Koty- część XII - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-02-10, 20:27   #1141
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Koty- część XII

Moje dostaja rano i wieczorem mokre, czasem jak w ciagu dnia jestem w domu i widze, ze maja ochote (a maja prawie zawsze.) to daje im tez kolo 14-15. Suche jedza glownie noca i gdy nikogo nie ma w domu.

Nie mieszam nowych smakow, Bobek zawsze wszystko zzera, Buka jak jej podpasuje smak, wczesniej oszukiwalam ja olejem z lososia jak czegos nie chciala, ale chyba zmadrzala bo juz sie nie daje nabrac ;(

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

100g na dwa dni? U mnie na kota przypada ok. 120g dziennie. Czasem nawet wiecej.
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-10, 20:29   #1142
ArmandaVanHelden
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 461
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez niepa Pokaż wiadomość
Kot ma wyniki badań typowe dla zapalenia pęcherza (nie mam ich przy sobie, ale wet je ze mną omówił), nie ma kryształów w moczu, był krwinkomocz (nie krwiomocz), ale to z powodu cewnika. Po prostu chyba pojadę i znowu zrobię mu badania moczu, ale kurde mole, ostatnio nie mam czasu nawet na sen

Tak więc sytuacja na dzień dzisiejszy ma się w ten sposób : kot sika. Zdrowe ilości, nie wrzeszczy przy sikaniu, nie napina się "bezskutecznie". Ale raz robi do kuwety (w łazience), a raz poza kuwetą (obok!!!! tej drugiej w kuchni). Mocz koci w kuchni to nic przyjemnego, ani to zdrowe, ani ślicznie pachnące. Mam dość przyłażenia do śmierdzącego mieszkania po robocie i odwalać kolejną, jaką jest sprzątanie. Ten furiat dostanie jakieś tabsy na uspokojenie, a ja razem z nim... Jeśli się okaże, że badania tym razem są już w porządku, to widocznie coś mu się przestawiło we łbie. Nie chcę go ani karać, ani krzyczeć, ani dawać nauczkę klapsami, bo nie tędy droga. Ale jestem już skrajnie wy-koń-czo-na.
Możliwe że sika cały czas w tym samym miejscu, bo czuje zapach moczu w miejscach osikanych w trakcie choroby. Są preparaty do czyszczenia usuwające całkowicie zapach np. urine off. Koty mają lepszy węch i mogą nadal czuć to czego my już nie czujemy. Czytałam też kiedyś, że kot załatwiający się obok kuwety może sygnalizować że jest dla niego za mała.
Powodzenia w ćwiczeniu cierpliwości, doskonale Cię rozumiem, bo też już mi czasami ręce opadały widząc kolejny raz zasikane łóżko.
ArmandaVanHelden jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-10, 20:33   #1143
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty- część XII

Moje koty jedzą po 100 g mokrego dziennie + suche, nie wiem ile gram, ale dosłownie po kilkanaście chrupków. Ale chyba i to trzeba ograniczyć, bo mi panny przytyly. A właściwie jedna. Lunce zmienię niedługo imię na Kulka. Jest drobniejsza, a brzuch ma jak piłkę

Byłam u weta, stwierdziła, że ten ruch na plecach to ze stresu i tyle. Stwierdziła, że pcheł nie ma, że jak odrobaczanie nie pomoże to na pewno nerwica i tyle... żadnych badań, nic .

Kupiłam dziś feliway na zoo+, zobaczymy...
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-10, 20:39   #1144
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
Moje dostaja rano i wieczorem mokre, czasem jak w ciagu dnia jestem w domu i widze, ze maja ochote (a maja prawie zawsze.) to daje im tez kolo 14-15. Suche jedza glownie noca i gdy nikogo nie ma w domu.

Nie mieszam nowych smakow, Bobek zawsze wszystko zzera, Buka jak jej podpasuje smak, wczesniej oszukiwalam ja olejem z lososia jak czegos nie chciala, ale chyba zmadrzala bo juz sie nie daje nabrac ;(

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

100g na dwa dni? U mnie na kota przypada ok. 120g dziennie. Czasem nawet wiecej.
No ja daję 40 g mokrego dziennie dzielone na 2x, bo raczej większe porcje nie są jedzone na raz. Do tego dostaje 40g suchego dziennie. Wnioskuję, ze jej to wystarcza, bo zarówno mokre jak i suche nie jest zjadane do końca- zawsze coś zostaje.

Ja zawsze dawałam nowy smak od razu. No i już pisałam, ze prawie nic nie jadła, dlatego teraz chcę pomieszać, ale czy to da efekt to nie wiem.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-10, 20:44   #1145
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty- część XII

Moje jedzą mniej więcej 25g mięsa na kg masy ciała. Kocur wygląda normalnie, kotce się utyło i muszę jej nieco zmniejszyć porcję :/

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Moje koty jedzą po 100 g mokrego dziennie + suche, nie wiem ile gram, ale dosłownie po kilkanaście chrupków. Ale chyba i to trzeba ograniczyć, bo mi panny przytyly. A właściwie jedna. Lunce zmienię niedługo imię na Kulka. Jest drobniejsza, a brzuch ma jak piłkę

Byłam u weta, stwierdziła, że ten ruch na plecach to ze stresu i tyle. Stwierdziła, że pcheł nie ma, że jak odrobaczanie nie pomoże to na pewno nerwica i tyle... żadnych badań, nic .

Kupiłam dziś feliway na zoo+, zobaczymy...

A czemu nie poprosiłaś o zrobienie badań? My też się do weta wybieramy, robimy komplet czyli siuśki, morfologia, profil nerkowy i wątrobowy, usg brzucha i sdma (jakaś nowość) na niewydolność nerek. Ciekawa jestem jaka wyjdzie kreatynina (ostatnio była podwyższona). Przewertowałam cały internet, skonsultowałam się z 3 wetami i co innego piszą np. na barfnym świecie a co innego mówią weci (m.in. że tak wysoka kreatynina u kociaków to już tragedia, nic tylko karmić paszą weterynaryjną tzn. royalem:/). Mam jednak nadzieję, że to ich osobliwa cecha a nie początki niewydolności nerek
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-10, 21:26   #1146
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Koty- część XII

Bobek mial na dniach robiony wymaz. Kalici i gronkowiec dalej sie go trzymaja, mykoplazma na szczescie odpuscila. Jutro jade do weta po antybiotyki.

Ostatnio zapomnialam kupic srebra i koty przez 3dni nie dostawaly i powiem wam, ze w coagu tych trzech dni znow im sie pogorszylo, tzn. Kaslaly duzo czesciej.
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-10, 21:37   #1147
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Koty- część XII

co do sikania- Bożenka opanowała nowy skill- potrafi (nie wiem, jak ona to robi) nasikać tak, żeby kałuża sików była pod kuwetą. Bez przesuwania kuwety. Jak, ja się pytam, jak??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kanapa.jpg (78,1 KB, 38 załadowań)
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-10, 22:24   #1148
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
co do sikania- Bożenka opanowała nowy skill- potrafi (nie wiem, jak ona to robi) nasikać tak, żeby kałuża sików była pod kuwetą. Bez przesuwania kuwety. Jak, ja się pytam, jak??

Po ściance Batman też mi tak pare razy zrobil.
Boski tygrysek!
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-11, 00:11   #1149
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
A czemu nie poprosiłaś o zrobienie badań?
Bo nie wiem jakie mozna zrobić. Esfira pisala tylko o odpchleniu, a moja wet stwierdziła, ze kot nie na pchel.

W poniedzialek idziemy znow, ale nie wiem czego sie lapac, szczegolnie, ze myślę, ze to naprawde nerwowe, bo zwykle sie dzieje po interakcjach z Luna.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2016-02-11 o 00:14
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-11, 09:45   #1150
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty- część XII

Vivienne - ja też dostaję nerwicy przez małe szare Drące japę o 4 nad ranem i przynoszące buty do łóżka
Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
co do sikania- Bożenka opanowała nowy skill- potrafi (nie wiem, jak ona to robi) nasikać tak, żeby kałuża sików była pod kuwetą. Bez przesuwania kuwety. Jak, ja się pytam, jak??
A trzyma pupę przy ziemi, jak sika, czy wyżej podnosi?
Bardzo ładne zdjęcie
Cytat:
Napisane przez Karmenka Pokaż wiadomość
Runej mnie nienawidzi
Metod podania tabletki jest tyle, ilu właścicieli kotów Mój kocur daje sobie rozewrzeć szczęki i wrzucić tabletkę, ale aby jej zaraz nie wypluł, dmucham mu w nos i wtedy połyka Kotce muszę podawać jako drugiej i z zaskoczenia, np. machając przed nosem przysmakami, bo jak dostaje jako druga, to łapie ją szczękościsk i zmienia się w jeża.
Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Jak podajecie kotu nową mokrą karmę to mieszacie ze starą? A jak nowy smak to też?

Sucha acana z jagnięciną została zaakceptowana ale chrupki są nieporównywalnie większe, niż w applaws kitten.
Nie mieszam mokrej.

Lubię Acanę. Moje koty po niej nie tyły.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-11, 10:14   #1151
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość

Metod podania tabletki jest tyle, ilu właścicieli kotów Mój kocur daje sobie rozewrzeć szczęki i wrzucić tabletkę, ale aby jej zaraz nie wypluł, dmucham mu w nos i wtedy połyka Kotce muszę podawać jako drugiej i z zaskoczenia, np. machając przed nosem przysmakami, bo jak dostaje jako druga, to łapie ją szczękościsk i zmienia się w jeża.
Dziś na szczęście już mnie kocha. Dopadłam go siła, płakał ale się poddał. Dostał smakołyk więc chyba traumy nie ma .
Moja kotka dostaje szczękościsku jak chce jej wyjąć z mordki jakiegoś śmiecia którego właśnie konsumuje. Karton jest lepszy niż przysmaki.

Odebrałam wczoraj wędki, które zamówiłam u Chińczyków za 0,5$ i niczym się nie różnią od tych za 8 zł z zoologicznego.
Moja kotka weszła też na nowy poziom zabawy wędka. Gdy mi ją przyniesie a ja to ignoruje to łapie za tą długa część i sama sobie macha.
__________________
bloguje

Edytowane przez Karmenka
Czas edycji: 2016-02-11 o 10:17
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-11, 10:20   #1152
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Koty- część XII

Mój kocurro zawsze ma dostęp do suchego, a mokre dostaje 2x na dobę. Musi mieć zawsze na noc jedzenie w misce, inaczej mamy z głowy spanie O tyle dobrze, że jedzenie sobie leży i nie połyka go w całości, tylko jak ma ochotę, to idzie do miski i zje.
Smaków mokrego mu nie mieszam, chyba, że są podobne.
Nie każdego mokre mu zawsze podchodzi, wtedy w ramach strajku je suche, a mokre zostawi

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Metod podania tabletki jest tyle, ilu właścicieli kotów Mój kocur daje sobie rozewrzeć szczęki i wrzucić tabletkę, ale aby jej zaraz nie wypluł, dmucham mu w nos i wtedy połyka Kotce muszę podawać jako drugiej i z zaskoczenia, np. machając przed nosem przysmakami, bo jak dostaje jako druga, to łapie ją szczękościsk i zmienia się w jeża.
Nas też to czeka i aż mnie to przeraża Mam nadzieję, że w dwójkę damy radę U weta zawsze był cyrk na kółkach z tabletką...

esfira, ale śliczności

Edeldredzia, powodzenia dla kociaków
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-11, 10:20   #1153
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Koty- część XII

Wlasnie wraxam od weta, biedniejsza o 442chf. Dostaly synulox. Oby to je wyleczylo, bo juz nie mam sily
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-11, 10:50   #1154
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty- część XII

Zazdroszczę wam, ze wasze kociaste tak wszystko jedzą. Moja nie je prawie nic z mokrych karm, dlatego pomyślałam, że skoro suche mieszałam i zero problemów z nowymi karmami zawsze, to teraz zmieszam mokre. Dziś proporcja 1/3 feringi i 2/3 animondy. Zjedzone do ostatniego kawałka. Zobaczymy jak będzie dalej.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-11, 10:54   #1155
mandarynka882
Rozeznanie
 
Avatar mandarynka882
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 872
Dot.: Koty- część XII

witam się

Edeldredzia- oby to pomogło

a ja chciałam się pochwalić, że działkowy kot Rysiek nasz i sąsiadów wrócił wczoraj z pół rocznej tułaczki ojciec zadzwonił bo był wczoraj tam ale się ucieszyłam i mówił, że nie wygląda na zabiedzonego jest gruby i puchaty więc tam gdzie się zamelinował musiał dostawać żarcie hehe dodam, że Rysiek to typowy wiejski kot podwórkowy super ekstra łowny (myszy zjada w całości) karmiony przez rodziców i sąsiadów (ich myszy też łapie). "Zaginął" w sierpniu a myszy harcowały hehe oczywiście jest kotem nie kastrowanym ale teraz namawiam rodziców by się złożyli z sąsiadami i by go wykastrować bo co prawda co dwa lata jest darmowa sterylizacja w gminie ale kocic więc trzeba go na własną rękę wykastrować. Obawiam się, że jak tego się nie zrobi znów gdzieś przepadnie w poszukiwaniu amorów a musiał być daleko bo we wsi panny chętnej raczej nie uświadczysz a poza tym wieś mała i każdy swego kota zna. Także myślę, że po 30zł my i sąsiedzi nie jest dużo za cenę wyłapanych mysz hehe. No i teraz muszę też myśleć o jedzeniu dla niego;/ to jest typ kota któremu do szczęścia potrzeba myszki i mleczka no ale prócz tego jeść coś musi. Nie wiem czym go karmią tamci ale on jest mięsny z i innych rzeczy to jadł tylko ziemniaki i marchewkę z rosołu jak nic nie było a tak to resztki mięsa i wędlin (wiem wiem nie jedzenie dla kota) no ale teraz jak już wiem duuużo więcej o żywieniu kotów to główkuję co by mu sprawić. Na razie kupiłam kg serc drobiowych i mam zamiar je sparzyć, poporcjować, zamrozić i dawać dla niego a poza tym myślałam o jakiś puszkach niedrogich (chyba się zdecyduję na Smillę) i może ew jakieś chrupki np Harringtons są nie drogie i nie najgorsze. On bardzo lubi się ocierać był głaskanym i drapanym więc koniecznie muszę go odpchlić bo zaraz pewnie ojciec mi przywlecze znów pchły od niego na ubraniu a i swoją drogą ciekawa jestem jak Rysia zareaguje jak on będzie pachniał innym kotem po powrocie z działki...
ma mi ojciec zrobić jego zdjęcie aktualne to Wam pokażę

Edytowane przez mandarynka882
Czas edycji: 2016-02-11 o 12:18
mandarynka882 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-11, 14:13   #1156
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Koty- część XII

dzieki dziewczyny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2387.jpg (42,8 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2403.jpg (37,5 KB, 16 załadowań)
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-11, 19:55   #1157
Frappgold
Rozeznanie
 
Avatar Frappgold
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 812
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
co do sikania- Bożenka opanowała nowy skill- potrafi (nie wiem, jak ona to robi) nasikać tak, żeby kałuża sików była pod kuwetą. Bez przesuwania kuwety. Jak, ja się pytam, jak??
mam to samo - jak myje podłogę co kilka dni i podnoszę kuwetę, a tam kałuża zapachów
__________________
wymiana perfum
Frappgold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-11, 20:09   #1158
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
co do sikania- Bożenka opanowała nowy skill- potrafi (nie wiem, jak ona to robi) nasikać tak, żeby kałuża sików była pod kuwetą. Bez przesuwania kuwety. Jak, ja się pytam, jak??
Ale to piękność

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Vivienne - ja też dostaję nerwicy przez małe szare Drące japę o 4 nad ranem i przynoszące buty do łóżka
Mała szare chyba tak mają

Aleeeee. Moje małe szare dziś się przestraszyło spadającego z daszku śniegu,a że w tym momencie trzymałam ją na rękach i Lunka gwałtownie się wyrwała, mam piękne czerwone paski na szyi od pazurów... jakby mi ktoś gardło próbował poderżnąć mam tylko nadzieję, że blizna mi nie zostanie

Notabene strasznie strachliwa się zrobiła... kilka dni temu siedziała sobie pod oknem w kuchni, jakis $%^**($ pajac rzucił petardę pod okno, że ja sama miałam wrażenie że wybuchła na środku pokoju, a co mówić o kocie pod samym oknem.... tak się przestraszyła, że siedziała kilka godzin pod łóżkiem, cała nastroszona, nie zachęciło jej ani jedzenie (!) ani ulubiona piłeczka (!!!). Serce mi się krajało i teraz na każdy odgłos podskakuje nerwowo.



Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
dzieki dziewczyny
Ale piękne te Twoje urwiski
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-12, 20:46   #1159
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Koty- część XII

dziewczyny, sukces!!!! po miesiącu strajku, Cessna zjadła surowe mięso!!!

stek wołowy, ale zawsze eh, wyrobił jej się gust. mielone to fujcia, ale stejka to wciągnie
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-13, 02:27   #1160
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Koty- część XII

cześć dziewczyny

chciałabym dołączyć jeśli można i przychodzę do was z pytaniem.

mam dwa koty, dziewczynkę i chłopca. mama i syn. ostatnio któryś z nich nasikal mi na pościel, nie wiem który z kotów. kołdra poszła do kosza, a pościel upralam dwa razy.
kładę się teraz spać i znowu czuje szczochy, wielka plama na prześcieradle i niestety ale przesiąklo na materac. ( wiecie może jak się pozbyć smrodku? bo spać nie mogę).

ogólnie pytanie jest takie. dlaczego kot sika skoro nigdy wcześniej tego nie robił ? zawsze obydwa chodzą do kuwety. jestem na prawdę zła bo to nic miłego się położyć spać i odkryć ze łóżko jest osikane i śmierdzi. dlaczego kot sika ? i myślicie że może być to kotka czy kot?

kot ma parę miesięcy, mama coś pewnie kolo roku. idzie na sterylizacje w środę, bo jeszcze nie miała.

proszę pomóżcie jeśli wiecie co może być powodem tego sikania :-(
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 05:14   #1161
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty- część XII

Czy ty się nie przeprowadzilas ostatnio? Koty w ten sposób reagują na stres. Poza tym jeśli to kocur bez kastracji to będzie znaczyl teren czyli sikal.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 08:46   #1162
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Czy ty się nie przeprowadzilas ostatnio? Koty w ten sposób reagują na stres. Poza tym jeśli to kocur bez kastracji to będzie znaczyl teren czyli sikal.
Nie, jeszcze nie. Mogłabym małego wykastrowac ale jest chyba jeszcze za mały? Na prawdę jestem zła, nie wiem czym mam uprac ten materac :-(
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 09:01   #1163
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty- część XII

Materac soda oczyszczona. Robisz papkę z sody i wody, kładziesz na plamę. Czekasz. Potem zebrać ta papkę, ewentualnie czynność powtórzyć a potem ciepła woda z płynem do naczyń. Albo możesz kupić specjalny płyn do usuwania plam pochodzenia organicznego. Poszukaj w necie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 09:36   #1164
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez MonnieB Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny

chciałabym dołączyć jeśli można i przychodzę do was z pytaniem.

mam dwa koty, dziewczynkę i chłopca. mama i syn. ostatnio któryś z nich nasikal mi na pościel, nie wiem który z kotów. kołdra poszła do kosza, a pościel upralam dwa razy.
kładę się teraz spać i znowu czuje szczochy, wielka plama na prześcieradle i niestety ale przesiąklo na materac. ( wiecie może jak się pozbyć smrodku? bo spać nie mogę).

ogólnie pytanie jest takie. dlaczego kot sika skoro nigdy wcześniej tego nie robił ? zawsze obydwa chodzą do kuwety. jestem na prawdę zła bo to nic miłego się położyć spać i odkryć ze łóżko jest osikane i śmierdzi. dlaczego kot sika ? i myślicie że może być to kotka czy kot?

kot ma parę miesięcy, mama coś pewnie kolo roku. idzie na sterylizacje w środę, bo jeszcze nie miała.

proszę pomóżcie jeśli wiecie co może być powodem tego sikania :-(
Monnie, kocie sikanie to temat rzeka. jeśli młody ma 'parę miesięcy', to może być jego czas. pamiętam, miałam kiedyś kocurka, który gdy tylko skończył 6 miesięcy, był pełnym kocurem, znaczył i śmierdział. i nie, nie jest za młody na kastrację - w stanach kastruje i sterylizuje się psy i koty od lat przed wydaniem do domu, nawet, gdy mają 3-4 miesiące. na razie brak dowodów na jakieś powikłania z tego tytułu.

w pierwszej kolejności sterylka, jednego i drugiego. w drugiej kolejności druga kuweta - młody zaczyna być samodzielny i potrzebuje swojego wychodka.

Cytat:
Napisane przez MonnieB Pokaż wiadomość
Nie, jeszcze nie. Mogłabym małego wykastrowac ale jest chyba jeszcze za mały? Na prawdę jestem zła, nie wiem czym mam uprac ten materac :-(
masz masę produktów niwelujących zwierzakowe zapachy - w zwykłym tesco czy nawet poundlandzie znajdziesz albo tak, jak mówi zakonna. ja po tym wszystkim plamę psikam sokiem z cytryny, bo kociaki nie lubią tego zapachu i nie ciągnie ich, żeby nasikać gdzieś, gdzie już się zlały.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 09:59   #1165
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Koty- część XII

Dzięki za radę. Idę do sklepu po coś do uprania tego materaca bo śmierdzi nieziemsko.
Mama idzie w środę do weta, małego wezmę jak wrócę z Polski, oby tylko się udało bo często tutaj mówią ze kot za mały itd.
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 12:08   #1166
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty- część XII

A mamuśce się ruja nie zaczyna?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 17:10   #1167
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Koty- część XII

Tak na pewno tak bo chodzi z tyłkiem w górze i miałczy jak szalona
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 21:47   #1168
anomia_
Raczkowanie
 
Avatar anomia_
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 53
Dot.: Koty- część XII

MonnieB Dodatkowo możesz przebadać kociaki. Zrób badanie moczu i krwi z profilem nerkowym. To może być zapalenie pęcherza.
anomia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 22:03   #1169
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez MonnieB Pokaż wiadomość
Tak na pewno tak bo chodzi z tyłkiem w górze i miałczy jak szalona
To już wiesz, kto i czemu sika...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 22:04   #1170
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
To już wiesz, kto i czemu sika...
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-20 18:34:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:53.