Farbki do malowania tkanin :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-28, 15:17   #1
feniksica
Raczkowanie
 
Avatar feniksica
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 351
Talking

Farbki do malowania tkanin :)


Witam!
Planuję zrobić swoją pierwszą własną koszulkę, gdyż zauważyłam okazję, a takowa twórczość zawsze mnie pociągała. W związku z tym mam kilka pytań, bo nie jestem dość zorientowana w tych tematach

1. Czy farbki można mieszać ze sobą tak jak normalne farby?
2. Czy lepiej wygląda namalowana postać, gdy wszystkie kontury są czarne (tak jak w bajkach), czy jednak można je robić na kolorowo? (spotkałam się tylko z czarnymi konturami, więc dla pewności pytam, zależy mi, by efekt był piorunujący)
3. Czy długo wysychają?
4. Może to głupie pytanie ale spotkałam się z różnymi sposobami: czy maluje się bezpośrednio na koszulce (tzn pod nią jakieś 'coś' żeby farba nie przesiąknęła), czy na specjalnym papierze, a potem odprasowuje?
5. Jeśli to pierwsze z powyższego pytania to czy prasuje się koszulkę po namalowaniu?



Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi, chyba wreszcie trzeba zacząć realizować pomysły Aha, szukałam podobnych tematów, niestety te, które znalazłam, nie zatysfakcjonowały mnie
feniksica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 16:43   #2
Milunnia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4
Dot.: Farbki do malowania tkanin :)

Ja malowałam farbami niby specjalnymi do tkanin ( ale zapach, konsystencja był identyczny do akrylowych) mieszałam je normalnie jak każde inne farby, pod tkanine wkładałam tylko deskę do krojenia żeby nie przesiąkło na drugą stronę, nie trzeba było ich prasoać ale prasowałam, bo miałam trochę pogniecioną tą koszulke. Co do tych kontur, to powiem Ci, że ja najpierw namalowałam kolorowymi farbami poczekałam aż przeschły i potem malowałam kontur bo tak mi się bardziej podobało. A co do wysychania to zależy ile ich nałożysz na tkaninę, parę godzin napewno, ale szczerze Ci powiem, że ja zostawiłam na noc to dla pewności.
Powodzenia w malowaniu
Milunnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 09:47   #3
asia01155
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Dot.: Farbki do malowania tkanin :)

moje pytanie niezbyt pasuje do tematu a wiec z gory przepraszam
macie jakies sposoby na zmywanie nadrukow z akrylu (farb takich nie wsiąkniętych w tkaninę, nie wiem czy to dokładnie akryl)? bo mam dużo bluzek z małymi nadrukami, a chciałabym się ich pozbyt i namlować coś sama. jest na to jakaś rada? czy lepiej kupic po prostu nowe bo efekt nie bedzie zadowalający?
asia01155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 16:07   #4
Milunnia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4
Dot.: Farbki do malowania tkanin :)

Jezeli masz tyle tych koszulek to ja bym sprobowała zamalować to, bo farby akrylowej z tkaniny nie zmyjesz to napewno bo nimi tez mozna malowac po tkaninach.. Spróbuj
Milunnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 09:51   #5
asia01155
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Dot.: Farbki do malowania tkanin :)

tez tak wlasnie pomyslalam, ale chyba jednak stanie na tym ze kupie nowe xD
dopiero zaczynam to cale malowanie i nie mam zielonego pojecia jak robicie te szablony. moglybyscie mi wytlumaczyc? z gory dziekuje . bo wszystkim wychodza takie rowne kontury itp
asia01155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 09:38   #6
Milunnia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4
Dot.: Farbki do malowania tkanin :)

hmm kontury? Co masz na myśli? ja robie tak- szkicuje lekko ołówkiem a potem maluje po tym jak po kartce papieru no trochę trudniej jest niż po kartce, ale normalnie nakładam farby. Pozdrawiam!
Milunnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 18:56   #7
asia01155
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Dot.: Farbki do malowania tkanin :)

tzn ogólem ze takie równe rysunki wychodzą. no ale cóż ciekawść mnie zżarła i zrobiłam pierwszą koszulkę (chociaż nie wiedziałam nawet za bardzo o co w tym biega), jak bd miała czas to może wrzucę jakieś zdj tutaj. nie wyszło nawet tak źle jak na pierwszy raz. ja też pozdrawiam
asia01155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-17, 09:33   #8
neg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
Dot.: Farbki do malowania tkanin :)

Tez zakupiłam farby do tkanin i mam sporo frajdy z malowania nimi Pierwszy t-shirt stworzony, w tym tyg może jak znajdę czas to jeszcze coś potworzę. Efekt:


neg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 19:24   #9
qaswe1
Raczkowanie
 
Avatar qaswe1
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 211
Dot.: Farbki do malowania tkanin :)

Jak robiłam z konturami, mieszałam z tego co pamiętam nie schną zbyt długo, malowałam odrazu na koszulce, a propos kontur ja miałam specjalny marker do tkanin nie musialam sie męczyć pędzelkiem
qaswe1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.