Cukier? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-31, 10:02   #1
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte

Cukier?


Rany, Dziewczyny, czytałyście o wykupywaniu cukru? Od trzech dni już to trwa Dla mnie to jakaś paranoja Odbiło tym ludziom, czy co?
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 10:09   #2
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Cukier?

Karolo - wydaje mi się, że wynika to z tego, że dla niektórych ludzi złotówka mniej czy złotówka to bardzo duża różnica. Niestety są tacy ludzie. Ja czasem obserwuję takich w marketach. Aż mi się przykro robi, ale nie dziwię się, że ktoś robi zapasy [zwłaszcza, że święta tuż tuż] - niektórych nie stać na pewne wydatki i dlatego tak oblegają półki z cukrem. Chcą zaoszczędzić.

Oczywiście działają teraz magiczne prawa rynku - czyli "sampospełniająca się prognoza" [ludzie słysząc o wzroście cen sami ten wzrost powodują poprzez wzrost popytu]. Tak więc sami sobie ten cuker teraz podrożyli
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 10:17   #3
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Cukier?

Ok, ale ile oni moga w ten sposób zaoszczędzić? Nie umiem tego policzyć, bo nie potrafię oszacować, ile kilogramów cukru zużywa przeciętna gospodyni na rok...
Poza tym tego cukru nie wykupują przecież ludzie ze wsi, bo jak by dojechali do supermarketów, tylko z miasta, a wiadomo, że w mieście życie jest na wyższym poziomie...

Co do tej prognozy - rzeczywiście, już podrożał o ok.60gr.

Mi też szkoda biednych ludzi, ale musieliby tak wykupywać wszystko, bo przecież tak naprawdę nie wiadomo na 100%, co podrożeje, a co nie...
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 10:31   #4
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: Cukier?

Jeśli założymy,że przeciętne gospodarstwo domowe zużywa ok. 1,7 kg cukru miesięcznie na osobę( wg ostatnich badań - nie znam źródła) - to jego miesięczna wartość wyniesie ( na dzień dzisiejszy ) 1,7 x 2,55 = 4,33 zł. Załózmy, że cukier podrożał o ok. 70 groszy, to strata w domowym miesięcznym budżecie wyniesie 1,19 zł / osobę. Dla czteroosobowej rodzinki to oszczędność rzędu 4,79 zł. miesięcznie. Czy to dużo, czy mało nie mnie oceniać. Ale osobiście wydaje mis ię, że gra nie warta świeczki.
No ale presja otoczenia itp...
Ja mam sposób na podwyżki cukru - każdemu polecam. Po prostu nie słodzę i już ( hi hi hi )
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 10:34   #5
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Cukier?

Nie wiem czy zdarza Ci się robić zakupy w Geancie na naszej Pradze. mi czasem tak i widzę jak bardzo biednie odziani ludzie przerzucają monety, kalkulują, porównują - co tańsze o grosz, co o 2 - to jedno. Jest tyle naprawdę biednych ludzi w Warszawie..

Oni nie wiedzą o ile podrożeje cukier - usłyszeli i.. jak to się mówi fama crescit eundo [czyli plotka rośnie rozprzestrzeniając się].

Słyszałam jak 2 panie koło mnie na bazarze opowiadały trzeciej, że cukier "na pewno będzie kosztował 6zł".. Jesli w to wierzyć [mając na uwadze, że nie każdemu powodzi się tak dobrze, że ma co dzień mięso na obiad] - dodając do tego, że mimo wszystko nawet w Warszawie - nasze społeczeństwo nie jest wykształcone i liderami opinii są "sąsiadki" i "panie ze sklepu".. to ja się wcale nie dziwię temu zjawisku z cukrem.

może niekótrzy kupują na handel , inni dla całej rodziny, jeszcze inni na święta

__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 10:36   #6
_Roxi
Zadomowienie
 
Avatar _Roxi
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań ...zadomowiona :)
Wiadomości: 1 087
GG do _Roxi
Re: Cukier?

tez nie slodze(prawie - tylko kawe,a te pijam rzadko) u mnie kg cukru to grubo ponad miesiac stoi ,tez sie dziwie tej manii cukrowej
__________________
"Wiem jedno - gdyby szybkie podróżowanie samochodem należało do łatwych zajęć nie trzeba by się tego uczyć, a ja uczę się wciąż i będę jeździł dopóty, póki ściganie będzie dla mnie trudną, lecz pasjonującą zagadką". Janusz Kulig 1969-2004 [']
_Roxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 10:43   #7
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Cukier?

Roxi napisał(a):
> tez nie slodze(prawie - tylko kawe,a te pijam rzadko) u mnie kg cukru to grubo ponad miesiac stoi ,tez sie dziwie tej manii cukrowej

Ja też nie słodzę [ewentualnie miodem]. Ale jak ktoś piecze ciasta [czego ja nie robię za często ] to cuker mu schodzi
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-03-31, 11:12   #8
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Re: Cukier?

A ja się wcale tym ludziom nie dziwię że tak panikują . Jest naprawdę sporo biedy, wystarczy rozejrzeć się dookoła, choćby podczas wspomnianych przez Sarenkę zakupów w hipermarkecie. Dla wielu różnica 20 - 30 groszy jest już warta świeczki, znam osoby które potrafią przejść 2 km do innego sklepu, jeśli mogą zaoszczędzić na tym złotówkę .

No cóż dla mnie nie ma większego znaczenia czy cukier będzie kosztował 2 czy 3 złote, ale dla kogoś kto musi wyżyć za 400 zł miesięcznie to już jest spora różnica. A takich ludzi jest naprawdę sporo, i to nie tylko na wsiach.
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 11:31   #9
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Re: Cukier?

my z mężem kilogram cukry zuzywamy już od roku - i jakoś dna nie widać
__________________
Born Again

W nosie kręci
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 12:35   #10
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: Cukier?

Po wejściu do Unii cukier rzeczywiście ma kosztować jakieś 4zł - jest to jedyny produkt, którego minimalna cena jest ustalana przez panów biurokratów i obowiązuje we wszystkich krajach Unii.

Wydaje mi się, że ludzi gnają do sklepów nie tylko oszczędności (choć jeśli kupują 30kg, oszczędzają dobre kilkadziesiąt złotych). Chodzi o to, że podwyżka jest dwukrotna. A to dla tych ludzi jest już dobry argument, żeby zrobić zapasy. Zupełnie inaczej brzmi "droższe 2 razy" niż "droższe o 2 zł".
__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 12:52   #11
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Re: Cukier?

Jednakże z tego co zauważyłam, takie zakupy cukru "jak na wojnę" nie robią głównie ludzie biedni! Co z tego, że jakaś pani Kowalska kupi xkg cukru po który musi się cofać kilka razy, bo market wprowadził ogranicznik, że jedna osoba może kupić 10kg cukru (co też działa na psychikę) ciesząca się, że córce z zięciem też udało się kupić tyle samo i "ten zapas starczy nam na kilka lat".
A co z tym zapasem? Z pewnością nie będą tego trzymać w domu, bo wątpię by mieli miejsce. Jedynym miejscem pozostaje piwnica, a tam różne rzeczy się dzieją (mysz, robaki). Wg. mnie nie ma sensu kupować cukru na kilka lat, bo o ile cukier na początku będzie drogi (bo 4 zł. to na prawdę dużo) to z pewnością stanieje, może nawet po kilku miesiącach, gdy rynek "wyrówna się" z europejskim. A to, że cukier teraz z dnia na dzień robi się coraz droższy to nie wynik wejścia do Uni tylko my sami- kupujemy, więc ceny się podnoszą (bo i tak będziemy kupować).
Nie wiem... może to jakieś pozostałości po komunie?
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-03-31, 13:37   #12
NEA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 176
GG do NEA
Re: Cukier-paranoja!!

Dla mnie jest to poprostu nic innego jak głupota ludzi, którzy wierzą tylko w to co powiedzą w telewizji to jest ich okno na świat, albo to co przeczytają super expresie albo w fakcie, Byłam nawet świadniem rozmowy przy jednej z kas w sklepie gdzie kobieta kupiła 60 kg!!! cukru, mówiła cytuję "że ona woli teraz wydać na cukier a nie zjeść szynki bo po wejściu do Unii to cukier będzie kosztować 6 zł" tragedia
NEA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 13:48   #13
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 166
Re: Cukier-paranoja!!

No cóż... za jakiś czas cukier może być w ogóle na kartki, jeśli będziemy pod rządami Leppera.
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 14:00   #14
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: Cukier-paranoja!!

Dziwisz się? Większości Polaków nie stać na kupowanie po cenach europejskich... Dla niektórych wejście do unii kojarzyć się może z zaborem albo wojną. Oczywiście ten cukier to jakaś pozostałość z "dawnych czasów" - sama pamiętam że jak miała nadejść jakaś zmiana gospodarcza to ludzie kupowali ten cukier tonami. A jeszcze jak wprowadzili ograniczenia, to już w ogole przypomina czasy kartek i kolejek po jedną paczkę podpasek... W tym przypadku raczej nikt się nie boi że czegos zabraknie ale że z powodu wysokich cen towar będzie dla nich niedostępny tak, jakby go nie było. Poza tym idą święta i pewnie dużo osób będzie piekło ciasta... Pewnie kilka osób kupiło większą ilość (może jakieś restauracje - w hipermarketach jest taniej niż w hurtowniach) i zaczęła się panika... Do tego plotki o chlebie za 12 zł...
A nasza niestabilna sytuacja polityczna nie sprzyja rozsądnym zachowaniom społeczeństwa. Nikt nie wie na czym stoi, co będzie za tydzień, wiele osób nie ma stałych dochodów. Ludzie są skołowani, niepewni, boją się...
Ja co prawda cukru nie kupuję ale też nie jestem szczególnie optymistycznie nastawiona do przyszłości;(
A jeszcze jak się posłucha plotek o Lepperze to człowieka ogarnia przerazenie... Nie dlatego że takie plotki są prawdą, ale choćby dlatego że komuś coś takiego mogło w ogóle przyjść do głowy.
Cukru w każdym razie nie powinno zabraknąc a jeśli ktoś poczuje się lepiej mając w piwnicy tonę zatęchłego cukru to komu to przeszkadza?
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 14:12   #15
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: Cukier?

A wokół siebie coraz częściej zauważam ogólną panikę dotyczącą naszego wjścia do Unii. Ludzie boją się podwyżek i przez to snują czarne wizje, które powtarzane w kółko nakręcają lęki tych mniej świadomych. Ostatnio od pani w sklepie usłyszałam, że zachodnie kosmetyki będą kosztowały 5 x tyle co dziś, wogóle znikną nasze warzywa, tylko wódka stanieje, żeby rozpić naród. Paranoja !
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 14:13   #16
NEA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 176
GG do NEA
Re: Cukier-paranoja!!

Jak już mówimy o Unii to wiedza polaków na jej temat jest taka niska, że wcale sie nie dziwie, że zaczyna panować jakaś dziwna psychoza....
NEA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 14:28   #17
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Re: Cukier?

kasia napisał(a):
>Ostatnio od pani w sklepie usłyszałam, że zachodnie kosmetyki będą kosztowały 5 x tyle co dziś

A ja słyszłam, ze mają być tańsze

>tylko wódka stanieje, żeby rozpić naród.

Zawsze to jakieś wyjście, jak człowiek pijany to się tak światem nie przejmuje
A tak na poważnie. Nie ma co słuchać pań ze sklepu tudzież innych sąsiadeczek i przekupek, bo każda mówi co innego, a jeszcze coś dopowie ("Niepowtarzaj bezmyślnie plotek- dodaj coś od siebie ). Oczywiście, że przy naszej sytuacji gospodarczej jak i politycznej ludzie są skołowani, że ceny pójdą w górę. A że pójdą to fakt, ale potem wszystko się "wyrówna". Tak przynajmniej mówili w radiu "Trójka". A co jak co, ale temu źródłu informacji ja jeszcze wierzę.
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 15:11   #18
Trishy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 228
Re: Cukier-paranoja!!

szczerze mowiac to nie wierze w to ze cukier wykupuja ludzie biedni, kogo by bylo stac wydac ot tak od razu kupe kasy na powiedzmy 20 kg cukru, zaloze sie ze biedni nie wykupuja cukru, moze jacys napuszczeni przez Rydzyka hihihihi co do unii to nie chce.
co za jakas parannoja ogarnela nas, ludzie plota a plotka rosnie, jedna pani drugiej pani... to chyba jakis strach przed tym co bedzie, ale tak na prawde to nie ma sie czego obawiac. pewnie taka plotke pusci ktorys z wlascicieli firm zajmujacych sie dystrybucja cukru....
proponuje zalozyc plantacje trzciny cukrowej oraz buraka w calej polsce hehehehe bedziemy dobrze zacukrzeni i zburaczali hehe ale przynajmniej slodko
Trishy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 15:43   #19
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Re: Cukier-paranoja!!-chyba wiem o co chodzi

Podkreślam-chyba. Otóż oglądałam kiedyś panoramę (całkiem niedawno) i mówili, że w Polsce jest nadwyżka cukru i za to grozi nam kara od UE, a cukier trzeba będzie zniszczyć(!!!) lub eksporować poza granice UE. Stąd taka nagonka na kupowanie cukru, ludzie wykupią nadwyżki i problem z głowy
zalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.