Problem z wegetarianizmem-SMOCZKU ODPOWIEDZ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-24, 13:07   #1
Caori
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 18

Problem z wegetarianizmem-SMOCZKU ODPOWIEDZ!


Przez rok byłam wegetarianką i wspaniale się z tym czułam.Na początku tego miesiąca dopadł mnie straszny trądzik,a gdy podszłam do dermatologa zapytał sie mnie czy nie jestem przypadkiem wegetarianką.Twierdził że to mogło mieć wpływ na stan mojej skóry,że coś zaczęło się dziać w moim organizmie i zachowywało sie jak bomba zegarowa,która w końcu wybuchła.Kazał mi jesc mięso jeśli nie chce żeby się to powtórzyło.Mam z tym pewien problem ponieważ przestawiłam się na wegetarianizm z powodu niemożności patrzenia na krzywdę i cierpienie zwierząt.Teraz gdy jem mięso staram sie o tym nie myśleć,ale mam poczucie winy.Na dodatek moi rodzice zawsze uważali że naczytałam się głupot i dlatego nie jem mięsa,albo że jestem świadkiem Jechowy (bo według nich tylko tacy ludzie nie jedza mięsa)i teraz mają dobry pretekst żeby skłonić mnie do zjadania biednych zwierzatek!Czuje coraz większą desperacje i nie wiem co robić?Przedtem mięso zastępowałam produktami sojowymi,które zdązyłam polubić.Czy rzeczywiście wegetarianizm jest niebezpieczny?Słyszałam o ludziach,którzy odżywiaja się tak nawet ponad 10 lat i nic im nie jest.Chciałabym powrócić do tej formy odżywiania się ale nie wiem czy w przyszłości nie będe miała podobnych problemów.Dodam że nie jadłam żadnego mięsa(nawet ryb)ale spożywałam produkty mleczne.Bardzo proszę o fachową opinie!
Caori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-24, 20:18   #2
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Re: Problem z wegetarianizmem-SMOCZKU ODPOWIEDZ!

zastanawia mnie jeden fakt: czy prawdziwy wegetarian zrezygnowałby ze swoich przekonań, tego co odczuwa na rzecz wyglądu własnej skóry? To nie ma innych leków na to? czy inne pokarmy nie mają własciwosci mięsa?
Moze jestem w błędzie, jesli tak prosze mnie z niego wyprowadzcie. Prosze sie tez nie obrażac..tak sobie mysle..
buźka,wiola
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-24, 20:27   #3
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Problem z wegetarianizmem-SMOCZKU ODPOWIEDZ!

Pierwsze słyszę taką tezę... Zawsze wydawało mi się, że to wręcz odwrotnie, mięso może nasilać trądzik.

A od jakiego czasu jesz mięso znowu? Zauważyłaś jakąś poprwę cery?

Skoro przez rok nic się nie działo, to nie wydaje mi się, że to wina diety... A może i jej wina, ale raczej nie mięsa.

Spróbuj skonsultować się z innym dermatologiem, dopytać, czego konkretnie Ci brakuje i poszukać tych składników wśród innych pokarmów.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-24, 21:01   #4
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: Problem z wegetarianizmem-SMOCZKU ODPOWIEDZ!

Większośc mieszkańców Indii jest na takiej diecie, jak ty byłaś. Czyżby wszyscy mieli pryszcze?
Kto był w Indiach, niech się wypowie
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-09, 18:54   #5
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Problem z wegetarianizmem-SMOCZKU ODPOWIEDZ!

Myślę, że sprawa ma się zupełnie inaczej. Po prostu przestawiając się na dietę wegetariańską dałas okazję organizmowi do oczyszczenia się z różnych zalegających w nim świństewek a przy oczyszczaniu organizm reaguje niestety czasami wysypem róznego rodzaju pryszczy i krostek-to charakterystyczne przy dietach oczyszczających, że cera może się na krótko popsuć-potem wszystko wraca do normy, a często jest lepiej niż było.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-10, 08:32   #6
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: Problem z wegetarianizmem-SMOCZKU ODPOWIEDZ!

Nie jestem wegetarianką, choć niespecjalnie lubię mięsko. Ostatnio dużo pracuję i nie mam czasu na gotowanie. Mięsko przygotowuje się szybciej i łatwiej niż potrawy wegetariańskie, więc ostatnio pojawia się w mojej diecie nawet 3-4 razy w tygodniu. I już widzę efekty: wielkie pryszcze na czole na linii włosów, na policzkach, na szyi i za uszami, a także na plecach. Dodam że od dziecka mam suchą i alergiczną cerę z tendencją do odwodnienia i nigdy nawet śladu trądziku. To co się teraz dzieje obserwuję już od kilku lat. Na początku nie wiedziałam o co chodzi ale po 1. kiedy nie jadłam mięska przez miesiąc lub nawet pół roku wszystko było ok po 2. na testach alergicznych wyszło mi uczulenie na mięsko, zwłaszcza na wieprzowinę.
Dodam jeszcze, że kiedy jadłam mięsko dosłownie kilka razy w roku, miałam rewlacyjne wynik badań (czym moja lekarka była trochę zdziwiona) a żelazo miałam duuuużo ponad normę i musiałam zbijać (pół roku ścisłej diety : 0 czekolady, szpinaku i innych takich, nawet buraczków nie jadłam)
To to teraz jeszcze zauważam, to duże zakwaszenie organizmu.
Kiedy wreszcie będę miała trochę czasu dla siebie, zamierzam przejść na dietę wegetariańską, bo wiem, że mi służy.
Smoczek ma rację z tym oczyszczaniem organizmu, zawsze wtedy występuje "wysyp". U niektórych trwa to kilka miesięcy, u niektórych nawet rok (tzn. oczyszczanie).
Podobno, żeby było lepiej, najpierw musi być gorzej

Tak jeszcze odbiegając od tematu (dla tych, którzy wiedzą o co chodzi) chyba mimo tych wszystkich stresów całkiem nieźle sie trzymam, bo wczoraj usłyszałam, że wyglądam na 20 lat a może to przez te pryszcze?

wszystkich gorąco i
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 20:52   #7
iza_15
Raczkowanie
 
Avatar iza_15
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 119
Dot.: Re: Problem z wegetarianizmem-SMOCZKU ODPOWIEDZ!

Ja dopiero zaczynam z wegetarianizmem. Wprawdzie nie jem w ogóle mięsa, ale jem ryby. Narazie to tylko 2 miesiace, ale czuję się chyba lepiej. Tak jakoś lżej Ale po tym poście mnie wystraszyliście!!! Rany, mam nadzieję, ze mi to nie grozi. Poznałam kilku wegetarian ze stażem przekraczajacym rok czasu, ale w ich opiniach nie było czegoś takiego?!!?
__________________
"Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość..."
iza_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:32.