Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-08-28, 17:24   #301
kikusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16
Dot.: 15 lat a tabletki

Hej! dawno nie pisałam na tym forum z powodu osobistych. Chcialabym zacząc od tego , ze nie udowiadniam i nie mam zamiaru udawadniac sobie a w szczególnosci KOMUŚ , ze jestem dorosla... wybaczcie dziewczyny ale to byłoby smieszne poniewaz nawet was nie znam i nie miałabym podstaw do tego.Dziekuje agnieszkay za wyrozumiałość !! Ktoś napisał ze zeby zażuwac tabletki antykoncepcyjne trzeba miesiączkowac 4-5 lat--> pierwsza miesiaczke dostałam w 4 klasie podstawówki a teraz ide do 3 klasy gimnazjum...wiec 4 lata miesiaczkuje... a co do mojego wychowania to fakt faktem w mojej rodzinie sex jest tematem tabu... i nistety rodzice ze mna na ten temat nie rozmawiaja /rozmawiaja. GIRAFFE napisałas ze jezeli dziewczyna w tym wieku współzyje to ona sie "puszcza" otóz sie z tym nie zgodze , bo moim zdaniem "puszczenie sie" ---> jest to wspolzycie z wieloma chlopakami i jezeli nie jest sie w stałym zwiazku.... Kazdym ma inne poglady... i kazdy inaczej rozumie jakies pojecie... A co do opinii ze w tym wieku powinnam zajac sie szkola a nie "głupotami" odpowiadam ze bardzo dobrze sie ucze... a z chlopakiem jestem dwa lata.... pozdrowienia.... a i jeszcze jedno nie jestem ta dziewczyna która chodzi w ubraniach "pod ktorymi wszystko widac"
kikusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-28, 17:34   #302
dzióbek
BAN stały
 
Avatar dzióbek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 92
GG do dzióbek
Dot.: 15 lat a tabletki

Cytat:
Napisane przez Gina22
Swoją drogą nie wiem czy ja zyłam w innym świecie czy co, ale mając 15 lat o seksie nie myślalam wcale - moim marzeniem bylo miec chlopaka z którym bede mogła chodzić za ręke (może ja jakas inna jestem...)
Haha... to widzę, że nie jestem "inna"!! Miałam identyczne marzenia jak Twoje Teraz to takie śmieszne się wydaje
No ale mieć 15 lat i myśleć już o zabezpieczeniach! <olaboga> Lekka przesada... Być może się mylę....

A co do pytania... To wątpię, aby lekarz przepisał takowe...
dzióbek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-28, 21:21   #303
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: 15 lat a tabletki

Cytat:
Napisane przez kikusia
Hej! dawno nie pisałam na tym forum z powodu osobistych. Chcialabym zacząc od tego , ze nie udowiadniam i nie mam zamiaru udawadniac sobie a w szczególnosci KOMUŚ , ze jestem dorosla... wybaczcie dziewczyny ale to byłoby smieszne poniewaz nawet was nie znam i nie miałabym podstaw do tego.Dziekuje agnieszkay za wyrozumiałość !! Ktoś napisał ze zeby zażuwac tabletki antykoncepcyjne trzeba miesiączkowac 4-5 lat--> pierwsza miesiaczke dostałam w 4 klasie podstawówki a teraz ide do 3 klasy gimnazjum...wiec 4 lata miesiaczkuje... a co do mojego wychowania to fakt faktem w mojej rodzinie sex jest tematem tabu... i nistety rodzice ze mna na ten temat nie rozmawiaja /rozmawiaja. GIRAFFE napisałas ze jezeli dziewczyna w tym wieku współzyje to ona sie "puszcza" otóz sie z tym nie zgodze , bo moim zdaniem "puszczenie sie" ---> jest to wspolzycie z wieloma chlopakami i jezeli nie jest sie w stałym zwiazku.... Kazdym ma inne poglady... i kazdy inaczej rozumie jakies pojecie... A co do opinii ze w tym wieku powinnam zajac sie szkola a nie "głupotami" odpowiadam ze bardzo dobrze sie ucze... a z chlopakiem jestem dwa lata.... pozdrowienia.... a i jeszcze jedno nie jestem ta dziewczyna która chodzi w ubraniach "pod ktorymi wszystko widac"
Wiesz Kikusia - obyś za kilka lat nie siadła i nie zaczęła myślęć, jaka ja głupia byłam, że oddałam się wieku 15 lat chłopakowi, który nie miał mi wtedy za wiele do zaoferowania (co on Ci może zaoferować?? Na razie chyba tylko słowa).Bynajmniej nie twierdze, że z czasem to nie będą TYLKO słowa (ale jeszcze nie teraz). I nie mówie tego, żeby się pokłócić (bo nie mam takiego zamiaru). Ty już decyzji pewnie nie zmienisz, a ja Ci szczerze powiem że chętnie wymazałabym parę rzeczy ze swojej odległej przeszłości - WIERZ MI
__________________

"You may say i'm a dreamer, but i'm not the only one..."
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-29, 11:39   #304
eliza1984
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: 15 lat a tabletki

No niestety ten świat schodzi na psy. Ja zaczełam współżyć jak miałam 18 lat i wcale nie uwazam żebym była wtdy do tego aż tak gotowa i może wcale nie chodzi tu o nie odpowiedniego partnera po prostu z biegiem lat uważam ze powinnam się do tego inaczej przygotować.Mój brat (18 lat) współżyje z 16latką i nic nie da im się przetłumaczyć
eliza1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-29, 14:00   #305
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: 15 lat a tabletki

Wiecie co? JA wczoraj rozmawialam z kolezanka, roniez tak jak ja ma 22 lata. Pwoedziala, ze gdy jej facet byl u fryzjera, to trafil, ze przyszla klientka z corka, tak na oko 15 letnia. I jak to wiadomo u fryzjera zawsze sie pogada na jakis temat I jakos tak wyszlo, ze zeszlo na tematy antykoncepcji. I ta mamusia mowi, ze jej corka zabezpiecza sie lykajac tabsy. Sama nawet poszla do gina by ten wypisal pigulki jej corce. Mamusia oczywiscie szczesliwa, ze coreczka sie zabezpiecza, ze nie bedzie zadngo problemu z ciaza i takie tam. A coreczka to nawet zaczela sie przed wszystkimi chwalic, ze w sexie jest lepsza od swojego chlopaka. Jak dla mnie szok Zwlaszcza rozmowa na takie tematy w miejscu publicznym! Tak wiec mnie juz nic nie zdziwi, nawet jelsli o tabsy bedzie pytac dziewczynka 10-letnia.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-30, 23:05   #306
Lemon_without_sugar
Raczkowanie
 
Avatar Lemon_without_sugar
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 56
Dot.: 15 lat a tabletki

Cytat:
Napisane przez myShaczeQ
heh... jakos mnie nie przrazil fakt, ze 15sto latka chce rozpoczac wspolzycie... Sama zaczelam majac lat 17, w sumie poki co nie zaluje. Niby to dwa lata roznicy tylko, ale psychicznie roznica kolosalna. Tylko, ze za mojego rocznika w gimnazjum bylo w miare normalnie, a teraz ? :eek!: parodia po prostu.. co jedna to lepsza kurewka ;/ wiecej odkrytego niz zakrytego ;/ i mija Cie jeszcze taka na ulicy i masz wrazenie ze zaraz rzuci sie na Ciebei z tymi pazurami noszacymy pierwse nieudolne slady manicuru, tylko za to ze nia nia patrzysz to jest tragiczne, powaznie ;/ i jest coraz gorzej..
No tak zależy kto, jak przygotowany jest do tego psychicznie...
Ale w tym wieku tego nie mam zamiaru robić, bo uważam, że to za wcześnie i nawet się dziwie, że dziewczyny nie mogą poczekać...Przecież to wiek szkolny :| Dopiero co z gim się wychodzi i sex??
Echh sorry jak kogoś obraziłam, ale dla mnie to niedorzeczne
__________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."

Ś.p Ks. Jan Twardowski
Lemon_without_sugar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 00:25   #307
shinsa
Rozeznanie
 
Avatar shinsa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 595
Dot.: 15 lat a tabletki

Nie potępiam ale i nie popieram dziewczyny 14stoletniej ktora rozpoczela wspolzycie. Ale fakt faktem, pyta sie o antykoncepcje o czyms to swiadczy, a nie leci do pierwszego lepszego, bez zabezpieczenia, byle by udowodnic ze jest dorosla. Chodziaz ja w tym wieku bylam na etapie calusow i tak przez kolejne 3 lata.
Mysle ze znajdzie sie lekarz ktory przepisze Ci tabletki, chodziaz pamietaj to zawazy na Twoim organizmie, szczegolnie w przyszlosci. Ja z poczatku bralam labletki w calach zdrowtnych dopiero pol roku pozniej w innym celu.
__________________
Don't worry, don't cry, smoke grass and fly : )

Z każdym dniem coraz bliżej Ciebie M.
shinsa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-31, 00:28   #308
shinsa
Rozeznanie
 
Avatar shinsa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 595
Dot.: 15 lat a tabletki

Cytat:
Napisane przez dzióbek
Haha... to widzę, że nie jestem "inna"!! Miałam identyczne marzenia jak Twoje Teraz to takie śmieszne się wydaje
No ale mieć 15 lat i myśleć już o zabezpieczeniach! <olaboga> Lekka przesada... Być może się mylę....

A co do pytania... To wątpię, aby lekarz przepisał takowe...



Ooo kurcze chyba lepiej ze mysli o tym zabezpieczeniu niz w ogole miala by tego nie robic, i pozniej latac z brzuchem.
__________________
Don't worry, don't cry, smoke grass and fly : )

Z każdym dniem coraz bliżej Ciebie M.
shinsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 12:41   #309
agusia894
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: kutno
Wiadomości: 30
GG do agusia894
Dot.: 15 lat a tabletki

zainwestuj w pantentex oval 6 kapsulek kosztuje 15 zl wprowadza sie przed stosunkiem 10min do pochwy jak dla mnie rewelacyjny srodek antykoncepcyjny
agusia894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 12:55   #310
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: 15 lat a tabletki

Cytat:
Napisane przez agusia894
zainwestuj w pantentex oval 6 kapsulek kosztuje 15 zl wprowadza sie przed stosunkiem 10min do pochwy jak dla mnie rewelacyjny srodek antykoncepcyjny
ale lepiej laczyc z gumkami, bo tylko wtedy sa skuteczne. Same w sobie skutecznosc jest ich nizsza niz samych gumek. W polaczeniu z prezerwatywa skutecznoscia dorownuja pigulce
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2006-08-31 o 14:36
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 14:28   #311
kikusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16
Dot.: 15 lat a tabletki

dzieki, zapamietam

pozdrowienia
kikusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-01, 21:44   #312
VampIrzyca
Zadomowienie
 
Avatar VampIrzyca
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 770
Dot.: 15 lat a tabletki

ja juz kiedys wypowiadalam się na temat seksu w tak jakże "dorosłym" wieku, sama mam 15 lat i nawet przez głowę by mi nie przeszło uprawianie seksuz nawet nie wiem jak kochającym mnie chlopakiem. na to jeszcze przyjdzie czas. do czego tu niby się spieszyc? dla takich dziewczynek przydaloby się wiadro zimnej wody na głowę w postaci nieplanowanej ciąży, co już kiedyś mowilam, by zobaczyly one na czym naprawdę polega dojrzałość. chociaż nie, to zly pomysl, ich dzieci bylyby na pewno bardzo nieszczęślwe, po co mają pojawiać sie na swiecie kolejne niechciane?
VampIrzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-01, 22:55   #313
Lemon_without_sugar
Raczkowanie
 
Avatar Lemon_without_sugar
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 56
Dot.: 15 lat a tabletki

Cytat:
Napisane przez VampIrzyca
ja juz kiedys wypowiadalam się na temat seksu w tak jakże "dorosłym" wieku, sama mam 15 lat i nawet przez głowę by mi nie przeszło uprawianie seksuz nawet nie wiem jak kochającym mnie chlopakiem. na to jeszcze przyjdzie czas. do czego tu niby się spieszyc? dla takich dziewczynek przydaloby się wiadro zimnej wody na głowę w postaci nieplanowanej ciąży, co już kiedyś mowilam, by zobaczyly one na czym naprawdę polega dojrzałość. chociaż nie, to zly pomysl, ich dzieci bylyby na pewno bardzo nieszczęślwe, po co mają pojawiać sie na swiecie kolejne niechciane?
Oh jeah! Przywracasz wiarę w ludzi

No właśnie kolejne niechciane...A nawet jeśli dzidziuś będzie kochany to przecież obowiązek nie spływa na rodzica (jeżeli można tak nazwać 'gorącą 15') tylko na dziadków To oni będą je przecież wychowywać. Dziewczyny oszczędźcie im tego!!! Nie po to poświęcili Wam tyle swojego życia, żeby potem dostać taką odpłatę...Z resztą dla mnie byłby to wstyd.

pozdrawiam
__________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."

Ś.p Ks. Jan Twardowski
Lemon_without_sugar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-02, 07:18   #314
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: 15 lat a tabletki

Cytat:
Napisane przez Lemon_without_sugar
Oh jeah! Przywracasz wiarę w ludzi

No właśnie kolejne niechciane...A nawet jeśli dzidziuś będzie kochany to przecież obowiązek nie spływa na rodzica (jeżeli można tak nazwać 'gorącą 15') tylko na dziadków To oni będą je przecież wychowywać. Dziewczyny oszczędźcie im tego!!! Nie po to poświęcili Wam tyle swojego życia, żeby potem dostać taką odpłatę...Z resztą dla mnie byłby to wstyd.

pozdrawiam
tak i matka z dzieckiem beda pozniej na balety razem chodzic
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-02, 09:54   #315
Picx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 9
Dot.: 15 lat a tabletki

Czytam wasze wypowiedzi..i w kazdej jest ziarenko prawdy. Tez uwazam ze sex w wieku 15 lat..to za wczesnie, szczeglonie jesli chodzi o kobiety. Zdziwiony jestem postawa bohaterki tego watku i podziewiam, ze mysli przed..niz po..jak spoznia sie okres..
Sprawy tak intymne sa problemami niezwykle zlozonymi, wielowarstwowymi..indywid ualnymi. Oczywiscie ze 15 lat to wiek tworzenia sie czlowieka..koncowka etapu. Hormony w takim wieku...na pewno sa niebezpieczne.
Widze ze snujecie posepne wizje 10 latek bioracych tabletki i uprawiajajacych sex...
Jak wiadomo historia kolem sie toczy...cofnijcie sie myslowo o kilka lat...moze wiekow...
12 latki zostawaly zonami, byly zmuszane, tudziez przygotowywane do sexu (tradycja, kultura) z mezami wybranymi przez rodzicow... Byl to standard...
Czasy sie zmieniaja..ludzie tez...uczmy nasze dzieci i rozmawiajmy z nimi...
A nasza bahaterka..niech bawi sie w zycie..bo to jej zycie...jkej decyzje..i nieodwracalne dobre, badz zle wspomnienia...
Pamietaj, ze dziewictwa nie kupisz w Biedronce.
Pozdrawiam Daniel
Picx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-03, 14:32   #316
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: tabletki a czerwona herbata

no właśnie, podciągam wątek chociaz sama w to nie wierzę

dzisiaj koleżanka nastraszyła mnie że nie należy pić czerwonej herbaty stosując tabletki antykoncepcyjne.
nawet wysłała mi linka z jakiegos forum. dla mnie to troche dziwne bo to przecież tylko herbata (różni się tylko podgarunkiem od popularnej czarnej) ale przyznam że zasiała we mnie ziarno niepewności.

herbatke pije od jakis 3 tygodni i nie działa na mnie przeczyszczająco.
w ulotce nic nie pisze na temat herbaty :P a ja przyzna że ją polubiłam i piję ją zamast zwykłej herbaty, soków. dość często- po każdym posiłku czyli ok
5 razy dziennie

tu jest ten link:
http://forum.antykoncepcja.pl/viewtopic.php?p=31264

prosze o odp
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-04, 19:56   #317
Izus86
Raczkowanie
 
Avatar Izus86
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 482
GG do Izus86
Dot.: tabletki a odchudzanie

ja przeczytałam ostatnio ze nie mozna pic herbat i spożywac innych rzeczy które maja w sobie dziurawiec bo on obniza skutecznosc tabletek
Izus86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-06, 13:10   #318
syla-78
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 546
Pigułki antykoncepcyjne a nasenne

Witam,
Mam pytanie do Pana dr i do Was, może macie tedo rodzaju doświadczenia. Biorę Yasmin( od paru miesięcy, a ogólnie anty od 9 lat), ostatnio mam problemy ze spaniem. Wczoraj wzięłam Estazolam na spanie, dała mi go teściowa. Wiem, że takich leków nie powinnam brać bez porozumienia z lekarzem, ale jutro mam rozwowę kwalifikacyjną i jak znam życie, nie prześpię całej nocy. Wczoraj wzięłam na próbę pół tabletki. Około 24 wzięam Yasmin, a o 6 rano Estazolam ( już nie wytrzymałam, całą noc nie spałam). Czy one wchodzą w jakieś interakcje, czy np. mogą osłabić działanie tabletek?.Proszę o szybką odpowiedź, bo nie wiem, czy czasem nie łyknąć drugiej tabletki Yasminu. Bardzo wdzięczna
syla-78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-06, 15:26   #319
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Pigułki antykoncepcyjne a nasenne

nie karm się psychotropami od teściowej.
jeśli problem jest poważniejszy, idź do lekarza.
nie obniża skuteczności pigułek.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-06, 15:31   #320
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Pigułki antykoncepcyjne a nasenne

przeczytaj ulotke od Estazolamu i Yasminu i porównaj czy ulotka Yasminu wyklucza skladniki Estazolamu-proste.
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-06, 19:03   #321
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Pigułki antykoncepcyjne a nasenne

Leki psychotropowe z gatunku benzodiazepin i inne też wchodzą w interakcje z antykoncepcyjnymi, także nie powinno się ich stosować.

No i psychopropy to nie przelewki, tutaj konieczny jest nadzór specjalisty! Inaczej możesz sobie wyrządzić krzywdę
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-06, 23:13   #322
syla-78
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 546
Dot.: Pigułki antykoncepcyjne a nasenne

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Wiem, że stosowanie środków nasennych bez porozumienia z lekarzem jest niedopuszczalne. Ja w ogóle rzadko kiedy biorę jakiekolwiek tablety( oprócz anty, oczywiście), nawet przeciwbólowe. Jutro mam rozmowę w sprawie pracy i jak zwykle nie prześpię pół nocy, dlatego wyjątkowo wezmę pół tabletki.
Novakia, ulotkę od Yasminu przeczytałam, od Estazolamu nie miałam, ale znalazłąm na google ( nie wiem czemu na to nie wpadłam,jetem dzisiaj nieprzytomna jakaś).Na ulotce Yasminu nie ma nic o wpływie benzodiazepinu na skuteczność Yasminu.
W ulotce Estazolamu znalazłam informację, że leki antykoncepcyjne przyspieszają metabolizm estazolamu;jednocześnie stosowanie tych leków może osłabiać działąnie estazolamu.Yasmin wzięłam po 23, teraz wezmę pół tabletki estazolamu. Mam nadzieję, że będzie wszysto oki ( tzn,że anty będą działąć). Czy wziąć rano Yasmin asekuracyjnie?
Kiedyś poszłam do lekarza rodzinnego, żeby dała mi coś słabego na spanie, nie pamiętam co mi zapisała. W każdym razie moja mama wzięła te teabletki do neurologa, i tamta lekarka kazała mamie je wywalić do śmieci, nie zdążyłam wziąć ani jednej. Zapisał mi coś słabego, ale brałam je tylko tydzień. Podejrzaewam, a raczej jestem pewna, że moje problemy ze spaniem biorą się z tego, że nie mam pracy, łażę późno spać i ogólnie mnie to wszystko dołuje. Także żadne pschytropy mi nie pomogą, tylko znalezienie pracy. Dziękuję raz jeszcze
Jaka przerwa powinna być między jednymi a drugimi tabletkami, czy godzina wystarczy? zawsze biorę yasmin późnym wieczorem. Od przyszłego miesiąca zacznę brać anty rano.

Edytowane przez syla-78
Czas edycji: 2006-09-06 o 23:24 Powód: skleroza
syla-78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-06, 23:49   #323
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Pigułki antykoncepcyjne a nasenne

Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
Leki psychotropowe z gatunku benzodiazepin i inne też wchodzą w interakcje z antykoncepcyjnymi, także nie powinno się ich stosować.
ściślej: interakcja jest, ale beznodiazepiny nie obniżają skuteczności pigułek.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-07, 06:35   #324
syla-78
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 546
Dot.: Pigułki antykoncepcyjne a nasenne

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
ściślej: interakcja jest, ale beznodiazepiny nie obniżają skuteczności pigułek.
Dzięki Justy, wzięłam wieczorem pół tabletki, a teraz zwykam na rozmowę kwalifikacyjną
syla-78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-07, 09:54   #325
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Pigułki antykoncepcyjne a nasenne

nie sądze gdyż na ulotkach anty tabletek mowa jest o środkach antydepresyjnych jak równiez antybiotykach.Ewentualnie musiałabyś sprawdzić z jakiej grupy te tabletki pochaodza czy nie sa czasem w ulotce wymienione.


asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-07, 11:59   #326
syla-78
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 546
Dot.: Pigułki antykoncepcyjne a nasenne

Asia26, sprawdziłam i nie ma przeciwskazan. Ale i tak nie zamierzam się karmić pschotropami. Wzięłam 2 dni temu pół tabletki na próbę i wczoraj pół na pół godziny przed spaniem. Obudziłam się wyspana i przytomna, ale nie zamierzam tego powtarzać, chyba, że w wyjątkowej sytuacji( jak nie usnę przez parę godzin, a będę miała coś ważnego do załatwienia). Wiem, że takie tabletki nie rozwiązują problemu, często tylko maskują. Dzięki za odpowiedź
syla-78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 12:57   #327
Lex
Raczkowanie
 
Avatar Lex
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 184
Dot.: 15 lat a tabletki

uwazam ze w tym wieku nie powinno sie myslec o seksie,co wtedy gdy taka dziewczyna zajdzie w ciaze?watpie zeby mogla sie dobrze zajac dzieckiem skoro sami nim jest.Na seks powinno sie decydowac wtedy gdy mozliwosc ciazy nie stanowi dla dziewczyny końca swiata
Lex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 13:21   #328
Wiedźmow
Przyczajenie
 
Avatar Wiedźmow
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9
Dot.: 15 lat a tabletki

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
ale lepiej laczyc z gumkami, bo tylko wtedy sa skuteczne. Same w sobie skutecznosc jest ich nizsza niz samych gumek. W polaczeniu z prezerwatywa skutecznoscia dorownuja pigulce
globulki + prezerwatywa to skuteczne rozwiązanie? zastanawiam się nad tym, bo tabletek nie chcę i chyba brać nie mogę.
Wiedźmow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 13:40   #329
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: 15 lat a tabletki

Cytat:
Napisane przez Wiedźmow Pokaż wiadomość
globulki + prezerwatywa to skuteczne rozwiązanie? zastanawiam się nad tym, bo tabletek nie chcę i chyba brać nie mogę.
czesto znalezc mozna na roznych stronkach mdycznych, ze polaczenie tych dwoch metod dorownuje skutecznocsia tabsom horm.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 16:40   #330
foox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wro
Wiadomości: 25
Dot.: 15 lat a tabletki

Hm.... :P ja jak mialam 15 lat to lekarz nie wyrazil zgody na stosowanie tabletek. Mozoliłam się z tradzikiemi i dermatolog zaproponowal Diane 35, ale radził skonsultowac z lekarzem ginekologiem, a ten nie wyrazil zgody bo powiedzial ze to za wczesnie. obecnie mam 19 lat i od ponad roku zazywam tabletki:P teraz je musez przewac by organizm troche odpoczal ale w kazdym razie tabletki to silne leki hormonalne,nie powinno sie ich stosowac u dziewczyn ktore "dojrzewaja" a z całym szacunkiem - nie sądze by wiek 15lat był na tyle dojrzały:P
foox jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 23:47:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:47.