Majówki 2017 cz. I ! <3 - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-07-14, 09:38   #2431
Magnificence
Rozeznanie
 
Avatar Magnificence
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 975
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &amp;amp;lt;3

Dona masz ten specjalny wózek do biegania?


Kurierzy i listonosze to mają wyczucie. Zawsze przyjeżdżają jak karmie i nikogo w domu nie ma. Muszę biednemu dziecku (.) zabrać i iść. Teraz wracam a ona śpi w najlepsze i o (.) z powrotem się już nie upomina

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Magnificence
Czas edycji: 2017-07-14 o 09:39
Magnificence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 10:13   #2432
dona90
Raczkowanie
 
Avatar dona90
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Silesia ;)
Wiadomości: 345
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &amp;amp;lt;3

Magnificence mam normalny wozek, chcialam dokupic stelaz do biegania, ale ta firma go nie produkuje, moze dlatego, ze moj model to taki troche czolg i nadaje sie do wszystkiego :p
__________________
Nigdy nie będzie takich wędlin,
Takiej Coca-Coli,
Takiej musztardy
I takiego mleka
Nigdy nie będzie takiego lata.
dona90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 10:24   #2433
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Bunnybe ja ją karmiłam. Też z nami nie śpi tylko na karmienie ją biorę ale zasnęłam... Ja nie mam jak karmić na siedząco bo nie mam miejsca w sypialni na fotel a na łóżku kręgosłup mi siada. Dlatego pomyślałam że kupię elektroniczną nianię i Asia będzie spala w swoim pokoju i tam będzie fotel i będę chodziła na karmienia żeby mnie nie kusiło kłaść sie z nią do łóżka.
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 11:04   #2434
happiness__
Rozeznanie
 
Avatar happiness__
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 585
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Anita, jestem na facebooku na grupie dotyczącej pieluch wielorazowych (czasami praktykuję) i przewinął mi się post dotyczący szerokiego pieluchowania. Teraz go specjalnie odnalazłam i tam dziewczyny piszą, że szerokie pieluchowanie to zalecenia sprzed 15 lat, dzisiaj żaden lekarz z aktualnym stanem wiedzy nie powinien tego zalecać. Udowodniono, że szerokie pieluchowanie nie zapobiega dysplazji bioder (nie ma więc sensu w profilaktyce), a w już stwierdzonej jako leczenie nie jest skuteczne (stosuje się inne metody, np. rehabilitacja, specjalne szelki). Piszą też tam, że szerokie pieluchowanie może być wręcz szkodliwe, bo biodra potrzebują pełnego zakresu ruchu do prawidłowego rozwoju.
Także ja bym nie słuchała tej lekarki. Tym bardziej, że wszystko jest w porządku, to tylko się cieszyć ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
happiness__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 11:09   #2435
Martirybka
Rozeznanie
 
Avatar Martirybka
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 786
Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Szczerze mówiąc to nie wnikałam dlaczego akurat bioaron przy mieszanym karmieniu. Z tego co pamietam to chyba w ulotce czytałam ze jest wzbogacony kwasami DHA ale mogę się mylić, nie chce w błąd wprowadzać.

Nam ortopeda mówił ze stosuje się podwójne pieluchowanie profilaktycznie, ale wg. niego jeśli nic się nie dzieje to nie ma sensu dziecka męczyć zwłaszcza w upały. Doradził żeby kłaść go dużo na brzuszku na "żabkę" ze nawet można poduszkę klin lub kocyk zwinięty podłożyć pod klatkę piersiowa i wtedy ćwiczy trzymanie główki i nie robi krzywdy stawom biodrowym.

Co do układania na boku to pierwsze słyszę, ze to szkodzi. Nam w szpitalu nawet zalecali ze względu na ulewania. Często mi młodego przynosiły po pielęgnacji na boku ułożonego. Widzę wiec ze i w tym temacie rożne szkoły.

Ja myśle ze na zęby jeszcze za wcześnie, ale coś tam może się dziać i dziąsła mogą maluszki swędzieć, no choć córka mojej koleżanki pierwszego zęba miała w 3 miesiącu

Właśnie zasnął na mnie ale dopiero po wciągnięciu 160ml mojego

Dał dzisiaj młody czadu, ale ja myśle ze to tez dlatego ze próbujemy go znowu do spania w łóżeczku zachęcić, bo do tej pory spał z nami w łożku. Wtedy tez potrafił przespać 7 godzin bardzo spokojnie. A jak tylko czuje łóżeczko to jest wiercipięta i gadacz.

Magnuficence ja tez mam często takie dylematy, jesc czy spać no ale przeważnie jest tak ze zanim się zdecyduje to juz młody oczy jak 5zl, wiec jedna ręka go zabawiam a druga staram się zjeść śniadanie

O 6 nie wytrzymałam i wzięłam go do łóżka myśląc ze prześpi te 3h a tu niestety niespodzianka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martirybka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 11:26   #2436
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Hej, dzięki dziewczyny za odzew.

Konsultacja zaczęła się od drżenia nóżek, ale wiadomo - diagnostyka, od badania do badania. Z krwi wyszedł niepokojący wynik cmv, za 3 tyg. będzie wiadomo, czy mamy się czym martwić.

A swoją drogą ma Leon obniżone napięcie, nie trzyma głowy przy podnoszeniu.

Eeg robimy żeby wykluczyć mózgowe przyczyny tych drżeń.

U nas piąstki w buzi to podstawowe zajęcie po karmieniu.
Zaciekawiła mnie ta nakładka silikonowa do masażu?

Co do nocek i kręcenia się, to u nas też kręcenie się zwykle jest oznaką głodu lub gazów (2 ostatnie noce).

Jeśli to gazy, to karmienie nie pomaga. Nie zawsze to widać, bo czasem się dziecko męczy i nie puszcza bączków, ale ja poznaję po prężeniu się i twardym brzuszku.

Zaczęliśmy zmieniać mleko, jeszcze mieszamy i dziś była już trochę inna kupka. Nadal zielona, ale o dużo ładniejszym odcieniu, bardziej grudkowata niż mazista...

Za to ulewanie jest dziwne - dwa razy Leon "ulał" takim gęstym serkiem... Myślę, że to efekt tego przestawiania na nowy pokarm.



Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość

Stąd moje pytanie do Was - czy Wasze dzieci jeśli śpią np. 20-2 to jest to sen głęboki bez żadnych przebudzeń itp.? Bo u nas od 24 to walka - czyli owijanie, włączanie szumisia, podawanie smoczka, żeby tylko do tej 2 przetrzymać. Nie wiem czy robię błąd, ale no za cholerę nie chcę tych 6 godzin stracić
U nas najgłębszy sen jest po kąpieli do około 1 w nocy, czyli od 20 do 1 i to sen bez przebudzeń, miarowy oddech, specyficzny wyraz twarzy, bez ruchów mimowolnych.
W nocy ostatnio te problemy brzuszkowe, wiec się wybudza, jest niespokojny itp.
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 11:43   #2437
Magnificence
Rozeznanie
 
Avatar Magnificence
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 975
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &amp;lt;3

Cytat:
Napisane przez dona90 Pokaż wiadomość
Magnificence mam normalny wozek, chcialam dokupic stelaz do biegania, ale ta firma go nie produkuje, moze dlatego, ze moj model to taki troche czolg i nadaje sie do wszystkiego :p
Ja bym się bała. Mam wizję że biegnę zahaczam o jakiś kamień i wywracam wózek
Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
Bunnybe ja ją karmiłam. Też z nami nie śpi tylko na karmienie ją biorę ale zasnęłam... Ja nie mam jak karmić na siedząco bo nie mam miejsca w sypialni na fotel a na łóżku kręgosłup mi siada. Dlatego pomyślałam że kupię elektroniczną nianię i Asia będzie spala w swoim pokoju i tam będzie fotel i będę chodziła na karmienia żeby mnie nie kusiło kłaść sie z nią do łóżka.
Mi się też często zdarza zasnąć przy karmieniu ale jeszcze odpukac nic się z tego powodu nie stało...

Cytat:
Napisane przez Martirybka Pokaż wiadomość

Magnuficence ja tez mam często takie dylematy, jesc czy spać no ale przeważnie jest tak ze zanim się zdecyduje to juz młody oczy jak 5zl, wiec jedna ręka go zabawiam a druga staram się zjeść śniadanie

O 6 nie wytrzymałam i wzięłam go do łóżka myśląc ze prześpi te 3h a tu niestety niespodzianka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie z tym śniadaniem też to często tak wygląda

Dziś udało mi się już poćwiczyć a teraz ogarniam trochę dom bo mała znów zasnęła. Dziś chyba odsypia wczorajsze szczepienie. Wczoraj wieczorem jak płakała to normalnie krokodyle łzy szły ogólnie jakąś nieswoja była

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magnificence jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-14, 12:00   #2438
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Cytat:
Napisane przez Martirybka Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to nie wnikałam dlaczego akurat bioaron przy mieszanym karmieniu. Z tego co pamietam to chyba w ulotce czytałam ze jest wzbogacony kwasami DHA ale mogę się mylić, nie chce w błąd wprowadzać.

Nam ortopeda mówił ze stosuje się podwójne pieluchowanie profilaktycznie, ale wg. niego jeśli nic się nie dzieje to nie ma sensu dziecka męczyć zwłaszcza w upały. Doradził żeby kłaść go dużo na brzuszku na "żabkę" ze nawet można poduszkę klin lub kocyk zwinięty podłożyć pod klatkę piersiowa i wtedy ćwiczy trzymanie główki i nie robi krzywdy stawom biodrowym.

Co do układania na boku to pierwsze słyszę, ze to szkodzi. Nam w szpitalu nawet zalecali ze względu na ulewania. Często mi młodego przynosiły po pielęgnacji na boku ułożonego. Widzę wiec ze i w tym temacie rożne szkoły.

Ja myśle ze na zęby jeszcze za wcześnie, ale coś tam może się dziać i dziąsła mogą maluszki swędzieć, no choć córka mojej koleżanki pierwszego zęba miała w 3 miesiącu

Właśnie zasnął na mnie ale dopiero po wciągnięciu 160ml mojego

Dał dzisiaj młody czadu, ale ja myśle ze to tez dlatego ze próbujemy go znowu do spania w łóżeczku zachęcić, bo do tej pory spał z nami w łożku. Wtedy tez potrafił przespać 7 godzin bardzo spokojnie. A jak tylko czuje łóżeczko to jest wiercipięta i gadacz.

Magnuficence ja tez mam często takie dylematy, jesc czy spać no ale przeważnie jest tak ze zanim się zdecyduje to juz młody oczy jak 5zl, wiec jedna ręka go zabawiam a druga staram się zjeść śniadanie

O 6 nie wytrzymałam i wzięłam go do łóżka myśląc ze prześpi te 3h a tu niestety niespodzianka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O jakiej pielęgnacji w szpitalu mówisz :P?
Mój mały śpi dość głęboko do pierwszego karmienia, ok 5h. Potem przerwy krótsze.
Nie chce się dac dzisiaj odłożyć. Cyca i kupa..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 13:34   #2439
Martirybka
Rozeznanie
 
Avatar Martirybka
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 786
Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Cytat:
Napisane przez CamomileS Pokaż wiadomość
O jakiej pielęgnacji w szpitalu mówisz :P?
Mój mały śpi dość głęboko do pierwszego karmienia, ok 5h. Potem przerwy krótsze.
Nie chce się dac dzisiaj odłożyć. Cyca i kupa..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

W szpitalu co dziennie o 19 zabierali maluszki do tzw suchej kąpieli, czyli mycie oczek, buzi, czesanie, pielęgnacja pępka, przewijanie i przebieranie w czyste ciuszki.


Ja chciałam iść właśnie na spacer, ale był tak marudny, płakał okropnie jak tylko go odkładałam obojętnie czy na przewijak czy do leżaczka, bo po prostu chciał spać, na mnie oczywiście .

Kurde jak tak dalej pójdzie to się nigdzie nie ruszę, a głodna jestem jak wilk no i cos słodkiego mi sie chce masakrycznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Martirybka
Czas edycji: 2017-07-14 o 13:37
Martirybka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 13:58   #2440
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Cytat:
Napisane przez Martirybka Pokaż wiadomość
W szpitalu co dziennie o 19 zabierali maluszki do tzw suchej kąpieli, czyli mycie oczek, buzi, czesanie, pielęgnacja pępka, przewijanie i przebieranie w czyste ciuszki.


Ja chciałam iść właśnie na spacer, ale był tak marudny, płakał okropnie jak tylko go odkładałam obojętnie czy na przewijak czy do leżaczka, bo po prostu chciał spać, na mnie oczywiście .

Kurde jak tak dalej pójdzie to się nigdzie nie ruszę, a głodna jestem jak wilk no i cos słodkiego mi sie chce masakrycznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze to szpital wypas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 14:18   #2441
bunnybe
Zadomowienie
 
Avatar bunnybe
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 756
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Martirybka tez mnie to zdziwilo bo w szpitalu tez kazali nam dzieci klasc raz na jednym raz na drugim boku. Ja jak odkladam malego to klade go na plecy ale glowe ma zawsze obrocona na bok wiec jak uleje to nic sie nie dzieje. Za to często spi na boku jak zasnie mi przy (.) bo karmie go na poduszce do karmienia i jak ma dni ze jest nieodkladalny to pozwalam mu spac w takiej pozycji

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka
__________________
16.05.2017 G.
bunnybe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-14, 14:25   #2442
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi odnośnie podnoszenia główki w pozycji leżącej na pleckach, wyczytałam gdzieś że fachowo to się nazywa "próba trakcji". Wydaje mi się że jeszcze jest trochę czasu na to, a pediatra sprawdzała to w 6 tyg życia i dała skierowanie do neurologa, chyba trochę na wyrost moim zdaniem....
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 14:32   #2443
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Jak wychodzicie na spacer z dzieciaczkami to od razu po karmieniu czy odczekujecie?

Milutek, mnie się również wydaje, że lekarze dają nad wyrost skierowania na rehabilitację. Nasze dzieciaczki mają dopiero ponad 2 miesiące więc jest jeszcze trochę czasu na trzymanie główki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 15:17   #2444
Magnificence
Rozeznanie
 
Avatar Magnificence
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 975
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez Kiwaczka Pokaż wiadomość
Jak wychodzicie na spacer z dzieciaczkami to od razu po karmieniu czy odczekujecie?

Milutek, mnie się również wydaje, że lekarze dają nad wyrost skierowania na rehabilitację. Nasze dzieciaczki mają dopiero ponad 2 miesiące więc jest jeszcze trochę czasu na trzymanie główki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja idę zaraz po karmieniu dzięki temu możemy dłużej spacerować. Teraz byłyśmy 2h na spacerze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magnificence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 15:25   #2445
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

my też wychodzimy zaraz po karmieniu i odbijaniu.
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 15:32   #2446
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

My też

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 16:37   #2447
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez Kiwaczka Pokaż wiadomość
Jak wychodzicie na spacer z dzieciaczkami to od razu po karmieniu czy odczekujecie?

Milutek, mnie się również wydaje, że lekarze dają nad wyrost skierowania na rehabilitację. Nasze dzieciaczki mają dopiero ponad 2 miesiące więc jest jeszcze trochę czasu na trzymanie główki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazwyczaj jakieś 30 minut od karmienia bo jak za szybko ja położę to coś mi tam uleje a tak to w tym czasie przygotowuje mleko na wyjście:p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 17:37   #2448
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Odczekałam kilkanaście minut i poszłyśmy na długi spacer ponad 2h za nami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 18:26   #2449
Martirybka
Rozeznanie
 
Avatar Martirybka
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 786
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Kiedyś zrobiłam ten błąd ze wyszłam godzinę po karmieniu....za 20 minut wracałam na syrenie do domu, bo oczywiście mleka zapomniałam zabrać


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martirybka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-14, 18:55   #2450
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Happiness, dzieki za patent z szumem morza, mlody sie rzucal i nie mogl zasnac, wlaczylam szum morza i w sekunde odplynal!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 18:58   #2451
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Ja też od razu po karmieniu chodzę, bo wracanie na syrenie to zdecydowanie nie moje klimaty

Mój dzidziuś nie może długo spać w ciągu dnia. 30 min i po drzemce, a potem marudzi, bo zmęczony

Byłam u babci i dowaliła do pieca... że kiedyś to jak dziecko było najedzone i zdrowe to nie płakało... taaa...
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 19:02   #2452
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Mój dzisiaj cały dzień wyje.. cyc i cyc. O co kaman?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 19:18   #2453
anita7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 605
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez happiness__;75482[ATTACH
7150266[/ATTACH]016]Anita, jestem na facebooku na grupie dotyczącej pieluch wielorazowych (czasami praktykuję) i przewinął mi się post dotyczący szerokiego pieluchowania. Teraz go specjalnie odnalazłam i tam dziewczyny piszą, że szerokie pieluchowanie to zalecenia sprzed 15 lat, dzisiaj żaden lekarz z aktualnym stanem wiedzy nie powinien tego zalecać. Udowodniono, że szerokie pieluchowanie nie zapobiega dysplazji bioder (nie ma więc sensu w profilaktyce), a w już stwierdzonej jako leczenie nie jest skuteczne (stosuje się inne metody, np. rehabilitacja, specjalne szelki). Piszą też tam, że szerokie pieluchowanie może być wręcz szkodliwe, bo biodra potrzebują pełnego zakresu ruchu do prawidłowego rozwoju.
Także ja bym nie słuchała tej lekarki. Tym bardziej, że wszystko jest w porządku, to tylko się cieszyć ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie stosuje się do tego jej "zalecenia" bo też właśnie taką opinię znam jaką przedstawiasz.


Mi w szpitalu często przywozili małego ułożonego na boku. Też nie słyszałam o szkodliwości takiego ułożenia. Myślę że rozsądnie należy podchodzić do tematu i kłaść dzieciaki w różnych pozycjach.

Kiwaczka ja wychodzę na spacer zaraz po karmieniu.

Emilka o czymś takim masuję dziąsełka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1500056268646.jpg (20,3 KB, 5 załadowań)
anita7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 19:50   #2454
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Mi za to ortopeda powiedział, ze nie pieluchuje sie dzieci profilaktycznie bo juz noszą pampersy wiec nóżki maja ułożone prawidłowo.
My na spacer tez wychodzimy zaraz po karmieniu, jak mam w planie dłuższy spacer to biorę mleko, a tak to jak zbliża sie pora karmienia to idę w kierunku domu pomału.
Co do ułożenia na boku, nam położne w szpitalu mówiły ze tak sie robi do miesiąca a potem można klasc na pleckach.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 19:55   #2455
anita7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 605
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

1500058546977.jpg
Cytat:
Napisane przez happiness__;75482[ATTACH
7150266[/ATTACH]016]Anita, jestem na facebooku na grupie dotyczącej pieluch wielorazowych (czasami praktykuję) i przewinął mi się post dotyczący szerokiego pieluchowania. Teraz go specjalnie odnalazłam i tam dziewczyny piszą, że szerokie pieluchowanie to zalecenia sprzed 15 lat, dzisiaj żaden lekarz z aktualnym stanem wiedzy nie powinien tego zalecać. Udowodniono, że szerokie pieluchowanie nie zapobiega dysplazji bioder (nie ma więc sensu w profilaktyce), a w już stwierdzonej jako leczenie nie jest skuteczne (stosuje się inne metody, np. rehabilitacja, specjalne szelki). Piszą też tam, że szerokie pieluchowanie może być wręcz szkodliwe, bo biodra potrzebują pełnego zakresu ruchu do prawidłowego rozwoju.
Także ja bym nie słuchała tej lekarki. Tym bardziej, że wszystko jest w porządku, to tylko się cieszyć ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie stosuje się do tego jej "zalecenia" bo też właśnie taką opinię znam jaką przedstawiasz.


Mi w szpitalu często przywozili małego ułożonego na boku. Też nie słyszałam o szkodliwości takiego ułożenia. Myślę że rozsądnie należy podchodzić do tematu i kłaść dzieciaki w różnych pozycjach.

Kiwaczka ja wychodzę na spacer zaraz po karmieniu.

Emilka o czymś takim masuję dziąsełka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anita7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 20:50   #2456
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

hej dziewczyny, jak czytam jak u Was jest to zazdroszczę ja nie mam czasu wejść tutaj, czasu ugotować cokolwiek, posprzatać czy nawet się w spokoju wykąpać.
Teraz sie w końcu udało trochę czasu bo mała usnęla w łożeczku, o tej porze gazy już jej tak nie męczą. A tak to ciężko ją odkładac bo po odłozeniu wygina się i preży aż w końcu wybudzają ją bąki i po spaniu:/

noce na szczęście są fajne, już od tej 19 Ninka śpi/budzi się by jeśc/śpi i tak na zmianę aż do 7/10 rano

Karmimy się mieszanie, z przewagą piersi. Co dziwi są dni ze dostaje tylko jedną butlę 120ml jak męcza ja bączki i nie może jeść z piersi a są dni że dostaje więcej bo pierś jej nie wystarcza. nie wiem od czego to zależy :p
w każdym razie bez problemów się nie obędzie i tutaj bo mam znowu zastój :P

decorail
- tekst babci identyko prawie jak ten mojej teściowej że tż nigdy nie płakał mogłyby zachować te swoje mundorści dla siebie
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 21:40   #2457
happiness__
Rozeznanie
 
Avatar happiness__
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 585
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Emilka, a jak Ci wychodziło cmv w ciąży? Najgorsze teraz te 3 tygodnie niepewności 😔 pewnie ciągle o tym myślisz...

Camomilles, u nas też tak pielęgnowali dzieci, a jak któreś dłużej płakało na sali to zaraz przychodziła pielęgniarka albo położna, zobaczyć, co się dzieje i pomóc w razie czego ☺ pierwszą dobę po porodzie też przewijały dzieci, matki miały wypoczywać 😀

Vikunia, nie ma sprawy, cieszę się, że patent się sprawdził 😀

Decorail, uwielbiam takie "mądrości" 😏

Anita, fajne to do masowania dziąsełek.

Baambi, biedna, taka wymagająca malutka?

Też mi kładli w szpitalu małego na boku i teraz też tak czasem śpi.

My też wychodzimy na spacer zaraz po karmieniu, żeby nie wracać na syrenie.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
happiness__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 21:45   #2458
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Tak ale widać jakąś stopniową poprawę. Oby było coraz lepiej

Happines też spróbuję tego szumu morza,a skąd go wzięłaś?
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 21:56   #2459
happiness__
Rozeznanie
 
Avatar happiness__
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 585
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Ja się dziś okropnie wku...wiłam. Młody został z teściową na półtorej godziny i co zrobiła babcia? Nakarmiła dziecko mm 😡😡😡 Nic to, że prosiłam odchodząc, że w razie jakby płakał to żeby dzwoniła, byłam parę kilometrów od domu i mogłam w 5 minut przyjechać. Nic to, że w zamrażalniku były 3 woreczki mojego mleka, a w lodówce czwarty. Kuźwa odstawiam dziecko od butli, cały dzień pięknie ssał pierś to najlepiej nakarmić butlą jeszcze w dodatku mm 😡 gdzie młody nie jadł mm już 2 tygodnie, a jak zaczynał to miał straszne problemy z kupką, 3 dni się męczyliśmy wtedy z płaczem... Jak teraz będzie powtórka to normalnie ją zawołam do opieki 😡 i co najlepsze?? Młody wcale nie płakał tylko uwaga pchał sobie piąstki do buzi, więc teściowa pomyślała, że MOŻE JEST GŁODNY... nie no wcale nie jest na takim etapie, że ciągle pcha piąstki do buzi. Powiem Wam, że byłam tak strasznie rozżalona, to miał być nasz pierwszy dzień od bardzo dawna tylko na piersi, bez butli... Jak przyjechałam i okazało się, że dziecko jadło dosłownie 10 minut temu mm, a ja z pełnymi piersiami musiałam iść znowu do laktatora zamiast nakarmić dziecko to chciało mi się wyć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Tak ale widać jakąś stopniową poprawę. Oby było coraz lepiej

Happines też spróbuję tego szumu morza,a skąd go wzięłaś?
Na youtubie jest, ten nasz od użytkownika o nazwie LULANKO ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
happiness__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-14, 22:47   #2460
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Happiness no idzie się naprawdę załamać:/ co za teściowa...
kurde no mogła się zapytać co robić chociaż a nie podejmować taką decyzję sama:/
dzięki za infoo
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-05 20:18:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:41.