Polka i Kurd - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-14, 19:29   #451
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

są osoby, które potrzebują poniżenia by być szczęśliwe, czasem nawet przemocy. związek z Muzułmaninem spełnia to po części. chyba zdajesz sobie sprawę z tego, co wyznaje twój TZ. i jaki masz status według jego religii (kobieta, w dodatku ateistka). no i jak to jest postrzegane przez otoczenie (ostracyzm społeczny, plotki). oczywiście nie możemy mówić czy jest dobry, czy zły. czasami dobroć jest inaczej postrzegana według Chrześcijan, inaczej według Muzułmanów. każdy jest inny
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 19:45   #452
la vie en rouge
Raczkowanie
 
Avatar la vie en rouge
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 267
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Hjordis Pokaż wiadomość
A żyją sobie - katolicy też żyją w takich związkach, mimo że religia im zabrania i tak samo uważają się dalej za katolików i tak samo wymyślają sobie usprawiedliwienia
Religia zabrania, kara nie jest przewidziana, a społeczeństwo takie życie akceptuje...

Martii, a weź no pokaż te blogi kobiet w związkach z muzułmanami. Ja z ciekawości poczytam. Tylko ciekawe są takie związki z dwudziestoletnim stażem raczej, nie z dwuletnim .
__________________
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe - Albert Einstein
la vie en rouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 19:56   #453
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez la vie en rouge Pokaż wiadomość
.. ciekawe są takie związki z dwudziestoletnim stażem
ZNAM TAKIE...
Ale to są wyjątki, naprawdę wyjątki!!!


__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 20:00   #454
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

właśnie kara nie jest przewidziana. wszak Biblii nie można interpretować dosłownie, poza przekazami Jezusa.

fajny blog, wczoraj go znalazłam:

http://noorulain.blog.onet.pl/
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 20:05   #455
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez la vie en rouge Pokaż wiadomość
Religia zabrania, kara nie jest przewidziana, a społeczeństwo takie życie akceptuje...
No ale jaka ma być kara przewidziana, jeżeli państwo jest arabskie lub muzułmańskie (czyli większość to muzułmanie) ale nie jest islamskie, czyli w konstytucji nie ma zapisku o prawie szariatu? To tak, jakbyś chciała, żeby władze w Polsce karały katolików za łamanie przykazań....
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 20:08   #456
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
są osoby, które potrzebują poniżenia by być szczęśliwe, czasem nawet przemocy. związek z Muzułmaninem spełnia to po części. chyba zdajesz sobie sprawę z tego, co wyznaje twój TZ. i jaki masz status według jego religii (kobieta, w dodatku ateistka). no i jak to jest postrzegane przez otoczenie (ostracyzm społeczny, plotki). oczywiście nie możemy mówić czy jest dobry, czy zły. czasami dobroć jest inaczej postrzegana według Chrześcijan, inaczej według Muzułmanów. każdy jest inny
Zapewniam Cię , że nie potrzebuje ani poniżenia ni przemocy aby być szczęśliwą i nigdy tego nie zaznałam. Czy Ty coś sugerujesz pisząc mi to ?
Nie interesuje mnie to jak to jest postrzegane przez spoleczeństwo pozatym nigdy się nie spotykałam z oszczerstwami.

Cytat:
Napisane przez la vie en rouge Pokaż wiadomość
Religia zabrania, kara nie jest przewidziana, a społeczeństwo takie życie akceptuje...

Martii, a weź no pokaż te blogi kobiet w związkach z muzułmanami. Ja z ciekawości poczytam. Tylko ciekawe są takie związki z dwudziestoletnim stażem raczej, nie z dwuletnim .
To była ironia -.^ Nie czytam blogów a i życie innych mnie nie interesuje. Jedyne co znam to forum "salam" gdzie są dziewczyny w długim związku małżeńskim z arabami ( o dziwo szczęśliwe ) jak i takie co wychodzą za mąż po miesiącu rozmów na skypie -.^ < -- ale to na inny wątek.

Co do par z ponad 20 letnim stażem to trudno mi powiedzieć nie mam znajomych w tym wieku

Poprostu drażni mnie to generalizowanie i tyle. Każdy interpretuje swoją religie, biblie, słowo "Boże" itd na swój sposób. Nie rozumiem jak można oceniać mojego mężczyzne na podstawie jego wyznania? Nie znając jego postawy do religii nie wiedząc w co wierzy i w jaki sposób postęp;uje w życiu to tyle.
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 20:30   #457
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

nie wiem, może masz taką potrzebę, ale nie zdajesz sobie z tego sprawy. ty jako zło wcielone według Islamu (ateistka, w dodatku pewnie z nim sypiasz), a on Muzułmanin. jakiś smaczek to musi mieć chyba... nie myślisz sobie - kurcze, ale to jest poniżające dla mnie. to jest nawet fajne!
co do odbioru przez społeczeństwo... plotki to pewna rzecz. za plecami jesteś obgadywana aż miło. będąc Muzułmaninem - można mu przypisać pewne poglądy i je ocenić
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-14, 20:40   #458
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
nie wiem, może masz taką potrzebę, ale nie zdajesz sobie z tego sprawy. ty jako zło wcielone według Islamu (ateistka, w dodatku pewnie z nim sypiasz), a on Muzułmanin. jakiś smaczek to musi mieć chyba... nie myślisz sobie - kurcze, ale to jest poniżające dla mnie. to jest nawet fajne!
co do odbioru przez społeczeństwo... plotki to pewna rzecz. za plecami jesteś obgadywana aż miło. będąc Muzułmaninem - można mu przypisać pewne poglądy i je ocenić
Ty chyba sobie żartujesz ??
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 20:41   #459
la vie en rouge
Raczkowanie
 
Avatar la vie en rouge
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 267
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Hjordis Pokaż wiadomość
No ale jaka ma być kara przewidziana, jeżeli państwo jest arabskie lub muzułmańskie (czyli większość to muzułmanie) ale nie jest islamskie, czyli w konstytucji nie ma zapisku o prawie szariatu? To tak, jakbyś chciała, żeby władze w Polsce karały katolików za łamanie przykazań....
Dobra, może się niejasno wyraziłam. Kościół katolicki zabrania współżycia pozamałżeńskiego, ale za złamanie przykazania nie przewiduje stu batów / kary śmierci. Wcześniej sama napisałaś, że muzułmanów tak się właśnie karze - nie wiem, kto to robi? Władze państwowe, jakiś imam czy kto?
Podobnie - chrześcijanka straci cnotę przed ślubem i wielkie mi co. Muzułmanka też ma tak łatwo?

Muzułmanin tymczasem spokojnie wiąże się z chrześcijanką i sto batów albo zabójstwo honorowe mu niestraszne.
__________________
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe - Albert Einstein
la vie en rouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 20:49   #460
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

nie żartuję. chyba musi być jakaś przyczyna dlaczego z nim jesteś? może właśnie o te poczucie poniżenia chodzi? leżysz koło niego, i co sobie myślisz? oj ja niewierna, najgorsza spośród niewiernych, bom ateistka, a on Muzułmanin, ma mnie za najgorszą. jestem według jego religii praktycznie nic nie warta. nie nakręca cie to?
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 20:56   #461
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez la vie en rouge Pokaż wiadomość
Dobra, może się niejasno wyraziłam. Kościół katolicki zabrania współżycia pozamałżeńskiego, ale za złamanie przykazania nie przewiduje stu batów / kary śmierci. Wcześniej sama napisałaś, że muzułmanów tak się właśnie karze - nie wiem, kto to robi? Władze państwowe, jakiś imam czy kto?
Podobnie - chrześcijanka straci cnotę przed ślubem i wielkie mi co. Muzułmanka też ma tak łatwo?

Muzułmanin tymczasem spokojnie wiąże się z chrześcijanką i sto batów albo zabójstwo honorowe mu niestraszne.
la vie en rouge, po pierwsze, już się zupełnie pogubiłam w tym, za co na kogo i dlaczego się obruszasz, więc nie wiem jak Ci odpowiedzieć Niestety ciężko się w ten sposób dyskutuje z osobą, która nie wie zupełnie nic o islamie, ani o tym jak on funkcjonuje w poszczególnych krajach. Wreszcie po trzecie - a propos różnych krajów właśnie - istnieje ok 20 państw arabskich i przynajmniej kilka muzułmańskich, tego akurat nie liczyłam dokładnie, i w każdym z tych krajów sprawa się ma inaczej. W Libanie wszyscy gwiżdżą na moralność na przykład, w Arabii Saudyjskiej masz bilet na tamten świat gwarantowany za cudzołóstwo. I jeszcze wiele pośrednich opcji. Ja Ci mówię, jakie kary przewiduje prawo szariatu. Nawet nie Koran, bo z tego co się orientuję w Koranie nie ma nakazu uśmiercenia. Nie w każdym kraju, w którym żyją muzułmanie jest prawo szariatu.Inną sprawą mogą być oczywiście samosądy. Muzułmanów każe się zgodnie z prawem kraju, w którym żyją, jak wszystkich innych ludzi na świecie. Jak możesz powiedzieć, że muzułmanin spokojnie się wiąże z chrześcijanką i nic mu nie jest? Wiesz, że mówisz o 2 miliardach ludzi na świecie? Tak świetnie znasz sytuację każdego z nich?

Kurczę, jak na osobę, która nic nie wie o temacie zaskakująco pewnie i obszernie się o nim wypowiadasz

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
nie żartuję. chyba musi być jakaś przyczyna dlaczego z nim jesteś? może właśnie o te poczucie poniżenia chodzi? leżysz koło niego, i co sobie myślisz? oj ja niewierna, najgorsza spośród niewiernych, bom ateistka, a on Muzułmanin, ma mnie za najgorszą. jestem według jego religii praktycznie nic nie warta. nie nakręca cie to?
Boże, ale Ty jesteś bezczelna...
Martii, nie wiem po co prowadzisz tą rozmowę, TO jest dla Ciebie poniżające
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-14, 21:24   #462
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

a co w tym bezczelnego. masz tutaj (kilka stron wcześniej) wypowiedz dziewczyny, z której wynika, że właśnie chodzi o ten dodatkowy dreszczyk emocji. co w ty złego?

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

w Koranie nie ma nakazów zabijania hmmm

I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!

Oni w to nie uwierzą, dopóki nie zobaczą kary bolesnej .

Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta. A potem albo ich ułaskawicie, albo żądajcie okupu, aż wojna złoży swoje ciężary. Tak jest! Lecz jeśliby zechciał Bóg, to Sam zemściłby się na nich, lecz On chciał doświadczyć jednych przez drugich. A co do tych, którzy zostaną zabici na drodze Boga, to On nie uczyni ich uczynków daremnymi.

Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Boga i w Dzień Ostatni, który nie zakazują tego, co zakazał Bóg i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy - spośród tych, którym została dana Księga - dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 21:46   #463
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
nie wiem, może masz taką potrzebę, ale nie zdajesz sobie z tego sprawy. ty jako zło wcielone według Islamu (ateistka, w dodatku pewnie z nim sypiasz), a on Muzułmanin. jakiś smaczek to musi mieć chyba... nie myślisz sobie - kurcze, ale to jest poniżające dla mnie. to jest nawet fajne!
co do odbioru przez społeczeństwo... plotki to pewna rzecz. za plecami jesteś obgadywana aż miło. będąc Muzułmaninem - można mu przypisać pewne poglądy i je ocenić
nie no brak slow!!! Aska tutaj to przeszlas sama siebie!!!
Wlasnie pokazalas jaki masz szacunek do drugiego czlowieka a gdzie przykazanie szanuj blizniego swego jak siebie samego?
Moze czas zastanowic sie nad soba???

te Twoje kopiuj-wklej sa naprawde zalosne...
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 21:47   #464
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
a co w tym bezczelnego. masz tutaj (kilka stron wcześniej) wypowiedz dziewczyny, z której wynika, że właśnie chodzi o ten dodatkowy dreszczyk emocji. co w ty złego?
To w tym złego, że włażenie z butami w cudze życie i żądanie wyjaśnień dot. domniemanego masochizmu jest chamskie. I bezczelne. Na co Ci to? Chcesz ją nawrócić na antysemityzm w wydaniu arabskim czy radykalny antyislamizm? Jeszcze nie zauważyłaś że nikogo do niczego nie zmusisz, nawet jeśli używasz słusznych argumentów? Każdy człowiek ma niepodważalne prawo do zmarnowania sobie życia.
Cytat:
w Koranie nie ma nakazów zabijania hmmm
Tak tak, ja wiem, że ty ich przejrzałaś na wylot i jesteś nieźle nakręcona, ale czytaj, co napisałam. A napisałam, że nie ma kary uśmiercania ZA CUDZOŁÓSTWO, a jedynie 100 batów.
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 22:06   #465
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

Jest :
4:15
A wobec tych spośród waszych kobiet, które popełnią wszeteczeństwo, zażądajcie świadectwa czterech spośród was. I jeśli oni poświadczą, to trzymajcie je w domach, dopóki nie zabierze ich śmierć albo też póki Bóg nie przygotuje dla nich jakiejś innej drogi.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 22:08   #466
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
Jest :
4:15
A wobec tych spośród waszych kobiet, które popełnią wszeteczeństwo, zażądajcie świadectwa czterech spośród was. I jeśli oni poświadczą, to trzymajcie je w domach, dopóki nie zabierze ich śmierć albo też póki Bóg nie przygotuje dla nich jakiejś innej drogi.
Gdzie?
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 22:12   #467
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

Koran
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 22:13   #468
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Hjordis Pokaż wiadomość
To w tym złego, że włażenie z butami w cudze życie i żądanie wyjaśnień dot. domniemanego masochizmu jest chamskie. I bezczelne. Na co Ci to? Chcesz ją nawrócić na antysemityzm w wydaniu arabskim czy radykalny antyislamizm? Jeszcze nie zauważyłaś że nikogo do niczego nie zmusisz, nawet jeśli używasz słusznych argumentów? Każdy człowiek ma niepodważalne prawo do zmarnowania sobie życia.

Tak tak, ja wiem, że ty ich przejrzałaś na wylot i jesteś nieźle nakręcona, ale czytaj, co napisałam. A napisałam, że nie ma kary uśmiercania ZA CUDZOŁÓSTWO, a jedynie 100 batów.
Skąd więc się bierze kamionowanie kobiet, które uznano za cudzołożnice?

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
nie żartuję. chyba musi być jakaś przyczyna dlaczego z nim jesteś? może właśnie o te poczucie poniżenia chodzi? leżysz koło niego, i co sobie myślisz? oj ja niewierna, najgorsza spośród niewiernych, bom ateistka, a on Muzułmanin, ma mnie za najgorszą. jestem według jego religii praktycznie nic nie warta. nie nakręca cie to?
Ja myślę, ż e przesadzasz.


Czasami przyczyna jest prosta: człowiek się zakochuje. Tak jak ty zakochałaś się w swoim Kurdzie.
Myślałąś o sobie w sposób jaki sugerujesz komuś innemu
Jak widać niektórzy podejmując decyzję o związkach biorą pod uwagę uczucia w decyzującej mierze i nie patrzą na dodatkowe czynniki i okoliczności.
Wprost przeciwnie: to co nieznane wielokrotnie przyciąga.

Sama wpakowałaś się w taki związek, to czemu się dziwisz, że ktoś inny w takim związku funkcjonuje?




Jesli o mnie chodzi to nie jestem zwolennikiem tworzenia takich związków. Uważam, ze po pierwsze trzeba być rozsądnym, mieć wiedzę na temat tego w co człowiek wchodzi. Po drugie zrozumieć, że pogodzenie tak ogromnych różnic kulturowych jest niemalże nie do ogarnięcia.

Po trzecie, że gdy są dzieci człowiek odpowiada również za nie.





I chociaż moje zdanie się tak prezentuje, to chcę wierzyć, ze istnieją związki od nieszczęśliwej reguły, że związek nie przetrwa długo, a jeśli przetrwa to nie w oparciu o miłość.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 22:25   #469
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

mój nie był Muzułmaninem, więc w teorii byłam mu równa, a nie warta 25 % tego co on, jako chrześcijanka (bo tak to wygląda według Islamu niestety). nie znane przyciąga, to fakt. zauroczenie. na pewno z kimś, kto uważałby mnie za niewierną nie weszłabym w żadne relację. z tym masochizmem, potrzebą poniżenia, uprzedmiotowienia - to wcale nie jest przesada. to są też przyczyny zaczynania takich związków.nie które się z tym nie kryją.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-14, 22:29   #470
Hjordis
Raczkowanie
 
Avatar Hjordis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Skąd więc się bierze kamionowanie kobiet, które uznano za cudzołożnice?
Tradycja, niestety. Sunna, hadisy. No i różne szkoły ich interpretacji, różnie prawnicy i sędziowie.
http://www.thereligionofpeace.com/Qu...punishment.htm

A że hadisy to takie "jedna baba drugiej babie" co Prorok podobno powiedział czy zrobił, znaleść tam można wszystko. I nie są spójne z Koranem. Co prawda hadisy dzielą się na te bardziej i mniej wiarygodne ale i tym nie wszyscy się przejmują. Jeżeli dana społeczność ma święte pisma, w których są sprzeczne informacje i można nimi usprawiedliwić wszystko to jest niestety świetna okazja dla ludzkiego okrucieństwa

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:25 ----------

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
Koran
Co "Koran"? Widzisz różnicę między zabijaniem, a trzymaniem w domu do śmierci lub jeśli Allah nie zdecyduje inaczej? Wejdź na stronę, którą podałam i sama zobacz.
Hjordis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 22:29   #471
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
mój nie był Muzułmaninem, więc w teorii byłam mu równa, a nie warta 25 % tego co on, jako chrześcijanka (bo tak to wygląda według Islamu niestety). nie znane przyciąga, to fakt. zauroczenie. na pewno z kimś, kto uważałby mnie za niewierną nie weszłabym w żadne relację. z tym masochizmem, potrzebą poniżenia, uprzedmiotowienia - to wcale nie jest przesada. to są też przyczyny zaczynania takich związków.nie które się z tym nie kryją.
Skąd bierzesz te teorie?



Ja tu widzę o inne różnice niż masochizm
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 22:35   #472
yesmi
Raczkowanie
 
Avatar yesmi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 158
Dot.: Polka i Kurd

no nie wiesz? przeciez pisala juz kiedys ze ma wlasne statystyki
__________________
Traktuj innych tak jak sam chcesz byc traktowany
yesmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 22:58   #473
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

gdzie tak pisałam?

co do takich potrzeb. różni są ludzie. czasami jest potrzeba adrenaliny, związek z Muzułmaninem może ją spełnić. w końcu może przyłożyć, jak będzie niegrzeczna czy zrobić gorsze rzeczy, za np. zdradę.

ten cytat z Koranu, faktycznie można interpretować jako zagłodzenie na śmierć. co pan litościwy zadecyduję (mąż) zagłodzić, czy dać dożywocie w domu. co do niewiernych jednak jest już dość jasno określone, można zabić. czyli taką chrześcijankę, czy tym bardziej ateistkę jak najbardziej.

Są ustalane stawki za życie. Na podstawie np. prawa w AS, wygląda to tak:

Muzułmanin 100%
Chrześcijanin/ Muzułmanka 50%
Chrześcijanka 25%
Ateistka 0%

Edytowane przez asia8400
Czas edycji: 2011-05-14 o 23:10
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 23:05   #474
la vie en rouge
Raczkowanie
 
Avatar la vie en rouge
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 267
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Hjordis Pokaż wiadomość
la vie en rouge, po pierwsze, już się zupełnie pogubiłam w tym, za co na kogo i dlaczego się obruszasz, więc nie wiem jak Ci odpowiedzieć Niestety ciężko się w ten sposób dyskutuje z osobą, która nie wie zupełnie nic o islamie, ani o tym jak on funkcjonuje w poszczególnych krajach.
Ależ ja z Tobą nie próbuję dyskutować ani "wiedzieć lepiej". Obruszam się? Nie wiem, na kulturę / tradycję / religię, która kobiety traktuje w taki sposób?... Być może pomówienie i stereotyp, co ja mogę wiedzieć. Ale ciężko chyba powiedzieć, że pozycja kobiety w islamie ma dobry PR.
__________________
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe - Albert Einstein
la vie en rouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 23:18   #475
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

co do hadisów... tutaj zachowania Mahometa, jakby nie patrzeć ich wzoru, nie pozostawiają złudzeń co do pewnych kwestii.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 05:50   #476
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
gdzie tak pisałam?

co do takich potrzeb. różni są ludzie. czasami jest potrzeba adrenaliny, związek z Muzułmaninem może ją spełnić. w końcu może przyłożyć, jak będzie niegrzeczna czy zrobić gorsze rzeczy, za np. zdradę.

ten cytat z Koranu, faktycznie można interpretować jako zagłodzenie na śmierć. co pan litościwy zadecyduję (mąż) zagłodzić, czy dać dożywocie w domu. co do niewiernych jednak jest już dość jasno określone, można zabić. czyli taką chrześcijankę, czy tym bardziej ateistkę jak najbardziej.

Są ustalane stawki za życie. Na podstawie np. prawa w AS, wygląda to tak:

Muzułmanin 100%
Chrześcijanin/ Muzułmanka 50%
Chrześcijanka 25%
Ateistka 0%

Twoje uwagi na temat masochizmu świadczą o nieznajomości podstawowych mechanizmów.

W wielu przypadkach chodzi o tę egzotykę i adrenalinę, o której mówisz, o zaskoczenie. A czasami o to, ze miłość zwycięża wszystko (jakie atrakcyjne jest to, że wszyscy są przeciwko)

Jednak zapewne jest to dalekie od masochistycznych tendencji.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 14:25   #477
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

jak dla mnie sam związek z osobą uważającą się za Muzułmanina, jest poniżający dla kobiety, ze względu na status jaki ma się automatycznie w Islamie. po 1 kobieta, po 2 niewierna. pytanie dlaczego jest na to zgoda?
dlaczego one się dostosowują, a nie na odwrót?

po części tłumaczy tą manipulacja jakiej są poddane (min. kłamstwa typu - na temat bicia kobiet, jakimi była raczona jedna z dziewczyn tutaj, że niby zabronione przez Koran). no, ale to nie wszystko. może po prostu uznają swój status. kobiety, czyli gorszej istoty od mężczyzny. uległość psychiczna, uległość emocjonalna, taki masochizm psychiczny.

ta niepewność też może kręcić, to wzmaga adrenalinę. w końcu, to Muzułmanin, a ja jestem niewierna, nie mogę być go pewna. uważa mnie za gorszą od siebie. jak będę zła dla niego, to może mi przyłożyć,
ma do tego w końcu prawo (oczywiście religijne).

no i ten aspekt. wszyscy przeciwko, a ja dalej z nim jestem na przekór całemu światu. jak w telenoweli tylko tutaj zazwyczaj są złe zakończenia.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 15:17   #478
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
jak dla mnie sam związek z osobą uważającą się za Muzułmanina, jest poniżający dla kobiety, ze względu na status jaki ma się automatycznie w Islamie. po 1 kobieta, po 2 niewierna. pytanie dlaczego jest na to zgoda?
dlaczego one się dostosowują, a nie na odwrót?

po części tłumaczy tą manipulacja jakiej są poddane (min. kłamstwa typu - na temat bicia kobiet, jakimi była raczona jedna z dziewczyn tutaj, że niby zabronione przez Koran). no, ale to nie wszystko. może po prostu uznają swój status. kobiety, czyli gorszej istoty od mężczyzny. uległość psychiczna, uległość emocjonalna, taki masochizm psychiczny.

ta niepewność też może kręcić, to wzmaga adrenalinę. w końcu, to Muzułmanin, a ja jestem niewierna, nie mogę być go pewna. uważa mnie za gorszą od siebie. jak będę zła dla niego, to może mi przyłożyć,
ma do tego w końcu prawo (oczywiście religijne).

no i ten aspekt. wszyscy przeciwko, a ja dalej z nim jestem na przekór całemu światu. jak w telenoweli tylko tutaj zazwyczaj są złe zakończenia.
Po pierwsze operujesz słowami, których nie do końca rozumiesz.
Po drugie większość kobiet wierzy, że ich związek jest inny i nie są w związku traktowane jako gorsze. Mężczyzna może je o tym zapewniać i w sumie może nawet to tak wygladać.



Jesli mówimy o przemocy w zwiazku: o jakiejkolwiek przemocy w jakim kolwiek związku (bez względu na wyznanie) mechanizmy sa oczywiste.
I tak samo jest w związkach z osobą wyznającą islam.
Wzbudzanie zaufania, wiele pozytywów, zaangażowanie emocjonalne itd.
Dopiero po jakimś czasie pojawiają się komplikacje.
A kobieta nie zostaje z takim partnerem ze względów masochistycznych.

Jeśli chodzi o przemoc generalnie, możesz przeczytać o tym tutaj:
http://www.pismo.niebieskalinia.pl/index.php?id=189



I wierzę, że podobne mechanizmy występują w związkach, których historie wklejasz






Dziś obejrzałam film polecany przez jedną z wizażanek o ukamionowaniu Sorayi.
I ja go polecam.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 15:36   #479
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

ten masochizm, faktycznie, trochę na siłę dałam takie określenie. nie wiem jak określić tą postawę, którą przyjmuję kobieta, która wiążę się z Muzułmaninem. jest to forma jakiegoś poniżenia swojej osoby.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 19:52   #480
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Polka i Kurd

szkoda, że żadna partnerka Muzułmanina z tego wątku nie odniosła się do postu wyżej... brakuję argumentów, to milczymy
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-19 18:09:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:28.