Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-09, 10:59   #511
Dionizja
Przyczajenie
 
Avatar Dionizja
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Kończę już 3 miesiąc z Ringiem i muszę podsumować, że jestem bardzo zadowolona. Nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, ani jego obecności, nie wypada i wyraźnie odczuwam działanie mniejszej dawki hormonów, bo libido wróciło, nie jest może ogromne, ale w ogóle jest, a po 2 latach tabletek już całkiem go nie było.

Może tylko czasem jakieś wypryski się pojawiają, ale uważam, że to właśnie efekt mniejszej dawki hormonów, bo przecież tabletki mimo całych skutków ubocznych, to poprawiają cerę.

Oczywiście pewnie nie dla każdej dziewczyny są dobre, ale ja mnie są super i cieszę się, że nie muszę się jeszcze decydować na spiralę przez spadek libido. Mam nadzieję że pozytywny efekt utrzyma się na lata
Dionizja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-11, 10:25   #512
agata63
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, pomocy !
Stosuję nuvaring już od prawie roku, jednak wyrzuciłam ulotkę i nie mam nowego opakowania <głupek> a potrzebna jest mi informacja, czy i jak można przyspieszyć okres za pomocą krążka.
Zaplanowałam sobie urlop od poniedziałku(20.07) i to jedyny termin, kiedy mogę wyrwać się na wakacje, a tu akurat wypada mi okres...
Coś mi się kojarzy, z tego, co kiedyś czytałam, że można od razu rozpocząć nowe opakowanie, ale to mi nie odpowiada, ponieważ pojawiają się jakieś niespodziewane plamienia... Wolałabym przesunąć go o tydzień wcześniej (tzn. zamiast w przyszłą niedzielę wyjąć krążek w ten weekend)
czy któraś z Was przesuwała okres za pomocą krążka? albo dysponuje ulotką i mogłaby zerknąć?
będę wdzięczna !
pozdrawiam i czekam
agata63 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 15:39   #513
The High Priestess26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 59
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

ja też jestem zadowolona - migreny są o wiele mniejsze. mam tylko problemy z aplikacją - zawsze w pierwszym dniu, niezależnie od tego, jak głęboko bym go nie włożyła, krążek wypada, a po kilku aplikacjach wszystko mnie boli. dopasowuje się do ciała dopiero w drugim dniu. raz martwiłam się już w jaki sposób zdołam przechodzić w nim 3 tygodnie, skoro nawet w nocy budziłam się z bólem, bo był już prawie zupełnie wysunięty
The High Priestess26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 22:59   #514
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez saitam Pokaż wiadomość
Mam problem za 2 tygodnie będę zakładała pierwszy "krążek" robię to w pierwszy dzień miesiączki, jak wygląda równoczesne stosowanie tamponów ?bardzo proszę o odpowiedz .Jadę na akację i nie ma szans na używanie podpasek pozdrawiam E
Zwykle, z tego co czytam u dziewczyn, i co bylo u mnie wyglada to tak: wkladasz krazek - okres zanika Ale jakby Ci sie tak nie stalo, to spokojnie zmieszcza sie oba razem. U mnie przynajmniej to dziala.

---------- Dopisano o 23:59 ---------- Poprzedni post napisano o 23:45 ----------

Cytat:
Napisane przez agata63 Pokaż wiadomość
czy któraś z Was przesuwała okres za pomocą krążka? albo dysponuje ulotką i mogłaby zerknąć?
będę wdzięczna !
pozdrawiam i czekam
Ulotki kurcze juz tez nie mam, ale jak wpiszesz w googla to na bank po angielsku znajdziesz, a moze juz jest polska. Ja jak probowalam wlozyc krazek za krazkiem to faktycznie mialam plamienia, ale doczytalam w ulotce ze NR moze zostac w pochwie tydzien dluzej, i tak sprobowalam zrobic, i faktycznie wszystko bylo ok. Robilam tak juz dwa razy! Jak inaczej, znaczy czy mozna wyciagac wczesniej to nie wiem... pozdrawiam.
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 09:55   #515
Andzia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 59
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez agata63 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomocy !
Stosuję nuvaring już od prawie roku, jednak wyrzuciłam ulotkę i nie mam nowego opakowania <głupek> a potrzebna jest mi informacja, czy i jak można przyspieszyć okres za pomocą krążka.
Zaplanowałam sobie urlop od poniedziałku(20.07) i to jedyny termin, kiedy mogę wyrwać się na wakacje, a tu akurat wypada mi okres...
Coś mi się kojarzy, z tego, co kiedyś czytałam, że można od razu rozpocząć nowe opakowanie, ale to mi nie odpowiada, ponieważ pojawiają się jakieś niespodziewane plamienia... Wolałabym przesunąć go o tydzień wcześniej (tzn. zamiast w przyszłą niedzielę wyjąć krążek w ten weekend)
czy któraś z Was przesuwała okres za pomocą krążka? albo dysponuje ulotką i mogłaby zerknąć?
będę wdzięczna !
pozdrawiam i czekam
Witaj, znalazłam u siebie ulotkę. Dokładnie przepiszę co jest tutaj napisane w związku z chęcią przyspieszenia miesiączki. Postępowanie w razie zmiany dnia występowania krwawienia. Jeśli stosuje się Nuvaring zgodnie z zaleceniami, miesiączki (krwawienie z odstawienia) będę się zaczynać w czasie tygodniowej przerwy w stosowaniu Nuvaring. Jeśli pacjentka chce, aby krwawienie z odstawienia zaczynało się w innym dniu, może skrócić przerwę w stosowaniu Nuvaring (ale nie wydłużyc!!!!!). Na przykład: jeśli przerwa w stsosowaniu Nuvaring zaczyna się w piątek, a pacjentka chce zamienic ten dzień na na wtorek (3dni wcześniej), powinna założyc nowy NUvaring 3 dni wcześniej niż zwykle. Jeśli znacznie skróci przerwę w stosowaniu Nuvaring (na przykład do 3 dni lub krócej), w tym czasie krwawienie z odstawienia może nie wystąpic wcale. W czasie stosowania Nuvaring może wystąpic plamienie (pojedyncze krople krwi) lub krwawienie międzymiesiączkowe. Jeśli pacjentka dokładnie nie wie, jak postępowac, powinna poprosic o poradę lekarza.
Andzia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 13:01   #516
elle_woods
Raczkowanie
 
Avatar elle_woods
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 68
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Nuva Ring stosuję od lutego (7 opakowań). Wcześniej używałam Cilest, zaczęłam tyć, po odstawieniu schudłam więc poprosiłam gina o jakąś małą dawkę hormonów, polecił NR.
Niestety, już po 2 miesiącach przytyłam, więcej niż po Cileście. Jednak wiem że nowej terapii hormonalnej nie należy odrzucać za wcześnie - więc wykupiłam wszytskie recepty. Po pół roku jest to samo - moje piersi z dużego C urosły do chba mega D lub E, mam na nich straszne rozstępy czerwone, stało się to ok. miesiąca temu w ciągu chyba ok. tygodnia
Jem dietetycznie, ok, 1200 kalorii dziennie, nie jem słodyczy, chleba, ziemniaków itd już od dawna, nie piję napojów słodzonych. Niestety nie mogę ćwiczyć, bo miałąm wypadek samochodowy w listopadzie i póki co siłownia / aerobik są niewskazane ze względu na połamane nogi i kolana. Z tego samego względu nie wolno mi tyć bo będę mieć problemy z chodzeniem

Strasznie jestem zawiedziona tym NR, bo liczyłam że skutki uboczne nie będa takie wyraźne
Jeśli chodzi o sposób aplikacji i libido, to nie mam zastrzeżeń, rzy czym moje libido zawsze było aż za wysokie nawet jak brałąm Cilest parę lat.

Dziewczyny, proszę o radę. Zastanawiam się, czy jest jeszcze jakiś system który w większości przypadków nie powoduje tycia? Czytałam coś o Yaz, ale w sumie w przypadku hormonów w wiekszości jest to metoda prób i błędów, trzeba spróbować zeby sie dowiedzieć jak organizm reaguje.
A ta spirala dla nierodzących - czy ona zawiera hormony? A jeśli tak, to czy takie jak w większości tabletek?

Mój prtner już nawet sam proponuje zestaw prezerwatywa plus globulka, bo widzi że moje kompleksy na tle wagi odbijają się mocno na moim nastroju.

Macie jakiś pomysł, czym mogłabym zastąpić NR? (który nota bene serdecznie polecam ze względu na wygodę stosowania i brak obciążania wątroby)

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

marta
elle_woods jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 10:00   #517
Dionizja
Przyczajenie
 
Avatar Dionizja
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Prezerwatywy i globulki nie polecam, nic nie będziesz czuła, globulka pęcznieje w środku i powoduje chlupanie, do tego prezerwatywa... trudno o doznania, z resztą możesz spróbować, ja spróbowałam raz i uznałam, że to nie ma sensu i zdecydowałam się na spiralę, ma pewne wady, ale w takiej sytuacji jest jedynym rozwiązaniem (choć teraz używam ringa, ale spiralę miałam już 2 razy).
Dionizja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-16, 11:55   #518
elle_woods
Raczkowanie
 
Avatar elle_woods
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 68
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dionizja Pokaż wiadomość
Prezerwatywy i globulki nie polecam, nic nie będziesz czuła, globulka pęcznieje w środku i powoduje chlupanie, do tego prezerwatywa... trudno o doznania, z resztą możesz spróbować, ja spróbowałam raz i uznałam, że to nie ma sensu i zdecydowałam się na spiralę, ma pewne wady, ale w takiej sytuacji jest jedynym rozwiązaniem (choć teraz używam ringa, ale spiralę miałam już 2 razy).
Dionizja,

dzięki za odp. Powiedz, czy rodziłaś już? Bo wiem że u niektórych ginekologów jest problem z zakładaniem spirali nieródkom....

A kombinacja globulka + prezerwatywa wiem że jest totalnym zniechęceniem do seksu. W końcu antykoncepcja może przestać być potrzebna
elle_woods jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 20:37   #519
erina22
Raczkowanie
 
Avatar erina22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 169
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie oczekuję, że zrobi ze mnie nimfomankę (), ale chciałabym powrotu do normalności, gyż Yasmin po porstu zabił moje libido.


jak to przeczytałam od razu zrobiło mi się lżej na duchu. Moje libido również jest zerowe. Ja swój NR wypróbuje za ok 2 tyg. Już nie mogę się doczekać.


I jeszcze prośba do Wrocławianek. Gdzie najtaniej można dostać NR??
Piszcie adresy aptek i ceny. Ja spytałam W aptece bankowej na Pl. Legionów - 58,50 zł
erina22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 10:08   #520
Dionizja
Przyczajenie
 
Avatar Dionizja
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez elle_woods Pokaż wiadomość
Dionizja,

dzięki za odp. Powiedz, czy rodziłaś już? Bo wiem że u niektórych ginekologów jest problem z zakładaniem spirali nieródkom....

A kombinacja globulka + prezerwatywa wiem że jest totalnym zniechęceniem do seksu. W końcu antykoncepcja może przestać być potrzebna
Nie, nie rodziłam wcześniej. Nie każdy ginekolog robi z tego problem, ja trafiłam na dwóch bardzo fajnych ginekologów (jeden męski, drugi żeński ) co traktowali to normalnie.
Dionizja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 21:22   #521
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez erina22 Pokaż wiadomość
I jeszcze prośba do Wrocławianek. Gdzie najtaniej można dostać NR??
Piszcie adresy aptek i ceny. Ja spytałam W aptece bankowej na Pl. Legionów - 58,50 zł
Ja wlasnie tez mam z tym problem, kiedys bylo taniej w takiej aptece na Gaju, ale juz dawno tam nie bylam, a jakos nikt tego nie potwierdzil, to od jakiegos czasu zamawialam z ☠☠☠☠☠☠☠. Nie chce tu robic gratis reklamy tej aptece, ale to latwe, i jak dotad najtansze. No i wyprobowane. Poza tym nie wymaga duzo zachodu (znaczy chodzenia i szukania). Moze sprobuj tam, a przesla Ci do apteki, ktorej bedziesz chciala. Pozdrawiam!

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

Cytat:
Napisane przez elle_woods Pokaż wiadomość

Czytałam coś o Yaz, ale w sumie w przypadku hormonów w wiekszości jest to metoda prób i błędów, trzeba spróbować zeby sie dowiedzieć jak organizm reaguje.
A ta spirala dla nierodzących - czy ona zawiera hormony? A jeśli tak, to czy takie jak w większości tabletek?

Mój prtner już nawet sam proponuje zestaw prezerwatywa plus globulka, bo widzi że moje kompleksy na tle wagi odbijają się mocno na moim nastroju.
No wlasnie, z tego co widac, to zle reagujesz na hormony, a yaz, oprocz wygodnej aplikacji niewiele sie roznia od tych, co juz sa na rynku. Ja sie na spiralkach nie znam, ale z tego co wiem, to chyba sa dwa rodzaje - z hormonami i bez. Mozesz zaaplikowac sobie te bez...
A system globulka plus prezerwatywa nie jest zly, o ile nie masz nadmiernej wilgotnosc w czasie stosunku, bo jak masz, to doznania faktycznie dosyc sie rozmywaja.
naily jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-20, 10:08   #522
erina22
Raczkowanie
 
Avatar erina22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 169
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

[QUOTE=naily;13327555]Ja wlasnie tez mam z tym problem, kiedys bylo taniej w takiej aptece na Gaju, ale juz dawno tam nie bylam, a jakos nikt tego nie potwierdzil, to od jakiegos czasu zamawialam z ☠☠☠☠☠☠☠. Nie chce tu robic gratis reklamy tej aptece, ale to latwe, i jak dotad najtansze. No i wyprobowane. Poza tym nie wymaga duzo zachodu (znaczy chodzenia i szukania). Moze sprobuj tam, a przesla Ci do apteki, ktorej bedziesz chciala. Pozdrawiam!

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------


Wielkie dzięki , sprawdziłam tę stronkę i chyba rzeczywiście będę z niej zamawiała. Pozdrawiam
erina22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 10:58   #523
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Gdyby ktoś był zainteresowany, to w Warszawie w aptece na Śliskiej (przy Interconti) Nuvaring kosztuje 44 złote Taniej nie zdarzyło mi się kupić...
A swoją drogą - super te krążki, mojemu facetowi na początku przeszkadzały, musiałam wyjmować wiadomo-kiedy ale teraz mówi, że go w ogóle nie czuje Moje samopoczucie też ok, waga ta sama, okres trwa dwa dni, buźka gładka (pryszcz od czasu do czasu wyskoczy, ale w porównaniu z tym, co miałam przez ostatnie dwa lata, to absolutna bajka). No i pamiętać nie trzeba codziennie - dla mnie bomba!
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 18:12   #524
zet666
Przyczajenie
 
Avatar zet666
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 6
Question Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyki ja już nie mam siły do Yasminelle - mam jakas masakre ze skórą, tak mnie wszystko swędzi, ze zadrapuje sie na smierc, sino-czerwone krosty na nogach, bąble na rękach i brzuchu.. myslalam, ze po 3 m-cach przejdą ale gdzie tam, minęły mmi tylko bóle brzucha i piersi, problem ze skórą został. Dzisiaj dostalam recepte na nuva ring, ale caly czas mysle o tym, ze mi się może cos obsunac, wypasc - i nawet nie zauważę, jak bede w locie sikać i pędzic do biurka spowrotem... Proszę napiszcie jak to jest, czy to rzeczywiscie tak się super trzyma "w środku" jak mówi moja pani dr? Jak ze skórą po tym? Cholernie sie boje, ze wpadne z deszczu pod rynnę... po yasminelle w pierwszych 2 m-cach swędziało jak diabeł ale cere miałam piękną a potem.. MIAZGA
__________________
zet
zet666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 08:40   #525
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez zet666 Pokaż wiadomość
Dzisiaj dostalam recepte na nuva ring, ale caly czas mysle o tym, ze mi się może cos obsunac, wypasc - i nawet nie zauważę, jak bede w locie sikać i pędzic do biurka spowrotem... Proszę napiszcie jak to jest, czy to rzeczywiscie tak się super trzyma "w środku" jak mówi moja pani dr?
Wiesz co zet, NR ma srednice 5cm, i on sie jakos w tej pochwie rozklada i uklada, ze naprawde nie wylatuje. Przynajmniej u mniej, nawet nie drgnie. Co prawda mam to szczescie ze moge wlozyc go dosc gleboko, a to roznie chyba u dziewczyn bywa, ale mi sie "trzyma w srodku".

Cytat:
Napisane przez zet666 Pokaż wiadomość
Jak ze skórą po tym? Cholernie sie boje, ze wpadne z deszczu pod rynnę... po yasminelle w pierwszych 2 m-cach swędziało jak diabeł ale cere miałam piękną a potem.. MIAZGA
Ze skora nie mialam nigdy problemow po anty, to nie pomoge. Po NR tez nie... niby ma mniej estrogenow, to moze to cos Ci zmieni, ale chyba musisz sprobowac, zeby zobaczyc. Nie ma rady. Trzymam kciuki w kazdym razie, i od siebie polecam

---------- Dopisano o 09:40 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
A swoją drogą - super te krążki, mojemu facetowi na początku przeszkadzały, musiałam wyjmować wiadomo-kiedy ale teraz mówi, że go w ogóle nie czuje
A ja ostatnio sobie probuje wyjmowac na ten czas, bo na poczatku troche sie balam i czulam niepewnie bez krazka, i jest super. Seksik swobodny, a zabezpieczenie full

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
Waga ta sama, okres trwa dwa dni
Uff, ja tez mam 2 dni, i to bardzo skape. Szczerze, to troche sie martwilam, ze cos nie tak, ale jak ktos tak jeszcze ma, to troche mnie to pociesza...
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 08:56   #526
zet666
Przyczajenie
 
Avatar zet666
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 6
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hm, no nabyłam juz droga kupna i w czwartek w pierwszy dzien okresu zakładam.
A mam jeszcze pytanie - przy zmianie z tabletek na krazek robiłyście normalna przerwę 7 dni, zakladałyscie w pierwszy dzień krawienia czy w ogóle bez przerwy? Jakos mało w internecie na temat zmiany z tabsów na NR...
__________________
zet
zet666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 10:01   #527
newone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witam wszystkie Wizażanki..
Mam nadzieję, że tym razem trafiłam na dobry wątek. Mam problem, a właściwie chcę sie poradzić czy faktycznie go mam:/ sprawa wyglada następująco: od 3 miesięcy używam krążków novaring, powinnam go nosić przez 3 tygodnie, jednak w tym miesiącu cos mi sie pomyliło i wyciągnęłam go tydzień wcześniej, spojrzałam dzisiaj w kalendarz i zorientowałam się, że powinnam to zrobić w ten piątek, a nie w miniony. Dzisiaj dostałam okres, ale chciałabym wiedziec czy jest możliwość, żebym była w ciązy, bo wydaje mi sie, że to tak jakbym odstawiła antykoncepcję i w weekend normalnie współżyłam z moim chłopakiem Prosze Was o szybka odpowiedź, bo od rana jestem w strasznym stresieczy któras z Was była kiedys w podobnej sytuacji?
newone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 13:32   #528
newone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

czy naprawdę żadna z Was nie miała podobnej sytuacji..??
newone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 15:52   #529
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez newone Pokaż wiadomość
czy naprawdę żadna z Was nie miała podobnej sytuacji..??
Wydaje mi się, że w instrukcji obsługi Nuvaringa jest coś o takich przypadkach. Sprawdź. I oby wszystko było dobrze.
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-27, 17:12   #530
ferra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 90
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Zet ja po skonczeniu tabletek czekalam na okres i zalozylam krazka w 1 dniu okresu. Tak mi zalecila ginekolog. wtedy wiadomo kiedy spodziewac sie krwawiania i ma to zapobiec plamieniom. Faktycznie ich nie mialam. Ale ja przed NR mialam tabletki jednoskladnikowe.

Przy dwuskladnikowych zakladasz NR normalnie po 7 dniach przerwy.
ferra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 09:42   #531
newone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że w instrukcji obsługi Nuvaringa jest coś o takich przypadkach. Sprawdź. I oby wszystko było dobrze.
no właśnie sprawdziłam, i jest napisane, że jeśli w trzecim tygodniu to można odstawić na 7 dni i włożyć kolejny krążek, ale w tym przypadku nie jest napisane nic o dodatkowych środkach antykoncepcji..inna sprawa jeśli by to było w 1 lub 2 tygodniu..w sumie okres dostałam .Myślałam, że może któraś z Was tez kiedyś sie pomyliła... dziękuję, ja też mam nadzieję, że wszytsko będzie dobrze
newone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 09:45   #532
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez newone Pokaż wiadomość
no właśnie sprawdziłam, i jest napisane, że jeśli w trzecim tygodniu to można odstawić na 7 dni i włożyć kolejny krążek, ale w tym przypadku nie jest napisane nic o dodatkowych środkach antykoncepcji..inna sprawa jeśli by to było w 1 lub 2 tygodniu..w sumie okres dostałam .Myślałam, że może któraś z Was tez kiedyś sie pomyliła... dziękuję, ja też mam nadzieję, że wszytsko będzie dobrze
no to raczej wszystko ok tak też mi się wydawało
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 12:08   #533
KOKAINA
Zadomowienie
 
Avatar KOKAINA
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 914
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej
Przeczytałam calusieńki wątek, jednak jedna sprawa jest dla mnie w dalszym ciągu niejasna...
Przygode z Nuvaring zaczynam dopiero w sierpniu, i gdy pod koniec noszenia NR, gdy przyjdzie czas na 7-mio dniową przerwę i okres to niezależnie od tego ile okres potrwa mam robić dokładnie 7-em dni przerwy, tak?
Tzn, okres potrwa mi tylko dajmy na to 3 dni, ale mimo wszystko musowo te 7 dni mam ringa nie zakładać?

Z góry dziękuje za rozwianie wątpliwości
__________________
'You tell me we can start the rain.
You tell me that we all can change
You tell me we can find something to wash the tears away.'
KOKAINA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 14:02   #534
kamila2100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wielkopolskie
Wiadomości: 29
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez newone Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Wizażanki..
Mam nadzieję, że tym razem trafiłam na dobry wątek. Mam problem, a właściwie chcę sie poradzić czy faktycznie go mam:/ sprawa wyglada następująco: od 3 miesięcy używam krążków novaring, powinnam go nosić przez 3 tygodnie, jednak w tym miesiącu cos mi sie pomyliło i wyciągnęłam go tydzień wcześniej, spojrzałam dzisiaj w kalendarz i zorientowałam się, że powinnam to zrobić w ten piątek, a nie w miniony. Dzisiaj dostałam okres, ale chciałabym wiedziec czy jest możliwość, żebym była w ciązy, bo wydaje mi sie, że to tak jakbym odstawiła antykoncepcję i w weekend normalnie współżyłam z moim chłopakiem Prosze Was o szybka odpowiedź, bo od rana jestem w strasznym stresieczy któras z Was była kiedys w podobnej sytuacji?
No a ja włąsnie chciałabym zrobić takie przesunięcie o tydzień do przodu czyli wyjąć po 2 tygodniach< świadomie> , czy któraś z was tak robiła? Widziałam jeden post wyżej coś na ten temat, ale czy któraś z was świadomie przesuwała sobie za pomoca nuvaring okres? i dostała ten okres wczesniej po odstawieniu?
__________________

kamila2100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 14:28   #535
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez KOKAINA Pokaż wiadomość
Hej
gdy przyjdzie czas na 7-mio dniową przerwę i okres to niezależnie od tego ile okres potrwa mam robić dokładnie 7-em dni przerwy, tak?
Tzn, okres potrwa mi tylko dajmy na to 3 dni, ale mimo wszystko musowo te 7 dni mam ringa nie zakładać?

Z góry dziękuje za rozwianie wątpliwości
TAK! Np. w piątek wyjmujesz, w następny piątek wkładasz nowy. No chyba, że chcesz sobie poprzesuwać, ale standardowo 7 dni przerwy.
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 15:01   #536
newone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kamila2100 Pokaż wiadomość
No a ja włąsnie chciałabym zrobić takie przesunięcie o tydzień do przodu czyli wyjąć po 2 tygodniach< świadomie> , czy któraś z was tak robiła? Widziałam jeden post wyżej coś na ten temat, ale czy któraś z was świadomie przesuwała sobie za pomoca nuvaring okres? i dostała ten okres wczesniej po odstawieniu?
Ja odstawiłam krażek dokładnie po 2 tygodniach stosowania w piątek w poniedziałek dostałam okres. W piątek wsadsze nowy krążek, mam nadzieję,że nie będzie żadnych konsekwencji tego( w moim przypadku nieświadomego) przesunięcia..myślę, że lepiej skonsultuj się z lekarzem, albo po prostu po odstawieniu zanim dostaniesz okres zabezpiecz sie dodatkowo, żeby sie potem niepotrzebnie martwić..
newone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 15:53   #537
KOKAINA
Zadomowienie
 
Avatar KOKAINA
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 914
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
TAK! Np. w piątek wyjmujesz, w następny piątek wkładasz nowy. No chyba, że chcesz sobie poprzesuwać, ale standardowo 7 dni przerwy.

Dziewczyny, mam jeszcze pare nurtujących pytań.
Jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o hormonalną antykoncepcję, pierścień będzie moim pierwszym takim środkiem i tak;

1. Czy w przypadku NR z racji mniejszej dawki hormonów istnieje też mniejsze ryzyko, że po odstawieniu organizm zareaguje trądzikiem, tyciem itd. ?

2. Czy zasadne byłoby robienie dajmy na to co pół roku przerwy w stosowaniu ( trwającej 3-4 miesiące), tak aby organizm nie przyzwyczaił się do hormonów? (chociaż nie sądze, bo przecież 3 cykle się do tych hormonów przyzwyczaja)

Kurcze, ale najbardziej boje się tego wysypu krostek, o których pisze multum dziewczyn stosujących piguły anty- i jestem potwornie ciekawa jak ta sprawa ma się z pierścieniem.
__________________
'You tell me we can start the rain.
You tell me that we all can change
You tell me we can find something to wash the tears away.'

Edytowane przez KOKAINA
Czas edycji: 2009-07-30 o 12:53
KOKAINA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 12:55   #538
KOKAINA
Zadomowienie
 
Avatar KOKAINA
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 914
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Gdyby któraś z Was mogła odpowiedzieć na powyższe pytania- byłabym wdzięczna
__________________
'You tell me we can start the rain.
You tell me that we all can change
You tell me we can find something to wash the tears away.'
KOKAINA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 18:05   #539
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez KOKAINA Pokaż wiadomość
Gdyby któraś z Was mogła odpowiedzieć na powyższe pytania- byłabym wdzięczna
co do wysypów na twarzy.. wydaje mi się, że każdy organizm reaguje różnie na hormony i dawka nie ma tu wielkiego znaczenia.. trzeba się z tym liczyć, ale też nie panikować.. na swoim przykładzie powiem, że dużo złego naczytałam się o Cileście, który brałam, a ja czułam się świetnie

w ulotce nie ma nic o przerwie, którą należy zrobić.. czytałam gdzieś również, że w przypadku nowoczesnych tabletek/środków antykoncepcyjnych przerwy nie są konieczne- od pewnego czasu jest to już mit

a ja dziś założyłam pierwszego Ringa wszedł bez problemu, wogóle go nie czuję, noszę razem z tamponem zobaczymy co będzie dalej
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 18:45   #540
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Leci już trzeci tydzień jak używam NuvaRing. Okres trwał 4 dni, potem dzień spokoju i występuje plamienie, nie jest tak obfite jak miesiączka, ale potrafi zirytowac ^^' A w czasie okresu cały czas pobolewał mnie brzuch, mimo że zawsze bolał mnie tylko pierwszego dnia, to mnie też wkurzało.
Taką moją małą nadzieją jest przytycie, bo jak na swój wiek ważę stanowczo za mało (mimo, że objadam się strasznie).
Ze skutków ubocznych to na razie nic nie zauważam poza plamieniem. Z seksem to nei wiem jak, bo nie mam okazji do wypróbowania czy będzie jakoś przeszkadzał, czy wypadał w trakcie. Ale nadal mam na seks ochotę, zobaczymy co będzie z następnym.
Mój chłopak twierdzi, że mam strasznie zmienne nastroje, ale to chyba wina otoczenia a nie hormonów.
Ucieszyłabym się jak plamienie mi zniknie przy następnym opakowaniu ^^ chociaż czytałam, że może nawet utrzymać się przez 3 pierwsze cykle ;/
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:20.