Ostatnio obejrzane filmy cz. III - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-11, 17:53   #721
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

'Za wszelką cenę'. Bardzo mi się podobało; obawiałam się trochę tego bokserskiego wątku, bo boksu szczerze nienawidzę, ale oglądało się świetni. Wzruszający, dobrze zagrany - jestem bardzo na tak.

'Czarna dalia'. Miał być dobry kryminał w stylu lat 40. No i lata 40. były w postaci jedwabnych szlafroczków i wszechobecnych fajek. Poza tym - mało kryminału w kryminale, trudna do ogarnięcia i jak dla mnie naciągana akcja. Rozczarowałam się.

'Good night and good luck'. Temat dobry i ambitny, tylko że śmiertelnie, ale to śmiertelnie się nudziłam. Nigdy więcej.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 18:31   #722
colds
Zakorzenienie
 
Avatar colds
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: WielkaPolska :)
Wiadomości: 6 710
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

marley and me - komedia romantyczna, której głównym bohaterem jest pies. .
dla młodego małżeństwa miał być takim jakbym królikiem doświadczalnym przed pojawieniem się dzieci. jednak pies wprowadza dużo zamieszania do rodziny. film jak na komedie przystało wesoły. uśmiałam się jak nigdy! .
szkoda tylko, że końcówka kończy się niezbyt wesoło .
a więc i śmiałam się, i zalałam się łzami.. . długo nie mogłam dojść do siebie .
mimo wszystko - POLECAM!
__________________
colds jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 19:07   #723
eve_malutka
Zadomowienie
 
Avatar eve_malutka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 332
GG do eve_malutka
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Szukam kogoś kto w ostatnim tygodniu był w Cinama City i posiada bilet
eve_malutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 19:10   #724
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

ŻYCIE ZA ŻYCIE - historia dziennikarki, która ma prawo do wywiadu na wyłączność z mężczyzną oskarżonym o gwałt i morderstwo, któremu grozi kara smierci. Żeby było smieszniej - facet przez całe zycie walczył o zniesienie tejże kary.
Film bardzo fajnie pokazany, ze stopniowanym napięciem.
Szczerze mówiąc, takiego zakończenia sie nie spodziewalam.
9/10
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 19:55   #725
jessy
Zakorzenienie
 
Avatar jessy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 924
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

WROGOWIE PUBLICZNI
Będę co prawda nieobiektywna z uwagi na Johnnego, ale. Film dobrze oddaje klimat, realia życia w jakich znalazł się Dillinger, sama akcja toczy się wartko, nie miałam momentów dłużyzn. Dodatkowo bardzo podobała mi się muzyka. Naczytałam się niepochlebnych opinii przed pójściem do kina, więc trochę się obawiałam, niemniej jednak nie żałuję.Sam moment jak John zostaje zastrzelony zrobił na mnie duże wrażenie...
9/10

VICKY CHRISTINA BARCELONA
Przyznam szczerze, że szłam na film z nastawieniem, że w połowie seansu kapcie mi spadną, tak się w filmie zakocham, a tu po prostu niezły (nie mylić z zachwycający) film. Momentami znacznie mi się dłużył, sama historia mnie nie uwiodła, muzyka natomiast już tak. Niestety film ten nie zmusił mnie do głębszej refleksji, jak np. w/w, o którym myślałam jeszcze po wyjściu z kina.
5/10

PRZECZUCIE
Film sam w sobie przyjemny (choć to chyba niewłaściwe słowo przy tej tematyce), dobrze mi się go oglądało. Niemniej jednak po przeczytaniu na pudełku thriller, spodziewałam się innego zakończenia. Sama Sandra również mnie zaskoczyła, tym razem na plus, bo zawsze kojarzyłam ją z mniej ambitnymi chick flicks.
5/10

ILUZJONISTA
Tak jak już tu było nie raz wspominane - końcówka jest dość przewidywalna, jednakże bardzo mi się podobał. Ładne kostiumy, sama intryga wciągająca, mogę z czystym sumieniem polecić. Jedynie coś mi w Jessice przeskadzało, choć nei do końca potrafię to zdefiniować, ale to już czepianie się z mojej strony.
7/10

HARRY POTTER I ....
Czytałam książkę, więc ekranizacja pozostawiała wiele do życzenia. Sam film lekki, łatwy i przyjemny, dla mnie za mało Heleny Bohnam Carter, której Belletriks mnie autentycznie zafascynowała (). Kilka śmiesznych momentów, spójna akcja, mile spędzone 2h, ale pamiętać o nim nie będę.
5/10

ANIOŁY I DEMONY
Zaznaczam na początku, że książki nie czytałam. Akcja wartka, wciągająca, oglądałam z zaciekawieniem, choć w pewnym momencie można z powodzeniem obstawiać jak się skończy. Podobał mi się bardziej niż KOD DA VINCI, szłam z nastawieniem, że Landman (tak się nazywa ów profesor?) niczym James Bond uratuje cały świat i tak też się stało. Mile spędzone sobotnie popołudnie.
5/10

OSZUKANA
Po tym filmie jestem pod wrażeniem gry aktorskiej Angeliny (kibicowałam jej przy Oscarach), która udowodniła, że nie tylko uroda jest jej atutem. Sama historia staje się jeszcze bardziej poruszająca, gdy przypomnimy sobie, że jest oparta na faktach. Brak happyendu, może i nie hollywoodzki, ale pozwala bardziej wczuć się w nadzieję matki, która mimo upływu czasu do końca nie wygaśnie. Dodatkowo film ten przypomniał mi jak łatwo, w odpowiednich okolicznościach zrobić z człowieka wariata. Znakomita fabuła, piękne kostiumy, świetni aktorzy, czegóż więcej chcieć od filmu...
9/10

LEKTOR
Przyznam, że czekałam na film z niecierpliwością, dodatkowoż zainteresowana samym tematem. Tu również mi się niedłużyło, jednak nie jestem do końca przekonana. Film poruszał wiele problemów od miłości przez zbrodnie wojenne, aż do analfabetyzmu. Mam tylko wrażenie, że żaden z nich nie został do końca wyczerpany, że można to było pociągnąć dalej, aczkolwiek ramy czasowe filmów kinowych są nieubłagane, z czego zdaję sobie sprawę. Tu równiez muszę powiedzieć, że po obejrzeniu LEKTORA i OSZUKANEJ osobiście Oscara dałabym Angelinie.
8/10

DROGA DO SZCZĘŚCIA
Skuszona trailerem podreptałam do kina. Nie spodziewałam się filmu lekkiego, zabawnego i radosnego, mimo że wciągnęłam się w problemy głónych bohaterów to miejscami wydawał mi się przydługi. Niemniej jednak frustracje małżeństwa, żyjącego w wydawałoby się cieplarnianych warunkach, dają do myślenia. Sama gra katorska - chyba padło już tu takie określnie, z którym się zgadzam - wydaje mi się, że Kate wykazała się większym kunsztem niż Leonardo. Nie wiem też czemu, ale oglądając wbiłam sobie do głowy, że będzie szczęśliwe zakończenie, także prawdziwe zakończenie uważam za trafione.
6/10

CIEKAWY PRZYPADEK BENJAMINA BUTTONA
Obecność na ekranie Cate Blanchett, aktorki, którą bardzo cenię na pewno sprawiła, że ogólne wrażenie filmu staje się lepsze. Historia bardzo mi się podobała, uczucie, które każdy z bohaterów musiał przeżywać inaczej, gdzie tylko raz spotkali się w połowie drogi. Wątek Brada i Tildy, a nawet sama postać Tildy bardzo mi się podobała, jednak Tilda to klasa sama w sobie. Jednak film jest nieco za długi, w pewnym momencie zaczyna męczyć, aczkolwiek jest również film z cyklu takich, które mogę polecić.
8/10

KOCHAJ I TAŃCZ
Co mogę powiedzieć - miał na celu oderwać od codzieności, nie wymagać myślenia, być ładnym obrazkiem - cel spełnił. Nie będę się za bardzo rozpisywać, bo wszyscy chyba wiemy o co chodzi
2/10

COCO CHANEL
Jestem rozczarowana, ale wyłącznie z własnej winy - nie doczytała tytułu francuskiego, nie znam również tego języka, polegałam jedynie na nietrafionym polskim tytule i równie nietrafionych streszczeniach, więc film i moje oczekiwania się mocno rozminęły. Sama historia, jako preludium do dalszych wydarzeń godna polecenia, Audrey jako Coco bardzo mi się podobała, fabuła wciągająca, szczególnie dla kogoś, kto jak ja nie znał historii młodej Coco.
7/10

KSIĘŻNA
Tu również ukłony dla Keiry, która w roli Księżnej bardzo przypadła mi do gustu. Sama historia Georginy, jak i zapewne wielu ówczesnych kobiet nie trąci przesadnym optymizmem, doskonale ukazuje subtelne niuansy życia, zwłaszcza tzw wyższej sfery. Piękne kostiumy, wspaniała fabuła i ulga po wyjściu z kina, że jak źle by nie było to jeszcze mogę o sobie decydować.
7/10

ELEGIA
Również wyczekiwany przeze mnie film i tym razem kompletna pomyłka jak dla mnie. Z trudem wyczekałam do końca, z każdym momentem dłużyzny zastanawiałam się czy sobie nie darować reszty. Gra aktorska mnie nie powaliła, fabuła nie zaparła tchu, niemniej jednak widziałam znacznie gorsze filmy, dlatego mam kłopot z ogólną oceną...
/10

EDIT: Długość mojego posta mnie przeraziła, wybaczcie, jest to zlepek wrażeń z ostatniego pół roku.

__________________
Salsame mucho

Edytowane przez jessy
Czas edycji: 2009-08-11 o 19:59
jessy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 20:26   #726
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez ankasz Pokaż wiadomość
ŻYCIE ZA ŻYCIE - historia dziennikarki, która ma prawo do wywiadu na wyłączność z mężczyzną oskarżonym o gwałt i morderstwo, któremu grozi kara smierci. Żeby było smieszniej - facet przez całe zycie walczył o zniesienie tejże kary.
Film bardzo fajnie pokazany, ze stopniowanym napięciem.
Szczerze mówiąc, takiego zakończenia sie nie spodziewalam.
9/10
Nie chce spojlerowac, ale to zdanie ma dosyc kluczowe znaczenie w swietle tresci
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 20:40   #727
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie chce spojlerowac, ale to zdanie ma dosyc kluczowe znaczenie w swietle tresci
Hmm czyli,że winny czy że wyrok niewykonany?

Edytowane przez windykatorka
Czas edycji: 2009-08-11 o 20:43
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-11, 20:49   #728
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie chce spojlerowac, ale to zdanie ma dosyc kluczowe znaczenie w swietle tresci
oglądałes ten film? Bo tak na prawdę, to film zaczyna sie w momencie, kiedy facet jest już skazany i czeka na egzekucję - podczas rozmów z dziennikarką opowiada o tym, jak walczył o zniesienie kary śmierci.
To miałam na mysli - taki konflikt.
A jak się skończy - spodziewałam się zupełnie innego zakończenia. Spodziewałam się że dziennikarka znajdzie dowód na niewinność mężczyzny i będzie happy and. A happy end`u nie było. I dla jasności, Wyraku, TO był spojler
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 21:02   #729
RoZoWeOkULaRy
Zakorzenienie
 
Avatar RoZoWeOkULaRy
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3 415
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ja dzisiaj chyba po raz setny Kogel Mogel oglądałam
__________________
"Wyrzuć ten gniew i wyrzuć tę złość!"

Wyszukiwarkoholiczkaa.
RoZoWeOkULaRy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 21:03   #730
ewelinka_111
Zadomowienie
 
Avatar ewelinka_111
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 990
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Epoka lodowcowa 3 - lepsza wg mnie od 2. Uśmiałam się, może nie do łez, ale było zabawnie, dobrze się bawiłam, polecam na poprawienie humoru 8/10 (w kategorii bajek)
__________________
targowisko:
książki
ciuchy

Pain is inevitable, suffering is optional.


blog kulinarny
ewelinka_111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 21:15   #731
poziomkakj
Rozeznanie
 
Avatar poziomkakj
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 736
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez ewelinka_111 Pokaż wiadomość
Epoka lodowcowa 3 - lepsza wg mnie od 2. Uśmiałam się, może nie do łez, ale było zabawnie, dobrze się bawiłam, polecam na poprawienie humoru 8/10 (w kategorii bajek)
Ja również gorąco polecam 9/10 dawno się tak nie uśmiałam.
poziomkakj jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-11, 21:38   #732
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Wesna, Ty mnie nie rozsmieszaj Ja na 250 tysięczną wioskę mam 1 (slownie: jedno) kino, w której graja tylko kasowe gnioty. Takze tego...
Ja na 200 tys wioskę mam 2 kina . Choć jedno to dopiero od 3 miesięcy bo wcześniej monopol miało to poprzednie. Więc awia, bądź dobrej myśli! Może u Ciebie też wybudują drugie!

Cytat:
Napisane przez ankasz Pokaż wiadomość
miałam iść do kina (w mojej miejscowości dopiero za dwa tyg będą seanse :/) ale teraz sie poważnie zastanawiam.. czy nie poświęcic sie i nie poczekać na dvd, gdzie można wybrać albo napisy albo dubbing..
Szczerze? Jeżeli nie zależy Ci baaaardzo na obejrzeniu Harry'ego na dużym ekranie, to poczekaj na DVD . Dubbing jest okropny. (I nie mówię tutaj o dubbingu Harry'ego, ale po pojęciu dubbingu OGÓLNIE). A ten w Harrym to już Sadoma i Gomora

Edytowane przez wesna
Czas edycji: 2009-08-11 o 21:39
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 00:15   #733
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

HARRY POTTER I KSIĄŻĘ PÓŁKRWI
Książkę czytałam, trzymała w lepszym napięciu niż film (po prostu tak mam) ale trzeba przyznać że dobrze zrobiony. Jest klimat, dobrze nakręcony, aktorzy też w porządku. Nie mam się do czego przyczepić po prostu nie lubię tego typu historii i fantazji ale jak kto lubi to film bardzo dobry.
7,5/10

SPADAJ! (ang. stick it) 2006
Jakaś rozwydrzona nastolata buntowniczka trafia do szkoły dla gimnastyczek, odkrywa że miała kiedyś świetny talent, jakieś zawiłe historie o jej matce się wkradają... Gniot nuda i jakieś cudowne wewnętrzne przemiany głównej bohaterki.
2/10

KSIĄŻĘ I JA: KRÓLEWSKIE WESELE
Bardzo bardzo naiwna komedia. Kobieta cierpiąca z klasą która znajduje cudowne idealne rozwiązanie w każdym dramatycznym momencie.
1/10

DZIEWCZYNA Z JERSEY
Lubię filmy Kevina Smitha, ten był dość zgrabny. Nie jest ckliwy, ma smutne momenty ale nie są mdłe ;p. Zabawny, ciekawy.
8/10

BLOW
Oparta na faktach historia przemytnika narkotyków - mimo że nie lubię tego typu filmów, ten mi się bardzo podobał. Nie wiem co mogę powiedzieć. Jeden z lepszych jakie widziałam, po prostu.
9/10

ELEGIA
Klapa i niewypał. Cieszyłam się - bardzo lubię Cruz. Ale arghh nie, ten film po prostu działał mi na nerwy. Guzdrze się jakiś stary niezgrabny facet, dialogi mam wrażenie że się przelewają gdzieś z dala od moich uszu. Taki film który obejrzysz ale zapomnisz że go widziałeś bo nie ma nic urzekającego. Ewentualnie nie wytrwasz do końca
4/10
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze



Edytowane przez rapifen
Czas edycji: 2009-08-12 o 00:17
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 07:39   #734
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

ja po Waszych opiniach zaopatrzyłam się wczoraj w YOUNG VICTORIA z Emily Blunt w roli głównej. Ja bardzo lubię takie klimaty, więc mnie się film bardzo podobał. Jedynie raził mnie Rupert Friend grający Alberta, nie wiem dlaczego bo wydaje mi się że jego gra była w porządku, jednak jakoś mi nie podpasował. Ale ogólnie dla mnie film bardzo na plus
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 09:54   #735
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
BLOW
Oparta na faktach historia przemytnika narkotyków - mimo że nie lubię tego typu filmów, ten mi się bardzo podobał. Nie wiem co mogę powiedzieć. Jeden z lepszych jakie widziałam, po prostu.
9/10
Popieram film bardzo dobry. Oglądałam go już kilka razy i wciąż jestem zachwycona
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 15:06   #736
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez ankasz Pokaż wiadomość
oglądałes ten film? Bo tak na prawdę, to film zaczyna sie w momencie, kiedy facet jest już skazany i czeka na egzekucję - podczas rozmów z dziennikarką opowiada o tym, jak walczył o zniesienie kary śmierci.
To miałam na mysli - taki konflikt.
A jak się skończy - spodziewałam się zupełnie innego zakończenia. Spodziewałam się że dziennikarka znajdzie dowód na niewinność mężczyzny i będzie happy and. A happy end`u nie było. I dla jasności, Wyraku, TO był spojler
W swietle tresci filmu to wszystko nabiera znaczenia i wyrazu, czyz nie?
[spoljer] jak to nie zakonczyl sie happy endem? Bohater osiagnal to co chcial osiagnac. Nie byl to zwyczajowy cukierkowy happy end, ale nie o to chodzilo przeciez [/spojler]

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
SPADAJ! (ang. stick it) 2006
Jakaś rozwydrzona nastolata buntowniczka trafia do szkoły dla gimnastyczek, odkrywa że miała kiedyś świetny talent, jakieś zawiłe historie o jej matce się wkradają... Gniot nuda i jakieś cudowne wewnętrzne przemiany głównej bohaterki.
2/10
Uwielbiam wprost takie recenzje
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 15:50   #737
kolmanka
Wtajemniczenie
 
Avatar kolmanka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 062
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Tatarak" Andrzeja Wajdy. Cóż dodać , cóż ująć? Arcydzieło. Wzruszające i odważne wyznania Krystyny Jandy. Jestem pod ogromnym wrażeniem. 10/10
__________________
My sweet prince...you are the one

Studentka medycyny
molekularnej

Maniaaa wizazowaniaaa

Blog Kolmanki
kolmanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 16:50   #738
basssiek
Raczkowanie
 
Avatar basssiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 246
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez colds Pokaż wiadomość
marley and me - komedia romantyczna, której głównym bohaterem jest pies. .
dla młodego małżeństwa miał być takim jakbym królikiem doświadczalnym przed pojawieniem się dzieci. jednak pies wprowadza dużo zamieszania do rodziny. film jak na komedie przystało wesoły. uśmiałam się jak nigdy! .
szkoda tylko, że końcówka kończy się niezbyt wesoło .
a więc i śmiałam się, i zalałam się łzami.. . długo nie mogłam dojść do siebie .
mimo wszystko - POLECAM!
obejrzalam film i podpisuje sie obiema rękami pod powyższą recenzją 9/10, odejmuje jeden punkt za te smutne zakonczenie.
__________________
cold is the night, cold is my heart
basssiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 17:00   #739
Immaginary
Zadomowienie
 
Avatar Immaginary
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań/Kielce
Wiadomości: 1 270
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Księżna" - Świetne dzieło z doskonałymi kostiumami i piękną muzyką w tle. Ostatnio przepadam za filmami kostiumowymi, to jeden z bardzo niewielu gatunków filmowych, który zobowiązuje do nakręcenia czegoś naprawdę wartościowego i z wyobraźnią.
Immaginary jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-12, 17:08   #740
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez colds Pokaż wiadomość
marley and me - komedia romantyczna, której głównym bohaterem jest pies. .
dla młodego małżeństwa miał być takim jakbym królikiem doświadczalnym przed pojawieniem się dzieci. jednak pies wprowadza dużo zamieszania do rodziny. film jak na komedie przystało wesoły. uśmiałam się jak nigdy! .
szkoda tylko, że końcówka kończy się niezbyt wesoło .
a więc i śmiałam się, i zalałam się łzami.. . długo nie mogłam dojść do siebie .
mimo wszystko - POLECAM!
także polecam
film był świetny, tylko ta smutna końcówka
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 17:42   #741
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
W swietle tresci filmu to wszystko nabiera znaczenia i wyrazu, czyz nie?
[spoljer] jak to nie zakonczyl sie happy endem? Bohater osiagnal to co chcial osiagnac. Nie byl to zwyczajowy cukierkowy happy end, ale nie o to chodzilo przeciez [/spojler]



Uwielbiam wprost takie recenzje

Przecież [spoljer] nie osiagnął tego czego chciał - przyznali sie, że jego przypadek był inny ale sedziowie nie zmienili zdania w sprawie kary śmierci, nadal bedzie wykonywana. [/spoljer]
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 20:30   #742
dioneja
Rozeznanie
 
Avatar dioneja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 909
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Właśnie skończyłam oglądac film "Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów" część pierwszą z 2005. Film o czterech nastolatkach, które zakupują spodnie. O dziwo dana para jeansów pasuje na nie wszystkie. Film momentami irytujący jednak jako całość nawet przyjemnie, w czasie gdy nie ma co lepszego robić, można obejrzeć. Nie jest aż tak ambitny - taki typowy amerykański film, komedia. Niestety po n-tej ilości takich filmów łatwo przewidzieć co się stanie.
6/10 - wysoka ocena za to, że jest dobry dla zbicia czasu
__________________

dioneja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 20:37   #743
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez dioneja Pokaż wiadomość
Właśnie skończyłam oglądac film "Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów" część pierwszą z 2005. Film o czterech nastolatkach, które zakupują spodnie. O dziwo dana para jeansów pasuje na nie wszystkie. Film momentami irytujący jednak jako całość nawet przyjemnie, w czasie gdy nie ma co lepszego robić, można obejrzeć. Nie jest aż tak ambitny - taki typowy amerykański film, komedia. Niestety po n-tej ilości takich filmów łatwo przewidzieć co się stanie.
6/10 - wysoka ocena za to, że jest dobry dla zbicia czasu
Po pierwszych 10 minutach wyłączyłam ten film... Książki są 100x lepsze.

Amelia - nasłuchałam się pozytywnych opinii i mogę szczerze przyznać: to jest to! Ciekawa, niebanalna fabuła, szalone pomysły głównej bohaterki, narrator, którego wypowiedzi zdecydowanie mają "to coś", przepiękna ścieżka dźwiękowa i ten niesamowity, paryski klimat... Gorąco polecam! 10/10
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 12:39   #744
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

A good woman - 3/10 - Scarlett słabiutka, nie przepadam za nią a w tym filmie to już szczególnie źle wypadła. Film dziwny, nic szczególnego, żadnych ukrytych przekazów, puent. Nie wiem w sumie o co chodziło, jedynie końcówka może mieć jakiś sens - SPOJLER matka nie chce się ujawnić przed córką, żeby nie zburzyć jej wyobrażenia o sobie, jako Stróżu, kimś dobrym i opiekuńczym. No ale Boooże, gdyby chociaż pokazali jak ta teoretycznie zmarła matka była dla niej ważna, miałoby to sens. /SPOJLER. A tak to... Nic specjalnego.

Closer - 7/10 - hm... Jak lubię Jude'a tak w tym filmie był jakiś taki... miętki Najśmieszniejsze jest to, że ludzi takich jak on jest na świecie całe mnóstwo. Nie potrafią się określić, motają się między kilkoma osobami którym na nich zależy, wiążą się z kimś, kto akurat ma ochotę z nimi być a później nic sobie nie robią z tego. I mimo tego, to nie postać Dana jest dla mnie najbardziej kontrowersyjna, a Anny. Bo to ona podejmuje świadome decyzje, decyduje kogo chce mieć przy sobie a kogo nie, Dan tylko się poddaje temu co dzieje się wokół. Przynajmniej ja to tak odebrałam. Natalie ma w sobie coś uroczego, podobała mi się tutaj.

Crank 2: High Voltage - 6/10 - obejrzałam z sentymentu do części pierwszej i uwielbienia dla Jasona film oczywiście lekko psychodeliczny, ale taki miał być, mi to się bardzo podobało właściwie to nie wiem co mi się w tym filmie podobało, chyba tylko Jason no i kilka zabawnych postaci - Kaylo i ta chińska prostytutka te jej teksty, gesty, wygląd w ogóle, super to dość specyficzny film, więc nie wszystkim się spodoba.

Flash of Genius - 4/10 - dłuuuugie to i nudne... strasznie się przemęczyłam na tym filmie :/ nic ciekawego się nie dzieje, tylko te wycieraczki i wycieraczki, mogli zbudować jakąś historię wokół tego, dodać trochę dramatyzmu, a tak to flaki z olejem. Najbardziej podobała mi się końcówka - rozprawa.

Knowing - 8/10 - no proszę, zaskoczenie zamysł b.dobry, realizacja b.dobra, Cage b.dobry jak zawsze, wszystko mi się podobało. A najbardziej zakończenie: spojler w końcu film w którym bohater nie ratuje świata przed zagładą która musi nastąpić! nareszcie! miałam już dość tych happy endów /spojler.

Notes on a scandal - 8/10 - świetny. Bardzo poruszająca desperacja samotnej kobiety, która sama przed sobą udaje że wszystko jest ok i ma przyjaciół.

Where the truth lies - 7/10 - dobry film, wciąga do samego końca nie można być niczego pewnym. Wyjaśnienie zaskakuje. Firth i Bacon - genialnie
__________________


Edytowane przez mOna01
Czas edycji: 2009-08-13 o 12:41
mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 18:15   #745
marrticzka
Zadomowienie
 
Avatar marrticzka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: tam, gdzie mi najlepiej
Wiadomości: 1 646
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

GOODBY LENIN i ZMIERZCH z Nickole Kidman. Oba filmy swietne.10/10.POLECAM
marrticzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 18:24   #746
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość



Szczerze? Jeżeli nie zależy Ci baaaardzo na obejrzeniu Harry'ego na dużym ekranie, to poczekaj na DVD . Dubbing jest okropny. (I nie mówię tutaj o dubbingu Harry'ego, ale po pojęciu dubbingu OGÓLNIE). A ten w Harrym to już Sadoma i Gomora
dlatego wybrałam się właśnie na bezdubbingowy seans (raz dziennie w Heliosie)

Mnie się Harry całkiem podobał czytałam książkę ale dość dawno więc nie pamiętałam dokładnie wydarzeń po kolei, jakkolwiek rzuciło się w oczy pominięcie niektórych ważnych scen. Wątek miłosny był dość zabawny, wprowadzony chyba dla rozładowania napięcia. Ogólnie rewelacji nie było ale obejrzałam z przyjemnością 7/10
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 20:15   #747
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

PS Kocham cię. Wiem, że wielu osobom bardzo się podobał, ale ja muszę przyznać, że mnie nie zachwycił. Miałam wrażenie, że jest taki trochę "płytki" niby pokazany jest trudny temat - śmierć bliskiej osoby, ale ta historia jakoś mnie nie przekonała.. 3,5/10.
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 23:42   #748
ameliataka
Rozeznanie
 
Avatar ameliataka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 521
GG do ameliataka
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez ankasz Pokaż wiadomość
ŻYCIE ZA ŻYCIE - historia dziennikarki, która ma prawo do wywiadu na wyłączność z mężczyzną oskarżonym o gwałt i morderstwo, któremu grozi kara smierci. Żeby było smieszniej - facet przez całe zycie walczył o zniesienie tejże kary.
Film bardzo fajnie pokazany, ze stopniowanym napięciem.
Szczerze mówiąc, takiego zakończenia sie nie spodziewalam.
9/10
ogladalm go ostatnio z kolezanka
rewelacyjny film!!
10/10!
__________________
gdy jest mi dobrze moja dusza mruczy
ameliataka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 09:53   #749
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

do WYŻEJ - popieram, film absolutnie fenomenaly!!! 10/10
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 10:05   #750
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Tylko taniec (2008) - hmm.. z reguły filmy o tańcu mnie nudzą, ale ten nawet mi się podobał
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:08.