Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-05, 16:34   #841
ashamed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 40
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Harrogate Sulphur Soap, krem nawilżający co codziennej pielęgnacji skóry
z problemami; szczególnie polecane przy łuszczycy, trądziku, egzemach skórnych; dla skóry podrażnionej i szorstkiej.


Oto skład kremu, który mam zamiar zakupić:

aqua, stearic acid, PEG-20 sterate, glicerine, soybean oil,cetearyl alkohol,sodium lauryl sulfate, isopropyl myristate, shea butter, sulphur, grapefruitessential oil, tocopherol acetate, cetyl esters, maris sal,rosa centifolia,triethanoloami ne, alkohol, urea, sodium PCA, sodium benzoate,phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben,isobutylpara ben

Jak to bywa w walce z trądzikiem, boję się o wszelkie potencjalne zapychacze..
z góry bardzo dziękuję
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nawilzajacy.jpg (9,3 KB, 3 załadowań)
ashamed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-05, 16:58   #842
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
Hej, ja bym prosiła o przeanalizowanie kosmetyków z nowej serii Eris Under Twenty NEVER EVER

Intensywny krem-kuracja przeciw niedoskonałościom, cera tłusta
Innowacyjna formuła z olejem brzoskwiniowym i witamina PP, pielęgnuje trądzikową cerę. Zapobiega zmianom trądzikowym i poprawia koloryt skóry.

Aqua, Glycerin, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate SE, Butylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Dimethicone, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Prunus Persica (peach) Kernel Oil, Isohexadecane, Tocopheryl Acetate, Niacinamide, Galactroarabinan, Glyceryl Polyacrylate, Propylene Glycol, Polysorbate 80, Vinyl Dimethicone/ Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Sodium Salicylate, Alcohol Denat, Lecithin, Mentha Piperita (peppermint) Leaf Extract, Salix alba (Willow) Bark Extract, Hexyldecanol, Azelaic Acid, Xanthan Gum, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Copper Acetylmethionate, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Methylparaben, Chlorphenesin, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, CI 42090, CI 77820

Make Up przeciw niedoskonałościom


Aqua, Parafinum Liquidum, Glycerin, Petrolatum, Steareth-2, Dicaprylyl Ether, Steareth-21, Magnesium Aliminum Silicate, Talc, Polysorbate 80, Dimethicone, Cellulose Gum, Stearic Acid, Citric Acid, Benzyl Alkohol, Sodium Salicylate, Alkohol Denat, Lecithin, Methylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, CI 77891 (titanum dioxide), CI 77492, CI 77491, CI 77499
Krem moze sie sprawdzic ale nie oczekiwalabym po nim cudow,ciekawa kombinacja skladnikow aktywnych jednak sa dosc daleko w skladzie i trudo ocenic jakie stezenia w takiej kombinacji wystepuja.

Podklad ma w czolowce popularne zapychacze ale jezeli one Ci nie przeszkadzaja to moze byc
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-05, 17:09   #843
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez fairytale Pokaż wiadomość
Bardzo prosilabym o przeanalizowanie kremu Hydro Rosalgin, Pharmaceris R, dr Irena Eris.
Skład:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Cyclomethicone, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Niacinamide, C12-15 Alkyl Benzoate, Potassium Cetyl Phosphate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Isononyl Isononanoate, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Ethylhexyl Triazone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Allantoin, BHA, Sodium Hyaluronate, Lady's Thistle (Silybum Marianum) Extract, CI 77820, Pentylene Glycol

Calkiem niezle sie sprawdza na moja sklonna do rosacea cere, ale po pierwsze mam wrazenie ze wyskakuja po nim od czasu do czasu pryszcze, a po drugie, ze w miare stosowania jego dzialanie slabnie
Na opakowaniu napisali, ze jest bez konserwantow. Z drugiej strony, mozna go przechowywac po otwarciu 12 miesiecy... Zagadkowe.



Niacinamide inaczej vit.B3 hamuje powstawanie wypryskow,niedoskonalosci itd. i jest to jedyny ciekawy i wysoko w skladzie skladnik,ktory moze miec wieksze znaczenie.
Wyciag z Silybum Marianum ma wlasciwosci lagodzace,pomaga zwalczac zmiany grudkowo-krostkowe ale.....jest na szarym koncu skladu wiec nie sadze aby dzialal na tyle silnie.

Tyle ciekawego w tym kremie.Reszta to dodatki,emolienty,rozpusz czalniki,substancje nosne.
Zostal tutaj uzyty syntetyczny konserwant BHA,ktory potrafi tez podrazniac wrazliwe cery.

Calkiem mozliwe ze powtsajace krostki to przyczyna zapychania przez filtry,ktore sa tutaj baza kremu.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-05, 17:14   #844
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Goosberry Pokaż wiadomość
Kupiłam w super-promocji masło do ciała grejfrutowe firmy Belmon Nurit, Mineral Care SPA. Nie dość że jest fatalne w użyciu (bardziej jak pasta niż jak masło ) to jeszcze zauważyłam na szóstej pozycji Sodium Laureth Sulfate. A to chyba niedobrze, prawda?
Bardzo proszę o rzucenie okiem na cały skład i szczerą opinię czy jest w tym składzie cos co przemawia przed nie wyrzuceniem tej mazi do kosza.

Skład: Aqua (Water), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Parfum (Fragrance), Triethanolamine, Dimethicone, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Lanolin, Persea Gratissima (Avocodo) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil,Petrolatum, Imidazolidinyl Urea, GRapefruit water, Maris Aqua (Sea Water)

Dzieki takiej ilosci bazowej emolientow to chyba tylko mega sucha skora bylaby zadowolona i tez nie do konca
Jezeli juz je kupilas to zuzylam do stop-TYLKO,bo do ciala nie bardzo;nie dosc ze wrzucone SLS to jeszcze skladnik zapachowy bardzo wysoko i "urocza"kombinacja konserwantow.
To,co dobre za daleko i otoczenie malo ciekawe.Niestety.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-05, 17:17   #845
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ocena skuteczności kremu

Cytat:
Napisane przez samotna w sieciiiiiii Pokaż wiadomość
ostatnio kupiłam krem nawilżająco-normalizujący do skóry normalnej i z problemami trądzikowymi i chcialabym żebyscie ocenili jego skład:
AQUA, MINERAL OIL, VITIS VINIFERA(GRAPAE) LEAF OIL, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-3METHYL GLUCOSE DISTEARATE, POTASSIUM THIOCYANATE(AND) LACTOFERIN(AND) LACTOPEROXIDASE (AND) GLUCOSE OXIDASE, GLYCERYL STEARATE, DECYL OLEATE, DIMETHICONE, STEARIC ACID, PROPYLENE GLYCOL (AND) LAMINARIA DIGITATA EXTRACT PARFUM, METHYLPARABEN, DM DM HYDANTOIN (AND) METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE (AND) METHYLISOTHIZOLINONE, PEG-8 (AND) TOCOPHEROL (AND) ASCORBYL ACID (AND) CITRIC ACID

przy okazji chciałam zapytać czy ten krem ma jakis dobry filtr

edit: jest to krem nawilżający NASTOLATKI
Kolastyna
seria:15271
Jezeli chcesz porzadny filtr to albo apteczny lub wybierz cos z oferty Rossmanna cenowo nie jest tak zle bo w tym kremie o filtrach nie ma mowy.
Jest przecietny.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-05, 17:21   #846
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez AppleGirl Pokaż wiadomość
La Roche Posay, Effaclar, Lotion Astringente Micro-Exfoliante (Tonik zwężający pory i przeciwdziałający ich zatykaniu)


Skład: Aqua/water, alcohol dentat., glycerin, sodium citrate, propylene glycol, peg-60 hydrogenated castor oil, disodium EDTA, caprylol salicylic acid, citric acid, salicylic acid, parfum/fragrance (code fil: B11115/1.)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...xfoliante.html

Niby jest to tonik przeciwdziałający zatykaniu porów a jednak w składzie ma glicerynę. Czy jeśli podejrzewam, że to gliceryna mnie zapycha to ten tonik zapcha moje pory?

Jezeli gliceryna dziala na Ciebie komodogennie to unikalabym jej choc z drugiej strony w tym przypadku moze byc inaczej bo jest ona w takim otoczeniu,ze niekoniecznie moze zapchac.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-05, 21:03   #847
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Proszę o analize tego pudru w kompakcie. Dostałam na urodziny ale obawiam sie o zapychanie. Jednak szkoda zeby lezał nieuzywany.
Pozdrawiam
Eveline, Beauty Line, Puder prasowany z jedwabiem



Skład: Talc, Titanium Dioxide, Magnesium Stearate, Mica, Octyldodecanol, Petrolatum, Lanolin, Isopropyl Palmitate, Silk, Theobroma Cacao Oil, Camelia Sinensis Oil, Ethylhexyl Hydroxystearate, Ethylparaben, Fragrance, May contain:[(+/-) CI 45380, CI 77491, CI 77492,CI 77499, CI 15850, CI 12085, CI 45410:2, Mica/Titanium Dioxide/Iron Oxides]
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-05, 21:52   #848
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
Proszę o analize tego pudru w kompakcie. Dostałam na urodziny ale obawiam sie o zapychanie. Jednak szkoda zeby lezał nieuzywany.
Pozdrawiam
Eveline, Beauty Line, Puder prasowany z jedwabiem



Skład: Talc, Titanium Dioxide, Magnesium Stearate, Mica, Octyldodecanol, Petrolatum, Lanolin, Isopropyl Palmitate, Silk, Theobroma Cacao Oil, Camelia Sinensis Oil, Ethylhexyl Hydroxystearate, Ethylparaben, Fragrance, May contain:[(+/-) CI 45380, CI 77491, CI 77492,CI 77499, CI 15850, CI 12085, CI 45410:2, Mica/Titanium Dioxide/Iron Oxides]

Typowe zapychacze wyboldowalam,jezeli masz sklonnosc ku zapychaniu przez te skladniki to lepiej nie ryzykuj.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 10:10   #849
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziewczyny,co myślicie o tym kremie(Eris under 20 Fall in love skin krem nawilżający)?Zamierzam go zabrać na wakacje i nie chcę żeby narobił mi kłopotu.Użyłam jak na razie kilka razy i bardzo mi odpowiada,szczególnie konsystencja i mocne nawilżenie z wygładzeniem,ale powiedzcie co myślicie o składzie(przepraszam za ewentualne literówki,ale przepisywałam ręcznie):

Aqua, Decyl Oleate, Cetearyl Glucoside, Glycerin, Hazelnut seed oil, Canola,Cetyl Alcohol, Panthenol, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Polyacrylamide, Imperata Cylindrica Root Extract, Allantoin, C 13-14 Isoparaffin, Propelyne Glycol, Alcohol Denat., Laureth-7, Disodium EDTA, PEG-8, Vaccinium Myrtillus Fruit/Leat Extract,
Ethoxyduglicol, Sugar Cane Extract, Lemon Juice, Orange Extract, Glucose, Carbomer, Butelyne Glycol, Tocopherol, Sugar Maple Extract, Lemon Extract, Ascobryl Palmitate, Guarana Fruit Extract, Citric Acid, Ascorbic Acid, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum, Limonene, CI 16035 ,CI 19140
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 14:02   #850
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Prosze o analize składu tego kremu. Już od jakiegoś czasu szukam kremu który nie bedzie mnie zapychał i bedzie nawilżał niestety nie jest to Humektan . Podczas stosowania tego kremu zauważyłam że skóra jest sucha i to kilka minut po posmarowaniu więc nakładałam go dwa razy i po tygodniu wysyp na brodzie (chyba od tego przesuszenia) który składnik mógł tak zadzialać ??

Orion Pharma, Humektan (Krem nawilżający)

Skład: Aqua, Butylene Glycol, Decyl Oleate, Cetearyl Alcohol, Peg-6 Stearate, Apricot Kernel Oil Peg-6 Esters, Glycol Stearate, Peg-32 Stearate, Sodium Cetearyl Sulfate, Methylparaben, Propylparaben
natalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 19:02   #851
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Juz nie raz bylo o Humektanie, wystarczy przeszukac watek
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=2040
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-06, 20:19   #852
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Czekam cierpliwie na analize skladu odzywki i sera do wlosow a w miedzyczasie dokladam jeszcze ten kremik:

Neoteric Cosmetics, Alpha Hydrox,12% AHA Souffle

Water, Glycolic Acid, Ammonium Hydroxide, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Dicaprylyl Carbonate, Stearic Acid, Peg 40 Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Polysorbate 60, Steareth 2, Hydrolyzed Lupine Protein (Peptides), Green Tea Extract, Panthanol (Vitamin B5), Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Xanthan Gum, PVM/MA Decadiene Crosspolymer, Imidazolidinyl Urea, BHT
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg souffle.jpg (11,5 KB, 1 załadowań)
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 20:25   #853
capreolus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 55
Krem ochronny do opalania faktor 50 Protectyl vegetal Yves Rocher

Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składu kremu z filtrem: Krem ochronny do opalania faktor 50 Protectyl vegetal Yves Rocher, Securite extreme 75 ml
Używam teraz kremów z kwasami, na zmianę Acne derm i effacar K. chcę uzywac tego kremu, ale nie wiem czy ten nie będzie zapychał mi porów. Poczytałam wątek o filtrach i myślę, że jest on stabilny i mogę na niego nakładac wszystkie podkłady, ale nie jestem pewna i bardzo proszę o pomoc. Co o nim sądzicie?
Z góry dziekuję
Skład;
Aqua, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl methoxycinnamate,Phenyl-benzimidazole sulfonic acid, glycerin, Ethylhexyl Triazone, Ethylhexyl salicylate, Methylpropanediol, Methylene bis- Benzotriazolyl tetra-methylbutylphenol, Glyceryl Stearate SE, Bis-Ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, Propylene glycol, Disodium Phenyl Dibenzimidazole Tetrasulfonate, Diethyloamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, VP/Hexadecene copolymer, Steareth -100, Hydroxyethyl Acrylate/ Sodium Acryloydimethyl Taurate Copolymer, sodium hydroxide, Steareth-2, Parfum, Methylparaben, Xanthan Gum, Tocopherol, Aminomethyl Propanol, Tetrasodium EDTA, Bisabolol, Ethylparaben, Propylparaben, Lactic Acid, Rutin, Mangiferin
capreolus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 22:26   #854
striped
Przyczajenie
 
Avatar striped
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Arrow Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Kupiłam krem dla dzieci i niemowląt, bo zawiera tlenek cynku. W zwiazku z tym moje pytanie, czy skład tego kremu pomoze mi w pozbyciu sie pryszczy, śladów po nich i przebarwień, czy nie zapycha i czy jest dobry na noc dla cery mieszanej dla osoby po 20-tce??Dziekuje ze pomoc

LINOMAG® krem z tlenkiem cynku, Ziołolek
Składniki INCI (INN):

  • Aqua
  • Petrolatum
  • Linum Usitatissimum (Vitaminum F)
  • Ozokerite
  • CI 77947 (Zinc Oxide)
  • Cera Alba (Beeswax)
  • Sorbitan Sesquioleate
  • Glycerin
  • Sorbitol
  • Glyceryl Stearate
  • Cetyl Alcohol
  • Propylene Glycol
  • Tocopheryl Acetate
  • Allantoin
  • Xanthan Gum
  • Diazolidynyl Urea
  • Methylparaben
  • Propylparaben
  • Lactic Acid
  • Parfum.
striped jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 14:58   #855
CzarnaLandrynka
Rozeznanie
 
Avatar CzarnaLandrynka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 779
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo prosilabym o zinterpretowanie składów pod względem zapychania, matowienia i podrażniania oraz porównanie ich.


Garnier Czysta Skóra maseczka

Skład: Glycerin, Kaolin, Propylene Glycol, Dicaprylate/Dicaprate, Cl 77891, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Montmorillonite, Propylene Glycol, Aqua, Salicylic Acid, Zinc PCA, Spiraea Ulmaria, Triclosan, Cucumis Sativus, Stearalkonium Hectorite, Tea-Lactate, Allantoin, Urea, Sorbitol, Sodium Lactate, Serine, Propylene Carbonate, Sodium Chloride, Lauryl Diethylenediaminoglycine, Lauryl Aminopropylglicyne, Niacinamide, Lactic Acid, Acrylates Copolymer, Alcohol Denat., Ci 77947, Cl 77007, Cl 42090, Zapach


St. Ives maseczka Oczyszczająco - Rozgrzewająca

Skład: Sodium Silicoaluminate, Propylene Glycol, PEG-8, Kaolin, Methyl Gluceth-20, Isododecane, Lemon (Citrus Medica Limonum) Oil, Lavender (Lavandula Angustifolia) Oil, Eucalyptus Globulus Oil, Thyme (Thymus Vulgaris) Oil, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Panax Ginseng Root Extract, Cymbopogon Schoenanthus Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Extract, Melaleuca Aternifolia (Tea Tree) Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Primula Vernis Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Extract, Chamomilla Recutica (Matricaria) Extract, Glycerin, Dimethicone, Acrylates Copolymer, Titanium Dioxide, Aqua (Water), Parfum (Fragrance), Dipropylene Glycol, Methylparaben, Propylparaben, CI 42090 (Blue 1)


Dax Cosmetics, Perfecta No Problem maseczka

Składniki (INCI): Aqua, Glyceryl Stearate, Steareth-25, Ceteth-20, Stearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Kaolin, Silt, Glycerin, Sodium Lactate, Sodium PCA, Glycine, Fructose, Urea, Niacinamide, Inositol, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Propylene Glycol, Pyrus Communis, Hydroxyethylcellulose, Triclosan, Dimethicone, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, C.I.19140, C.I.15985
__________________
zdrowe odżywianie → ładna cera → nauka, nauka - LO czeka!

Ograniczamy kupowanie mazideł do ust i zużywamy stare!
kupionych - 1
zużytych - 1


House Addict.
Poniedziałek, wtorek, środa, House, piątek, sobota, niedziela.
CzarnaLandrynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 15:13   #856
zanetka007
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdańsk - Mazury
Wiadomości: 2 992
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Chciałabym się dowiedzieć czy ten żel jest dobry do cery mieszanej ze skłonnościami do wyprysków, ale jednocześnie wrażliwej. Czy może spowodować wysypkę?
Jeśli tak to na jakie składniki mogły ją wywołać; jakich unikać?


Johnson&Johnson; Clean&Clear Advantage - żel myjący na pryszcze

skład: aqua, sodium C14-16 olefin sulfonate, cocamidopropyl betaine, salicylic acid, glycerin, decyl glucoside, acrylates copolymer, capryloyl glycine, cinnamomum zeylanicum, cedrus atlantica, portulaca oleracea, allantoin, bisabolol, potassium C12-13 alkyl phosphate, butylene glycol, hexylene glycol, propylene glycol, glycol distearate, laureth-4, disodium EDTA, sarcosine, sodium sulfate, sodium hydroxide, citric acid, sodium citrate, sodium chloride, fromic acid, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, parum.



Z góry dziękuje
__________________
jeden kocha plastik, a ja hh kulturę

- zalatana! studentka -
zanetka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 15:30   #857
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

proszę o analizę składu a: bazy myjącej Lipikar Syndet:Water, Glycerin, Disodium Cocoamphodiacetate, Coco-Betaine, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Peg-75, Shea Butter Glycerides, Disodium Edta, Citric Acid, Polyquaternium-39, Polyquaternium-7, Acrylates Copolymer, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Methylparaben, Propylparaben. oraz żelu pod prysznic Johnson's Baby:aqua,glicerin,coco-glucoside,sodium lauroamphoacetate,sodium laureth sulfate,hydroxypropyl starch phosphate,acrylates/beheneth-25methacrylate copolymer,styrene/acrylates copolymer,paraffinum liquidum,polyquatemium-7,PEG-150 distearate,polysorbate 20,citric acid,tetrasodium EDTA,phenoxyethanol,methy lparaben,ethylparaben,pro pylparaben,parfumCI 14700,CI47005 z góry dziękuję
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 16:02   #858
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Okazuje się, że zmieniono skład w kremie Avene HOL, który akurat planowałam kupić. W związku z tym, bardzo bym prosiła o przeanalizowanie nowej formuły, głównie pod względem zapychania.

Avene, Hydrance Optimale Legere, krem nawilżający
Skład: avene thermal spring water, caprylic/capric triglyceride, carthamus tinctorius (hybrid safflower) seed oil, cyclomethicone, sucrose stearate, glycerin. butylene glycol, sucrose distearate, polymethyl methacrylate, benzoic acid, beta-sitosterol, BHT, carbomer, chlorphenesin, disodium edta, fragrance (parfum), glycine soja (soybean) seed extract, phenoxyethanol, poloxamer 188, sodium chondroitin sulfate, sodium hyaluronate, sodium hydroxide
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 08:47   #859
magdemo
Raczkowanie
 
Avatar magdemo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 59
Question Dot.: PHARMACERIs nowe składy do analizy

Witajcie, skoro nie ma odzewu pokuszę sie o samodzielna analizę - do poprawy oczywiście jakby co.
Dr Irena Eris Pharmaceris N VITA-CAPILARIL krem nawilżająco-wzmacniający do twarzy
Składniki INCI:
Glycerin,
Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol
Cetyl Alcohol, Isostearyl Isostearate, Cetearyl Octanoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Niacinamide, Sorbitol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Sodium Polyacrylate, Kelp (Macrocystis Pyrifera) Extract, Allantoin, Glyceryl Polyacrylate, Sodium Hyaluronate, Wheat (Triticum Vulgare) Germ Protein, Ascophyllum Nodosum Extract, Asparagopsis Armata Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum.

a teraz :
Iwostin, Capillin, Krem na naczynka SPF 20
Skład: Auqa, Iwonicz Aqua, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 60, Octyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Isopropyl Palmitate, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethoxydiglycol, Vitis Vinifera Oli, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Glyceryl Stearate, Esculin, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloydimethyl Taurate Copolymer, Squalane, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Buthylparaben, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Plamitate, Citric Acid, Cl 77288.

na pomarańczonow zaznaczyłam filtry
na czarno nawilżacze chemiczne
na różowo składniki sprzyjające naczynkowm - wyciagi z alg, alanolina, wit E?,wyciągi roslinne winogrono, olejki i inne itp

Może ktoś się przyłączy albo poprawi po mnie?
Który w końcu wypadł lepiej?
magdemo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-08, 18:58   #860
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Błagam o pomoc... Któryś kosmetyk ostatnio zrobił mi wielką krzywdę na buzi, odstawiłam kilka podejrzanych (w tym podkład) ale mam nowy fluid i proszę o analizę pod względem zapychania i działania:

Maybelline, Mati-teint Pure Make-up
Aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, propylene glycol, nylon-12, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, alcohol denat., polimethylsilsesquioxane, sodium citrate, phenoxyethanol, magnesium sulfate, diphenyl dimethicone, salicylic acid, polyglyceryl-3 diisostearate, acrylates copolymer, acetylated glycol stearate, disodium stearoyl glutamate, peg/ppg-18/18 dimethicone, hydroxypropyl guar, tristearin, butylparaben, retinyl palmitate, tocopherol, aluminium hydroxide, ascorbyl palmitate, panthenol, chamomilla recutita / matricaria extract, aloe barbadensis / aloe barbadensis leaf extract, [+/- may contain: CI 77891/titanium dioxide, CI 77499, CI 77492, CI 77491 / iron oxides]
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 19:02   #861
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Prosze o analize skladu:

Tend Skin Company, Tend Skin Liquid

Isopropyl Alcohol, Water (Reverse Osmosis), Propylene Glycol, Acetylsalicylic Acid, Glycerin, Cyclomethicone

Dziekuje

paprak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 15:34   #862
WildOrchid
Rozeznanie
 
Avatar WildOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 542
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam bardzo proszę o analizę:
Nivea Baby, Nutri Sensitive, Żel do mycia twarzy, ciała i włosów

Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Myreth Sulfate, Acrylates Copolymer, Oenothera Biennis, Maris Sal, Polyquaternium-40 Hydrogenated Castor Oil, Styrene/Acrylates Copolymer, Phenoxethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.

Chodzi mi o analizę pod kątem przydatności kosmetyku w celach do których jest przeznaczony, ale u dorosłych. Ostatnio szukam szamponów bez SLS i silikonów, także żeli do mycia całego ciała bez SLS i zastanawiam się, czy taki kosmetyk wielofunkcyjny ma szanse na spełnienie zadania w stopniu zadowalającym. Czytałam opinie na KWC, bardzo dobre, chciałabym jednak pozać Wasze zdanie.
Z góry dziękuję i pozdrawiam, jesteście nie do zastąpienia, jak w ogóle cały wizaż
WildOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 15:40   #863
_missundaztood_
Raczkowanie
 
Avatar _missundaztood_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 34
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam,
mam nadzieje że pytanie kieruje do właściwego wątku

Od wczoraj używam ACNE DERM (kwas azelainowy) i szukam filtru.
Pytanie: czy mogę nałożyć na twarz acne derm i po godzinie dać na to krem z filrem Lirene Dermoprogram, Family, Wodoodporna emulsja do opalania do skóry wrażliwej SPF 50+ o składzie:

: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, /Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C13-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Alumina, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben
__________________
Missundaztood
_missundaztood_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 16:37   #864
noell88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Nie chcialam zasmiecac forum, wiec nie zakladam nowego watku, mam nadzieje, ze mi tutaj odpowiecie

na jakiejs stronce kiedys przeczytalam, ze dla odswierzenia fryzury(dla wlosow kreconych) dobrze jest spryskac wlosy sokiem z aloesu. strony nie moge znalesc i nie wiem gdzie znalesc odpowiedz

a wiec-sklad mojego aloesu to:

sok aloesowy 99,7%
kwas cytrynowy(jako regulator kwasowosci)
substancje konserwujace: benzoesan sodu, sorbinian potasu, siarczyn sodu

czy ktorys z tych skladnikow moze wysuszyc wlosy przy dluzszym uzywaniu?

i jeszcze-czy w polaczeniu z wywarem z nasion siema lnianego(jako zel do ukladania wlosow) tez nie zrobi mi krzywdy?
noell88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 17:10   #865
WildOrchid
Rozeznanie
 
Avatar WildOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 542
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Missundaztood
Nie jestem specjalistką, więc jeśli napiszę coś źle to nie bijta mnie Ale wg tego co już naczytałam się tu o kwasach i filtrach powiem tak: Acne-derm powinnaś używać tylko na noc, nawet jeśli na ulotce jest inaczej. Na noc wszelkie kwasy najbezpieczniej. Wtedy nie trzeba oczywiście filtrów, więc dylemat znika
WildOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 17:53   #866
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez _missundaztood_ Pokaż wiadomość
Witam,
mam nadzieje że pytanie kieruje do właściwego wątku

Od wczoraj używam ACNE DERM (kwas azelainowy) i szukam filtru.
Pytanie: czy mogę nałożyć na twarz acne derm i po godzinie dać na to krem z filrem Lirene Dermoprogram, Family, Wodoodporna emulsja do opalania do skóry wrażliwej SPF 50+ o składzie:

: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, /Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C13-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Alumina, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben
Cytat:
Napisane przez WildOrchid Pokaż wiadomość
Missundaztood
Nie jestem specjalistką, więc jeśli napiszę coś źle to nie bijta mnie Ale wg tego co już naczytałam się tu o kwasach i filtrach powiem tak: Acne-derm powinnaś używać tylko na noc, nawet jeśli na ulotce jest inaczej. Na noc wszelkie kwasy najbezpieczniej. Wtedy nie trzeba oczywiście filtrów, więc dylemat znika
Kwasy stosujemy na noc i problem filtra nie znika poniewa musimy zadbac o wlasciwa ochrone w ciagu dnia!

Missundaztood-filtry woboldowalam ale filtr jest fotostabilny co juz pewnie wiesz
Zrezygnowalabym z uzywania Acne Dermu w ciagu dnia a ulozyla program pielegnacyjny,ktory wykorzystasz w swojej pielegnacji pamietajac ze Acne Derm wylacznie na noc.
Zajrzyj do watku dla poczatkujacych gdzie sa opisywane i ukladane programy pielegnacyjne dla roznych cer
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 17:56   #867
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez noell88 Pokaż wiadomość
Nie chcialam zasmiecac forum, wiec nie zakladam nowego watku, mam nadzieje, ze mi tutaj odpowiecie

na jakiejs stronce kiedys przeczytalam, ze dla odswierzenia fryzury(dla wlosow kreconych) dobrze jest spryskac wlosy sokiem z aloesu. strony nie moge znalesc i nie wiem gdzie znalesc odpowiedz

a wiec-sklad mojego aloesu to:

sok aloesowy 99,7%
kwas cytrynowy(jako regulator kwasowosci)
substancje konserwujace: benzoesan sodu, sorbinian potasu, siarczyn sodu

czy ktorys z tych skladnikow moze wysuszyc wlosy przy dluzszym uzywaniu?

i jeszcze-czy w polaczeniu z wywarem z nasion siema lnianego(jako zel do ukladania wlosow) tez nie zrobi mi krzywdy?
Z wlasnego doswiadczenia powiem Ci,ze nie sadze aby mikstura z aloesem miala zle dzialanie wiec nie obawiaj sie ale siemie lniane dla mnie jest traumatyczne i nie mialam ochoty "bawic sie" w takie hocki klocki i nie przesadz z iloscia bo efekt bedzie murowany-doslownie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 18:05   #868
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez WildOrchid Pokaż wiadomość
Witam bardzo proszę o analizę:
Nivea Baby, Nutri Sensitive, Żel do mycia twarzy, ciała i włosów

Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Myreth Sulfate, Acrylates Copolymer, Oenothera Biennis, Maris Sal, Polyquaternium-40 Hydrogenated Castor Oil, Styrene/Acrylates Copolymer, Phenoxethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.

Chodzi mi o analizę pod kątem przydatności kosmetyku w celach do których jest przeznaczony, ale u dorosłych. Ostatnio szukam szamponów bez SLS i silikonów, także żeli do mycia całego ciała bez SLS i zastanawiam się, czy taki kosmetyk wielofunkcyjny ma szanse na spełnienie zadania w stopniu zadowalającym. Czytałam opinie na KWC, bardzo dobre, chciałabym jednak pozać Wasze zdanie.
Z góry dziękuję i pozdrawiam, jesteście nie do zastąpienia, jak w ogóle cały wizaż
Wg mnie jest bardzo ciekawy oparty na delikatnych detergentach i skladnikach nosnych ktore nadaja przyjena aplikacje i uzywanie
Jest tutaj wyciag z wiesiolka zawiera nienasycone kwasy tluszczowe,lagodzi odczyny alergiczne;stosowany zewnetrzeniedziala zmiękczająco, odżywczo, zapobiega rogowaceniu skóry, wygładza ją i chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Jest też tutaj naturalna sól morska,ktora nadaje skorze gladosci i swietnie oczyszcza.

Powinnas byc zadowolona choc nie kazde wlosy lubia taka kombinacje do mycia-ale to kwestia indywidualna.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 18:13   #869
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
Ja również się nie doczekałam na analizy składów fluidów które podałam..:/ No ale trudno, tych akurat pewnie i tak nie kupię (testery mi się nie sprawdziły)

Wróciła mi chęć na SH, tylko znów pytanie - czy może zaszkodzić mojej skórze ze skłonnością do zapychania? Czy może ją wysuszyć? [tego bym nie chciała...]
Nie chcę, żeby po używaniu podkładu częściej niż raz w tygodniu (a będzie codziennie...) zaczęły mi wyskakiwać podskórne cysty których teraz, chwałą bogu, nie mam.

reklamują się tak, pytanie na ile wolno im wierzyć?

Nowoczesny podkład w płynie, który matuje i nawilża skórę, ujednolica koloryt cery i tuszuje jej niedoskonałości.
Wyjątkowo delikatny i naturalny. Kremowa, a jednocześnie lekka konsystencja sprawia, że łatwo się nakłada i jest bardzo wydajny. Pozwala to równomiernie rozprowadzić go na twarzy, zacierając różnice między skórą pokrytą i nie pokrytą podkładem.
Podkład jest beztłuszczowy, dzięki czemu nie nabłyszcza skóry. Matuje podatne na błyszczenie się partie twarzy, dzięki zawartości oczyszczonej glinki kaolinowej, co sprawia że cera wygląda zdrowo i nie świeci się.
Podkład jednocześnie doskonale nawilża skórę, dzięki unikalnej kompozycji ziół. Zawiera ekstrakty botanicznie i witaminy, aby zapewnić dodatkową pielęgnację skóry. W jego składzie znajdują się wyciągi z trawy cytrynowej, echinacei, mięty pieprzowej, rozmarynu oraz zielonej herbaty.
Wszystkie zawarte w podkładzie składniki pomagają utrzymać skórę w doskonałej formie. Cera staje się gładka i matowa.
Polecany szczególnie do cery tłustej i mieszanej, jednakże z powodzeniem mogą stosować go także panie o skórze normalnej, pragnące, by pozostała ona matowa przez wiele godzin.



zatem skład (pełna nazwa: Sally Hansen podkład Skin equalizing) - przepisany ze zdjęcia, więc nie ręczę, ża dobrze i załączam zdjęcie na wszelki wypadek

Water, Cyclomethicone, Dimethicone, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Stearic Acid, Triethanolamine, Magnesium Aluminum, Silicate, Glyceryl Stearate, Isostearic Acid, Steareth-20, Steareth-2, Methylparaben, Phenoxyetanol, CelluloseGum, Xanthan Gum, Propylaraben, Chlorphenesin, Glycerin, Trisodium EDTA, Dipropylene Glycol, Centella Asiatica (Gotu Cola) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Echinacea Angustofolia (Coneflower) Leaf Extract, Benzoic Acid, Kaolin, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, SD Alcohol 40-B, Cymbopogon Schoenantus (Lemongrass) Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf extract, Camellia Sinesis (Green tea) Extract, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Allyl Methacrylates Crosspolymer, Titanium Dioxide, Iron Oxides
Hmmmm.........to co jest dobre,daje w drugiej czesci skladu wiec bajer o kombinacji ziol mozna sobie darowac bo choc zostala uzyty ciekawy zestaw to ilosciowo jest pewnie zbyt slaby by dzialal tak jak obiecuje producent.

Podklad wydaje sie ogolnie niezly,chyba ze silikony zapychaja Cie a w takiej kombinacji dla suchej cery moga ja dodatkowo wysuszac.Kaolin jest dosc daleko w skladzie wiec podklad az tak dobrze moze nie matowic i nie wygladzac ale duzo tez zalezy od kondycji skory.

Plusem jest to,ze faktycznie bedzie lekki
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 18:17   #870
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez ashamed Pokaż wiadomość
Harrogate Sulphur Soap, krem nawilżający co codziennej pielęgnacji skóry
z problemami; szczególnie polecane przy łuszczycy, trądziku, egzemach skórnych; dla skóry podrażnionej i szorstkiej.


Oto skład kremu, który mam zamiar zakupić:

aqua, stearic acid, PEG-20 sterate, glicerine, soybean oil,cetearyl alkohol,sodium lauryl sulfate, isopropyl myristate, shea butter, sulphur, grapefruitessential oil, tocopherol acetate, cetyl esters, maris sal,rosa centifolia,triethanoloami ne, alkohol, urea, sodium PCA, sodium benzoate,phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben,isobutylpara ben

Jak to bywa w walce z trądzikiem, boję się o wszelkie potencjalne zapychacze..
z góry bardzo dziękuję
Krem jest bardzo interesujacy choc nie wszystko mi sie w nim podoba ale...
Potencjalne zapychacze zostaly wyboldowane-przynajmniej te najbardziej popularne.
Uzyto tutaj ciekawych skladnikow i mozesz byc zadowolona z dzialania kremu ale jezeli ktorykolwiek z wyboldowanych skladnikow moze byc zagrozeniem to poszukalabym czegos innego.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:40.