Brak poczucia bezpieczeństwa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-20, 15:43   #1
michal28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 15

Brak poczucia bezpieczeństwa


Cześć. Zarejestrowałem się aby poznać kobiecą opinię na temat mojego dylematu. Poznałem jakiś miesiąc temu kobietę, z którą świetnie się dogadujemy, mamy podobne hobby, jest atrakcyjna. Wszystko pasuje z wyjątkiem jednej kwesti, a dokładniej jej pracy. Na początku unikała tematu, ale w końcu powiedziała, że pracuje jako kasjerka. Chyba się tego wstydziła, ponieważ mam fajną pracę w branży IT nienajgorzej płatną. Dla mnie to żaden powód do wstydu pracować w sklepie, ale jednak w związku z tym mam pewne obawy. Nie wiem czy czułbym się w pełni bezpiecznie w takim sensie, że jednak w dzisiejszych czasach preferuję się partnerstwo i ja jak najbardziej jestem za partnerstwem, a tu mam odczucie, że to ja będę tym na którego barkach jest większa odpowiedzialność. Wszyscy znajomi podzielają moje obawy i doradzają, abym znalazł sobie osobę, która nie zarabia 1400 zł netto. Co będzie gdy kiedyś stracę pracę, a będziemy mieć dzieci? Czy kobieta da mi oparcie? Nie sądzę. Mam 28 lat i myślę już o rodzinie. Dodam jeszcze, że dziewczyna, bo tak chyba mogę już ją nazwać, jest po studiach humanistycznych, ale nie znalazla pracy w zawodzie. Co prawda szuka nadal czegoś lepszego, ale zmarnym skutkiem. Nie jest chętna do przekwalifikowania sie, bo studia, które studiowała były jej wymarzonymi. Co o tym myślicie? Warto to ciągnąć? Mam bardzo mieszane uczucia.
michal28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 15:51   #2
CookieSmile
Przyczajenie
 
Avatar CookieSmile
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 25
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

No wiesz co...przykro mi takie coś czytać. Najwyraźniej na tyle Cię zna, że mówiła to ze wstydem. Przykro mi, ale jako mężczyzna to Ty powinieneś zapewnić jej bezpieczeństwo i wspierać ją w poszukiwaniu lepszej pracy. Przecież jeszcze nie macie dzieci. Nie macie domu. Gdybym była Twoją kobietą i przeczytała to co napisałeś, odeszłabym. Niezłych masz znajomych, tak jeszcze dodam A więc skoro masz tak wielkie obawy, to znajdź sobie babkę, która zarabia nawet więcej od Ciebie. Ona zapewni Ci bezpieczeństwo i będziecie żyć długo i szczęśliwie.

Nie wiem, może ja jestem jakaś dziwna i inna, ale nie mogę zrozumieć Twojego toku myślenia.
__________________
To the world you may be just one person; but to one person you may be the world.
CookieSmile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 15:52   #3
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Jestem zdania, że każdy ma prawo wybierać partnera na podstawie takich kryteriów, jakie są dla niego ważne. Jeżeli dla Ciebie ważny jest status majątkowy partnerki, to masz prawo szukać takiej, która pod tym względem będzie Ci odpowiadać.

Gdybyś był kobietą i miał problem z facetem, który zarabia 1400 i nie ma ambicji na więcej, to usłyszałbyś, że to sygnał do ewakuacji, nie rozumiem, czemu w drugą stronę tak by to nie miało działać

Ja czułabym się niekomfortowo mając partnera który zarabia mało i nie chce tego zmienić. Czułabym się też niekomfortowo sama mając marną pracę bez perspektyw i partnera zarabiającego X więcej. Dążyłabym do zmian, i ty też masz do tego prawo.

Chociaż i tak myślę, że to troll który czeka na takie wypowiedzi, jak powyżej, żeby pokrzyczeć trochę o kobiecej hipokryzji
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 15:56   #4
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Ten jeden jedyny post daje do myślenia...
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 15:58   #5
michal28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 15
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Jestem zdania, że każdy ma prawo wybierać partnera na podstawie takich kryteriów, jakie są dla niego ważne. Jeżeli dla Ciebie ważny jest status majątkowy partnerki, to masz prawo szukać takiej, która pod tym względem będzie Ci odpowiadać.

Gdybyś był kobietą i miał problem z facetem, który zarabia 1400 i nie ma ambicji na więcej, to usłyszałbyś, że to sygnał do ewakuacji, nie rozumiem, czemu w drugą stronę tak by to nie miało działać

Ja czułabym się niekomfortowo mając partnera który zarabia mało i nie chce tego zmienić. Czułabym się też niekomfortowo sama mając marną pracę bez perspektyw i partnera zarabiającego X więcej. Dążyłabym do zmian, i ty też masz do tego prawo.

Chociaż i tak myślę, że to troll który czeka na takie wypowiedzi, jak powyżej, żeby pokrzyczeć trochę o kobiecej hipokryzji
Dzięki za zrozumienie, mam takie samo podejście jak Ty.

Nie, nie jestem trollem. Też uważam, że kobieta ma prawo do wyboru partnera pod względem jego zarobków, to chyba normalne.
michal28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 16:08   #6
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Nie wyobrażam sobie by miało mi przeszkadzać, że partner zarabia mało. Zwłaszcza jeśli to taka sytuacja, że cały czas szuka lepszej pracy. W końcu pracuje, a więc chęć do roboty jest i są ambicje by w przyszłości zarabiać więcej. Zresztą są zawody, w których się kroci nigdy nie zarobi.
Co do partnerstwa i związku- uważam, że jak się z kimś zakłada rodzinę to pieniądze są wspólne, są to pieniądze rodziny, a nie każdego oddzielnie i nie ma znaczenia czy podział procentowy udziału w dochodach to 50-50 czy 10-90. Jak jedno zarabia mało a drugie dużo to się odkłada na wypadek gdyby to zarabiające więcej straciło pracę, by było z czego żyć przez czas kiedy nie znajdzie się nowa praca.
Z drugiej strony każdy może mieć swoje kryteria doboru partnera. I jeśli dla kogoś różnica w zarobkach jest czymś nie do przyjęcia to nie można się zmuszać do związku, bo tylko wzajemne pretensje z tego wyjdą.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 17:09   #7
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Sprawa jest prosta - jeżeli w ogóle Ci to przyszło do głowy zostaw tą dziewczynę i nie marnuj jej czasu. Jeżeli byłbyś zakochany (jeśli tak w ogóle można powiedzieć po miesiącu) lub mocno zauroczony to nie miałoby to znaczenia dla Ciebie nawet jakby ta dziewczyna była bezrobotna. Ba, nawet byś pewnie spłacił za jakiś czas jej długi jakby miała.
Może i to lepiej dla tej dziewczyny, bo ja bym sobie nie życzyła takiego faceta jak Ty
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-20, 17:15   #8
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Wiesz co, chlopaczku. Zwracaj uwage na troche inne kryteria: czy ta dziewczyna jest madra, wartosciowa, poukladana, czy jest ciepla osoba, a nie na to ile ma w portfelu. Bo to w ostatecznym rozrachunku sie liczy. Pieniadze raz sa, a zaraz ich moze nie byc, i biada parze, ktora polaczyly miedzy innymi one. I jestem zdania, ze do pieniedzy mozna dojsc wspolnie, wlasnymi silami.

Mniej chlodnej kalkukacji, a wiecej serca i ludzkosci w tym wszystkim.

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Sprawa jest prosta - jeżeli w ogóle Ci to przyszło do głowy zostaw tą dziewczynę i nie marnuj jej czasu. Jeżeli byłbyś zakochany (jeśli tak w ogóle można powiedzieć po miesiącu) lub mocno zauroczony to nie miałoby to znaczenia dla Ciebie nawet jakby ta dziewczyna była bezrobotna. Ba, nawet byś pewnie spłacił za jakiś czas jej długi jakby miała.
Może i to lepiej dla tej dziewczyny, bo ja bym sobie nie życzyła takiego faceta jak Ty
Dokladnie. Marny chlopaczek

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2013-10-20 o 17:16
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 17:18   #9
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Cytat:
Napisane przez michal28 Pokaż wiadomość
Cześć. Zarejestrowałem się aby poznać kobiecą opinię na temat mojego dylematu. Poznałem jakiś miesiąc temu kobietę, z którą świetnie się dogadujemy, mamy podobne hobby, jest atrakcyjna. Wszystko pasuje z wyjątkiem jednej kwesti, a dokładniej jej pracy. Na początku unikała tematu, ale w końcu powiedziała, że pracuje jako kasjerka. Chyba się tego wstydziła, ponieważ mam fajną pracę w branży IT nienajgorzej płatną. Dla mnie to żaden powód do wstydu pracować w sklepie, ale jednak w związku z tym mam pewne obawy. Nie wiem czy czułbym się w pełni bezpiecznie w takim sensie, że jednak w dzisiejszych czasach preferuję się partnerstwo i ja jak najbardziej jestem za partnerstwem, a tu mam odczucie, że to ja będę tym na którego barkach jest większa odpowiedzialność. Wszyscy znajomi podzielają moje obawy i doradzają, abym znalazł sobie osobę, która nie zarabia 1400 zł netto. Co będzie gdy kiedyś stracę pracę, a będziemy mieć dzieci? Czy kobieta da mi oparcie? Nie sądzę. Mam 28 lat i myślę już o rodzinie. Dodam jeszcze, że dziewczyna, bo tak chyba mogę już ją nazwać, jest po studiach humanistycznych, ale nie znalazla pracy w zawodzie. Co prawda szuka nadal czegoś lepszego, ale zmarnym skutkiem. Nie jest chętna do przekwalifikowania sie, bo studia, które studiowała były jej wymarzonymi. Co o tym myślicie? Warto to ciągnąć? Mam bardzo mieszane uczucia.
zaraz, zaraz, a skąd ta pewność, że ona będzie w ogóle chciała się z tobą związać na stałe. taki pewien jesteś? Jak przejrzy na oczu to odpuści sobie ciebie. Ja np. nigdy nie związałabym sie z facetem IT.

Edytowane przez Marbella85
Czas edycji: 2013-10-20 o 17:19
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 17:26   #10
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 17:28   #11
Loorrdd
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 51
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Jeśli mi osobiście by zależało na dziewczynie, to związałbym się nawet z bezrobotną i starał się jej pomóc w znalezieniu jakiegoś etatu. Aczkolwiek, to za bardzo nie działa w drugą stronę. Pomimo dążenia kobiet to równouprawnienia, marne są szanse, aby dziewczyna związała się facetem bezrobotnym. Nawet był tu wątek dziewczyny, która pisała, że jej chłopak pracuję za minimalną krajową, i określiła go jako nieudacznik. Większość tu dziewczyn podzieliła opinię autorki, i doradzała, że powinna zakończyć tę relację. Suma sumarum jeszcze istnieją kobiety przekonane do stwierdzenia, iż to na mężczyźnie spoczywa obowiązek utrzymania rodziny.
Loorrdd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-20, 17:39   #12
michal28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 15
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Cytat:
Napisane przez Loorrdd Pokaż wiadomość
Jeśli mi osobiście by zależało na dziewczynie, to związałbym się nawet z bezrobotną i starał się jej pomóc w znalezieniu jakiegoś etatu. Aczkolwiek, to za bardzo nie działa w drugą stronę. Pomimo dążenia kobiet to równouprawnienia, marne są szanse, aby dziewczyna związała się facetem bezrobotnym. Nawet był tu wątek dziewczyny, która pisała, że jej chłopak pracuję za minimalną krajową, i określiła go jako nieudacznik. Większość tu dziewczyn podzieliła opinię autorki, i doradzała, że powinna zakończyć tę relację. Suma sumarum jeszcze istnieją kobiety przekonane do stwierdzenia, iż to na mężczyźnie spoczywa obowiązek utrzymania rodziny.
Wiesz, ja jestem zdania, że każdy powinien wnosić do związku tyle samo, więc w ogóle nie dziwie się kobietom, które uważają, że facet mało zarabia skoro same bardzo dużo wnoszą do związku. Rozumiem, że kobieta będzie matką, z dzieckiem ktoś będzie musiał być i wtedy przeniesienie odpowiedzialności na mężczyznę jest w porządku, ale co potem? Ciągle prace za prawie minimalną w sklepie? Chyba można wymagać od kobiety trochę więcej, a mnie przeraża perspektywa takiej pracy potencjalnej małżonki tym bardziej przez dłuższy czas. Tak jak już pisałem mnie również może powinąć się noga kiedyś, mogą być zwolnienia, kryzys w branży i co wtedy? Kobieta będzie dla mnie podporą?

Lazada, dużo do myślenia dała mi Twoja wypowiedź, pomału powątpiewam czy chcę z nią być, jednak finanse to ważna kwestia w związku chociaż trudno mi podjąć decyzję z tego względu, że w innych aspektach wszystko gra.
michal28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 17:47   #13
Loorrdd
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 51
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Akurat tamta dziewczyna chłopaka, który zarabiał minimalną, była osobą bezrobotna studiującą. I wątpię, że jak tobie się powinie noga, to twoja dziewczyna ci pomoże, raczej poszuka kogoś bardziej zaradnego, a ty zostaniesz nazwany nieudacznikiem.
Loorrdd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 17:48   #14
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Cytat:
Napisane przez michal28 Pokaż wiadomość
Wiesz, ja jestem zdania, że każdy powinien wnosić do związku tyle samo, więc w ogóle nie dziwie się kobietom, które uważają, że facet mało zarabia skoro same bardzo dużo wnoszą do związku. Rozumiem, że kobieta będzie matką, z dzieckiem ktoś będzie musiał być i wtedy przeniesienie odpowiedzialności na mężczyznę jest w porządku, ale co potem? Ciągle prace za prawie minimalną w sklepie? Chyba można wymagać od kobiety trochę więcej, a mnie przeraża perspektywa takiej pracy potencjalnej małżonki tym bardziej przez dłuższy czas. Tak jak już pisałem mnie również może powinąć się noga kiedyś, mogą być zwolnienia, kryzys w branży i co wtedy? Kobieta będzie dla mnie podporą?

Lazada, dużo do myślenia dała mi Twoja wypowiedź, pomału powątpiewam czy chcę z nią być, jednak finanse to ważna kwestia w związku chociaż trudno mi podjąć decyzję z tego względu, że w innych aspektach wszystko gra.
Ale tej Twojej "businesswoman", ktorej szukasz tez, wyobraz sobie, moze sie noga podwinac i moze skonczyc na kasie, i co wtedy? Dlatego pisze: w zyciu jest roznie i na nic gwarancji nie ma. Dla mnie najwazniejsza po milosci, a własciwie z nia wspolistniejaca, jest przyjazn. W zwiazku najistotniejsze jest, by moglo sie polegac na drugiej osobie. By bylo o czym ze soba rozmawiac. Pieniadze zawsze mozna zarobic, zwlaszcza gdy sie ma sile przebicia. One się moga takze w kazdej chwili skonczyc i wtedy biada zwiazkowi, ktory nie ma glebszego spoiwa.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2013-10-20 o 17:49
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 17:49   #15
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Sprawa jest prosta - jeżeli w ogóle Ci to przyszło do głowy zostaw tą dziewczynę i nie marnuj jej czasu. Jeżeli byłbyś zakochany (jeśli tak w ogóle można powiedzieć po miesiącu) lub mocno zauroczony to nie miałoby to znaczenia dla Ciebie nawet jakby ta dziewczyna była bezrobotna. Ba, nawet byś pewnie spłacił za jakiś czas jej długi jakby miała.
Może i to lepiej dla tej dziewczyny, bo ja bym sobie nie życzyła takiego faceta jak Ty
Lepiej bym tego nie ujela
Dodam od siebie jeszcze to,ze nie tam jest dostatek ,gdzie duzo sie zarabia ale tez i przede wszystkim tam gdzie madrze sie gospodaruje.Mowie o umiejetnosci wydawania pieniedzy,planowania wydatkow,niejednokrotnie tez odmawiania(np.kolejnej zbednej pary butow) jak i rowniez oszczednosci .
A jesli stracilbys prace i jestes zaradny zyciowo to znajdziesz ja szybko jesli nie to troche pozniej.Po prostu.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 17:49   #16
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;43351887]Wiesz co, chlopaczku. Zwracaj uwage na troche inne kryteria: czy ta dziewczyna jest madra, wartosciowa, poukladana, czy jest ciepla osoba, a nie na to ile ma w portfelu. Bo to w ostatecznym rozrachunku sie liczy. Pieniadze raz sa, a zaraz ich moze nie byc, i biada parze, ktora polaczyly miedzy innymi one. I jestem zdania, ze do pieniedzy mozna dojsc wspolnie, wlasnymi silami.

Mniej chlodnej kalkukacji, a wiecej serca i ludzkosci w tym wszystkim.[/QUOTE]
Od kiedy zwracanie uwagi na stan majatkowy potencjalnego partnera to chlodna kalkulacja wykluczajaca mozliwosc posiadania uczuc do tej osoby?
Nie mowimy o sytuacji kiedy ktos probuje wyjsc za osobe bogata, zeby sobie ulatwic zycie. Mowimy o sytuacji, w ktorej ktos ma realne obawy zwiazane z roznica zamoznosci, m.in. dlatego, ze chce zalozyc wkrotce rodzine.

Ja nie potrafilabym byc z kims kto zarabia duzo mniej ode mnie (nie mowie przy tym oczywiscie o sytuacji tymczasowej kiedy ktos zmienia prace itp).
Roznice w stosuku do pieniedzy moga byc uciazliwe. Ja mam podejscie takie, jakie mam, zyje na pewnym poziomie i chce byc z osoba podobna do mnie pod tym wzgledem. Chce byc z kims z kim moge wyjsc do dobrej restauracji, pojechac na wakacje i zatrzymac sie w dobrym hotelu, chce byc z kims dla kogo nie bedzie dziwna rzecza kupienie przeze mnie drogiej torebki, chce byc z kims z kim wiem, ze wspolnie bede mogla dzieciom zagwarantowac dobre ubrania, wakacje, zajecia dodatkowe itp. itd.
Nie widze nic zlego w zwiazkach gdzie pieniedzy jest mniej, ale ja sama chce zyc z kims kto ma podobne podejscie i mozliwosci do moich.
Dzieki milosci nie przeskocze problemow wiazacych sie ze zdecydowanie rozna sytuacja finansowa, tak samo jak dzieki milosci nie przeskocze poblemu kiepskiego seksu. I nie oznacza to bynajmniej, ze pieniadze to jedyne co jest dla mnie wazne - ot, to jeden z czynnikow i tyle.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 17:51   #17
Loorrdd
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 51
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Ja osobiście bym ci doradzał postępowanie zgodne z uczuciami. Jeśli stracisz pracę na dłuższy czas, to każda cię zostawi. Żadna nie będzie z bezrobotnym facetem, czy zarabiającym minimum krajowe przez długie miesiące czy lata.
Loorrdd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 17:51   #18
K1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 804
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Ciekawe jest to co napisałeś, że każdy powinien wnosić do związku tyle samo. Ja mam wyremontowane mieszkanie własnościowe, bez kredytów, czy to oznacza, że mój facet też ma mieć mieszkanie, albo równowartość na koncie? Sytuacja oczywiście trochę inna, ale nie rozumiem takiego dzielenia pół na pół.
W każdym razie, jeśli sprawa finansów jest dla Ciebie taka istotna, faktycznie daj sobie z dziewczyną spokój. Przynajmniej nie zrobisz jej niepotrzebnych nadziei.
K1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 17:52   #19
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-20, 17:54   #20
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Cytat:
Napisane przez michal28 Pokaż wiadomość
Wiesz, ja jestem zdania, że każdy powinien wnosić do związku tyle samo.

Lazada, dużo do myślenia dała mi Twoja wypowiedź, pomału powątpiewam czy chcę z nią być, jednak finanse to ważna kwestia w związku chociaż trudno mi podjąć decyzję z tego względu, że w innych aspektach wszystko gra.
Nie da się wnieść tyle samo, może urodzisz dziecko? poza tym to by było chore, bo jak wycenić czyjeś starania, pewność, że możemy na kogoś liczyć? pewne rzeczy są bezcenne.
Pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze. Być może to jest wartościowa dziewczyna i będziesz potem żałował jak ją zostawisz. Pewnie dostrzeżesz to dopiero jak już będziesz się spotykał z inną, zarabiającą na tym samym poziomie co Ty.
Poza tym jeśli naprawdę byś myślał o założeniu rodziny z tą dziewczyną to pomyśl jak jej pomóc, a nie czy ja zostawić! Sądzę, że nawet nie spróbowałeś. Możesz jej pomóc szukać pracy - być może popełnia jakieś błędy, skoro dobrze zarabiasz może byś np. pomógł jej otworzyć własną działalność? No nie wiem, wariantów jest dużo, ale na pewno trzeba chcieć, a nie poddawać się już na samym początku. Z tego co widzę, oboje jesteście młodzi, dziewczyna pewnie na początku swojej drogi zawodowej miała mniej szczęścia niż Ty, ale to jej chyba nie skreśla. Gorzej jak ona rozwinie skrzydła, będzie zarabiała więcej niż Ty, i co wtedy?

podałeś kwotę zarobków dziewczyny 1400 netto, a Ty ile zarabiasz? bo my się tutaj produkujemy, a nawet nie wiadomo jak duża jest ta dysproporcja.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"

Edytowane przez lazada
Czas edycji: 2013-10-20 o 18:01
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 17:57   #21
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Cytat:
Napisane przez michal28 Pokaż wiadomość
Wiesz, ja jestem zdania, że każdy powinien wnosić do związku tyle samo, więc w ogóle nie dziwie się kobietom, które uważają, że facet mało zarabia skoro same bardzo dużo wnoszą do związku. Rozumiem, że kobieta będzie matką, z dzieckiem ktoś będzie musiał być i wtedy przeniesienie odpowiedzialności na mężczyznę jest w porządku, ale co potem? Ciągle prace za prawie minimalną w sklepie? Chyba można wymagać od kobiety trochę więcej, a mnie przeraża perspektywa takiej pracy potencjalnej małżonki tym bardziej przez dłuższy czas. Tak jak już pisałem mnie również może powinąć się noga kiedyś, mogą być zwolnienia, kryzys w branży i co wtedy? Kobieta będzie dla mnie podporą?

Lazada, dużo do myślenia dała mi Twoja wypowiedź, pomału powątpiewam czy chcę z nią być, jednak finanse to ważna kwestia w związku chociaż trudno mi podjąć decyzję z tego względu, że w innych aspektach wszystko gra.
Żyję w związku z dużą dysproporcją zarobków i moi rodzice też w takim związku żyją. Nikt nikomu niczego nie wypomina. Na wypadek utraty racy się odkłada (jak ktoś dużo zarabia to raczej po utracie pracy da radę znaleźć we w miarę rozsądnym czasie następną). Nie wyobrażam sobie by zarobki miały być przeszkodą do bycia w związku z osobą, którą się kocha i z którą chce się założyć rodzinę. Ale ja to staroświecka, bo dla mnie związek to jest wspólnota. I jakbym ja zarabiała dużo to ja bym partnerowi fundowała wakacje i ciuchy bo do tego jest związek by iść przez życie razem.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 17:58   #22
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 18:01   #23
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Od kiedy zwracanie uwagi na stan majatkowy potencjalnego partnera to chlodna kalkulacja wykluczajaca mozliwosc posiadania uczuc do tej osoby?
Nie mowimy o sytuacji kiedy ktos probuje wyjsc za osobe bogata, zeby sobie ulatwic zycie. Mowimy o sytuacji, w ktorej ktos ma realne obawy zwiazane z roznica zamoznosci, m.in. dlatego, ze chce zalozyc wkrotce rodzine.

Ja nie potrafilabym byc z kims kto zarabia duzo mniej ode mnie (nie mowie przy tym oczywiscie o sytuacji tymczasowej kiedy ktos zmienia prace itp).
Roznice w stosuku do pieniedzy moga byc uciazliwe. Ja mam podejscie takie, jakie mam, zyje na pewnym poziomie i chce byc z osoba podobna do mnie pod tym wzgledem. Chce byc z kims z kim moge wyjsc do dobrej restauracji, pojechac na wakacje i zatrzymac sie w dobrym hotelu, chce byc z kims dla kogo nie bedzie dziwna rzecza kupienie przeze mnie drogiej torebki, chce byc z kims z kim wiem, ze wspolnie bede mogla dzieciom zagwarantowac dobre ubrania, wakacje, zajecia dodatkowe itp. itd.
Nie widze nic zlego w zwiazkach gdzie pieniedzy jest mniej, ale ja sama chce zyc z kims kto ma podobne podejscie i mozliwosci do moich.
Dzieki milosci nie przeskocze problemow wiazacych sie ze zdecydowanie rozna sytuacja finansowa, tak samo jak dzieki milosci nie przeskocze poblemu kiepskiego seksu. I nie oznacza to bynajmniej, ze pieniadze to jedyne co jest dla mnie wazne - ot, to jeden z czynnikow i tyle.
Tak, dla mnie jest to chlodna kalkulacja. Bo to nie tak, ze dziewczyna nie robi NIC, nic nie osiagnela i pierdzi w stolek, a ma studia wyzsze i w dodatku ciagle szuka lepszej pracy. Nie jej wina, ze mieszka w kraju, ktory nie daje zadnych mozliwosci. Jej sytuacja sie moze jednak lada moment zmienic. Ona 1400 (dodam: tymczasowo), on 2,5 tysiaca i mozna zyc. Jezeli tylko jest miedzy nimi zrozumienie, tematy do rozmowy i czuc, ze to wlasnie TA wlasciwa osoba i jedynym powodem jest to, ze zarabia o ten tysiac mniej niz powinna na dzien dzisiejszy, to tak, to jest chlodna kalkulacja.

---------- Dopisano o 18:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Durne porownanie, bo nie o kims takim jest ten watek.

Zgadzam sie z Lazada w tym watku.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2013-10-20 o 18:02
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 18:03   #24
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

kurde i gdzie ja teraz znajdę faceta, który tak jak ja wniesie pół miliona w posagu?
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 18:08   #25
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 18:08   #26
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Wszystko przekręciłaś więc nie powinnam Ci w ogóle odpowiadać, odniosę się więc do mojej poprzedniej wypowiedzi bo widzę, że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Autor wątku napisał, że jego dziewczyna szuka innej pracy, a poza tym nie pierdzi w stołek całymi dniami, tylko ciężko pracuje.
Jeśli facet by był bezrobotny, ale ambitny i by próbował to zmienić to nie, nie przeszkadzałoby mi to. Jeśli bym mogła pomogłabym mu finansowo jeśli planowałabym z nim założenie rodziny.
Wyobraź sobie, że możesz wyjść za faceta bardzo dobrze sytuowanego np. z własną świetnie prosperującą firmą. Za x lat, może się to zmienić, firma może upaść itd. i co wtedy? od razu biegniesz zanieść do sądu papiery rozwodowe?
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 18:09   #27
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

nie to taki "hłyt marketingowy". Chodziło o pół miliona puszek na sprzedaż do skupu złomu
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 18:15   #28
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;43352413]Tak, dla mnie jest to chlodna kalkulacja. Bo to nie tak, ze dziewczyna nie robi NIC, nic nie osiagnela i pierdzi w stolek, a ma studia wyzsze i w dodatku ciagle szuka lepszej pracy. Nie jej wina, ze mieszka w kraju, ktory nie daje zadnych mozliwosci. Jej sytuacja sie moze jednak lada moment zmienic. Ona 1400 (dodam: tymczasowo), on 2,5 tysiaca i mozna zyc. Jezeli tylko jest miedzy nimi zrozumienie, tematy do rozmowy i czuc, ze to wlasnie TA wlasciwa osoba i jedynym powodem jest to, ze zarabia o tej tysiac mniej niz powinna na dzien dzisiejszy, to tak, to jest chlodna kalkulacja.[/QUOTE]
Zacznijmy od tego, ze watpie, zeby rozchodzilo sie o tysiac zlotych roznicy.
Po drugie, jedyne co wiemy o dziewczynie i jej pracy, to ze skonczyla studia humanistyczne i nie moze znalezc nic w zawodzie, a przekwalifikowac sie nie chce - tu nie ma podstaw, zeby sadzic, ze dziewczyna robi wszystko zeby zmienic swoja sytuacje, wysylanie od czasu do czasu CV, zeby moc powiedziec "przeciez szukam lepszej pracy" jednak zwykle nie jest wystarczajace.
Z calym szacunkiem, skonczenie byle studiow humanistycznych to zadne wielkie osiagniecie. To moze co najwyzej byc start dla kogos kto dokladnie wie co chce w zyciu robic i do czego takie studia wykorzystac (czyli dla znikomej czesci studentow studiow tego typu) albo sposob na rozwiniecie wlasnych zainteresowan.
A Polska daje wbrew pozorom calkiem wiele mozliwosci rozwoju, tylko trzeba ruszyc glowa i pomyslec w ktora strone pojsc i jak zadbac o to, zeby miec prace, a nie konczyc pierwsze lepsze studia i liczyc na to, ze praca spadnie z nieba.
Nie twierdze, ze dziewczyna pracy nie znajdzie, ale z tego, co czytam wynika, ze to raczej kwestia szczescia.

Poza tym mowisz "mozna zyc". Widzisz, ja np. mam inne oczekiwania od zycia. Ja chce zyc na wzglednie chociaz wysokim poziomie, a nie po prostu "zyc". I naprawde, naprawde nie widze w tym nic zlego.
Nie potrafilabym oprzec zwiazku tylko na tym, ze swietnie nam sie rozmawia na trudne tematy i mamy swoje zrozumienie. Nie wyobrazam sobie zwiazku bez tego, ale jednak wspolne zycie z kims to tez inne sprawy.
Nie probuje powiedziec Ci, ze nie masz ambicji albo ze masz zanizone oczekiwania od zycia - dlaczego wiec Ty mowisz mi, ze moje relacje z potencjalnym partnerem opieraja sie na chlodnej kalkulacji? Ot, najwyrazniej mamy rozne oczekiwania i tyle. Dlaczego mialoby to jednak oznaczac, ze ktoras z nas stworzy zimny zwiazek bez milosci? Ja sie staram zrozumiec Twoje podejscie i Twoj punkt widzenia i go szanuje, czemu Ty nie jestes w stanie zaakceptowac, ze ktos moze byc dobrym czlowiekiem majac inne oczekiwania od zwiazku?
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 18:20   #29
Manja25
Rozeznanie
 
Avatar Manja25
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 658
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Jeśli już teraz po miesiącu znajomości (bycia razem) niskie zarobki dziewczyny są dla Ciebie powodem do obaw, to rzeczywiście posłuchaj znajomych i znajdź kogoś, kto będzie odpowiadać Twoim kryteriom- w tym przypadku finansowym
Ja od siebie mogę powiedzieć, iż byłam w bardzo podobnej sytuacji- ale z tej drugiej strony. Dwa lata temu mój związek rozpadł się między innymi z powodów finansowych. Ówczesny chłopak- bardzo dobrze zarabiający w branży IT (coś może w tym jest ) nie potrafił zrozumieć, że zaraz po obronie nie znalazłam bardzo dobrze płatnej pracy. ( też skończyłam kierunek raczej humanistyczny) Nie miałam żadnego wsparcia w nim, moja samoocena została nadszarpnięta. Dlatego lepiej dla tej dziewczyny jeśli po prostu znajdzie sobie kogoś ,kto dostrzeże w niej inne wartościowe cechy a nie tylko cyferki na koncie bankowym.
Dodam, że obecnie jestem w związku z kimś kto zarabia więcej i ani razu mój partner nie dał mi odczuć, że jest to jakiś problem czy też granica nie do przeskoczenia. A tamten eks, z tego co wiem od naszego rozstania jest nadal sam- widocznie nie znalazł odpowiedniej kandydatki o podobnej zawartości portfela
__________________
Dajcie czasowi czas...
Manja25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 18:21   #30
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Brak poczucia bezpieczeństwa

Masz, chłopie, jeden tylko problem: nie rozumiesz słowa "partnerstwo".
madana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-03 20:10:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:29.