Wygrałam bon na włoską bieliznę... - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-05, 11:43   #91
Pritistajl
Raczkowanie
 
Avatar Pritistajl
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 161
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Cytat:
Napisane przez Pineska1910 Pokaż wiadomość
Mam niestety ten sam problem. Dzwoniąc na infolinie już kilka razy zawsze dostaje odpowiedź że dana firma już nie prowadzi od października takich usług. Zupełnie nie wiem co zrobić... Chyba muszę poczekać na paczkę i dopiero wtedy zacznę cokolwiek działać.

Paczki nie odbierać, olać.

Takie firmy żyją głównie z zastraszania ludzi.
Pritistajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 11:57   #92
martyna2311
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Hej hej,

mam podobną sytuacje, byłam tak zamroczona i głupia, że zgodziłam się na tą głupią bieliznę, facet dzwonił do mnie dzisiaj rano, ale poczytałam już o nich troche i jest masakra, oszuści przez wielkie O. Saara94 możesz podać adres tej firmy na który wysyłałaś wypowiedzenie od umowy i nazwę tej firmy, bo ze stresu wszystko mi wyleciało z głowy ? Sama nie wiem czy wysyłaś czy czekać na tą "całą" paczke. :/

Dobra, dobra już poczytałam wszystko, widzę informacje ;}]

Edytowane przez martyna2311
Czas edycji: 2014-12-05 o 12:03
martyna2311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 16:21   #93
morrocotuda7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2
Thumbs down Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Ja wczoraj i dzisiaj dostałam telefon z numerów: 503 840 936 i 503 840 795
Facet tak samo powiedział, że wygrałam komplet bielizny wart 89zł po czym w bardzo szybki sposób poinformował, że wysyłka kosztuje 20zł. Bardzo chciał się dowiedziećjaki mam rozmiar, gadał tak szybko i natrętnie, że aż się rzygać chciało. Na pytanie dlaczego mam płacić za wygrany konkurs odpowiedział, że oni mogą pokryć tylko koszt bielizny. Poprosiłam o telefon następnego dnia bo nie przypominałam sobie abym brała udział w jakimś konkursie. Nawet tego nie sprawdziłam (powoływał się na jakąś stronę "strefa ... czegoś tam") ale dzisiaj od razu odmówiłam, "natrętny akwizytor-oszust) rozłączył się oburzony.
Dziewczyny nie dajcie się nabrać, to jacyś oszuści. Potwierdza to zbieżność początku numeru! ZŁODZIEJE

Dodam tylko, że moja bielizna nie miała być włoska a ze Stanów ale to już szczegół... :P

Edytowane przez morrocotuda7
Czas edycji: 2014-12-05 o 16:24
morrocotuda7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 17:19   #94
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Cytat:
Napisane przez Pritistajl Pokaż wiadomość
Paczki nie odbierać, olać.

Takie firmy żyją głównie z zastraszania ludzi.
tylko że paczki nie da się nie odebrać. przychodzi zwykłym listem bez potwierdzenia odbioru. listonosz wrzuci do skrzynki i tyle. należy otworzyć kopertę ale nie czarna torebkę ( nie otwierać torebki bo wtedy obciążą kosztami towaru). następnie zapieczętowany towar wraz w wypowiedzeniem odesłać za potwierdzeniem odbioru. i tyle.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 14:12   #95
Pritistajl
Raczkowanie
 
Avatar Pritistajl
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 161
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Cytat:
Napisane przez tiaara Pokaż wiadomość
tylko że paczki nie da się nie odebrać. przychodzi zwykłym listem bez potwierdzenia odbioru. listonosz wrzuci do skrzynki i tyle. należy otworzyć kopertę ale nie czarna torebkę ( nie otwierać torebki bo wtedy obciążą kosztami towaru). następnie zapieczętowany towar wraz w wypowiedzeniem odesłać za potwierdzeniem odbioru. i tyle.

jak zwykłym to zawsze można powiedzieć, że się nic nie dostało.

ja bym tak zrobiła, nie bawiła się w odsyłanie
Pritistajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 07:22   #96
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

nie wygrasz z nimi. umowa podpisana, list wysłany i przychodzi za dwa tygodnie upomnienie z kwota wyższa o 10 zł potem dodatkowe koszta i kolejne przesyłki.
ja dostałam telefon od nich jeszcze zanim powstał wątek. pytałam dziewczyny czy bielizna ma koronkę ( od niektórych dostaje uczulenia) powiedziała że nie, bez koronek ale piękna 100 % bawełny. dostałam paczkę i otworzyłam. jakie moje zdziwienie i w........e kiedy zobaczyłam koronkę. spakowałam napisałam wypowiedzenie. po dwóch tygodniach ( a wiedziałam że dostali wymówienie po numerze nadawczym) dostałam upomnienie z kwota na 29,90. kiedy zadzwoniłam wyjaśnić sprawę, Pan chamski jak sto nieszczęść ( jeszcze takiego typa nie spotkałam w swoim życiu) powiedział że jak nie zapłacę to co dwa tygodnie będą wysyłać ponaglenia z wyższymi kwotami aż kwota będzie na tyle wymagana że założą mi sprawę w sądzie. dla nich opakowanie otwarte - towar używany. wolałam zapłacić niż się z nimi użerać. kiedy powiedziałam że fajnie ja mam zapłacić za towar który oni maja ( bo im odesłałam) powiedziała że mogą mi wysłać jeszcze raz, ale dla mnie promocja się skończyła i teraz zapłacę cenę za towar i za przesyłkę.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 07:50   #97
Pineska1910
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 5
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Cytat:
Napisane przez morrocotuda7 Pokaż wiadomość
Ja wczoraj i dzisiaj dostałam telefon z numerów: 503 840 936 i 503 840 795
Facet tak samo powiedział, że wygrałam komplet bielizny wart 89zł po czym w bardzo szybki sposób poinformował, że wysyłka kosztuje 20zł. Bardzo chciał się dowiedziećjaki mam rozmiar, gadał tak szybko i natrętnie, że aż się rzygać chciało. Na pytanie dlaczego mam płacić za wygrany konkurs odpowiedział, że oni mogą pokryć tylko koszt bielizny. Poprosiłam o telefon następnego dnia bo nie przypominałam sobie abym brała udział w jakimś konkursie. Nawet tego nie sprawdziłam (powoływał się na jakąś stronę "strefa ... czegoś tam") ale dzisiaj od razu odmówiłam, "natrętny akwizytor-oszust) rozłączył się oburzony.
Dziewczyny nie dajcie się nabrać, to jacyś oszuści. Potwierdza to zbieżność początku numeru! ZŁODZIEJE

Dodam tylko, że moja bielizna nie miała być włoska a ze Stanów ale to już szczegół... :P
Moja też miała być ze Stanów, zobaczymy co to przyjdzie. Jak dostane ten nieszczęsny regulamin to podam tu namiary na 'nowych rozprowadzaczy tej ekskluzywnej bielizny'.
Pineska1910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-08, 11:12   #98
Pritistajl
Raczkowanie
 
Avatar Pritistajl
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 161
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

To oni tę umowę z pierwszymi gaciami wysyłają?
bo zrozumiałam, że umowa jest tylko ustna/telefoniczna?
Pritistajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 11:33   #99
klaudynka1440
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Mogę prosić o numer na infolinie? Bardzo pilne numer który jest podany wcześniej już nie prowadzi tej sprawy i otrzymałam wiadomość że powinno zrezygnować w ciągu 10 dni od otrzymania telefonu inaczej trzeba zapłacić za pierwszą przesyłkę i odesłać wypowiedzenie na adres firmy która prowadzi tą sprawę.

Edytowane przez klaudynka1440
Czas edycji: 2014-12-08 o 11:43
klaudynka1440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 14:10   #100
avadakedavraa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: KRAKÓW
Wiadomości: 1
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Też bardzo proszę o nowy numer. Dzisiaj zadzwonili do mnie i dałam się nabrać, ponieważ brałam udział w wielu konkursach. Dopiero po zakończonej rozmowie coś mnie tchnęło...
avadakedavraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 16:03   #101
asia111212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Witam, potrzebuje pomocy! czytam tytaj Twoją wypowiedz, ja dzisiaj dałam się wkręcić w to samo, dopiero kilka minut po rozmowie poszłam po rozum do głowy. Szczerze mówiąc nie wiem co mam robić;/ i jestem przerażona.
Zadzwoniła pani tak szybko mówiła że nie do końca ogarniałam, pytałam się o niektóre rzeczy dwa razy a ona miała od razu na wszystko odpowiedz. Co gorsza miała moje dane tz. imie nazwisko i adres zamieszkania;/ pytałam się skąd je ma to mi powiedziała że przecież brałam udział w konkursie i wszytsko tam było napisane. dzwoniła niby z jakiejś strony okazje, okazjum czy coś takiego mniejsza o to. Ja myśląc z nią w trakcie rozmowy, pomyślałam ze często kupuję przez internet i może poprostu gdzieć coś jakiś konkurs a nie pamiętam sama dokładnie że się zgłosiłam. Pani była przemiła. rozmowa była niby rejestrowana. Pani chciała mój pesel ale nie pamiętam go na pamięć i mówie że nie pamietam to ona żebym jej dała date urodzenia no to ja ok. i podałam jeszcze e-maila, bo reszte danych miała. Z ciekawości weszłam na google i wpisąłam o co chodzi i oczy wyszły mi na wierzch aż się rozpłakałam. Znalazłam mnustwo wypowiedzi że to są oszustwa, że policja, że sąd, że komornicy!!! O co tu chodzi!! Próbowałam dzwonić na numer z którego pani KRAWCZYK do mnie dzwoniła ale oczywiście nikt nie odbiera!!! Co mam zrobić, nie mogę nigdzie znaleźć w internecie adresu ich siedziby. Dodam jeszcze że pani powiedziała że mam się zapoznac z regulaminem i wtedy szybko się rozłonczyła i nie zdażyłam zapytać gdzie znajde ten regulamin.
Co mam zrobić sama zgłosić sprawę na policję? Jestem strasznie tym wszystkim zdenerwowana, a njabardziej jestem zła na własną głupotę.;/
Pomocy!
asia111212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-09, 16:21   #102
tutajjulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 5
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Dałam się nabrać tak samo 20 minut temu.
Bardzo proszę o jakikolwiek kontakt z tą ich firmą
tutajjulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 16:40   #103
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Jak Wam przyjdzie paczka to nie otwierajcie, odeślijcie z wypowiedzeniem umowy. Bez paniki .
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 16:50   #104
tutajjulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 5
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Myśli Pani, że to pomoże ? Miała Pani może podobną sytuację?
tutajjulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 17:11   #105
asia111212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Dziewczyny pomagajmy sobie, nie denerwujmy się na siebie. Widzę że coraz więcej nas jest;/ niestety;/ dzwoniłam na wyżej podaną infolinię ale oczywiście nie ma już tego numeru nie odpowiada, jeśli któraś z was ma jakiś kontakt do nich dawajcie!!! trzeba sobie pomóc. ja się dałam nabrać jakieś 3 godziny temu i teraz siedze i zachodzę w głowę co robić.
asia111212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 17:21   #106
tutajjulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 5
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Ja chyba poczekam na paczkę, po czym od razu odsyłam ją wraz z odstąpieniem od umowy

http://konsumentwsieci.pl/odstapieni...y-cala-prawda/ Proszę sobie poczytać

Mam nadzieję, że uda nam się załatwić oszustów

Edytowane przez tutajjulka
Czas edycji: 2014-12-09 o 17:23
tutajjulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 19:13   #107
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Ja mam nadzieję, że kiedyś w tej swojej działalności natkną się na jakiegoś wyszczekanego prawnika i ten im najpierw o ochronie danych osobowych nagada, a potem o podstawach prawa cywilnego. Pewnie po jednym tekście sobie nie odpuszczą, ale mimo wszystko przydałoby się im powiedzieć do słuchu.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 19:46   #108
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

dziewczyny bez paniki.

przyjdzie koperta otwieracie kopertę ale nie foliówke z bielizna. macie druk do zapłacenia ( musicie zapłacić te 19 zł) potem piszecie wypowiedzenie, załączacie do tego foliówke z towarem i wysyłacie na adres podany na druku jako korespondencyjny. druk zapłaty zatrzymujecie i trzymacie aby mieć potwierdzenie dla siebie że zapłaciłyście. wysyłacie za potwierdzeniem nadania i odbioru. następnie zachowajcie potwierdzenie które wróci że odebrali. i tyle.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 20:49   #109
asia111212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Cytat:
Napisane przez tiaara Pokaż wiadomość
dziewczyny bez paniki.

przyjdzie koperta otwieracie kopertę ale nie foliówke z bielizna. macie druk do zapłacenia ( musicie zapłacić te 19 zł) potem piszecie wypowiedzenie, załączacie do tego foliówke z towarem i wysyłacie na adres podany na druku jako korespondencyjny. druk zapłaty zatrzymujecie i trzymacie aby mieć potwierdzenie dla siebie że zapłaciłyście. wysyłacie za potwierdzeniem nadania i odbioru. następnie zachowajcie potwierdzenie które wróci że odebrali. i tyle.



I potym dadzą nam już spokój? nie będą przysyłali innych nowych paczek. Ja i tak myślę nad zgłoszeniem sprawy na policje.

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

I potym dadzą nam już spokój? nie będą przysyłali innych nowych paczek. Ja i tak myślę nad zgłoszeniem sprawy na policje.

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

I potym dadzą nam już spokój? nie będą przysyłali innych nowych paczek. Ja i tak myślę nad zgłoszeniem sprawy na policje.
asia111212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-09, 21:13   #110
tutajjulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 5
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Ja dostałam radę, żeby po prostu niczego nie odbierać. - nie do mnie
Nie podpisywałam żadnej umowy, więc tak naprawdę nic nie mogą ode mnie wyłudzić
tutajjulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 13:38   #111
emillinka
Przyczajenie
 
Avatar emillinka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 6
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Myślę, że dla własnego spokoju lepiej wysłać odstąpienie od umowy. Ja nabrałam się godzinę temu. Dla pozostałych- nie odbierać telefonu z numeru: 503 841 173.
Dziewczyny, które dostały już paczkę, czy widnieje gdzieś na wierzchu adres firmy lub chociaż nazwa? Zamawiałam kilka rzeczy pocztą i nie chce się pomylić i odpakawac nie tej przesyłki co trzeba. Na jaki adres wysłać odstąpienie od umowy? Jeśli już któraś z Was dostała paczkę, napiszcie proszę adres na forum.
Już po chwili chciałam zrezygnować, bo stwierdziłam że to naciągacze, ale uprzejma Pani nie odbiera telefonu. :/
emillinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 14:26   #112
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Cytat:
Napisane przez tutajjulka Pokaż wiadomość
Ja dostałam radę, żeby po prostu niczego nie odbierać. - nie do mnie
Nie podpisywałam żadnej umowy, więc tak naprawdę nic nie mogą ode mnie wyłudzić
Nie ma takiej mozliwosci bo bieliznę wysyłają zwykłym listem wiec nie można sobie nie odebrać. Zawarlas umowę ustna ktora maja nagrana, nie musiałas nic podpisywać.

Emillinka, adres do wypowiedzenia podany jest na poprzedniej stronie wątku, naprawde tak cieżko przejrzeć 3 strony?

Edytowane przez madzia0007
Czas edycji: 2014-12-10 o 14:27
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 14:40   #113
emillinka
Przyczajenie
 
Avatar emillinka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 6
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Cytat:
Napisane przez madzia0007 Pokaż wiadomość
Nie ma takiej mozliwosci bo bieliznę wysyłają zwykłym listem wiec nie można sobie nie odebrać. Zawarlas umowę ustna ktora maja nagrana, nie musiałas nic podpisywać.

Emillinka, adres do wypowiedzenia podany jest na poprzedniej stronie wątku, naprawde tak cieżko przejrzeć 3 strony?
Zapewniam Cię, że wszystkie te 4 strony przeczytałam.
Miałam wątpliwości, ponieważ poruszany jest wątek włoskiej bielizny i bielizny amerykańskiej. Czy odnośnie bielizny amerykańskiej to ten sam adres?
emillinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 16:42   #114
ewela1413
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

No własnie mam to samo pan zadzwonił do mnie o 16.30 czyli infolinia już jest nieczynna by odwołać to wszystko... dałam się nabrac jak dziecko. ale poczekam na paczke zapłace 20 zł i odeśle im to wszystko. Myślicie że będzie dobrze?
ewela1413 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 17:27   #115
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Cytat:
Napisane przez asia111212 Pokaż wiadomość
I potym dadzą nam już spokój? nie będą przysyłali innych nowych paczek. Ja i tak myślę nad zgłoszeniem sprawy na policje.[COLOR="Silver"]
tak po wysłanym wypowiedzeniu i opłaceniu kosztów przesyłki będziesz miała święty spokój. ja miałam ta paczkę jeszcze zanim utworzył się wątek i do tej pory cisza.

Cytat:
Napisane przez tutajjulka Pokaż wiadomość
Ja dostałam radę, żeby po prostu niczego nie odbierać. - nie do mnie
Nie podpisywałam żadnej umowy, więc tak naprawdę nic nie mogą ode mnie wyłudzić
umowę podpisywałaś - telefonicznie na odległość. jest ona tak samo obowiązująca jak każda inna. paczki nie podpisujesz u listonosza a oni i tak będą wymagać płatności za wysyłkę i potem będziesz dostawała kolejne paczki zgodnie z umową telefoniczną. lepiej odebrać zapłacić i odesłać .

Cytat:
Napisane przez emillinka Pokaż wiadomość
Myślę, że dla własnego spokoju lepiej wysłać odstąpienie od umowy. Ja nabrałam się godzinę temu. Dla pozostałych- nie odbierać telefonu z numeru: 503 841 173.
Dziewczyny, które dostały już paczkę, czy widnieje gdzieś na wierzchu adres firmy lub chociaż nazwa? Zamawiałam kilka rzeczy pocztą i nie chce się pomylić i odpakawac nie tej przesyłki co trzeba. Na jaki adres wysłać odstąpienie od umowy? Jeśli już któraś z Was dostała paczkę, napiszcie proszę adres na forum.
Już po chwili chciałam zrezygnować, bo stwierdziłam że to naciągacze, ale uprzejma Pani nie odbiera telefonu. :/
ponieważ numery telefonu się zmieniły i jeszcze kilka innych treści najlepiej otworzyć kopertę i tam będzie adres do korespondencji i na niego wysłać paczkę z wypowiedzeniem
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 19:28   #116
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Cytat:
Napisane przez emillinka Pokaż wiadomość
Myślę, że dla własnego spokoju lepiej wysłać odstąpienie od umowy. Ja nabrałam się godzinę temu. Dla pozostałych- nie odbierać telefonu z numeru: 503 841 173.
+503 840 758, 503 841 112. Do mnie też dzwonili i to jak natrętnie (z racji tego, że nie odbieram nieznanych nrów trochę prób było zanim im się udało dodzwonić. Panu po drugiej stronie przekazałam, że z pewnego forum słyszałam o tej akcji i dziękuję, ale nie skorzystam-forum to oczywiście Wizaż Tak myślę, że młodsze osoby, obeznane w takich sprawach sobie poradzą i albo od razu odmawiają albo wysyłają wypowiedzenie, ale co ze starszymi? Przecież oni z pewnością naciągają także osoby starsze, nie mające dostępu do neta, które zostaną wciągnięte w dalsze przesyłki, ale masakra Później taka babcia nie ma na leki, bo jakieś podejrzane typki zrobiły przekręt i babcię zobligowały do wydawania pieniędzy bez sensu.
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 09:21   #117
asia111212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Witam, dziewczyny chcę im dzisiaj wysłać odstępstwo od umowy itp. i znalazłam że ich siedziba znajduje się niby na ulicy smulikowskiego. Powiedzcie mi czy znalazłyście tez jeszcze inny adres, bo gdzieś czytałam że maja też inny ale nie mogę tego ponownie znaleźć. Pomocy!!
asia111212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 09:47   #118
emillinka
Przyczajenie
 
Avatar emillinka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 6
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Dziewczyny, nie płacić!

Pisałam do Stowarzyszenia Konsumentów Polskich, aby zapoznać się z tematem, poznać swoje prawa i dowiedzieć się jak postępować w tej sytuacji. Szczegółów postępowania udzielili mi prawnicy-konsultanci z Konsumenckiego Centrum E-porad.

Dostałam następującą odpowiedz:

"Prawo odstąpienia przez konsumenta od umowy zawartej na odległość jest przewidziane w art. 7 ustawy z 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2000r. Nr 22 poz. 271 ze późn. zm.). Stanowi on, iż:

"Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni, ustalonym w sposób określony w art. 10 ust.1 Do zachowania tego terminu wystarczy wystanie oświadczenia przed jego upływem. 2. Nie jest dopuszczalne zastrzeżenie, że konsumentowi wolno odstąpić od umowy za zapłatą oznaczonej sumy (odstępne).
3. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty".

Innymi słowy samo wysłanie oświadczenia o odstąpieniu w terminie 10 dni od otrzymania towaru wystarcza dla unieważnienia umowy. Równie dobrze może Pani wcześniej wysłać takie oświadczenie bądź odmówić przyjęcia przesyłki, a oświadczenie wysłać osobno, by posiadać potwierdzenie jego złożenia.

Przedsiębiorca może próbować dostarczyć Pani kolejne towary, toteż wskazuję, że zgodnie z art. 15 wspomnianej powyżej ustawy spełnienie świadczenia niezamówionego przez konsumenta następuje na ryzyko przedsiębiorcy i nie nakłada na konsumenta żadnych zobowiązań. Sprzedawca dostarczając niezamawiany towar ryzykuje zatem, że konsument odmówi zapłaty ceny za towar. Zatem jeśli nie zamówiła Pani w sposób wyraźny tego towaru to może Pani powołać się również na ten artykuł.

Jeśli przedsiębiorca będzie piętrzył problemy, zachęcam do kontaktu z Rzecznikiem Konsumentów w Pani miejscu zamieszkania. Dane kontaktowe znajdzie Pani na http://www.konsumenci.org/pomoc-kons...pomoc,2,1.html

Gdyby samodzielne próby załatwienia tej sprawy nie przyniosły rezultatu, to bezpośrednią interwencję w Pani sprawie może podjąć Federacja Konsumentów, która świadczy tego typu pomoc w ramach realizacji zadania publicznego "Prowadzenie bezpłatnego poradnictwa i pomocy prawnej w zakresie uprawnień konsumentów oraz dochodzenia ich roszczeń oraz sporządzanie pism procesowych na rzecz konsumentów" finansowanego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dane teleadresowe znajdzie Pani na stronie: http://www.federacja-konsumentow.org...esz-pomoc.html "

Marta Dąbrowska
Prawnik - konsultant
Konsumenckie Centrum E-porad
Stowarzyszenie Konsumentów Polskich

Tutaj odstąpienie od umowy zawartej na odległość:
http://konsumenci.org/pomoc-konsumen...pism,2,31.html

Jeśli macie jakieś pytania i wątpliwości, piszcie do źródła. Myślę, że to najrozsądniejsze.

http://www.konsumenci.org/pomoc-kons...orad,2,25.html

Edytowane przez emillinka
Czas edycji: 2014-12-11 o 09:49
emillinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 13:24   #119
Emilka9111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Witam.Ja też dałam się wczoraj wkręcić (niby amerykańska firma).Adresu do korespondencji nie pamiętam...Tak więc emillinka odebrać tą paczkę jak przyjedzie czy nie? Kiedy wysłać owe odstąpienie?Zgłupiałam już...tyle się tego od wczoraj naczytałam..Ma ktoś adres tej "amerykańskiej" firmy?Pomocy!!!
Emilka9111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 13:32   #120
emillinka
Przyczajenie
 
Avatar emillinka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 6
Dot.: Wygrałam bon na włoską bieliznę...

Z porady którą otrzymałam wynika, że odstąpienie należy wysłać wciągu 10 dni od otrzymania towaru. Najlepiej byłoby wysłać już teraz, ale żadna z nas nie dysponuje adresem. Należy udać się na pocztę i sprawdzić nadawcę, bądź poprosić o podanie jego danych i odmówić przyjęcia przesyłki, bądź oczywiście odebrać ją, a następnie odesłać.
emillinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-19 12:41:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:30.