Tajlandia - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-13, 08:13   #1531
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez molka11 Pokaż wiadomość
Z Polski żadne tanie linie (poza Norwegianem) nie lecą na lotnisko w Oslo z którego odbywają się loty Norwegianem do BKK. Koszt transportu z np. z lotniska w Rygge na l. międzynarodowe to ponad 100 zł. Cena lotu Norwegianem do Oslo z Wawy lub Krakowa to najtaniej ok. 200 zł. Norwegian jest tanią linią i nawet na locie długodystansowym dolicza także opłaty za bagaż do luku.



Cena poniżej 2000 zł to dobra cena za lot do BKK. Ceny te są często osiągalne w róznego typu promocjach. Czasami trafi się też tani czarter do Tajlandii (i tu tani mam na mysli ok. 1500 zł w dwie strony za os).

A no to w takim razie nie oplaca sie. Tylko trzeba chyba dobrze trafic na taka cene?
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 08:37   #1532
joannat
Raczkowanie
 
Avatar joannat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez spaghettii Pokaż wiadomość
Tylko trzeba chyba dobrze trafic na taka cene?
Dwa lata temu kupiłam bilet za 1800 zł. Trzeba było czekać do północy na start promocji, bilety rozeszły się w parę godzin. Trzy miesiące temu zapłaciłam 1500 zł, też promocja, ale taka cena była dostępna przez kilka tygodni.
joannat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 09:36   #1533
marta_julia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 21
Dot.: Tajlandia

Witam,
Ja już za 3 tygodnie jadę po raz drugi do Tajlandi, ale pierwszy na " własną rękę". Czy podczas pobytu był ktoś odwiedzić Kambodże? Ja chcę zrobić krótki wypad z BGK- na 3 dni...
marta_julia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 19:32   #1534
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez marta_julia Pokaż wiadomość
Witam,
Ja już za 3 tygodnie jadę po raz drugi do Tajlandi, ale pierwszy na " własną rękę". Czy podczas pobytu był ktoś odwiedzić Kambodże? Ja chcę zrobić krótki wypad z BGK- na 3 dni...

Ja w Kambodzy bylam 2 razy i polecam sie tam wybrac jesli bedziesz w poblizu Angkor Wat to koniecznie sie tam wynierz
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 20:06   #1535
sonia2003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 132
Dot.: Tajlandia

hej, z BGK jechaliśmy pociągiem na granicę z Kambodzą. Pociąg ruszał o 5:55. (Było to ponad 2 lata temu).
__________________
www.czarodziejka.com
sonia2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 01:02   #1536
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Tajlandia

Ja plynelam lodka i jechalam samochodem, a drugi raz chyba tylko samochodem. Tylko to bylo w 2004 i 2007r.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 13:07   #1537
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez marta_julia Pokaż wiadomość
Witam,
Ja już za 3 tygodnie jadę po raz drugi do Tajlandi, ale pierwszy na " własną rękę". Czy podczas pobytu był ktoś odwiedzić Kambodże? Ja chcę zrobić krótki wypad z BGK- na 3 dni...
ja tak robiłam, jechałam busikiem z biuta podrózy za około 20 zł w dwie strony mieli jakąs promocje. Angor wat przepiękny, choc po dwóch dniach troche mielismy dosyc, bo świątynie zaczynały nam nosem wychodzic ale mimo wszystko kiedys chciałabym tam wrócić

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

Cytat:
Napisane przez sonia2003 Pokaż wiadomość
hej, z BGK jechaliśmy pociągiem na granicę z Kambodzą. Pociąg ruszał o 5:55. (Było to ponad 2 lata temu).
tez miałam plan na pociąg, ale podobno po drodze byly wtedy jakies powodzie i zalane tory (faktycznie widzielismy z busa troche podlanych terenów), a busik - bardzo wygodnie - zabierają cię prawie spod hotelu, załatwiają wize (chyba ze masz wyrobioną online) i ogolnie bardzo sprawnie
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-22, 13:35   #1538
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Tajlandia

My musielismy na granicy dac lapowke ok 10zl :p tylko wtedy bylismy z tajka wiec nie bylo zadnego problemu.nie wiem jak teraz jest, bo ostatni raz nie bylam w Kambodzy. A gdzie konkretnie sie wybierasz?
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 14:27   #1539
marta_julia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 21
Dot.: Tajlandia

Ja mam wylot 9 lutego. Jade najpierw do Bangkoku na 3 dni, później Krabi->Phi Phi->Bangkok, i przed wylotem na 3 dni skoczyć do Siem Reap. Wiem że więcej czasu mnie wyniesie podróż, ale słyszałam że naprawdę warto sie przemęczyć , by to zobaczyć....
A może mi któś polecić jakiś przewodnik po bangkoku? aktualny?
marta_julia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 15:21   #1540
joannat
Raczkowanie
 
Avatar joannat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: Tajlandia

Mogę sie wypowiedziec tylko o Lonely Planet, bo zdarza mi sie z niego korzystać.
Lonely Planet jest dobry jako informator. Daje radę jeśli chodzi o listę miejsc (noclegi, restauracje, atrakcje), komunikację lokalną i ogólne rozeznanie cenowe. Minus jest taki, że to, co polecane w LP, jest zwykle oblegane i zaczyna się cenić. W LP nie ma zdjęć a atrakcje sa opisane w sposób czysto informacyjny. Można ściągnąć ebooka.

Jeśli dopuszczasz zmianę planu podróży, to radzę zrezygnować z Phi Phi. To była piekna wyspa jakieś 15 lat temu. W tej chwili jest mega zatłoczona, głośna i na krawędzi katastrofy ekologicznej. Aby zobaczyć piękny widok, trzeba wejść na punkt widokowy, spojrzeć na wyspę z góry i wyobrazić sobie, że brzeg nie jest oblepiony łódkami, knajpami, chatkami i tłumem ludzi. Zwiałam po 2 dniach.
Krabi jest ok jako punkt wypadowy na okoliczne wysepki, co jednak wymaga kupowania zorganizowanych wicieczek łódkami. Samo Krabi raczej mało urokliwe.

Jeśli planujesz Kambodżę, to na wyspiarski wypoczynek warto wybrać Koh Chang i ew. krotkie wypady na okoliczne małe wysepki. Chang jest spory, ale dośc spokojny. Wyspa piekna, z plażami, wodospadami (w porze suchej raczej nie robią wrażenia), dżunglą i pysznym jedzeniem. Imprezy też się znajdą, ale ludzie nie depczą sobie po nogach.
joannat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 13:35   #1541
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Tajlandia

Pinki czy Ty się już wylegujesz na rajskiej plaży ?
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-26, 15:23   #1542
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Pinki czy Ty się już wylegujesz na rajskiej plaży ?
nope, smigam po deszczowej i zimnej Anglii Taj przebukowalam na koniec roku.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 20:51   #1543
eve_malutka
Zadomowienie
 
Avatar eve_malutka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 332
GG do eve_malutka
Dot.: Tajlandia

Byłam widziałam chce wracać
I w związku z tym pytanie


Był ktoś z was w lipcu? Jak z pogodą w jaki rejon da radę uderzyć?
eve_malutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 07:29   #1544
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Tajlandia

Ja bylam w lipcu kilka lat temu, jest goraco ale tez wtedy moze duzo padac
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 07:33   #1545
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
nope, smigam po deszczowej i zimnej Anglii Taj przebukowalam na koniec roku.
Uuuu no to jak to tak Anglia jest beeee
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 10:16   #1546
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Tajlandia

ja właśnie wczoraj wróciłam. Głównie Phuket - Krabi. nurkowanie, rajdy motocyklowe i pełen relaks.
Poważnie zastanawiamy się nad przeprowadzką tam na stałe (tzn jesień, zima i wczesna wiosna tam, a na lato powrót do Europy)
Wszystko mi tam odpowiada (no może poza punktualnością)
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 14:05   #1547
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Tajlandia

Hej dziewczyny,

Mamy z TZ max 2 tyg wolnego w kwietniu. Bardzo wtedy goraco w Tajlandii? Oplaca sie jechac na 2 tyg jesli myslimy zwiedzic tez Angkor Wat w Kambodzy? Doradzcie prosze bo bylismy juz praktycznie zdecydowani na Sri Lanke ale umowa byla taka- tydzien zwiedzania i tydzien odpoczynku na plazy przy rafie (TZ to typ relaksowicza na plazy). Niestety na Sri Lance nie ma ciekawych raf i sa straszne fale (ja sie wtedy boje plywac). Bede wdzieczna za pomoc.
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 08:05   #1548
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Astenka - ja nie byłam w tym czasie ale znajomi z pracy mówili o ogromnej wilgotności która jest męcząca.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 08:36   #1549
joannat
Raczkowanie
 
Avatar joannat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez atsenka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Mamy z TZ max 2 tyg wolnego w kwietniu. Bardzo wtedy goraco w Tajlandii? Oplaca sie jechac na 2 tyg jesli myslimy zwiedzic tez Angkor Wat w Kambodzy? Doradzcie prosze bo bylismy juz praktycznie zdecydowani na Sri Lanke ale umowa byla taka- tydzien zwiedzania i tydzien odpoczynku na plazy przy rafie (TZ to typ relaksowicza na plazy). Niestety na Sri Lance nie ma ciekawych raf i sa straszne fale (ja sie wtedy boje plywac). Bede wdzieczna za pomoc.
To początek pory gorącej suchej, więc w Chiang Mai i BKK będzie ostro, ale na wyspach upału nie odczuwa się aż tak bardzo.
W 2 tygodniach spokojnie zmieścicie Angkor Wat i plażowanie, z tym, że Tajlandia nie jest wybitnie bogata w rafy. Najciekawsze pod tym wzgledem są okolice Koh Tao. Z kolei pod względem logistycznym najlepiej byłoby wybrać się na plażing na Koh Chang, ale tu z kolei z rafami bieda i woda nie jest idealnie przejrzysta.
joannat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-03, 08:51   #1550
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

A co z Similanami? Tam chyba fajne miejsce do nurkowania
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 10:25   #1551
joannat
Raczkowanie
 
Avatar joannat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: Tajlandia

Tak, ale Similany są rezerwatem i można tam dotrzeć jedynie ze zorganizowaną wycieczką (np. nurkową).
joannat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 12:33   #1552
joannat
Raczkowanie
 
Avatar joannat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
ja właśnie wczoraj wróciłam. Głównie Phuket - Krabi. nurkowanie, rajdy motocyklowe i pełen relaks.
Poważnie zastanawiamy się nad przeprowadzką tam na stałe (tzn jesień, zima i wczesna wiosna tam, a na lato powrót do Europy)
Wszystko mi tam odpowiada (no może poza punktualnością)
Myślę, że co najmniej połowa turystów po powrocie do domu myśli o przeprowadzce Niestety życie to nie wakacje. Inna mentalność, korupcja i nieprzyjazne ekspatom prawo sprawia, że Tajlandia okazuje się nie być takim rajem, na jaki wygląda na pierwszy rzut oka.
joannat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 19:00   #1553
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Tajlandia

Dzięki dziewczyny
Niewiem czy w takim razie nie lepiej zostawić tej Tajlandii na grudzień.
A mogłybyście podać przykładowe ceny wycieczek zorganizowanych? Mam na myśli np wycieczke poza Bangkok czy z Phuket na Phi Phi itp
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 19:54   #1554
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Tajlandia

Ja byłam w Taj na koniec marca i było niesłychanie gorąco, parno...w Bangkoku uczucie mokrej ściery na twarzy, w Chiang Mai smog potworny, w dżungli wszystko wyschnięte i palili pola ryżowe wiec zadymione...na wyspach troszke lepiej, ale też bywało ciezko wiec nawet nie chce sobie wyobrażać jak jest w kwietniu czy maju.

Dziewczyny a jaki jest najlepszy okres do plazowania i zwiedzania Sri Lanki albo Malezji ?

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2015-02-03 o 19:56
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 20:00   #1555
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez joannat Pokaż wiadomość
Myślę, że co najmniej połowa turystów po powrocie do domu myśli o przeprowadzce Niestety życie to nie wakacje. Inna mentalność, korupcja i nieprzyjazne ekspatom prawo sprawia, że Tajlandia okazuje się nie być takim rajem, na jaki wygląda na pierwszy rzut oka.
No niby tak, ale moj TZ ma tam kilkudziesieciu znajomych w tym kilkoro przyjaciol mieszkajacych w Tajlandii (glownie na Phuket) na stale od lat i z tego co rozmawialismy raczej powrotu do Europy nie planuja. Maja tam tez firmy i inne ''biznesy'' wiec jakos sie da to ogarnac. Mojego TZta to juz 8 czy 9 pobyt Tajlandii i zawsze minimum ten miesiac.
Brat mojego faceta, ktory wpadl tam nas odwiedzic ma siec hosteli/moteli, w Australii i teraz zaczal rozwazac opcje zainwestowania w Tajlandii.
Na pewno sprawa dluzszego pobytu czy zamieszkania tam bedzie rozwazona i przewalkowana milion razy - jestesmy zbyt starzy i za duzo mamy do stracenia, zeby wszystko rzucic bo nam sie romantyczne plaze i blekitne morze spodobalo.

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Cytat:
Napisane przez joannat Pokaż wiadomość
Tak, ale Similany są rezerwatem i można tam dotrzeć jedynie ze zorganizowaną wycieczką (np. nurkową).
Moim skromnym zdaniem jesli nurkowac w Tajlandii to tylko Symilany. Ja obnurkowalam wszystkie miejsca wokol Phuket i na Krabi i generalnie dupy nie urywa. W porownaniu z egipskimi rafami na St. Johns to bida z nedza bym rzekla
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 20:28   #1556
sonia2003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 132
Dot.: Tajlandia

Sri Lankę zwiedziałam w grudniu. Pogoda idealna.

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Ja byłam w Taj na koniec marca i było niesłychanie gorąco, parno...w Bangkoku uczucie mokrej ściery na twarzy, w Chiang Mai smog potworny, w dżungli wszystko wyschnięte i palili pola ryżowe wiec zadymione...na wyspach troszke lepiej, ale też bywało ciezko wiec nawet nie chce sobie wyobrażać jak jest w kwietniu czy maju.

Dziewczyny a jaki jest najlepszy okres do plazowania i zwiedzania Sri Lanki albo Malezji ?
__________________
www.czarodziejka.com
sonia2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 23:07   #1557
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Ja byłam w Taj na koniec marca i było niesłychanie gorąco, parno...w Bangkoku uczucie mokrej ściery na twarzy, w Chiang Mai smog potworny, w dżungli wszystko wyschnięte i palili pola ryżowe wiec zadymione...na wyspach troszke lepiej, ale też bywało ciezko wiec nawet nie chce sobie wyobrażać jak jest w kwietniu czy maju.

Dziewczyny a jaki jest najlepszy okres do plazowania i zwiedzania Sri Lanki albo Malezji ?
no właśnie, w przewodnikach i w innych źródłach też mi się wydawało, że czytałam, że wilgotność niesamowita w tych miesiącach...
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 10:45   #1558
marylka80
Zadomowienie
 
Avatar marylka80
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 740
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Ja byłam w Taj na koniec marca i było niesłychanie gorąco, parno...w Bangkoku uczucie mokrej ściery na twarzy, w Chiang Mai smog potworny, w dżungli wszystko wyschnięte i palili pola ryżowe wiec zadymione...na wyspach troszke lepiej, ale też bywało ciezko wiec nawet nie chce sobie wyobrażać jak jest w kwietniu czy maju.

Dziewczyny a jaki jest najlepszy okres do plazowania i zwiedzania Sri Lanki albo Malezji ?
Kwietnia nie polecam, jest za cieplo na zwiedzanie.
Na Sri Lanke najlepiej od konca listopada to marca.

Cytat:
Napisane przez atsenka Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny
Niewiem czy w takim razie nie lepiej zostawić tej Tajlandii na grudzień.
A mogłybyście podać przykładowe ceny wycieczek zorganizowanych? Mam na myśli np wycieczke poza Bangkok czy z Phuket na Phi Phi itp
Wejdz sobie na mojego bloga, tam masz podane wszystkie ceny:
http://www.addicted-to-passion.blogs...abel/tajlandia

Cytat:
Napisane przez joannat Pokaż wiadomość
Myślę, że co najmniej połowa turystów po powrocie do domu myśli o przeprowadzce Niestety życie to nie wakacje. Inna mentalność, korupcja i nieprzyjazne ekspatom prawo sprawia, że Tajlandia okazuje się nie być takim rajem, na jaki wygląda na pierwszy rzut oka.
Ja bym sie chetnie jutro tam przeprowadzila, najlepiej gdzies w okolice Chiang Mai

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Astenka - ja nie byłam w tym czasie ale znajomi z pracy mówili o ogromnej wilgotności która jest męcząca.
Dokladnie.
marylka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 13:35   #1559
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez joannat Pokaż wiadomość
Myślę, że co najmniej połowa turystów po powrocie do domu myśli o przeprowadzce Niestety życie to nie wakacje. Inna mentalność, korupcja i nieprzyjazne ekspatom prawo sprawia, że Tajlandia okazuje się nie być takim rajem, na jaki wygląda na pierwszy rzut oka.

Bardzo duzo Europejczykow przeprowadza sie na stale do Tajlandii i nie narzekaja najczescoej sa to emeryci, ale nie tylko. Tak samo wiele osob spedza co roku cala zime tam.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 10:44   #1560
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: Tajlandia

Ohhh, chętnie też bym się przeprowadziła na kilka miesięcy. Ostanio natrafiłam nawet na formum ludzi, którzy takie przeprowadzki sobie zapewniają i co mnie zdziwiło to większość mieszkała w okolicach Chiang Mai, a nie na rajskich wyspach. Koszty które podawali to średnio ok. 4000 zł / mc za mieszkanie, jedzenie, net, transport. Z tym, że to chyba bardziej budżetowo.
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-13 11:44:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:56.