p³ytka podniebienna - aparat ortodontyczny - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejd¼ i zobacz jak mo¿esz podnie¶æ jako¶æ swojego ¿ycia.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-10-17, 18:40   #1
xat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomo¶ci: 16

p³ytka podniebienna - aparat ortodontyczny


witam, leczê swoje zêby aparatem ju¿ ponad 7 miesiêcy, nieca³y miesi±c temu zosta³a za³o¿ona mi silikonowa p³ytka podniebienna, jest ona umocowana na zamkach górnych czwórek, grubo¶ci w najszerszym miejscu +-2cm, do po³owy d³ugo¶ci podniebienia. utrudnia ona mówienie, w pocz±tkowych dniach nie da siê praktycznie je¶æ, dolne tylne zêby nie stykaj± siê z górnymi, a seplenienie jest strasznie s³yszalne.
du¿o moich znajomych nosi aparaty ortodontyczne, jednak¿e jeszcze nie spotka³am siê z osob±, która owe cudo mia³aby 'przyjemno¶æ' nosiæ.. dlatego pytam Was, mia³y¶cie jakie¶ do¶wiadczenia z t± p³ytk±? podobno ma na celu wyd³u¿enie dolnych zêbów.. jestem ciekawa, jak to sprawdzi³o siê w Waszym przypadku. do³±czam zdjêcie w celu lepszego zrozumienia problemu
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0458.jpg (68,3 KB, 208 za³adowañ)
__________________
wzrost- 174 cm
waga- 59 kg -> marzê o 55kg
biust- 93 cm
talia- 67 cm ---> d±¿ê do 62 cm.
biodra- 91 cm
³ydka- 33 cm
udo- 53 cm -> 50



biorê siê za: boczki, paznokcie, taliê
A6W + æwiczenia na taliê osy- 17 dzieñ

Edytowane przez xat
Czas edycji: 2011-10-17 o 18:44
xat jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-10-17, 20:50   #2
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 3 140
Dot.: p³ytka podniebienna - aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez xat Poka¿ wiadomo¶æ
witam, leczê swoje zêby aparatem ju¿ ponad 7 miesiêcy, nieca³y miesi±c temu zosta³a za³o¿ona mi silikonowa p³ytka podniebienna, jest ona umocowana na zamkach górnych czwórek, grubo¶ci w najszerszym miejscu +-2cm, do po³owy d³ugo¶ci podniebienia. utrudnia ona mówienie, w pocz±tkowych dniach nie da siê praktycznie je¶æ, dolne tylne zêby nie stykaj± siê z górnymi, a seplenienie jest strasznie s³yszalne.
du¿o moich znajomych nosi aparaty ortodontyczne, jednak¿e jeszcze nie spotka³am siê z osob±, która owe cudo mia³aby 'przyjemno¶æ' nosiæ.. dlatego pytam Was, mia³y¶cie jakie¶ do¶wiadczenia z t± p³ytk±? podobno ma na celu wyd³u¿enie dolnych zêbów.. jestem ciekawa, jak to sprawdzi³o siê w Waszym przypadku. do³±czam zdjêcie w celu lepszego zrozumienia problemu
Ja niedawno dosta³am co¶ takiego, ale wyjmowane - na noc i do jedzenia mam nosiæ. Za bardzo zagryzam noc± zêby.
Limone jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-10-22, 23:38   #3
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 2 390
Dot.: p³ytka podniebienna - aparat ortodontyczny

Ja mia³am takie co¶, zaraz po tym, jak za³o¿y³am dolny ³uk - bo górnymi zêbami zgryza³am zamki z dolnych i mia³o to s³u¿yæ zapobieganiu temu. Nosi³am przez jaki¶ czas, na pocz±tku mia³am nosiæ non-stop, do jedzenia równie¿ (czego z oczywistych wzglêdów nie robi³am seplenienie w pracy by³o dla mnie nie do przyjêcia, a z kolei przy jedzeniu wszystko w³azi³o pod spód, wiêc nauczy³am siê tak je¶æ, ¿eby nie potrzebowaæ tej p³ytki ), potem tylko na noc - moj± normalnie zdejmowa³am i zak³ada³am, nie by³a przymocowana na sta³e. Od jakiego¶ czasu ju¿ nie muszê nosiæ, bo zêby ju¿ siê tak jako¶ poustawia³y, ¿e nie dotykam górnymi zêbami dolnych zamków, wiêc nie potrzebujê tego ustrojstwa
__________________
...:::bez planów ¿ycie - to ca³y mój plan:::...

by³am kiedy¶ "aparatk±"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-12-03, 21:17   #4
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 745
Dot.: p³ytka podniebienna - aparat ortodontyczny

Ja mam takie ustrojstwo na sta³e od dwóch i pó³ tyg. Mam zgryz g³êboki, tzn przednie górne zêby w ca³o¶ci przykrywaj± dolne zêby (które siê bardzo po¶ciera³y od zbyt du¿ego zaciskania zêbów). I ta p³ytka ma w jaki¶ sposób t± wadê naprawiæ, ale nie wiem do koñca na jakiej zasadzie ona dzia³a. Jedzenie z t± p³ytk± nie jest zbyt przyjemne, bo zêby trzonowe nie maj± ze sob± styczno¶ci, wiêc gry¼æ za bardzo nie mo¿na. No i do tego bardzo przeszkadza ona w mówieniu. Czy kto¶ wie ile mniej wiêcej czasu nosi siê to cudo? Moja orto powiedzia³a mi, ¿e oko³o 4 m-ce, ale nie wiem czy by³a ze mn± do koñca szczera i czy nie powiedzia³a tak tylko, ¿eby ca³kiem mnie nie za³amaæ
Irish184 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-12-03, 21:33   #5
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 3 140
Dot.: p³ytka podniebienna - aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Irish184 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja mam takie ustrojstwo na sta³e od dwóch i pó³ tyg. Mam zgryz g³êboki, tzn przednie górne zêby w ca³o¶ci przykrywaj± dolne zêby (które siê bardzo po¶ciera³y od zbyt du¿ego zaciskania zêbów). I ta p³ytka ma w jaki¶ sposób t± wadê naprawiæ, ale nie wiem do koñca na jakiej zasadzie ona dzia³a. Jedzenie z t± p³ytk± nie jest zbyt przyjemne, bo zêby trzonowe nie maj± ze sob± styczno¶ci, wiêc gry¼æ za bardzo nie mo¿na. No i do tego bardzo przeszkadza ona w mówieniu. Czy kto¶ wie ile mniej wiêcej czasu nosi siê to cudo? Moja orto powiedzia³a mi, ¿e oko³o 4 m-ce, ale nie wiem czy by³a ze mn± do koñca szczera i czy nie powiedzia³a tak tylko, ¿eby ca³kiem mnie nie za³amaæ
Ja us³ysza³am dwa miesi±ce, ale raczej bêdzie u mnie d³u¿ej.
Limone jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-02, 16:31   #6
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 745
Dot.: p³ytka podniebienna - aparat ortodontyczny

Moja przygoda z p³ytk± jaki¶ czas temu siê zakoñczy³a. Nosi³am j± dok³adnie pó³ roku i jeden dzieñ
__________________
By³a Aparatka
Sta³a powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dó³: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-10-19, 10:57   #7
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 2 679
Dot.: p³ytka podniebienna - aparat ortodontyczny

Odkopalam starocia!
Aparat na gornym luku mam od 3 miesiecy, a od srody rowniez plytke nagryzowa - na szczescie sciagana.
Sciagam tylko do jedzenia i mycia zebow - czasem w pracy na spotkania i telefony
Mam nosic 5 miesiecy, za 3 tygodnie bede miala zakladany dolny luk.
anka.d jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Medycyna estetyczna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.