Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy! - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-25, 15:34   #3421
veri1986
Raczkowanie
 
Avatar veri1986
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 114
Dot.: usuwanie ósemek

max 2 tygodnie . Tydzien mialam szwy . Do 2 tygodni mi się zagoiło . Chirurg kazał mi kupić płyn do płukania ale nie tego samego dnia po zabiegu tylko na następny i wydaje mi się że dzieki niemu własnie ELUDRIL ja osobiście polecam bardzo około 25zl buteleczka rozcieńczasz z wodą i płuczesz . U mnie nie obyło się bez ubytku w kości szczękowej ząb był tak gigantycznie wielki że przebil się od wew. strony dziąsła ;/ pod 7 -mym zębem . Ból był straszny . Ja wiem jedno po pierwszym dłutowaniu myślalam ze będe po scianach chodzić ... ale na drugie dlutowanie poszłam z nastawieniem "Będzie dobrze " i tak było . Nie brałam żadnego ketonalu ... tylko zwykly paracetamol ... a naprawdę mam niski próg bólu i wrażliwa bardzo jestem ale się zawzięłam . Nika sama z siebie usuwasz ? Czy ze wskazania stomatologa ? Czy może aparat no ja ze względów bólowych i estetycznych tez ósemki które rosły pod siódemkami ... pokrzywiły mi bardzo dolne zęby ale o aparacie na razie nie mysle nosilam od 7 o 12 roku życia gdyby nie wspaniałomyślność mojej mamy wyglądałabym jak królik :/
__________________
Kiedy masz zły humor polecam na mnie działa http://www.youtube.com/watch?v=RMT-oiiY7DE
veri1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 18:09   #3422
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: usuwanie ósemek

Moje ósemki korzenie miały/mają powywijane. Dolne ósemki nękały mnie ciągłymi zapaleniami dziąseł/gardła... raz prawie był szczękoscisk. Górne nękają za to mnie częstymi zapaleniami gardła.
Zęby wszystkie mam ciasno umiejscowione, dolne jedynki mam tak ściśnięte, że ciągle mnie bolą i się krzywią.
Teraz doszło do tego, że nie mam porządnego zgryzu- zęby mi przeszkadzają.
Póki co to aparatu też nie planuję, ale odetchnę mam nadzieję z ulgą.
Moje pierwsze wyrywanie dolnych ósemek.. obyło się bez szwów.. stąd tak długo się zębodoły goiły. Teraz w połowie października idę prywatnie do innego chirurga szczękowego. Zobaczymy jak bedą wrażenia
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 21:38   #3423
milkyway_
Przyczajenie
 
Avatar milkyway_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: Chirurgiczne usuwanie osemek

Miałam dziś wyrywana chirurgicznie ósemke dolną. Zacznę od tego że bardzo się rozczarowałam. Mój dentysta wypisał mi skierowanie na wyrwanie, ponieważ ósemka pchała zęby w stronę jedynki i z tego powodu przednia jedynka zaczęła być prostopadle do pozostałych zębów. Miało być refundowane. Chirurg zapytał czemu wyrywam zęba, czy jest jakis stan zapalny to powiedziałam, że dlatego że krzywi mi zęby. On powiedział że jesli z takiego powodu to musze zapłacić (300zł). I tak też zrobiłam bo nie chciałam dłużej czekać, moje jedynki wyglądają koszmarnie. Zawsze były krzywe ale nie tak.

Jeśli chodzi o sam zabieg to bolały jedynie zaszczyki ze znieczuleniem (dostałam chyba w 4 miejsca). Oprócz tego żadnego bólu. Oczywiście zabieg nie należy do przyjemnych, ale jest jak najbardziej do wytrzymania. Teraz kiedy znieczulenie przestało działać troche boli, ale APAP i okłady z lodu pomagają. Nie wiem jak bedzie z gojeniem. nie dostałam żadnego antybiotyku, maści. Mams ie jedynie pokazac za tydzień na zdjęcie szfów.
milkyway_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 08:00   #3424
veri1986
Raczkowanie
 
Avatar veri1986
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 114
Dot.: usuwanie ósemek

Nie jesteś sama ... moje zęby też są zbite ... jak byłam mała nosiłam aparat.... wyrwano mi górną piątkę własnie ze względu na aparat dlaczego ? Po dziś dzien nie wiem .
Ale gdyby nie ten aparat jak pisałam ... miałabym przednie jedynki jak królik . Dolne jedynki też mam pokrzywione ale to bylo przez ósemki własnie .... górną osemkę mam która o dziwo się miesci ale to ze względu na to ze nie mam piątku . Ale za to czwórka zaczęła migrować i postawiła się tak dziwnie że minimalnie moja jedyna zaczęła się cofać :/ taka chyba natura zębów ,że górne probuja się dopasowywać do dolnych .
Wiesz mnie osobiście smieszy fakt jak ktoś zaklada sobie aparat z tego wzgledu ze minimalnie MINIMALNE przekrzywienie jednego zęba trzeba mieć aparat traktują to jako trend... i super sprawę ... a tak naprawdę nikt nie zauważy tego jednego jedynego pokrzywionego zęba .
Ale wracając do Twojego postu nacierpiałaś się ogromnie ... i nie dziwie się ,że je usuwasz .
Współczuje Tobie ... ja wiesz nawet nie wiedziałam że posiadam ósemki ... coś mi jednak świtało dlaczego tak krzywią mi się dolne jedynki i jak udałam sie do ortodonty.. ona dała skierowanie na ( nie pamietam fachowej nazwy tego zdjęcia całej szczeny ) i tam elegancko z jednej i z drugiej strony na dole ósemki pod siódemkami miałam dosłownie coś takiego http://n-e.com.pl/images/chirurgia-1.jpg . Nie martw się nie będzie żle zresztą podczas zabiegu jesli znieczulenie jest fachowo podane nic nie czujesz... jedyne co bylo dla mnie nieprzyjemne to rozwiercanie zeba we wszystkie strony :/ ... był taki wielki że trzeba było go wyciągać po kawałku . Gdybyś była w Toruniu poleciłabym Tobie klinikę Dentaurus ...
__________________
Kiedy masz zły humor polecam na mnie działa http://www.youtube.com/watch?v=RMT-oiiY7DE
veri1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 13:38   #3425
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: usuwanie ósemek

Dziwię sie dlaczego tak postąpili z Twoją piątką. Mogła spokojnie rosnąć.
Osobiscie chcę jedynie wyrwac ósemki.. aparatu nie chcę sobie fundować, bo nie ma sensu. Dużego skrzywienia nie mam. Choć czasem przy zmianie pogody to boli. Ale da sie z tym żyć. Jeszcze nie upadłam na głowę by dla "jaj" fundować sobie aparat. ;-)
Mam tylko nadzieję, ze trochę odetchnę i reszta zębów posłuży mi do starosci - jak dożyję
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 16:00   #3426
one_shot
Zadomowienie
 
Avatar one_shot
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 1 186
GG do one_shot
Dot.: przeskakująca,boląca szczęka.

Niestety tez tak miałam szczęka mi "wyskakiwała" podczas ziewania albo gryzienia bardziej objętościowych posiłków, to dość bolesne w moim przypadku. Do tego czułam i słyszałam przeskakiwania w czasie żucia pokarmów. Pomogły mi tabletki na tzw bolące stawy, uzupełniające kolagen. Mam problemy z kolanem i raz na 3 lub 4 miesiące muszę zaaplikować sobie jakiś środek na regenarację chrząstki stawowej, akurat zbiegło się to z przeskakiwanie szczęki. Przeszło wyskakiwanie żuchwy i co ważniejsze nie boli

------------------------------------
przez połaczenie tematów dziwnie wygląda moja wypowiedź - pisałam w wątku o wyskakiwaniu szczęki a tu przez połaczenie moje słowa są bardzo nie na temat większość jest zupełnie innej treści.....
__________________
ALBUMY


Zarobiona mama pracująca



Tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy.




Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez
następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły !!!

Edytowane przez one_shot
Czas edycji: 2013-10-03 o 16:54
one_shot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 16:33   #3427
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Question Dot.: wyrywanie ósemek, które jeszcze nie wyrosły

cześć Dziewczyny;-)) odświeżę trochę temat. W tym tygodniu miałam wyrywane dwie górne ósemki, które jeszcze nie wyszły. Nie było tak tragicznie. Aż tak strasznego bólu nie było. Choć minęły niecałe 3 dni to z jednej strony (lewy pliczek) mam spuchnięte jeszcze trochę i nieduży siniak się zrobił. Z prawej strony prawie nic nie widać.

Ale mam do Was takie pytanie ile czasu Wam się goiły rany, tak mniej więcej. Bo mi ortodontka powiedziała, żebym do niej się zgłosiła jak się zaleczy, czyli tak mniej więcej za 2 miesiące - już na założenie pierwszej części aparatu. Jak to u Was było? ;-))))

pozdrawiam, N.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-06, 08:24   #3428
niceness
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 204
Dot.: wyrywanie ósemek, które jeszcze nie wyrosły

Rana do zdjęcia szwów goi się ok tygodnia, może ortodontce chodziło żeby było zaleczone+ zamknięte naczynia krwionośne które goją się (2-3m). Ja po 7 dniach miałam ściągnięte szwy a na 9 dzień już nie czułam,że coś się dzieje.
niceness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 10:58   #3429
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: wyrywanie ósemek, które jeszcze nie wyrosły

Niestety też mnie czeka wyrywanie i to 4 ósemek. Boję się niemiłosiernie. Długo trwa wyrywanie zeba zatrzymanego?
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 21:58   #3430
Kenusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Południe PL
Wiadomości: 144
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK i inne problemy z zębami / ze szczęką - zbiorczy!

zależy od położenia 8. Moja była zatrzymana, ale w miare prosta - zabieg trwał 5-10 minut. Teraz czeka mnie kolejna "przyjemność" tym razem ósemka jest krzywa więc zabieg myślę będzie trwał ok 30-60 min.
Kenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 09:27   #3431
veri1986
Raczkowanie
 
Avatar veri1986
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 114
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK i inne problemy z zębami / ze szczęką - zbiorczy!

Lynn to zależy jak ułożona jest Twoja ósemka . Ale mogę Tobie napisać tylko tyle , straszna ze mnie panikara , dzień przed zabiegiem nie spałam praktycznie wcale ... a jak już dochodziły godziny ... i w końcu mialam już jechac na zabieg dostałam rozstroju żołądka
Miałam 2 ósemki dłutowanie obydwa zabiegi moje trwaly prawie 40minut .
Ale moje ósemki wyglądały dosłownie tak http://www.pietrzyccy-gabinet.pl/upl...C3%B3semka.jpg I wychodziły mi już na od wew. strony dziąsła uciskając język :/ nie fajnie było . Szwy miałam 7 dni ... mialam zabiegi miesiąc po miesiacu i to w najgorze upały ale jakoś dałam radę . I najważniejsze jest jedno NASTAWIENIE ! Jak pójdziesz z nastawieniem że będzie źle to chociażbyś miała znieczulenie jak dla konia to będziesz marudzić . Ja poszłam z mężem i mój mąż nie ... pieścił się ze mną znając mój charakter powiedział no Kochanie Bużka bedzie dobrze... jak już zobaczyłam asystentkę chirurga to mialam nogi z waty ale nic nie czulam ! A chirurg mówil że ząb był gigantycznych rozmiarów !
Jeśli ósemka jest juz na zew. to uważam że to pryszcz na tyłku . Jeśli będziesz czytać wszystkie fora internetowe to pamiętaj to są statystyki .. te odrętwiałe jezyki ... krotoki podczas zabiegów itp ... ludzie uwielbiają straszyć serio ... tylko sama nie wiem poco :/
Natalka co do gojenia ran to różnie bywa ... ja ostatni zabieg miałam w lipcu :/ i ta rana po drugiej osemce goi się gorzej :/ szczerze mówiąc to w zeszły poniedzialek byłam u dentysty ... i powiedział ze dopiero teraz zaczyna mi narastac dziąsło ... a mamy pażdziernik :/ale jesli chodzi o takie zagojenie aby mozna było zdjąc szwy to wydaje mi się ze te 7 dni z czapy nie wzieli ... było ok :/ po zdjęciu szwów
__________________
Kiedy masz zły humor polecam na mnie działa http://www.youtube.com/watch?v=RMT-oiiY7DE

Edytowane przez veri1986
Czas edycji: 2013-10-07 o 09:34
veri1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-07, 16:24   #3432
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK i inne problemy z zębami / ze szczęką - zbiorczy!

oooo, jak tyle czasu to nieźle. Dziś mi zdejmowali szwy, powiedziała, że tak wszystko ok. Kazała brać witaminę C, na gojenie się i mniejsze krwawienie. Siniak z buzi jeszcze mi nie zszedł, powiedziała żebym posmarowała ALTACETEM - powinno pomóc.
Za dwa tyg mam konsultacje u ortodontki, zobaczymy co mi powie i na kiedy mnie umówi na zakładanie aparatu (na razie tylko od piątek lub szóstek do siódemek na górze) ;-))
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 18:39   #3433
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK i inne problemy z zębami / ze szczęką - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez veri1986 Pokaż wiadomość
Lynn to zależy jak ułożona jest Twoja ósemka . Ale mogę Tobie napisać tylko tyle , straszna ze mnie panikara , dzień przed zabiegiem nie spałam praktycznie wcale ... a jak już dochodziły godziny ... i w końcu mialam już jechac na zabieg dostałam rozstroju żołądka
Miałam 2 ósemki dłutowanie obydwa zabiegi moje trwaly prawie 40minut .
Ale moje ósemki wyglądały dosłownie tak http://www.pietrzyccy-gabinet.pl/upl...C3%B3semka.jpg I wychodziły mi już na od wew. strony dziąsła uciskając język :/ nie fajnie było . Szwy miałam 7 dni ... mialam zabiegi miesiąc po miesiacu i to w najgorze upały ale jakoś dałam radę . I najważniejsze jest jedno NASTAWIENIE ! Jak pójdziesz z nastawieniem że będzie źle to chociażbyś miała znieczulenie jak dla konia to będziesz marudzić . Ja poszłam z mężem i mój mąż nie ... pieścił się ze mną znając mój charakter powiedział no Kochanie Bużka bedzie dobrze... jak już zobaczyłam asystentkę chirurga to mialam nogi z waty ale nic nie czulam ! A chirurg mówil że ząb był gigantycznych rozmiarów !
Jeśli ósemka jest juz na zew. to uważam że to pryszcz na tyłku . Jeśli będziesz czytać wszystkie fora internetowe to pamiętaj to są statystyki .. te odrętwiałe jezyki ... krotoki podczas zabiegów itp ... ludzie uwielbiają straszyć serio ... tylko sama nie wiem poco :/
Natalka co do gojenia ran to różnie bywa ... ja ostatni zabieg miałam w lipcu :/ i ta rana po drugiej osemce goi się gorzej :/ szczerze mówiąc to w zeszły poniedzialek byłam u dentysty ... i powiedział ze dopiero teraz zaczyna mi narastac dziąsło ... a mamy pażdziernik :/ale jesli chodzi o takie zagojenie aby mozna było zdjąc szwy to wydaje mi się ze te 7 dni z czapy nie wzieli ... było ok :/ po zdjęciu szwów
moja jedna wygląda podobnie... A czułaś ból przy wyrywaniu? Powiedzcie mi jeszcze czy wyrywacie na NFZ czy prywatnie? W moim gabinecie chcą od 400 zł za wyrwanie ósemki, a mam 4 do usunięcia...
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 19:29   #3434
aamajka
Zadomowienie
 
Avatar aamajka
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 419
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK i inne problemy z zębami / ze szczęką - zbiorczy!

Cena faktycznie bardzo wysoka!
Ja raz chciałam zaoszczędzić kasę i poszłam wyrwać na NFZ. Uznałam, że to przecież nie leczenie czy plomba, gdzie ważne są lekarstwa i materiały. I wszystko jedno, gdzie usunę ząb. Niestety, zębodół paskudził mi się ponad miesiąc. Zostały jakieś odłamki.
Wtedy powiedziałam sobie, że nigdy więcej!
aamajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 21:51   #3435
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Zęby - brak "dwójek" jak skorygować usmiech???

Ja za dlutowanie swojej ósemki też placilam chyba 400 zł + 50 zl za zdjęcie panoramiczne

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 08:21   #3436
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK i inne problemy z zębami / ze szczęką - zbiorczy!

A ja byłam na NFZ. Prywatnie to bym zapłaciła 500 zł za jedną ósemkę, a miałam dwie na raz wyrywane.
I tak leczenie u ortodonty będzie drogie (skomplikowna wada(( ), więc jeszcze tysiak za wyrywanie to by była przesada:/
Każdy ma indywidualne odczucia co do leczenia na NFZ. Też zależy od gojenia się ran, każdy inaczej to znosi.
ale dziewczyny będzie dobrze!
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 10:31   #3437
ddolly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 45
Dot.: Chirurgiczne usuwanie osemek

jestem już po usunięciu górnej ósemki (podobno była najbardziej lightowa ze wszystkich). Lekarka nawet nie nacinała mi dziąsła ani nie zszywała. Dostałam mnóstwo znieczulenia. Zabieg wyglądał tak, że babka rozpulchniła mi dziąsło, tak że ono odeszło od kości, od zęba i w ten sposób włożyła kleszcze i wyrwała zęba. Wszystko trwało 5min + jakieś 15min czekania aż znieczulenie zacznie działać. Nic mnie nie bolało i w ogóle nic nie czułam. Byłam w szoku jak lekarka pokazała mi już wyrwanego zęba. Powiedziała, że może mi założyć szwy, ale w tym przypadku nie ma takiej konieczności. Włożyła mi tylko do zębodołu dwie gąbeczki, które mają same się rozpuścić. Dzięki nim rana szybciej się zagoi. Całość ma się zrosnąć za ok 3 tyg. Bałam się, że będzie mnie później bolało. Miałam przykładać sobie lód, brać mocne leki przeciwbólowe. A tymczasem mnie kompletnie nic nie boli! Biorę dwa Nurofeny dziennie, tak zapobiegawczo, ale wszystko jest ok. Czuję tylko takie lekkie mrowienie i ciągnięcie, szczególnie jak się schylam. Nie mam problemu z jedzeniem, chociaż jem tylko jedną stroną. Jeżeli tak ma być po wyrwaniu wszystkich zębów to mogą mi to robić A co do ceny to zapłaciłam 200zł.
ddolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 17:44   #3438
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Chirurgiczne usuwanie osemek

Nie nastawiaj się na taki luksus
Ja ostatnio usuwałam górną ósemkę i było identycznie jak piszesz. Ale mam jeszcze jedną do usunięcia, dolną. A dolna część szczęki zbudowana jest z o wiele twardszych kości i dodatkowo mój ząb leży jeszcze dość głęboko (ale niestety daje się we znaki) i trzeba będzie rozcinać dziąsło itp. itd. Bez szwów i antybiotyków się nie obędzie.
Nie wiem jak jest u Ciebie z kolejną ósemką, ale niestety nie ma tak kolorowo przy każdym zębie do usuwania Sama bym tak chciała.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 18:24   #3439
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Chirurgiczne usuwanie osemek

to tak uprzedzam, uważajcie z bardzo gorącymi i zimnymi rzeczami. mnie bolały takie szoki temperaturowe. z gorącami rzeczami było lepiej, ale zimne to była tragedia. póki znieczulenie działało to mogłam stosować jakieś zimne okłady czy zjeść lody, ale później to sprawiało ogromny ból.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-11, 07:39   #3440
niceness
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 204
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK i inne problemy z zębami / ze szczęką - zbiorczy!

Ja też płaciłam 400zł + 60 zł zdjęcie panoramiczne ( nie jestem z dużego miasta)
niceness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 08:40   #3441
ddolly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 45
Dot.: Chirurgiczne usuwanie osemek

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Nie nastawiaj się na taki luksus
Ja ostatnio usuwałam górną ósemkę i było identycznie jak piszesz. Ale mam jeszcze jedną do usunięcia, dolną. A dolna część szczęki zbudowana jest z o wiele twardszych kości i dodatkowo mój ząb leży jeszcze dość głęboko (ale niestety daje się we znaki) i trzeba będzie rozcinać dziąsło itp. itd. Bez szwów i antybiotyków się nie obędzie.
Nie wiem jak jest u Ciebie z kolejną ósemką, ale niestety nie ma tak kolorowo przy każdym zębie do usuwania Sama bym tak chciała.


no to mnie pocieszyłaś... zostały mi jeszcze trzy ósemki do usunięcia, z czego jedna dolna problematyczna.

Jestem już 4 dni po zabiegu i wszystko jest cały czas bardzo dobrze
ddolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 09:23   #3442
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK i inne problemy z zębami / ze szczęką - zbiorczy!

Ja na szczęście zdjęcie panoramiczne miałam robione wcześniej do ortodonty, więc wypożyczyłam od swojej orto. Wyrywanie ósemek to chyba najdroższe wyrywanie niestety :/
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 12:18   #3443
Kenusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Południe PL
Wiadomości: 144
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK i inne problemy z zębami / ze szczęką - zbiorczy!

Ale jest refundowane przez NFZ. Sama miałam usuwane chirurgicznie dwie osemki, obie na NFZ i na prawdę były to zabiegi profesjonalne. Najgorzej jest po zabiegu i to obojetnie czy prywatnie czy na kase chorych
Kenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 19:24   #3444
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK i inne problemy z zębami / ze szczęką - zbiorczy!

moje pierwsze pytanie jak usiadłam na fotel to czy wyrywanie jest na NFZ, bo nie byłam przygotowana na taki wydatek, a nawet przy zapisywaniu nie zapytałam się - za duży stres już był na samą myśl o rwaniu! ;-)
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 09:23   #3445
nicole89
Raczkowanie
 
Avatar nicole89
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: high above the skies
Wiadomości: 480
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK i inne problemy z zębami / ze szczęką - zbiorczy!

Dziewczyny, doradzcie proszę

Jestem jutro zapisana na wyrwanie dwóch dolnych osemek, obydwie są wyrośnięte, ale nie wiem, czy krzywe, czy nie, dopiero beda robic mi zdjęcie rentgenem.

Niestety w piatek musze jechac na pare dni za granice, wazny wyjazd sluzbowy i nie wiem czy sie podejmowac wyrywania w razie czego? zebym pozniej nie miala problemow na wyjezdzie
__________________
6.06.2011r. nie prostuję!

62-> 61-> 60-> 59-> 58-> 57-> 56->55-> 54->53-> 52

Pani Magister
nicole89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 11:54   #3446
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK i inne problemy z zębami / ze szczęką - zbiorczy!

U mnie chirurg nie dawał żadnego zwolnienia. I nawet nie miał zamiaru. Jak znieczlenie działa to nie czuć bólu, trzeba wziąć jakieś przeciwbólowe od razu po powrocie do domu. Ja następnego dnia źle się czuła, głowa mnie bolała, ale myślę, że to bardziej od tego, że mało bardzo jadłam, bo nie dałam rady.
Wyrywane miałam też w poniedziałek, a w piątek już bardzo dobrze się czułam, mogłam normalnie jeść ;-)
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 15:23   #3447
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK i inne problemy z zębami / ze szczęką - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez nicole89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, doradzcie proszę

Jestem jutro zapisana na wyrwanie dwóch dolnych osemek, obydwie są wyrośnięte, ale nie wiem, czy krzywe, czy nie, dopiero beda robic mi zdjęcie rentgenem.

Niestety w piatek musze jechac na pare dni za granice, wazny wyjazd sluzbowy i nie wiem czy sie podejmowac wyrywania w razie czego? zebym pozniej nie miala problemow na wyjezdzie
2 na raz? A mialas wyrywane juz jakies zeby? Kazdy znosi to inaczej, moze byc tak, ze bedziesz sie juz czula zupelnie w porzadku i sladu (z zewnatrz ) nie bedzie, a moze byc gorzej i wtedy kiepsko na wyjezdzie. Jesli nie mialas wyrywanych wczesniej zebow,, nie wiesz jak zareaguje twoj organizm - ja bym przelozyla.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 09:48   #3448
nicole89
Raczkowanie
 
Avatar nicole89
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: high above the skies
Wiadomości: 480
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK i inne problemy z zębami / ze szczęką - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
2 na raz? A mialas wyrywane juz jakies zeby? Kazdy znosi to inaczej, moze byc tak, ze bedziesz sie juz czula zupelnie w porzadku i sladu (z zewnatrz ) nie bedzie, a moze byc gorzej i wtedy kiepsko na wyjezdzie. Jesli nie mialas wyrywanych wczesniej zebow,, nie wiesz jak zareaguje twoj organizm - ja bym przelozyla.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dziękuję za odpowiedzi. Niestety (albo i stety) nigdy nie miałam jeszcze wyrywanych zębów. Zobacze co na to doktor powie, jeśli zaproponuje mimo wszystko wyrywanie to najwyżej poproszę o usunięcie jednego.
__________________
6.06.2011r. nie prostuję!

62-> 61-> 60-> 59-> 58-> 57-> 56->55-> 54->53-> 52

Pani Magister
nicole89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 23:53   #3449
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK i inne problemy z zębami / ze szczęką - zbiorczy!

Ostatnio od tygodnia bolała mnie szczęka nie wiedziałam , który ząb dokładnie, zdawało się , że wszystkie... częściej się to zdarzało, ale przechodziło. Poszłam do dentysty , zrobiłam rtg i co 4 ósemki. Jedna trochę wyszła nie wiem jak mogłam nie widzieć w górze dwie w kości i na dole jedna po skosie...Głowa mnie boli, słabo mi...Jestem załamana. Nie znam dobrego dentysty chirurga u siebie w mieście...Ten u którgo byłam takie zabiegi wykonuje , ale czy dobrze? Nie wiem co robić szukać np w Krakowie...? poradźcie coś...
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 17:25   #3450
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK i inne problemy z zębami / ze szczęką - zbiorczy!

stomatolog chce mi wyrwać ale tylko górne ósemki pod narkozę ok 40min... bo mówi, że dolne są ciężkie , więc gdzie je wyrwać dajcie jakieś namiary...
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-02 01:41:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:36.