Czy to molestowanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-03, 16:26   #1
*Vivi*
Raczkowanie
 
Avatar *Vivi*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z mroku narastającym w mej duszy....
Wiadomości: 184

Czy to molestowanie?


Witam!
W szkole mam dziwnego nauczyciela, który ma trochę inne zachowanie w stosunku do mnie niż innych dziewczyn w klasie. Jeśli mam z nim lekcje podchodzi do mnie, pyta się co u mnie słychać po czym staje nade mną i zaczyna mnie gilgotać po tali albo masować po plecach, zdarzało się, że mnie przytulał przy biurku do siebie. Powiedziałam raz, żeby mnie zostawił bo mi sie to nie podoba. On odpowiedział, że przecież nic mi nie robi i żebym nie przesadzała. Na lekcjach mam taryfę ulgową. Nie muszę wykonywać jego poleceń, nie pyta mnie z niczego i pozwala mi siedzieć na jego komputerze, zadania mogę wykonywać w domu, jeśli inni nie pracują ma do nich pretensje zdarza się, że wstawi im jedynkę. Nie mam ochoty chodzić na jego lekcje, zaczynam się go bać, nienawidzę jak dotykają mnie obcy ludzie a zwłaszcza stary nauczyciel
__________________
Odcięli aniołom skrzydła, bo dawały wolność.
Odarli ich z szat, gdyż były za piękne.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały
Teraz stoją ranne, nagie, brudne
Lecz nadal doskonałe...
*Vivi* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 16:32   #2
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Czy to molestowanie?

Dla mnie to już jest molestowanie, jeśli on Cię dotyka bez Twojej zgody Nawet, jesli to takie niby niewinne gesty. Może spróbuj to zgłosić wychowawczyni, jeśli sam się od Ciebie nie odczepi.
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 16:55   #3
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Czy to molestowanie?

Za mało znam problem by coś więcej doradzić. Co mogę powiedzieć, to:
wykonuj jego polecenia jak reszta klasy
nie korzystaj z żadnych jego ulg
nie korzystaj z jego komputera
nie rób zadań w domu tylko ze wszystkimi
Wiem, że czasem sytuacje wymuszają rożne zachowania, ale staraj się NIC od niego nie brać. Odrzucaj, ignoruj, ale tak, by nie mógł się przyczepić jako nauczyciel (grzecznie).

Pozdrawiam, powodzenia.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 19:53   #4
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: Czy to molestowanie?

100% racji ma Taszkin po prostu go ignoruj i rob tak, zeby traktowal Cie jak reszte klasy. A za kazdym razem jak bedzie chcial Cie dotknac to odpychaj jego rece i wyrazniej daj mu do zrozumienia, ze bedzie mial kopoty, jesli nie przestanie. A skoro kozystasz z jego "taryfy ulgowej" to wygladasz tak, jakby ten uklad najzupelniej Ci pasowal. W ogole jak to mozliwe zeby nauczyciel Cie przytulal a reszta klasy i TY nic ?
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 20:22   #5
Pulpecja:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Pulpecja:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 727
Dot.: Czy to molestowanie?

Jeśli to nie jest molestowanie to przynajmniej bardzo dziwne zachowanie. Sama nie wyobrażam sobie,żeby nauczyciel mógł mnie w taki sposób dotykać, co to znaczy,że robi Ci masaż? On nie jest Twoim chłopakiem i bynajmniej nie powinien zachowywać się w taki sposób. Jeśli dajesz mu jasne znaki,że nie życzysz sobie,aby się tak zachowywał,a on nic sobie z tego nie robi, porozmawiaj z kimś o tym. Wychowawczyni, czy mama lub inna osoba, do której masz zaufanie. na pewno Cię wysłuchają i pomogą.
To nie jest normalna sytuacja i lepiej zacząć działać, niż potem żałować.
__________________
"W trudnej sytuacji życiowej nie masz lepszego sposobu na znalezienie ratunku, niż zwrócić się do Prawdziwego Mężczyzny w tonacji Zbolałego Kurczątka. "
Pulpecja:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 20:49   #6
ziec
Raczkowanie
 
Avatar ziec
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 71
GG do ziec
Dot.: Czy to molestowanie?

Powiem jeszcze jedno. Trzeba zadziałać, ale wydaje mi się, że skoro teraz masz taryfę ulgową to później mogłoby być odwrotnie, mściłby śie itd. No ale nie może sobie na takie coś pozwalać!
__________________
Człowiek lawina
ziec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 22:12   #7
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Czy to molestowanie?

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Za mało znam problem by coś więcej doradzić. Co mogę powiedzieć, to:
wykonuj jego polecenia jak reszta klasy
nie korzystaj z żadnych jego ulg
nie korzystaj z jego komputera
nie rób zadań w domu tylko ze wszystkimi
Wiem, że czasem sytuacje wymuszają rożne zachowania, ale staraj się NIC od niego nie brać. Odrzucaj, ignoruj, ale tak, by nie mógł się przyczepić jako nauczyciel (grzecznie).

Pozdrawiam, powodzenia.
Dokładnie sie z tym zgadzam zachowuj sie tak jak reszta klasy, i pozwalaj sobie tylko na to na co mogą twoi koledzy i koleżanki.

Cytat:
Napisane przez ziec Pokaż wiadomość
Powiem jeszcze jedno. Trzeba zadziałać, ale wydaje mi się, że skoro teraz masz taryfę ulgową to później mogłoby być odwrotnie, mściłby śie itd. No ale nie może sobie na takie coś pozwalać!
Teraz tak mi do głowy przyszło, na razie twój nauczyciel jest na etapie "innego" traktowania twojej osoby w stosunku do reszty klasy, niewiadomo na jaki inny bezczelny krok moze sie jeszcze zdecydować.Jeśli zacznie bardziej sie do Ciebie zbliżać, nawet podsuwac niemoralne propozycje (wszystkiego mozna sie spodziewac po takich osobach) a Ty głośno sie sprzeciwisz, może zmienic sie o 360 stopni. Dlatego wazne jest żebys już na tym etapie nie zgadzała sie na jego "pomoc", taryfy ulgowe itp. Badź dla niego grzeczna ale za jednym zamachem dawaj mu do zrozumienia, że taka sytuacja nie powinna miec miejsca.

P.S Jeśli jeszcze tego nie zrobiłas konieczne opowiedz swoja historie rodzicom.

Pozdrawiam i bądź czujna
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-03, 22:42   #8
elisek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 202
GG do elisek
Dot.: Czy to molestowanie?

Tak, to molestowanie. Im szybciej przestaniesz wchodzić w jakiekolwiek układy faworyzujące cię przez ową osobę, tym lepiej. Ten pan nie robi tego z dobrego serca. Dziwne kumpelsko - koleżeńskie gesty, próby nawiązania takiego kontaktu mają jasny cel m.in. przyzwyczajenia cię do czegoś czy prób przejścia pewnych barier (oczywiście twoich). Nauczyciel doskonale zdaje sobie z tego sprawę.
To nie jest bezpieczne.
elisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 22:51   #9
_Magda
BAN stały
 
Avatar _Magda
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 950
Dot.: Czy to molestowanie?

Cytat:
Napisane przez myShaczeQ Pokaż wiadomość
. A skoro kozystasz z jego "taryfy ulgowej" to wygladasz tak, jakby ten uklad najzupelniej Ci pasowal. W ogole jak to mozliwe zeby nauczyciel Cie przytulal a reszta klasy i TY nic ?

Hmmm,no właśnie,a co mówi klasa?Przecież oznaki faworyzowania które opisałaś są bardzo widoczne!Zgadzam się z dzierwczynami,że jak teraz nie zareagujesz to on posunie się dalej i wtedy możesz mieć poważne kłopoty...
_Magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 15:01   #10
*Vivi*
Raczkowanie
 
Avatar *Vivi*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z mroku narastającym w mej duszy....
Wiadomości: 184
Cała klasa uważa, że to super nauczyciel, wiecie taki na luzie a młodzież współczesna uwielbia takich. Ostatnio pomasował po plecach jedna koleżanke, która siedzi obok ona sie tylko zaśmiała a we mnie się gotowało. Czasem lubi pogłaskać chłopaków lub witac sę tak jak koledzy z jednego blokowiska. Ja bym chciała wykonywac polecenia, tylko co ja mam zrobić jesli mój komputer jest zepsuty, przysiadam sie wtenczas do kolezanek, ale i tak podchodzi i zaczyna cos do mnie gadać. Mówię mu stanowczo, żeby tego nie robił, ale przeciez nie powiem odpier***** sie ode mnie

I jeszcze chciałabym Wam serdecznie podziękować za rady, teraz będę o wiele czujniejsza
__________________
Odcięli aniołom skrzydła, bo dawały wolność.
Odarli ich z szat, gdyż były za piękne.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały
Teraz stoją ranne, nagie, brudne
Lecz nadal doskonałe...

Edytowane przez Pomadka
Czas edycji: 2006-12-06 o 21:30 Powód: Post pod postem. Istnieje opcja EDYCJI/MULTICYTOWANIA proszę z nich korzytać.
*Vivi* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 16:05   #11
Lalka0910
Raczkowanie
 
Avatar Lalka0910
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 201
Dot.: Czy to molestowanie?

Witam
ja miałam trochę inną sytuację, a mianowicie mój nauczyciel przez dwa lata faworyzował mnie i przyjaciółkę. miałyśmy najlepsze oceny, pytał tylko nas ale za to z banałów i za np. błędne poprawienie wypowiedzi kolegi dostawałam piątki. twraz, w maturalnej klasie sie zbuntowałyśmy - było to bardzo niewygone i nie fer w stosunku do innych. powiedziałyśmy to wiele razy wychowawczyni (ona ma nas dosłownie gdzieś więc nas nie słuchała) potem nasze mamy do niej z tym poszły. teraz mimo że jestem dobra z angielskiego nie wiem czy wyciągnę na 2 !! sytuacja zmieniła się o 360 stopni! jestem pytana z lekcji która jeszcze sie nie odbyła, jeśli nie umie zrobić jednego podpunktu z dziesięcio podpunktowych 20 zadaniach dostaję jedynke, conajmniej jedną... każda lekcja jest koszmarem!

jedyne co chce Ci powiedzieć: uważaj! naprawdę uważaj na siebie i na to co robisz

pozdrawiam cieplutko

trzymaj się cieplutko a ja trzymam za ciebie kciuki i mam nadzieje że Tobie się naprawde uda
__________________
"zycie to raj
ale ludzie o tym nie wiedza
i nie staraja sie wiedziec"


http://www.suwaczek.pl/cache/1522f0ea7b.png
Lalka0910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-04, 21:12   #12
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: Czy to molestowanie?

Cytat:
Napisane przez *Vivi* Pokaż wiadomość
Cała klasa uważa, że to super nauczyciel, wiecie taki na luzie a młodzież współczesna uwielbia takich. Ostatnio pomasował po plecach jedna koleżanke, która siedzi obok ona sie tylko zaśmiała a we mnie się gotowało. Czasem lubi pogłaskać chłopaków lub witac sę tak jak koledzy z jednego blokowiska. Ja bym chciała wykonywac polecenia, tylko co ja mam zrobić jesli mój komputer jest zepsuty, przysiadam sie wtenczas do kolezanek, ale i tak podchodzi i zaczyna cos do mnie gadać. Mówię mu stanowczo, żeby tego nie robił, ale przeciez nie powiem odpier***** sie ode mnie
dlaczego zagotowalo sie w Tobie ? czyzby zazdrosc ? z tego co piszesz moze wynikac, ze wyolbrzymiasz problem. Moze faktycznie facet jest taki, ze lubi miec kontakt z uczniami, nie izoluje sie taki no hmmm, jak to w gimnazjum, najlepszym nauczycielem jest ten, ktory potrafi zlapac kontakt z uczniami. Generalnie nauczyciele unikaja kontaktu fizycznego z uczniami, ten widac nie stwarza takiej bariery- wita sie z Twoimi kolegami etc To, ze Twoj komputer jest zepsuty w pelni usprawiedliwia nauczyciela, ktory ustepuje Ci swoj - w koncu masz sie na lekcji czegos nauczyc. A duzo osob ma fory na roznych przedmiotach, moj kolega, ktory sypie zartami jak z rekawa na prawie na wszystkich
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 16:23   #13
*Vivi*
Raczkowanie
 
Avatar *Vivi*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z mroku narastającym w mej duszy....
Wiadomości: 184
Dot.: Czy to molestowanie?

Cytat:
Napisane przez myShaczeQ Pokaż wiadomość
dlaczego zagotowalo sie w Tobie ? czyzby zazdrosc ? z tego co piszesz moze wynikac, ze wyolbrzymiasz problem. Moze faktycznie facet jest taki, ze lubi miec kontakt z uczniami, nie izoluje sie taki no hmmm, jak to w gimnazjum, najlepszym nauczycielem jest ten, ktory potrafi zlapac kontakt z uczniami. Generalnie nauczyciele unikaja kontaktu fizycznego z uczniami, ten widac nie stwarza takiej bariery- wita sie z Twoimi kolegami etc To, ze Twoj komputer jest zepsuty w pelni usprawiedliwia nauczyciela, ktory ustepuje Ci swoj - w koncu masz sie na lekcji czegos nauczyc. A duzo osob ma fory na roznych przedmiotach, moj kolega, ktory sypie zartami jak z rekawa na prawie na wszystkich
Każdy inaczej odbiera tego typu zachowanie i niezbyt typowe gesty. A czemu się we mnie zagotowało? Na pewno nie przez zazdrość, bo hmm...czego miałabym zazdrościć, że to nie ja ta jednyna haha, bardzo ubawiłam się przy tym stwierdzeniu. Nie lubie jak ktoś mnie dotyka, a skąd mam miec pewnośc, że to nie zboczeniec i nie zagraża innym? Jak ktoś lubi być dotykany to proszę bardzo niech się łasi, ale ja takie zachowanie odebrałam jako coś podobnego do molestowania...
__________________
Odcięli aniołom skrzydła, bo dawały wolność.
Odarli ich z szat, gdyż były za piękne.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały
Teraz stoją ranne, nagie, brudne
Lecz nadal doskonałe...
*Vivi* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 00:14   #14
male
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Inowrocław- Clevedon
Wiadomości: 575
Dot.: Czy to molestowanie?

Uczę w szkole i nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby dotknąć mojego ucznia. Chyba, że przez przypadek, ale to już inna sytuacja.
Uważaj na niego. Zapytaj może jakąś zaufaną koleżankę z klasy, jak ona to widzi z boku. Jeśli potwierdzi twoje przypuszczenia i faktycznie okaże się, że nie jest to tylko twoje przewrażliwienie, to myśle, że powinnaś to zgłosić rodzicom i wychowawczyni.
__________________
bo ciastećka ciągną ciemne ciuszki w ciucie na ciurlanie
jestem Asia, mam synka Filipa- 05.05.2009
male jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 08:14   #15
nika672
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 835
Dot.: Czy to molestowanie?

zgadzam sie z Male zgłoś to rodzicom,nie wyobrazam sobie zeby nauczyciel np.łaskotal, moja córke. UWAZAJ!!!!!!!!!BąDZ CZUJNA!!!!!!!!!
nika672 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 19:12   #16
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: Czy to molestowanie?

Cytat:
Napisane przez male Pokaż wiadomość
Uczę w szkole i nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby dotknąć mojego ucznia. Chyba, że przez przypadek, ale to już inna sytuacja.
Uważaj na niego. Zapytaj może jakąś zaufaną koleżankę z klasy, jak ona to widzi z boku. Jeśli potwierdzi twoje przypuszczenia i faktycznie okaże się, że nie jest to tylko twoje przewrażliwienie, to myśle, że powinnaś to zgłosić rodzicom i wychowawczyni.
tak masz racje, nauczyciele unikaja kontaktu fuzycznego z wiadomych wzgledow, ale w gimnazjum tez mialam kilku takich, ktorzy robili rozne gesty jak np obejmowanie ramieniem, co moglabym uznac za przytulenie, naruszenie prywatnosci czy co tam sobie jeszcze wymysle, nie mowiac juz o wychowawcy, ktory mial rozne ochyly jak glaskanie po glowie np. Slowo "pomasowal" brzmi jak jakis dluzszy, mocniejszy gest, a moglo to by kilkakrotne przejechanie reka po ramieniu, ktore tak na dobra sprawe nic nie znaczy. Uznanie ze mozesz byc zazdrosna smieszne wcale nie jest zwlaszcza, ze dzis w szkolach panuje taki wyscig szczurow, ze kazdy chce miec jak najwiecej wzgledow u nauczycieli, nie powiedzialam, ze tak bylo, tylko ze tak brzmi to co napisalas. To, ze Twoj nauczyciel narusza twoja prywatnosc jest zle i powinno zostac zmienione, ale mozesz to zrobic tylko Ty, poprzez poinformowanie odpowiednich osob i swoje zachowanie. Tylko uwazaj, bo wyolbrzymiajac problem, mozesz doprowadzic do afery, ktorej nie da sie odkrecic, a temat jest dzis na tyle drazliwy, ze naklejka molestujacego niewinne gimnazjalistki nie odpadnie od nauczyciela szybko i sprawi mu wiele problemow.
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 19:54   #17
male
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Inowrocław- Clevedon
Wiadomości: 575
Dot.: Czy to molestowanie?

Cytat:
Napisane przez myShaczeQ Pokaż wiadomość
To, ze Twoj nauczyciel narusza twoja prywatnosc jest zle i powinno zostac zmienione, ale mozesz to zrobic tylko Ty, poprzez poinformowanie odpowiednich osob i swoje zachowanie. Tylko uwazaj, bo wyolbrzymiajac problem, mozesz doprowadzic do afery, ktorej nie da sie odkrecic, a temat jest dzis na tyle drazliwy, ze naklejka molestujacego niewinne gimnazjalistki nie odpadnie od nauczyciela szybko i sprawi mu wiele problemow.
Masz rację zgadzam się z tym całkowicie.
Vivi uważaj i obserwuj jego zachowanie, ale bądź też ostrożna w osądach.
__________________
bo ciastećka ciągną ciemne ciuszki w ciucie na ciurlanie
jestem Asia, mam synka Filipa- 05.05.2009
male jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:36.