Spirometria - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-31, 10:56   #1
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200

Spirometria


Witam,bylan dzisiaj u lekarza Pulmunologa,poniewaz mecza mnie dusznosci.RTG klatki piersiowej wyszlo ok,dostalam skierowanie na spirometrie.Niestety nie udalo mi sie zrobic tego badania,mialam robione je rowniez 4 lata temu i za 3 podejsciem udalo mi sie je zrobic,a teraz zrobiono mi pelno prob i mialam problem z wydmuchaniem powietrza przez 6 sekund udalo mi sie tylko 3,pielegniarki krzyczaly,osmieszaly,ze nie ma takiej choroby,ze specjalnie to robie,a na prawde nie moglam,po wyjsciu az sie poryczalam napisaly cos w badaniu i w kazaly ponownie do lekarza isc w polowie lutego.Straszny wstyd ja mam tylko 23 lata,a obok siedzial pan kolo 60,palacy papierosy i jesgo spirometria wyszla idealna,zauwazylam tylko na kartce jakies procenty 32,bo wynik zabrano dp kartoteki staralam sie jak moglam,czy ktoras z was tez miala taki problem???
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 11:55   #2
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Spirometria

Tak, również nie mogłam dmuchać tyle sekund ile było potrzebne do poprawności badania.
Trudno, nic nie poradze, jakoś z tym żyje.
__________________
WYMIANKA
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 11:55   #3
aldenea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 876
Dot.: Spirometria

nie przejmuj się za pierwszym razem też trafiłam na nie miłą pielęgniarkę, która na mnie krzyczała, że nie jestem w stanie tak długo wydmuchiwać powietrza jak ona chce. podejrzewam, że ze stresu miałaś takie krótkie oddechy, następnym razem będzie lepiej
__________________
mam niską tolerancję na łańcuszki szczęścia i na linki do konkursów, proszę nie wysyłaj mi ich.

!szukam podręczników do nauki esperanto.
aldenea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 12:02   #4
kasiencja
Pani Buka
 
Avatar kasiencja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 854
Dot.: Spirometria

nie martw się, też miałam podobny problem. po zrobieniu testów alergicznych lekarka wysłała mnie na spirometrię, miałam wtedy jakieś 17 lat. nie uprawiałam nigdy żadnych sportów regularnie, no ale dużo spaceruję, jakoś normalnie funkcjonuję, więc się nie bałam.

no i co? ta plastikowa rurka w buzi okropnie mi przeszkadzała, nie byłam w stanie wydmuchiwać powietrza wystarczająco długo, by jakiś głupi program komputerowy mi to zaliczył. poza tym ciągle robiłam jakiś błąd, bo nabierałam powietrza w płuca i dopiero dmuchałam, a niby powinnam wydmuchiwać przez kilka sekund powietrze już po wydechu... w tej procedurze było to dla mnie niemożliwe, bo raz że ta rurka okropna, dwa że coraz większy stres.

pielęgniarka na początku się ze mnie śmiała, ale potem się wkurzyła i powiedziała mi coś dość niemiłego, nie pamiętam dokładnie, ale coś sugerującego że jestem dziwna i nienormalna.

no i badanie niezaliczone. i dość poważna trauma :P drugi raz nie próbowałam, bo potem wyjechałam na studia, ale może kiedyś się na to pokuszę, żeby wykluczyć astmę...

(ale własnie - nawet jakbym miała astmę i problemy z płucami, to to powinno wyjść w badaniu, powinnam uzyskać NISKI wynik, a nie W OGÓLE go nie zaliczyć!)
__________________
How I choose to feel is how I am.


Edytowane przez kasiencja
Czas edycji: 2011-01-31 o 12:05
kasiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 12:08   #5
Caramella
Wtajemniczenie
 
Avatar Caramella
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rydultowy/londyn/frederikssund
Wiadomości: 2 373
Dot.: Spirometria

ja to mialam jakies 8 lat temu robione w sanatorium, tez mialam nie zaliczone, pielegniarki tez wredne, no ale co ja poradze na to mialam wtedy 12 lat
__________________
sometimes's after the curtain close that the real reckoning comes
whether is about
who we wish we were
who we wish we could be
who we want to be with


63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
Caramella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 12:30   #6
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Spirometria

Tak, pielęgniarki przy spirometrii dostają szału, znam to
Chyba za dziesiątym razem udało mi się dosłownie wypluć te ostatnie tchnienia i...wynik był dobry. A nie mogłam. A był dobry
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 20:46   #7
zabkania
Zadomowienie
 
Avatar zabkania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 757
Dot.: Spirometria

ja u siebie w przychodni mam w takim razie super pielegniarki bo z astma ktora jestem posiadaczka to nigdy za 1 razem mi sie nie udaje wykonac poprawnie badania
__________________
zabkania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-31, 21:39   #8
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Spirometria

Miałam to samo... Ach jak one się na mnie darły, że przyszło 10letnie dziecko i nie rozumie co się do niego mówi...
A teraz widzę, że nie jestem jedyna
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 22:08   #9
Smynio
Raczkowanie
 
Avatar Smynio
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 374
GG do Smynio
Dot.: Spirometria

Ja robiłam w swojej przychodni 2 razy i ciągle ta sama baba mi je robi i ciągle drze kopare - tym pielęgniarkom to się wydaje, że to takie proste chamowate, wyzywają.... (pomijam, że jakim prawem mogą ubliżać pacjentom?) Ciekawe, że sporo takich niecierpliwych i nerwowych przy tym akurat badaniu. Tak czy siak nie potrafię zrozumieć takiego zachowania
__________________
And You see I cannot be forsaken...
Klikaj codziennie:
http://www.polskieserce.pl/
http://www.pustamiska.pl/
http://www.pajacyk.pl/
http://www.okruszek.org.pl/
Smynio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 22:31   #10
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Spirometria

Co z tymi pielęgniarkami

To chyba tylko ja w mojej poradni mam takie do rany przyłóż, bardzo miłe i jeszcze uspokajały mnie, że spokojnie, bez nerwów się uda
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 22:33   #11
Namietne_Usta
Zakorzenienie
 
Avatar Namietne_Usta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7 390
Dot.: Spirometria

Cytat:
Napisane przez kasienka.b Pokaż wiadomość
Miałam to samo... Ach jak one się na mnie darły, że przyszło 10letnie dziecko i nie rozumie co się do niego mówi...
A teraz widzę, że nie jestem jedyna
Co za babska
__________________
Zapraszam do wymiany:

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-01, 01:24   #12
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Spirometria

spirometrię w ogóle można o kant tyłeczka potłuc. przyjaciółka ma z astmą zawsze dmucha na 105% bo już wie kiedy trzeba dmuchnąć mocniej a kiedy można sobie odpuścić żeby i tak wyszło dobrze

a coś z tymi pielęgniarkami jest, ja nie miałam problemu z dmuchaniem, ale jak czekałam w kolejce [badania przed studiami] to babka chyba z 10 min darła ryja na jakiegoś kolesia co siedział w gabinecie, na całym korytarzu było słychać o.O
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 17:19   #13
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Spirometria

To widze,ze jednak nie jestem sama z tym problemem,czyli to wcale nie oznacza,ze na cos chora musze byc.To w takim razie ja juz sama nie wiem na co chora jestem,ze pojawiaja sie u mnie dusznosci,i strzykanie w szczece gdy cos jem,bylam u laryngologa,pulmanologa,m orfologia,RTG klatki piersiowe,OB,TSH,i EKG i wszystko w normie,a dusznosci nadal sa
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 18:16   #14
cziki
Zakorzenienie
 
Avatar cziki
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 303
Dot.: Spirometria

Jak cudownie Ja też miałam raz próbe, wydmuchiwałam chyba z 10 razy, najpierw z chamską pielęgniarką, która mowiła że nawet dziadki 70-letnie potrafią wydmuchać a ja nie umiem, a raczej nie chce! I potem ze 3 razy z panią doktor. Też mam astme, myślicie że to od tego? A może tak wydmuchać to trzeba umieć? (haha jak to brzmi)
cziki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 20:36   #15
kasiencja
Pani Buka
 
Avatar kasiencja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 854
Dot.: Spirometria

chyba to zależy od jakiejś dziwnej techniki dmuchania, a nie od rzeczywistej wydolności czy pojemności płuc..

Autorko, mam nadzieję, że znajdziesz jakąś pomoc
__________________
How I choose to feel is how I am.

kasiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 15:53   #16
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Spirometria

Też nie udało mi się tego badania zaliczyć mimo wielu prób ;/ Pielęgniarki były niby miłe ale też się denerwowały że nie umiem, jeszcze widzialam że ona mi tu jeszcze mówi "dmuchać!" a ekran pokazuje zeby brać wdech ;/ ogólnie odczepiły się jak powiedziałam żeby same spróbowały ;D
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 16:40   #17
madzia6217
Raczkowanie
 
Avatar madzia6217
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 195
Dot.: Spirometria

Moja alergolog już zarządziła, że mnie więcej na spirometrie nie posyła bo i tak to badanie nie wychodzi. Ani razu nie wyszlo. A pielęgniarka zawsze była ta sama i pamiętam tylko "dmuchaj dmuchaj dmuchaj dmuchaj" i tak w kółko Ja tu płuca wypluwam, a ona się do mnie rzuca, glową kręci i "dmuchaj dmuchaj dmuchaj dmuchaj".
madzia6217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:22.