Wpuszczenie obcego do mieszkania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-01, 07:42   #1
lena_90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 44

Wpuszczenie obcego do mieszkania


Cześć,

W skrócie moja sytuacja wygląda tak - muszę ze wzg zawodowych wyjechać na dwa tygodnie. Mam dwa kociaki, którymi trzeba się zająć - niestety znajomi nie mogą, rodzina daleko, sąsiadów praktycznie nie znam. Zdecydowałam się na petsittera. Tylko sprawa wygląda tak - opieka nad zwierzakami miałaby odbywać się u mnie w mieszkaniu, czyli de facto wpuszczam tam obcą osobę i zostawiam samą sobie z kluczami. Fakt, faktem ta babeczka ma referencje, ale to wciąż ktoś obcy.
Jak myślicie - jak powinnam się dodatkowo zabezpieczyć? Obfotografować mieszkanie? Spisać z nią jakąś umowę o to, że mam zastać mieszkanie takim jakie było?

Poradzicie coś?
lena_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 07:46   #2
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Wpuszczenie obcego do mieszkania

A nie masz w poblizu jakiegos hotelu dla zwierzat? Tam tez sie moga dobrze zajac kotami. Jak juz chcesz tego petsittera, no to ja bym na Twoim miejscu pousuwala z domu co wazniejsze dokumenty (np. paszport), bizuterie. Najlepiej przygotowac wszystko na stole (karme, zwirek itp.), zeby nie musiala szukac po szafkach. W sumie nie wiem czy bym spisala umowe, zeby nie bylo, ze Ci sie ktos wlamie do mieszkania a Ty ja oskarzysz o kradziez- moze to absurd, ale nie jestem prawnikiem i tak tylko rozwazam. Moze jamestown wie

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2014-10-01 o 07:49
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 07:59   #3
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 372
Dot.: Wpuszczenie obcego do mieszkania

Rzeczywiście ciężko byłoby mi zaufać obcej osobie i powierzyć jej zwierzęta i klucz od mieszkania. Może rozejrzyj się za tym hotelem dla zwierząt. Bo nawet jeśli spiszesz umowę czy zrobisz zdjęcia/zamontujesz kamerę to będziesz potem szukać wiatru w polu albo tułać się po sądach?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 08:16   #4
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Wpuszczenie obcego do mieszkania

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;48353767]A nie masz w poblizu jakiegos hotelu dla zwierzat? Tam tez sie moga dobrze zajac kotami. Jak juz chcesz tego petsittera, no to ja bym na Twoim miejscu pousuwala z domu co wazniejsze dokumenty (np. paszport), bizuterie. Najlepiej przygotowac wszystko na stole (karme, zwirek itp.), zeby nie musiala szukac po szafkach. W sumie nie wiem czy bym spisala umowe, zeby nie bylo, ze Ci sie ktos wlamie do mieszkania a Ty ja oskarzysz o kradziez- moze to absurd, ale nie jestem prawnikiem i tak tylko rozwazam. Moze jamestown wie [/QUOTE]
Nie można w takiej sytuacji oskarżyć o włamanie, a umowa i tak pewnie będzie spisana.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 08:31   #5
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Wpuszczenie obcego do mieszkania

Ja bym kotów nie oddała do hotelu, bo to ogromny stres.
Zamówiłabym petsittera z referencjami, wyniosła wartościową drobnicę i poprosiła kogoś znajomego, żeby wpadł raz w tygodniu skontrolować sprawę. Jak bym musiała, to bym zaufała, trudno.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 08:38   #6
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wpuszczenie obcego do mieszkania

Wynieś najcenniejsze rzeczy, spisz umowę oczywiście (wydaje mi się, że petsitterzy i tak spisują umowy z klientami) i nie panikuj za bardzo. Wydaje mi się, że osoby zajmujące się zwierzętami dbają raczej o to, by mieć nieposzlakowaną opinię, bo jak raz padnie podejrzenie że coś ukradli, klient zrobi szum w necie, to już na pewno będą mieli mniej klientów.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 08:38   #7
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Wpuszczenie obcego do mieszkania

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Ja bym kotów nie oddała do hotelu, bo to ogromny stres.
Zamówiłabym petsittera z referencjami, wyniosła wartościową drobnicę i poprosiła kogoś znajomego, żeby wpadł raz w tygodniu skontrolować sprawę. Jak bym musiała, to bym zaufała, trudno.
Dokładnie.
Nie każdy zwierzak może być odstawiony do hotelu. A zaufać też czasem komuś trzeba, zwłaszcza jak nie za bardzo jest inne wyjście. Pozabierać co cenniejsze rzeczy, wszystko co konieczne zostawić pod ręką opiekunce i już.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-01, 08:45   #8
asia10933
Rozeznanie
 
Avatar asia10933
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 977
Dot.: Wpuszczenie obcego do mieszkania

Proponowałabym hotel dla zwierzą ale jeżeli nie ma takiej możliwości to może jakaś sąsiadka?
Musiałabyś zainstalować kamerę, bo tak na prawdę skoro ktoś ma klucze a nie m dowodu to nie można go o nic oskarżyć. Jeżeli nie masz żadnego wyjścia to przynajmniej zamknij pomieszczenia z których ona nie musi korzystać.
__________________
Facet jest jak burak cukrowy co z tego że słodki jak i tak burak

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 08:59   #9
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Wpuszczenie obcego do mieszkania

Cytat:
Napisane przez lena_90 Pokaż wiadomość
Cześć,

W skrócie moja sytuacja wygląda tak - muszę ze wzg zawodowych wyjechać na dwa tygodnie. Mam dwa kociaki, którymi trzeba się zająć - niestety znajomi nie mogą, rodzina daleko, sąsiadów praktycznie nie znam. Zdecydowałam się na petsittera. Tylko sprawa wygląda tak - opieka nad zwierzakami miałaby odbywać się u mnie w mieszkaniu, czyli de facto wpuszczam tam obcą osobę i zostawiam samą sobie z kluczami. Fakt, faktem ta babeczka ma referencje, ale to wciąż ktoś obcy.
Jak myślicie - jak powinnam się dodatkowo zabezpieczyć? Obfotografować mieszkanie? Spisać z nią jakąś umowę o to, że mam zastać mieszkanie takim jakie było?

Poradzicie coś?
ja byłam od tej drugiej strony, przez miesiąc opiekowałam się psem całkiem obcej pary w ich domu. Właściciele wybrali się na wycieczkę po świecie .
Spisano ze mną umowę dotycząca opieki nad psem ale nie było tam zapisów na temat stanu mieszkania itd mimo ze właścicielka psa była radcą prawnym. Jeden pokój był tylko zamknięty na klucz.

Wszystko było ok .
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 09:05   #10
Pritistajl
Raczkowanie
 
Avatar Pritistajl
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 161
Dot.: Wpuszczenie obcego do mieszkania

Jak się obawiasz, to może daj ogłoszenie czy ktoś z okolicy przygarnie koty na ten czas?
Pritistajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 09:09   #11
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wpuszczenie obcego do mieszkania

Cytat:
Napisane przez Pritistajl Pokaż wiadomość
Jak się obawiasz, to może daj ogłoszenie czy ktoś z okolicy przygarnie koty na ten czas?
Ale jaki w tym sens, skoro cała idea petsittera przychodzącego do domu klienta opiera się na tym, żeby zwierzę się nie stresowało nagłą zmianą otoczenia?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-01, 09:17   #12
lena_90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 44
Dot.: Wpuszczenie obcego do mieszkania

Do hotelu właśnie nie chciałabym ich oddawać ze wzg na stres. W

I oczywiście nie zakładam, że petsitter od razu wyczyści mi całe mieszkanie. Przecież ludzie zostawiają klucze sprzątaczkom czy zostawiają same opiekunki z dziećmi w mieszkaniu.

Chyba właśnie zrobię tak jak mówicie, czyli wyniosę co cenniejsze rzeczy i poproszę znajomą żeby raz w tygodniu wpadła.
lena_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 09:32   #13
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Wpuszczenie obcego do mieszkania

Cytat:
Napisane przez asia10933 Pokaż wiadomość
Proponowałabym hotel dla zwierzą ale jeżeli nie ma takiej możliwości to może jakaś sąsiadka?[...]
Z własnych doświadczeń - nie warto prosić o opiekę nad kotem osoby, która nie lubi kotów/nie ma się pewności, że lubi koty. Petsitter to ktoś, kto kocha zwierzęta (nie wyobrażam sobie, żeby w dobrej firmie zatrudniali patałachów, bo jednak to nowy "zawód" i wszyscy pracują na reputację), przed wyjazdem spotykamy się z taką osobą, opowiadamy o kotach, petsitter pod naszą nieobecność bawi się z nimi, może wysłać mms ze zdjęciem, zadzwonić i upewnic, że wszystko jest ok.
Ale fakt, nie mam sprawdzonych sąsiadów, stąd pewnie moja niechęć.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 09:50   #14
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Wpuszczenie obcego do mieszkania

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Wynieś najcenniejsze rzeczy, spisz umowę oczywiście (wydaje mi się, że petsitterzy i tak spisują umowy z klientami) i nie panikuj za bardzo. Wydaje mi się, że osoby zajmujące się zwierzętami dbają raczej o to, by mieć nieposzlakowaną opinię, bo jak raz padnie podejrzenie że coś ukradli, klient zrobi szum w necie, to już na pewno będą mieli mniej klientów.
To samo chciałam napisać

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Z własnych doświadczeń - nie warto prosić o opiekę nad kotem osoby, która nie lubi kotów/nie ma się pewności, że lubi koty. Petsitter to ktoś, kto kocha zwierzęta (nie wyobrażam sobie, żeby w dobrej firmie zatrudniali patałachów, bo jednak to nowy "zawód" i wszyscy pracują na reputację), przed wyjazdem spotykamy się z taką osobą, opowiadamy o kotach, petsitter pod naszą nieobecność bawi się z nimi, może wysłać mms ze zdjęciem, zadzwonić i upewnic, że wszystko jest ok.
Ale fakt, nie mam sprawdzonych sąsiadów, stąd pewnie moja niechęć.
Zgadzam się.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 09:52   #15
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Wpuszczenie obcego do mieszkania

Super, że jest taki zawód. Sama kiedyś chętnie skorzystam.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 09:56   #16
lena_90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 44
Dot.: Wpuszczenie obcego do mieszkania

Poza tym, wolę petsittera niż dawać ogłoszenie kto zaopiekuje się zwierzakami chociażby dlatego, że koty są na BARF-ie, a z rozmów z ludźmi wiem, że nie każdy to akceptuje i są osoby, które się tego brzydzą.
lena_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 10:19   #17
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wpuszczenie obcego do mieszkania

A może znajomi mogliby wpaść na chwile do ciebie i sprawdzic czy wszystko ok?
skad jestes, może któras z wizażanek może kogos polecić do opieki ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 10:23   #18
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Wpuszczenie obcego do mieszkania

Moim zdaniem petsitter jednak będzie najlepszy. Sama pewnie też będę kogoś szukać w przyszłym roku (problem w tym, że opiekun musiałby u mnie nocować). Mojego zwierza raczej żaden hotel nie przygarnie

Poszukaj tutaj - http://www.petsitter.pl/

Przyszło mi jeszcze do głowy, że może w fundacjach zwierzęcych znalazłby się ktoś do opieki. W końcu są tam ludzie, którzy kochają czworonogi, a i pieniądze za opiekę takiej fundacji się przydadzą.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"



Edytowane przez Vilqa
Czas edycji: 2014-10-01 o 10:25
Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 10:24   #19
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wpuszczenie obcego do mieszkania

Cytat:
Napisane przez lena_90 Pokaż wiadomość
Poza tym, wolę petsittera niż dawać ogłoszenie kto zaopiekuje się zwierzakami chociażby dlatego, że koty są na BARF-ie, a z rozmów z ludźmi wiem, że nie każdy to akceptuje i są osoby, które się tego brzydzą.
No to tym bardziej lepiej zatrudnić kogoś, kto ma doświadczenie i będzie umiał koty właściwie karmić
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-01, 10:26   #20
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Wpuszczenie obcego do mieszkania

Nie oddawaj do hotelu, w wiekszosci zwierzeta siedza prawie caly czas w klatkach i w ogole horror dla zwierzaka bo nie dosc, ze nie ma wlasciciela to jeszcze jest w zupelnie obcym miejscu.
zrob fotki spisz co bylo, wynies to co cenne. Ja mysle,, ze nic nie powinno sie stac. Porozmawiaj z tymi ludzmi, od ktorych ma referencje. Po to one sa.

Wyslane przez tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 16:08   #21
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Wpuszczenie obcego do mieszkania

A jakie masz zamki w drzwiach? Takie standardowe, do których bez problemu można dorobić dodatkowy klucz czy takie, gdzie trzeba by się bardziej natrudzić?
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 16:41   #22
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Wpuszczenie obcego do mieszkania

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
A jakie masz zamki w drzwiach? Takie standardowe, do których bez problemu można dorobić dodatkowy klucz czy takie, gdzie trzeba by się bardziej natrudzić?
Dla złodzieja nie istnieje "bardziej się natrudzić" przy dorabianiu kluczy, nie popadajmy w paranoję. To sa ludzie, którzy jeżdżą na kursy i szkolenia z behawioryzmu, a nie z włamów na chatę Trzeba wybrać sprawdzoną osobę i nie ma co siać paniki.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 18:29   #23
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Wpuszczenie obcego do mieszkania

Cytat:
Napisane przez lena_90 Pokaż wiadomość
Cześć,

W skrócie moja sytuacja wygląda tak - muszę ze wzg zawodowych wyjechać na dwa tygodnie. Mam dwa kociaki, którymi trzeba się zająć - niestety znajomi nie mogą, rodzina daleko, sąsiadów praktycznie nie znam. Zdecydowałam się na petsittera. Tylko sprawa wygląda tak - opieka nad zwierzakami miałaby odbywać się u mnie w mieszkaniu, czyli de facto wpuszczam tam obcą osobę i zostawiam samą sobie z kluczami. Fakt, faktem ta babeczka ma referencje, ale to wciąż ktoś obcy.
Jak myślicie - jak powinnam się dodatkowo zabezpieczyć? Obfotografować mieszkanie? Spisać z nią jakąś umowę o to, że mam zastać mieszkanie takim jakie było?

Poradzicie coś?
ja bede niedlugo w podobnej sytuacji I tez sie martwilam, ale na szczescie pani, ktora u nas sprzata, obiecala sprawdzac co u Oscarka, wiec wiem, ze moge zaufac.
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Ja bym kotów nie oddała do hotelu, bo to ogromny stres.
Zamówiłabym petsittera z referencjami, wyniosła wartościową drobnicę i poprosiła kogoś znajomego, żeby wpadł raz w tygodniu skontrolować sprawę. Jak bym musiała, to bym zaufała, trudno.
Popieram
Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Nie oddawaj do hotelu, w wiekszosci zwierzeta siedza prawie caly czas w klatkach i w ogole horror dla zwierzaka bo nie dosc, ze nie ma wlasciciela to jeszcze jest w zupelnie obcym miejscu.
dokladnie, za duzo zlych rzeczy sie nasluchalam o takich hotelikach, zeby oddac mojego Oscarka

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Porozmawiaj z tymi ludzmi, od ktorych ma referencje. Po to one sa.

Wyslane przez tapatalk 2
no wlasnie, tez bym porozmawiala z tymi, ktorzy dali referencje.

Autorko powodzenia! Mam nadzieje, ze uda Ci sie znalezc dobra opieke dla Twojego pieszczocha
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-01 19:29:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:33.