Cnota jak zapałka - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-24, 17:16   #181
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Cnota jak zapałka

Tez zauwazylam (choc calego watku nie przeczytałam), ze każdy chce nakierowac Zapach deszczu na swoje idee. A co w tym zlego skoro nie chce mieć faceta, ani związku? Nie wiem czemu inni maja taki problem z byciem kobiet singlem? To nie sa bzdury o kobietach sukcesu, jednak jest rożnica miedzy studiowaniem a robieniem kariery. Studiuje sie po to by zyc potem spokojnie. Kariera jest nienasyceniem umyslu. To jak jeden potrafi zjesc kostke czekolady i zaspokoic swoja potrzebe a inny musi wciagnac cala tabliczke na raz. I nie ma co udowadniac, e ktos zyje lepiej czy gorzej. Ona tak chce. U mnie w liceum kolezanki opowiadaly jak to fajnie "ciasto piec wspolnie z chlopakiem" czulam sie jak w innej krainie z nimi, choc jakby mi teraz ktos tak opowiedzial, to tez bym czula sie jak z innej bajki :P dlatego rozumiem co miala na mysli autorka watku.
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 17:28   #182
buulina
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 337
Dot.: Cnota jak zapałka

Mi się wydaję, że cała ta dyskusja nie ma już sensu heh.
__________________
similia similibus curantur.
"Racjonalizacje, to kłamstwa, które mówimy, by samemu poczuć się lepiej."
buulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 17:50   #183
Kasik!
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 45
Dot.: Cnota jak zapałka

chyba tak...
Kasik! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 17:56   #184
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Cnota jak zapałka

Cytat:
Napisane przez Lilka212 Pokaż wiadomość
Nie podoba mi się tylko, że niektóre z Was tak zjeżdżają autorkę tematu tylko dlatego, ze się z nią nie zgadzają i poprzez jakieś ostrzeżenia czy groźby (poprzez pokazywanie jej wizji z przyszłości na przykład) próbują ją przekonać do swoich poglądów pokazując tym samym, że jej są złe i niesłuszne.
Przeczytaj uważnie mój pierwszy post. Napisałam, że mnei to niepokoi, bo osoby z podobnymi poglądami, moi znajomi, teraz bardzo cierpią. Teraz widzą własne błędy, nie twierdze, że i autorka tak skończy, ale ostrzeżenie w dobrej wierze, a nuż weźmie to pod uwagę nie ma w sobie nic ze "zjeżdżania z powodu odmiennego zdania". To jest wyłącznie dzielenie się życiowym doświadczeniem, nikt nie musi z tego korzystać, ale ma taka możliwość.

Groźby... toś wymyśliła...
Dzielisz się swoim doświadczeniem w celu, żeby komuś grozić? No bo jeśli tak, to faktycznie musiały być groźby.




W tym temacie już chyba wszystko zostało powiedziane, tym bardziej, że autorka jasno wyraziła o co jej chodziło "pocieszenie, zrozumienie", a nie to tu znalazła. Nie ma sensu dalej ciągnąć wątku, każdy powiedział swoje.
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 18:04   #185
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Cnota jak zapałka

Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość
Przeczytaj uważnie mój pierwszy post. Napisałam, że mnei to niepokoi, bo osoby z podobnymi poglądami, moi znajomi, teraz bardzo cierpią. Teraz widzą własne błędy, nie twierdze, że i autorka tak skończy, ale ostrzeżenie w dobrej wierze, a nuż weźmie to pod uwagę nie ma w sobie nic ze "zjeżdżania z powodu odmiennego zdania". To jest wyłącznie dzielenie się życiowym doświadczeniem, nikt nie musi z tego korzystać, ale ma taka możliwość.
W tym temacie już chyba wszystko zostało powiedziane, tym bardziej, że autorka jasno wyraziła o co jej chodziło "pocieszenie, zrozumienie", a nie to tu znalazła. Nie ma sensu dalej ciągnąć wątku, każdy powiedział swoje.

Pushit, przynudzasz już. W jednym masz rację - nie warto ciągnąć tego tematu dłużej.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 18:13   #186
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Cnota jak zapałka

No nareszcie. Od poczatku to powtarzam
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 18:15   #187
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Cnota jak zapałka

Pushit, ja też odniosłam wrażenie, że niektóre osoby zachowują się odrobinę niegrzecznie w stosunku do autorki wątku, ale nikt tu raczej nie oskarżał o to Ciebie.
Dziewczyna chciała podzielić sie swoimi spostrzeżeniami, a dostała w zamian mądrości na temat krzywdy, jaką sobie wyrządzi, będąc ambitną... Ja to tak odebrałam (teraz oczywiście piszę dość ogólnie).
Pozdrawiam wszystkie panie wypowiadające się w tym wątku
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-24, 18:40   #188
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Cnota jak zapałka

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Pushit, ja też odniosłam wrażenie, że niektóre osoby zachowują się odrobinę niegrzecznie w stosunku do autorki wątku, ale nikt tu raczej nie oskarżał o to Ciebie.
Dziewczyna chciała podzielić sie swoimi spostrzeżeniami, a dostała w zamian mądrości na temat krzywdy, jaką sobie wyrządzi, będąc ambitną... Ja to tak odebrałam (teraz oczywiście piszę dość ogólnie).
Pozdrawiam wszystkie panie wypowiadające się w tym wątku
MartaMagda no właśnie ja bym sie nie odezwała gdyby personalnie, po imieniu nie było do mnie, notabene wkładając mi w usta slow, które nigdzie nie zostały napisane. Prosiłam o zacytowanie, ale się nie doczekałam, łatwo oskarżać.

Wyszło na to, że powiedziałam dziewczynie, jak twierdzie Maggie Q że nikt jej nie zechce, a do tego groziłam, jak uważa Lilka212 kto by sie nie obruszył.

Ciekawa interpretacja słów "nie zamień uczuć na pracę i nie skończ płacząc"

Zrobił się z watku krawężnik.
Dziękuję paniom, tym trzymającym i nie trzymającym poziomu.
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 18:19   #189
Ashmira
Rozeznanie
 
Avatar Ashmira
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: N .S.
Wiadomości: 591
Dot.: Cnota jak zapałka

Dziewczyny "po razie" i do domuKażdy ma prawo do własnych idei i przekonań i nikt tego nie zmieni. Można spokojnie przedstawić swoje racje, wizaż to nie miejsce na pyskówki!
__________________

06.07.2013
Ashmira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 19:36   #190
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388
Dot.: Cnota jak zapałka

Nie uważam, aby autorka tego posta 'odstawala od reguly'...
Masz odpiero 'naście lat. Jestes w liceum, chcesz isc na studia.
Troche tak powialo, ze to dziewictwo to taka Twoja osobista 'nobilitacja'.... No i moze i dobrze, ze sie tym szczyscisz... Ale z drugiej strony tak jak juz napisalam, raczej wiekszosc osob z Twojej szkoly to dziewice...
Tylko sie do tego nie przyznają. Ja jestem na pierwszym roku studiow, mialam NIEZLICZONE okazje, zeby sie z kims przespac - i nie mowie tu o kims przypadkowo poznanym w dyskotece.. Tylko o osobach, ktore przynahmniej troche mi sie podobaly, do ktorych czulam jakis tam pociag nie wazne jaki, czy fizyczny czy jakikolwiek inny. Ale nie zrobilam tego. Bo jestem na to za mloda, nie gotowa etc... Pomijajac fakt *chociaz nie powinnam tego tera pisac* to wiele osob uwaza, ze jestem nad wiek dorosla, dojrzala etc.. A jednak tego nie robie, bo moze wlsnie na tym polega dojrzalosc, ze jest sie na "TO" gotowym kiedy naprawde jest sie gotowym, kiedy jest sie w pelni swiadomym swojej fizycznosci, ale takze kiedy wie jaki jest emocjonie..
Takze nie spiesz sie, nie przejmuj, NIE POZWOL zeby ktos wywieral na Ciebie jakąkolwiek presję ... bo wydaje mi sie, ze warto czekac, tak jak bylo warto czekac z moim pierwszym pocalunkiem (18lat). Co z tego, ze niekotrzy w moim wieku od 4 lat juz to robia.. To nie moj problem, poprostu zyj tak jak chcesz...
Ja jestem dumna z tego, ze jestem dziewica, ze hmm czuje sie przez to w pewnym sensie takim jeszcze 'dzieckiem', niby dorosla juz kobieta, ale w tym samym czasie jak niewinne dziecko... I dobrze mi z tym. Nie warto sie z tym spieszyc, zycie jest tak bardzo nieprzywidywalne, az pewnego dnia poprostu to sie stanie i wtedy bedzie swiadome, przemyslane i najpiekniejsze na swiecie

Powodzenia kolezanko
I na nasz przyjdzie czas

Pozdrawiam,

19 latnia 'kolezanka'
Joline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 20:21   #191
bella7
Zakorzenienie
 
Avatar bella7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 507
GG do bella7
Dot.: Cnota jak zapałka

Cytat:
Napisane przez Zapach deszczu Pokaż wiadomość
Może jestem nudna, może mam zaburzone ideały i wartości(tak twierdza moje koleżanki).Od początku-mam 18 lat, za rok matura, posiadam marzenie-ASP.I zrobie wiele aby pojsc na te studia.Kolezanki twierdza ze jest ze mna cos nie halo.Ładna, zabawba, miła i bez chlopaka.I w dodatku ciesze sie z tego.Moja zyciowa ambicja nie jest pojscie do lozka z chlopakiem, ktorego znam go az 3 miesiace.Tylko studia, podroze i praca.Czy jeżeli nie chodze po łozkach kolegów, czekam z utrata dziewicwta az poznam wlasciwiego mezczyzne i chce zyc dla siebie a nie dla chlopaka poznanego w dyskotece, to znaczy ze jestem głupia?nie-modna?nie-super?nie-ciacho?Że jestem kobieta, ktora wie czego chce a nie lalka do zaspakajania potrzeb?Dobrze mi z tym ze jestem tym kim jestem juz dzisiajDlaczego jednak ludzie chce mi koniecznie dowalac?Dlaczego twierdza ze jezeli za 2 lata bede dalej sama to zosatne stara panna?Jaka w tym logika?Na wszystko jest czas....A cnota jak zapałka-słuzy tylko razDlatego bede broniał swoich ideałów

popieram Cie gorąco
__________________
Lenka i Lilianka 26.04.2011r.
Miłosz 19.01.2014r.
bella7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-25, 22:30   #192
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Cnota jak zapałka

Troche krecimy sie w kolko...wracamy do poczatku...od konca i z powrotem....
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 22:43   #193
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: Cnota jak zapałka

A dzis pani psycholog w rozmowach w toku powiedziala, ze w dzisiejszych czasach prawie wszyscy maja partnerow seksualnych przed slubem i nie jest to juz nic dziwnego, dziwne jest raczej gdy okazuje sie ze ktos nie mial partnera seksualnego przed slubem.

nie wiem czy smiac sie czy plakac
__________________
Było miło ale się skończyło
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 11:25   #194
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Cnota jak zapałka

Tak naprawdę to co komu do tego?
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 14:24   #195
Croaker
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 212
Dot.: Cnota jak zapałka

Cytat:
Napisane przez kasia5558 Pokaż wiadomość
A dzis pani psycholog w rozmowach w toku powiedziala, ze w dzisiejszych czasach prawie wszyscy maja partnerow seksualnych przed slubem i nie jest to juz nic dziwnego, dziwne jest raczej gdy okazuje sie ze ktos nie mial partnera seksualnego przed slubem.

nie wiem czy smiac sie czy plakac
Ten program powinien się nazywać "rozmowy w rynsztoku"
Croaker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 17:25   #196
buulina
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 337
Dot.: Cnota jak zapałka

Cytat:
Napisane przez kasia5558 Pokaż wiadomość
A dzis pani psycholog w rozmowach w toku powiedziala, ze w dzisiejszych czasach prawie wszyscy maja partnerow seksualnych przed slubem i nie jest to juz nic dziwnego, dziwne jest raczej gdy okazuje sie ze ktos nie mial partnera seksualnego przed slubem.

nie wiem czy smiac sie czy plakac
Ja tez nie wiem. Może i to i to.
__________________
similia similibus curantur.
"Racjonalizacje, to kłamstwa, które mówimy, by samemu poczuć się lepiej."
buulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 18:09   #197
Belladonna
Raczkowanie
 
Avatar Belladonna
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 181
Dot.: Cnota jak zapałka

Moje Drogie ja wytrwałam w cnocie do 27 roku życia i bardzo sobie chwalę. Kilka razy odrzuciłam poważne propozycje bo czułam wtedy, że mam w życiu inne priorytety i że dany facet nie pasuje do mnie. Tak byłam idealistką! Czasem nawet mówiącą wszystko (prawdziwa miłość) albo nic (czytaj staropanieństwo)! Wiele razy widziałam jak rozpadają się pozornie idealne wieloletnie związki i jak egoistyczni i tchórzliwi potrafią być faceci. Wyciągałam wnioski.


3 lata temu wyszłam za mąż za super przystojniaka i w dodatku takiego, który ma wiele mądrości i mnie bardzo kocha. Znajome mojej mamy, gdy oglądały zdjęcia ze ślubu to tylko wzdychały jaki on przystojny, jakie ma piękne oczy i włosy itp jakby nie mogąc uwierzyć, że można sobie tak późno jak ja znaleźć kogoś przyzwoitego. Pamiętając siebie z czasów licealnych pełną kompleksów wiem, że wtedy nie odważyłabym się myśleć, że ktoś taki fajny zainteresuje się mną. Przez te lata życia w pojedynkę zadbałam o swój rózwój zwłaszcza duchowy, poznałam swoje mozliwości i dowiedziałam się z kim chcę być. Ważne jest żeby nie postępować wbrew sobie i swym wewnętrznym przekonaniom bo jednej recepty dla wszystkich nie ma.
Belladonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 18:16   #198
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: Cnota jak zapałka

Ja mam 18lat i wiele planów marzen....
Nie to ze nie ma tam miejsca na chlopaka bo lubie flirty randki itd.
akurat narazie juz dosc długo jestem bez chłopaka,hm nawet bardzo
no i oczywiscie jestem dziewica i to nie problem w wygladzie charakterze jak niektórzy mysla ale tego ze jakos...nie wiem czekam na tego odpowiedniego nie chce tego zrobic dlatego ze mam 18lat i juz chce miec to za soba a ze taka osoba sie nie trafia to cóż

a i dodam ze jestem jedna z tzrech dziewczyn w klasie ktore sa dziewicami ;D
no i kiedy sie dowiedzialy to''taaa?czemu?''
bo wiekszosc postrzega to tak:ładna dziewczyna wiec powinna wczesnie cnote stracic a jesli tego nie zrobi to cos z nia jest nie tak...hmmm
a ja po prostu chce z tym zaczekac i tyle
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 19:54   #199
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388
Dot.: Cnota jak zapałka

hmm, wiesz troche mi trudno uwierzyc w to, ze tylko 3 dziewczyny w Twojej klasie są dziewicami .... Zaloze sie, ze wiekszosc z nich klamie, bo to jest 'na czasie'. No chyba, ze jestem naiwna.
Joline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-27, 20:09   #200
whipsterXD
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: spod sklepu, jak każdy menel :D
Wiadomości: 1 207
Dot.: Cnota jak zapałka

być cnota w dzisiejszych czasach to postęp ;]
jeżeli tak Ci jest dobrze to tak trzymaj
aale sex jest bardzo przyjemny, ;]
whipsterXD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 20:34   #201
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Cnota jak zapałka

Cytat:
Napisane przez Belladonna Pokaż wiadomość
Moje Drogie ja wytrwałam w cnocie do 27 roku życia i bardzo sobie chwalę. Kilka razy odrzuciłam poważne propozycje bo czułam wtedy, że mam w życiu inne priorytety i że dany facet nie pasuje do mnie. Tak byłam idealistką! Czasem nawet mówiącą wszystko (prawdziwa miłość) albo nic (czytaj staropanieństwo)! Wiele razy widziałam jak rozpadają się pozornie idealne wieloletnie związki i jak egoistyczni i tchórzliwi potrafią być faceci. Wyciągałam wnioski.


3 lata temu wyszłam za mąż za super przystojniaka i w dodatku takiego, który ma wiele mądrości i mnie bardzo kocha. Znajome mojej mamy, gdy oglądały zdjęcia ze ślubu to tylko wzdychały jaki on przystojny, jakie ma piękne oczy i włosy itp jakby nie mogąc uwierzyć, że można sobie tak późno jak ja znaleźć kogoś przyzwoitego. Pamiętając siebie z czasów licealnych pełną kompleksów wiem, że wtedy nie odważyłabym się myśleć, że ktoś taki fajny zainteresuje się mną. Przez te lata życia w pojedynkę zadbałam o swój rózwój zwłaszcza duchowy, poznałam swoje mozliwości i dowiedziałam się z kim chcę być. Ważne jest żeby nie postępować wbrew sobie i swym wewnętrznym przekonaniom bo jednej recepty dla wszystkich nie ma.
Eeee, to niby w jakim wieku trzeba znaleźć sobie męża, że 27 lat to późno? Ludzie mają, za przeproszeniem p(...)dolca na punkcie wieku i dość szybko zaczynają zamarwiać się ewentualnym staropanieństwem. Do tego stopnia, że czytałam wypowiedzi 14-sto, 15 - latek, które niepokoiły się,że chłopcy się nimi nie interesują i że już tak zostanie.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 21:04   #202
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: Cnota jak zapałka

Cytat:
Napisane przez Joline Pokaż wiadomość
hmm, wiesz troche mi trudno uwierzyc w to, ze tylko 3 dziewczyny w Twojej klasie są dziewicami .... Zaloze sie, ze wiekszosc z nich klamie, bo to jest 'na czasie'. No chyba, ze jestem naiwna.

Uwierz mi ze jestem pewna ze nie sa ,mozna wywnioskowac z ich rozmow it.
a tak w ogole u mnie w klasie jest 4 chłopaków i 12 dziewczyn wiec wiesz
ale cóż bywa znaczy w sumie wiesz no ich wybór tylko poczulam sie nieswojo jak sie o tym dowiedzialam
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 22:16   #203
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Cnota jak zapałka

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;7374360]Eeee, to niby w jakim wieku trzeba znaleźć sobie męża, że 27 lat to późno? Ludzie mają, za przeproszeniem p(...)dolca na punkcie wieku i dość szybko zaczynają zamarwiać się ewentualnym staropanieństwem. Do tego stopnia, że czytałam wypowiedzi 14-sto, 15 - latek, które niepokoiły się,że chłopcy się nimi nie interesują i że już tak zostanie.[/quote]
hehe dokdnie tak. A 30-tka to juz starosc. Ale, wiesz z drugiej strony, to jezeli panuje owczy ped do jak najszybszego rozpoczynania roznych "zabaw", szybkiego zamazpojscia i powicia dzieciecia, to 30 latka faktycznie moze byc juz sterana zyciem stara baba...
Ech ludzie, ludzie...
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 22:32   #204
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: Cnota jak zapałka

Eheheh dokladnie czasami mam wrazenie ze 20latki zapominaja, ze jak dobrze pojdzie to spokojnie dozyja 80tki - i jeszcze tyle zycia przed nimi, zakretow i zmian.
__________________
Było miło ale się skończyło
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 06:13   #205
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388
Dot.: Cnota jak zapałka

moze to tez zalezy od regionu (nikomu nie oblizajac) inaczej to wyglada w malych miasteczkach, a duzych miastach, gdzie ludzie coraz czesciej wogole nie chca wychodzci za maz, a jesli juz to baaaaaardzo pozno...
W wielu krajach obecnie odchodzi sie od instutucji malzenstwa, a wskaznik rozwodow rosnie. Ta instutucja sie poprostu nie sprawdza.. smutne ale prawdziwe.
Tak wiec mam wrazenie, ze dziala to na zasadzie - seks wczesnie, slub wogole, albo pozno. Chociaz w niektorych regionach nadal dominuje syndrom a'la "Ania z Zielonego Wzgorza".
Joline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 11:09   #206
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Cnota jak zapałka

Wyszłam za mąż w wieku 24 lat nie uważam że to wcześnie. Zgadzam sie z wami pod tym względem że nic na siłę, po co wychodzić za mąż za niewłaściwego mężczyznę. Mam wiele koleżanek mają 25,30 lat które są same i chyba dobrze im z tym (chociaż nie zawsze mówia to z przekonaniem, ale nie moja to sprawa) a rodzice i ciotki wiercą im dziurę w brzuchu za każdym razem gdy tylko mają ku temu okazję.
Tylko prawda jest taka ze im jesteśmy starsi tym bardziej wygodni sie robimy po pewnym czasie przyjdzie taki moment że jeśli ktoś żyje sam to nie chce tego zmieniać,a małżeństwo to sztuka kompromisów.

Ale nie zgadzam sie że instytucja małżeństwa sie nie sprawdza. Moja sie sprawdza

PS Autorka wątku juz sie nie poakzuje czy mi sie wydaje?
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 12:46   #207
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Cnota jak zapałka

Niedawno przeczytałam stwierdzenie, że ta instytucja się skompromitowała. Hmm... po pierwsze, kto ją wymyślił? Ludzie! Poza tym to od nich zależy jak będą wyglądały ich relacje ze współmałżonkami - i vice versa. Instytucja małżeństwa "sama" się nie skompromitowała - to ludzie ją "skompromitowali" swoim postępowaniem.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 20:36   #208
sandritta17
Raczkowanie
 
Avatar sandritta17
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 32
Dot.: Cnota jak zapałka

Hehe... rozpisałabym się tu sporo, ale nie chce mi się xD Autorka tego wątku ma rację i ma poukładane w głowie Cieszę się, że są jeszcze dziewczyny myślące o swoim życiu i mające wizję swojej i wiedzące, że życie nie opiera się tylko na "JA+ON=W.N.M...". Owszem miłość jest bardzo ważna w życiu, ale nie samym chlebem człowiek żyje Jak się dziewczyna kiedyś ustatkuje i się zakocha to jej facet przynajmniej będzie bardzo szczęśliwy, że Ona należy Tylko do Niego, jeśli wiecie co mam na myśli ;> Ja mam 18 lat i mam zamiar ułożyć sobie życie, a co do 'pierwszego razu' to dopiero po ślubie Mocno trzymam się swoich zasad. Pozdrawiam
sandritta17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 23:39   #209
mayuri
Raczkowanie
 
Avatar mayuri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 36
Dot.: Cnota jak zapałka

W sumie to prywatna sprawa każdego człowieka, czy ma cnotę jeszcze, czy już jej nie ma. Takie pisanie o tym, że się poczeka, że się nie spieszy chyba do niczego nie prowadzi.Rozumiem, że autorka wątku może czuć się rozgoryczona reakcjami otoczenia, ale kto by się nimi przejmował - w końcu każdy trzyma ster swojego życia i to od niego zależy gdzie dopłynie. Z cnotą, czy bez... A czy to ważne, ważne że zgodnie z sobą.
__________________

mayuri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.