pomocy! Jaki obiektyw? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-09, 21:07   #1
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803

pomocy! Jaki obiektyw?


Czesc,
borykam sie z pewnym problemem
Mianowicie, niedawno kupilam sobie canona 700d z kitowym obiektywem 18-55.
W zasadzie fotek nie robie w ogole, czasem moim kotom, jak spia, albo gdy jade na jakas wycieczke, ale nie sa to fotki gornolotne
Kamera sluzy mi do nagrywania filmikow gownie.

Chcialabym zainwestowac w jakis inny obiektyw, ktory rowniez sie sprawdzi.
Myslalam nad sigma 18-35, ale boje sie, ze jest za ciezka (ok. 800g)
poza tym, czy taki obiektyw bedzie w ogole wspolgral z tym aparatem? w sensie, czy bedzie wystarczajaco szybki i nie bedzie zamulal.
Zupelnie sie na tym nie znam.

Jezeli mozecie polecic jakiss inny obiektyw, to bardzo prosze
tak do 1000 euro.
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 21:31   #2
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: pomocy! Jaki obiektyw?

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
W zasadzie fotek nie robie w ogole, czasem moim kotom, jak spia, albo gdy jade na jakas wycieczke, ale nie sa to fotki gornolotne
Kamera sluzy mi do nagrywania filmikow gownie.
Aha, nie robisz prawie wcale zdjęć, ale czujesz, że jest Ci potrzebny nowy obiektyw, bo dopiero wtedy fotki będą górnolotne?

Czego Ci brakuje w obecnym obiektywie?
Czy dobrze zrozumiałem, że używasz tego 700d praktycznie tylko do filmowania?
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 21:34   #3
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: pomocy! Jaki obiektyw?

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Aha, nie robisz prawie wcale zdjęć, ale czujesz, że jest Ci potrzebny nowy obiektyw, bo dopiero wtedy fotki będą górnolotne?

Czego Ci brakuje w obecnym obiektywie?
Czy dobrze zrozumiałem, że używasz tego 700d praktycznie tylko do filmowania?
Nie umiem za bardzo robic jakis wybitnych zdjec czasem jakies sie trafi przypadkiem, ale ogolnie nie ogarniam tych wszystkich ustawien

No chcialabym, zeby filmiki byly jeszcze lepszej jakosci, zebvy nie bylo problemow z fokusowaniem, n i zeby fotki czesciej wychodzily ladne

dokladnie, glownie filmuje ta lustrzanka.
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 22:05   #4
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: pomocy! Jaki obiektyw?

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
No chcialabym, zeby filmiki byly jeszcze lepszej jakosci, zebvy nie bylo problemow z fokusowaniem, n i zeby fotki czesciej wychodzily ladne

dokladnie, glownie filmuje ta lustrzanka.
Odpadam :/
Może lustrzanka nie jest najlepszym rozwiązaniem, i wystarczyłaby Ci jakaś normalna kamera, kosztująca mniej niż połowę ceny lustrzanki? Na pewno lepiej ustawia ostrość, będzie mieć większy zakres zooma, na dodatek będzie mniejsza i lżejsza.
Co do ładniejszych fotek - takie coś, dzięki czemu więcej fotek wychodzi ładnych, to jest "doświadczenie", "wiedza" i "umiejętności", a niekoniecznie nowy obiektyw
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 22:08   #5
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: pomocy! Jaki obiektyw?

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Odpadam :/
Może lustrzanka nie jest najlepszym rozwiązaniem, i wystarczyłaby Ci jakaś normalna kamera, kosztująca mniej niż połowę ceny lustrzanki? Na pewno lepiej ustawia ostrość, będzie mieć większy zakres zooma, na dodatek będzie mniejsza i lżejsza.
Co do ładniejszych fotek - takie coś, dzięki czemu więcej fotek wychodzi ładnych, to jest "doświadczenie", "wiedza" i "umiejętności", a niekoniecznie nowy obiektyw

Jasne, to byl taki zarcik


Nagrywam ze statywem, wiec waga nie gra tu duzej roli
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 00:15   #6
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: pomocy! Jaki obiektyw?

Filmowcy mają dobre zdanie o obiektywach Samyang (u Ciebie mogą się nazywać inaczej, może Falcon, Walimex). Na 100% nie będzie słychać silniczka od ustawiania ostrości przy filmowaniu, i na 100% nie będziesz mieć problemów z tym, że obiektyw sam nie ustawił ostrości tam gdzie powinien.
Nie będzie takich problemów, bo te obiektywy nie mają silniczka do ustawiania ostrości, robi się to ręcznie, więc nic na filmie nie bzyczy, i ustawienie ostrości nie zależy od przypadku, ale od operatora: http://www.optyczne.pl/96-Samyang-obiektywy.html
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 08:54   #7
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: pomocy! Jaki obiektyw?

Ja mam samyang szerokokątny i kręci super filmy jak za ta cenę, jakies 250 funtów
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-28, 15:34   #8
Ania_P
Rozeznanie
 
Avatar Ania_P
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 560
Dot.: pomocy! Jaki obiektyw?

Witam!

Podłączam się pod wątek, bo mam podobny problem. Posiadam canona eos 1200D z obiektywem 18-55 mm (wiem wiem nie jest to szczyt marzeń). Obiektyw jest wymienny dlatego myślę o kupieniu nowego, lepszego tylko problem w tym, że ja się kompletnie na tym nie znam.
Jestem amatorem, ale uwielbiam robić zdjęcia szczególnie krajobrazów i makro. Dodam, że wkrótce wybieram się w podróż do Chin i bardzo chciałabym mieć piękne zdjęcia. Czy polecacie jakieś dodatkowe akcesoria w postaci osłony na obiektyw? Jaka karta pamięci będzie wystarczająca?

Poniżej dałam kilka zrobionych przeze mnie zdjęć, proszę o konstruktywną krytykę i porady jak mogę robić lepsze zdjęcia (może jakaś lektura?) Z góry dziękuję za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0771.jpg (198,3 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0122.jpg (148,8 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0218.jpg (58,2 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0807.jpg (144,8 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0573.jpg (186,0 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0582.jpg (177,2 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0316.jpg (150,5 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Włochy Toskania 416.jpg (56,0 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Włochy Toskania 405.jpg (71,0 KB, 4 załadowań)
__________________
['][']['] 1o.11.11


Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy i zdecydowanie pomagają zdystansować się do problemów dnia codziennego. Nie rozwiązują ich bezpośrednio, jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu rzeki
Martyna Wojciechowska
Ania_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 16:20   #9
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: pomocy! Jaki obiektyw?

Cytat:
Napisane przez Ania_P Pokaż wiadomość
uwielbiam robić zdjęcia szczególnie krajobrazów
Canon EF-S 10-18
Cytat:
Napisane przez Ania_P Pokaż wiadomość
i makro
Co rozumiesz przez "makro", jeden kwiatek-kilka kwiatków jednocześnie na zdjęciu, czy sam łeb pszczoły, siedzącej na kwiatku, zajmujący całe zdjęcie?
Cytat:
Napisane przez Ania_P Pokaż wiadomość
Dodam, że wkrótce wybieram się w podróż do Chin i bardzo chciałabym mieć piękne zdjęcia.
Czy na pewno będzie Ci się chciało nosić zawsze ze sobą torbę albo plecaczek z aparatem i obiektywami? Czasem to jest problemem (podobnie jak limity bagażowe - lustrzanek, laptopów lepiej nie dawać do rejestrowanego), który może skutecznie zepsuć przyjemność ze zwiedzania.
Cytat:
Napisane przez Ania_P Pokaż wiadomość
Czy polecacie jakieś dodatkowe akcesoria w postaci osłony na obiektyw?
Filtr polaryzacyjny.
Cytat:
Napisane przez Ania_P Pokaż wiadomość
Jaka karta pamięci będzie wystarczająca?
Taka, dzięki której nie stracisz wszystkich zdjęć za jednym razem (tzn. lepiej kilka mniejszych, a dalej to już zależy od etapu rozwoju paranoi - w wyjątkowych miejscach możesz zmieniać karty co kilka zdjęć, gdyby coś się stało z jedną, tracisz kilka zdjęć z jednego miejsca, a nie wszystkie z tego miejsca, ale chyba nikt tego nie robi ).
Zobacz http://www.canon-board.info/pierwsza...afiami-100960/ i zwróć uwagę na koszt odzyskania zdjęć.

Lektura: szerokikadr.pl na początek powinno wystarczyć, jakieś książki o podstawach fotografii dla początkujących, potem może coś o fotografii krajobrazowej.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 19:13   #10
Ania_P
Rozeznanie
 
Avatar Ania_P
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 560
Dot.: pomocy! Jaki obiektyw?

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Co rozumiesz przez "makro", jeden kwiatek-kilka kwiatków jednocześnie na zdjęciu, czy sam łeb pszczoły, siedzącej na kwiatku, zajmujący całe zdjęcie?
raczej skupiam się na jednym obiekcie, są to i rośliny i organizmy żywe

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Czy na pewno będzie Ci się chciało nosić zawsze ze sobą torbę albo plecaczek z aparatem i obiektywami?
Tak, bo będę na typowej objazdówce i aparat będę nosić non stop przy sobie

Tak jak pisałam wcześniej dopiero jestem raczkująca w tematyce fotografii i zawsze jak zrzucam zdjęcia na kompa to widzę swoje błędy. Kiedyś miałam pożyczony aparat nikona z wyższej półki i różnica zdjęć jest ogromna, chciałabym choć trochę zbliżyć się do ich jakości
__________________
['][']['] 1o.11.11


Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy i zdecydowanie pomagają zdystansować się do problemów dnia codziennego. Nie rozwiązują ich bezpośrednio, jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu rzeki
Martyna Wojciechowska
Ania_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 20:24   #11
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: pomocy! Jaki obiektyw?

Cytat:
Napisane przez Ania_P Pokaż wiadomość
raczej skupiam się na jednym obiekcie, są to i rośliny i organizmy żywe
Chodziło mi o wielkość
Do "kwiatka" wystarczy skala odwzorowania 1:3 (tzn. wielkość obrazu kwiatka na matrycy będzie 3x mniejsza niż rzeczywisty jego rozmiar), ale do łba pszczoły przydałoby się "w drugą stronę", tzn. 3:1 (czyli wielkość obrazu łba pszczoły byłaby 3 razy większa, niż rzeczywisty jego rozmiar). To pierwsze uzyskasz bez problemu swoim "kitem", to drugie wymaga specjalnego (niezbyt taniego) obiektywu "do makro" oraz pierścieni pośrednich, a ze względów fizycznych może być niezbędne dodatkowe oświetlenie (kolejne koszty i kolejny grat do noszenia).

Cytat:
Napisane przez Ania_P Pokaż wiadomość
Kiedyś miałam pożyczony aparat nikona z wyższej półki i różnica zdjęć jest ogromna, chciałabym choć trochę zbliżyć się do ich jakości
Aha, okazuje się, że to aparat sam z siebie "automagicznie" robi dobre zdjęcia
Co rozumiesz przez "ogromną różnicę jakości"? Bardziej kolorowe, bardziej kontrastowe, inne kolory, lepsza ostrość, większe przybliżenie, lepsze makro czy coś jeszcze innego?
Jaki obiektyw był założony do tego Nikona? Być może taki sam jest do Twojego Canona

PS: Czy pszczoła ma "łeb"?
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-28, 22:22   #12
Ania_P
Rozeznanie
 
Avatar Ania_P
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 560
Dot.: pomocy! Jaki obiektyw?

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość

Aha, okazuje się, że to aparat sam z siebie "automagicznie" robi dobre zdjęcia
Co rozumiesz przez "ogromną różnicę jakości"? Bardziej kolorowe, bardziej kontrastowe, inne kolory, lepsza ostrość, większe przybliżenie, lepsze makro czy coś jeszcze innego?
Jaki obiektyw był założony do tego Nikona? Być może taki sam jest do Twojego Canona
Lepsza jakość czyli lepiej wyostrzone zdjęcie, więcej szczegółów, kolorów... o ile się nie mylę był to nikon d40x, ale obiektyw był wymieniany na lepszy i posiadał filtr polaryzacyjny . Dla porównania parę zdjęć z tego Nikona
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0304.jpg (29,5 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0006.jpg (126,6 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0075.jpg (120,4 KB, 8 załadowań)
__________________
['][']['] 1o.11.11


Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy i zdecydowanie pomagają zdystansować się do problemów dnia codziennego. Nie rozwiązują ich bezpośrednio, jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu rzeki
Martyna Wojciechowska
Ania_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 07:38   #13
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: pomocy! Jaki obiektyw?

Cytat:
Napisane przez Ania_P Pokaż wiadomość
Lepsza jakość czyli lepiej wyostrzone zdjęcie, więcej szczegółów, kolorów... o ile się nie mylę był to nikon d40x, ale obiektyw był wymieniany na lepszy i posiadał filtr polaryzacyjny . Dla porównania parę zdjęć z tego Nikona
d40x to w swoim czasie była najtańsza lustrzanka dla początkujących, czyli takiej samej wysokiej klasy, jak Twój Canon, pozostają jeszcze dodatki, czyli lepszy obiektyw, i filtr polaryzacyjny - chyba o nim wspominałem
Wybierz się do jakiegoś sklepu, załóż do swojego aparatu obiektyw o ogniskowych z zakresu 10-18 (albo podobne, np. 12-24, 10-17, 10-20), zobacz, jakie daje efekty. Jeśli interesuje Cię krajobraz, to może być ciekawa propozycja. Oczywiście możesz zmienić obiektyw z zestawu (18-55) na lepszy, np. Sigma 17-50/2.8 OS HSM, Tamron 17-50/2.8 VR, Tamron 17-50/2.8, i w taki sposób zyskasz lepszą jakość techniczną zdjęć (ostrość, kontrast), ale sugerowałbym jednak sprawdzenie takich "ultraszerokokątnych" - to są zupełnie inne możliwości.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 16:23   #14
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: pomocy! Jaki obiektyw?

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
PS: Czy pszczoła ma "łeb"?
z tego co pamiętam, pszczoła ma głowę
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 23:39   #15
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: pomocy! Jaki obiektyw?

Jeśli wybieralabym sie do Chin to kupiłabym jakis szeroki kat. Fajny jest canon 10-24, ja obecnie mam sigme 12-24 bo tylko to nadaje sie pod pełna klatkę, ale można podpiąć rownież pod amatorska lustrzankę. Do tego jakis obiektyw 35mm, tu używam akurat analogowych heliosow, do tego canon 50mm dla mnie niezbędne zeby miec, tanie i dające dobre efekty szkło!
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 21:58   #16
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: pomocy! Jaki obiektyw?

Cytat:
Napisane przez Ania_P Pokaż wiadomość
Witam!

Podłączam się pod wątek, bo mam podobny problem. Posiadam canona eos 1200D z obiektywem 18-55 mm (wiem wiem nie jest to szczyt marzeń). Obiektyw jest wymienny dlatego myślę o kupieniu nowego, lepszego tylko problem w tym, że ja się kompletnie na tym nie znam.
Jestem amatorem, ale uwielbiam robić zdjęcia szczególnie krajobrazów i makro. Dodam, że wkrótce wybieram się w podróż do Chin i bardzo chciałabym mieć piękne zdjęcia. Czy polecacie jakieś dodatkowe akcesoria w postaci osłony na obiektyw? Jaka karta pamięci będzie wystarczająca?

Poniżej dałam kilka zrobionych przeze mnie zdjęć, proszę o konstruktywną krytykę i porady jak mogę robić lepsze zdjęcia (może jakaś lektura?) Z góry dziękuję za pomoc
tak jak chwast wyzej napisał szeroki kat potrzebny ! krajobrazy oraz zabytki bedzie Ci latwiej focic ja mam sigme 18-250 od kilku lat i bede jej jeszcze dluugo wierna
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 15:27   #17
jjanik90
Przyczajenie
 
Avatar jjanik90
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: pomocy! Jaki obiektyw?

Ja wszystko robię obiektywem 18-55. Nie trzeba mi niczego wiecej. Zdjecia, filmy. Jest ok, wystarcza ten obiektyw. Mam Nikona D3300.
jjanik90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 17:58   #18
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: pomocy! Jaki obiektyw?

Cytat:
Napisane przez jjanik90 Pokaż wiadomość
Ja wszystko robię obiektywem 18-55. Nie trzeba mi niczego wiecej.
Masz bardzo ograniczone potrzeby
Przy takim podejściu ciężko nie pomyśleć, czy na pewno lustrzanka to był najlepszy wybór (są mniejsze, lżejsze aparaty, mające porównywalne możliwości do lustrzanki z jednym, podstawowym obiektywem).
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-06 18:58:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.