Dlaczego kochamy kotki? - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-05-10, 21:19   #3301
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

sabbatha- to stosowac czy nie stosować..? po czytałam, ze nie nalezy stosować karmy profilaktycznej przeciw problemom z drogami moczowymi, jeśli tych problemów nie ma

czarny kot- a mieszanie karm z jednej firmy..? np/ RC..? wetka powiedziała, że można, ale dość (...) intensywnie namiawiał mnie na karmę weterynaryjną dla kastratów, a o ile ja jako wetkę lubię to taka nachalna reklama obudziła we mnie zwierzę (obawiam się, że to jeż)
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-10, 21:46   #3302
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

tzn wg ulotki puriny 2 czy tam 3 karmy maja cos co dodatkowo chroni uklad moczowy - chyba utrzymuje ph w normie - nie jest to jakis dodatkowy el0 skladnik. A czy podawac nie wiem dopiero rok mam kiciake i od niedawna jej podaje lepsza karme.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 12:10   #3303
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Guzik już doszedł do siebie i jest taki jak zawsze, tylko nie daje brac się na ręce (zresztą wcale mu sie nie dziwię ;D)

jest tylko jedno ale....zawsze miał duzy apetyt, ja go przegłodziłam przed zabiegiem 12 godzin, wczoraj też nic nie jadł, bo nie miał humoru ()chociaż wieczorem już przejawiał oznaki zycia, ale nic nie dostał do jedzenia a dziś... pani wetka powiedziała, że nie będzie miał zbyt dużego apetytu, że jedna saszetka convalescence wystarczy, że żadnego suchego, ewentualnie gotowany kurczaczek....no i tu pojawia problem- Guzik wstał z rana jak mały smok jedzeniowciągacz- saszetka poszł na śniadanie cała, potem poleciałam do skepu po filet to żeżarł pół, wylizał michę i podłogę wokół michy stoi pod lodówka i jęczy- nigdy czegoś takiego nie widziałam!

moge mu dać więcej jeść...? nie wiem czy mu nie zaszkodi po dobowej głodówce, po zabiegu? help
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 13:34   #3304
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

moje koty po narkozie tez zawsze wyglodaniale sa. pierwsze co robia po wejsciu do domu to na jeszcze malo pewnych lapkach biegna do michy i miaucza o jedzenie. ja bym za duzo mu jesc nie dawala, bo jeszcze zoladek mogl nie dojsc do siebie i moze wymiotowac.

a co do karmy. moje juz9 letnie kastraty nigdy nie dostawaly specjalnej karmy dla kastratow, a jedyna rzecza z ktora zdarzylo sie pojsc do weta byly zeby. jeden jest gruby, ale on poprostu lubi jesc - przed kastracja tez byl gruby. za to uprawia sporty biegowe i polowania, wiec mysle, ze z kondycja ok. drugi chudy jak szkapa (taka juz jego natura, po kastracji sie to nie zmienilo)
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 15:51   #3305
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Witam. A ja dodam tutaj zdjęcia dwóch moich kociaków Skrimi i Tysię
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg załacznik_1.jpg (60,5 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg załacznik_2.jpg (67,4 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg załacznik_3.jpg (21,9 KB, 10 załadowań)
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 20:40   #3306
Ana-stazja
Raczkowanie
 
Avatar Ana-stazja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 36
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

moj bardzo zaprzyjazniony kotek jest chory.. strasznie sie wszyscy o niego boimy, mial dzis operacje przycinania zabkow- tych niewielu ktore mu pozostaly, i ma chore jelita, zastrzyki itd. wrocil caly oszolomiony, od jakiegos czasu jest jakis nieswoj.. slaby jesc nie chce w nocy wstaje i tak sie blaka po mieszkaniu.. ma te problemy od pewnego czasu. ma swoja dobra pania weterynarz- na pewno zrobi dla niego wszystko co mozliwe, ale nie wiem co to bedzie... martwimy sie o nasza Iskierke, oby tylko nie zgasla..bo przeciez to nasza radosc codzienna..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Iskierka 02.jpg (36,4 KB, 13 załadowań)
Ana-stazja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 23:05   #3307
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Elianko- ciesze sie, ze Guzik wydobrzal
Co do apetytu- po raz kolejny widac, ze kazdy kociak jest indywidualnym przypadkiem i nie zawsze pasuje do wzorow ksiazkowych
Dzisiaj Guziczek nadrabial kalorie utracone podczas glodowki i mozna mu wybaczyc zarlocznosc Jednak na co dzien lepiej utrzymywac prawidlowa diete- kastracja zmieni cala jego gospodarke hormonalna- i z czasem moze spowodowac tendenjce do tycia.
Karmy Royal Canin- wiekszosc tych dla kotow doroslych, dobrze sluzy kastratom
Jesli kociak nie ma szczegolnych dolegliwosci (jak np. nadwrazliwy przewod pokarmowy, czy alergia) nie ma koniecznosi kupowania karm weterynaryjnych.
Jak zawsze odradzam Iamsa i Eukanube, oraz Whiskasa i jemu podobne bomby chemiczne.

Sportsmenko- kociaki urocze Moj Max jest bardzo podobny do Twojej Skrimi. ( zamieszcze foke, gdy ja zmniejsze )
Chcialam zapytac, czy ktorys z tych kotkow to ten sam, o ktorym kiedys pisalas w innym watku, ze Twoi bracia mu dokuczaja? Jak sie ma tamten kotek?

Ana-stazjo- Bardzo mi przykro i mam nadzieje, ze kotek poczuje sie lepiej.

Zmniejszylam fotke Piszac o podobienstwie do kotka Sportsmenki mialam na mysli glownie umaszczenie - wszystkie bialaski z czarnymi plamkami sa do siebie podobne, chociaz widac wyraznie, ze Max to chlopak (na zdjeciu wraz z niesmialym Pipikiem)
Jeszcze kociarz Esfiry jest b. podobny (o ile dobrze pamietam )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Max, Pipi.jpg (84,3 KB, 21 załadowań)
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-12, 12:08   #3308
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

sportsmeno- śliczniaste kociambry, kota moich rodziców tez jest podobna- ale Nikita ma długie futro wygląda jak wielka włochata kula, przypomina mi tego komputerowego kota z reklamy gourmeta fajne sa takie białe plamiste kotulki... tylko mój jest bury

ana-stazjo kotek na pewno poczuje się lepiej- kotki to silne bestie tak łatwo się nie dają
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 20:38   #3309
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Elianka, jak nie wiesz to zapytaj naszego weta Esfira cos mowila ze kazda karma adult ma sladniki obnizajace ph moczu. Te dla kstratow to taki chwyt rekalmowy, ze niby lzejsza i kot nie tyje. Moj wpierdziela tlusta wolowine i jest szczuply. Wszystko zaley od aktywnosci kota. Czasem trzeba mu pomoc i przegonic poprostu po mieszkaniu z mysza I tyle...
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 20:57   #3310
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Guzik sam się gania z myszą ( z piłką, kluskiem a przeważnie z moja frotką do włosów ) ale po zabiegu puszki kują kota w zęby mam nadzieje, że mu przejdzie... nie stać mnie na karmienie go tylko wołowiną
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-13, 08:09   #3311
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

purina dla kastratow ma obnizona zawartosc energetyczna - ale jak kot nie tyje albo nie jest zarlokiem to mozna tez inne.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-13, 08:27   #3312
Nanoot
Raczkowanie
 
Avatar Nanoot
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 35
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Witam. Czy wszyscy miłośnicy kotków pochwalili się swoimi cudami na stronce whiskasa? Nie? www.whiskas.pl

Moja kicia jest tu http://whiskas.pl/whiskas.pl/pl-pl/K...0739&co=2007_5

1 maja 2007 wzięłam ją ze schroniska. Z silną nerwicą, moczeniem, popalonymi uszkami, wąsikami i złamanym ogonkiem. Jest u nas krótko, ale... zaczyna nas chyba lubić.
Nanoot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-13, 19:29   #3313
keira24
Zadomowienie
 
Avatar keira24
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 200
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Witam .


Dzisiaj Topcia miała sesję zdjęciową w ogrodzie . Nie nadążałam za nią, bo wszystkie owady były dla niej bardzo interesującym kąskiem .


Pozdrawiam serdecznie .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 051.jpg (106,6 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 062.jpg (114,1 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 098.jpg (121,2 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 113.jpg (81,3 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 138a.jpg (80,8 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 147.jpg (114,8 KB, 14 załadowań)
__________________
... Zastanówcie się, o co prosicie, bo przy odrobinie pecha możecie to otrzymać ...
- Siewca Wiatru -
keira24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-07, 19:30   #3314
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Dziewczyny mam pilne pytanie, nieznam kotów, miałm kota bardzo dawno temu. Powiedzcie mi czy sa jakieś róznicę (oprócz hormonalnych i fizjologicznych) w zachowaniu samców i samic?. Niby glupie pytanie -przecież przez wiele lat miałam swojego psa, najukochńszego na świecie samca, ale nie zamieniłabym go na zadna suczkę, bo jednak zachowania dwóch odmiennych płci zwierząt są różne. Ale może sa jakies wielkie różnice miedzy panem kotem a panią kotką? Pytam bo do jutra mam dac odpowiedź czy przygarne pana kota.
Nie wiem czy zrozumiałyscie moje pytanie.
Edit:
Czyli w telegraficznym skrócie - czy panowie koty są równie slodcy jak panie kotki?
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-07, 19:56   #3315
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Cytat:
Napisane przez Ivon.a Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pilne pytanie, nieznam kotów, miałm kota bardzo dawno temu. Powiedzcie mi czy sa jakieś róznicę (oprócz hormonalnych i fizjologicznych) w zachowaniu samców i samic?. Niby glupie pytanie -przecież przez wiele lat miałam swojego psa, najukochńszego na świecie samca, ale nie zamieniłabym go na zadna suczkę, bo jednak zachowania dwóch odmiennych płci zwierząt są różne. Ale może sa jakies wielkie różnice miedzy panem kotem a panią kotką? Pytam bo do jutra mam dac odpowiedź czy przygarne pana kota.
Nie wiem czy zrozumiałyscie moje pytanie.
Edit:
Czyli w telegraficznym skrócie - czy panowie koty są równie slodcy jak panie kotki?
Mysle, ze najwiecej zalezy od indywidualnego charakteru i temperamentu kota, sporo od wychowania/ulozenia. Chociaz rzeczywiscie mozna zaobserwowac powiazanie miedzy temperamentem , a plcia.
Z moich obserwacji wynika, ze kocurki sa tak samo slodkie jak kotki - oczywiscie pisze o kotach wykastrowanych/wysterylizowanych. Zauwazylam, ze "panowie" rzadziej miewaja humorki- czyli nie sa tak zadziorni i niecierpliwi jak kotki
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-07, 20:06   #3316
Kincia
Raczkowanie
 
Avatar Kincia
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 320
GG do Kincia Wyślij wiadomość przez MSN do Kincia Send a message via Skype™ to Kincia
Talking Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

A ja przedstawiam moja kotke Lucy ktora dostałam od wizażanki Caprice...cudowny kociak...
Jest prześmieszna...i zawsze cos smiesznego wymysli...
Rano zawsze lize mnie na przywitanie albo męża zależy kto szybciej ją przywita na łóżku
jak wstaje to tak długo miauczy az damy jej jesc..często zagrzebuje jedzenie jak cos nie pasuje a wtedy ja mowie jej ze zaraz ja zagrzebie wtedy ucieka przez caly pokoj i wraca rownie szybko by mi sie przeciwstawic i slodko skacze zjeżona...
jej ulubiona zabawka frotka do wlosow...uwielbia trzymac ja w pyszczku i ucieka wtedy z predkoscia swiatla przez wszytskie pokoje...a jak łapką nia sie bawi to caly dom ma ubaw...zachowuje sie wtedy jak czlowiek...heheh
i jeszcze wiele sytuacji tylko w tej chwili nie umiem sobie przypomniec ale pocieszne z niej zwierze...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lucy.JPG (49,1 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lucy 2.JPG (46,4 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lucy 3.JPG (71,4 KB, 15 załadowań)
__________________
"You are the fire that burns the passion within my soul."
-FREEDOM-

-100 dni na diecie i ćwiczeniach-
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=205927
Kincia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-07, 20:17   #3317
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Kattarina oczywiście pierwsze co to kotek by poszedł do sterylizacji. Dzięki za odpowiedź. Nie wiem, w mojej głowie jakoś dziwnie uroiło się że pan kot jest niemily i agresywny... z myślą posiadania kota nosze się od bardzo dawna (co potwierdzi Laura ) W zeszłym roku zmarł mój ukochany piesek, mam okazję nabyć nowego przyjaciela, ogłosiła sie dziewczyna na forum z mojego miasta.


Kincia prześliczna kotka, śliczna ,
__________________
Mój podwodny świat

Edytowane przez Ivon.a
Czas edycji: 2007-06-08 o 13:33
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-07, 20:17   #3318
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Kincia- Lucy jest przerozkoszna uwielbiam "laciate" kotki

Ivon.a- zakochalam sie w Twoim kociarzu
Zachowanie kota stricte domowego, zalezy w duzej mierze od tego, jak jest traktowany przez wspolmieszkancow. Nalezy mu okazywac uczycia i szacunek, a wowczas nie ma powodu do bycia niemilym czy agresywnym.
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-07, 20:31   #3319
Kincia
Raczkowanie
 
Avatar Kincia
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 320
GG do Kincia Wyślij wiadomość przez MSN do Kincia Send a message via Skype™ to Kincia
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

śliczne te kociaki....ja lubie tygryski, łaciate..jednolite ...wszytskie mruczki kocham!
__________________
"You are the fire that burns the passion within my soul."
-FREEDOM-

-100 dni na diecie i ćwiczeniach-
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=205927
Kincia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-07, 20:39   #3320
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

dziewczyny kłopot mam z Guzikiem mój kot jest głośny- miałczy pod drzwiami jak chce wejsć, wyjść, jeść, miziać się bawić najgorsze jest to, że G. jest kotkiem blokowym, niewychodzącym- tylko od czasu do czasu na szelkach.. Jednak ten fakt nie przeszkadza mu drzeć sie pod drzwiami i skakaniu z okien... tak skacze z okien. Mieszkamy na pierwszym piętrze, więc nic mu nie jest ale mnie to denerwuje.. i nie wiem co ma zrobić na kotki mu się nie chce bo wykastrowany.... jestem bezradna i zdesperowana.
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-08, 13:31   #3321
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Ivon.a- zakochalam sie w Twoim kociarzu
Zachowanie kota stricte domowego, zalezy w duzej mierze od tego, jak jest traktowany przez wspolmieszkancow. Nalezy mu okazywac uczycia i szacunek, a wowczas nie ma powodu do bycia niemilym czy agresywnym.
Kattarina, niestety spóźniłam się, ktoś go już przygarnął szkoda bo jak zobaczyłam jego fotki to też się zakochałam. No trudno, poczekam może trafi mi się kicio, który również mnie ujmie tak jak ten.
Muszę usunąc fotkę, bo nie jest moja.

swoją drogą prejrzałam trochę zdjęć Waszych kotów i wszystkie są na prawdę świetne.
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-09, 00:21   #3322
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Cytat:
Napisane przez Ivon.a Pokaż wiadomość
Kattarina, niestety spóźniłam się, ktoś go już przygarnął szkoda bo jak zobaczyłam jego fotki to też się zakochałam. No trudno, poczekam może trafi mi się kicio, który również mnie ujmie tak jak ten.
Muszę usunąc fotkę, bo nie jest moja.

swoją drogą prejrzałam trochę zdjęć Waszych kotów i wszystkie są na prawdę świetne.
Ivon.o- a widzialas ten watek? LINK Pies zagryzl mame 2 kociakow i potrzebuja one nowego domu. Wiem, ze jestes z innego rejonu Polski, ale moze uda sie zalatwic transport- w okresie letnim sporo ludzi przemierza Polske, we wszystkich kierunkach.
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-09, 09:10   #3323
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Witajcie kociarki kochane
nie wiem czy mnie pamiętaćie,kiedyś pisałam na forum o mojej czarnej kotce ze złamanym ogonkiem,długo mnie na forum nie było ale juz jestem i będę śledzić wątek
pozdrwiam
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-09, 09:14   #3324
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Cytat:
Napisane przez malenka294 Pokaż wiadomość
Witajcie kociarki kochane
nie wiem czy mnie pamiętaćie,kiedyś pisałam na forum o mojej czarnej kotce ze złamanym ogonkiem,długo mnie na forum nie było ale juz jestem i będę śledzić wątek
pozdrwiam
Witaj Malenka Jasne, ze pamietam Ciebie i Twoja biedna koteczke
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-09, 09:27   #3325
niuniaania
Raczkowanie
 
Avatar niuniaania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 199
GG do niuniaania
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Witam Piękne właścicielki przemiłych kociaków
Długo mnie nie było, nie wiem czy pamietacie, pisałam o tym jak zaginął mi kiciuś. Niestety nie znalazł się . Już chyba marne szanse . Pewnie zaopiekuję się jakimś maleństwem, ale do tej pory jeszcze się nie otrzasnęłam po takiej tragedii
niuniaania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-09, 19:13   #3326
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

kurde no strasznie sie ciesze że nas pamiętasz
chciałam sie tylko pochwalić że rodzinka nam się troche powiększyła a mianowcie między czasie adoptowałam braciszka dla mojej czarnuli
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-09, 22:06   #3327
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
dziewczyny kłopot mam z Guzikiem mój kot jest głośny- miałczy pod drzwiami jak chce wejsć, wyjść, jeść, miziać się bawić najgorsze jest to, że G. jest kotkiem blokowym, niewychodzącym- tylko od czasu do czasu na szelkach.. Jednak ten fakt nie przeszkadza mu drzeć sie pod drzwiami i skakaniu z okien... tak skacze z okien. Mieszkamy na pierwszym piętrze, więc nic mu nie jest ale mnie to denerwuje.. i nie wiem co ma zrobić na kotki mu się nie chce bo wykastrowany.... jestem bezradna i zdesperowana.
Elianko- zastanawilam sie nad Twoim Guzikiem i doszlam do wniosku, ze jezeli nie jest chory (czasem kotki probuja zwrocic na siebie uwage i glosno domagaja sie pomocy- mialam kilka takich przypadkow), to zwyczajnie sie rozbestwil
Trzeba mu narzucic pewna dyscypline- oczywiscie nie przemoca czy krzykiem ,bo przez to stalby sie "wredny".
Nie powinnas juz w ogole wyprowadzac go na spacery, pokazac mu, ze to Ty decydujesz co mu wolno, a czego nie- tylko musisz byc konsekwentna: np. jesli dzisiaj mu zakazalas wchodzenia na balkon, to jutro nie mozesz mu na to zezwolic- bo takie podejscie zwierzaka konfunduje.

Z autopsji wiem, ze koty musza czuc respekt do swoich opiekunow, w przeciwnym wypadku zaczynaja rzadzic calym domem.

Ja nie podnosze na swoje Zoo glosu, nigdy nie dalam zadnemu zwierzakowi nawet malego klapsa- a one sa wpatrzone we mnie jak w obrazek, bo zalezy im na tym bym je pochwalila.
To wymaga czasu, uwagi i przede wszystkim konsekwencji- ale gdy raz sie zbuduje taka strukture w rodzinie vel stadzie - pozniej zyje sie gladko.

Cytat:
Napisane przez niuniaania Pokaż wiadomość
Witam Piękne właścicielki przemiłych kociaków
Długo mnie nie było, nie wiem czy pamietacie, pisałam o tym jak zaginął mi kiciuś. Niestety nie znalazł się . Już chyba marne szanse . Pewnie zaopiekuję się jakimś maleństwem, ale do tej pory jeszcze się nie otrzasnęłam po takiej tragedii
Niuniaania - przykro mi, ze Twoj kotek sie nie odnalazl . Na pocieszenie moge napisac, ze jesli byl wykastrowany, to moze nie umarl, a zostal przez kogos adoptowany?

Cytat:
Napisane przez malenka294 Pokaż wiadomość
kurde no strasznie sie ciesze że nas pamiętasz
chciałam sie tylko pochwalić że rodzinka nam się troche powiększyła a mianowcie między czasie adoptowałam braciszka dla mojej czarnuli
Gratuluje zakocenia
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-09, 23:08   #3328
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Ivon.o- a widzialas ten watek? LINK Pies zagryzl mame 2 kociakow i potrzebuja one nowego domu. Wiem, ze jestes z innego rejonu Polski, ale moze uda sie zalatwic transport- w okresie letnim sporo ludzi przemierza Polske, we wszystkich kierunkach.
Zajrzę na ten wątek, dziękuję. Chociaż nie obiecuję nic, bo mam teraz ślub na karku w lecie, mało czasu, i tak na prawdę nie wiem czy potrafiłabym sama zorganizować transport z daleka, bo trzeba byłoby się tym zając na poważnie. Gdyby to było z mojego regionu, to mniejszy problem.
Dziękuję, miła, pomocna i sympatyczna osoba z Ciebie
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 09:30   #3329
Ive_85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do Ive_85
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Witam, Ogonek ma rujkę liczyłam, że dam radę finansowo ze sterylką przed, ale się nie udało i mi teraz wyje wyśpię się po śmierci. A tu sesja.
Na pocieszenie-teoria kota i pudełka w praktyce.. Niestety nie udało mi się złapać jak upycha się do pudełka z chusteczkami (najpierw oczywiście trzeba było wyjąć część chusteczek..)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3401.JPG (93,5 KB, 41 załadowań)
__________________
Bez ocen, bez komentarzy-tylko poezja zapraszam www.777.xhp.pl
Ive_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 16:48   #3330
niuniaania
Raczkowanie
 
Avatar niuniaania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 199
GG do niuniaania
Dot.: Dlaczego KOCHAMY KoTkI??? :)

Niuniaania - przykro mi, ze Twoj kotek sie nie odnalazl . Na pocieszenie moge napisac, ze jesli byl wykastrowany, to moze nie umarl, a zostal przez kogos adoptowany?


Ja tez mam taką nadzieję, ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że mieszkam na wsi, i jak pisałam wcześniej mieszka też tu taki "przemiły" pan, co lubi kotki, ale nie głaskać
niuniaania jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:35.