Imię - chluba czy obciach? - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-28, 17:59   #361
suzymay
Przyczajenie
 
Avatar suzymay
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 16
Dot.: Imię-chluba,czy Obciach

Moja sąsiadka ma dwóch synów Kłentin i Majkel. Właśnie tak pisane Uwielbiam jak ich woła...
suzymay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 19:30   #362
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Imię-chluba,czy Obciach

Cytat:
Napisane przez suzymay Pokaż wiadomość
Moja sąsiadka ma dwóch synów Kłentin i Majkel. Właśnie tak pisane Uwielbiam jak ich woła...


To chyba jakaś inspiracja Quentinem Tarantino była?
Muszę przyznać, że trochę chybiona

Ja mam na imie Aneta i bardzo lubię swoję imię. Problem mam tylko wtedy, kiedy (szczególnie) starsi ludzi w ogóle nie akceptują, że można tak mieć na imię i nazywają mnie Anią Denerwuje mnie to niemiłosiernie.

W dobie otwartych granic i ogólnej mobilności preferuję imiona, które wydają się być "uniwersalne" i żaden obcokrajowiec nie powinien miec problemu z ich wymową. Idealnym przykładem jest imię Robert. Znacie jeszcze jakieś imiona tego typu?
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 19:59   #363
malenka146
Zadomowienie
 
Avatar malenka146
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 578
GG do malenka146
Dot.: Imię-chluba,czy Obciach

Jestem Ola, Aleksanderka i dobrze mi z tym
Mam w rodzinie Aurelię, lubię to imię, lecz na początku (dziewczynka ma 3 latka) wszyscy pytali się "Że jak??? "
__________________

malenka146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 20:19   #364
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: Imię-chluba,czy Obciach

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
a ja zawsze sie cieszylam ze bylam jedna o niepowtarzalnym imieniu....ktore bylo kojarzone tylko ze mna.
W klasie u mnie bylo 5 Natalii i trzeba bylo zwracac sie do nich Natalia T, Natalia S itp a jak wolano wszystkie sie odwracalay.

Ja juz wole swoje, jedno jedyne i nie częste
tak to też prawda, sama mam popularne imie więc wiem jakie to jest wkurzające jak jest pełno takich samych imion dookoła. ale chodziło mi o to że nie rozumiem też ludzi którzy dają dzieciom imiona w stylu Bożysława bo sama na własne uszy słyszałam bardzo niefajne komentarze na temat takich dzieci... oryginalnośc oryginalnością ale często jest tak że nam sie moze coś podobać ale jak ludzie dookoła zaczna się śmiać z tego to szczególnie dzieci moga bardzo cierpieć


edit. Motylku teraz doczytałam, że masz na imię Dagmara. Nie chodziło mi w tym co pisałam o takie imię jak Twoje. Bo to jest normalne imię tylko nie tak często spotykane jak np Ania. Miałam na mysli "cuda" typu Bozysława właśnie, Dżastina itp


Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Obawiam się, że sytuacja wygląda wręcz odwrotnie do tej przedstawionej Prawda jest taka, że kiedy dziecko jest małe i poznaje kogoś, po prostu przyjmuje dane imię do wiadomości i raczej nie widzi w nim nic dziwnego, dopóki te "starsze rozumiejące" osoby nie powiedzą mu, że coś jest "nie tak" z danym imieniem. Sama znam od dziecka Cypriana i żadnemu z moich kolegów nie przyszło do głowy, żeby się z niego śmiać z powodu imienia. Właśnie dlatego, że osłuchaliśmy się z nim postrzegaliśmy je jako zupełnie przeciętne
no tak o to mi chodzi. nie mówię ze oryginalne imiona sa gorsze tylko że właśnie często inni mogą zacząć cos komentować i robi sie nieciekawie.
myślę że to jak wygląda ta sytuacja to też bardzo zalezy od środowiska. ja mówię to co widziałam u siebie może w otoczeniu tego Cypriana ludzie rozumieją cos więcej niz u mnie i zachowują sie normalnie ale SĄ takie sytuacje ze właśnie niespotykane imię może być dla kogoś bardzo niewygodne
__________________
WYMIANA
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 20:28   #365
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Imię-chluba,czy Obciach

Cytat:
Napisane przez mary_alice_young Pokaż wiadomość
edit. Motylku teraz doczytałam, że masz na imię Dagmara. Nie chodziło mi w tym co pisałam o takie imię jak Twoje. Bo to jest normalne imię tylko nie tak często spotykane jak np Ania. Miałam na mysli "cuda" typu Bozysława właśnie, Dżastina itp
teraz moze uznane jest za "normalne" ale 25 lat temu w małej miejscowosci bylo, zwlaszcza przez nauczycieli, przekrecane na Tamara, daKmara, Dugmara albo mowili po nazwisku
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 20:31   #366
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Imię-chluba,czy Obciach

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
W dobie otwartych granic i ogólnej mobilności preferuję imiona, które wydają się być "uniwersalne" i żaden obcokrajowiec nie powinien miec problemu z ich wymową. Idealnym przykładem jest imię Robert. Znacie jeszcze jakieś imiona tego typu?
Chodzi Ci o wymowę w naszej wersji językowej czy o łatwość i wielość tłumaczeń?
Chińczycy będę mieć problem z wymówieniem imienia Robert, bo trudność sprawia im litera "r".

Łatwymi imionami są pewnie Adam, Ewa, Anna, Maria, Katarzyna, Tomasz, ale patrzeć pod kątem występowania ich odpowiedników w różnych językach.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 20:36   #367
lilly_rose
Raczkowanie
 
Avatar lilly_rose
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: toruń
Wiadomości: 370
Dot.: Imię-chluba,czy Obciach

Cytat:
Napisane przez suzymay Pokaż wiadomość
Moja sąsiadka ma dwóch synów Kłentin i Majkel. Właśnie tak pisane Uwielbiam jak ich woła...



masakra! nie wiem czemu rodzice sila sie na oryginalne imiona, ktore z zalozenia maja byc chyba bardzo wytworne a sa po prostu pretensjonalne i zenujace. ja sama mam beznadziejne imie i bardzo nad tym ubolewam. mojemu dziecku takiej krzywdy nie zrobie, wybiore jakies mile i jak to sie mowi "normalne" imie
lilly_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-28, 23:22   #368
suzymay
Przyczajenie
 
Avatar suzymay
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 16
Dot.: Imię-chluba,czy Obciach

Dlatego ja też jestem zwolenniczką imion które nie ośmieszają i nie sprawią, że dziecko będzie czuło się wyobcowane.
Ja mam na imię Ania. W LO było nas 4 w klasie. Przynajmniej kiedy nauczyciele wzywali do tablicy Anię była zawsze nadzieja że to nie ja

Nigdy nie miałam problemów z tym, że mam tak popularne imię. Tylko jak byłam młodsza miałam żal do rodziców że nie byli bardziej oryginalni , ale przeszło mi jak poznałam na kolonii Gertrudę. Dziewczyna była w moim wieku a imię odziedziczyła po babci. Strasznie z tego powodu cierpiała bo imię dość staroświeckie i wołali za nią Trutka. Pokochałam wtedy swoje imię
suzymay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 20:54   #369
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Dot.: Imię-chluba,czy Obciach

Ja mam na imię Roksana i nigdy nie miałam problemów z powodu tego, że moje imię nie jest takie popularne. Nigdy mi się nie zdarzyło żeby rówieśnicy się z tego powodu wyśmiewali ze mnie, może nauczycielki w szkole podstawowej się trochę dziwiły i musiałam opowiadać skąd wziął się pomysł na moje imię ale mi to nie przeszkadzało. Nie wyobrażam sobie że mogłabym mieć bardziej pospolite imię.
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 21:12   #370
alorah
Zadomowienie
 
Avatar alorah
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 923
Dot.: Imię-chluba,czy Obciach

Spodobało mi się ostatnio Ambroży. Poznałam niedawno jednego super sympatycznego i mamy mnóstwo wariacji na temat jego imienia Ambi, Ambi-Bambi, Bimbi-Bambi, i późniejsze ewolucje
__________________
Luty/Marzec najnowsza WYMIANKA


Proszę odpisuj u mnie.
alorah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 00:31   #371
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: Imię-chluba,czy Obciach

Cytat:
Napisane przez suzymay Pokaż wiadomość
Ja mam na imię Ania. W LO było nas 4 w klasie. Przynajmniej kiedy nauczyciele wzywali do tablicy Anię była zawsze nadzieja że to nie ja
Mogłyście się uczyć na zmianę

Jam też Ania - ciekawe, że w podstawówce i LO byłam jedyną Anią w klasie... Na Magdy i Krzyśki mieliśmy urodzaj. Jakoś mnie to imię ani ziębiło, ani grzało - ot, jest i może być. Może w czasach wczesnej podstawówki trochę żałowałam, że koleżanki Aurelie, Klaudie i Patrycje tak się ładnie nazywają - a moje imię takie nijakie.
Poszłam na studia i się wkurzyłam. Pięć Ań w 30-os. grupie. Po 2-3 latach przestałam reagować na swoje imię.

Nie podobają mi się imiona z hamarykańskiego serialowego importu, różne Dżenifery, Dżesiki i Nikole. Ale cudze dzieci to nie moja sprawa...
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-06, 13:30   #372
paulinqa0101
Raczkowanie
 
Avatar paulinqa0101
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 64
GG do paulinqa0101
Dot.: Jak skrzywdzić własne dziecko jednym słowem, czyli o dziwnych imionach słów kil

moim zdaniem, to jest naprawdę wielka krzywda. Nie wiem czy rodzice dający dziecku np takie "Christian Devil - Chrześcijanin Diabeł" imię i nazwisko są w pełni normalni. Jedno jest pewne, chociaż raz polskie prawo jest lepsze
__________________
Mogłabym nigdy nie spać tylko po to, aby słyszeć jak oddychasz
Patrzeć na Twój uśmiech kiedy śpisz
Kiedy jesteś daleko i marzysz
Mogłabym spędzić życie w tym słodkim zapomnieniu
Mogłabym zatracić się w tej chwili na zawsze
Cóż, każdy moment, który spędzę z tobą
Jest momentem, który
cenię...
paulinqa0101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 14:05   #373
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Jak skrzywdzić własne dziecko jednym słowem, czyli o dziwnych imionach słów kil

Jest już wątek o nietypowych imionach.
__________________
Język to przede wszystkim melodia i sprawne posługiwanie się słowem, to komponowanie wspaniałej muzyki. Komputerszczyzna melodii nie ma i nigdy mieć nie będzie; jest muzyką współczesną, pełną dziwnych dysonansów i zgrzytliwych współbrzmień.

J. Grabowski
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 14:18   #374
Marta13041991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z kosmoSu.
Wiadomości: 216
Dot.: Jak skrzywdzić własne dziecko jednym słowem, czyli o dziwnych imionach słów kil

Welcome Darling - Witaj Kochanie

hehe
Marta13041991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 14:21   #375
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: Jak skrzywdzić własne dziecko jednym słowem, czyli o dziwnych imionach słów kil

Cytat:
Napisane przez _totally_ Pokaż wiadomość
Jest już wątek o nietypowych imionach.
ale ten jest o krzywdzących


Ehh juz sie duzo razy zastanawiałam nad tym jak ci rodzice muszą bardzo nie lubic swoich dzieci zeby je tak pokarac..
To jest kompletny brak wyobrazni zeby wlasne dziecko narazac przez cale zycie na osmieszenie i wstyd z takiego glupiego powodu..
__________________
WYMIANA
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 14:31   #376
ushia
Zadomowienie
 
Avatar ushia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 802
Dot.: Jak skrzywdzić własne dziecko jednym słowem, czyli o dziwnych imionach słów kil

jak to dobrze, ze u nas tak nie wolno...
ushia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 15:06   #377
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Jak skrzywdzić własne dziecko jednym słowem, czyli o dziwnych imionach słów kil

OSTATNIO TAK PODNIECAŁAM SIĘ IMIENIEM GABRYJEL-powiedziałam synowi,że żałuję iż tak go nie nazwałam-a on w krzyk-boże mamo ,ale byś mnie skrzywdziła,w klasie mamy GORDIANA i każdy się wyśmiewa z jego imienia.JUŻ WOLAŁBYM JÓZEK.
a mnie łapki opadły,dobrze,że nie mam więcej dzieci i nie muszę głowić się nad normalnym imieniem.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 15:18   #378
Wandolina
Raczkowanie
 
Avatar Wandolina
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zadupie zwane Warszawą
Wiadomości: 174
Dot.: Jak skrzywdzić własne dziecko jednym słowem, czyli o dziwnych imionach słów kil

Co? Seksowne Komnaty ? Jak można tak dać dziecku na imię!!!Ludzka głupota nie zna granic :/
__________________
MÓJ CEL:
Zapuszczam włosy !!!!!!!
Start - 01.12.2007 Stop - 01.12.2047 ->
Wandolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 16:05   #379
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Jak skrzywdzić własne dziecko jednym słowem, czyli o dziwnych imionach słów kil

zero ciastko i kocham koty

no zatkało mnie zwłaszcza że zero jest zrozumiałe dla większej ilości języków tak samo love
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-06, 17:25   #380
tutaj
Zakorzenienie
 
Avatar tutaj
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 500
Dot.: Jak skrzywdzić własne dziecko jednym słowem, czyli o dziwnych imionach słów kil

Słyszałam ze w stanach nazywają dzieci nazwami ulubionych marek :P
Nokia, Armani... hehe

pomijajac takie cuda, czy nazwanie dziecka Delfina Prukacz (autentyczny przypadek) nie jest równie krzywdzące? Lub jakaś inna Dżesika?
__________________
tutaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 17:31   #381
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Jak skrzywdzić własne dziecko jednym słowem, czyli o dziwnych imionach słów kil

a mi się spolszczone Jennefer (czytane jak pisane) marzy ech
w końcu K(C)laudie, Ang(dż)eliki i Nic(k)olki się przyjęły
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 17:54   #382
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Jak skrzywdzić własne dziecko jednym słowem, czyli o dziwnych imionach słów kil

Cytat:
Napisane przez tutaj Pokaż wiadomość
Słyszałam ze w stanach nazywają dzieci nazwami ulubionych marek :P
Nokia, Armani... hehe

pomijajac takie cuda, czy nazwanie dziecka Delfina Prukacz (autentyczny przypadek) nie jest równie krzywdzące? Lub jakaś inna Dżesika?
a te niższe klasy w Anglii to może Primmark?
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 18:29   #383
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jak skrzywdzić własne dziecko jednym słowem, czyli o dziwnych imionach słów kil

Są jeszcze Brajany ,Pamele :-D
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 18:39   #384
Nemezja
Zakorzenienie
 
Avatar Nemezja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Siódme Niebo Nienawiści
Wiadomości: 3 516
Dot.: Jak skrzywdzić własne dziecko jednym słowem, czyli o dziwnych imionach słów kil

Znajoma mojego brata nazwała córeczkę Mercedes A nazwisko ma polskie i nie powiem jak takie zestawienie dziwacznie wygląda
__________________

Nemezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 18:54   #385
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Jak skrzywdzić własne dziecko jednym słowem, czyli o dziwnych imionach słów kil

Cytat:
Napisane przez Nemezja Pokaż wiadomość
Znajoma mojego brata nazwała córeczkę Mercedes A nazwisko ma polskie i nie powiem jak takie zestawienie dziwacznie wygląda
Mercedes to akurat normalne imię (popularne w Stanach i zdaje się Hiszpani ??). Markę samochodu nazwał twórca właśnie od imienia córki.
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 19:11   #386
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: Jak skrzywdzić własne dziecko jednym słowem, czyli o dziwnych imionach słów kil

ja poznałam na wakacjach chłopaka który miał na imie Wacek hahaha
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 19:32   #387
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Jak skrzywdzić własne dziecko jednym słowem, czyli o dziwnych imionach słów kil

Juz osobicie wole dziwne a raczej nietypowe imiona niz moda na imiona staropolskie. No jak widze chlopca Franka czy Jozka to mi sie zal go robi.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 19:48   #388
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Jak skrzywdzić własne dziecko jednym słowem, czyli o dziwnych imionach słów kil

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Juz osobicie wole dziwne a raczej nietypowe imiona niz moda na imiona staropolskie. No jak widze chlopca Franka czy Jozka to mi sie zal go robi.

Nie wiem, co zlego jest w imieniu Franciszek?
Zreszta ani Franek, ani Jozek staropolskienie sa..

Imiona typowo polskie to Leszek, Mscislaw, Bogumila, Mieszko itp.


Co do imion krzwdzacych, to niestety jest ich coraz wiecej.
Czasem nie o samo imie chodzi, ale o zestawienie nazwiskiem.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 20:02   #389
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Jak skrzywdzić własne dziecko jednym słowem, czyli o dziwnych imionach słów kil

poznałam jedną Dżenifer (oczywiście pisaną i czytaną z angielska) - bidulka - strasznie pretensjonalne imię

kiedyś w lokalnych dodatkach GW były zdjęcia noworodków z imionami i nazwiskami - to była dopiero radocha: Palmela Grzyb i inne takie

Jedna sprawa dziwne imię, inna kompletne ignorowanie nazwiska [choć niektóre kobiety same sobie podobną krzywdę robią podwójnym nazwiskiem: z domu "Kiełbasa" po mężu "Grzana" - żadne z tych nazwisk nie jest wyszukane, ale razem ]
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 20:33   #390
misiu12
Raczkowanie
 
Avatar misiu12
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 389
Dot.: Jak skrzywdzić własne dziecko jednym słowem, czyli o dziwnych imionach słów kil

Koło mnie mieszkali ludzie o nazwisku Kaczor, urodził im się syn i dla zabawy nazwali go Donald, przez cały okres szkoły był wyśmiewany dzięki głupocie rodziców;/
misiu12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:55.