Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2004-10-28, 22:26   #1
beata78
Raczkowanie
 
Avatar beata78
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 72

Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?


Wiem, że po odtawieniu tabletek antykoncepcyjnych powinno się odczekać, aż organizm wróci do normy-"oczyści" się. Różni lekarze podają różne okresy tegoż czasu. Mój obecny ginekolog zaleca 6 m-cy.
Czy któraś z Was, Drogie Mamy Wizażantki, zaszła (świadomie bądź nie) w ciąże po krótszym czasie niż owe pół roku od odstawienia hormonów? Jeśli tak, to po ilu m-cach? i czy, Waszym zdaniem, faktycznie jakoś negatywnie wpłynęło to na dziecko.
Pozdrawiam!
beata78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-10-29, 00:09   #2
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

siostra mojej przyjaciolki po 4 miesiacach od odstawienia pigulek zaszla w ciaze i ...... urodzila blizniaki
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-10-29, 13:43   #3
Aquila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 221
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

To zależy od organizmu, generalnie przyjmuje się, że do 3 miesięcy po odstawieniu tabletek może się zdarzyć ciąża mnoga. Ale jak widac i w 4-tym też się zdarza
Aquila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-03, 14:27   #4
Honay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 11
GG do Honay
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

Miesiąc temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Teraz zastanawiam się czy nie jestem w ciąży i czy wogóle jest to możliwe w tak krótkim okresie.
Honay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-03, 15:15   #5
Aquila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 221
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

Tak, jest to możliwe. Dowód: nazywa się Alicja i ma obecnie ok. 3 lat, "poczęła się" następnego miesiąca po odstawieniu tabletek i jest bardzo fajna.
Aquila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-04, 09:36   #6
Honay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 11
GG do Honay
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

Dzieki za odpowiedz. Zastanawiałam się czy niesie to ze soba jakies oważne konsekwencje co do zdrowia dziecka. Pozdrowienia dla Alicji.
Honay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-04, 22:42   #7
beata78
Raczkowanie
 
Avatar beata78
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 72
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

No właśnie!
Honay napisał(a):
> Dzieki za odpowiedz. Zastanawiałam się czy niesie to ze soba jakies oważne konsekwencje co do zdrowia dziecka. Pozdrowienia dla Alicji.
Ja również zastanawiam się nad ewentualnymi konsekwencjami-z ta myślą założyłam ten temat. Sama 4 m-ce temu odstawiłam pigułki bo uznałam, że jestem gotowa na dziecko.

Moja koleżanka zaszła w ciążę zaraz po odstawieniu pigułek i... poroniła w 7 tyg.
beata78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-11-05, 06:56   #8
Honay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 11
GG do Honay
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

Dziwne to wszystko. Wczoraj zrobiłam badanie z krwi i wyszło ze mam poziom B HCG 2000 co oznacza 3-4 tydz. ciąży. Dzisiaj ide do lekarza. Niestety, Beatko, Twoja wiadomość mnie przeraziła. Pomimo że planowaliśmy dziecko, to stało sie to troszeczke za wczesnie ( za szybko po odstawieniu tabletek). Oczywiście ciesze się z faktu ze bede mamą i ma nadzieje ze z moja malutka fasolką wszystko będzie wporządku. Trzymajcie kciuki dziewczyny.
beata napisał(a):
> No właśnie!
> Honay napisał(a):
> > Dzieki za odpowiedz. Zastanawiałam się czy niesie to ze soba jakies oważne konsekwencje co do zdrowia dziecka. Pozdrowienia dla Alicji.
> Ja również zastanawiam się nad ewentualnymi konsekwencjami-z ta myślą założyłam ten temat. Sama 4 m-ce temu odstawiłam pigułki bo uznałam, że jestem gotowa na dziecko.
>
> Moja koleżanka zaszła w ciążę zaraz po odstawieniu pigułek i... poroniła w 7 tyg.
Honay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-05, 07:12   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

dziewczyny ,czy po odstawieniu pigułek stosowałyście jakies inne srodki anty.?

znam opinie kilku ginów którzy zalecaja pól roku poczekac z zajściem w ciążę ,po tym okresie zrobic badania cytologie, próby wątrobowe ,morfologie ,mocz .

mam nadzieje ,ze z ciążą bedzie dobrze
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-05, 08:01   #10
Honay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 11
GG do Honay
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

Ja półtora miesiąca temu ostawiłam abletki. Zanim to zrobiłam rozmawialm z moim ginekologiem i poradził mi ok 3 misieczny okres przed zajsciem w ciąze. Zamist trzech miesiecy ja miałam zaledwie 3 tygodnie. Dzisiaj bede wiedziała, co to oznacza, przede wszystkim zpunktu widzenia zdrowia dziecka. Nawet nie wiecie jaka jest przerażona. Znam dziewczyne, która ma zdrowe dziecko, a zaszła w ciąze w pierwszym miesiącu po ostawieniu tabletek i ma zdrową córeczkę. Modle się zeby wszystko było wporządku.
Honay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-05, 09:02   #11
Basiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 19
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

WITAJ !

Ja tak jak moja poprzedniczka zaszłam w ciążę zaraz po odstawieniu tabletek anty i .... urodziłam piękną zdrową dziewczynkę która obecnie ma prawie 2 lata. Powiem szczerze że nie spodziewałam się ze tak szybko zajdę w ciążę po odstawieniu tabletek, myślałam raczej że będę duże problemy z zapłodnieniem a tu proszę .... Michalinka już 2 latka niedługo będzie miała ! Mój ginekolog nic nie mówił o jakimś okresie oczyszczenia się organizmu po braniu tabletek anty !
Basiek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-11-05, 09:32   #12
Honay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 11
GG do Honay
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

Witaj Basiek!!!
Bardzo dziekuje za Twoja wiadomość (słowa otuchy). Mam nadzieje ze u mnie też wszsytko bedzie wporządku.
Pozdrawiam
Honay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-05, 10:41   #13
Basiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 19
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

witaj !

powiem ci szczerze że nie spotkałam się jeszcze z osobą która stosowała tabletki anty, odstawiła je, zaszła w ciążę i miała jakieś problemy z ciążą (mam wiele takich koleżanek)Myśle że z twoją ciąża będzie wszystko OK, życzę przede wszystkim pomyślnego rozwiązania !!!!!

pozdrawiam serdecznie

Basiek
Basiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-05, 12:46   #14
NEA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 176
GG do NEA
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

witajcie przyszłe i obecne mamy Ja może zadam pytanie trochę z innej beczki...Również łykam pigułki, ciążę mamy z mężem narazie w dalekich planach ale czytając ten wątek coś mnie zaniepokoiło...mianowicie :
Czy po odstawieniu pigułek stosowałyście jakąś zastępczą antykoncepcję typu prezerwatywa, globulki?? czy poszyłście na żywioł bez żadenego zabezpieczenia?? i dlatego są obawy że wcześniejsza ciąża niż po upływie tych 3 lub 6 miesięcy który jest potrzeby organizmowi żeby poziom hormonów wrócił do normy - może być niebezpieczna dla maleństwa, czy może zastępcza metoda antykoncepcji zawiodła??
Ale sie rozpisałam
NEA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-05, 13:29   #15
Basiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 19
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

witaj !

ja akurat zaszłam w ciążę celowo tzn odstawiłam pigułki po to by zajść w ciążę, tylko czytałam gdzieś że osoby które brały pigułki tak szybko nie zachodzą w ciążę i musi upłynąć jakiś czas zanim to nastąpi. W moim przypadku zaszłam w ciażę zaraz po ich odstawieniu, bo jak się okazało (z wyjaśnienia ginekologa) po odstawieniu środków anty następuje zwiększona owulacja i podatność na zajscie w ciążę (nie wiem czy to fachowo wyjaśniłam). Mój ginekolog nie był przestraszony że zaszłam w ciążę zaraz po odstawieniu pigułek, wręcz był szczęśliwy bo stwierdził że to już najwyższa pora (miałam wtedy 24 lata)dla mnie. Mój lekarz nie mówił mi nic złego o zajściu w ciążę zaraz po odstawieniu pigułek, on twierdził że nie ma to żadnego negatywnego skutku dla płodu (no chyba że brało się pigułki i w trakcie zaszło się w ciąże)

pozdrawiam

basiek
Basiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-05, 19:57   #16
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

A w jaki sposób organizm miałby się oczyszczać po odstawieniu pigułek?
Tu chodzi o to aby unormował się układ hormonalny, np. częstym przypadkiem jest niedobór progesteronu w drugiej fazie cyklu ( wtedy okres dostaje się dłuugo po odstawieniu piguł) a to sprzyja poronieniu. Wogóle te wczesne poronienia zwykle spowodowane sa wahaniami hormonalnymi albo wadami zarodka. Jeżeli chcemy świadomie, naprawdę przygotować się do ciąży lepiej troszkę poczekać ale nie znaczy to, że ciąża zaraz po zapłodnieniu musi być zagrożona albo dziecko chore.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-07, 15:09   #17
beata78
Raczkowanie
 
Avatar beata78
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 72
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

Do Honay-sorki, że tak późno ale przepraszam, jeśli Cię zaniepokoiłam postem o poronieniu koleżanki. Mam nadzieję, że u Ciebie będzie wszystko OK

Ja również na początku czarwca odstawiłam tabletki, od tamtego czasu stosowaliśmy z mężem prezerwatywy (bleee...), no i teraz chcielibyśmy mieć dziecko. Mnie mój gin. zdecydowanie zalecił przerwę, ale z tego co widzę, to co lekarz to inne podejście do tematu tabletek anty.
W każdym razie od paru tygodni niezabezpieczamy się i ...czekamy.
Pozdrawiam!
beata78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-09, 13:28   #18
Honay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 11
GG do Honay
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

Witajcie Dziewczyny!

Teraz już wiem. Jestem w ciązy. To 4 tydz. Wychodzi na to ze zaszłam w ciąże dwa tyg po odstawieniu teablek. Moj lekarz nie było jakoś specjalnie zaskoczony tym faktem. Powiedział ze podstawe niebezpieczeństwo moze zagrażac matce, z uwagi na wyrównie hormonów, ale żeby sie tym nie przejmowac, bo nie ja pierwsza i nie ostatnia. Juz chyba pochłonełam wszystkie informacje z różnych stron ciązy, jej przebiegu, zagrożeniach itp. Nigdy nie ma pewności ze z ciążą bedzie wszystko wporządki. Naprawde różne czynniki wpływaja na utrzymanie ciązy. Myśle jednak ze należy byc dobrej mysli. Pozytywne myslenie, jak również wsparcie męża (partnera) pomaga.
Głowy do góry!
Honay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-09, 13:56   #19
AlicjaDiablica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 172
GG do AlicjaDiablica
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

Honey gratuluję Na pewno wszystko będzie dobrze
AlicjaDiablica jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-11-09, 14:12   #20
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

ale jesteś mistrzynią 2 tygodnie po odstawieniu nic tylko gratulowac ,niejedna dziewczyna by tak chciała.
wszystko bedzie dobrze bo inaczej być nie może ,dbajcie o siebie i dużo odpoczywajcie

mam pytanko do dziewczyn które po odstawieniu piguł zaszły w ciąże :czy po odstawianiu zabezpieczałyście sie jakoś czy poszłyscie na żywioł?
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-09, 15:05   #21
Honay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 11
GG do Honay
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

Nie wiem czy mistrzyni, czy raczej ryzykantak!? Jedno jest pewne bardzo tego chciałam i udało sie. Teraz zrobie wszystko zeby z moim maleństwem nie rozstać sie przez najblibże (juz) osiem miesiecy.

Paula, jeżeli chodzi o Twoje pytanie, to ja poszła na całość! Później okaże sie czy warto czasem zaryzykować.
Honay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-02-11, 16:18   #22
Maggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 275
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

moja odpowiedz troche "po czasie", ale dopiero teraz tez zainteresowalam sie ta tematyka i wchodze na tego typu forum
my z mezem tez juz chcielismy maluszka, wiec czekalismy (tzn.uzywalismy prezerwatyw) tylko tyle ile zalecil lekarz (moj 2 miesiace), i okazalo sie ze w 3-im miesiacu po odstawieniu tabletek (czyli pierwszym bez prezerwatyw) zaszlam.
Na razie ciaza przebiega prawidlowo - jestem w 9 tygodniu, i jakos staram sie nie zamartwiac, ze zaszkodzilam dziecku -a uzywalam silnej Diany, jestem dobrej mysli, w koncu dzialalam zgodnie z opinia mojego lekarza. Zamartwianie sie tez moze jedynie zaszkodzic maluszkowi.
Maggie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-02-13, 13:16   #23
wera25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 41
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

Czesc dziewczyny
Honay daj znac co sie u Ciebie dzieje) Jak Maleństwo???
Mam nadzieje ze wszystko w najlepszym porządku Trzymam kciuki, napewno będzie dobrze
wera25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-02-14, 09:08   #24
Honay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 11
GG do Honay
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

Cześć!
To naprawde miłe ze jest "ktoś" kto interesuje się losem i sprawami innych. Kochana Wero, dzisiaj jestem juz w 19 tygodniu ciązy, a w zeszłym tygodniu okazało sie ze będziemy mieli synka, ma ok 15 cm długości i jak na razie i na szczęście rozwija się prawidłowo. Można juz słuchać bicia JEGO serduszka, liczyć paluszki i czuć jak się wierci.
Im dłużej jestem w ciązy tym jestem bardziej spokojna o jej przebieg, zwłaszcza ze mój ginekolog rozwiał moje wątpliwości. Prawdą jest jednak ze przy kolejnym dziecku będe sie starac zachować zasady jakie stawia medycyna, choć z opini lekarza wynika ze większe ryzyko ponosi kobita a nie maleństwo i jestem pełna wiary ze z mój synek bedzie zdrowy . Ważne jest dobre nastawienie, bo psychika potafi duzo zdziałac.
Z nieceirpliwościa odliczam tygodnie do narodzin, bo nie wiem jak Wy przyszłe i już obecne mamy, ale ja nie moge sie doczekać kiedy będe mogła przytulic swoje maleństwo.
Serdecznie pozdrawiam.
Honay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-02-14, 17:16   #25
wera25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 41
Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

Witam
Ja jestem mamą 4-letniej córeczki, a urodziłam ją po 3-letnim okresie brania pigułek. Pomiedzy odstawieniem tabletek a zajsciem w ciąże w moim przypadku minął rok.
Ciążę znosiłam świetnie, a córeczka jest zdrowa i cudownie się rozwija. Myslę w tej chwili o drugim dziecku, ale pomimo tego, że z własnego doświadczenia wiem że pigułki nie miały żadnego wpływu na moją córcię, to troszke się boję jak to bedzie tym razem...
no chyba że jedynym skutkiem ubocznym bedzie to, że urodzę bliżniaki, na co miałabym ogromną ochote
Sciskam Honay serdecznie, uściskaj również Dzidziusia i trzymaj sie cieplutko wszystko będzie ok
wera25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-16, 18:32   #26
agusia11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z Opola
Wiadomości: 14
Question Dot.: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

Witam serdecznie.
Mam pytanko, może kóraś z was będzie mi mogła pomóc.
5.05.2005 odłożyłam tabletki i miałam stosunek z mężem. Po tym zaczeły mnie boleć jajniki. Czy to oznacza że jestem w ciąży
agusia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-16, 19:01   #27
beata78
Raczkowanie
 
Avatar beata78
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 72
Dot.: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

Po 1: myślę, że bój jajników spowodowany jest tym, że zaczynają "pracować" bez tabletek. Tak jakby uruchomiły inny tryb pracy (ależ mechanicznie to zabrzmiało ). Myślę, że to normalna reakcja po odstawieniu tabletek, organizm wraca do swojej normy.

Po 2: muszę się pochwalić, kochane Mamuśki. Otóż jestem obecnie w 25 tygodniu ciąży! Zakładając ten wątek byłam pełna obaw o to jak szybko i czy z pozytywnym skutkiem uda mi się zajść w ciążę. Po odstawieniu tabletek odczekałam 4/5 m-cy z zajściem w ciążę (stosowaliśmy prezerwatywy) i udało się! Jestem bardzo szczęśliwa. Trzymajcie za Nas kciuki
Aha! I nie jest to ciąża mnoga
beata78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-16, 19:11   #28
silna1980
Raczkowanie
 
Avatar silna1980
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 83
Dot.: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

Czesc.Ja zaszlam szybko w ciaze po antykoncepcji hormonalnej bo zapomnialam jednej czy dwoch tabletek.I to od razu.Dzidzius jest zdrowy.Nic mu nie dolega.Kocham go bardzo.
silna1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-16, 19:15   #29
silna1980
Raczkowanie
 
Avatar silna1980
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 83
Dot.: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

Cytat:
Napisane przez beata78
Po 1: myślę, że bój jajników spowodowany jest tym, że zaczynają "pracować" bez tabletek. Tak jakby uruchomiły inny tryb pracy (ależ mechanicznie to zabrzmiało ). Myślę, że to normalna reakcja po odstawieniu tabletek, organizm wraca do swojej normy.

Po 2: muszę się pochwalić, kochane Mamuśki. Otóż jestem obecnie w 25 tygodniu ciąży! Zakładając ten wątek byłam pełna obaw o to jak szybko i czy z pozytywnym skutkiem uda mi się zajść w ciążę. Po odstawieniu tabletek odczekałam 4/5 m-cy z zajściem w ciążę (stosowaliśmy prezerwatywy) i udało się! Jestem bardzo szczęśliwa. Trzymajcie za Nas kciuki
Aha! I nie jest to ciąża mnoga
Ja jestem w 26 tygodniu ciazy.Czekam na rozwiazanie-za jakies 10 tygodni.Powodzenia.
silna1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-19, 08:37   #30
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Re: Ciąża po tabletkach anty.-po jakim czasie?

ja nawet slyszalam, ze tabletki sa przepisywane kobietom, ktore maja problemy z zajsciem w ciaze. Tak tez slyszalam od mojej ginekolog... zycze powodzenia i podstawa-mysl pozytywnie!! pozdrowionka
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:59.