WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2011-01-29, 18:40   #3001
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemy¶l
Wiadomo¶ci: 826
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez ta_pani Poka¿ wiadomo¶æ
od¿ywiam siê my¶lê w miarê zdrowo. moja waga te¿ jest w porz±dku. badania krwi mam zawsze w normie ale tej ni¿szej. no ale siê mieszcz± wiêc nikt nie mo¿e nic stwierdziæ. w³osy zawsze mia³am cienkie ale by³o ich na tyle du¿o ¿e super siê czu³am we w³asnym ciele. a teraz od jakiego¶ czasu wypadaj± i eh no i chcia³abym wykluczyæ lub w³a¶nie stwierdziæ tarczycê czy testosteron. tylko czy to dermatolog albo lekarz ogólny bêdzie w stanie stwierdziæ co mi jest? czy tylko endokrynolog? a mo¿e ginekolog je¶li to by co¶ z testosteronem by³o. ju¿ sama nie wiem
Ja z wypadaj±cymi w³osami to posz³am do najpierw endokrynologa-ginekologa, ktory zleci³ mi zbadaæ:
-prolaktyne
-testosteron
-ft4
-estradiol
-DHEA-S
-FSH
-LH
No, ale za wszystkie hormony musia³am p³acic z w³asnej kieszeni, wiec troche zap³aci³am za to.
Wa¿ne jeszcze aby te hormony badaæ w odpowiednim dniu cyklu-bo inaczej to wyniki wychodz± ca³kowicie niewiarygodne.

Edytowane przez Malgorzatka21
Czas edycji: 2011-01-29 o 18:41
Malgorzatka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-01-29, 22:15   #3002
ta_pani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Malgorzatka21 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja z wypadaj±cymi w³osami to posz³am do najpierw endokrynologa-ginekologa, ktory zleci³ mi zbadaæ:
-prolaktyne
-testosteron
-ft4
-estradiol
-DHEA-S
-FSH
-LH
No, ale za wszystkie hormony musia³am p³acic z w³asnej kieszeni, wiec troche zap³aci³am za to.
Wa¿ne jeszcze aby te hormony badaæ w odpowiednim dniu cyklu-bo inaczej to wyniki wychodz± ca³kowicie niewiarygodne.
w³a¶nie dlatego chce i¶æ do lekarza zanim zrobiê badania ¿eby mi powiedzia³ co i kiedy dok³adnie. no to mo¿e do ginekologa pójdê bo ich wiadomo wiêcej. chyba ¿e znajde jakiego¶ ginekologa-endokrynologa to po sprawie
ta_pani jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-01-29, 23:07   #3003
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemy¶l
Wiadomo¶ci: 826
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez ta_pani Poka¿ wiadomo¶æ
w³a¶nie dlatego chce i¶æ do lekarza zanim zrobiê badania ¿eby mi powiedzia³ co i kiedy dok³adnie. no to mo¿e do ginekologa pójdê bo ich wiadomo wiêcej. chyba ¿e znajde jakiego¶ ginekologa-endokrynologa to po sprawie
No ginekolog-endokrynolog by³by najlepszy.
Ja sama dawniej chodzi³am do samego ginekologa, co okaza³o sie niewystarczaj±ce, tak samo jak posz³am do samego endo -te¿ by³o to zgubne.
Dopiero potem znalaz³am ginekologa-endokrynologa czyli no 2 w 1 i jest dobrze.
Malgorzatka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-05, 10:54   #3004
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomo¶ci: 14 498
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Czy kto¶ stosowa³ mo¿e to? http://www.e-salem.pl/p166,revitax-s...st-wlosow.html
iwona200 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-05, 11:26   #3005
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemy¶l
Wiadomo¶ci: 826
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez iwona200 Poka¿ wiadomo¶æ
Oj nie, ja nie stosowa³am.

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Aaa chcia³am napisaæ jeszcze, ¿e by³am u lekarza endokrynologa, który przypisa³ mi tabletki na obni¿enie prolaktyny-Mastodynon, oraz na wzrost estradiolu - Estrofem i Luteinê.
Poza tym koniecznie kaza³ podci±æ w³osy- wiêc to uczyniê z bólem serca, ale wiem, ¿e powinnam.
No i powiedzia³, ¿e jedyne w co on wierzy to w za¿ywanie cynku, który nawet mo¿na braæ z pó³ roku.
Tak¿e znowu mam pe³no tabletek i dalej muszê siê nimi katowaæ.

I jeszcze-w koñcu doczeka³am siê wyników z badania analizy pierwiastkowej w³osa.
Fakt, wysz³o tam jakie mam niedobory itp. , ale nie jestem tym zachwycona, bo spodziewa³am siê, ¿e to badanie okre¶li % martwych w³osów i wogóle.
No ale trudno.
Malgorzatka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-05, 11:33   #3006
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Malgorzatka21 Poka¿ wiadomo¶æ
Oj nie, ja nie stosowa³am.

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Aaa chcia³am napisaæ jeszcze, ¿e by³am u lekarza endokrynologa, który przypisa³ mi tabletki na obni¿enie prolaktyny-Mastodynon, oraz na wzrost estradiolu - Estrofem i Luteinê.
Poza tym koniecznie kaza³ podci±æ w³osy- wiêc to uczyniê z bólem serca, ale wiem, ¿e powinnam.
No i powiedzia³, ¿e jedyne w co on wierzy to w za¿ywanie cynku, który nawet mo¿na braæ z pó³ roku.
Tak¿e znowu mam pe³no tabletek i dalej muszê siê nimi katowaæ.

I jeszcze-w koñcu doczeka³am siê wyników z badania analizy pierwiastkowej w³osa.
Fakt, wysz³o tam jakie mam niedobory itp. , ale nie jestem tym zachwycona, bo spodziewa³am siê, ¿e to badanie okre¶li % martwych w³osów i wogóle.
No ale trudno.
Z cynkiem uwa¿aj.
S³ysza³am i czyta³am, ¿e nie mo¿na stosowaæ go d³uzej ni¿ kilka tygodni, gdy¿ potem mo¿e siaæ w organizmie spustoszenie...
Dlatego ja wybra³am jedno ca³e opakowanie i na razie nie ponawiam tego...
Kiedys mia³am zalecone od dermatologa i te¿ pamiêtam, ¿e bra³am jaki¶ czas a potem mia³am przerwy.
Poczytaj o tym dok³adnie, bo za du¿o cynku daje jeszcze gorsze objawy ni¿ jego niedobór.
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczê¶liwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybra³am kusz±c± Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-05, 13:18   #3007
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cze¶æ Dziewczyny
Rzadko do Was zagl±dam, bo moje problemy z wypadaj±cymi w³osami wreszcie siê skoñczy³y
Najwa¿niejsze to szukaæ przyczyny, a nie pakowaæ w siebie mnóstwo chemii w postaci suplementów
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamiêci legnie rok
Serce mnie nie boli, rêce ci±gle zdolne do po¶wiêceñ s±
Oczy trochê senne, wszystkie moje drogi wiod± w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 18:19   #3008
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemy¶l
Wiadomo¶ci: 826
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Indios Bravos,
Ja wiem, te¿ zu¿y³am ca³e opakowanie-2o tabletek cynku i mam przerwe ju¿ 3 tydzieñ.

No i wiem, ¿e je¶li chce siê za¿ywaæ d³u¿ej ten cynk to nale¿y zrobiæ badanie moczu, aby sprawdziæ czy jest ok, bo co¶ z nerkami mo¿e byæ nie tak, ale to ju¿ jak za¿ywa siê d³u¿ej ni¿ 3 miesi±ce bez przerw , albo lepiej.

Jeszcze zale¿y jaki cynk siê za¿ywa, bo nie ka¿dy cynk siê wch³ania w tych 100 %.

Aaa no i jak przyk³adowo w trakcie po³ykania tabletki, cynk popija siê herbat± albo kaw±, a nawet do godziny po za¿yciu cynku pijê siê herbate lub kawe, to wtedy ten cynk wch³ania siê tylko w 20 % .

Dziêki za radê, mam to wszystko na uwadze.
Jeszcze zrobie przerwe z tydzien i zacznê na nowo za¿ywaæ.

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ Dziewczyny
Rzadko do Was zagl±dam, bo moje problemy z wypadaj±cymi w³osami wreszcie siê skoñczy³y
Najwa¿niejsze to szukaæ przyczyny, a nie pakowaæ w siebie mnóstwo chemii w postaci suplementów
Cieszê siê, ¿e wszystko u Ciebie wróci³o do normy !
A jaka by³a przyczyna tego, je¶li mogê zapytaæ?

Bo ja przyczyny szukam ju¿ od dobrego roku i niby wszystko w porz±dku a jednak.
Jedyne na co mogê siê skar¿yæ to na podwy¿szon± prolaktynê ( ale lekarze mówi±, ¿e to napewno nie przez ni± takie k³opoty s±). Zatem sama juz zg³upia³am z tego wszystkiego...

Edytowane przez Malgorzatka21
Czas edycji: 2011-02-05 o 18:13
Malgorzatka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-05, 18:47   #3009
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 15 914
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

zazdroszcze dziewczynom, ktore znalaz³y przyczyny i w jakikolwiek sposób mog± zakonczyc nadmierne wypadanie
gosiaczek6 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-05, 19:03   #3010
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Malgorzatka21 Poka¿ wiadomo¶æ
Indios Bravos,
Ja wiem, te¿ zu¿y³am ca³e opakowanie-2o tabletek cynku i mam przerwe ju¿ 3 tydzieñ.

No i wiem, ¿e je¶li chce siê za¿ywaæ d³u¿ej ten cynk to nale¿y zrobiæ badanie moczu, aby sprawdziæ czy jest ok, bo co¶ z nerkami mo¿e byæ nie tak, ale to ju¿ jak za¿ywa siê d³u¿ej ni¿ 3 miesi±ce bez przerw , albo lepiej.

Jeszcze zale¿y jaki cynk siê za¿ywa, bo nie ka¿dy cynk siê wch³ania w tych 100 %.

Aaa no i jak przyk³adowo w trakcie po³ykania tabletki, cynk popija siê herbat± albo kaw±, a nawet do godziny po za¿yciu cynku pijê siê herbate lub kawe, to wtedy ten cynk wch³ania siê tylko w 20 % .

Dziêki za radê, mam to wszystko na uwadze.
Jeszcze zrobie przerwe z tydzien i zacznê na nowo za¿ywaæ.

O kurczê...a o tej herbacie to nie wiedzia³am! Dziêkujê Teraz bêdê mieæ to na uwadze jak znów do niego wrócê

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Poka¿ wiadomo¶æ
zazdroszcze dziewczynom, ktore znalaz³y przyczyny i w jakikolwiek sposób mog± zakonczyc nadmierne wypadanie
Te¿ zazdroszczê
Ja czekam na dermatologa jak na zbawienie...
Jeszcze 3 dni...
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczê¶liwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybra³am kusz±c± Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-05, 19:52   #3011
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Malgorzatka21 Poka¿ wiadomo¶æ
Indios Bravos,
Ja wiem, te¿ zu¿y³am ca³e opakowanie-2o tabletek cynku i mam przerwe ju¿ 3 tydzieñ.

No i wiem, ¿e je¶li chce siê za¿ywaæ d³u¿ej ten cynk to nale¿y zrobiæ badanie moczu, aby sprawdziæ czy jest ok, bo co¶ z nerkami mo¿e byæ nie tak, ale to ju¿ jak za¿ywa siê d³u¿ej ni¿ 3 miesi±ce bez przerw , albo lepiej.

Jeszcze zale¿y jaki cynk siê za¿ywa, bo nie ka¿dy cynk siê wch³ania w tych 100 %.

Aaa no i jak przyk³adowo w trakcie po³ykania tabletki, cynk popija siê herbat± albo kaw±, a nawet do godziny po za¿yciu cynku pijê siê herbate lub kawe, to wtedy ten cynk wch³ania siê tylko w 20 % .

Dziêki za radê, mam to wszystko na uwadze.
Jeszcze zrobie przerwe z tydzien i zacznê na nowo za¿ywaæ.

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------


Cieszê siê, ¿e wszystko u Ciebie wróci³o do normy !
A jaka by³a przyczyna tego, je¶li mogê zapytaæ?

Bo ja przyczyny szukam ju¿ od dobrego roku i niby wszystko w porz±dku a jednak.
Jedyne na co mogê siê skar¿yæ to na podwy¿szon± prolaktynê ( ale lekarze mówi±, ¿e to napewno nie przez ni± takie k³opoty s±). Zatem sama juz zg³upia³am z tego wszystkiego...
B³aha przyczyna ... farbowanie w³osów farbami chemicznymi. Nie farbujê ju¿ ponad 6 miesiêcy i jak rêk± odj±³. Przerzuci³am siê na hennê.
Po ka¿dym myciu wypada mi kilkana¶cie, czasami kilkadziesi±t w³osów (a wypada³o 200, czasem 300)
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamiêci legnie rok
Serce mnie nie boli, rêce ci±gle zdolne do po¶wiêceñ s±
Oczy trochê senne, wszystkie moje drogi wiod± w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 21:49   #3012
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Poka¿ wiadomo¶æ
B³aha przyczyna ... farbowanie w³osów farbami chemicznymi. Nie farbujê ju¿ ponad 6 miesiêcy i jak rêk± odj±³. Przerzuci³am siê na hennê.
Po ka¿dym myciu wypada mi kilkana¶cie, czasami kilkadziesi±t w³osów (a wypada³o 200, czasem 300)
No widzisz...a ja nie farbujê, nie prostujê, nie suszê, ograniczam ¶rodki do stylizacji i co? Lec± jak szalone
Kiedy¶ suszy³am, prostowa³am, nie patrzy³am co k³adê na ³eb i w jakiej ilo¶ci i...by³o ich du¿o wiêcej teraz
Na szczê¶cie u Ciebie by³a prosta przyczyna, ³atwa do wyeliminowania...
U mnie trochu z tym gorzej niestety
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczê¶liwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybra³am kusz±c± Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-06, 07:34   #3013
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 4 444
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Poka¿ wiadomo¶æ
zazdroszcze dziewczynom, ktore znalaz³y przyczyny i w jakikolwiek sposób mog± zakonczyc nadmierne wypadanie
no, ale czêsto to trwa nawet parê lat. tak by³o w moim przypadku. by³am u wielu lekarzy, robi³am masê badañ, ³yka³am suplementy, stosowa³am specjalne preparaty i efekty by³y ró¿ne
kilka m-cy temu endokrynolog znalaz³a przyczynê, leczê siê hormonalnie i raz jest lepiej a raz gorzej czasami wypada parê sztuk a czasami, szczególnie przed @ setki ale co nieco mi odros³o i na pewno jest lepiej ni¿ by³o

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Poka¿ wiadomo¶æ
ja nie farbujê, nie prostujê, nie suszê, ograniczam ¶rodki do stylizacji i co? Lec± jak szalone
w takim razie przyczyna le¿y gdzie¶ indziej ja te¿ wyeliminowa³am chemiczne farbowanie, stylizacjê, suszarkê i prostownicê a efektów, poza popraw± kondycji w³osów, nie by³o
Bejjka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-06, 07:59   #3014
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Bejjka Poka¿ wiadomo¶æ



w takim razie przyczyna le¿y gdzie¶ indziej ja te¿ wyeliminowa³am chemiczne farbowanie, stylizacjê, suszarkê i prostownicê a efektów, poza popraw± kondycji w³osów, nie by³o
Dlatego bêdê uparcie szukaæ
Mam nadziejê, ¿e dermatolog bêdzie tu bardzo pomocny
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczê¶liwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybra³am kusz±c± Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-06, 08:51   #3015
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 4 444
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Poka¿ wiadomo¶æ
Dlatego bêdê uparcie szukaæ
Mam nadziejê, ¿e dermatolog bêdzie tu bardzo pomocny
trzymam kciuki ¿eby Ci siê uda³o wiem, jak wypadaj±ce w³osy mog± zatruæ ¿ycie....
Bejjka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-06, 10:24   #3016
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Bejjka Poka¿ wiadomo¶æ
trzymam kciuki ¿eby Ci siê uda³o wiem, jak wypadaj±ce w³osy mog± zatruæ ¿ycie....
Nie dziêkujê ¿eby nie zapeszyæ
Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze kiedy¶ mia³am niesamowity g±szcz na g³owie...i narzeka³am :/
A teraz?
Dlatego tak ciê¿ko mi siê pogodziæ z tym wypadaniem
Jakby uda³o siê je opanowaæ to by³oby co¶
Có¿...do lekarza jeszcze 2 dni
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczê¶liwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybra³am kusz±c± Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-06, 11:22   #3017
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 1 444
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Witajcie.

Znowu biore sie za swoje wlosy. Przyjmuje cynk i inneov. Mam zamiar isc na mezoterapie ale to ostatnia deska ratunmku wiec chce ja zostawic na pozniej..

Mam kilka pytan. Najlepiej wybrac sie do endokrynologa, czy lepiej dermatolog, czy endo-ginekolog? Badania mialm robione 2 lata temu. I to nie pelne - TSH, FT4, Zelazo, morfologia.

Gdzie mozna sprawdzic czy mieszki wlosowe obumar³y? Czy robi to mikrokamera?

Czy jak mieszki, cebulki obumar³y to juz nie ma szans na wyrosniecie nowego wlosa?

Tak sie wlasnie zastanawiam czy jest sens robienia czegokolwiek jak mieszki wlosowe z ktorych rosna wlosy obumar³y.
__________________
ewakuacja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-06, 21:46   #3018
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemy¶l
Wiadomo¶ci: 826
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Ja tak samo szukam przyczyny i nic.
Morfologia w porz±dku i te hormony w sumie te¿.
Jedynie ta prolaktyna wy¿sza, ale lekarze ( ju¿ kilku) zapewniaj± mnie , ¿e napewno nie odpowiada ona za wypadanie w³osów w takiej ilo¶ci jak mi, musia³aby byæ jeszcze wy¿sza.
Dosta³am te tabletki na zbicie prolaktyny i przy tym podwy¿szenie estradiolu.
Tyle, ¿e te tabletki hmm zwiêkszaj± prawdopodobieñstwo zachorowania na raka.

Tak wiêc, póki co wynalaz³am takie zió³ka specjalne, które na necie dziewczyny wypisuj±, ¿e maj± takie samo dzia³anie jak tabletki hormonalne i pewnie póki co zacznê siê nimi kurowaæ.
Za jakis miesi±c powtorzê badanie prolaktyny i zobaczê. Je¶li nie spadnie to wtedy zacznê braæ tabletki.
No , ale jednak to wypadanie w³osów nie tkwi w prolaktynie, wiêc sama nie wiem ju¿ w czym.
Nie mam ani kasy, ani nerwów chodziæ po lekarzach.

I tak uda³o mi siê ciut zahamowaæ w³osy podczas czesania.
Jedynie przy myciu wypadaj±, ale i tak w mniejszych ilo¶ciach.
Jutro idê je trochê podci±æ, aby siê tak nie pl±ta³y przy rozczesywaniu.
Kurde no , po bokach to widaæ prze¶wity... Tak chcia³abym, ¿eby zaczê³y odrastaæ, a tu nic.

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Cytat:
Napisane przez ewakuacja Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie.

Znowu biore sie za swoje wlosy. Przyjmuje cynk i inneov. Mam zamiar isc na mezoterapie ale to ostatnia deska ratunmku wiec chce ja zostawic na pozniej..

Mam kilka pytan. Najlepiej wybrac sie do endokrynologa, czy lepiej dermatolog, czy endo-ginekolog? Badania mialm robione 2 lata temu. I to nie pelne - TSH, FT4, Zelazo, morfologia.

Gdzie mozna sprawdzic czy mieszki wlosowe obumar³y? Czy robi to mikrokamera?

Czy jak mieszki, cebulki obumar³y to juz nie ma szans na wyrosniecie nowego wlosa?

Tak sie wlasnie zastanawiam czy jest sens robienia czegokolwiek jak mieszki wlosowe z ktorych rosna wlosy obumar³y.
Ewakuacja, dobre pytanie z tym gdzie sprawdziæ , czy mieszki w³osowe obumar³y.
Sama chcia³abym siê przekonaæ jaki procent moich w³osów stanowi± w³osy martwe.

Jak by³am u dermatolog to ona wyrwa³a mi 4 w³osy i powiedzia³a, ¿e s± martwe.
A te teraz, które mi wypadaj± to wygl±daj± tak samo jak te cztery martwe.
To ja nie wiem ca³± g³owe mam martwych?
No i niestety w tym miejscu co pewnie mia³am te martwe w³osy, a wypad³y mi to nie odrastaj± nowe i ju¿ tak z dobre pó³ roku nic siê nie pojawia.

Co do lekarza, to napewno lepszy od samego ginekologa bêdzie ginekolog-endokrynolog.
Ale do dermatologa mo¿e te¿ warto. Mi dermatolog du¿o wyja¶ni³.
Trafi³am na taka pania dermatolog, która nie specjalizuje siê w wypadaniu w³osów, jednak sama znienacka zaczê³a traciæ w³osy.
Opowiada³a mi, ¿e wie co to znaczy liczyæ w³osy itp. Powiedzia³a, ¿e to i¿ ma teraz takie w³osy jakie ma (a wcale nie ma gêstych) zawdziêcza jedynie mezoterapii i ¿e inne wcierad³a jej nie pomog³y.
Tak sobie pomy¶la³am skoro taka dr uczona w tej materii nie jest w stanie pomóc sobie (bez u¿ycia ju¿ ostateczno¶ci-mezoterapii) to co dopiero ja, która ma³o zna siê na tym wszystkim.
Malgorzatka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-06, 22:04   #3019
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 1 444
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Trichogram - to stwierdzi czy mieszki wlosowe sa obumarle.

Ja juz tez od jednej pani sie nasluchalam jaka ta mezoterapia jest swietna. Ale jak obumarle mieszki wlosowe to i mezo nie pomoze.

Czasem mam juz tak dosc szukania sposobow na odrost wlosow ze mam ochote zrobic sobie sztuczne i fina³ - wszystkie babki w tv tak robia i swietnie wygladaja.
__________________
ewakuacja jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 22:27   #3020
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemy¶l
Wiadomo¶ci: 826
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

To tak jak jaaaaaaaa.
Czasem mam ochotê nawet ca³kiem w³osy ¶ci±æ i kupiæ lepsz± peruke. Ile¿ mo¿na ju¿ szukaæ przyczyny i lataæ po lekarzach.
Jutro ide do fryzjerki, jak mnie z³apie tam nerwiczka lekko mówi±c, to nie wiem, ale chyba je zetne dosyæ. Ju¿ te¿ nie mam kompletnie si³.
Malgorzatka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-06, 22:40   #3021
izajasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 107
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

jestem przera¿ona ilo¶ci± w³osów, które mi wypad³y. nied³ugo bêde mieæ prze¶wity. staram siê robiæ co mogê na w³asn± rêkê, ale chyba trzeba wreszcie zrobiæ badania i pojsc z nimi do dermatologa.
st±d moje pytania - jakie badanie powinnam zrobiæ? krew, hormony, co¶ jeszcze?
i najwa¿niejsze - czy która¶ zna jakiego¶ DOBREGO DERMATOLOGA WE WROC£AWIU? POLEÆCIE PROSZÊ!
b³agam pomó¿cie, bo jest coraz gorzej i coraz bardziej przera¿aj±co

ale jak tak sobie czytam, co piszecie, to siê zastanawiam, czy ginekolog nie by³by lepszy? jak my¶licie?

Edytowane przez izajasz
Czas edycji: 2011-02-06 o 22:48
izajasz jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-06, 23:51   #3022
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemy¶l
Wiadomo¶ci: 826
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

A masz zaburzenia hormonalne, np.nieregularne miesi±czki?
Je¶li tak to ja radzê wybraæ ginekologa i to mo¿e uda Ci siê ginekologa-endokrynologa.
Zrobi wywiad i ustali jakie badania powinna¶ zrobiæ.
Na w³asn± reke mo¿esz te¿ oczywi¶cie badaæ, ale je¶li potem oka¿e siê, ¿e musisz zrobiæ jeszcze co¶ innego to tylko niepotrzebne latanie. Przynajmniej ja nie cierpiê badaæ krew i dlatego tak piszê.
A w³osy wypadaj± Ci z jakiego¶ okre¶lonego miejsca , czy tak z ca³ej g³owy?
Malgorzatka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-07, 15:20   #3023
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 1 444
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

23 lutego bede miala robiona trichoskopie. Juz sie nie moge doczekac
__________________
ewakuacja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-07, 17:32   #3024
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemy¶l
Wiadomo¶ci: 826
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

A mog³abys opisaæ na czym dok³adnie to badanie polega ? Co na podstawie tego badania mo¿na oceniæ jeszcze ?
Kurcze, te¿ chcia³abym siê poddaæ takiemu badaniu. Nie wiem czy gdzie¶ u mnie w pobli¿u wykonuj± takie co¶.
Malgorzatka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-08, 07:12   #3025
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 1 444
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Zadzwonilam do dermataloga bo chcialam zrobic trichogram. On doradzil by najpierw to zrobic. Dokladnie nie wiem - bada mieszki wlosowe. Kamera, pozniej to przerzuca na komputer i oglada. A trichogram okresla ile jest wlosow w fazie wzrostu, obumierania itd.

Ten derma przyjmuje prywatnie i na NFZ. Zadzwonilam i pytam ile kosztuje badanie. Mowi ze 100 zl, ale termin na NFZ ma na 23 lutego i przeciez moge sobie poczekac. TAk wiec zero naciagania. Mam nadzieje ze w koncu trafil mi sie dobry lekarz. Ja tez w sprawie tergo badana jade do innego miasta.
__________________
ewakuacja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-08, 09:09   #3026
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez ewakuacja Poka¿ wiadomo¶æ
Zadzwonilam do dermataloga bo chcialam zrobic trichogram. On doradzil by najpierw to zrobic. Dokladnie nie wiem - bada mieszki wlosowe. Kamera, pozniej to przerzuca na komputer i oglada. A trichogram okresla ile jest wlosow w fazie wzrostu, obumierania itd.

Ten derma przyjmuje prywatnie i na NFZ. Zadzwonilam i pytam ile kosztuje badanie. Mowi ze 100 zl, ale termin na NFZ ma na 23 lutego i przeciez moge sobie poczekac. TAk wiec zero naciagania. Mam nadzieje ze w koncu trafil mi sie dobry lekarz. Ja tez w sprawie tergo badana jade do innego miasta.
Ja dzi¶ pierwszy raz idê w Legni do dermatologa idê i mam nadziejê, ¿e trafiê tak dobrze jak dobrze trafi³am na ginekologa :P

Ewakuacjo- sk±d jeste¶, ¿e to badanie masz na miejscu?
Z Warszawy?
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczê¶liwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybra³am kusz±c± Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-09, 06:56   #3027
samba_mo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Witam!

Czytam i czytam i bardzo wiele cennych informacji podajecie. Ale nie wiem czy kto¶ ma taki problem jak ja: W³osy wypadaj± mi CYKLICZNIE - zawsze od kwietnia/maja do listopada mniej wiêcej. Przez nastêpne pó³ proku trochê odrastaj±, ale pó¼niej znowu siê sypi±.

W zesz³ym roku by³am na diecie i schud³am sporo, ponad 20 kg. Przez pierwsze 3 miesi±ce w³osy nie wypada³y, ale to by³o od stycznia do marca, pó¼niej zaczê³y wypadaæ jak zwykle od kwietnia, ale tym razem STRASZNIE i tak do listopada, zosta³o mi ich jako¶ naprawdê niewiele. W tym czasie stosowa³am WAX, ³yka³am magnez plus cynk i nic mi nie pomaga³o, a¿ jak zwykle przesta³y wypadaæ w listopadzie i teraz mam mega odrost - np mam grzywkê z tych nowych rosn±cych w³osków Wychodzi na to, ¿e nic nie musia³am stosowaæ tylko przeczekaæ. Acha, no i na diecie nie by³am przez jakie¶ dwa miesi±ce, teraz wracam.

Moje pytanie jest takie - co zrobiæ, ¿eby w³osy nie zaczê³y znowu wypadaæ za te trzy miesi±ce? Dlaczego tak siê dzieje? Fryzjer mi powiedzia³, ¿e siê "wymieniaj±", ale to wypadanie jest straszne, w³osy wszêdzie, na poduszce, na pod³odze, w odkurzaczu, nawet je¶li ca³y czas je sprz±tam. Teraz mam totalny spokój od tego i cieszê siê nowymi w³osami, ale strasznie siê bojê, ¿e to siê znowu zacznie za trzy miesi±ce.

Co zrobiæ, ¿eby tym razem nie wypada³y? s± jakie¶ ¶rodki zapobiegawcze? Chcê znowu przej¶æ na dietê, bo mi czê¶æ kg wróci³o, mam nadziejê, ¿e to nie wp³ynie na w³osy je¶li bêdê ³ykaæ suplementy i witaminy?
samba_mo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-09, 13:03   #3028
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Pewnie z os³abienia sezonowego Ci lec±. Mnie ostanio te¿ trochê leci i jestem na bank pewna, ¿e to przez zmiany w porze roku, czujê siê trochê os³abiona. Zamówi³am sobie spirulinê i chlorellê - s± b.dobre na w³osy.

Kup sobie jakie¶ b. dobre witaminy, mo¿esz te¿ dodatkowo piæ skrzyp i pokrzywê. Kup szampon wzmacniaj±cy - poczytaj na KWC, mo¿e Pollena Eva z serii Medica? Taka ma³a buteleczka, tylko chyba ciê¿ko go dostaæ. Musisz pokombinowaæ, do tego ampu³ki np. Radical - jest mocno od¿ywczy, ma wiele wspania³ych ekstraktów bogatych w witaminy, do tego ¶wietne recenzje na KWC. Mo¿esz na pocz±tek wcieraæ po pó³ ampu³ki co drugi dzieñ i zobaczyæ, czy bêd± lecia³y, mo¿esz zwiêkszyæ czêstotliwo¶æ.

Poczytaj forum w³osowe i zrób sobie listê przydatnych produktów, pó¼niej wybierz te, które mog± byæ najlepsze.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-09, 15:40   #3029
samba_mo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Pewnie z os³abienia sezonowego Ci lec±. Mnie ostanio te¿ trochê leci i jestem na bank pewna, ¿e to przez zmiany w porze roku, czujê siê trochê os³abiona. Zamówi³am sobie spirulinê i chlorellê - s± b.dobre na w³osy.

Kup sobie jakie¶ b. dobre witaminy, mo¿esz te¿ dodatkowo piæ skrzyp i pokrzywê. Kup szampon wzmacniaj±cy - poczytaj na KWC, mo¿e Pollena Eva z serii Medica? Taka ma³a buteleczka, tylko chyba ciê¿ko go dostaæ. Musisz pokombinowaæ, do tego ampu³ki np. Radical - jest mocno od¿ywczy, ma wiele wspania³ych ekstraktów bogatych w witaminy, do tego ¶wietne recenzje na KWC. Mo¿esz na pocz±tek wcieraæ po pó³ ampu³ki co drugi dzieñ i zobaczyæ, czy bêd± lecia³y, mo¿esz zwiêkszyæ czêstotliwo¶æ.

Poczytaj forum w³osowe i zrób sobie listê przydatnych produktów, pó¼niej wybierz te, które mog± byæ najlepsze.
Bardzo Ci dziekuje za odpowiedz, wlasnie powoli sie wdrazam i wtajemniczam w taka zaawansowana pielegnacje wlosow. Czyli wcale nie musi byc tak, ze przyjdzie kwiecien i od razu zaczna wypadac. Mam nadzieje, ze przynajmniej uda mi sie to jakos zahamowac.
samba_mo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-09, 16:40   #3030
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemy¶l
Wiadomo¶ci: 826
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

A ja, tak jak pisa³am , podciê³am w³osy jednak .
Delikatnie mówi±æ by³am bardzo, ale to bardzo niezadowolona, poniewa¿ fryzjerka-kole¿anka skróci³a mi w³osy o 6 cm, a mia³a o 3-4 cm.
D³u¿sz± chwile ¿a³owa³am, by³±m w¶ciek³a, ale teraz widzê, ¿e dobrze zrobi³a.
Sama nie zdecydowa³abym siê na takie ciêcie, ale dziêki temu w³osy s± l¿ejsze , nie pl±cz± siê, ³atwo siê rozczesuj±.
My³am dzis i wypad³o podczas mycia jedynie 30, a w trakcie rozczesywania tylko 10 ( gdzie zawsze tutaj mialam 60-70 ) !

Ostatnio wypowiada³am siê raczej negatywnie o metodzie tej, aby podci±æ w³osy w zamiarze, ¿e bêd± mniej wypadaæ , ale chyba siê mylilam.
Nie chcê jeszcze tak siê cieszyæ, bo niewiadomo przecie¿, ale bêdê wnikliwie obserwowaæ je.
Malgorzatka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:04.