Niesprawiedliwość - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-19, 21:09   #1
butterfly21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 220

Niesprawiedliwość


Może niektórym ten temat wydaje się głupi, ale trudno...
Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego na świecie jest tyle niesprawiedliwości? Dlaczego musi być tak, że jedni są bardzo szczęśliwi a inni całe życie znoszą cierpienia? Po jednej stronie mamy ludzi, którzy są zdrowi, niczego im nie brakuje, żyją po prostu długo i szczęśliwie, a po drugiej ludzi, którym od zawsze jest ciężko, muszą żyć w nędzy albo umierać wcześnie na jakieś choroby. Na świecie jest zbyt dużo skrajności, bo jak porównać życie osoby, która np. ma zdrowie, rodzinę, przyjaciół, nie brakuje jej pieniędzy, z osobą, która żyje w jakimś biednym kraju w okropnej nędzy i na dodatek zmaga się z jakąś chorobą, osamotnieniem itd. Wy też uważacie że świat jest okropnie niesprawiedliwy?
butterfly21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 21:12   #2
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Niesprawiedliwość

A dlaczego wszyscy mają mieć tak samo? Dążenie do wyrównania wszystkiego byłoby chyba skrajnych komunizmem, nie chciałabym żyć w świecie, gdzie wszyscy są tacy sami.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 21:40   #3
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Niesprawiedliwość

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;52473564]A dlaczego wszyscy mają mieć tak samo? Dążenie do wyrównania wszystkiego byłoby chyba skrajnych komunizmem, nie chciałabym żyć w świecie, gdzie wszyscy są tacy sami.[/QUOTE]

autorce nie chodzi o to ,zeby wszyscy byli tacy sami , tylko raczej ,zeby mieli podobne warunki (np wszyscy sa zdrowi, nie ma jakiejs patologicznej biedy itp)-ja bym tak chciala
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 21:54   #4
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Niesprawiedliwość

Cytat:
Napisane przez butterfly21 Pokaż wiadomość
Może niektórym ten temat wydaje się głupi, ale trudno...
Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego na świecie jest tyle niesprawiedliwości? Dlaczego musi być tak, że jedni są bardzo szczęśliwi a inni całe życie znoszą cierpienia? Po jednej stronie mamy ludzi, którzy są zdrowi, niczego im nie brakuje, żyją po prostu długo i szczęśliwie, a po drugiej ludzi, którym od zawsze jest ciężko, muszą żyć w nędzy albo umierać wcześnie na jakieś choroby. Na świecie jest zbyt dużo skrajności, bo jak porównać życie osoby, która np. ma zdrowie, rodzinę, przyjaciół, nie brakuje jej pieniędzy, z osobą, która żyje w jakimś biednym kraju w okropnej nędzy i na dodatek zmaga się z jakąś chorobą, osamotnieniem itd. Wy też uważacie że świat jest okropnie niesprawiedliwy?
Nie, nie uważam. Za to uważam, ze tak stawianie sprawy jest bardzo infantylne.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 22:36   #5
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Niesprawiedliwość

Cytat:
Napisane przez butterfly21 Pokaż wiadomość
Może niektórym ten temat wydaje się głupi, ale trudno...
Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego na świecie jest tyle niesprawiedliwości? Dlaczego musi być tak, że jedni są bardzo szczęśliwi a inni całe życie znoszą cierpienia? Po jednej stronie mamy ludzi, którzy są zdrowi, niczego im nie brakuje, żyją po prostu długo i szczęśliwie, a po drugiej ludzi, którym od zawsze jest ciężko, muszą żyć w nędzy albo umierać wcześnie na jakieś choroby. Na świecie jest zbyt dużo skrajności, bo jak porównać życie osoby, która np. ma zdrowie, rodzinę, przyjaciół, nie brakuje jej pieniędzy, z osobą, która żyje w jakimś biednym kraju w okropnej nędzy i na dodatek zmaga się z jakąś chorobą, osamotnieniem itd. Wy też uważacie że świat jest okropnie niesprawiedliwy?
Nie, ja tak nie uważam. Owszem, są nieszczęścia niezawinione (chorba). Nie mamy też wpływu na to, w jakiej rodzinie przychodzimy na świat i w jakim kraju. Nie ma sensu tego rozkminiać.

Niestety, zauważyłam też, że często ludzie obwiniają "nieszczęście" za swoje błędne decyzje, swój brak wyobraźni ("stało się, że zaszłam w ciążę") czy lekkomyślność. Tymczasem to nie żadne siły wyższe a prosta konsekwencja ich postępowania i wyborów.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 23:58   #6
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Niesprawiedliwość

Ha, nad tym pytaniem najwięksi filozofowie się biedzili, a i tak ich koncepcje budzą morze wątpliwości delikatnie mówiąc.

Niestety, nie jesteśmy kowalami własnego losu i to, jak nam się w życiu powiedzie to wypadkowa całego mnóstwa rzeczy - miejsca i czasu urodzenia, finansów, rodziny, zdolności, wsparcia, cech charakteru i wyglądu i wreszcie - zwykłego szczęścia.

Tak, świat jest bardzo niesprawiedliwy. Życie nie jest sprawiedliwe.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 00:22   #7
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Niesprawiedliwość

Pamiętaj, że bywa i tak, ze ktoś z pozoru szczęśliwy, majętny i świetnie prosperujący nosi w sobie jakiś dramat, o którym inni nie wiedzą, albo jest bardzo nieszczęśliwy mimo tego, że otoczenie odbiera go zupełnie inaczej Tak więc nie wszystkie rzeczy są takimi, jakimi się z pozoru wydają
Ale generalnie to na pewno, jest wiele niesprawiedliwości. Zwłaszcza związanych z miejscem urodzenia człowieka, położeniem geograficzno-politycznym. No i choroba trafia też wydawałoby się na chybił trafił, bez większej logiki często. Powiedziałabym, że niezasłużenie najczęściej więc bez zrozumiałego dla nas powodu.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2015-08-20 o 00:26
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-20, 11:09   #8
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Niesprawiedliwość

amen
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 11:15   #9
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Niesprawiedliwość

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie, ja tak nie uważam. Owszem, są nieszczęścia niezawinione (chorba). Nie mamy też wpływu na to, w jakiej rodzinie przychodzimy na świat i w jakim kraju. Nie ma sensu tego rozkminiać.

Niestety, zauważyłam też, że często ludzie obwiniają "nieszczęście" za swoje błędne decyzje, swój brak wyobraźni ("stało się, że zaszłam w ciążę") czy lekkomyślność. Tymczasem to nie żadne siły wyższe a prosta konsekwencja ich postępowania i wyborów.
Zgadzam się.

Za to jak wyżej: można mieć "pecha" i urodzić się w dziwnej, złej rodzinie, w niebezpiecznym miejscu na świecie- tego nie zmienimy, ale też "niesprawiedliwością" w tzw. normalnym świecie nazywa się często efekty własnych wyborów.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 12:58   #10
Kat2890
Raczkowanie
 
Avatar Kat2890
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 458
Dot.: Niesprawiedliwość

Zawsze zadaję sobie to pytanie, jak słucham o maltretowanych dzieciach i katowanych zwierzakach. Nie wiem komu mam za to dziękować, a może to czysty przypadek ,że mam normalną rodzinę, że żyję w godnych warunkach. Czasami się wściekam , że inni mają w życiu łatwiej bo mają znajomości, więcej pieniędzy ale wtedy sobie myślę ,że mogłabym urodzić się w patlogicznej rodzinie,być bita, wykorzystywana seksualnie, żyć w Syri np, albo być bardzo chora.

Dla mnie osobiście, to co się dzieje na świecie, ta niesprawiedliwość to dowód na to ,że nie ma Boga, a jeżeli jest, to napewno nie jest miłosierny ani sprawiedliwy.
__________________
some dance to remember some dance to forget
Kat2890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 13:08   #11
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Niesprawiedliwość

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie, ja tak nie uważam. Owszem, są nieszczęścia niezawinione (chorba). Nie mamy też wpływu na to, w jakiej rodzinie przychodzimy na świat i w jakim kraju. Nie ma sensu tego rozkminiać.

Niestety, zauważyłam też, że często ludzie obwiniają "nieszczęście" za swoje błędne decyzje, swój brak wyobraźni
("stało się, że zaszłam w ciążę") czy lekkomyślność. Tymczasem to nie żadne siły wyższe a prosta konsekwencja ich postępowania i wyborów.
Dokładnie, choroba, czy urodzenie się na terenie objętym mega biedą, wojną to coś, co jest ciężko przeskoczyć i tu można rzeczywiście być wkurzonym na "los". Ale w większości sytuacji (w naszym kręgu kulturowym, na terenach, na których bomby nie spadają, a głód w oczy nie zagląda) ludzie sami są winni temu, że mają źle. Bo nawet z tzw. patologii da się wyrwać, jeżeli naprawdę się chce - jest na to mnóstwo przykładów. Tylko większości się po prostu nie chce pracować nad sobą i nad swoim życiem. Lepiej biadolić.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 12:16   #12
MetalowaWdowa
Przyczajenie
 
Avatar MetalowaWdowa
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 19
Dot.: Niesprawiedliwość

Owszem, zgadzam się. Dla mnie również to dowód na nieistnienie Boga. Nie mówię, że każdy musi mieć luksus ale jest mi przykro, gdy słyszę o osobach, które życie bardzo źle doświadczyło a przecież każdy człowiek ma prawo do godnego życia, na jakimś poziomie, niestety na zbyt wiele rzeczy nie mamy wpływu.
MetalowaWdowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 14:10   #13
Cinamonne
Raczkowanie
 
Avatar Cinamonne
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa/Kraków.
Wiadomości: 90
Dot.: Niesprawiedliwość

Dla mnie ten temat nie jest głupi, bo pokażcie mi człowieka, który chociaż raz nie zadał sobie pytania o niesprawiedliwość na świecie... Ktoś poruszał wątek komunizmu - kurczę, uważam,że nigdy nie będziemy równi. Zawsze ktoś będzie nieszczęśliwy, zawsze ktoś będzie uważał się za pokrzywdzonego. Ani socjalizm ani kapitalizm nie jest idealny, ale dobrego połączenia tych dwóch jeszcze nikt nie wymyślił... Od czego zależy szczęście w życiu? Niby można mówić, od własnej pracy, nauki, jak się postarasz to dobrobyt sobie zagwarantujesz... ale przecież nie do końca rodzimy się jako białe karty. Ktoś pochodzący z ubogiego środowiska zawsze będzie miał gorszy start niż zamożny.

Kiedyś babcia powiedziała mi,że o wszystkim decyduje Bóg i to, jak się toczy życie ma jakiś głębszy, z góry ustalony sens... ale przecież ludziom przytrafiają się straszne głupoty i straszne rzeczy, więc to ma być ten sens? Uważam,że człowiek kieruje swoim życiem tylko do pewnego stopnia... jedyne co zawsze można robić to próbować, a to czy wyjdzie to już chyba nie do końca nasze... Sama nie wiem, ile głupich i złych rzeczy zrobiłam bo podjęłam złe decyzje, a ile nie zależało od mojej woli.
__________________
"Człowiek jest najgorszym źródłem prawdy o sobie".
Cinamonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 14:14   #14
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Niesprawiedliwość

Cytat:
Napisane przez MetalowaWdowa Pokaż wiadomość
Owszem, zgadzam się. Dla mnie również to dowód na nieistnienie Boga. Nie mówię, że każdy musi mieć luksus ale jest mi przykro, gdy słyszę o osobach, które życie bardzo źle doświadczyło a przecież każdy człowiek ma prawo do godnego życia, na jakimś poziomie, niestety na zbyt wiele rzeczy nie mamy wpływu.
A niby dlaczego? Przecież ludzie wierzący uważają, że nieszczęścia i cierpienia zostaną im wynagrodzone w życiu wiecznym. Ponadto nieszczęśliwi i wszelkiego rodzaju poszkodowani to specjalni wybrańcy Boga. Tak mówią przynajmniej chrześcijanie
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 14:48   #15
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Niesprawiedliwość

Żeby jedni mieli więcej, inni muszą mieć mniej, taki obieg wszystkiego w przyrodzie.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 09:32   #16
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Niesprawiedliwość

Cytat:
Napisane przez Cinamonne Pokaż wiadomość
Kiedyś babcia powiedziała mi,że o wszystkim decyduje Bóg
Gdyby tak bylo, człowiek nie miałby wolnej woli, a przecież ją posiadamy.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 09:54   #17
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Niesprawiedliwość

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Gdyby tak bylo, człowiek nie miałby wolnej woli, a przecież ją posiadamy.
Na 100% nie wiadomo .
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 10:10   #18
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Niesprawiedliwość

Jest, to jest. Nie ma co drążyć.
Kiedys sie zastanawialam, potem stwierdzilam ze ile moge to pomoge innym, ale nie kosztem swojego zycia.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 10:15   #19
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Niesprawiedliwość

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Na 100% nie wiadomo .
Czyli co, zakładamy, że Bóg/los/dowolna siła wyższa, nie dana osoba, decyduje o tym, co w danej chwili ktoś pomyślał, zrobił?
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 10:06   #20
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Niesprawiedliwość

Najgorzej jest jak państwo się bierze za pomaganie ludziom. Czyli narzuca akcyzy na używki bądź sponsoruje frankowiczów.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 08:32   #21
Barca_Forever
Raczkowanie
 
Avatar Barca_Forever
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 140
Dot.: Niesprawiedliwość

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
A niby dlaczego? Przecież ludzie wierzący uważają, że nieszczęścia i cierpienia zostaną im wynagrodzone w życiu wiecznym. Ponadto nieszczęśliwi i wszelkiego rodzaju poszkodowani to specjalni wybrańcy Boga. Tak mówią przynajmniej chrześcijanie
Wcale tak nie mówią, a już na pewno nie wszyscy. Pan Bóg musi bardzo lubić biednych skoro stworzył ich tak wielu. Zresztą to akurat rzecz względna. W PRLu ludzie uganiali się za rzeczami, które na tzw. Zachodzie mógł posiadać nawet kloszard (by Michalkiewicz)

Tak jest, wzrost, inteligencja, wygląd i cała masa innych mniej lub bardziej istotnych cech też mają podlegać jakiejś pośmiertnej urawniłowce? Postęp to różnorodność.

Po prostu w przyrodzie niemal na każdym kroku obowiązuje krzywa Gaussa.



Trzeba było nie "żreć" jabłek z drzewa poznania dobra i zła to ciągle bylibyśmy w raju. Skoro jednak doszło do konsumpcji to konsekwentnie nie można się dziwić, że człowiek poznaje w życiu jedno i drugie, w różnym stopniu rzecz jasna

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:15 ----------

Cytat:
Napisane przez butterfly21 Pokaż wiadomość
Może niektórym ten temat wydaje się głupi, ale trudno...
Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego na świecie jest tyle niesprawiedliwości? Dlaczego musi być tak, że jedni są bardzo szczęśliwi a inni całe życie znoszą cierpienia? Po jednej stronie mamy ludzi, którzy są zdrowi, niczego im nie brakuje, żyją po prostu długo i szczęśliwie, a po drugiej ludzi, którym od zawsze jest ciężko, muszą żyć w nędzy albo umierać wcześnie na jakieś choroby. Na świecie jest zbyt dużo skrajności, bo jak porównać życie osoby, która np. ma zdrowie, rodzinę, przyjaciół, nie brakuje jej pieniędzy, z osobą, która żyje w jakimś biednym kraju w okropnej nędzy i na dodatek zmaga się z jakąś chorobą, osamotnieniem itd. Wy też uważacie że świat jest okropnie niesprawiedliwy?
A kto powiedział, że sprawiedliwie znaczy po równo?
__________________
"Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos."

"Lewicę od prawicy różni wszystko, włącznie ze stosunkiem do działań arytmetycznych. Prawica lubi dodawać i mnożyć. Lewica odejmować i dzielić... po równo" - Henryk Sienkiewicz

Edytowane przez Barca_Forever
Czas edycji: 2015-08-27 o 08:56
Barca_Forever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-27 09:32:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:09.