reakcji na czysty różany. Nie wiem jak to z nim jest, może ma wyższe stęzenie olejków (pachnie b. mocno), albo to akurat te które najmocniej podrazniają czy alergizują. Sama tez czuje przed chwile lekkie swędzenie po spryskaniu gęby różanym
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 09:27   #3455
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ile czeka się zazwyczaj na przesyłkę?
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 09:33   #3456
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Ile czeka się zazwyczaj na przesyłkę?
Krótko zwykle kilka dni, max 3. Ja płacę przez PP więc przelew dłużej idzie, a mam zawsze po ok tygodniu w domu zamówienie (od czasu wykonania przelewu, a nie dojścia pieniążków).
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 10:03   #3457
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Krótko zwykle kilka dni, max 3. Ja płacę przez PP więc przelew dłużej idzie, a mam zawsze po ok tygodniu w domu zamówienie (od czasu wykonania przelewu, a nie dojścia pieniążków).

Chciałabym dzisiaj złożyć zamówienie i zapłacić.Ale wiadomo,że z bankami różnie,to pieniądze mogłaby znaleźć się na koncie ZSK w poniedziałek.Doszłaby mi przesyłka do środy?W czwartek wyjeżdżam.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 10:22   #3458
italiana89
Raczkowanie
 
Avatar italiana89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 189
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
W sensie, że pH 5,5 to niskie pH?

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------


Hydrolat różnany faktycznie jest mocny, nie pierwszy raz ktoś pisze o takiej reakcji na czysty różany. Nie wiem jak to z nim jest, może ma wyższe stęzenie olejków (pachnie b. mocno), albo to akurat te które najmocniej podrazniają czy alergizują. Sama tez czuje przed chwile lekkie swędzenie po spryskaniu gęby różanym
W tym sensie niskie, że może podrażniać oczy Ja wiem, że bardzo niskie to nie jest

A doradziłam tak, bo moja siostra miała podobny problem z tym micelem i po podniesieniu PH o około 1 już jej nie podrażniał.

A ja tyle zużywam tego micela że robię na wodzie tak czy siak, różanego mi szkoda
__________________
Biochemiczny blog - własne kosmetyki krok po kroku, zapraszam

naturalnapielegnacja.blog spot.com
italiana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 10:42   #3459
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez italiana89 Pokaż wiadomość
To nie musi być koniecznie wina hydrolatu Może być winne niskie PH (wychodzi 5,5 - tak piszą na stronie) albo jeśli użyłaś fenoksyetanolu (FEOGu). Spróbuj troszkę podnieść PH i użyć DHA BA może?

No a jak nie to, to zrób na wodzie
Zgadzam się. Odczyn płynu do demakijażu oczu powinien być zbliżony do pH łez (7,4). Tylko że w takim wypadku zalecałabym użycie właśnie FEOG ze względu na bardzo szeroki zakres (do pH=12), DHA BA wymaga pH poniżej 7.

Płyny do oczu wrażliwych polecam robić na wodzie. Sama mam wybitnie wrażliwe i micel na wodzie konserwowany FEOG przy pH ok. 7.5 jest dla nich zupełnie niedrażniący. Zero szczypania czy jakichkolwiek innych nieprzyjemności.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 11:46   #3460
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez italiana89 Pokaż wiadomość
W tym sensie niskie, że może podrażniać oczy Ja wiem, że bardzo niskie to nie jest
Aha rozumiem, myślałam że odniosłas sie do wszystkich wszystkich symptomów, nie tylko szczypania w oczy.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 15:54   #3461
22e34b797ff423390419c9479dd7b2de1d65296b_5e224a824bca3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mystification Pokaż wiadomość
A jak ogólne wrażenie? Ja niedawno ukręciłam sama odmierzając z półproduktów i uczucia kleistości nie ma, może kilka sekund, później się ładne wchłania. Ładnie zmywa makijaż oczu, za to strasznie w nie szczypie muszę spróbować jeszcze raz z innym hydrolatem... Bo reakcja na sam różany jest taka sama - szczypiąca, zaczerwieniona skóra pod oczami i na policzkach.
Ogólne wrażenie super, oprócz wieczornego demakijażu moja twarz nie ma juz nic wspólnego z wodą z kranu, co jej widocznie służy. Co do kleistości, to zastanawiam się, czy może nie dałam przez przypadek za duzo panthenolu. A szczypać nie szczypie nic a nic, ale mnie nawet olej rycynowy szczypać nie chce, oczy przyzwyczajone przez dlugie lata do soczewek zniosą wszystko Aha- ja robiłam na hydrolacie oczarowym, lubię jak mi ładnie pachnie
22e34b797ff423390419c9479dd7b2de1d65296b_5e224a824bca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 18:27   #3462
mystification
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 31
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez italiana89 Pokaż wiadomość
To nie musi być koniecznie wina hydrolatu Może być winne niskie PH (wychodzi 5,5 - tak piszą na stronie) albo jeśli użyłaś fenoksyetanolu (FEOGu). Spróbuj troszkę podnieść PH i użyć DHA BA może?

No a jak nie to, to zrób na wodzie
Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Odczyn płynu do demakijażu oczu powinien być zbliżony do pH łez (7,4). Tylko że w takim wypadku zalecałabym użycie właśnie FEOG ze względu na bardzo szeroki zakres (do pH=12), DHA BA wymaga pH poniżej 7.

Płyny do oczu wrażliwych polecam robić na wodzie. Sama mam wybitnie wrażliwe i micel na wodzie konserwowany FEOG przy pH ok. 7.5 jest dla nich zupełnie niedrażniący. Zero szczypania czy jakichkolwiek innych nieprzyjemności.
Spróbuję pokombinować z pH w takim razie. Tylko muszę gdzieś stacjonarnie kupić papierki lakmusowe. I będzie micel na wodzie albo innym hydrolacie.
[1=22e34b797ff423390419c94 79dd7b2de1d65296b_5e224a8 24bca3;32373181]Ogólne wrażenie super, oprócz wieczornego demakijażu moja twarz nie ma juz nic wspólnego z wodą z kranu, co jej widocznie służy. Co do kleistości, to zastanawiam się, czy może nie dałam przez przypadek za duzo panthenolu. A szczypać nie szczypie nic a nic, ale mnie nawet olej rycynowy szczypać nie chce, oczy przyzwyczajone przez dlugie lata do soczewek zniosą wszystko Aha- ja robiłam na hydrolacie oczarowym, lubię jak mi ładnie pachnie[/QUOTE]
Moich właśnie męczonych soczewkami nie chcę jeszcze dodatkowo obciążać
mystification jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 18:42   #3463
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, przyszło moje pierwsze zamówienie z ZSK. W paczce mam dodatkowo saszetkę moczniku, i teraz nie wiem czy to jest część jakiegoś produktu, i mam to zmieszać z czymś innym?. Czy może coś mi dodatkowo wrzucili?
Sorry za pytanie ale jestem początkująca w biochemii. A jak kiedyś pisałam do ZSK to mi nie odpowiedzieli na maila, więc pytam tu
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 18:43   #3464
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przyszło moje pierwsze zamówienie z ZSK. W paczce mam dodatkowo saszetkę moczniku, i teraz nie wiem czy to jest część jakiegoś produktu, i mam to zmieszać z czymś innym?. Czy może coś mi dodatkowo wrzucili?
Sorry za pytanie ale jestem początkująca w biochemii. A jak kiedyś pisałam do ZSK to mi nie odpowiedzieli na maila, więc pytam tu
Sądzę, że to prezent
Oni powyżej jakiejś kwoty dają dodatkową próbkę jakiś surowców.

http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Prezenty/118
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 18:58   #3465
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Katrina93 Pokaż wiadomość
Sądzę, że to prezent
Oni powyżej jakiejś kwoty dają dodatkową próbkę jakiś surowców.

http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Prezenty/118
Dzięki, zgadza się nie wiedziałam o tym, hmmm muszę poczytać do czego ten mocznik można zużyć
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 23:37   #3466
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dziewczyny mam takie pyt
czy moge krem avene hol spf 20 mieszac z liposomami z zsk ?
oraz
czy mozna liposomy z zsk laczyc z kwasem askorbinowym w jednej mieszance?
dziekuje wam za pomoc
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 07:47   #3467
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
dziewczyny mam takie pyt
czy moge krem avene hol spf 20 mieszac z liposomami z zsk ?
oraz

czy mozna liposomy z zsk laczyc z kwasem askorbinowym w jednej mieszance?
dziekuje wam za pomoc
Lepiej zmieszaj krople liposomów z hydroltem i odczekaj pare minut zanim nałożysz HOLa

dla liposomów ważnej jest pH, wiec jeśli połączysz a wit.C to pH może sie obnizyć za bardzo
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 11:05   #3468
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Lepiej zmieszaj krople liposomów z hydroltem i odczekaj pare minut zanim nałożysz HOLa

dla liposomów ważnej jest pH, wiec jeśli połączysz a wit.C to pH może sie obnizyć za bardzo
hey, dziekuje za odp

dostalam od kolezanki te liposomy- wymienilysmy sie i nie wiem gdzie je wcisnac - rano uzywam serum z wit c na to filtr (teraz akurat niski-ten hol spf20)a na noc retin na zmiane z ha i mieszanka olejowa....
wiem ze liposomy mozna laczyc z kremami o/w a avene to chyba jest o/w wole sie zapytac specjalistki
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 11:52   #3469
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
hey, dziekuje za odp

dostalam od kolezanki te liposomy- wymienilysmy sie i nie wiem gdzie je wcisnac - rano uzywam serum z wit c na to filtr (teraz akurat niski-ten hol spf20)a na noc retin na zmiane z ha i mieszanka olejowa....
wiem ze liposomy mozna laczyc z kremami o/w a avene to chyba jest o/w wole sie zapytac specjalistki
Może mieszaj z HA, albo raczej przed HA, chociaz myślę, że przy takim ekspresowym serum oleje liposomom nie zaszkodzą

Edit: na Naturalisie polecają wręcz łączyć liposomowy kompleks na naczynka z serum C, wiec moze te liposomy wcale takie wrażliwe nie są, wiec moze po prostu poeksperymentuj?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2012-02-18 o 11:57
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-18, 12:15   #3470
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dziekuje hey za pomoc
w takim razie przystepuje do testow
mam liposomowy ekstrakt ujędrniający, Surowiec liposomowy zawierający ceramid 6, Mikroliposomy DHEA, oraz Surowiec mikroliposomowy zawierający ubichinon - koenzym Q10 oraz lipidową pochodną tetrapeptydu. nie wiem kiedy to wszystko zuzyje... ale za to wiem kiedy zbankrutuje- wkrotce
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 12:16   #3471
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jakie masło i olej polecicie do cery wrażliwej, skłonnej do przesuszeń ? Zależy mi na tym żeby nie było zbyt ciężkie
Palala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 13:36   #3472
em!L!a
Raczkowanie
 
Avatar em!L!a
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 481
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

czy można gdzieś dostać w Warszawie te półprodukty? czy trzeba zamawiać przez neta i czekać na przesyłkę? mam długą listę zakupów i wolała bym znaleźć sklep stacjonarny...
__________________
The hardest thing in life to learn is which bridge to cross and which to burn..
start -> 09.01.12 - 80kg (BMI: 28.69)
cel (-15kg)-> 65kg (BMI: 23.31)

2 cel -> 60kg (BMI: 21.50)
Od stycznia na diecie MM: 64,2 (-15,8kg)
18.05.2013
em!L!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 15:20   #3473
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, wczoraj pisałam w sprawie tego mocznika, dziś zerknełam na stronę ZSK i zauważyłam że ten prezent ma zawrotną wartość 1,5 PLN i poza tym nie za bardzo mam pomysł do czego go zużyć. Z bichemii stosuje takie rzeczy jak hydrolaty, oleje do mycia twarzy, produkty odżywiające włosy typu aloes, panthenol, keratyna. I to właściwie wszystko, możecie podpowiedzieć jakieś zastosowanie dla mocznika?
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 15:37   #3474
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wczoraj pisałam w sprawie tego mocznika, dziś zerknełam na stronę ZSK i zauważyłam że ten prezent ma zawrotną wartość 1,5 PLN i poza tym nie za bardzo mam pomysł do czego go zużyć. Z bichemii stosuje takie rzeczy jak hydrolaty, oleje do mycia twarzy, produkty odżywiające włosy typu aloes, panthenol, keratyna. I to właściwie wszystko, możecie podpowiedzieć jakieś zastosowanie dla mocznika?
dla mnie jest rewelacyjny pomieszany z balsamem super nawilżenie no i uratował moje pięty
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 16:11   #3475
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wczoraj pisałam w sprawie tego mocznika, dziś zerknełam na stronę ZSK i zauważyłam że ten prezent ma zawrotną wartość 1,5 PLN
No to bardzo bogato
Ja ostatnio dostałam próbke korundu o zawrotnej wartości 0,22 zł
Troche sie rozczarowałam, bo wczesniej dostawałam lepsze dary co mnie widocznie rozpieściło, bo wybrzydzam

A tak na serio mocznik to świetny składnik, do stóp, do rąk, na jakieś rogowacenie okołomieszkowe itp.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 07:19   #3476
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
dla mnie jest rewelacyjny pomieszany z balsamem super nawilżenie no i uratował moje pięty
czyli trochę tego proszku mieszasz z balsamem?
czy jakoś go wcześniej rozpuszczasz?
Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
No to bardzo bogato
Ja ostatnio dostałam próbke korundu o zawrotnej wartości 0,22 zł
Troche sie rozczarowałam, bo wczesniej dostawałam lepsze dary co mnie widocznie rozpieściło, bo wybrzydzam

A tak na serio mocznik to świetny składnik, do stóp, do rąk, na jakieś rogowacenie okołomieszkowe itp.
normalnie ZSK szaleje
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 10:03   #3477
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Do czego polecicie kwas jabłkowy ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 22:03   #3478
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

cześć dziewczyny
wiecie może czy zakonserwowany tonik depigmentacyjny może być przechowywany w temp pokojowej, czy musi byc w lodówce?
na stronie ZSK pisze tylko o tym bez konserwantu, więc pewnie można, ale wole zapytać Was, znawczynie
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 22:52   #3479
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
No to bardzo bogato
Ja ostatnio dostałam próbke korundu o zawrotnej wartości 0,22 zł
Troche sie rozczarowałam, bo wczesniej dostawałam lepsze dary co mnie widocznie rozpieściło, bo wybrzydzam
kryzys widać sie udziela

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
czyli trochę tego proszku mieszasz z balsamem?
czy jakoś go wcześniej rozpuszczasz?
JA wczoraj zrobiłam sobie mieszankę. Do Lotionu babydreama wsypałam po prostu. Na skóze daje efekt chłodzenia inne doznania
Nie rozpuszczałam, na 100g kremu dałam 10g mocznika

właśnie skończyłam dwa kremy na bazie.
Jeden z siarką dla siostry, drugi mocno nawilżajacy, zobaczymy czy się sprawdzi.
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 00:49   #3480
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
normalnie ZSK szaleje
Pamiętam czasy, kiedy do całkiem przeciętnego zamówienia (zwykle 100, w porywach 200zł) dostawałam cały pakiet rozmaitych próbek, dopasowanych do swojej cery. To dlatego ZSK stał się moim ulubionym sklepem. Odkąd zaczęli skąpić, nie jestem już ich fanką. Jestem prawie pewna, że inwestycja w próbki zwracała się z nawiązką - była to znakomita zachęta do kolejnych zamówień i forma podziękowania. Utrzymanie przy sobie wiernego grona klientek to w tej branży połowa sukcesu, bo sklepów jest naprawdę sporo.

Obecna forma skąpego wydzielania próbek, ściśle zależna od wydanej sumy, nie jest zbyt przyjemna. Mało prawdopodobne, bym dla dodatkowej próbki zwiększyła wartość zamówienia o 50zł... Cóż, pozostało wspomnienie po miłym dreszczyku ciekawości: odpakowując paczkę, nigdy nie wiedziałam, co dokładnie znajdę w środku

(Mam nadzieję, że ekipa ZSK czyta ten watek!)

A mocznik? Wsypać np. do lotionu Babydream i wstrząsnąć (stężenie minimum 5, a najlepiej z 10%, żeby wyraźnie poczuć działanie - tylko pamiętaj, że gęstość nasypowa mocznika to 0,74g/ml, więc objetościowo potrzeba go dość sporo, by uzyskać dane stężenie). Wypróbować na łokciach, stopach, wysuszonych partiach - i popaść w zachwyt nad nawilżającą mocą tego składnika. Śmiesznie tani, a niezwykle skuteczny.
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.

Edytowane przez banana split
Czas edycji: 2012-02-21 o 00:55
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:42.