Pielęgnacja loków, loczków i fal - wszystkie części - niech się kręcą! - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-21, 15:10   #3751
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Loki, loczki i fale - wątek zbiorczy

rozumiem wszytsko doskonale, dziekuje za odpowiedź
niesamowicie mi pomagasz, juz teraz mam wszystko w glowie pukladane

z tym przerzedzeniem troche sie wystraszylam, sa geste ale cienkie, kiedy naloze na wlosy odzywke po umyciu i ja zostawie do wyschniecia wlosow to sa odzywione, kreca sie ale traca polowe na objetosci. Dlatego chce nawilzyc wlosy, odpowiednio o nie dbac zeby sie nie puszyly tak jak teraz, i zeby byly nawilzone same z siebie, zebym po umyciu i zmyciu maseczki nie musiala nic nakladac, tylko wetrzec odrobine odzywki i na koncowki olej.

A podciac musze, wyrownac bo tyl mam zdecydowanie dluzszy i troche koncowek sie rozdwaja. po tym cieciu zobserwuje czy beda sie rozdwajac jak lepiej o nie zadbam. Nie bede stosowac wszystkiego naraz, tylko po kolei testowac odzywka goldwela ma bezpieczny skład? zawsze uzywam odzywki do wlosow ze splukiwaniem i bez splukiwania wiec taka by mi sie przydała jak najbardziej

czytalam ostatnio o wcierkach we wlosy, zaciekawilo mnie to bardzo, nie mam problemow z wypadaniem choc chcialabym zeby mnij wypadaly i przydalo by sie odzywic cebulki i ogolnie przypieszyc wzrost. Marzy mi sie dlugosc za ramiona, zeby przod miec dlugi, do piersiprzyciemniasz jakos wlosy? u mnie farbowanie odpada, a zawsze w lato wlosy mi sie rozjasniaja, i nie wiem co z tym zrobic

czyli zmywam pozadnie silikony i biore sie za odpowiednia pielegnacje. A co jesli metoda mycia odzywka mi nie pomoze? moge wtedy umyc delikatnym szamponem? nie zepsuje to calej pielegnacji? kallosa chetnie sprobuje
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 16:42   #3752
olinciaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 756
Dot.: Loki, loczki-nasze proplemy, pomysły i inspiracje...

Dziewczyny może mi poradzicie co zorbic, bo nagla włosy przetsały mi sie kręcic, miałam pocienowane i fajnie mis ie kreciły zawsze jak wstawałam rano (po umytej głowie) to miałam loki o jakich wczensiej marzyłam a teraz zupełnie nic proste co sie mogło stac
olinciaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 20:33   #3753
mhm_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 288
Dot.: Loki, loczki-nasze proplemy, pomysły i inspiracje...

Cytat:
Napisane przez olinciaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny może mi poradzicie co zorbic, bo nagla włosy przetsały mi sie kręcic, miałam pocienowane i fajnie mis ie kreciły zawsze jak wstawałam rano (po umytej głowie) to miałam loki o jakich wczensiej marzyłam a teraz zupełnie nic proste co sie mogło stac

zmiana pielęgnacji, przeciążenie włosów kosmetykami, a może zaczęłaś brać tabletki hormonalne?


tulipanno jeszcze ja Cię pomęczę (popatrz w co się wpakowałaś, zostałaś naszą mentorką i teraz musisz cierpieć :P)

chciałabym się przerzucić na mycie włosów odżywką, bo jeśli te detergenty tak wysuszają włosy to może w tym tkwi problem.. pisałaś, że należy zmyć wszystkie silikony, tylko czy korzystanie z odżywki będzie miało jakiś sens jeżeli nie zrezygnuję z silikonów w masce? bo nie chciałabym z niej rezygnować gdyż dobrze nawilża włosy (to ta, o która kiedyś pytałaś http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1111, używam ją co kilka dni) nie widzę żadnego negatywnego skutku po jej użyciu, wprost przeciwnie.

zastanawiam się czy w takim wypadku mycie włosów odżywką, a używanie tej maski będzie się wykluczać
mhm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 21:42   #3754
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Loki, loczki i fale - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
rozumiem wszytsko doskonale, dziekuje za odpowiedź
niesamowicie mi pomagasz, juz teraz mam wszystko w glowie pukladane

z tym przerzedzeniem troche sie wystraszylam, sa geste ale cienkie, kiedy naloze na wlosy odzywke po umyciu i ja zostawie do wyschniecia wlosow to sa odzywione, kreca sie ale traca polowe na objetosci. Dlatego chce nawilzyc wlosy, odpowiednio o nie dbac zeby sie nie puszyly tak jak teraz, i zeby byly nawilzone same z siebie, zebym po umyciu i zmyciu maseczki nie musiala nic nakladac, tylko wetrzec odrobine odzywki i na koncowki olej.

A podciac musze, wyrownac bo tyl mam zdecydowanie dluzszy i troche koncowek sie rozdwaja. po tym cieciu zobserwuje czy beda sie rozdwajac jak lepiej o nie zadbam. Nie bede stosowac wszystkiego naraz, tylko po kolei testowac odzywka goldwela ma bezpieczny skład? zawsze uzywam odzywki do wlosow ze splukiwaniem i bez splukiwania wiec taka by mi sie przydała jak najbardziej

czytalam ostatnio o wcierkach we wlosy, zaciekawilo mnie to bardzo, nie mam problemow z wypadaniem choc chcialabym zeby mnij wypadaly i przydalo by sie odzywic cebulki i ogolnie przypieszyc wzrost. Marzy mi sie dlugosc za ramiona, zeby przod miec dlugi, do piersiprzyciemniasz jakos wlosy? u mnie farbowanie odpada, a zawsze w lato wlosy mi sie rozjasniaja, i nie wiem co z tym zrobic

czyli zmywam pozadnie silikony i biore sie za odpowiednia pielegnacje. A co jesli metoda mycia odzywka mi nie pomoze? moge wtedy umyc delikatnym szamponem? nie zepsuje to calej pielegnacji? kallosa chetnie sprobuje
Goldwell ma super sklad

Kiedys farbowalam czarnymi farbami, zeby naprawic wyplowialy od slonca kolor. Od dluzszego czasu nie farbuje w ogole, a w tej chwili czeka na mnie w szafce henna i indygo. Zdecydowalam sie na definitywne odstawienie farb sklepowych. Farbowanie u dobrego fryzjera i przy uzyciu dobrych srodkow farbujacych odbywaloby sie co 1-1,5 miesiaca i kosztowaloby kolo 100zl. Natomiast farbowanie henna+indygo wyniesie mnie ok 60zl raz na 1,5 miesiaca. Zamawialam henne z mazidla.com, jest tam tez tabela mieszanek kolorystycznych, ktore pokazuja co mniej wiecej wyjdzie na obecnym kolorze wlosow. Swietna jest tez ksiazka www.hennaofhair.com. Mozna tam podpatrzec jakie miksy stosuja inni Dodatkowo farbowanie henna mocno odzywia, mam nadzieje, ze moje sie z nia polubia, bo bardzo nie chce ich wysuszac zwykla koloryzacja.

Dalabym sobie miesiac czasu na testowanie mycia odzywka. Mozesz co pare dni myc wlosy delikatnym szamponem, w koncu skalp jest nieprzyzwyczajony i roznie moze na poczatku zareagowac. Mozliwe, ze polubi sie z odzywka od razu, a mozliwe, ze bedziesz do niej musiala przechodzic stopniowo. Testuj i obserwuj


Cytat:
Napisane przez mhm_ Pokaż wiadomość
zmiana pielęgnacji, przeciążenie włosów kosmetykami, a może zaczęłaś brać tabletki hormonalne?


tulipanno jeszcze ja Cię pomęczę (popatrz w co się wpakowałaś, zostałaś naszą mentorką i teraz musisz cierpieć :P)

chciałabym się przerzucić na mycie włosów odżywką, bo jeśli te detergenty tak wysuszają włosy to może w tym tkwi problem.. pisałaś, że należy zmyć wszystkie silikony, tylko czy korzystanie z odżywki będzie miało jakiś sens jeżeli nie zrezygnuję z silikonów w masce? bo nie chciałabym z niej rezygnować gdyż dobrze nawilża włosy (to ta, o która kiedyś pytałaś http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1111, używam ją co kilka dni) nie widzę żadnego negatywnego skutku po jej użyciu, wprost przeciwnie.

zastanawiam się czy w takim wypadku mycie włosów odżywką, a używanie tej maski będzie się wykluczać
Przynajmniej mam sie z kim podzielic informacjami, ktore udalo mi sie wyczytac, kiedy chcialam ratowac swoje wlosy
Mozesz probowac zmodyfikowac mycie odzywka i raz w tygodniu strzelac sobie ta maske. Dzien pozniej myc wlosy czyms z SLES/SLS, a reszte tygodnia odzywka. Trzeba probowac roznych metod, zeby trafic na swoja To co podaje to uproszczone schematy - z reszta dosc skrajne. Ja trzymam sie unikania silikonow, sls, sles, bo mi to po prostu sluzy. Bardzo wielu osobom taka skrajnosc odpowiada i robi wiele dobrego dla wlosow, ale nie kazdemu sluzy to samo Nie mozna sie bac eksperymentow.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-22, 08:16   #3755
olinciaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 756
Dot.: Loki, loczki-nasze proplemy, pomysły i inspiracje...

Cytat:
Napisane przez mhm_ Pokaż wiadomość
zmiana pielęgnacji, przeciążenie włosów kosmetykami, a może zaczęłaś brać tabletki hormonalne?


Nie nic nie brałam zadnych tabletek ale ja własciwie nic nie robiłam z tymi włosamy tylkot o co myłam głowe wieczorem. a moze to byc spowodowane przesuszeniem włosów? bo ja codziennie je moczyłam
olinciaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-22, 08:41   #3756
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Loki, loczki-nasze proplemy, pomysły i inspiracje...

Cytat:
Napisane przez olinciaa Pokaż wiadomość
Nie nic nie brałam zadnych tabletek ale ja własciwie nic nie robiłam z tymi włosamy tylkot o co myłam głowe wieczorem. a moze to byc spowodowane przesuszeniem włosów? bo ja codziennie je moczyłam
No to moze najwyzsza pora zaczac z nimi cos robic Chodzilas spac z mokrymi wlosami? Nawilzalas je czyms? Stosujesz jakies maski nawilzajace?
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-22, 08:51   #3757
olinciaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 756
Dot.: Loki, loczki-nasze proplemy, pomysły i inspiracje...

haha tak z mokrymi bo tylkow czasie nocy mi się kręciły hehe teraz kupiłam maseczke z frukctis do kreconych ale nie wiem czy to cos pomoze
olinciaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-22, 09:04   #3758
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Loki, loczki-nasze proplemy, pomysły i inspiracje...

Cytat:
Napisane przez olinciaa Pokaż wiadomość
haha tak z mokrymi bo tylkow czasie nocy mi się kręciły hehe teraz kupiłam maseczke z frukctis do kreconych ale nie wiem czy to cos pomoze
Przeczytaj ostatnie strony tego watku. Doradzalam dziewczynom, sadze ze znajdziesz wiele odpowiedzi na swoje pytania.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 22:29   #3759
olkaG
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 603
Dot.: Loki, loczki-nasze proplemy, pomysły i inspiracje...

Mam takie pytanko W ogole to pochwalę sie że kupiłam sobie Waxa i jestem juz po 2 aplikacji ( i rzeczywiscie bardzo dobrze nawilza. Teraz musze kupic sobie jakis olejek na koncowki I tu tkwi moje pierwsze pyt. gdzie oprocz na necie moge kupic olejek np kokoswy albo jojoba?? Aha i jeszcze jedno.... Poczytalam duzo na wizazu o seboradinie na szybszy wzrost wlosa. Tylko powiedzcie mi czy nie za duzo tego bede uzywac?? Nie chcialabym przesadzic. Dodam ze WAXA uzywam na razie 2 razy w tyg i jak beda juz w lepszym stanie zostane przy cotygodniowej aplikacji. Olejek jako serum. I co z tym seboradinem?? I jak czesto go aplikowac na skore wlosow??

Z góry dziękuje za odp
olkaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 22:37   #3760
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Loki, loczki-nasze proplemy, pomysły i inspiracje...

Cytat:
Napisane przez olkaG Pokaż wiadomość
Mam takie pytanko W ogole to pochwalę sie że kupiłam sobie Waxa i jestem juz po 2 aplikacji ( i rzeczywiscie bardzo dobrze nawilza. Teraz musze kupic sobie jakis olejek na koncowki I tu tkwi moje pierwsze pyt. gdzie oprocz na necie moge kupic olejek np kokoswy albo jojoba?? Aha i jeszcze jedno.... Poczytalam duzo na wizazu o seboradinie na szybszy wzrost wlosa. Tylko powiedzcie mi czy nie za duzo tego bede uzywac?? Nie chcialabym przesadzic. Dodam ze WAXA uzywam na razie 2 razy w tyg i jak beda juz w lepszym stanie zostane przy cotygodniowej aplikacji. Olejek jako serum. I co z tym seboradinem?? I jak czesto go aplikowac na skore wlosow??

Z góry dziękuje za odp
ja polecam jojobe na koncowki www.ecospa.pl
- olejek codziennie na koncowki
- wax 2x w tygodniu
- seboradin pare godzin przed myciem, codziennie

nie jest to za duzo. przydalaby sie jeszcze jakas odzywka nawilzajaca na codzien
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 22:37   #3761
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Loki, loczki-nasze proplemy, pomysły i inspiracje...

Cytat:
Napisane przez olinciaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny może mi poradzicie co zorbic, bo nagla włosy przetsały mi sie kręcic, miałam pocienowane i fajnie mis ie kreciły zawsze jak wstawałam rano (po umytej głowie) to miałam loki o jakich wczensiej marzyłam a teraz zupełnie nic proste co sie mogło stac
Możesz dokładniej opisać problem?
Kręciły Ci się po cieniowaniu u fryzjera, czy już zawsze miałaś naturalnie skłonności do kręcenia/falowania? Jeśli nie, to ja myślę, że po prostu włosy odrosły i przestały się tak układać jak zaraz po cieniowaniu.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-25, 18:56   #3762
olkaG
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 603
Dot.: Loki, loczki-nasze proplemy, pomysły i inspiracje...

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
ja polecam jojobe na koncowki www.ecospa.pl
- olejek codziennie na koncowki
- wax 2x w tygodniu
- seboradin pare godzin przed myciem, codziennie

nie jest to za duzo. przydalaby sie jeszcze jakas odzywka nawilzajaca na codzien
Jaka bys proponowala na codzien?? Bo szczerze mowiac nie mam juz sily kombinowac. Moze masz cos sprawdzonego?
olkaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 21:00   #3763
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Loki, loczki-nasze proplemy, pomysły i inspiracje...

Cytat:
Napisane przez olkaG Pokaż wiadomość
Jaka bys proponowala na codzien?? Bo szczerze mowiac nie mam juz sily kombinowac. Moze masz cos sprawdzonego?
We wszystkich swoich postach polecam Goldwell Curly Twist - ta zwykla, nie dwufazowa. Odkryla jej istnienie noell88 za co powinna dostac ode mnie Po dluzszym czasie uzywania stwierdzam, że jest genialna.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 21:23   #3764
olkaG
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 603
Dot.: Loki, loczki-nasze proplemy, pomysły i inspiracje...

Dziekuje za odp A jaka jest cena tego??
olkaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 21:40   #3765
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Loki, loczki-nasze proplemy, pomysły i inspiracje...

Cytat:
Napisane przez olkaG Pokaż wiadomość
Dziekuje za odp A jaka jest cena tego??
Ok. 35zl na allegro Odżywka jest wydajna.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 08:12   #3766
Imbruglia
Raczkowanie
 
Avatar Imbruglia
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: u siebie :)
Wiadomości: 188
Dot.: Loki, loczki-nasze proplemy, pomysły i inspiracje...

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
We wszystkich swoich postach polecam Goldwell Curly Twist - ta zwykla, nie dwufazowa. Odkryla jej istnienie noell88 za co powinna dostac ode mnie Po dluzszym czasie uzywania stwierdzam, że jest genialna.
Tulipanno, ale ta jest do spłukiwania, tak? Stosujesz ją wymiennie z tonikiem matrixa? A może wrzuciłabyś swój tygodniowy plan dbania o włosy? Nie znalazłam nigdzie. A może przeoczyłam?
Wrzuciłam własne włosy. No i zobaczcie jak od spodu się ładnie kręcą, a z przodu i na wierzchu proste. Co tu zrobić?? :/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00923.jpg (76,8 KB, 109 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00934.jpg (87,2 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00937.jpg (83,1 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00943.jpg (130,6 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00945.jpg (102,1 KB, 103 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00948.jpg (105,2 KB, 109 załadowań)
__________________
"Sceptycyzm to elegancja strachu" - Emil Cioran

Edytowane przez Imbruglia
Czas edycji: 2008-08-26 o 11:09
Imbruglia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 15:04   #3767
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Loki, loczki-nasze proplemy, pomysły i inspiracje...

Imbruglia mam ten sam problem, jesli chodzi o moje wlosy to jestem prawie pewna ze to przez zniszczenie, zewnetrzna wartswa wlosow jest susza bardziej niz reszta, niz te pod spodem, ma tez inny kolor, bardzo wyplowialy. Nie farbuje wlosow i to sie tak odbija wlasnie

Juz probowalam ta zewnetrzna wartswe cieniowac zeby sie pozbyc suchych wlosow ale odrastaly i mimo dbania jakos znow tak sie wysuszaly i nie chca sie krecic. Nie wiem co na to poradzic, zazwyczaj spinam klamra i do tylu zeby sie nie denerwowac za bardzo


dlugo szukalam odzywki ktorej nie bede splukiwac bo bez takiej moje wlosy po prostu nie zyja, i kupuje tego goldwella
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 17:21   #3768
Imbruglia
Raczkowanie
 
Avatar Imbruglia
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: u siebie :)
Wiadomości: 188
Dot.: Loki, loczki-nasze proplemy, pomysły i inspiracje...

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
Imbruglia mam ten sam problem, jesli chodzi o moje wlosy to jestem prawie pewna ze to przez zniszczenie, zewnetrzna wartswa wlosow jest susza bardziej niz reszta, niz te pod spodem, ma tez inny kolor, bardzo wyplowialy. Nie farbuje wlosow i to sie tak odbija wlasnie

Juz probowalam ta zewnetrzna wartswe cieniowac zeby sie pozbyc suchych wlosow ale odrastaly i mimo dbania jakos znow tak sie wysuszaly i nie chca sie krecic. Nie wiem co na to poradzic, zazwyczaj spinam klamra i do tylu zeby sie nie denerwowac za bardzo


dlugo szukalam odzywki ktorej nie bede splukiwac bo bez takiej moje wlosy po prostu nie zyja, i kupuje tego goldwella
Czyli nakładasz tego goldwella o ktorym pisała Tulipanna i zostawiasz? Rozumiem, że nie dużo go kładziesz, ale czy nie obciąża? Codziennie myjesz włosy? Kurcze, u mnie tez kończy się na codzień kucykiem ale powiem szczerze, że od niedawna czuję, ze MAM włosy. Chociaż jak kucyk zwiążę, to średnica jego jest marniutka. Jakieś 1,5 - 2 cm
__________________
"Sceptycyzm to elegancja strachu" - Emil Cioran
Imbruglia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 09:29   #3769
izzie
Zakorzenienie
 
Avatar izzie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Wiadomości: 6 856
GG do izzie
Dot.: Loki, loczki-nasze proplemy, pomysły i inspiracje...

Cytat:
Napisane przez Imbruglia Pokaż wiadomość
No i zobaczcie jak od spodu się ładnie kręcą, a z przodu i na wierzchu proste. Co tu zrobić?? :/
Może warto wycieniować tą górną warstwę. Moje włosy jak są za długie i ciężkie to też się nie chcą kręcić. Pozdrawiam
izzie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-27, 09:53   #3770
Imbruglia
Raczkowanie
 
Avatar Imbruglia
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: u siebie :)
Wiadomości: 188
Dot.: Loki, loczki-nasze proplemy, pomysły i inspiracje...

Cytat:
Napisane przez izzie Pokaż wiadomość
Może warto wycieniować tą górną warstwę. Moje włosy jak są za długie i ciężkie to też się nie chcą kręcić. Pozdrawiam
Tylko widzisz Izzie - Ty masz zdefiniowane ładnie te loki. A ja, z przodu jestem prostowłosa, choć włosy krótsze niż z tyłu. Już nie mam co cieniować bo za dużo tych włosów nie mam
__________________
"Sceptycyzm to elegancja strachu" - Emil Cioran
Imbruglia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 09:54   #3771
noell88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Dot.: Loki, loczki i fale - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Imbruglia Pokaż wiadomość
Tulipanno, ale ta jest do spłukiwania, tak? Stosujesz ją wymiennie z tonikiem matrixa? A może wrzuciłabyś swój tygodniowy plan dbania o włosy? Nie znalazłam nigdzie. A może przeoczyłam?
Wrzuciłam własne włosy. No i zobaczcie jak od spodu się ładnie kręcą, a z przodu i na wierzchu proste. Co tu zrobić?? :/
Cytat:
Napisane przez izzie Pokaż wiadomość
Może warto wycieniować tą górną warstwę. Moje włosy jak są za długie i ciężkie to też się nie chcą kręcić. Pozdrawiam
nie wiem czy w przypadku Imbruglii skracanie duzo da.

Imbruglio-farbujesz wlosy? stosujesz cos do stylizowania? uzywalas moze duzo ostatnio suszarki/prostownicy/lokowki? mam nadzieje, ze sie nie obrazisz, ale te z wierzchu wygladaja na troche podniszczone-moze to dlatego?

z tych tylnych widze, ze masz dosc luzny skret, a majac takowy nie powinno sie za bardzo skracac wlosy, bo po prostu beda sie mniej krecic. kazdy lok powinien znalesc dla siebie odpowiednia dlugosc(zalezy to np od grubosci wlosa, typu skretu i kondycji). krotkie fryzurki dobrze wygladaja przy ciasnym skrecie(tulipanno-typ 3A z tego co pamietam? taki jaki maja zazwyczaj murzynki)

ja bym powiedziala, ze ogolnie Twoje wlosy wymagaja podciecia, zeby Ci sie fryzurka ladniej ukladala

ja tez tak mam, ze te z wierzchu sie mniej kreca, a czasami to nawet tylko faluja. na ten problem polecam taki zabieg: mazidlo ktore wciera sie po myciu(odzywka bez splukiwania czy tam jakis zel)w malutkiej ilosci rozciera sie w palcach i potem te kosmyki z wierzchu zakreca sie na tych paluchach.(trudno to opisac, a nie moge znalesc filmiku na youtubie, gdzie to podpatrzylam..) dokladniej: od nasady bierze sie kosmyk i sie zaczyna krecic wokol palca(ktory jest namaziany troszenke! np w odzywce)az do konca tego kosmyka. dobrze jest potem nie puszczac go, tylko przesunac palec po tych wlosach do konca, zlapac go za koniec i 'pokrecic' nim

ciekawe czy ktokolwiek to zrozumie, co napocilam moze jednak ktos wie o co mi biega i ma pod reka ten filmik?

a co do odzywki goldwella- tulip ciesze sie, ze Ci sluzy dziewczyny ona jest bardzo dobra i do nakladania po myciu, a potem splukania(potrzymac nawet 10 minut-miodzio) i do nakladania jako leave-in, ale w naprawde malenkiej ilosci!
noell88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 10:06   #3772
Imbruglia
Raczkowanie
 
Avatar Imbruglia
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: u siebie :)
Wiadomości: 188
Dot.: Loki, loczki i fale - wątek zbiorczy

Noell, a za co miałabym się obrażać? Cenie szczerość ponad wszystko. Tak, farbuję włosy. Niestety przy 30tce siwe są widoczne. Tulipanna poleciła mi henne. Muszę przejrzeć dokładnie mazidła. Bardzo lubię ten swój kolor, ale pewnie i ta farba porządnie przyczyniła się do zniszczeń. Spróbuję przerzucić się na naturalne składniki koloryzujące. Obecnie do stylizowania nie stosuję nic. Raz na 3 miesiące używałam lakieru, ale delikatną mgiełkę (wiem, alko ). Czasem też Tigi Control Freak Freez control & straightener serum (nie powinnam się dziwić, że są proste, jak serum do prostowania kładłam)Fakt, prostownicy używałam i ślad na włosach odcisnęła. Od kilku miesięcy, jednak, kurzy się gdzieś w szafie. Niestety wszyscy fryzjerzy prostują mi włosy. Może przez ten brak deklaracji moich włosów w którąkolwiek ze stron - kręcić się czy nie.
Wiem, sama to sobie zrobiłam

Przy okazji: nie zrozumiałam tylko "dobrze jest potem nie puszczac go, tylko przesunac palec po tych wlosach do konca, zlapac go za koniec i 'pokrecic' nim" Reszta jasna Dzięki!
__________________
"Sceptycyzm to elegancja strachu" - Emil Cioran
Imbruglia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 12:00   #3773
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Loki, loczki i fale - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Imbruglia Pokaż wiadomość
Tulipanno, ale ta jest do spłukiwania, tak? Stosujesz ją wymiennie z tonikiem matrixa? A może wrzuciłabyś swój tygodniowy plan dbania o włosy? Nie znalazłam nigdzie. A może przeoczyłam?
Wrzuciłam własne włosy. No i zobaczcie jak od spodu się ładnie kręcą, a z przodu i na wierzchu proste. Co tu zrobić?? :/
Mogę wrzucić Chyba tego nie robiłam, nie przypominam sobie.
Jeśli chodzi o Twoje włosy - wyglądają na tym zdjęciu na lekko przeciążone. Pisałam Ci już na PW jak temu zapobiec. Kolor jest piękny, ale obawiam się, że włosy płacą za niego za wysoką cenę. Wydaje mi się, że powinnaś sięgnąć po seboradin lotion i zacząć pobudzać cebulki - może to kwestia ujęcia albo przeciążenia, ale farby mogły im dać w kość i pozbawić Cię części włosów.
Toniku Matrixa nie mogę stosować przy obecnej pielęgnacji - myciu odżywką. Bo niestety zawiera silikony. Był genialny do regenerowania zmasakrowanych włosów, ale ze zdrowymi cudów nie czynił.
W Twoim przypadku postawiłabym na odstawienie farbowania, ograniczenie suszary(jeśli używasz, nie pamiętam), zagęszczanie i nawilżanie. Przeczytaj prosze moje wczesniejsze posty, pisałam sporo o pielęgnacji kręciołów. Twoje są miękkie, delikatne, łatwo je obciążyć - pod takim kątem szukaj informacji, informacje dla loków szorstkich, potrzebujących wygładzenia Cię nie interesują.

Cytat:
Napisane przez izzie Pokaż wiadomość
Może warto wycieniować tą górną warstwę. Moje włosy jak są za długie i ciężkie to też się nie chcą kręcić. Pozdrawiam

Masz zupełnie inne włosy. Pomiędzy kręconymi i kręconymi jest DUŻA różnica. Nie możesz sugerować sie tym, że ktoś też ma loki. Możesz sugerować się tym, że ma podobną strukturę do Ciebie.

Cytat:
Napisane przez noell88 Pokaż wiadomość
nie wiem czy w przypadku Imbruglii skracanie duzo da.

Imbruglio-farbujesz wlosy? stosujesz cos do stylizowania? uzywalas moze duzo ostatnio suszarki/prostownicy/lokowki? mam nadzieje, ze sie nie obrazisz, ale te z wierzchu wygladaja na troche podniszczone-moze to dlatego?

z tych tylnych widze, ze masz dosc luzny skret, a majac takowy nie powinno sie za bardzo skracac wlosy, bo po prostu beda sie mniej krecic. kazdy lok powinien znalesc dla siebie odpowiednia dlugosc(zalezy to np od grubosci wlosa, typu skretu i kondycji). krotkie fryzurki dobrze wygladaja przy ciasnym skrecie(tulipanno-typ 3A z tego co pamietam? taki jaki maja zazwyczaj murzynki)
Noell ma racje Jednak typ 3A, to typ luznych, dużych loków. Wydaje mi się, że Ty jesteś na pograniczu fal i skrętu. Dopiero regeneracja i odpowiednia pielęgnacja pomogą określić jakim typem jesteś.
Murzyński skręt to 3B/3C. No i wszystkie loki typu czwartego.

Cytat:
ja bym powiedziala, ze ogolnie Twoje wlosy wymagaja podciecia, zeby Ci sie fryzurka ladniej ukladala
Pal sześć podcięcie. Jeśli zrezygnujesz z farbowania możesz sobie podcinanie darować - zwłaszcza, że zależy Ci na długości. Tylko naprawdę musisz popracować nad pielęgnacją. Pisalam wielokrotnie, ze gdybym wcześniej wiedziała, że nie bede farbowac farbami sklepowymi i gdybym wiedziala, jak bardzo pomoze mycie odzywka - nie scinalabym wlosow. Owszem, jak zauwazysz zniszczone koncowki - fryzjer. Ale wczesniej nie ma sensu. Po co sobie dokladac roboty i meczyc sie z krotkimi?

Cytat:
ja tez tak mam, ze te z wierzchu sie mniej kreca, a czasami to nawet tylko faluja. na ten problem polecam taki zabieg: mazidlo ktore wciera sie po myciu(odzywka bez splukiwania czy tam jakis zel)w malutkiej ilosci rozciera sie w palcach i potem te kosmyki z wierzchu zakreca sie na tych paluchach.(trudno to opisac, a nie moge znalesc filmiku na youtubie, gdzie to podpatrzylam..) dokladniej: od nasady bierze sie kosmyk i sie zaczyna krecic wokol palca(ktory jest namaziany troszenke! np w odzywce)az do konca tego kosmyka. dobrze jest potem nie puszczac go, tylko przesunac palec po tych wlosach do konca, zlapac go za koniec i 'pokrecic' nim

ciekawe czy ktokolwiek to zrozumie, co napocilam moze jednak ktos wie o co mi biega i ma pod reka ten filmik?
Bardzo dobrze to opisalas Ja nie robie, bo jestem leniem, poza tym ananas wiele zalatwia
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 13:06   #3774
Imbruglia
Raczkowanie
 
Avatar Imbruglia
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: u siebie :)
Wiadomości: 188
Dot.: Loki, loczki i fale - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Mogę wrzucić Chyba tego nie robiłam, nie przypominam sobie.
Jeśli chodzi o Twoje włosy - wyglądają na tym zdjęciu na lekko przeciążone. Pisałam Ci już na PW jak temu zapobiec. Kolor jest piękny, ale obawiam się, że włosy płacą za niego za wysoką cenę. Wydaje mi się, że powinnaś sięgnąć po seboradin lotion i zacząć pobudzać cebulki - może to kwestia ujęcia albo przeciążenia, ale farby mogły im dać w kość i pozbawić Cię części włosów.
Toniku Matrixa nie mogę stosować przy obecnej pielęgnacji - myciu odżywką. Bo niestety zawiera silikony. Był genialny do regenerowania zmasakrowanych włosów, ale ze zdrowymi cudów nie czynił.
W Twoim przypadku postawiłabym na odstawienie farbowania, ograniczenie suszary(jeśli używasz, nie pamiętam), zagęszczanie i nawilżanie. Przeczytaj prosze moje wczesniejsze posty, pisałam sporo o pielęgnacji kręciołów. Twoje są miękkie, delikatne, łatwo je obciążyć - pod takim kątem szukaj informacji, informacje dla loków szorstkich, potrzebujących wygładzenia Cię nie interesują.
Ok, to ja w takim razie wyedukuję sie w kwestii henny (bo z siwymi nie wyjdę na miasto), będę sobie opruszać włosy matrixem, odstawię Wax (jak mówiłaś, może mi obciążać), a seboradin mam przelany do spryskiwacza i wcieram w skórę głowy co drugi dzień, na noc przed porannym myciem, ale to dopiero początki, więc żadnych spektakularnych efektów jeszcze być nie może.
Twoje posty przeczytałam, ale przewertuję je jeszcze pod kątem nawilżania i zagęszczenia. Wielkie dzięki Wam wszystkim Dziewczynki
__________________
"Sceptycyzm to elegancja strachu" - Emil Cioran
Imbruglia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 13:31   #3775
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Loki, loczki i fale - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Imbruglia Pokaż wiadomość
Ok, to ja w takim razie wyedukuję sie w kwestii henny (bo z siwymi nie wyjdę na miasto), będę sobie opruszać włosy matrixem, odstawię Wax (jak mówiłaś, może mi obciążać), a seboradin mam przelany do spryskiwacza i wcieram w skórę głowy co drugi dzień, na noc przed porannym myciem, ale to dopiero początki, więc żadnych spektakularnych efektów jeszcze być nie może.
Twoje posty przeczytałam, ale przewertuję je jeszcze pod kątem nawilżania i zagęszczenia. Wielkie dzięki Wam wszystkim Dziewczynki
Nie, nie - nie odstawiaj WAXa. Chodzi mi o to, zebys uzywala go przed myciem. Dzieki temu po myciu wlosy beda dobrze nawilzone, ale nie beda obciazone. Zerkne jeszcze do skrzynki z PW pozniej Czy cos ominelam.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 17:21   #3776
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Loki, loczki i fale - wątek zbiorczy

moje uzyskane prostownica
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 503.jpg (37,9 KB, 129 załadowań)
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 18:46   #3777
veiled
Rozeznanie
 
Avatar veiled
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: pisze do was z ...nieba;)
Wiadomości: 553
GG do veiled
Dot.: Loki, loczki i fale - wątek zbiorczy

Jak uzyskać takie spiralki (delikatne) na wlosach... kurcze nie mam fotki, ale ostatnio miala taka fryzurke magda molek, moze ktoras z was wie o co mi chodzi... mam srednio dlugie, rzadkie wloski i wydaje mi sie ze takie cos by do nich pasowalo...
__________________
"SexAppeal jest w jednej połowie tym co masz, a w drugiej tym co inni myślą, że masz..."
veiled jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 21:11   #3778
marti2205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30
Kręcone włosy

Hej mój problem polega na tym ze mam włosy, które sie leciutko kręcą i są puszyste po umyciu... raczej z reguły prostuje włosy.. ale chciałabym sie dowidzieć czy któraś z was zna jakiś sposób by włosy mi sie lokowały, raczej bez trwałej i lokówek. Chciałabym jakieś odżywki lub os podobnego. Jak znacie jakieś dobre sposoby na to aby włosy kręciły mi się.... byłabym wdzięczna jeśli powiedziałybyście mi jak mam to robić i jak może niektóre z was to robią... z góry dziękuje pozdrawiam
marti2205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 21:53   #3779
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Kręcone włosy

Cytat:
Napisane przez marti2205 Pokaż wiadomość
Hej mój problem polega na tym ze mam włosy, które sie leciutko kręcą i są puszyste po umyciu... raczej z reguły prostuje włosy.. ale chciałabym sie dowidzieć czy któraś z was zna jakiś sposób by włosy mi sie lokowały, raczej bez trwałej i lokówek. Chciałabym jakieś odżywki lub os podobnego. Jak znacie jakieś dobre sposoby na to aby włosy kręciły mi się.... byłabym wdzięczna jeśli powiedziałybyście mi jak mam to robić i jak może niektóre z was to robią... z góry dziękuje pozdrawiam

Korzystaj z wyszukiwarki: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ht=loki+loczki
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-27, 22:13   #3780
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Loki, loczki i fale - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez marti2205 Pokaż wiadomość
Hej mój problem polega na tym ze mam włosy, które sie leciutko kręcą i są puszyste po umyciu... raczej z reguły prostuje włosy.. ale chciałabym sie dowidzieć czy któraś z was zna jakiś sposób by włosy mi sie lokowały, raczej bez trwałej i lokówek. Chciałabym jakieś odżywki lub os podobnego. Jak znacie jakieś dobre sposoby na to aby włosy kręciły mi się.... byłabym wdzięczna jeśli powiedziałybyście mi jak mam to robić i jak może niektóre z was to robią... z góry dziękuje pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
dokładnie- łączę- dzięki Tulip
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:07.