ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-28, 14:34   #61
mgielkaCORP
Rozeznanie
 
Avatar mgielkaCORP
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 716
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

Jeszcze na takie sweterki męskie które bardzo mi się spodobały, może udałoby mi się zrobić taki dla nażeczonego.
mgielkaCORP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 14:46   #62
mgielkaCORP
Rozeznanie
 
Avatar mgielkaCORP
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 716
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

I jeszcze i to już ostatnie, takie ala płaszczyki, sweterki na chłodniejsze dni.
mgielkaCORP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 21:12   #63
lucille
Wtajemniczenie
 
Avatar lucille
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 559
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

Cytat:
Napisane przez mgielkaCORP
Witam wszystkie wizażanki

Mam pytanie czy macie może wzory na bluzeczki robione na drutach takie jak na zdjęciach poniżej:

Różowa nie jest robiona na drutach - jest robiona na maszynie i to z wyjątkowo cienkiej nitki- można ją na upartego zrobić ale efekt będzie całkwicie inny.
Numeru trzeciego nie da się zrobić na drutach - jest robiona na szydełku
Reszta "damskich" modeli jest robiona dżersejem (w pierwszym rzędzie oczka na prawo, w drugim na lewo i powtarzasz rzędy) i ściagaczem (rząd nr 1: o. prawe, o. lewe i na przemian, rząd 2 - oczka jak schodzą z drutów)
lucille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 14:00   #64
mgielkaCORP
Rozeznanie
 
Avatar mgielkaCORP
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 716
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

Wiem wiem że nie wszystkie są robione na drutach, te zdjęcia mają być pomocne w zrozumieniu mnie, a raczej o co mi chodzi.

Ja chciałabym zrobić to na drutach, dlatego pytam czy ma ktoś może schemat na podobne formy bluzek ale robione na drutach.
mgielkaCORP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 11:44   #65
AGA1119
Raczkowanie
 
Avatar AGA1119
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Chocianów
Wiadomości: 43
GG do AGA1119
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

Mgiełka CORP Ten sweterek zielony w paksi jets na szydełku ..gdzies na płytce mam schemat tylko musiałabym poszukać ale to na tygodniu bo niestety jestem zalana bezczasem... jesli ci jeszcze ten schemat potrezbny to daj znac
__________________
...::: Tu SiĘ MiEśCi MaSa TrEśCi :::...
----->>> Agaciunia86@interia.pl<<<-----
AGA1119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 20:47   #66
mgielkaCORP
Rozeznanie
 
Avatar mgielkaCORP
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 716
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

Przydałby się dzięki bardzo
mgielkaCORP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 08:58   #67
mgielkaCORP
Rozeznanie
 
Avatar mgielkaCORP
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 716
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

Jest tu ktoś jeszcze?
mgielkaCORP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-05, 17:04   #68
renata666_66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 6
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

proponuję jednak zacząć od odpowiedniego sprzętu.tz,druty wełna (dużo zapału) iwtedy dopiero internet, a może mama, babcia lub ciocia .To proste jest ,gdy robiszi widzisz.Opisy mogą cię zniechęcić.moja córa miała 5 lat gdy sama zrobiła pierwszy szalik. Odwagi ,trzymam !!!
renata666_66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 17:50   #69
eldrin83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 442
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

heh szczegolnie zapal no i cierpliwosc zwlaszca do tych plaszczykowja ze zwyklym swetrem sie wleke jak nie wiem co-praca . chlopak plaszczyk mam ale kupny dawno dawno temu za gorami......i mam zamiar go przerobic troszke skrocic do kolan bo jest za lydke....zrobic z wloczki mankiety dol obrobic i kolo szyji cos bo on z kapturek...i kieszen
eldrin83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 09:43   #70
sylwiabw
Raczkowanie
 
Avatar sylwiabw
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 219
GG do sylwiabw
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

robię na drutach od 4 klasy podstwówki a najbardziej rozwinęłam się w liceum... robiłam super sweterki dla siebie i koleżanek. Uważam to zajęcie za szalenie odpręzające i w dodatku pożyteczne! Teraz też robię, ale porządna włóczka jest strasznie droga, a juz bawełna...! Brrrrrr
sylwiabw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 10:26   #71
Justin_14
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 3 310
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

Czy one naprawde są p[roste? bo ja jestem poczatkujaca
Justin_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-16, 22:37   #72
jasia40
Przyczajenie
 
Avatar jasia40
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 26
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

może można trochę więcej??
jasia40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 15:35   #73
emigrantkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 123
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

Ja odnośnie tych gorsetów. Mogę prosić o ich wykrój i czy w tej burdzie były też wykresy tych spodni i tej czarnej spódnicy?
Dzięki.
emigrantkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 11:50   #74
15renata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

Czy jest jakas szansa abym i ja dostala skany sweterkow na maila,bardzo mi zalezy,szczegolnie na wzorkach dla dzieci.Chcialabym zrobic sweterek dla mojego malucha. r.matuskiewicz@op.pl Moze mnie ktos poratuje i wysle. Z gory dziekuje.
15renata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 17:52   #75
emalf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 30
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

Dziewczyny bardzo proszę was o jakiś skan gorsetu robionego wyłącznie na drutach. Zaczynam właśnie swoją przygodę z drutami na poziomie wyższym niż szaliki
Nie mam obecnie funduszu aby kupić np Burdę...Bardzo zależy mi na jakimś eleganckim gorsecie, który mogłabym nosić na koszule
emalf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 16:33   #76
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

Cytat:
Napisane przez emalf Pokaż wiadomość
Dziewczyny bardzo proszę was o jakiś skan gorsetu robionego wyłącznie na drutach. Zaczynam właśnie swoją przygodę z drutami na poziomie wyższym niż szaliki
Nie mam obecnie funduszu aby kupić np Burdę...Bardzo zależy mi na jakimś eleganckim gorsecie, który mogłabym nosić na koszule
Chodzi Ci o coś w rodzaju kamizelki dopasowanej? a musi być z burdy? czy może być jakiś darmowy wzór na topik który by się nadawał? no i jeszcze pytanie na jakim poziomie trudności... warkocze, ażury, czy tylko proste ściegi?
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 20:41   #77
emalf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 30
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

Chodzi mi o coś takiego
pepiki.jpg
Niekoniecznie taki wzór...
Coś zdecydowanie "łatwego", ale żeby jednocześnie było ładne i dopasowane do ciała.
Jeśli chodzi o ściąganie miary to mam do tego super podręcznik
Ambitna jestem i szybko się nie zniechęcam więc będzie dobrze Byle nie było to zbyt trudne...

I oczywiście nie musi być z Burdy...To tylko tak dla przykładu podałam
Nie mogę nic w internecie znależć z dokładnym opisem jak co po kolei i robić...
Wiesz...tak łopatologicznie
emalf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 13:48   #78
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

Może coś takiego prościutkiego?:
http://dolandesigns.blogspot.com/sea...Orange%20Crush
Warkocze takie jak na zdjęciu, które podałaś możesz sobie dodać sama na przodzie...

Ewentualnie coś takiego - może być bez wzorku z przodu kolorowego przecież
http://www.knit1mag.com/patterns/200...anchor-top.pdf

Tutaj są dwa wzory, do ściągnięcie których trzeba się zarejestrować, ale jeśli Ci się spodobają to może warto?:
http://www.knitrowan.com/designs-and...valon-camisole
http://www.knitrowan.com/designs-and...s/patterns/kim
ten drugi najbardziej chyba przypomina Twoje zdjęcie

Znalazłam jeszcze coś takiego: http://myafinari.com/pad/designs/fre...y_stripes.html
może się przyda - nie musisz przecież robić w kolorowe paski (robienie pionowych pasków, wymaga jednak trochę wprawy, żeby było równo)
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 18:58   #79
emalf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 30
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

Ten pierwszy jest super, z tym, że ja nic nie rozumiem z "technicznych opisów" po angielsku...
emalf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-22, 08:00   #80
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

Showing posts with label Orange Crush. Show all posts
Showing posts with label Orange Crush. Show all posts




Wednesday, February 2, 2011

Orange Crush



Orange Crush




Wcześniej było, że jest specjalnie osobno tył i przód żeby się lepiej dopasowywało i że trzeba robić tak, żeby nie mieć ani luzów, ani żeby nie było za luźno - od razu dopasowywać jak najbardziej. Tył jest trochę mniejszy niż przód, bo plecy są węższe i lepiej mieć szycie lekko z tyłu niż na bokach...

Gauge: 3 sts = 1" in Stockinette Stitch
Finished Size: 32 Bust x 26 Waist x 36 Hip - Overall Length 18"
(FYI my bra size is 34B.)

Próbka: 3oczka =1" ok 2,5cm

Materials:

Yarn:
5 balls Plymouth Tweed - approx. 540 yds (yarn held double)
Size US 9 needles - straight or circ


Abbreviations:
LLI - Left Lifted Increase: k into the st 2 rows below the previous stitch on right needle.
Do this by poking the left needle through the stitch from front to back, now insert the right needle and knit as usual.

LLI prawe 2 rzędy poniżej poprzedniego oczka na prawym drucie
Rób to przez wkładanielewego druta od przodu do tyłu, wtedy wstaw prawy drut i dziergaj jak zwykle
RLI - Right Lifted Increase: k into the st immediately below the next st.
Do this by poking the right needle through the stitch from front to back, and knit it as usual, then knit the stitch above it (next stitch on needle) as usual - counts only as one stitch.

RLI prawe z oczka bezpośrednio poniżejnastępnego oczka
Rób to przez wkładanie prawego druta przez oczko od przodu do tyłu, i dziergaj jak zwykle, potem zrób prawe z oczka powyżej (czyli z tego następnego na drucie)

K1-1 oczko prawe
P1-1 oczko lewe
ssk - przełóż oczko na prawy drut bez przerabiania, kolejne przerób na prawo, to nieprzerobione przełóż przez to przerobione - liczba oczek mniejsza o 1
k2tog - przerób 2 oczka razem na prawo

Front:
Knitted from the top down - dziergane od góry do dołu
Cast on 57 sts. nabierz 57oczek
Work in K1 P1 rib for one inch (4 rows). Ściągacz pojedynczy przez 4 rzędy
Work in SS until front measures 4" from beginning.
Przerób SS=ściegiem pończoszniczym 4''-ok 10cm od początku
On next RS row, k 13, ssk, place marker, k1, k2tog, k 23, ssk, place marker, k1, k2tog, k 13
W następnym prawym rzędzie, 13 o prawe, ssk, wstaw marker,k1,k2tog, 23oprawe,wstaw marker, k1, k2tog, k13.
Next row and all WS rows purl; - wszystkie kolejne oczka na lewej stronie przerabiaj na lewo
Next 4 RS rows: Kolejne 4 rzędy:
Knit to 2 sts before marker, ssk, k1, k2tog, knit to 2sts before next marker, ssk, k1, k2to, knit to end
Przerabiaj do 2 oczek przed markerem, ssk, k1, k2tog,przerabiaj do 2 oczek do następnego markera, ssk, k1, k2tog, przerabiaj do końca
After above decrease rows, 37 sts on needle.
Po tych rzędach powinnaś mieć 37o

Continue in SS until piece measures 5" from from last row of above decrease bust darts (or longer if you're long-waisted). Maintain the markers in place, they will mark the increases for the next hip darts section.
Kontynuuj w SS aż robótka będzie mieć ok 12,5cm od ostatniego rzędu powyższego zmniejszania, lub więcej jeśli trzeba. nie wyciągaj markerów- przydadzą się przy zwiększaniu...


Mam nadzieję że dzięki zielonym skrótom i powyższemu tłumaczeniu fragmentu dasz sobie radę, jeśli nie to pisz, na pewno ktoś pomoże

**On RS row, *knit to one stitch before marker, RLI (right lifted increase ), k2, LLI (left lifted increase), * repeat from * to *, knit to end.
Purl the next and all WS rows.
Next RS row, *knit to 2 sts before marker, RLI, k4, LLI,* repeat from * to *, knit to end.
Next RS row, *knit to 3 sts before marker, RLI, k6, LLI,* repeat from * to *, knit to end.
Next RS row, *knit to 4 sts before marker, RLI, k8, LLI,* repeat from * to *, knit to end.
Nest RS row, *knit to 5 sts before marker, RLI, k10, LLI,* repeat from * to *, knit to end.
57 stitches on needle.

Continue in SS for 3" (or more to lengthen).
K1 P1 rib pattern for 1"
Bind off in pattern.**

**There are no waist shaping decreases. If you want a smaller waist, after the bust section knit in SS for 2" only, then decrease one stitch at each side, two stitches in from edge. Each set of two edge decreases will result in 2/3" smaller waist. For each pair of decreases, you must also increase after the waistline - to do this KFB on each side, two stitches in from edge, until you have 37 sts on needle.

Back:

Knitted from the top down
Cast on 41 stitches.
Work in K1 P1 rib for one inch (4 rows).
Work in SS until front measures 4 1/2" from cast on edge.
Next RS row, k9, ssk, place marker, k19, place marker, k2tog, k9.
Next row Purl.
Next row Knit.
Next row Purl.
Next row k9, ssk, knit to marker, slip marker, k2tog, k9.
37 stitches on needle.

Continue in SS for 5".
Now continue as for front, from ** to ** above.

Block front and back pieces. Sew side seams together. If your yarn is bulky, use just one strand or a coordinating yarn.
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 15:38   #81
emalf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 30
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

Work in SS until front measures 4" from beginning.
Przerób SS=ściegiem pończoszniczym 4''-ok 10cm od początku

Rozumiem, że to chodzi 10 cm robótki, czyli dajmy na to 20 rzędów? O to chodzi?
emalf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 21:42   #82
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

Tak, 10cm robótki...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 19:24   #83
emalf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 30
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

Ok...przebrnęłam przez 10cm Bardzo ładnie i równo wychodzi

On next RS row, k 13, ssk, place marker, k1, k2tog, k 23, ssk, place marker, k1, k2tog, k 13
W następnym prawym rzędzie, 13 o prawe, ssk, wstaw marker,k1,k2tog, 23oprawe,wstaw marker, k1, k2tog, k13.

To zawsze wolę wyjaśnić-PRAWY RZĄD (czyli gdy robię oczka lewe czy prawe, bo w koncu lewe robia prawa strone a prawe lewa )...
I dalej już nic nie rozumiem...Ja zrobilam robotke na oczek 95, bo mialam ciensza nitke... Nic nie rozumiem tych skrótow...Co powinnam teraz zrobić
emalf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 14:10   #84
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

Dopiero teraz zobaczyłam Twój post, zaraz spróbuję wniknąć...
prawa strona to jak robisz prawe oczka... (powiedzmy ;P - tzn w pończoszniczym tak będzie)

W następnym prawym rzędzie, 13 o prawe, ssk, wstaw marker,k1,k2tog, 23oprawe,wstaw marker, k1, k2tog, k13.
to będzie tak:
13 o prawych, ssk - przełóż oczko na prawy drut bez przerabiania, kolejne przerób na prawo, to nieprzerobione przełóż przez to przerobione - liczba oczek mniejsza o 1, wstaw znacznik (jak nie masz to kółeczko z włóczki o innym kolorze), 1 o prawe, k2tog - przerób 2 oczka razem na prawo, 23oprawe,wstaw marker, znów k2tog i 13 o prawych...

Teraz tak jak masz robótkę na inną ilość oczek, to markery Ci będą szczególnie potrzebne (bo będziesz robić zwężenia-rozszerzania) zawsze wokół nich, ja używam powiązanych w kółeczka włóczek o kontrastowych kolorach, no i trzebaby przeliczyć ile oczek na co przeznaczyć... obawiam się też że ilość rzędów będziesz mieć większą niż oni, ale tam chyba wszystko jest w cm, więc powinno być ok

Ja przeliczam oczka z proporcji:
oni mają 59 ty 95
więc 13+2+1+2+23+2+1+2+13=59
te co są zmniejszane i w środku muszą zostać, więc wychodzi z tego że trzeba odliczyć 5 po jednej i 5 po drugiej stronie... czyli 10
natomiast na przodzie mają 13+13=26 a na tyle 23 (albo właściwie odwrotnie)
moja proporcja:
26 ---59
x-----95
więc 26/59*95=41,89
skoro to musi być parzyście, bo trzeba podzielić na 2 strony, to wzięłabym 42... teraz to 10o na bokach zmniejszanych, to będzie razem 52, czyli na przodzie zostanie Ci 43
Więc Twój schemat dla tej linijki ja bym rozwiązała tak :
21 o prawych, ssk - przełóż oczko na prawy drut bez przerabiania, kolejne przerób na prawo, to nieprzerobione przełóż przez to przerobione, wstaw znacznik (jak nie masz to kółeczko z włóczki o innym kolorze), 1 o prawe, k2tog - przerób 2 oczka razem na prawo, 43oprawe,wstaw marker, znów k2tog i 21 o prawych...

Ewentualnie można kombinować z ilością oczek na przodzie i tyle i dać po 22 na bokach robótki i 41 na środku albo odwrotnie po 20 na bokach i 45 na środku - ale to może sobie przymierz na siebie i zobacz gdzie by wtedy to zmniejszanie wypadło

Jeśli byś miała problem z tym ssk albo k2tog - zmniejszaniem opisanym na zielono, to daj znać - jakbym długo nie odpisywała to na priv też, znajdę Ci filmiki, na których pokazują te metody. Co prawda możesz w obu przypadkach zmniejszać tak samo, ale tak jak oni to robią, to wychodzi dużo ładniej...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 11:05   #85
emalf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 30
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

Nie do konca rozumiem to przeliczanie ALe to malo istotne:P
Inna sprawa. Zagłębiając się w porzedni Twój post doczytałam:

Continue in SS until piece measures 5" from from last row of above decrease bust darts (or longer if you're long-waisted). Maintain the markers in place, they will mark the increases for the next hip darts section.
Kontynuuj w SS aż robótka będzie mieć ok 12,5cm od ostatniego rzędu powyższego zmniejszania, lub więcej jeśli trzeba. nie wyciągaj markerów- przydadzą się przy zwiększaniu...

Dlaczego 12.5cm? Nie rozumiem teraz totalnie juz nic...Jak przód może mieć 12,5 cm? Czego ja nie widzę...?

emalf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 13:54   #86
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: ŚLICZNE i proste wzory sweterków z nowej burdy

12cm, bo 5*2,5=ok 12.5
Ale to nie jest cały przód, tylko środkowa część, jakby wcięcie w talii, które bierzesz nie od początku, ale od końca zmniejszania do początku zwiększania (czyli ja rozumiem że to talia)...

Mnie za to bardziej dziwi ilość oczek na przód i tyl - z opisu ogólnego zrozumiałam, że przód ma być trochę większy, a tył trochę mniejszy, a z tych ich podziałów wynika że jest odwrotnie (po przecież nie będziesz zszywać na przodzie) ale może autorka zakłada, że po 1 oczku z każdej strony Ci wchłonie szew właśnie...

A jeśli chodzi o miejsce zwiększania, to po prostu możesz sobie złożyć robótkę tak jak potem będziesz zakładać i zobaczyć po którym oczku wypadają brzegi - tam będzie Twój szew ze zmniejszania/zwiększania, czyli tam możesz włożyć marker - od obu brzegów tak samo daleko...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:53.