Haft Krzyżykowy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-04, 12:16   #61
Livthien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 17
Dot.: Haft Krzyżykowy

elsidka - zgaduję, że wyszywasz na "miękkiej" kanwie?

Ja to robię tak:
1. Liczę kratki na brzegach wzoru.
2. Zaznaczam początek wzoru na kanwie (zostawiam odstęp od samego brzegu materiału, żeby lepiej trzymał się pod ramką) w tym miejscu robię mały tric - dodaję jedną kratkę na końcu i na początku (taka jakby mała ramka na 1 krzyżyk, żebym nie złapała przypadkiem nitki brzegowej - można z tego zrezygnować).
Schematycznie, to wygląda tak:
oxxxxxxo (o- wolna kratka wspólna dla pionu i poziomu, x- krzyżyk)

Nitkę (cienką zwyczajną np. czerwoną) przeplatam przez kanwę (co 2 kratki) i liczę do 10 kratek, potem "odskakuję" np. 2 kratki w bok (na zewnątrz, tak aby nie zmniejszać pola robótki) i robię kolejny raz plecionkę na 10 kratek, potem odskakuję na kolejne 2 kratki do środka i znowu przeplatam przez 10 kratek. W ten sposób obramowujesz sobie robótkę i ułatwiasz liczenie (na wzorach są wyrysowane grubszą linią kratki 10x10).
Schematycznie to wygląda mniej więcej tak:
__,--,__,--,__...................... .....__,--,__,--,__
......................... |.......................|
......................... |--,__,--,__,--|
__ nitka jest na wierzchu , wbicie igły -- nitka pod spodem
(na kropki nie zwracaj uwagi - musiałam je wstawić, bo rysunek mi się przesuwał)

Najważniejsze jest to, by patrzeć na wzór i dobrze obramować kratki (zdarza się, że wzór nie ma zaokrąglonej liczby krzyżyków, tylko np. 257 - wtedy należy spojrzeć na przeciwny koniec obramowania i zrobić ramkę analogicznie do poprzedniej) i pamiętać, że liczenie tych 10 kratek zaczynamy (jeśli zostawiamy sobie przerwę między wzorem a obramowaniem) po pierwszej kratce.

Gdy już przebrnie się przez to obramowanie można pomyśleć o wyszywaniu.
I tu mamy dowolność. Możemy zacząć od brzegu i wyszywać wybrany kolor (wtedy jest łatwiej pamiętać o tej jednej kratce wolnej i nie trzeba dużo liczyć), lub policzyć na wzorze konkretną kratkę ciemnego koloru, wyznaczyć ją na kanwie i zacząć wyszywać.

Jeśli dobrze wyliczyliśmy kratki, to resztę wzoru można wyszywać na podstawie tej pierwszej wyszytej "plamy".

Trochę zakręcony opis więc pytaj, jeśli coś jest niejasne.
__________________
(...) What does it do to your heart
When she hangs on every word you say
And she's casting every single smile your way
What does it do to your soul
When you know that everything she needs
Is simply bein' around the air you breathe (...)
<B.Adams>

Edytowane przez Livthien
Czas edycji: 2010-01-04 o 12:19
Livthien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 22:42   #62
elsidka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 15
Dot.: Haft Krzyżykowy

Ojejku to brzmi przerażająco przyznam się, ze za dużego doświadczenia w haftowaniu nie mam, jedyne co miałam w rękach to taka kanwa z gotowym wzorem nadrukowanym i wyszywałam ją normalnie w rękach bez ramki ani niczego. Moze jednak zacznę od czegoś mniejszego bo jak sobie wyobraziłam te wszystkie krzyżyki latające mi przed oczami to aż zbladłam. W sumie to dobra metoda zeby sobie najpierw zrobić swoją siatkę na kanwie, na wzorze jest przecież taka sama. Dziękuję za pomoc, nie wiem czy się odważę zrobić coś tak skomplikowanego ale chociaż trochę mi sie rozjaśniło.

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:23 ----------

to moze zapytam jeszcze o kanwę, na allegro znalazłam bardzo różne od 10oczek na 10cm do 80 i nie bardzo wiem którą wybrać, z małymi oczkami bardzo się męczyłam, czy taka mniej wiecej normalna będzie koło 40 oczek na 10cm? wzór mam dosyc duży 50x40cm i mogę sie z nim pomęczyć ale tez bez przesady, zeby przyzwoicie wyglądał. Intersuje mnie tez mulina, kiedyś haftowałam anchorem i zastanawiam sie czy ariadna poza znaczną różnicą w cenie różni sie też tak znacznie jakością?
elsidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 06:41   #63
Livthien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 17
Dot.: Haft Krzyżykowy

Ta ramka tylko na początku trochę straszy Najłatwiej będzie, jeśli zaczniesz wyszywać od brzegu. Poza tym siatkę musiałabyś zrobić na całej kanwie, a ramkę zrobisz szybciej i szybciej będziesz mogła się jej pozbyć. To tylko kwestia przyzwyczajenia. Może spróbuj tej metody na małym wzorze - zobaczysz jak to wygląda w praktyce

Co do kanwy - w tej chwili Ci nie powiem jaką ja używam, bo nie mam przy sobie żadnej robótki, ale z tego co wiem gdzieś przy wzorze powinno być zapisane jaką kanwę polecają (szczególnie, jeśli wzór masz z gazety).

Co do muliny - ja od zawsze używam nici Ariadna i jestem z niej bardzo zadowolona. Pytałam kiedyś o różnicę zaprzyjaźnioną ekspedientkę w pasmanterii i ona (również zapalona hafciarka) nie widziała żadnej różnicy - poza ceną oczywiście.
__________________
(...) What does it do to your heart
When she hangs on every word you say
And she's casting every single smile your way
What does it do to your soul
When you know that everything she needs
Is simply bein' around the air you breathe (...)
<B.Adams>
Livthien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 09:18   #64
elsidka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 15
Dot.: Haft Krzyżykowy

Dziękuję bardzo za pomoc myślę, ze dalej sobie poradzę. Chciałam wyhaftowac jakiś ładny obrazek na chrzciny dla dzieciątka (liczę, ze bedę chrzestną mamą i mam jeszcze pól roku zanim sie urodzi wiec chce to dobrze zaplanowac raz jeszcze dziękuję za pomoc
elsidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 01:10   #65
dachasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 139
Dot.: Haft Krzyżykowy

Elsidka, ja siatkę na kanwie robię dobrze zastruganym miękkim ołówkiem, ale nie za mocno, aby potem dało się sprać.Najlepiej puszcza szarym mydłem. Kratkę robię na większych obrazkach, takich powyżej 100 kratek. Gdy będziesz sobie szykowała kanwę to dodaj z każdej strony po 10 kratek dodatkowo poza wielkość schematu. Jedna kratka to stanowczo za mało, biorąc pod uwagę,że kanwa się "siepie", szczególnie jak nie jest zabezpieczona na brzegu- tak przy wyszywaniu, na ogół długotrwałym jak póżniej podczas prania, Poza tym musi być trochę kanwy na oprawę pod ramki. Ja żeby mi nitki nie wysnuwały się zabezpieczam brzegi papierową taśmą- jak na poniższym zdjęciu. Na małych haftach ma to jeszcze tę zaletę,że na tej taśmie zaznaczam kratkę. Można też zaznaczyć bezpośrednio na tych 10 dodatkowych oczkach robiąc rankę ułatwiającą liczenie kratek, tak jak na zdjęciu drugim Jeśli chodzi o wielkość oczek kanwy, to ja najczęściej haftuję na takiej która ma 54 oczka na 10 cm ( taka jest właśnie na prezentowanym zdjęciu pierwszym)albo jeszcze trochę mniejszej( 60 oczek na 10 cm- Zdjęcie trzecie) Mulina ma też znaczenie, nie tyle ze względu na jakość nitki, bo tu nie widzę zasadniczej różnicy, ale ze względu na ilość kolorów. Anchor ma ponad 400 odcieni.Adriana ponad 200. Jeśli więc obrazek ma wyglądać w miarę naturalnie lepiej używać Anchora lub DMC, gdyż kolory ładnie przechodzą, a nie dają brzydkich plam. Fakt,że taki obrazek jest droższy. Dlatego ja haftuję na drobniejszej kanwie, bo wtedy używam 2 nitek, a nie 3 lub 4 , co cenowo jest równoznaczne większemu obrazkowi, ale z użyciem podwójnej ilości muliny.A poza tym efekt jest nie porównywalny- zdjęcie damy z pieskiem.
dachasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 01:20   #66
dachasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 139
Dot.: Haft Krzyżykowy

Cytat:
Napisane przez elsidka Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za pomoc myślę, ze dalej sobie poradzę. Chciałam wyhaftowac jakiś ładny obrazek na chrzciny dla dzieciątka (liczę, ze bedę chrzestną mamą i mam jeszcze pól roku zanim sie urodzi wiec chce to dobrze zaplanowac raz jeszcze dziękuję za pomoc
Poszperaj na tych stronach to na pewno coś znajdziesz.
http://pauksciukas.gallery.ru/watch?...ature=mainlist
http://pauksciukas.gallery.ru/watch?...ature=mainlist
Gdybyś miała problem jak ściągnąć to daj znać, to podpowiem.
dachasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 11:51   #67
elsidka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 15
Dot.: Haft Krzyżykowy

chyba jednak przestałam się juz bać dziękuję za obrazki, są przepiękne, akurat moja tematyka i mało skomplikowane na początek duży wzór mam z programu haftiX i bardzo mi sie podoba, nie wiedziałam tylko czy poradze sobie z rozmiarem ale widzę, że jest dużo trików zeby to wcale nie było takie trudne
elsidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-06, 15:51   #68
Livthien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 17
Dot.: Haft Krzyżykowy

dachasia
Przypomniałaś mi o wykończeniu. Ja brzeg kanwy obszywam maszyną gęstym zygzakiem.
Poza tym ta jedna kratka to dodatkowy odstęp (od tej "ramki", którą zaznaczam sobie nitką). Zawsze zostawiam ok 3-4 cm od brzegów kanwy, żeby wszystko ładnie trzymało się pod ramką

Ciekawe prace a i pomysł z papierową taśmą i ołówkiem - prosty a skuteczny
__________________
(...) What does it do to your heart
When she hangs on every word you say
And she's casting every single smile your way
What does it do to your soul
When you know that everything she needs
Is simply bein' around the air you breathe (...)
<B.Adams>

Edytowane przez Livthien
Czas edycji: 2010-01-06 o 15:53
Livthien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 19:40   #69
mufa81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Bolesławiec
Wiadomości: 5
Dot.: Haft Krzyżykowy

Witam!
Jestem zielona jak ogórek na wiosne. Zainteresowałam się haftem krzyżykowym niedawno i dopiero zbieram informacje. Niestety zamiast rozjasniać obraz mi się zaciemnia i mam wrażenie, że haftowanie to coś ogromnie skomplikowanego.
Moja córcia kończy za niedługi czas roczek. Wymyśliłam sobie, że wyhaftuje jej obrazek - Anioła stróża z dwojgiem dzieci na moście. Problem w tym, że nie potrafię znaleźć takiego obrazka w formie wzoru, a mnogość stron z obrazkami zaczyna mnie przerażać. Jeżeli macie wzór Anioła stróża (niekoniecznie na moście), to bardzo prosiłabym o podanie linku/wysłanie na maila. Majac wzór może, przepraszam za kolokwializm - rozkminię co i jak. W teorii jakoś nie potrafię tego pojąć. Dziękuję z góry i pozdrawiam serdecznie.
mufa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 19:36   #70
dachasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 139
Dot.: Haft Krzyżykowy

Cytat:
Napisane przez mufa81 Pokaż wiadomość
Moja córcia kończy za niedługi czas roczek. Wymyśliłam sobie, że wyhaftuje jej obrazek - Anioła stróża
Mam takie, jeśli Cię któryś zainteresuje daj znać. Poza tym poszperam jeszcze w sieci to może coś znajdę. Ten Anioł na mostku to bardzo trudny wzór jak na pierwszy raz. Schemat ma kolorowy i nie wiem czy dobrze czytelny. Poza tym bardzo dużo kolorów coś około 50 wiec na pierwszy raz nie polecałabym. Natomiast przyjemny jest ten czytający. Schemat czarno biały, Kolorków tylko 6. Więc przy naszej pomocy powinnaś dać radę.

Edytowane przez dachasia
Czas edycji: 2010-01-24 o 19:37
dachasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 17:23   #71
mufa81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Bolesławiec
Wiadomości: 5
Dot.: Haft Krzyżykowy

Bardzo spodobał mi się ten "czytający aniołek" Czy mogłabyś mi przesłać jego wzór na maila: k_antoniuk@wp.pl?? Prosiłabym też o przydatne rady dotyczące rozpoczęcia haftowania. Wiem, jak "wrabiać" nitkę początkową, ale czytałam również o obrysie ramki na kanwie w celu ułatwienia liczenia, z tym, że opis ten nie był dla mnie jasny. Może masz jakieś "patenty" dla żółtodzioba?
Pozdrawiam.
mufa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-27, 18:02   #72
Livthien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 17
Dot.: Haft Krzyżykowy

mufa81
Może najłatwiej będzie, jeśli brzeg kanwy zabezpieczysz przed pruciem, następnie zostawisz sobie dodatkowy "margines" (żeby można było ramkę dopasować) i zacząć wyszywać od brzegu. To chyba najłatwiejszy sposób na szybkie i sprawne rozpoczęcie wyszywania.

Postaram się niedługo wkleić kilka zdjęć jak zrobić tą siatkę na kanwie, bo zdaję sobie sprawę, że jest to dość zakręcony opis i lepiej załapać o co chodzi, gdy ktoś pokaże krok po kroku o co biega
__________________
(...) What does it do to your heart
When she hangs on every word you say
And she's casting every single smile your way
What does it do to your soul
When you know that everything she needs
Is simply bein' around the air you breathe (...)
<B.Adams>

Edytowane przez Livthien
Czas edycji: 2010-01-27 o 18:08
Livthien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 22:12   #73
dachasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 139
Dot.: Haft Krzyżykowy

Mufa 81 schemacik tego aniołka zaraz Ci wyślę. Przejrzałam wszystkie moje linki i jeszcze trochę aniołków ściągnęłam i wstawię Ci do przejrzenia.
Jeśli chodzi o siatkę to ja to robię tak jak na załączonym zdjęciu. Na kanwie liczę i zaznaczam co 10 oczek z dwóch brzegów. Następnie delikatnie dobrze naostrzonym ołówkiem rysuję linię wzdłuż wątku, ( co 10 oczek) a potem wzdłuż osnowy również co 10 oczek. Powstaje siatka,która odpowiada siatce na schemacie( tam też masz zaznaczone 0,10,20 30 oczek itd.) Nie naciskaj ołówkiem zbyt mocno, bo potem ciężko się spiera, ale delikatnie jadąc ołówkiem we wgłębieniu między dwoma rzędami oczek na kanwie. Ja nie obrzucam brzegów, ale zabezpieczam, jak to wcześniej pisałam papierową taśmą(Brzeg taśmy, prowadzę wzdłuż rzędu oczekw odstępie tak mniej więcej połowy jej szerokości od brzegu kanwy, a następnie wywijam drugą połówkę do spodu). Sprawdza się to świetnie, nawet przy długoterminowych pracach. Dodatkowo ma ten plus,że przy dużych wzorach osoba mniej doświadczona może sobie na niej popisać numery rzędów tak jak to jest na schemacie. Siatkę robię szerszą od schematu przy równoległych bokach( nie owal lub koło, tu lepiej dodać trochę więcej dla łatwiejszej oprawy) jedynie o 10 rzędów oczek. Mnie to wystarcza. Ty jako początkująca możesz sobie dodać np. 15 rzędów. Ja haft na ogół zaczynam w prawym górnym rogu. Najczęściej haftuję ile się da jednym kolorem. Jeśłi haftuję dwoma nitkami, lub czterema to ucinam nitki tak długie abym mogła je złożyć na pół. np 1 nitka 70 cm długości złożona na pół daje nitkę podwójną 35 cm. Z tym,że nawlekam ją na igłę podwójnie końcami. Wkłuwam w lewą górną dziurkę oczka od spodu, a potem w prawą dolną z wierzchu, a następnie na lewej stronie igłę przewlekam przez pętelkę powstałą ze złożenia na pół nitki. Następnie od spodu wkłuwam znów w dziurkę w lewym dolnym rogu oczka. i znów ukośnie do prawego dolnego, jeśli w rzędzie jest więcej krzyżyków. Pozwala mi to wyeliminować część luźnych nitek na lewej stronie. Gdy haft ma dużo kolorów i trzeba omijać inne kolory przy haftowaniu, to nie koniecznie jadę jednym rzędem, ale analizuję schemat i często robię krzyżyki w innych rzędach, byle w bliskiej odległości, na ogól nie większej niż 1 cm do półtora, jeśli to mi pozwala racjonalnie wykorzystać nici, a także uniknąć ciągłego ucinania nitki. i zaczynania od nowa. bo to bardzo pogrubia na lewej stronie haft. Bardzo ważne aby pamiętać,że nitki mają się układać zawsze jednakowo, z lewa do prawa w dół pracy i z lewa do prawa w górę wierzchem, Dziś nie mam akurat zaczętej żadnej pracy bo pokazałabym Ci praktycznie. Jeśli będziesz miała jakieś pytania to nie krępuj się. Chętnie podpowiem.
Mufa 81 tu masz link do kursiku haftu krzyżykowego
http://www.haftowanie.kadan.pl/info_haft.htm

Edytowane przez dachasia
Czas edycji: 2010-01-27 o 22:28
dachasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 22:41   #74
dachasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 139
Dot.: Haft Krzyżykowy

A poniżej jeszcze parę aniołków, do których posiadam schematy
dachasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 19:08   #75
mufa81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Bolesławiec
Wiadomości: 5
Dot.: Haft Krzyżykowy

Dzięki za porady. Właśnie teraz rozdzielam mulinę - co za żmudna robota... Niestety w pobliskiej pasmanterii nie prowadzą sprzedaży DMC, mają tylkoAriadne, a taki śnieg dzisiaj sypał, że nie chciało mi się szukać innej. Mam nadzieję, że to nie odegra zbyt dużej różnicy. Jedyne czego się boję, to że źle dobrałam kolory, ale przecież dopiero się uczę. Muszę się przyznać, że jestem bardzo podekscytowana.
Pozdrawiam gorąco. Odezwę się za jakiś czas - żeby sie pochwalić, albo żeby zarzucić Cię, Dachasiu, pytaniami.
mufa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 00:29   #76
dachasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 139
Dot.: Haft Krzyżykowy

Mufa, ale dlaczego Ty rozdzielasz mulinę na zapas. Ja robię w ten sposób,że ucinam kawałek długości np 70-80 cm gdy haftuję parzystą liczbą nitek. Gdy haftuję dwoma, to z tego odciętego chwytam jedną nitkę i wyciągam ją, składam na pół i haftuję, a resztę wkładam do woreczka (w woreczkach z zapięciem przechowuję mulinę w pudełku np po butach - wstawiam zdjęcie jak wygląda taki mój organizer na mulinkę) Nie ma sensu rozdzielania całej muliny, bo niekiedy potrzeba użyć do haftu tylko kawałeczek na kilka krzyżyków - zdarza się tak. Obojętnie jaką liczbą nitek haftuję, to zawsze wyciągam z tego odciętego kawałka po jednej i składam je ponownie , gdyż wtedy przy haftowaniu lepiej się układają. Nie są skręcone. Zresztą haftując co jakiś czas powinnaś nitki odkręcać aby okładały się płasko jedna przy drugiej, a nie były skręcona w sznureczek. Wtedy haft ładnie wygląda. Jeśli będziesz miała problemy to pytaj tutaj lub na maila.
dachasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 07:30   #77
mufa81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Bolesławiec
Wiadomości: 5
Dot.: Haft Krzyżykowy

Teraz już wiem, czemu krzyżyki nie wychodzą mi jednakowe...
Tylko jedną mulinę tak rozdwoiłam. Z resztą zrobię tak, jak mi poradziłaś. Dzieki.
Swoją drogą - masz zacięcie archiwistyczne ?? Tak pięknie wygląda to pudełko z muliną.
Pozdrawiam.
mufa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 21:50   #78
dachasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 139
Dot.: Haft Krzyżykowy

Mufa.to sytuacja mnie zmusiła,że musiałam stać się taka"porządnicka" jeśli chodzi o mulinkę. Gdy ma się około 200 kolorków Anchor i DMC (zdjęcie wyżej) i drugie tyle Ariadny (zdjęcie w załączeniu) to niestety trzeba to jakoś ogarnąć, bo inaczej tracisz mnóstwo czasu na wyszukiwanie kolorów potrzebnych do haftu danego obrazka,zamiast go przeznaczyć właśnie na haftowanko. A tak to szybciutko szukam potrzebnego koloru, lub zamiennika. Oprócz tego mam dodatkowo wydruk pełnej gamy DMC z zamiennikiem na Anchor, gdzie na bieżąco odznaczam posiadane kolory, a także dopisuję Ariadne jako zamiennik już wypróbowany przeze mnie. To bardzo mi ułatwia pracę. A tak przy okazji pokaże co ostatnio wykrzyżykowałam

Edytowane przez dachasia
Czas edycji: 2010-02-04 o 22:10
dachasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 19:16   #79
mufa81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Bolesławiec
Wiadomości: 5
Dot.: Haft Krzyżykowy

Długo już zajmujesz się haftowaniem, dachasiu?? Uzbierałaś już niezły zapas muliny...
mufa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-07, 20:01   #80
dachasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 139
Dot.: Haft Krzyżykowy

Kilka lat- tzn. około 5 chyba. Obrazeczków różnych, dużych i małych też wiele się uzbierało za ten czas.
dachasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 20:57   #81
Kasiiula86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 189
Dot.: Haft Krzyżykowy

Witam ja haftuje od niedawna tzn zaczelam jakies 2 lata temu pozniej cisza i teraz znow zaczełam zaczynam od prostych prac juz kilka mam ich na koncie a teraz mam w planie wyhaftowanie metryczek dla synka i dla dzieci siostry i poten Jana Pawla II sciagnelam kilka wzorow i mam nadzieje ze wytrwam ... a gdy skoncze wezme sie za portret synka ktory przerobie w haftixie oto moje prace

ps. dzieki za porady tzn. zeby nitki sie nie strzepiły po bokach no i te kratki zeby malowac bo widzialam na roznych blogach i zastanawialam sie jak to robic a wystaczy ołowek i potem zmyc

Edytowane przez Kasiiula86
Czas edycji: 2010-02-09 o 21:14
Kasiiula86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 22:18   #82
naushika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: Haft Krzyżykowy

Cytat:
Napisane przez mufa81 Pokaż wiadomość
Wiem, jak "wrabiać" nitkę początkową
O co tu chodzi?
naushika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 12:09   #83
amalia100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: Haft Krzyżykowy

Nie ma sprawy . Mam chomiczka http://************/amalia100 http://4amalia.blox.pl jak chcesz jakies zagraniczne to podam troszke w pozniejszym czasie .Musze sprawdzic notatki....pozdrawiam

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

Mam wzory dla dzieci i religijne na chomiczku ,.zapraszam http://************/amalia100
amalia100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 14:32   #84
serduszko3
Raczkowanie
 
Avatar serduszko3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 125
Dot.: Haft Krzyżykowy

witam kochane pomocy! szukam wzoru na tą kaczusie za szczoteczką do zebów,tą z papierem toaletowym mam a szukam bo przymierzam sie do zrobienia kompleciku do w-c dla znajomej,
serduszko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 14:36   #85
serduszko3
Raczkowanie
 
Avatar serduszko3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 125
Dot.: Haft Krzyżykowy

Cytat:
Napisane przez dachasia Pokaż wiadomość
Mam takie, jeśli Cię któryś zainteresuje daj znać. Poza tym poszperam jeszcze w sieci to może coś znajdę. Ten Anioł na mostku to bardzo trudny wzór jak na pierwszy raz. Schemat ma kolorowy i nie wiem czy dobrze czytelny. Poza tym bardzo dużo kolorów coś około 50 wiec na pierwszy raz nie polecałabym. Natomiast przyjemny jest ten czytający. Schemat czarno biały, Kolorków tylko 6. Więc przy naszej pomocy powinnaś dać radę.
witam jeśli jest to możliwe to ja też poprosze o schemat tego aniołeczka czytającego mój adres bozena.meja@gmail.com ślicznie dziekuje
serduszko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 05:28   #86
babuba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 81
Dot.: Haft Krzyżykowy

dachasia wspaniały Twój pomysł na zorganizowanie muliny. Pozwolisz , że wykorzystam? Tak ułatwia pracę, widziałam gdzieś takie kupne organizery ale to na kilka kolorów i uznałam, że te pieniądze lepiej przeznaczyć na mulinę.
babuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 11:03   #87
misiabe2
Raczkowanie
 
Avatar misiabe2
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z komputera...:)
Wiadomości: 59
GG do misiabe2
Dot.: Haft Krzyżykowy

Witam kochane haftujące koleżanki
też z chęcią pochwale się moimi pracami. to tylko kilka z nich
wszystkie, które udało mi się uchwycić na zdjęciach zanim poleciały w świat umiesciłam na stronie chomika

http://************/?page=222658

p.s. nie wiem czemu tak dziwnie się linki zapisują :/ zamiast **** wpiszcie chomik.pl
misiabe2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 11:05   #88
misiabe2
Raczkowanie
 
Avatar misiabe2
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z komputera...:)
Wiadomości: 59
GG do misiabe2
Dot.: Haft Krzyżykowy

na moim chomiczku znajdziecie tez kilka gazetek
misiabe2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 09:58   #89
agraw
Raczkowanie
 
Avatar agraw
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 145
GG do agraw
Dot.: Haft Krzyżykowy

Cytat:
Napisane przez dachasia Pokaż wiadomość
A poniżej jeszcze parę aniołków, do których posiadam schematy
witam serdecznie !
szukam czegoś na prezent świąteczny i te ANIOŁY są urocze.
Gdyby można było, proszę o schemat do 3,6,7 i 10 zdjęcia.
dziękuję - diana451@wp.pl
agraw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 16:41   #90
ninka9311
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Dot.: Haft Krzyżykowy

Błagam proszę o pomoc... Pilnie potrzebuję wzorów żeby wyszyć tira. Wiem dziwna tematyka ale to dla chłopaka... Proszę jak ktoś ma taki wzór albo zna taką stronkę niech wyśle mi to na meila: ninka931@onet.pl. Z góry dziękuję
ninka9311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.