Jak wybic bratu dredy z glowy ?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-30, 14:58   #1
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860

Jak wybic bratu dredy z glowy ?!


Moj brat od dawna marzy o dredach i teraz chce wprowadzic w czyn. Oczywiscie fryzjerzy odpadaja z przyczn "ideologicznych" i zadanie spadlo na mnie. Boje sie, on ma baardzo piekne wlosy, geste, grube, czarne, gladkie (bede sie musiala baardzo nameczyc, zeby je sfilcowac). Czy na takich indianskich wosach dredy wogole wyjda? Jaka metoda bedzie najlepsza? Jego wlosy maja okolo 12-15 cm, sa rownej dlugosci. Jesli ktos ma jakies doswiadczenia z dredami, niech sie odezwie . Boje sie ze mu te piekne wlosy wypadna .. ( http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...&pattern=dredy )
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-30, 15:19   #2
cosmopolitanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 99
GG do cosmopolitanka
Re: Jak wybic bratu dredy z glowy ?!

Cóż dready jak wszystkie fryzury tego typu (warkoczytki itp.) niszcza włosy... Sama sie o tym przekonałam na własnej skórze nosząc przed trzy miesiące właśnie warkoczyki.. Miałam gęste, grube, mocne kręcone włosy...a potem- po ich rozppuszczeniu płakałam razem z moja fryzjerka- ona ze złości a ja z bólu... Połowe głowy zostawiłam na grzebieniu, ale od tego czasu minęły ponad 4 miesiące, włosy dochodza do siebie
Ale co do dreadow.. Jesli nie bede zrobione przez profesjonalistę to prawdopodobnestwo, że wyjda źle jest większe niż duże...Potem trzeba baardzo o nie dbać i to na bierzaco, myc w specjalnych płukankach... Ale jeśli brat wbił to sobie mocno do głowy, to raczej nic go nie odwiedzie, my uparcichy juz tak mamy efekt takich fryzur jest świetny, dlatego na wakację pewnie znowu zafunduje sobie warkoczyki :P
cosmopolitanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-30, 15:28   #3
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Jak wybic bratu dredy z glowy ?!

Oj uparty jest bardzo od dwoch godzin szoruje wlosy welna .
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-30, 15:45   #4
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: Jak wybic bratu dredy z glowy ?!

Witam
Po pierwsze, to zaskoxczyło mnie to co przeczytałam w podanym przez Ciebie linku, a już mialam pytac-czemu wybić z głowy
Przede wszytskim, dready udaje się zrobić na każdych włosach. Uważam, że im gęstsze, tym lepsze. Sama mam cienkie i delikatne włosy, a jeszcze 3 lata temu miałam dready, które całkiem nie źle wyglądały. Po roku je rozczesałam, zwyczanie, były zniszczone fakt-ale podcięłam je, zastosowałam odzywki i było ok, potem miałam warkoczyki i one o woele btrdziej osłabiły moje włosy. Robiłam dready mojemu chłopkowi-ma gęstsze włosy niż ja i też wyszły bardzo ładne, tylko że on nie bardzo o nie dbał.
Jemu tez się nwogóle nie zniszczyły włosy, po obcięciu dreadów ma takie same włosy jak miał. Nie dziwię ci sie własciwie, że szkoda Ci jego ładnych włosów-ale zawsze facet może obciąć krótko i odrosną. Nie wiem, czemu tamten chłopak miał takie problemy. Ja myłam głowę dosyć często. Oczywiście przy readach nie widac że włosy się tłuszczą, więc wystarczy raz na 2 tyg-wtedy gdy zaczya to przeszkadzać. Im częściej się myje, tym dokładniej nalezy je potem skręcać.
Moje dready i mojego chłopaka, powstały metoda tapirowania-myślę, że w przypadku włosów "białych" ludzi jest najlepsza, szłyszałam, że tarcie swetrem jest czasochłonne i bardziej bolesne.Gdybyś chciała, żebym opowidziała jak to się robi odezwij się, i woógle może się jeszcze jakoś przydam
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-30, 15:54   #5
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Jak wybic bratu dredy z glowy ?!

To mnie juz troche uspokoilyscie . Chociaz boli mnie serce jak widze takie ladne wlosy (wlosy o moj fetysz ), ale to wkoncu jego glowka, uparl sie .

>Gdybyś chciała, żebym opowidziała jak to się robi odezwij się, i woógle może się jeszcze jakoś przydam

Oczywiscie ze chce !
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-30, 16:02   #6
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: Jak wybic bratu dredy z glowy ?!

Hmmm, cóż mogę jeszcze dodać od sibie- nie uważam, aby tylko profesjonalista mógł dobrze zrobić dready-tzn lepiej, jesli jest to ktoś kto ma wprawę, ale ni widze konieczności wydawania 1000 zł na ten zabieg-bo chyba w takich granicach kosztuje w salonach.Fakt, że trzeba o dready dbac, jeżeli mają być ładne. Dobrze jest kupić WAX, jest to wosk, który świetnie nadaje się do pielęgnacji dreadów, nalezy go wcierać(trze się dreada w obu rękach) we włosy. W Krakowie, można go chyba zamówić w Eboli na Floriańskiej. JA na pocztku uzywałam zwykłego żelu do włosów, dobre są tez woski, i wszelki specyfiki do fryzur extramalnych-welli na przykład. Chodzi głownie o to, zeby z dreadów nie wystawały pojedyncze włoski. Prawdziwi rastafarianie wcierają w dready popiół, mzna podobno jakies woki i inne dziwacze rzeczy.
Jeśli chodzi o wykonanie dreadów-ja robiłam tak: łapałam pasmo włosów, lekko skręcałam je-tzn zwijałam i tapirowałam, tak jak zwyczajnie się to robi, tyle żze mocno. Dobrze mieć do tego mozny grzbień-czasem przydaje się szydełko, zeby ukryć włosy, które wystają. Końcówkę sklejałam klejem...super glue lub można lakierem do paznokci.To bardzo czasochłownne i po pewnym czasie bola ręce. Jak mi robiono dready, miałam włosy do ramioni dwie dziewczyny męczyły się z nimi chyba 3 dni, ja sama mojemu chłopakowi z krótszych włosów tez chyba tyle robiłam dready.
hmmm, to chyba tyle, jakby były jakies niejasności, to pytaj, może będe znać odpowiedzi
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-30, 16:05   #7
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Jak wybic bratu dredy z glowy ?!

szydelko, wosk, grzebienie, mam juz caly arsenal . Dzis zaczne (z jego wlosami to jakis tydzien roboty przedemna ). jak napotkam trudnosci to napisze, jak wyjda to sie oczywiscie pochwale
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-11-30, 18:14   #8
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: Jak wybic bratu dredy z glowy ?!

Powodzenia!
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-30, 19:03   #9
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Re: Jak wybic bratu dredy z glowy ?!

Ja mam przyjaciela,który ma dredy od kwietnia 2003 roku.Robił mu jego kolega,który sam przez kilka lat był posiadaczem takiej fryzury,ale ją ściął ze względu na to jak strasznie czuł się w takiej fryzurze w czasie upału
Z tego co ja wiem to on miał włosy najpierw tapirowane grzebieniem lub ręką (musze jeszcze zapytać),a potem rękami skręcane w dredy.Myje je w zwykłych szamponach ziołowych,gdyż te naturalne są najlepsze dla takiej fryzury.na początku odrosty musiał mieć co jakiś czas skręcane-teraz włosy same się już skręcają Jeszcze go popytam trochę i jutro tu napiszę jeszcze kilka info.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-01, 09:51   #10
casteam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 80
Re: Jak wybic bratu dredy z glowy ?!

moja koleżanka z pracy ma dredy jechała specjalnie do Wrocławia (to jakieś 200km od naszego miasta) do kolesia który zrobił dredy ponad 600 osobom. Zapłaciła 200zł i teraz ma śliczne dredy z tego co wiem to przez miesiąc nie myła włosów bo dredy musiały się dobrze dokręcić a potem myła normalnie szamponem
casteam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-01, 17:40   #11
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Jak wybic bratu dredy z glowy ?!

Hej dziewczyny, dzieki za wszystkie posty . Ja sie mecze od wczoraj i efektem jest kilka "dredow" na czubku glowy . Przedemna jeszcze duuuzo pracy, jak skoncze to sfotografuje dzielo i wam pokaze . Chetnie bym teraz zaplacila te kilkaset zlotych i zwalila sprawe na kogos kto zna sie na tym, ale juz trudno , nie mam wyjscia . Trzymajcie kciuki!
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-01, 23:55   #12
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Jak wybic bratu dredy z glowy ?!

Ula, cos mi sie wydaje nie mozliwe co piszesz na temat noszenia dredow zrobionych metoda domowa, czy nawet u fryzjera z wlasnych wlosow........takie dredy nie do rozczesania, a nigdy w zyciu!!!!!chyba ze sa to dredy robione na jeden raz , ja takie tez wykorzystalam w swioch kokach, i były do wyczesania nawet po kilku dnaich , ale nie bez trudnosci, i robie je nie plątając wlosow, tylko uzywajac lakieru, "gofrownicy " i troche tapiru, (kilka fotek ponizej)
natomiast te prawdziwe dredy , sa wyczochrane niestety na stałe (jestem zaskozcona , ze TY swoje rozczesalas po roku???? bo to nie jest mozliwe, chyba ze miałas dredy doczepiane...)i jak cebulki s.a mocne to pzretrzymaja cieżar pasm i nic sie z nimi nie będzie dzialao, a jak nie wytrzymaja , to bezdie problem , bo moga w niektorych miejscach dredy odpasc i wlosy juz nie odrosna, ale zazwyzcaj ciezar pzry ordastaniu wlosow powoduje ze dredy odpadaja, a wlasciwie tzreba je obciac bo wisza juz na paru wloskach, co do pielegnacji... niestety nie ma mozliwosci umyc skory glowy pzrez dlugi czas, co jest dyskomfortem dla wielu osob
pozdrowka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg HPIM3038.JPG (97,9 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 27.jpg (39,4 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg HPIM3038.JPG (97,9 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 27.jpg (39,4 KB, 10 załadowań)
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-02, 14:18   #13
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: Jak wybic bratu dredy z glowy ?!

Ja jestem zywym przykładem na to, że można. Wiele osób w to nie wierzy. Zresztą nie tylko ja to zrobiłam. Oczywiście są dready i dready. Takie prawdziwe, najprawdziwsze, to wg mnie te, które nosza prawidzwi panowie z Jamajki. Dready w góle to jak wiadomo idelologia i sposób na życie, wiąża sie z religią itd....
Moje dready były zrobione jak już mówiłam metoda tapirowania. Takie dready to po prostu bardzo splątane, ściśniete, stapirowane włosy, i można je rozczesać. Sama byłam tym zaskoczona. Ale ja nie kłamię!!!
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-02, 15:01   #14
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Jak wybic bratu dredy z glowy ?!

Wierzymy Ula . Prawda jest, ze prawdziwych dredow nie mozna rozczesac, takie zfrilcowane dredy widzialam kilka razy (glownie na zdjeciach ). Na poczatku robilam mu tak jak fryzjerzy teraz zmienilam podejscie i tego juz na pewno nie rozczesze
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:32.