Perfumy a typ urody - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-18, 17:39   #31
madonek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 588
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Doskonaly perfum to moim zdaniem gwarancja czulosci i bezpieczenstwa naladowanej broni ,nie lubie perfum ktore kluja jak zle rajstopy co do wlosow nie mam zastrzezen ,wydalabym jednak prawo zakazujace uzywac perfumy Turkom,nie iwem dlaczego ale oni gustuja w wanilii ,ktora jest swoistym brutalem na ich niedomytych cialach.Nie ma jak agent Bond,pozdr
madonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 18:05   #32
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Cytat:
Napisane przez Jimena
jasne, że jest to nieprawda. Kolor włosów o niczym nie świadczy. Lepiej raczej dobierać zapachy do osobowości - osoby spontaniczne, z charakterem - zapachy "ogniste", intensywne, osoby spokojne - zapachy lekkie, kwiatowe. ja tak dobieram i myślę że jest to raczej prawidłowe. Jak widzisz kogoś nieśmiałego, który "nosi" ostry orientalny zapach, to to wszystko jakby się kłóci.
Nie zgadzam sie. Dlaczego osoba 'niesmiala' nie mialaby pachniec czyms szatansko przebojowym? Po 1sze: nigdy nie wiadomo, jaki dana osoba ma charakter, moze to tylko pozory co nam sie wydaje (..kto rano wstaje, temu zle sie zdaje ) Co osoba postronna moze wiedziec o usposobieniu innej? (tak wlasnie tworza sie stereotypy..)
Ja mysle, ze ani kolor wlosow, ani charakter ani wyglad nic nie ma wyboru perfum. Tylko jedna rzecz sie liczy: czy dany zapach nam pasuje, "lezy" na skorze w odpowiadajacy nam sposob. Slowo daje, nie znam ni jedej osoby ktora przyznalaby sie, ze wybiera zapach pod jej potencjany kolor wlosow (czy charakter jaki widza w niej inni)
Jaki swiat bylby ubogi, gdyby kazdy wybieral zapach wg jakiegos schematu. Nie byloby nigdy zaskoczenia, zdziwienia, domyslu: dlaczego wybral/a ten a nie inny zapach..
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 19:31   #33
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Cytat:
Napisane przez madonek
,wydalabym jednak prawo zakazujace uzywac perfumy Turkom,nie iwem dlaczego ale oni gustuja w wanilii ,ktora jest swoistym brutalem na ich niedomytych cialach.Nie ma jak agent Bond,pozdr
tak? to bardzo ciekawe, bo nie zauwazylam, zeby moj maz preferowal wanilie. Ani zadne z jego przyjaciol. Jezeli zamierzasz kontynuowac czy w jakikolwiek inny sposob skomentowac, to na wszelki wypadek: z mojej strony EOT.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 19:45   #34
machmachita
Przyczajenie
 
Avatar machmachita
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Dublin/Warszawa
Wiadomości: 20
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Cytat:
Napisane przez madonek
Doskonaly perfum to moim zdaniem gwarancja czulosci i bezpieczenstwa naladowanej broni ,nie lubie perfum ktore kluja jak zle rajstopy co do wlosow nie mam zastrzezen ,wydalabym jednak prawo zakazujace uzywac perfumy Turkom,nie iwem dlaczego ale oni gustuja w wanilii ,ktora jest swoistym brutalem na ich niedomytych cialach.Nie ma jak agent Bond,pozdr
Tia... trochę wstyd komentować, a na pewno wstyd wypisywać takie rzeczy, dziewczyno. Ksenofobii i żałosnym stereotypom mówię NIE.

A co głównego tematu wątku, to oczywiście też nie zgadzam się z takimi sztucznymi podziałami. Jak sobie pomyślę, czym musiałabym pachnieć jako wiotka mimoza w stylu sportowym, to az ciarki mnie przechodzą. Na mojej półce stoją zapachy w każdym niemal stylu, dla blondynki, brunetki i rudej A włosów nie farbuję! Jedyna "klasyfikacja", którą stosuję instynktownie to ta wg. pór roku i pogody, ale i tą lubię czasami przełamać.
machmachita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 20:06   #35
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Cytat:
Napisane przez machmachita
Tia... trochę wstyd komentować, a na pewno wstyd wypisywać takie rzeczy, dziewczyno. Ksenofobii i żałosnym stereotypom mówię NIE.
Czy to jest stereotyp to nie jestem taka pewna - generalnie jest to typowe praktycznie dla każdej kultury, że ludzie odmienni rasowo dla przedstawicieli tychże śmierdzą (my dla Azjatów walimy kostnicą) - na ile jest to fakt kulturowy (inne spektrum zapachów uznawane za ładne) a na ile biologiczny (róznice w składzie potu w zależności od rasy), trudno powiedzieć.
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 20:09   #36
madonek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 588
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Coz poradze sa osoby ,ktore sie nie myja i przydawaja sobie luksusu perfumem o dosc prymitywnej kompozycji.Coz nie mozna wszytkich lubic za perfum ,jak i za poglady ,nie mniej pozdr
madonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 20:09   #37
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Cytat:
Napisane przez alraune
my dla Azjatów walimy kostnicą
O kurcze, w życiu bym nie pomyślała...
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-18, 20:24   #38
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Madonek, blagam - tylko nie "ten perfum". Takie slowo nie istnieje :/
Ps. Jestem plutonową
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 20:34   #39
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Cytat:
Napisane przez czarna.noc
Nie zgadzam sie. Dlaczego osoba 'niesmiala' nie mialaby pachniec czyms szatansko przebojowym? Po 1sze: nigdy nie wiadomo, jaki dana osoba ma charakter, moze to tylko pozory co nam sie wydaje (..kto rano wstaje, temu zle sie zdaje ) Co osoba postronna moze wiedziec o usposobieniu innej? (tak wlasnie tworza sie stereotypy..)
Ja mysle, ze ani kolor wlosow, ani charakter ani wyglad nic nie ma wyboru perfum. Tylko jedna rzecz sie liczy: czy dany zapach nam pasuje, "lezy" na skorze w odpowiadajacy nam sposob. Slowo daje, nie znam ni jedej osoby ktora przyznalaby sie, ze wybiera zapach pod jej potencjany kolor wlosow (czy charakter jaki widza w niej inni)
Jaki swiat bylby ubogi, gdyby kazdy wybieral zapach wg jakiegos schematu. Nie byloby nigdy zaskoczenia, zdziwienia, domyslu: dlaczego wybral/a ten a nie inny zapach..
czytałam gdzieś, że kiedy np. osoba niesmiała nosi przebojowe perfumy to nieswiadomie podkreśla i uwydatnia tą swoją cechę. Bo kiedy stara sie ją ukryć i "zamaskować" perfumami które są wyzywające, ekstrawaganckie itp. to wychodzi to karykaturalnie i w rzeczywistości jeszcze bardziej jest ta nieśmialośc widoczna.

Wiem, Czarna Noc o co Ci chodziło, ze nie mialas na mysli osoby, która stara się swoją cechę "ukryć" i zgadzam się z Twoja wypowiedzią Tak mi sie przypomnialo to co przeczytałam i chciałam się tym podzielić.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 20:57   #40
Aurita
Raczkowanie
 
Avatar Aurita
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 75
Lightbulb Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Ciesze sie że dyskusja rozgorzała, ale to z Turkami było zdecydowanie... nie w deseń (żeby nie powiedzieć rasistowskie!)

W ogóle to zauważyłam że ludzie (no dobra - kobiety) gdy już dobierają sobie zapachy (sugerują, polecają) to mają często tendencję do rozpatrywania kogoś przez pryzmat własnych preferencji. Czasami ludzie wolą pachnieć inaczej, tj. wbrew stereotypom albo odmiennie od środowiska, zamiast akceptacji (o której tu niektórzy pisali... ) zostają poczęstowanni życzliwie-karcącą uwagą, że "te perfumy do nich nie pasują..."
Wybacz hybris, ale już najbardziej nie wyobrażam sobie takiej sytuacji: krucha blondynka siedzi w biurze - pachnie czymś ostro-trupio-orientalym , podchodzi do niej koleżanka z pracy i mówi: "Pachniesz wbrew stereotypom. Wydaje mi się że czegoś o tobie nie wiedziałam. Musisz mieć bogatą osobowość..." hehe... Nawet najszczersze chęci i bezgraniczna tolerancja nie są w stanie przekroczyć bariery stereotypów.
Aurita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 21:01   #41
Aurita
Raczkowanie
 
Avatar Aurita
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 75
Cool Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Chodziło mi o czarną.noc, nie o hybris...
Aurita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-18, 21:08   #42
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Joey-> tez gdzies slyszalam o takiej teorii. Faktycznie moze to byc prawda, bo przeciez perfumy jak wszystko inne, to rodzaj maski lub jak to woli "twarzy".. czasem sie za nią ukrywamy, czasem ma ona cos przekazac, czasem cos uwydatnic Najzabawniejsze jest to, ze czasem inni zle nas odczytuja i pewnie stad tez biora sie te stereotypy..
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 22:14   #43
Baubo
Rozeznanie
 
Avatar Baubo
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Już nie Śląsk -teraz Brighton
Wiadomości: 555
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Cytat:
Napisane przez czarna.noc
Nie zgadzam sie. Dlaczego osoba 'niesmiala' nie mialaby pachniec czyms szatansko przebojowym? Po 1sze: nigdy nie wiadomo, jaki dana osoba ma charakter, moze to tylko pozory co nam sie wydaje (..kto rano wstaje, temu zle sie zdaje ) Co osoba postronna moze wiedziec o usposobieniu innej? (tak wlasnie tworza sie stereotypy..)
Ja mysle, ze ani kolor wlosow, ani charakter ani wyglad nic nie ma wyboru perfum. Tylko jedna rzecz sie liczy: czy dany zapach nam pasuje, "lezy" na skorze w odpowiadajacy nam sposob. Slowo daje, nie znam ni jedej osoby ktora przyznalaby sie, ze wybiera zapach pod jej potencjany kolor wlosow (czy charakter jaki widza w niej inni)
Jaki swiat bylby ubogi, gdyby kazdy wybieral zapach wg jakiegos schematu. Nie byloby nigdy zaskoczenia, zdziwienia, domyslu: dlaczego wybral/a ten a nie inny zapach..
Oj widzę, że napisałaś coś co też chciałam napisać zanim mnie brat odgonił od komputera
Kiedyś uważałam, że zapachy należy dobierać pod charakter. Teraz twierdzę, że zapach tak na prawdę powinien tworzyć jakiś nastrój, atmosferę, opowiadać jakąś historię -no nie wiem jak to określić lepiej. Może należałoby porównać zapach raczej do muzyki.
A dobieranie perfum wg jakichś sztywnych schematów bardzo ogranicza wolność .
Baubo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 07:24   #44
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Ponadto co ma zrobić nieśmiała blondynka, dla której Angel jest 'zapachem życia'? Kupić sobie Cool Water? Charakter nie wpływa na nasz 'gust zapachowy'..
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 09:20   #45
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Mnie bawią takie stereotypy, ponieważ ograniczają się do ognistych brunetek i anielskich blondynek, a co ma zrobić szatynka? Pewnie dla niej zostają nijakie zapachy, skoro pozostałe grupy dostają skrajne :P Moja babcia psika się Opium i dobrze jej z tym zresztą jako osoba siwa jakiego ma zapachu używać?
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 09:39   #46
Aurita
Raczkowanie
 
Avatar Aurita
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 75
Cool Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Hehe.. zastanawia mnie jak ekspedientki w perfumerii prezentują zapachy, czy patrzą na klientkę i pokazują takie stereotypowe (np. orientalne dla dynamicznej brunetki, kwiatowe dla kruchej blondynki)... a może pokazuja po prostu swoje ulubione zapachy????
Aurita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 09:46   #47
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Cytat:
Napisane przez Aurita
Hehe.. zastanawia mnie jak ekspedientki w perfumerii prezentują zapachy, czy patrzą na klientkę i pokazują takie stereotypowe (np. orientalne dla dynamicznej brunetki, kwiatowe dla kruchej blondynki)... a może pokazuja po prostu swoje ulubione zapachy????
Wiem, że w Sephorze [przynajmniej dawniej tak było, bo pracowała tam moja znajoma] panie dostawały PUNKTY za to, że sprzedały jakieś tam zapachy [np. za sprzedaż One, Eternity, Flower, Poison... blablabla - punkt a za całą resztę 0 ] i jak udało się im zebrać odpowiednią ilość punktów [np. 10] to coś za to dostawały [oczywiście nie flakon perfum ale jakieś mniejsze "nagrody" za pomoc w realizacji planu sprzedażowego].
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Edytowane przez sarenka
Czas edycji: 2005-10-19 o 10:07
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 10:09   #48
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Cytat:
Napisane przez sarenka
Wiem, że w Sephorze [przynajmniej dawniej tak było, bo pracowała tam moja znajoma] panie dostawały PUNKTY za to, że sprzedały jakieś tam zapachy [np. za sprzedaż One, Eternity, Flower, Poison... blablabla - punkt a za całą resztę 0 ] i jak udało się im zebrać odpowiednią ilość punktów [np. 10] to coś za to dostawały [oczywiście nie flakon perfum ale jakieś mniejsze "nagrody" za pomoc w realizacji planu sprzedażowego].
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 10:31   #49
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Cytat:
Napisane przez beliczek
Serio serio - ta dziewczyna raczej by mnie nie oszukiwała, tym bardziej, że nie rozmawiałyśmy na temat "tej złej i wstrętnej sephory" tylko na temat mini-zestawu Angela, który mi oddała kochana, bo wiedziała, że uwielbiam a ona niekoniecznie [5ml EDP w gwiazdce, 30ml balsamu i 7g płatków do kąpieli - mniam].

Chyba właśnie zaczęło się od rozmowy o takich giftach [ona dostała na jakimś szkoleniu -> zaznaczam, że nie handluje u konkurecji Sephory co by rozwiać ewentualne wątpliwości; w ogóle nie handluje ] - i powiedziała, że jak 'za młodu' [śmiesznie to brzmi, bo ma 26 czy 27 lat] pracowała w Sephorze to dostawała takie gifty właśnie gdy udało jej się nakłonić klientki do zakupu np. 10 butelek od (załóżmy) Chanela.

I jeszcze opowiadała jak dziadowsko jest u nas w kraju z próbkami.. klientki myślą, że sprzedające "zwijają" dla siebie [bo prawie nigdy nic nie ma] a tym czasem one naprawdę miały przykaz, żeby dawać próbki tylko jako prezent do zakupów.

Jej.. mam nadzieję, że nie wywołałam jakiejś burzy... powtórzyłam tylko to co usłyszałam od wiarygodnej w moich oczach osoby.

Znikam
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-19, 10:41   #50
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Cytat:
Napisane przez sarenka
Serio serio - ta dziewczyna raczej by mnie nie oszukiwała, tym bardziej, że nie rozmawiałyśmy na temat "tej złej i wstrętnej sephory" tylko na temat mini-zestawu Angela, który mi oddała kochana, bo wiedziała, że uwielbiam a ona niekoniecznie [5ml EDP w gwiazdce, 30ml balsamu i 7g płatków do kąpieli - mniam].

Chyba właśnie zaczęło się od rozmowy o takich giftach [ona dostała na jakimś szkoleniu -> zaznaczam, że nie handluje u konkurecji Sephory co by rozwiać ewentualne wątpliwości; w ogóle nie handluje ] - i powiedziała, że jak 'za młodu' [śmiesznie to brzmi, bo ma 26 czy 27 lat] pracowała w Sephorze to dostawała takie gifty właśnie gdy udało jej się nakłonić klientki do zakupu np. 10 butelek od (załóżmy) Chanela.

I jeszcze opowiadała jak dziadowsko jest u nas w kraju z próbkami.. klientki myślą, że sprzedające "zwijają" dla siebie [bo prawie nigdy nic nie ma] a tym czasem one naprawdę miały przykaz, żeby dawać próbki tylko jako prezent do zakupów.

Jej.. mam nadzieję, że nie wywołałam jakiejś burzy... powtórzyłam tylko to co usłyszałam od wiarygodnej w moich oczach osoby.

Znikam
Sarenko, Ty niesamowicie ciekawe rzeczy opwoiadasz o mechanizmach działania sephory. Ale wiesz, coś mi sie takiego o uszy obiło. Często robię zakupy w jednej sephorze i troszkę się zaprzyjaźniłam z paniami - ppowiedział o próbkach to samo co Ty.
Aleo tym podnoszeniu sprzedarzy to słyszę pierwszy raz i jest w lekkim szoku...
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 10:57   #51
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Cytat:
Napisane przez beliczek
Sarenko, Ty niesamowicie ciekawe rzeczy opwoiadasz o mechanizmach działania sephory. Ale wiesz, coś mi sie takiego o uszy obiło. Często robię zakupy w jednej sephorze i troszkę się zaprzyjaźniłam z paniami - ppowiedział o próbkach to samo co Ty.
Aleo tym podnoszeniu sprzedarzy to słyszę pierwszy raz i jest w lekkim szoku...
Prawda prawda zreszta taka polityka sprzedazy , jest w kazdej branzy Tyle i tyle- i jedziesz na wycieczke
szlag mnie trafia jak przypominam sobie jakie marze ma Sephora...
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 11:01   #52
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Cytat:
Napisane przez evee
Prawda prawda zreszta taka polityka sprzedazy , jest w kazdej branzy Tyle i tyle- i jedziesz na wycieczke
szlag mnie trafia jak przypominam sobie jakie marze ma Sephora...
evee - jakie? proszę napisz...
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 11:08   #53
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Cytat:
Napisane przez evee
Prawda prawda zreszta taka polityka sprzedazy , jest w kazdej branzy Tyle i tyle- i jedziesz na wycieczke
szlag mnie trafia jak przypominam sobie jakie marze ma Sephora...
No właśnie...

Chociaż ja nie spodziewałam się, że są to KONKRETNE zapachy - myślałam, że chodzi o ILOŚC [ale w ujęciu całego repertuaru sklepu] np. Ania sprzedała 30 flakonów, więc dostaje 10ml X, Hania sprzedała 20 butelek, więc dostaje 5ml... To w sumie byłoby dobre dla klienta, bo panie czulyby się zmotywowane do działania.

A tak to chyba nie za bardzo można liczyć na szczerą podpowiedź, kiedy zada się pytanie "co by pani poleciła dla kobiety w wieku X która lubi Opium i Poison" (choć ja takiego pytania nie zadaję to słyszę, że wiele osób tak robi) bo pani może podać "light blue" z myślą -> jeszcze dwie butelki i nagroda.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 11:17   #54
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Cytat:
Napisane przez beliczek
evee - jakie? proszę napisz...
analizujac sytuacje na innych rynkach - gdzie zazwyczaj sa na poziomie kilku procent-W tej dzialce- jest to ok- kilkanascie do 30 %.Plus darmowe testery, wymienne ekspozycje itd
Poza tym Polska jest dosc specyficznym krajem- trzeba bylo wprowadzic inne procedury niz np w kraju macierzystym.Ale to juz nie na temat

Temat byl o stereotypach przypominam
nie cierpie stereotypow...
i mam w nosie to co ktos mysli wachajac jak pachne:P
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 07:07   #55
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Cytat:
Napisane przez Aurita
Hehe.. zastanawia mnie jak ekspedientki w perfumerii prezentują zapachy, czy patrzą na klientkę i pokazują takie stereotypowe (np. orientalne dla dynamicznej brunetki, kwiatowe dla kruchej blondynki)... a może pokazuja po prostu swoje ulubione zapachy????
czasami tak byłam w ubiegłym roku w perfumerii i prosiłam o pokazanie zapachów zdecydowanych, nie mdłych czy kwiatowych. Ekspedientka zmierzyła mnie wzrokiem i powiedziła, że wyglądam zbyt dziewczęco i mam za delikatne rysy twarzy by pachnieć czymś mocniejszym i bardziej orientalnym od Cool Water tia
Nie lubię zapachów świeżych a tym bardziej z nutą ogórka
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 08:31   #56
Aurita
Raczkowanie
 
Avatar Aurita
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 75
Talking Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

hehe... ja też nienawidzę ogorka, to brak inwencji kreatora :p
Żaden stereotyp kobiety nie kojarzy mi się z ogórkiem, no może... jakiejś ogórkowej nimfy
Aurita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 10:11   #57
ishtar4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 632
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Cytat:
Napisane przez Aurita
hehe... ja też nienawidzę ogorka, to brak inwencji kreatora :p
Żaden stereotyp kobiety nie kojarzy mi się z ogórkiem, no może... jakiejś ogórkowej nimfy


Ja robię selekcję "przed lustrem". Wącham bloter i patrzę na swoją twarz Dla mnie taki dobór jest ważny. Zapach musi też pasować do muzyki której słucham (wiem durne), w ten sposób łatwiej dobrać zapach do charakteru. Często kojarzę dane perfumy z jakąś piosenką. Wy też tak macie??
ishtar4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 10:13   #58
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Cytat:
Napisane przez Aurita
hehe... ja też nienawidzę ogorka, to brak inwencji kreatora :p
Żaden stereotyp kobiety nie kojarzy mi się z ogórkiem, no może... jakiejś ogórkowej nimfy
No i się teraz zaczęłam zastanawiać czy mam cos co pachnie ogórkiem
A co do Sephory - TŻ kupował mi Angela na gwiazdkę, poprosił o "prezentowe" zapakowanie i co go dość zdziwiło, został spytany czy na pewno ma być Angel skoro to prezent - niespodzianka ciekawe czy chodziło o wspomniane punkty za jakiś inny zapach (ale żaden zamiennik nie został przez panią zaproponowany), czy była to w sumie dobra kobieca rada - bo Angela albo się kocha albo nienawidzi i kupowanie w ciemno rzeczywiście jest dość ryzykowne?
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 22:17   #59
Aurita
Raczkowanie
 
Avatar Aurita
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 75
Cool Dot.: Stereotypy właścicielek perfum...

Ta ekspedientka od Angela raczej nie miała na myśli stereotypu, bo nie wiedziala dla kogo jeste prezent...
Ale Angel mimo to ma swój stereotyp. Najcześciej jest kojarzony z archetypem kobiety - Królowej Sniegu, silnej i władczej, lodowatej, pragnącej posiadać kogoś na własnośc, żądnej całkowitego oddania i uzależnienia (pamiętacie tego chłopca, któremu wpadl do oka kawałek lodu??)
Wydaje mi się że zapachy często nieświadomie przypisujemy archetypom które poznaliśmy jako dzieci w bajkach i baśniach. Czytam wlaśnie niezłą książkę o takich archetypach, jak znajdę jeszcze coś ciekawego to wzbogacę forum...

A co do muzyki i zapachu to interesujące, ale nigdy tak nie miałam.... Ja często wiążę zapachy z kolorami, a jeszcze częściej z materiałami i dotykiem.
Aurita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 21:55   #60
Evita_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 5
Smile Perfumy a typ urody

Porozmawiajmy jakie komu perfumy pasują a jakie nie. Wiem że temat banalny ale jako pozątkująca w temacie perfum bardzo dla mnie interesujący. Jak dobrac sobie perfumy? Mimo przeszukania archiwum niewiele znalazlam na ten temat. Może zrobimy jakis podzial np. na typy urody ( wiosna, lato, jesien, zima). Spotkalam się np. z opinia że Dolce Vita pasuje do bardzo nasyconych zim ( czarne włosy, ciemna karnacja) i zgadzam się z tym w 100% że dla jasnych blondynek bylyby nieodpowiednie, z kolei dla nich rekomendują Au the Blanc Bvlgari. Ja jestem typem jesiennym, i bardzo pociagaja mnie zapachy ziemi-korzenne, leśne, ziołow, ogólnie ekologiczne.Jak powąchałam ostatnio Au the Rouge Bvlgari to z zachwytu wbiło mnie w ziemie! Moze rzeczywiście coś w tym jest?
Evita_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:18.