ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy! - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-05, 14:18   #271
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Nie przeszkadza Ci jak płacisz za znaczki 3,75zł, za kopertę 1,29zł (ta najmniejsza bąbelkowa) a wpłacasz 8zł?
tak, wolę zapłacić przykładowo 120zł (towar 100 - 20 przesyłka) niż 150 (towar 145 - przesyłka 5,10)
są nieco mniejsze koszty dla sprzedawcy i dzięki temu może taniej sprzedawać
oczywiście pomijam, że w praktyce same koszty przesyłki to nie tylko znaczek, ale właśnie opakowanie, stracony czas, czasami benzyna i zatrudnienie pracownika
chyba tylko dziecku się może wydawać, że koszty przesyłki to tylko cena znaczka
__________________



Edytowane przez _chocolate
Czas edycji: 2012-04-05 o 14:50
_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 15:31   #272
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Mi nie przeszkadza jak są koszty wyższe niż cena znaczka, sama koperta bąbelkowa kosztuje na poczcie ponad 2zł. Poza tym, po co na siłę bogacić allegro, i tak zarabiają miliony miesięcznie. lepiej się cieszyć, że taniej coś kupiliśmy.
mnie też nie, tym bardziej, że na aukcji widzę kwotę za przesyłkę - nie pasuje mi, nie kupuję.
Co innego jeśli informacja jest o liście poleconym, paczce a sprzedawca wyśle nierejestrowanym, ale w tym momencie nie chodzi o kasę tylko raczej o wprowadzanie kupującego w błąd
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 17:43   #273
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Sprzedający na Allegro sprzedaje dwa "towary" - rzecz, którą kupujemy oraz usługę wysyłki. Na oba te towary ma prawo ustalić swoją, taką jak mu się podoba cenę z tej oto prostej przyczyny, że mamy w Polsce swobodę działalności gospodarczej i ustawodawca nie może narzucić nikomu za ile ma sprzedawać swoje usługi / towary.

Znaczki opodatkowane VAT-em nie są, dlatego że Poczta Polska jest zwolniona podmiotowo z tego podatku. Niestety ktoś, kto odsprzedaje usługę przesyłki i jest płatnikiem VAT już ten VAT płaci, więc nie jest prawdą, że "od znaczków nie płaci się VAT-u". Poczta nie płaci.

(Źródło: http://www.vat.pl/podatek-vat-abc/zw...polskiej-7430/ )

Z cytowaną wypowiedzią rzecznika nie sposób się zgodzić. Jak można mowić o bezpodstawnym wzbogaceniu w przypadku prowadzenia legalnej działalności gospodarczej (bo o takiej mówię), jawnym koszcie wysyłki (bo nikt go nie ukrywa przed sprzedażą) oraz wystawianiu paragonu? Pan rzecznik chyba się nieco zagalopował, ponadto jest to nieco odosobniona opinia, bo jakoś nie zauważyłam powszechnego ścigania Allegrowiczów zawyżających koszt wysyłki. W niektórych działach proceder ten wręcz kwitnie, a opinia Pana rzecznika ma już 4 lata.

Podsumowując - szczęśliwie mamy wolny rynek i nikt nie ma prawa narzucać sprzedawcom za ile mają sprzedawać swój towar. Wysyłka jest również towarem i jako taki podlega prawom wolnego rynku.

lzo_slonca - będziesz wiedziała czy sprzedawca został ukarany za zawyżanie kosztów wysyłki? Daj znać. Byłby to ciekawy precedens.

Ja osobiście raczej unikam zakupów tam, gdzie koszt wysyłki jest znacznie zawyżony. Po pierwsze dlatego, że nie lubię cwaniactwa, a po drugie dlatego, że przy ewentualnym zwrocie towaru wolę dostać więcej pieniążków niż mniej (inna rzecz, że nie zwracam prawie nigdy, ale lepiej się zabezpieczać;P). I nie powiem - czasem w oczy kole, gdy przychodzi paczka i okazuje się, że koszt wysyłki 2x niższy niż zapłaciłam. Ale bez przesady - przestępstwo ani nawet wykroczenie to nie jest i nie ma o co kopii kruszyć.
__________________
Proszę, mów mi Beata.

Edytowane przez Beacia87
Czas edycji: 2012-04-05 o 17:53
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 17:53   #274
sunny_eyes
Zakorzenienie
 
Avatar sunny_eyes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 611
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość
mnie też nie, tym bardziej, że na aukcji widzę kwotę za przesyłkę - nie pasuje mi, nie kupuję.
Co innego jeśli informacja jest o liście poleconym, paczce a sprzedawca wyśle nierejestrowanym, ale w tym momencie nie chodzi o kasę tylko raczej o wprowadzanie kupującego w błąd
Wtedy możesz powiedzieć (nawet jeśli paczka dojdzie), że paczki nie ma i domagać się kolejnej sztuki lub zwrotu kasy. Nie ma potwierdzenia nadania, nie może zlokalizować przesyłki. Wtedy zastanowi się taki sprzedawca następnym razem zanim tak wyśle.


Cytat:
Napisane przez Beacia87 Pokaż wiadomość
Sprzedający na Allegro sprzedaje dwa "towary" - rzecz, którą kupujemy oraz usługę wysyłki. Na oba te towary ma prawo ustalić swoją, taką jak mu się podoba cenę(...)
Regulamin allegro:
6.13. Do ceny ustalonej zgodnie z niniejszym artykułem Sprzedający może doliczyć jedynie koszty przesyłki bądź transportu Towaru w rzeczywistej wielkości. Poza powyższymi Sprzedający nie może doliczać jakichkolwiek innych kwot podwyższających cenę należną od Kupującego.

Czyli nie jednak jak mu się podoba, ale zapis swoją drogą, a próba zrobienia czegoś z takim problemem to drugie. Na większość spraw allegro jest zazwyczaj bierne.
sunny_eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 17:58   #275
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez sunny_eyes Pokaż wiadomość
Regulamin allegro:
6.13. Do ceny ustalonej zgodnie z niniejszym artykułem Sprzedający może doliczyć jedynie koszty przesyłki bądź transportu Towaru w rzeczywistej wielkości. Poza powyższymi Sprzedający nie może doliczać jakichkolwiek innych kwot podwyższających cenę należną od Kupującego.

Czyli nie jednak jak mu się podoba, ale zapis swoją drogą, a próba zrobienia czegoś z takim problemem to drugie. Na większość spraw allegro jest zazwyczaj bierne.
Zgadza się, ale to tylko regulamin Allegro, a ja pisałam o sytuacji od strony prawa powszechnego, ponieważ była tu mowa o Inspekcji Handlowej, a ona przecież regulaminu Allegro nie będzie egzekwowała. Może nie dość precyzyjnie się wyraziłam, ale pod takim właśnie względem się wypowiadałam.

Aukcję, gdzie koszt przesyłki jest zawyżony można co najwyżej zgłosić do Allegro przed zakupem do usunięcia. Po zakupie obowiązują przepisy kodeksu cywilnego, co oznacza, że zawarliśmy prawnie wiążącą umowę kupna - sprzedaży i powinniśmy się z niej wywiązać. Allegro nie może w takiej sytuacji (po zakupie) zmusić sprzedającego do obniżenia kosztu wysyłki do ich realnej ceny. A tym bardziej nie może nic zrobić Inspekcja Handlowa.

Z drugiej strony Allegro ma dość ograniczoną możliwość egzekwowania tego zapisu. No bo jak może przed zakupem stwierdzić ile wyniesie koszt wysyłki paczki? Przy sytuacjach ekstramalnych jest to oczywiście możliwe, ale gdy różnica wynosi kilka zł śmiejm twierdzić, że nie da się tego zweryfikować przed zakupem.
__________________
Proszę, mów mi Beata.

Edytowane przez Beacia87
Czas edycji: 2012-04-05 o 18:14
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 18:07   #276
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
tak, wolę zapłacić przykładowo 120zł (towar 100 - 20 przesyłka) niż 150 (towar 145 - przesyłka 5,10)
są nieco mniejsze koszty dla sprzedawcy i dzięki temu może taniej sprzedawać
oczywiście pomijam, że w praktyce same koszty przesyłki to nie tylko znaczek, ale właśnie opakowanie, stracony czas, czasami benzyna i zatrudnienie pracownika
chyba tylko dziecku się może wydawać, że koszty przesyłki to tylko cena znaczka
http://allegro.pl/help_item.php?item=1383

Mówisz o czym innym niż ja. Szczerze? Lubię tępić sprzedających którzy omijają prowizję w ten sposób

Dzieckiem nie jestem, jak Ty jesteś no to cóż....nie będę Cię wyprowadzać w błędu..
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 18:07   #277
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

A co w takim razie z jedną z zasad w regulaminie Allegro:
6.13.
Do ceny ustalonej zgodnie z niniejszym artykułem Sprzedający może doliczyć jedynie koszty przesyłki bądź transportu Towaru w rzeczywistej wielkości. Poza powyższymi Sprzedający nie może doliczać jakichkolwiek innych kwot podwyższających cenę należną od Kupującego.


?

upsss spóźniłam się
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-05, 18:12   #278
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez Beacia87 Pokaż wiadomość
Sprzedający na Allegro sprzedaje dwa "towary" - rzecz, którą kupujemy oraz usługę wysyłki. Na oba te towary ma prawo ustalić swoją, taką jak mu się podoba cenę z tej oto prostej przyczyny, że mamy w Polsce swobodę działalności gospodarczej i ustawodawca nie może narzucić nikomu za ile ma sprzedawać swoje usługi / towary.

(...)
Podsumowując - szczęśliwie mamy wolny rynek i nikt nie ma prawa narzucać sprzedawcom za ile mają sprzedawać swój towar. Wysyłka jest również towarem i jako taki podlega prawom wolnego rynku.

lzo_slonca - będziesz wiedziała czy sprzedawca został ukarany za zawyżanie kosztów wysyłki? Daj znać. Byłby to ciekawy precedens.
Kobieto jesteś "specem" od policji, księgowości i ..nie wychodzi Ci to
Już sprzedający dostał upomnienie od allegro bo Pani nie omieszkała mi napisać o tym Poczytaj dokładniej regulamin i popytaj jak się ma zawyżanie kosztów wysyłki i przerzucanie kosztów wzbogacenia się na kupującego

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Beacia87 Pokaż wiadomość
Zgadza się, ale to tylko regulamin Allegro. Aukcję, gdzie koszt przesyłki jest zawyżony można co najwyżej zgłosić do Allegro przed zakupem do usunięcia. Po zakupie obowiązują przepisy kodeksu cywilnego, co oznacza, że zawarliśmy prawnie wiążącą umowę kupna - sprzedaży i powinniśmy się z niej wywiązać. Allegro nie może w takiej sytuacji (po zakupie) zmusić sprzedającego do obniżenia kosztu wysyłki do ich realnej ceny. A tym bardziej nie może nic zrobić Inspekcja Handlowa.

Z drugiej strony Allegro ma dość ograniczoną możliwość egzekwowania tego zapisu. No bo jak może przed zakupem stwierdzić ile wyniesie koszt wysyłki paczki? Przy sytuacjach ekstramalnych jest to oczywiście możliwe, ale gdy różnica wynosi kilka zł śmiejm twierdzić, że nie da się tego zweryfikować przed zakupem.
Co do 1 sprzedający zwraca kupującemu nadpłatę

Co do 2..błagam nie rozśmieszaj mnie
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 18:18   #279
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Kobieto jesteś "specem" od policji, księgowości i ..nie wychodzi Ci to
Już sprzedający dostał upomnienie od allegro bo Pani nie omieszkała mi napisać o tym Poczytaj dokładniej regulamin i popytaj jak się ma zawyżanie kosztów wysyłki i przerzucanie kosztów wzbogacenia się na kupującego

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------



Co do 1 sprzedający zwraca kupującemu nadpłatę

Co do 2..błagam nie rozśmieszaj mnie
Fakt, w prawie dotyczącym sprzedaży internetowej (i nie tylko) jestem całkiem niezła i to zupełnie serio, bez głupawych uśmieszków.

Z mojej strony tyle, bo więcej dyskutować z tobą nie będę. Żyj sobie dalej w swoim świecie urojeń. Miłego i owocnego pisania dalszych bezsensownych donosów. W końcu urzędnikom też raz na jakiś czas należy się rozrywka.
__________________
Proszę, mów mi Beata.

Edytowane przez Beacia87
Czas edycji: 2012-04-05 o 18:20
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 18:23   #280
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez Beacia87 Pokaż wiadomość
Fakt, w prawie dotyczącym sprzedaży internetowej (i nie tylko) jestem całkiem niezła i to zupełnie serio, bez głupawych uśmieszków.

Z mojej strony tyle, bo więcej dyskutować z tobą nie będę. Żyj sobie dalej w swoim świecie urojeń. Miłego i owocnego pisania dalszych bezsensownych donosów. W końcu urzędnikom też raz na jakiś czas należy się rozrywka.
Widać masz super hiper doświadczenie jeśli tylko Ty to potwierdzasz

Nie dyskutuj bo nie ma o czym choć moja księgowa się uśmieje jak jej pokaże Twoje wypowiedzi jakże twardo potwierdzone
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 18:27   #281
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez Beacia87 Pokaż wiadomość
Zgadza się, ale to tylko regulamin Allegro, a ja pisałam o sytuacji od strony prawa powszechnego, ponieważ była tu mowa o Inspekcji Handlowej, a ona przecież regulaminu Allegro nie będzie egzekwowała. Może nie dość precyzyjnie się wyraziłam, ale pod takim właśnie względem się wypowiadałam.

Aukcję, gdzie koszt przesyłki jest zawyżony można co najwyżej zgłosić do Allegro przed zakupem do usunięcia. Po zakupie obowiązują przepisy kodeksu cywilnego, co oznacza, że zawarliśmy prawnie wiążącą umowę kupna - sprzedaży i powinniśmy się z niej wywiązać. Allegro nie może w takiej sytuacji (po zakupie) zmusić sprzedającego do obniżenia kosztu wysyłki do ich realnej ceny. A tym bardziej nie może nic zrobić Inspekcja Handlowa.

Z drugiej strony Allegro ma dość ograniczoną możliwość egzekwowania tego zapisu. No bo jak może przed zakupem stwierdzić ile wyniesie koszt wysyłki paczki? Przy sytuacjach ekstramalnych jest to oczywiście możliwe, ale gdy różnica wynosi kilka zł śmiejm twierdzić, że nie da się tego zweryfikować przed zakupem.
Jak to "tylko regulamin"? Chyba po to jest spisany, aby go przestrzegać i oparty jest raczej na przepisach prawa, a nie na widzimisie właściciela? A czy w takim razie można powiedzieć, że KC to tylko przepisy prawa i sobie naginać dowolnie?
Podam na swoim przykładzie: kupiłam przedmiot na Allegro (niezbyt duży i lekki, plastikowy), za przesyłkę poleconą ekonomiczną zapłaciłam 9zł. Otrzymałam przedmiot zapakowany w prowizorycznie stworzoną kopertę z papieru pakowego niczym nie zabezpieczoną, żadnych bąbli, nic. Faktyczna kwota przesyłki (znaczki) za 4,50zł. Przedmiot w środku zniszczony, bo niczym nie zabepieczony uległ w trakcie transportu połamaniu. Zapłaciłam sprzedawcy 4,50zł za radosną twórczość z papieru pakowego? Chyba nie.
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-05, 18:28   #282
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Beacia ma racje A jesli ktos cos podobno wie, to jednak powinien zachowac to dla siebie. Zwlaszcza w takim temacie jak ten.
Allegro nie bedzie sie bawic w dedektywa i sprawdzac czy paczka kosztowala 6 czy 9zl. Niby jak ma to sprwadzic? Zapis regulaminu dotyczy raczej przypadkow ekstremalny typu przedmiot za 1zl wysylka 700zl. Blagam nie czarujmy sie, ze ma to na celu ochrone kupujacych, to tylko troska allegro o ich prowizje.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 18:33   #283
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
Beacia ma racje A jesli ktos cos podobno wie, to jednak powinien zachowac to dla siebie. Zwlaszcza w takim temacie jak ten.
Allegro nie bedzie sie bawic w dedektywa i sprawdzac czy paczka kosztowala 6 czy 9zl. Niby jak ma to sprwadzic? Zapis regulaminu dotyczy raczej przypadkow ekstremalny typu przedmiot za 1zl wysylka 700zl. Blagam nie czarujmy sie, ze ma to na celu ochrone kupujacych, to tylko troska allegro o ich prowizje.
Dziękuję za głos rozsądku. Z pogrubionym w 100 % się zgadzam.

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;33371397]Jak to "tylko regulamin"? Chyba po to jest spisany, aby go przestrzegać i oparty jest raczej na przepisach prawa, a nie na widzimisie właściciela? A czy w takim razie można powiedzieć, że KC to tylko przepisy prawa i sobie naginać dowolnie?
[/QUOTE]

A czy ja napisałam, że można nie przestrzegać regulaminu? "Tylko regulamin" oznaczał w tym kontekście ograniczone możliwości jego egzekwowania. Zapisy KC dużo łatwiej jest wyegzekwować.
__________________
Proszę, mów mi Beata.

Edytowane przez Beacia87
Czas edycji: 2012-04-05 o 18:47
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 18:40   #284
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez Beacia87 Pokaż wiadomość
Dziękuję za głos rozsądku. Z pogrubionym w 100 % się zgadzam.

a powiedz mi jedna rzeczy ( widze, ze sie znasz )... Jak ten zapis regulaminu ma sie do prawa przedsiebiorcy do zarabiania na przesylce? Bo jakby nie patrzec regulamin ogranicza przedsiebiorcow, a przeciez to prawo jest tutaj nadrzedne. To jak dla mnie kolejne sliska sprawa w regulaminie ( podobnie jak juniorki )
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 18:59   #285
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

No to skoro jest już tutaj ktoś kto się zna to może mi jeszcze wyjaśni takie praktyki:
sprzedawca sprzedaje ten sam przedmiot na 2 rodzajach aukcji:
A) towar XYZ -cena 15,99zł, przesyłka polecony ekonomiczny 9zł
B) towar XYZ przesyłka gratis! - cena 24,99zł

?

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Beacia87 Pokaż wiadomość
A czy ja napisałam, że można nie przestrzegać regulaminu? "Tylko regulamin" oznaczał w tym kontekście ograniczone możliwości jego egzekwowania. Zapisy KC dużo łatwiej jest wyegzekwować.
A jaki jest problem z ekzekwowaniem regulaminu Allegro w tym przypadku? Dostaję przesyłkę. Na pseudokopercie naklejone są znaczki za 4,50zł. Koszt wysyłki za tego rodzaju przesyłkę na aukcji wynosi 9zł. Na kopercie jest adres mój i nadawcy, czyli sprzadawcy. To jest dowód. W czym problem?
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 19:15   #286
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość

a powiedz mi jedna rzeczy ( widze, ze sie znasz )... Jak ten zapis regulaminu ma sie do prawa przedsiebiorcy do zarabiania na przesylce? Bo jakby nie patrzec regulamin ogranicza przedsiebiorcow, a przeciez to prawo jest tutaj nadrzedne. To jak dla mnie kolejne sliska sprawa w regulaminie ( podobnie jak juniorki )
Ciekawa kwestia, ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Myślę, że to już bardziej zawiła sprawa i opinie prawników mogą być różne. Ja się nie podejmuję oceny.
__________________
Proszę, mów mi Beata.
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 19:19   #287
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;33372007]No to skoro jest już tutaj ktoś kto się zna to może mi jeszcze wyjaśni takie praktyki:
sprzedawca sprzedaje ten sam przedmiot na 2 rodzajach aukcji:
A) towar XYZ -cena 15,99zł, przesyłka polecony ekonomiczny 9zł
B) towar XYZ przesyłka gratis! - cena 24,99zł



Bo ludzie lapia sie na haslo gratis. Niektorzy w opcjach wyszukiwania zaznaczaja darmowa wysylke. Kiedys na forum zalil sie sprzedawca, ze ludzie kupuja wiecej na takich aukcjach, podczas gdy u niego z kosztem wysylki bylo taniej. Potem tez wprowadzil aukcje z wysylka za free i wlasnie na tych aukcjach sprzedaz byla wyzsza Ciekawe jeszcze jak to rozliczaja- bo w przypadku zwrotu w aukcji A otrzymamy 15,99, a w opcji B 24,99?
?

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------



A jaki jest problem z ekzekwowaniem regulaminu Allegro w tym przypadku? Dostaję przesyłkę. Na pseudokopercie naklejone są znaczki za 4,50zł. Koszt wysyłki za tego rodzaju przesyłkę na aukcji wynosi 9zł. Na kopercie jest adres mój i nadawcy, czyli sprzadawcy. To jest dowód. W czym problem?[/QUOTE]
Z wiadomych kosztow masz tylko 4,5zl+vat. Nawet jesli towar jest zapakowany w pseudokoperte, to ma ona jakas wartosc, ktorej all nie bedzie szacowal. Wg mnie intencja tego punktu nie sa roznice rzedu kilku zl, tylko rzedu kilkudziesiecu zl.
Jesli chcialabys wniknac w temat jeszcze bardziej, to duzi sprzedawcy maja przeciez umowy z poczta czy kurierem, dla nich cena jest nizsza.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 19:32   #288
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;33372007]

A jaki jest problem z ekzekwowaniem regulaminu Allegro w tym przypadku? Dostaję przesyłkę. Na pseudokopercie naklejone są znaczki za 4,50zł. Koszt wysyłki za tego rodzaju przesyłkę na aukcji wynosi 9zł. Na kopercie jest adres mój i nadawcy, czyli sprzadawcy. To jest dowód. W czym problem?[/QUOTE]

Problem jest taki, że kodeks cywilny jest aktem prawnym ważniejszym niż regulamin Allegro. Zgodnie z KC w momencie kliknięcia na Allegro zawarłaś umowę kupna - sprzedaży za określoną kwotę towar + przesyłka. Np.

towar - 20 zł
przesyłka - 10 zł

Przychodzi towar, okazuje się, że koszt wysyłki ze znaczków wynosi 5 zł. Na podstawie regulaminu Allegro mogłabyś się domagać zwrotu 5 zł, ale tu należy uznać wyższość KC i dlatego nie można zmienić już zawartej umowy kupna - sprzedaży (20 zł + 10 zł).

(Jakoś w miarę jasno to napisałam? W skrócie: Regulaminem Allegro nie można podważyć zawartej zgodnie z KC umowy.)

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;33372007]No to skoro jest już tutaj ktoś kto się zna to może mi jeszcze wyjaśni takie praktyki:
sprzedawca sprzedaje ten sam przedmiot na 2 rodzajach aukcji:
A) towar XYZ -cena 15,99zł, przesyłka polecony ekonomiczny 9zł
B) towar XYZ przesyłka gratis! - cena 24,99zł

?

[/QUOTE]

Ale o co chodzi konkretnie? Prawnie jest to bez różnicy, a z czego wynikają te opcje to już trzeba pytać sprzedawcy. Może chciał mieć aukcję promowaną darmową wysyłką?

Jako kupująca brałabym za 24,99 zł + darmowa wysyłka. W przypadku zwrotu dostanie się całe 24,99 zł (za opcję A tylko 15,99 zł).
__________________
Proszę, mów mi Beata.

Edytowane przez Beacia87
Czas edycji: 2012-04-05 o 19:38
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 19:44   #289
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
Bo ludzie lapia sie na haslo gratis. Niektorzy w opcjach wyszukiwania zaznaczaja darmowa wysylke. Kiedys na forum zalil sie sprzedawca, ze ludzie kupuja wiecej na takich aukcjach, podczas gdy u niego z kosztem wysylki bylo taniej. Potem tez wprowadzil aukcje z wysylka za free i wlasnie na tych aukcjach sprzedaz byla wyzsza Ciekawe jeszcze jak to rozliczaja- bo w przypadku zwrotu w aukcji A otrzymamy 15,99, a w opcji B 24,99?
No ja wiem co to ma na celu Ale jak się to ma do przepisów? Ewidentnie nie jest to przesyłka gratis. Tylko wprowadzenie w błąd kupującego, że robi super dil i ma za darmo przesyłkę. I faktycznie ciekawe jak to rozliczają.

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
Z wiadomych kosztow masz tylko 4,5zl+vat. Nawet jesli towar jest zapakowany w pseudokoperte, to ma ona jakas wartosc, ktorej all nie bedzie szacowal. Wg mnie intencja tego punktu nie sa roznice rzedu kilku zl, tylko rzedu kilkudziesiecu zl.
Jesli chcialabys wniknac w temat jeszcze bardziej, to duzi sprzedawcy maja przeciez umowy z poczta czy kurierem, dla nich cena jest nizsza.
tiaa w tym przypadku 4,50zł za kawałek papieru pakowego i taśmy - no proszę Cię....
Ja wiem, że 4,50zł to tylko parę zł, ale pomnożone przez ilość produktów, który ten sprzedawca sprzedał, to już robi się niezła sumka. Nie mówię, że All powinno ścigać z siekierą każdego kto zawyża o parę złotych, ale ich podejście "nie jesteśmy stroną, nie możemy stwierdzić kto ma rację..." czyli mamy to w dupie radź se sam, mnie osobiście zniechęca do robienia zakupów u kogokolwiek to ma choć jednego negatywa czy neutrala na koncie. Proszę bardzo, ja nic nie ukrywam, jeśli All ma problem z wyznaczeniem czy moje słowa są prawdą to cykam im fotkę przesyłki albo idę do rzecznika, który potwierdza moje słowa i gotowe.

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Beacia87 Pokaż wiadomość
Problem jest taki, że kodeks cywilny jest aktem prawnym ważniejszym niż regulamin Allegro. Zgodnie z KC w momencie kliknięcia na Allegro zawarłaś umowę kupna - sprzedaży za określoną kwotę towar + przesyłka. Np.

towar - 20 zł
przesyłka - 10 zł

Przychodzi towar, okazuje się, że koszt wysyłki ze znaczków wynosi 5 zł. Na podstawie regulaminu Allegro mogłabyś się domagać zwrotu 5 zł, ale tu należy uznać wyższość KC i dlatego nie można zmienić już zawartej umowy kupna - sprzedaży (20 zł + 10 zł).

(Jakoś w miarę jasno to napisałam? W skrócie: Regulaminem Allegro nie można podważyć zawartej zgodnie z KC umowy.)
Jasno. Rozumiem. Za to jestem ciekawa jak w takim razie sprzedawca rozlicza to dodatkowe w Twoim przykładzie 5 zł dochodu? Pewnie wrzuca gdzieś w koszty papieru pakowego (pozłacanego:/ )

edit: Co gorsza - natykam się na mnóstwo sprzedawców, którzy mają po kilkadziesiąt negatywów za łamanie nie tylko regulaminu All, ale i przepisów ustawy i dalej sprzedają. All takie praktyki są po prostu moocno na rękę i ktoś tym się powinien też zająć.

Edytowane przez 0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Czas edycji: 2012-04-05 o 19:47
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-05, 19:48   #290
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;33373007]No ja wiem co to ma na celu Ale jak się to ma do przepisów? Ewidentnie nie jest to przesyłka gratis. Tylko wprowadzenie w błąd kupującego, że robi super dil i ma za darmo przesyłkę. I faktycznie ciekawe jak to rozliczają.
[/QUOTE]

Rozlicza się to zupełnie normalnie. Wystawiasz paragon na towar = 24,99 zł, faktura z poczty idzie w koszty, faktura zakupu też. Od strony rozliczeń z US nie ma to żadnej różnicy czy koszt wysyłki na paragonie / fakurze jest wliczony w cenę towaru czy wyodrębniony. To się i tak zawsze wklepuje w przychody.

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;33373007]

Jasno. Rozumiem. Za to jestem ciekawa jak w takim razie sprzedawca rozlicza to dodatkowe w Twoim przykładzie 5 zł dochodu? Pewnie wrzuca gdzieś w koszty papieru pakowego (pozłacanego:/ )
[/QUOTE]

Tych 5 zł nie trzeba w żaden szczególny sposób rozliczać. One stanowią taki sam przychód jak marża, którą sprzedawca ma narzuconą na towar.
__________________
Proszę, mów mi Beata.

Edytowane przez Beacia87
Czas edycji: 2012-04-05 o 19:57
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 19:51   #291
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez Beacia87 Pokaż wiadomość
Rozlicza się to zupełnie normalnie. Wystawiasz paragon na towar = 24,99 zł, faktura z poczty idzie w koszty, faktura zakupu też. Od strony rozliczeń z US nie ma to żadnej różnicy czy koszt wysyłki na paragonie / fakurze jest wliczony w cenę towaru czy wyodrębniony. To się i tak zawsze wklepuje w przychody.
Chodziło mi raczej o to, czy są tak chętni zwracać 24,99 jak ktoś kupi z przesyłką "gratis"
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 19:57   #292
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;33372007]No to skoro jest już tutaj ktoś kto się zna to może mi jeszcze wyjaśni takie praktyki:
sprzedawca sprzedaje ten sam przedmiot na 2 rodzajach aukcji:
A) towar XYZ -cena 15,99zł, przesyłka polecony ekonomiczny 9zł
B) towar XYZ przesyłka gratis! - cena 24,99zł

?

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------



A jaki jest problem z ekzekwowaniem regulaminu Allegro w tym przypadku? Dostaję przesyłkę. Na pseudokopercie naklejone są znaczki za 4,50zł. Koszt wysyłki za tego rodzaju przesyłkę na aukcji wynosi 9zł. Na kopercie jest adres mój i nadawcy, czyli sprzadawcy. To jest dowód. W czym problem?[/QUOTE]


Omijanie prowizji.

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
Beacia ma racje A jesli ktos cos podobno wie, to jednak powinien zachowac to dla siebie. Zwlaszcza w takim temacie jak ten.
Allegro nie bedzie sie bawic w dedektywa i sprawdzac czy paczka kosztowala 6 czy 9zl. Niby jak ma to sprwadzic? Zapis regulaminu dotyczy raczej przypadkow ekstremalny typu przedmiot za 1zl wysylka 700zl. Blagam nie czarujmy sie, ze ma to na celu ochrone kupujacych, to tylko troska allegro o ich prowizje.
W takim jak ten zwłaszcza, że zasięga opinii w kilku miejscach i nie polega na opinii osoby która jest wszechwiedząca

Nie tylko troska o prowizję

"W mojej ocenie odrębne obciążanie klientów kosztami wysyłki nie jest prawidłowe. Zgodnie bowiem z art. 29 ust. 1 ustawy o VAT, podstawą opodatkowania (obrotem) jest kwota należna z tytułu sprzedaży, pomniejszona o kwotę należnego podatku.

Kwota należna obejmuje całość świadczenia należnego od nabywcy. Całość świadczenia, a więc również koszty transportu, którymi obciążany jest nabywca towarów. Koszty wysyłki towarów powinny być uwzględnione w cenie (podstawie opodatkowania) sprzedawanego towaru, a w konsekwencji opodatkowane w ramach dostawy tego towaru. Dotyczy to również kosztów wysyłki towarów sprzedawanych przez internet.

W praktyce wielu podatników odrębnie obciąża nabywców kosztami transportu. Praktyka taka jest coraz rzadziej akceptowana przez organy podatkowe. Tytułem przykładu wskazać można interpretację Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z 5 września 2008 r. (sygn. IPPP1/443-1068/08-4/IG, publ. http://sip.mf.gov.pl/sip/index.php?rodzaj=2) oraz interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu z 21 listopada 2008 r. (sygn. ILPP1/443-818/08-2/BP, publ. http://sip.mf.gov.pl/sip/index.php?rodzaj=2).

Dlatego też najlepiej byłoby, aby ponoszone koszty przesyłki powiększały podstawę opodatkowania (w praktyce - cenę) sprzedawanych przez przez internet towarów (czego skutkiem jest opodatkowanie tych kosztów, w ramach dostawy tych towarów, stawką właściwą dla wysyłanych towarów)."

I tak kończę z pewną osobą dyskusję.

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;33373304]Chodziło mi raczej o to, czy są tak chętni zwracać 24,99 jak ktoś kupi z przesyłką "gratis" [/QUOTE]

Dlatego trzeba "kombinować" z głową i znając przepisy.

W przypadku regulaminu i KC oraz wszelkich innych przepisów jest logiczne, że gdyby było coś nie tak to byłaby interwencja
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 20:01   #293
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;33373304]Chodziło mi raczej o to, czy są tak chętni zwracać 24,99 jak ktoś kupi z przesyłką "gratis" [/QUOTE]

Nie mają wyjścia. W tej kwestii przepisy są jasne - w przypadku zwrotu należy się klientowi 24,99 zł, a jeśli potrącą za wysyłkę, to Rzecznik Praw Konsumenta szybko ich naprostuje.
__________________
Proszę, mów mi Beata.
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 20:10   #294
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez Beacia87 Pokaż wiadomość
Nie mają wyjścia. W tej kwestii przepisy są jasne - w przypadku zwrotu należy się klientowi 24,99 zł, a jeśli potrącą za wysyłkę, to Rzecznik Praw Konsumenta szybko ich naprostuje.
Żeby każdy pokrzywdzony klient wiedział i chciał się pofatygować do Rzecznika, to świat zakupów na All byłby piękniejszy Rzeczywistość jest taka, że większość sprzedawców, którzy tak właśnie kombinują, jak przychodzi co do czego są w stanie weprzeć klientowi wszystko by go spławić i np. nie przyjąć jego reklamacji. I wiele osób wierzy i daje się oszukiwać.
Stąd pewnie jak niektórzy się burzą o kilka złotych, ale słusznie to już nie raz czytałam głosy oburzenia, że są roszczeniowi, że o byle co się rzucają, że robią z igły widły. A chodzi o prostą rzecz - o zasady. I o uczciwość.
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 13:18   #295
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

To znowu ja
jakis czas temu pisalam o babie, ktora sprzedawala towar prowadzany bodajze z Tajlandii. Towaru oczywiscie nie ma do tej pory, kontaktu tez, ze o kasie nie wspomne. Ale jest swiatelko w tunelu. Dostalam decyzje o wszczeciu postepowania Dzieki temu mozna utrzec zlodziejce nosa no i zwrocic sie do All o rekompensate, co tez wlasnie uczynilam. Zobaczymy, co dalej. Trzymajcie kciuki.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 14:00   #296
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
To znowu ja
jakis czas temu pisalam o babie, ktora sprzedawala towar prowadzany bodajze z Tajlandii. Towaru oczywiscie nie ma do tej pory, kontaktu tez, ze o kasie nie wspomne. Ale jest swiatelko w tunelu. Dostalam decyzje o wszczeciu postepowania Dzieki temu mozna utrzec zlodziejce nosa no i zwrocic sie do All o rekompensate, co tez wlasnie uczynilam. Zobaczymy, co dalej. Trzymajcie kciuki.
Trzymam!!!
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 13:16   #297
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Stal sie cud: odzyskalam pieniadze Oczywiscie gdyby nie interwencja policji, bylabym w plecy
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 13:28   #298
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Stal sie cud: odzyskalam pieniadze Oczywiscie gdyby nie interwencja policji, bylabym w plecy
O gratulacje
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 14:12   #299
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: ieuczciwy sprzedawca na Allegro-pomocy!

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
O gratulacje
Jednak jest vjakas sprawiedliwosc na tym parszywym swiecie
Warto walczyc o swoje
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:27.