Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2015-08-28, 16:32   #4951
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez yonce Poka¿ wiadomo¶æ
kaguya jak dlugo zapuszczalas? Ale ci zazdroszcze takich slicznych naturalek

W ogole dzis uswiadomilam sobie, ze jak chodzilam do liceum, codziennie mylam wlosy (mialam jeszcze wtedy naturalki), suszylam je suszarka i czesto prostowalam zwyklad tania prostownica za 30zl, bez zadnych kosmetykow termoochronnych. Jakkolwiek okrutnie to brzmi to mialam o wiele mniej zniszczone wlosy, niz teraz po farbowaniu, jednokrotnym rozjasnianiu, ale dbaniu o wlosy
20 miesiêcy i kilka razy podcina³am koñcówki.

Ja tak robiê. Oprócz prostownicy. Nie prostujê, bo... mam proste
Ale myjê co drugi dzieñ, zwykle rano, suszê suszark± (zwyk³±, ch³odnym nawiewem to pewnie 2 godziny bym suszy³a).

Z tym ¿e teraz myje tak: od¿ywka (koñczê Alterrê z granatem, od¿ywka jest ok, ale sza³u nie ma; szampon mi tylko nie pasowa³), szampon, na osuszone rêcznikiem odzywka bez sp³ukiwania.
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 16:36   #4952
201604251028
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 2 726
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez kaguya Poka¿ wiadomo¶æ
20 miesiêcy i kilka razy podcina³am koñcówki.

Ja tak robiê. Oprócz prostownicy. Nie prostujê, bo... mam proste
Ale myjê co drugi dzieñ, zwykle rano, suszê suszark± (zwyk³±, ch³odnym nawiewem to pewnie 2 godziny bym suszy³a).

Z tym ¿e teraz myje tak: od¿ywka (koñczê Alterrê z granatem, od¿ywka jest ok, ale sza³u nie ma; szampon mi tylko nie pasowa³), szampon, na osuszone rêcznikiem odzywka bez sp³ukiwania.
Zapomnialam napisac, ze suszylam cieplym nawiewem, bo nie mialam takiej super pro suszarki jak teraz Mam nadzieje, ze jak odrosna naturalki, to bedzie mi latwiej je utrzymac w ryzach.

20 miesiecy to dosc szybko Ja na razie mam przyrost niecale 2cm na miesiac i modle sie zeby go utrzymac Wlosy sa do ramion, wiec moze szybko pojdzie
201604251028 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 17:16   #4953
201610111032
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 37 011
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez yonce Poka¿ wiadomo¶æ
Czyli bedziesz farbowac wlosy i jakos wyrownywac kolor?
Nic z tych rzeczy. Nawet nie da³abym rady zafarbowaæ nie ruszaj±c odrostu bo mam bardzo króciutkie w³osy. Zostaje mi jedynie przemêczyæ siê te kilka miesiêcy. Mo¿e je trochê och³odzê szamponem i od¿ywk± fioletow±. Jeszcze nie wiem zobaczê jak bêd± siê prezentowaæ po obciêciu.
201610111032 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 18:20   #4954
Olizabeth
Raczkowanie
 
Avatar Olizabeth
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 94
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Dziêki za mi³e s³owa




Yonce w³a¶nie ja mam tak samo.
Kiedy¶ farbowanie od czasu do czasu na br±z, zero jaki¶ masek czy od¿ywek. Nie wspominaj±c ju¿ o prostownicy. W³osy i tak ³adnie wygl±da³y, a teraz po rozja¶nianiu koszmar w porównaniu do dawnych czasów. Jak ogl±dam state zdjêcia a¿ siê sama na siebie z³oszczê. Teraz cz³owiek dba jak szalony,nie prostuje a i tak nie ma co marzyæ o piêknej tafli.
Niestety póki w³osy nie odrosn± trzeba siê jako¶ pomeczyc.
Z drugiej strony zastanawiam siê jak to mo¿liwe, ¿e dziewczyny które wielokrotnie rozja¶nianiaj± w³osy maj± je w dobrym stanie.
Ja gdy pierwszy raz rozja¶niani³am w³osy mocno nie ucierpia³y.
Po ok 2 latach by³ drugi raz, wtedy by³a katastrofa. Najgorzej by³o w dolnych partiach, pewnie pamiêta³y jeszcze poprzednie rozja¶nianie.
Musia³am ¶ci±æ w³osy, i potem do³o¿y³am trzecie rozja¶nianie. Nie muszê chyba opisywaæ skutków.
Nigdy wiêcej rozja¶niania.

Edytowane przez Olizabeth
Czas edycji: 2015-08-28 o 18:32
Olizabeth jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 20:28   #4955
Elle88dw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 459
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Ja rozja¶nia³am raz, trzy lata temu, potem farbowa³am na rudo, od pó³tora roku dbam o w³osy i co? Od po³owy d³ugo¶ci suchutkie, od s³oñca zja¶nia³y, a farbowanie nie ma sensu bo farba siê w ogóle nie trzyma.
Moje 11 miesiêcy...
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20150827_08_30_33_SmartShoot.jpg (67,7 KB, 41 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg WP_20150827_08_35_40_SmartShoot.jpg (84,8 KB, 33 za³adowañ)

Edytowane przez Elle88dw
Czas edycji: 2015-08-28 o 20:31
Elle88dw jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 20:44   #4956
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 17 201
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez Elle88dw Poka¿ wiadomo¶æ
Ja rozja¶nia³am raz, trzy lata temu, potem farbowa³am na rudo, od pó³tora roku dbam o w³osy i co? Od po³owy d³ugo¶ci suchutkie, od s³oñca zja¶nia³y, a farbowanie nie ma sensu bo farba siê w ogóle nie trzyma.
Moje 11 miesiêcy...
Próbowa³a¶ olejowania?
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 20:50   #4957
Elle88dw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 459
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Olejujê regularnie od pó³tora roku, ale muszê uwa¿aæ, poniewa¿ bogata pielêgnacja im nie s³u¿y.
Elle88dw jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-08-28, 20:56   #4958
Olizabeth
Raczkowanie
 
Avatar Olizabeth
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 94
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

A próbowa³a¶ nie zmywac oleju do koñca?
Mi to bardzo pomog³o. Po naolejowaniu my³am skalp a dó³ nie. Potem nak³adam maseczkê na 30 minut i przy zmywaniu nadmiar oleju sp³ywa.
Polecam te¿ mieszanie oleju z naft±. Zmywanie w ten sam sposób.

Pewna blogerka stosuje tak± technikê i wg mnie jest ¶wietna. Czyta³am wiele blogów, ale dopiero od niej wiele siê nauczy³am.

Edytowane przez Olizabeth
Czas edycji: 2015-08-28 o 20:58
Olizabeth jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 21:04   #4959
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Nie ma co, tych przerzedzonych juz nie uratujesz, kiedy¶ i tak je ciachniesz a naturalne masz piêkne. Widaæ ogromn± ró¿nicê. I fajny kolor, taki ciemny.

Co do olejowania, to u mnie sza³u nie ma. Sam olej NIC nie robi. A je¶li nie zmyje do koñca (nawet jako zabezpieczenie koñcówek), to najpierw bêdzie t³usta plama, a potem suchy wiór.
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 21:17   #4960
Olizabeth
Raczkowanie
 
Avatar Olizabeth
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 94
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

No w³a¶nie je¶li tego oleju daje siê 10 ³y¿ek to wiadomo bêd± po prostu t³uste. Ja daje 2 ³y¿ki i nie robiê tego za ka¿dym razem. My¶lê ¿e to zale¿y od w³osów, jednak warto spróbowaæ.
Niestety te dolne partie mo¿emy ukrywaæ pod olejkami, silikonami albo je ¶ci±æ. Ja w lutym mia³am prawie takie same, nie mog³am na nie patrzeæ. Zdecydowa³am siê ¶ci±æ 20 cm i to by³a dobra decyzja.

Edytowane przez Olizabeth
Czas edycji: 2015-08-28 o 21:20
Olizabeth jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 21:26   #4961
Elle88dw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 459
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Olizabeth - robiê podobnie - najpierw emulgujê olej mask±, myjê sam skalp, potem od¿ywka od po³owy i sp³ukujê. Tak jak pisze Kaguya - wiem, ¿e ju¿ ich nie uratujê. Mog³abym je ¶ci±æ teraz, ale ¼le siê czujê w krótkich w³osach, wiêc poczekam jeszcze, zobaczê jak bêdê uk³ada³y siê w ch³odniejsze dni, je¶li bêdzie katastrofa zetnê, ale lekko za ramiona, ¿ebym nie czu³a siê ¼le. Teraz noszê je zak³adaj±c za ucho wiêc nie wygl±daj± tragicznie

Edytowane przez Elle88dw
Czas edycji: 2015-08-28 o 21:28
Elle88dw jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-29, 02:56   #4962
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;52513122]Ja te¿ siê nie zgodzê, ¿e syf. U¿ywa³am jej kilka lat i nigdy mi nie zaszkodzi³a [/QUOTE]
Ja równie¿ nie. Dalej Was czytam dziewczyny i gratulujê postêpów! U mnie br±z ju¿ trochê zszed³, teraz moim nowym celem jest farbowac w³osy jak najrzadziej. Jak na razie co¶ ko³o miesi±ca, dobrze jest. Tylko fakt, i¿ znowu pojawia siê ruda Po¶wiata doprowadza mnie do sza³u!

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 03:16 ---------- Poprzedni post napisano o 03:12 ----------

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Polecam jednak w tym celu piankê lub toner. Te "pasemka" to raczej by³y paskudne plamy.
Prawdopodobnie jakbym trzyma³a na tej czê¶ci w³osów d³u¿ej rozja¶niacz, to by ta szamponetka pu¶ci³a, tak jak na reszcie d³ugo¶ci. Tylko problem w tym, ¿e moje naturalki rozja¶niaj± sie super szybko i mimo trzymania ok. 8-10 minut na odrostach (jakie¶ 5-6 cm naturalek malowanych ju¿ wy³±cznie szamponetk±), w³osy robi³y siê bia³e. Konkretnie bia³o-ró¿owe:
Ja pianek nie polecam, szczególnie Venity. Mojej siostrze na naturalnych siedzia³a ko³o pó³ roku, mi schodzi³a na farbie jak plamy. A toner z kolei u mojego przyjaciela przetrwa³ 4 dekoloryzacje, 2 rozja¶niania i farbê... Jednak wolê normalne farby. :-D

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 03:52 ---------- Poprzedni post napisano o 03:16 ----------

Cytat:
Napisane przez bernikula Poka¿ wiadomo¶æ
A stosowa³a¶ krem Bandi mo¿e? Ja w³a¶nie zamówi³am na Allegro, ciekawa jestem, jak na mnie zadzia³a. Moim problemem s± pojedyncze wypryski, nigdy nie mia³am takiego typowego tr±dziku.

Witaj, powodzenia w zapuszczaniu naturalek
Mia³am tak samo. Minê³o ca³kowicie odk±d za¿ywam anty.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 03:52 ---------- Poprzedni post napisano o 03:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Olizabeth Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie
Przygarniecie mnie?
Nasz³o mnie na zapuszczanie naturalnych w³osów ;-)
Moje w³osy wieele przeszly.
Rok temu posz³am na dekolaryzacjê (zamiast tego fryzjer na³o¿y³ rozja¶niacz )
Po pó³ roku ¶ciêcie w³osów 20 cm (mo¿e i wiêcej) plus ombre (!!!)
Obecnie kolor po ombre zakryty ,odrostu nie rusza³am od lutego.
W tym miesi±cu by³am wyrównaæ kolor na koñcówkach i fryzjer trochê za wysoko zacz±³ nak³adaæ farbê Teraz ju¿ sama nie wiem dok±d mam odrost .

Pozdrawiam
Powodzenia!

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 03:54 ---------- Poprzedni post napisano o 03:52 ----------

Cytat:
Napisane przez miszona Poka¿ wiadomo¶æ
Mnie czeka w poniedzia³ek wizyta u fryzjera. Mia³am je dopiero skróciæ pod koniec wrze¶nia jak zacznê zajêcia z angielskiego ale tak siê akurat z³o¿y³o, ¿e dosta³am pracê (nareszcie!) a w¶ród ludzi trzeba jako¶ wygl±daæ. Nie ukrywam, ¿e trochê ju¿ zaros³am. Szkoda, ¿e tak pó¼no zabra³am siê za zapuszczanie. Szkoda, ¿e pod koniec tamtego roku odpu¶ci³am. Siedzia³am tak d³ugo w domu, ¿e ju¿ dawno mia³abym naturalki, a teraz kiedy czeka mnie praca bêdê ¶wieci³a 3 cm odrostem
Tez siedzia³am d³ugo w domu, ale mój T¿ kocha moje naturalki, wiêc mia³am motywacjê :-D.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 03:56 ---------- Poprzedni post napisano o 03:54 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Poka¿ wiadomo¶æ
20 miesiêcy i kilka razy podcina³am koñcówki.

Ja tak robiê. Oprócz prostownicy. Nie prostujê, bo... mam proste
Ale myjê co drugi dzieñ, zwykle rano, suszê suszark± (zwyk³±, ch³odnym nawiewem to pewnie 2 godziny bym suszy³a).

Z tym ¿e teraz myje tak: od¿ywka (koñczê Alterrê z granatem, od¿ywka jest ok, ale sza³u nie ma; szampon mi tylko nie pasowa³), szampon, na osuszone rêcznikiem odzywka bez sp³ukiwania.
Normalnie myjesz, potem od¿ywka i zostawiasz szampon?

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-29, 07:24   #4963
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

No nie. zmywam wszystko, a na czyste wilgotne w³osy daje odzywke bez sp³ukiwania.
Tylko cholera tak bardzo mi siê przetluszczaja!
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-29, 09:00   #4964
201605161428
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 5 219
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Mi sie w ogole nie tluszcza, ale odstawiam wlasnie anty wiec spodziewam sie i przetluszczania/wypadania wlosow i wysypu pryszczu Mam juz w domu komplet artyleri na ten czas :p
201605161428 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-29, 10:12   #4965
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Poka¿ wiadomo¶æ
Mi sie w ogole nie tluszcza, ale odstawiam wlasnie anty wiec spodziewam sie i przetluszczania/wypadania wlosow i wysypu pryszczu Mam juz w domu komplet artyleri na ten czas :p
hahahaha
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-29, 10:48   #4966
201604291140
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 1 444
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez Elle88dw Poka¿ wiadomo¶æ
Ja rozja¶nia³am raz, trzy lata temu, potem farbowa³am na rudo, od pó³tora roku dbam o w³osy i co? Od po³owy d³ugo¶ci suchutkie, od s³oñca zja¶nia³y, a farbowanie nie ma sensu bo farba siê w ogóle nie trzyma.
Moje 11 miesiêcy...
s³abo to wygl±da. moje farbowañce nie lepiej siê prezentowa³y i ¿adna pielêgnacja nie pomaga³a. tylko czekanie, fryzury i ¶cinanie.
201604291140 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-29, 13:18   #4967
201610111032
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 37 011
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez Efkakam Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ Dawno mnie tu nie by³o, grubo ponad miesi±c, ale ca³y czas silnie zapuszczam naturalki. Teraz mam ju¿ praktycznie wiêkszo¶æ naturalnych D³ugo¶æ w³osów nie powala, ale od czego¶ trzeba zacz±æ.
Fajne masz naturalki. £adny kolorek i najwa¿niejsze, ¿e nie ma siwych. Bêdziesz zapuszczaæ na d³ugie?



Cytat:
Napisane przez kaguya Poka¿ wiadomo¶æ
2 miesi±ce picia dro¿d¿y za mn±. Ostatnio mi nawet smakuj±.

Nie wiem, ile uros³y, pewnie znowu 2 cm, mierzyæ nie umiem. Zdjêcia jak zwykle w tej samej koszulce

Jaki to kolor? Ja tu widzê ciemny blond na poziomie 7. W³osy wygl±daj± na ca³e naturalne.
201610111032 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-29, 13:32   #4968
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez miszona Poka¿ wiadomo¶æ
Jaki to kolor? Ja tu widzê ciemny blond na poziomie 7. W³osy wygl±daj± na ca³e naturalne. [/FONT]
Ciê¿ko mi okre¶laæ kolory naturalne, z farbowanymi ³atwiej. Naturalne s± takie... niejednolite Mój kiedy¶ by³ ¶rednim blondem, potem sta³ siê szary i ciemniejszy, teraz troche zja¶nia³ (ale tych drobnych pasemek od s³oñca nie widaæ na zdjêciach), wszyscy jednoznacznie stwierdzili, ¿e poziom 7, ale na zywo wygl±daj± na 7.5 zim± pewnie znowu stan± siê ciemnym blondem.
Bo¿e, zim± min± 2 lata.
A¿ nie wierzê.

Co do odcienia, to razem ze Scene próbowa³y¶my ustaliæ, w jakich proporcjach wymieszaæ 7.1 7.2 i 7.3 - to mój odcieñ. Per³owo-popielato-z³oty czyli MYSI.
Z tym ¿e na ¿ywo to ja widzia³am du¿o takich prawdziwych ciemnych blondów i by³y ciemniejsze ni¿ moje. A to na pewno nie by³y jasne br±zy, tylko w³a¶nie ciemne blondy. Skoro moje s± jasniejsze, to musia³by to byæ ¶redni, ale na ¶redni s± zbyt ciemne.

Czyli pewnie po prostu ró¿nica ODCIENIA. Ciemny popielaty blond wygl±da ciemniej ni¿ ciemny, ale ciep³awy

A ty³ ju¿ JEST ca³y naturalny (boki nie s±, ale nie widaæ ich na zdjêciu), tylko jaki¶ centymetr górnej warstwy ma resztki farby, ale zbli¿onej do koloru naturalnego.

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2015-08-29 o 13:33
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-29, 13:39   #4969
201610111032
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 37 011
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez kaguya Poka¿ wiadomo¶æ
Ciê¿ko mi okre¶laæ kolory naturalne, z farbowanymi ³atwiej. Naturalne s± takie... niejednolite Mój kiedy¶ by³ ¶rednim blondem, potem sta³ siê szary i ciemniejszy, teraz troche zja¶nia³ (ale tych drobnych pasemek od s³oñca nie widaæ na zdjêciach), wszyscy jednoznacznie stwierdzili, ¿e poziom 7, ale na zywo wygl±daj± na 7.5 zim± pewnie znowu stan± siê ciemnym blondem.
Bo¿e, zim± min± 2 lata.
A¿ nie wierzê.

Co do odcienia, to razem ze Scene próbowa³y¶my ustaliæ, w jakich proporcjach wymieszaæ 7.1 7.2 i 7.3 - to mój odcieñ. Per³owo-popielato-z³oty czyli MYSI.
Z tym ¿e na ¿ywo to ja widzia³am du¿o takich prawdziwych ciemnych blondów i by³y ciemniejsze ni¿ moje. A to na pewno nie by³y jasne br±zy, tylko w³a¶nie ciemne blondy. Skoro moje s± jasniejsze, to musia³by to byæ ¶redni, ale na ¶redni s± zbyt ciemne.

Czyli pewnie po prostu ró¿nica ODCIENIA. Ciemny popielaty blond wygl±da ciemniej ni¿ ciemny, ale ciep³awy

A ty³ ju¿ JEST ca³y naturalny (boki nie s±, ale nie widaæ ich na zdjêciu), tylko jaki¶ centymetr górnej warstwy ma resztki farby, ale zbli¿onej do koloru naturalnego.
A bêdziesz co¶ w ogóle z nimi robiæ? Och³adzaæ p³ukankami czy mo¿e ocieplaæ rumiankiem, miodem i innymi specyfikami? Czy zostawisz takie jakie s±? Podobaj± Ci siê Twoje naturalki? Dobrze siê w nich czujesz?
201610111032 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-29, 13:48   #4970
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez miszona Poka¿ wiadomo¶æ
A bêdziesz co¶ w ogóle z nimi robiæ? Och³adzaæ p³ukankami czy mo¿e ocieplaæ rumiankiem, miodem i innymi specyfikami? Czy zostawisz takie jakie s±? Podobaj± Ci siê Twoje naturalki? Dobrze siê w nich czujesz?
A tobie siê nie podobaj± moje naturalki? Takie odnios³am wra¿enie, ¿e kolor do du.py
Nie, nic nie bêdê z nimi robiæ. Tzn. ja mam jeszcze tamten rosyjski toner (daje srebrny po³ysk), mo¿e kiedy¶ sobie walnê, ale w±tpiê, ¿e to co¶ da.
Miodu moje w³osy nie lubi± (suszy na wiór), rumianek za¿ó³ca, wiêc nie.
Niech sobie rosn±. Teraz zale¿y mi na d³ugo¶ci, kolor lubiê, zmienia siê w zalezno¶ci od ¶wiat³a. Raz jest prawie br±zowy i neutralny, innym razem a¿ srebrny, a czasami mocno ciep³y, taki miodowy
Poza tym... wcale nie kusz± mnie ¿adne farby, szamponetki, tonery - nic. Nawet by mi siê teraz nie chcia³o nic nak³adaæ na w³osy.
My¶la³am o hennie (bo nie chcê niszczyæ w³osów), ale potem pomy¶la³am o mysich odrostach na rudym kolorze (bo marzyl mi siê rudy) i przesz³o.

W naturalnych czujê siê - o dziwo! - dobrze. Inni te¿ zaczynaj± mówiæ, ¿e mam ³adny kolor. Wcze¶niej ci±gle narzeka³am ,¿e nikt nie chwali. Teraz s± ju¿ do¶æ d³ugie, wiêc widaæ kolor, nie sam odrost
No a szalone kolory wykorzystujê w makija¿u, ubraniach i dodatkach.
Ja po prostu ju¿ widzê siebie w d³ugich i cieszê siê na sam± my¶l, ¿e bêdê mia³a takie do zapiêcia stanika, zdrowe, l¶ni±ce, proste. Sam luz, seks i poczochranie
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-29, 18:19   #4971
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 2 698
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez kaguya Poka¿ wiadomo¶æ
No nie. zmywam wszystko, a na czyste wilgotne w³osy daje odzywke bez sp³ukiwania.
Tylko cholera tak bardzo mi siê przetluszczaja!
To mo¿e spróbuj jak±¶ wcierkê aplikowaæ na skalp, na przyk³ad Farmonê Saponics albo wodê brzozow±
Anonimka1988 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-29, 18:20   #4972
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 17 201
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Mój pó³roczny odrost tak urzek³ mojego T¿-ta, ¿e wczoraj mi siê o¶wiadczy³
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-29, 18:24   #4973
201604251028
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 2 726
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;52584153]Mój pó³roczny odrost tak urzek³ mojego T¿-ta, ¿e wczoraj mi siê o¶wiadczy³ [/QUOTE]



Gratulacje!
201604251028 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-30, 09:12   #4974
201604291140
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 1 444
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;52584153]Mój pó³roczny odrost tak urzek³ mojego T¿-ta, ¿e wczoraj mi siê o¶wiadczy³ [/QUOTE]
ta magia odrostu

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

przedwczoraj dosz³am do tego dlaczego moje w³osy by³y przyklapniête, nie chcia³y falowaæ, wygl±da³y na jednocze¶nie obci±¿one i niedoci±¿one (jak suche, choæ by³y nawil¿one, a przy tym niedomyte, choæ lata³ puszek niczym u niepotrzebne rozczesanych loków). od kiedy ¶ciê³am farbowane ani razu nie stosowa³am protein . jeszcze na dodatek ostatnio zaczê³am myæ w³osy od¿ywk± nawil¿aj±c±, by lepiej nawil¿yæ koñcówki po ostatnich upa³ach. przedwczoraj do maski wmiesza³am wiêc ¿ó³tko i sos sojowy (hydrolizowane proteiny soi), papka pod turban. dzi¶ trzeci dzieñ od mycia, w³osy czuæ jajem, ale nadal s± ¶wie¿e, niesamowicie odbite od nasady, pe³ne objêto¶ci, jakie¶ takie miêsiste, ³atwiej siê odkszta³caj±. nawet kolor znacznie ciemniejszy siê zrobi³, pog³êbi³ siê <3. zniknê³a te¿ dziêki objêto¶ci wygryziona przez fryzjerkê dziura w dolnej warstwie cieniowania . ogó³em jak s± ca³e naturalki to bardzo ¿ywo reaguj± na pielêgnacjê

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

za 3 miesi±ce bêdê mia³a 3 lata bez farbowania! moje w³osy powinny mieæ wtedy prawie 60cm, wiêc równie¿ cel d³ugo¶ciowy nr 3 bêdzie osi±gniêty (i tu siê zatacza ³ezka w oku, bo gdyby nie docinana dolna warstwa naturalek to mia³abym ponad 65 )
201604291140 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-30, 10:11   #4975
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;52584153]Mój pó³roczny odrost tak urzek³ mojego T¿-ta, ¿e wczoraj mi siê o¶wiadczy³ [/QUOTE]

Gratulujê

Cytat:
Napisane przez animale Poka¿ wiadomo¶æ
przedwczoraj dosz³am do tego dlaczego moje w³osy by³y przyklapniête, nie chcia³y falowaæ, wygl±da³y na jednocze¶nie obci±¿one i niedoci±¿one (jak suche, choæ by³y nawil¿one, a przy tym niedomyte, choæ lata³ puszek niczym u niepotrzebne rozczesanych loków). od kiedy ¶ciê³am farbowane ani razu nie stosowa³am protein . jeszcze na dodatek ostatnio zaczê³am myæ w³osy od¿ywk± nawil¿aj±c±, by lepiej nawil¿yæ koñcówki po ostatnich upa³ach. przedwczoraj do maski wmiesza³am wiêc ¿ó³tko i sos sojowy (hydrolizowane proteiny soi), papka pod turban. dzi¶ trzeci dzieñ od mycia, w³osy czuæ jajem, ale nadal s± ¶wie¿e, niesamowicie odbite od nasady, pe³ne objêto¶ci, jakie¶ takie miêsiste, ³atwiej siê odkszta³caj±. nawet kolor znacznie ciemniejszy siê zrobi³, pog³êbi³ siê <3. zniknê³a te¿ dziêki objêto¶ci wygryziona przez fryzjerkê dziura w dolnej warstwie cieniowania . ogó³em jak s± ca³e naturalki to bardzo ¿ywo reaguj± na pielêgnacjê

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

za 3 miesi±ce bêdê mia³a 3 lata bez farbowania! moje w³osy powinny mieæ wtedy prawie 60cm, wiêc równie¿ cel d³ugo¶ciowy nr 3 bêdzie osi±gniêty (i tu siê zatacza ³ezka w oku, bo gdyby nie docinana dolna warstwa naturalek to mia³abym ponad 65 )
My¶lisz, ¿e te¿ powinnam spróbowaæ? Bo mam wra¿enie, ¿e moje s± takie trochê niedoci±¿one. Ale protein nie lubi±. Pamiêtam, jak ¶ciê³am siê na boba (ponad 2 miesi±ce temu), psiknê³am Gliss Kurem bez sp³ukiwania i by³y sianowate (zawiera keratynê, tak?) z tym ¿e wyra¼nie czego¶ im brakuje (chodzi o te resztki farbowanych, bo naturalne koñce s± ok). Tylko czego? Pewnie ¶ciêcia

Co do rocznicy, to gratulacje! U mnie w grudniu bêd± 2 lata, te¿ niema³o
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-30, 10:40   #4976
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 17 201
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez yonce Poka¿ wiadomo¶æ
Gratulacje!

Dziêkujê!

Cytat:
Napisane przez animale Poka¿ wiadomo¶æ
ta magia odrostu
za 3 miesi±ce bêdê mia³a 3 lata bez farbowania! moje w³osy powinny mieæ wtedy prawie 60cm, wiêc równie¿ cel d³ugo¶ciowy nr 3 bêdzie osi±gniêty (i tu siê zatacza ³ezka w oku, bo gdyby nie docinana dolna warstwa naturalek to mia³abym ponad 65 )
Te¿ tak my¶lê
A¿ 3 lata? A wstawisz zdjêcie? Nic mnie tak nie motywuje jak zdjêcia Waszych odro¶cików

Cytat:
Napisane przez kaguya Poka¿ wiadomo¶æ
Gratulujê
Dziêkujê
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-30, 10:51   #4977
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Po tylu latach to ju¿ nie odro¶ciki, ale w³osy
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-30, 11:03   #4978
201604291140
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 1 444
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez kaguya Poka¿ wiadomo¶æ
Gratulujê



My¶lisz, ¿e te¿ powinnam spróbowaæ? Bo mam wra¿enie, ¿e moje s± takie trochê niedoci±¿one. Ale protein nie lubi±. Pamiêtam, jak ¶ciê³am siê na boba (ponad 2 miesi±ce temu), psiknê³am Gliss Kurem bez sp³ukiwania i by³y sianowate (zawiera keratynê, tak?) z tym ¿e wyra¼nie czego¶ im brakuje (chodzi o te resztki farbowanych, bo naturalne koñce s± ok). Tylko czego? Pewnie ¶ciêcia

Co do rocznicy, to gratulacje! U mnie w grudniu bêd± 2 lata, te¿ niema³o
warto spróbowaæ, nie masz nic do stracenia a wiele do zyskania. tylko pamiêtaj by dodaæ do od¿ywki (nawil¿aj±cej) prócz protein równie¿ olej, ale to pewnie wiesz . co do keratyny to mo¿e ci nie podpasowa³a jej forma lub wielko¶æ? moje w³osy ogó³em s³abo reagowa³y na aminokwasy i hydrolizowane proteiny, ale du¿e proteiny z ¿ó³tka widaæ lubi±.

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;52588306]
A¿ 3 lata? A wstawisz zdjêcie? Nic mnie tak nie motywuje jak zdjêcia Waszych odro¶cików [/QUOTE]
to dopiero na koniec listopada bêdzie, ale na pewno wrzucê . tyle ze ja ju¿ dawno nie mam odrostów, 10 wrze¶nia minie pó³ roku.
201604291140 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-30, 11:04   #4979
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez animale Poka¿ wiadomo¶æ
warto spróbowaæ, nie masz nic do stracenia a wiele do zyskania. tylko pamiêtaj by dodaæ do od¿ywki (nawil¿aj±cej) prócz protein równie¿ olej, ale to pewnie wiesz . co do keratyny to mo¿e ci nie podpasowa³a jej forma lub wielko¶æ? moje w³osy ogó³em s³abo reagowa³y na aminokwasy i hydrolizowane proteiny, ale du¿e proteiny z ¿ó³tka widaæ lubi±.
No to na pocz±tek spróbujê z ¿ó³tkiem. Z tym ¿e ja pewnie zrobiê z glutkiem z siemienia (nawil¿a) i olejem (tylko nie wiem, który wybraæ, bo mam: kokosowy, lniany, s³onecznikowy, z pestek winogron, ³opianowy).
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-30, 11:04   #4980
201604291140
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 1 444
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych w³osów - czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez kaguya Poka¿ wiadomo¶æ
Po tylu latach to ju¿ nie odro¶ciki, ale w³osy
w³osiury do po³owy pleców
201604291140 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-09-01 14:28:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:08.