Maltańczyki - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-19, 10:04   #151
Midnight___
Rozeznanie
 
Avatar Midnight___
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 533
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

No wiem, ale pytałam o UCI z informacji wynika ze to też porzadna organizacja?
__________________
CHUDNIEMY!
wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=804148
Midnight___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 10:50   #152
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

Nie, masz szukać hodowli zrzeszonej w ZKWP, nie żadne inne kombinacje.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 11:12   #153
Midnight___
Rozeznanie
 
Avatar Midnight___
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 533
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

ok, rozumiem a co sadzicie o tym spisie?
http://www.royal-canin.pl/hodowle/hodowla/4048
jak sa dopiski FCI to to wszystko sa hodowle zrzeszone w zkwp tak?
__________________
CHUDNIEMY!
wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=804148
Midnight___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 17:01   #154
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

To jest spis hodowli,które karmią Royalem...czy to dobre źródło informacji...dla mnie nie....
Z jakiego rejonu Polski jesteś? Może uda się coś podpowiedzieć
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl

Edytowane przez a_na
Czas edycji: 2014-12-19 o 17:03
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 17:15   #155
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

Skoro chcesz psa z legalnej hodowli to nie rozumiem, dlaczego nie wybierzesz z oficjalnego spisu, tylko ciągle kombinujesz.
Dziewczyny Ci już napisały, gdzie szukać.
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 17:21   #156
Midnight___
Rozeznanie
 
Avatar Midnight___
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 533
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

wielkopolska... znacie jakieś dobre hodowle z maltankami? znalazłam tylko storrada ale tam chcą 4500 a to gruba przesada, szczególnie ze kuzynka ma maltanczyka z rodowodem FCI za 2100.. tylko ona kupowala 3 lata temu, 600 km ode mnie i nie dzialaja jej namiary (strona, numer)..

zkwp pokazuje mi tylko 2 hodowle (moze zle szukam?) i obie kosmicznie daleko
__________________
CHUDNIEMY!
wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=804148
Midnight___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 09:45   #157
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

Cytat:
Napisane przez Midnight___ Pokaż wiadomość
wielkopolska... znacie jakieś dobre hodowle z maltankami? znalazłam tylko storrada ale tam chcą 4500 a to gruba przesada, szczególnie ze kuzynka ma maltanczyka z rodowodem FCI za 2100.. tylko ona kupowala 3 lata temu, 600 km ode mnie i nie dzialaja jej namiary (strona, numer)..

zkwp pokazuje mi tylko 2 hodowle (moze zle szukam?) i obie kosmicznie daleko
Hodowla hodowli nierówna, już Ci mówiłam, że akurat kryterium ceny nie jest głównym kryterium wyboru psa.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-20, 11:11   #158
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

Przestancie udawać, że cena nie gra roli. Prawda jest taka, że hodowcy ras miniaturowych często grubo przesadzają. 5 tysięcy za psa na kolana?! Gdyby chociaż był rzeczywiście wart swojej ceny, a polscy hodowcy maltańczyków w dużej większości nawet nie badają swoich psów pod kątem chorób genetycznych stwierdzając jedynie, że "maltańczyk to stara rasa i dlatego jest bardzo zdrowa".

Niemniej za 2000 zł dostaniesz rasowego szczeniaka z metryką FCI, trzeba tylko poszukać. Niestety ale możliwe, że kolejne 500 zł stracisz na dojazd na drugi koniec Polski.
__________________
Bohemian like you

Edytowane przez phony
Czas edycji: 2014-12-20 o 11:12
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 11:31   #159
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

i tak powinno być wg mnie. Jak ktoś chce rasowego i mu naprawdę zależy to niech włoży w to wysiłek i kasę. A jak chce tylko do kochania to niech zaadoptuje. To jest niemal za darmo.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 11:39   #160
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
i tak powinno być wg mnie. Jak ktoś chce rasowego i mu naprawdę zależy to niech włoży w to wysiłek i kasę. A jak chce tylko do kochania to niech zaadoptuje. To jest niemal za darmo.
nie ma do adopcji szczeniaków maltańczyka, a jak są to od razu rozchodzą się po rodzinach osób które np. biorą udział w rozbiciu pseudohodowli, także slogan "jak cie nie stać to adoptuj" to jedno z pustych haseł coś jak "weź ze schroniska kocha mocniej", przynajmniej dla mnie
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 11:41   #161
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

Jak ma być do kochania, a nie do wystawiania to może wyglądać jak maltańczyk. A nie musi mieć papierów.
Nie rozumiem co postulujesz? Wg mnie pies to przywilej, nie każdy musi mieć. Jak cię nie stać na przywileje to z nich nie korzystasz.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-20, 11:47   #162
Midnight___
Rozeznanie
 
Avatar Midnight___
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 533
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Jak ma być do kochania, a nie do wystawiania to może wyglądać jak maltańczyk. A nie musi mieć papierów.
Nie rozumiem co postulujesz? Wg mnie pies to przywilej, nie każdy musi mieć. Jak cię nie stać na przywileje to z nich nie korzystasz.
a dla mnie papiery mieć musi, choćbym miała dołożyć 500 zł na dojazd na drugi koniec Polski. Ma być do kochania, ale nie chce wspierać pseudohodowli, wiedzac co w niektórych z nich sie dzieje (bo oczywiscie sa pseudohodowle gdzie zwierzeta sa zadbane, zdrowe i kochane, ale to loteria...) i jeszcze ryzykowac ze i tak wydam potem majatek na weterynarza. Czytalam na forum o maltanczykach historie dziewczyny ktora kupiła sobie szczeniaczka z pseudo (i to za calkiem duza kase bo 1500) i piesek byl osowiały, jak zadzwonila do hodowli to jej powiedziano ze to normalne bo teskni a po tygodniu jej umarł.. sporo podobnych historii podobno, wiec strach ryzykować..
__________________
CHUDNIEMY!
wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=804148
Midnight___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 12:00   #163
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

No to przecież o tym piszę. Jak ktoś chce konkretna rasę i nabyć psa legalnie to musi się pogodzić z cenami. Jak ktoś chce psa żeby psa mieć dla siebie do kochania to powinien adoptować.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 13:25   #164
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

Cytat:
Napisane przez Midnight___ Pokaż wiadomość
a dla mnie papiery mieć musi, choćbym miała dołożyć 500 zł na dojazd na drugi koniec Polski. Ma być do kochania, ale nie chce wspierać pseudohodowli, wiedzac co w niektórych z nich sie dzieje (bo oczywiscie sa pseudohodowle gdzie zwierzeta sa zadbane, zdrowe i kochane, ale to loteria...) i jeszcze ryzykowac ze i tak wydam potem majatek na weterynarza. Czytalam na forum o maltanczykach historie dziewczyny ktora kupiła sobie szczeniaczka z pseudo (i to za calkiem duza kase bo 1500) i piesek byl osowiały, jak zadzwonila do hodowli to jej powiedziano ze to normalne bo teskni a po tygodniu jej umarł.. sporo podobnych historii podobno, wiec strach ryzykować..
Ja wpidalam w google i wyskoczylo mi ze w poznaniu sa za 2500 szczeniaki z rodowodem.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 13:27   #165
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

Cytat:
Napisane przez phony Pokaż wiadomość
Przestancie udawać, że cena nie gra roli. Prawda jest taka, że hodowcy ras miniaturowych często grubo przesadzają. 5 tysięcy za psa na kolana?! Gdyby chociaż był rzeczywiście wart swojej ceny, a polscy hodowcy maltańczyków w dużej większości nawet nie badają swoich psów pod kątem chorób genetycznych stwierdzając jedynie, że "maltańczyk to stara rasa i dlatego jest bardzo zdrowa".

Niemniej za 2000 zł dostaniesz rasowego szczeniaka z metryką FCI, trzeba tylko poszukać. Niestety ale możliwe, że kolejne 500 zł stracisz na dojazd na drugi koniec Polski.
Wiesz, jakbym chciała psa na kolana, to serio bym adoptowala jakiegoś pikusia ze schroniska
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 16:37   #166
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

Cytat:
Napisane przez Midnight___ Pokaż wiadomość
a dla mnie papiery mieć musi, choćbym miała dołożyć 500 zł na dojazd na drugi koniec Polski. Ma być do kochania, ale nie chce wspierać pseudohodowli, wiedzac co w niektórych z nich sie dzieje (bo oczywiscie sa pseudohodowle gdzie zwierzeta sa zadbane, zdrowe i kochane, ale to loteria...) i jeszcze ryzykowac ze i tak wydam potem majatek na weterynarza. Czytalam na forum o maltanczykach historie dziewczyny ktora kupiła sobie szczeniaczka z pseudo (i to za calkiem duza kase bo 1500) i piesek byl osowiały, jak zadzwonila do hodowli to jej powiedziano ze to normalne bo teskni a po tygodniu jej umarł.. sporo podobnych historii podobno, wiec strach ryzykować..
Nie zrozumialas zakonnej. Ona mowi, ze nie musi miec papierow czyli moze byc adoptowany. Adopcja nie wspiera pseudo, pies do kochania jest, wyglada jak ma wygladac, ma dobry dom dzieki komus kto go adoptowal.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 18:34   #167
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Jak ma być do kochania, a nie do wystawiania to może wyglądać jak maltańczyk. A nie musi mieć papierów.
Nie rozumiem co postulujesz? Wg mnie pies to przywilej, nie każdy musi mieć. Jak cię nie stać na przywileje to z nich nie korzystasz.
zupełnie nie zrozumiałaś. ja nie zachęcam do kupowania pseudo, jedynie krytykuję za wysokie (moim zdaniem) ceny szczeniąt tej rasy.
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 18:41   #168
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

No rasowy pies to luksus, za luksusy się płaci.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 18:51   #169
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
No rasowy pies to luksus, za luksusy się płaci.
O wiele rzadsze (i zdrowsze i bardziej "luksusowe") rasy z grupy psów ozdobnych są tańsze albo w porównywalnych cenach, a do tego skojarzenia są rzeczywiście ciekawe, po rodzicach o bardzo dobrym eksterierze, mających zrobione odpowiednie badania.
Już jakiś czas temu zastanawiało mnie kto daje 3000 zł za maltańczyka z przeznaczeniem na pupila domowego po rodzicach, którzy nawet rzepek nie mają przebadanych.

Moja kuzynka ostatecznie kupiła maltańczyka w hodowli z ZHPR, piesek zdrowy, wygląda jak na maltańczyka przystało, no i cenę też miał niższą. I rodzice też nie przebadani (pomijając badania DNA).
__________________
Bohemian like you

Edytowane przez phony
Czas edycji: 2014-12-20 o 18:52
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-22, 10:44   #170
Pritistajl
Raczkowanie
 
Avatar Pritistajl
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 161
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

Zgadzam się, że niektórzy hodowcy przeginają z cenami.

Racja, że jak chce się mieć rasę, to nie można patrzeć na pieniądze, ale gdyby hodowcy mieli normalne ceny, pewnie więcej osób zamiast wspierać pseudo wybrałoby uczciwą hodowlę. I wilk syty i owca cała.
Pritistajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-25, 21:45   #171
makare
Przyczajenie
 
Avatar makare
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

Witam,
a ja od 1997 roku zakochałam się w maltańczyku. Wtedy kupiłam pierwszą suczkę. Teraz mam już drugą i wiem, że nie kupię innej rasy. Kocham te inteligentne białe psiaczki
Rasa jest przecudowna, mądra, niepowtarzalna. Nie kupuję psów z papierami bo nigdy nie miałam zamiaru jeździć na wystawy itd.
Pierwsza suka była z hodowli ale bez rodowodu, druga jest po rodowodowej matce- widziałam jej papiery i tatuaż w uchu. Mam cudowną maltankę bez rodowodu
Na wiosnę po raz pierwszy ją dopuściłam. Miała przepiękne szczeniaki (5 szt.), które zeszły jak świeże bułeczki Moim zamiarem było jednorazowe dopuszczenie aby suka uniknęła w przyszłości chorób kobiecych. Jednakże jedna z Pań która nabyła szczeniaczka usilnie mnie namawia abym powtórzyła na wiosnę dopuszczenie bo ona chce kolejne 2 szczeniaczki. Proszę więc nie pisać, że tylko maltańczyk z papierami jest pewny. Moje były nierodowodowe (ojciec tez jest po rodowodowych rodzicach, bez papierów), ale niczym nie odbiegające od rodowodowych. Do dnia dzisiejszego mam kontakt z nowymi właścicielami, przysyłaja zdjęcia i wszystkie psiaki są cudneNikt nie ma zastrzeżeń.
Pozdrawiam niedowiarków
Wszystkich chcących kupić maltańczyka przekonuję do tej rasy. To są cudowne psiaki
makare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-25, 21:47   #172
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

Mam nadzieje ze jesteś trolem, a jeśli nie to mam nadzieje, ze się będziesz w piekle smażyć za swoją głupotę, łamanie prawa i totalny brak myślenia.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-25, 21:54   #173
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

Cytat:
Napisane przez makare Pokaż wiadomość
Witam,
a ja od 1997 roku zakochałam się w maltańczyku. Wtedy kupiłam pierwszą suczkę. Teraz mam już drugą i wiem, że nie kupię innej rasy. Kocham te inteligentne białe psiaczki
Rasa jest przecudowna, mądra, niepowtarzalna. Nie kupuję psów z papierami bo nigdy nie miałam zamiaru jeździć na wystawy itd.
Pierwsza suka była z hodowli ale bez rodowodu, druga jest po rodowodowej matce- widziałam jej papiery i tatuaż w uchu. Mam cudowną maltankę bez rodowodu
Na wiosnę po raz pierwszy ją dopuściłam. Miała przepiękne szczeniaki (5 szt.), które zeszły jak świeże bułeczki Moim zamiarem było jednorazowe dopuszczenie aby suka uniknęła w przyszłości chorób kobiecych. Jednakże jedna z Pań która nabyła szczeniaczka usilnie mnie namawia abym powtórzyła na wiosnę dopuszczenie bo ona chce kolejne 2 szczeniaczki. Proszę więc nie pisać, że tylko maltańczyk z papierami jest pewny. Moje były nierodowodowe (ojciec tez jest po rodowodowych rodzicach, bez papierów), ale niczym nie odbiegające od rodowodowych. Do dnia dzisiejszego mam kontakt z nowymi właścicielami, przysyłaja zdjęcia i wszystkie psiaki są cudneNikt nie ma zastrzeżeń.
Pozdrawiam niedowiarków
Wszystkich chcących kupić maltańczyka przekonuję do tej rasy. To są cudowne psiaki
oj durnoty wypisujesz.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 08:17   #174
makare
Przyczajenie
 
Avatar makare
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

Dlaczego durnoty? Proszę jaśniej
makare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 08:43   #175
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

Przeczytaj może raz jeszcze co napisałaś.
Na forum nie popieramy łamania prawa m.in. rozmnażania zwierząt bez rodowodu, polecam wątek R=R.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 09:21   #176
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

Cytat:
Napisane przez makare Pokaż wiadomość
Dlaczego durnoty? Proszę jaśniej
Jakbyś chociaż MINIMALNIE znała się na psach, to byś wiedziała, że jednorazowe dopuszczanie suki nie chroni jej przed chorobami 'kobiecymi'. Dla jasności - wielokrotne dopuszczanie też nie.
Chroni ją sterylizacja jak juz.

Dwa - nie ma czegoś takiego, że nie chcę na wystawy - kupuję bez rodowodu.

Nie masz maltańczyków, masz psy w typie maltańczyka. Co z tego, że pierwsza suka była po rodowodowej matce? Nawet nie wiesz, czy spełnia wymogi wzorca - i nie, jedno spojrzenie na psa nie wystarczy, by to stwierdzić.

Masz tak małe pojęcie o psach i hodowli, że aż przykro czytać.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 09:48   #177
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

Poza tym, sprzedaż psów bez rodowodów jest nielegalna i karalna. A na dodatek przyczynia się do wzrostu w Polsce populacji psów nierasowych, a tym samym dokładasz się do tragicznej sytuacji jaką w naszym kraju mają zwierzęta bezdomne i niechciane.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 11:35   #178
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Maltańczyki - WĄTEK ZBIORCZY

Hue hue ja rownież chciałam psa z pewnymi rasowymi predyspozycjami ORAZ wyglądem a wystawy mnie nie interesują i mimo wszystko mam psa z hodowli w ZK.

Makare czytając Twoje rewelacje robi mi sie po prostu przykro, bo wlasnie dzieki ludziom Twojego pokroju nie ma szans na ucywilizowanie tego co dzieje sie z psami w Polsce.

I nie zgadzam sie, ze zawsze ceny sa wygórowane - osobiście nie znam PORZĄDNEGO hodowcy, który dorobiły sie na sprzedawaniu psów - krycie, inseminacje, Progesterony, szczepienia, odrobaczanie , usg, kontrole, żywienie, cesarki, wystawy pochłaniają tyle kasy, ze często jest to bardzo drogie hobby. Oczywiście sa rady bardziej czy mniej popularne (popyt napędza podaż,jak we wszystkich dziedzinach) i tam faktycznie ceny sa wysokie. Ale dla mnie kupienie psa z pseudo jest trochę tak jak kupienie podróbki Chanel czy innego LV

Przy odrobinie szczęścia mozna adoptować rasowego psa (z metryka ZK), sama jestem tego przykładem.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 18:05   #179
Pritistajl
Raczkowanie
 
Avatar Pritistajl
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 161
Dot.: maltańczyk - prośba o pomoc w opinii o hodowli...

Cytat:
Napisane przez makare Pokaż wiadomość
. Mam cudowną maltankę bez rodowodu
Na wiosnę po raz pierwszy ją dopuściłam. Miała przepiękne szczeniaki (5 szt.), które zeszły jak świeże bułeczki Moim zamiarem było jednorazowe dopuszczenie aby suka uniknęła w przyszłości chorób kobiecych.



masakra... mam nadzieję, że to prowokacja, ale coś czuję że naprawdę są tacy ludzie...
Pritistajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 21:54   #180
Chwilami
Raczkowanie
 
Avatar Chwilami
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: moja głowa
Wiadomości: 42
Dot.: Maltańczyki - WĄTEK ZBIORCZY

Niestety, tacy ludzie istnieją
__________________
Zacznij wreszcie ŻYĆ !
Chwilami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-18 17:11:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:14.