Aparaty ortodontyczne cz. XIV - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-09, 15:30   #2821
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Cocktailraspberry Pokaż wiadomość
Gdybym sie nie upomniała to orto by nie pomyślała, że ,,czas'' się kończy ja zapytałam co z górą robimy a ona ale że co, pytam kiedy sciągamy to w styczniu wymieni mi na ostatnie druty i ok. marca wyciski weźmie czyli 2 lata prawie ;/ Na górze tylko te trójki wystające a reszta zębów cofnięta wg orto gorszy miałam dół, bo jedynki i dwójki nachodziły troche na siebie.
Właśnie ja nie nosze żadnych wyciągów
Proponuję zabrać zestawienie tych zdjęć na Twoją następną wizytę i spokojnie spytać co ona na ten temat orto myśli i czy ma jakieś plany wobec leczenia asymetrii. Masz ładnie wszystko zaznaczone, więc nie będzie miała szansy wcisnąć kitu
Powiedz, że widzisz efekty na dole, a na górze wcale i Cię to martwi
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-09, 18:07   #2822
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Cocktailraspberry Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja ogólnie jestem załamana postępowaniem leczenia.
Dla mnie w ogóle niezrozumiałe jest kto ci pozwolił aparat zakładać na takie śliczne zęby, dałabym się pokroić za takie... moim zdaniem ryzyko związane z próchnicą, skracaniem korzeni czy martwicą miazgi są niewarte poprawiania takich "wad" ale to nawiasem.
Fakt jest faktem że teraz Twoje zęby wyglądają gorzej niż przed rozpoczęciem leczenia, powinno się tą orto pokroić za takie "efekty" na prawie idealnych zębach, bo asymetrii wcześniej nie miałaś. Także w 100% rozumiem Twoje rozgoryczenie.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-09, 18:35   #2823
misz_masz
Raczkowanie
 
Avatar misz_masz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 216
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Zgadzam się z owieczką mając takie śliczne zęby nie zakladałabym aparatu, szczególnie że efekt nie jest zadowalający, a nawet gorszy niż stan wyjściowy. Ryzyko skutków ubocznych znacznie większe, niż korzyści, szczególnie przy tak malutkiej wadzie.

W sobotę mam wizytę i mam wielką nadzieje, że orto zredukuje mi liczbę wyciągów do 2 (z 5 )
misz_masz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-09, 18:39   #2824
Cocktailraspberry
Zakorzenienie
 
Avatar Cocktailraspberry
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 320
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Proponuję zabrać zestawienie tych zdjęć na Twoją następną wizytę i spokojnie spytać co ona na ten temat orto myśli i czy ma jakieś plany wobec leczenia asymetrii. Masz ładnie wszystko zaznaczone, więc nie będzie miała szansy wcisnąć kitu
Powiedz, że widzisz efekty na dole, a na górze wcale i Cię to martwi
A co do asymetrii to orto nie ma żadnych planów, bo sie pytałam to powiedziała że najważniejsze że góra jest ok że nikt nie zwraca uwagi czy dół jest symetryczny.

Wiem, że co niektóre z Was sie zastawiają po co mi aparat a takie zęby ale jak tu już kiedyś pisałam pozbycie sie tych wystających trójek było moim marzeniem a jak wiadomo nie jest to tania przyjemność także jak w końcu mogłam sie tego podjąć to chciałabym bym być zadowolona w 100%
Cocktailraspberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-09, 19:13   #2825
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Cocktailraspberry Pokaż wiadomość
A co do asymetrii to orto nie ma żadnych planów, bo sie pytałam to powiedziała że najważniejsze że góra jest ok że nikt nie zwraca uwagi czy dół jest symetryczny.

Wiem, że co niektóre z Was sie zastawiają po co mi aparat a takie zęby ale jak tu już kiedyś pisałam pozbycie sie tych wystających trójek było moim marzeniem a jak wiadomo nie jest to tania przyjemność także jak w końcu mogłam sie tego podjąć to chciałabym bym być zadowolona w 100%
Co to w ogóle za stwierdzenie?! Szczerze mówiąc jestem zaskoczona jej podejściem, żeby specjalista się wypowiadał w taki sposób Może przeciętny człowiek nie zwraca na to uwagi, ale skoro zainwestowałaś w ten aparat to wszystko powinno być zrobione na tip top.
Doskonale rozumiem, że chcesz być zadowolona w 100% i co więcej, masz do tego pełne prawo. Szkoda, że trafiłaś na taką ortodontkę, ręce opadają
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-09, 19:15   #2826
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Cocktailraspberry Pokaż wiadomość
A co do asymetrii to orto nie ma żadnych planów, bo sie pytałam to powiedziała że najważniejsze że góra jest ok że nikt nie zwraca uwagi czy dół jest symetryczny.

Wiem, że co niektóre z Was sie zastawiają po co mi aparat a takie zęby ale jak tu już kiedyś pisałam pozbycie sie tych wystających trójek było moim marzeniem a jak wiadomo nie jest to tania przyjemność także jak w końcu mogłam sie tego podjąć to chciałabym bym być zadowolona w 100%

Dla nas zęby masz piękne, w ogóle nie widać, że te trójki wystają ;-))
Ale każdy dla siebie zakłada aparat, aby lepiej się czuć i żeby efekt był jeszcze lepszy.
Oby wszystko dobrze poszło u Ciebie, żeby jak najszybciej Ci zdjęli, ale żebyś była zadowolona w 100% z pięknego efektu.

to ja za to wstawiam zdj sprzed aparatu, moich krzywulców :/ na które już patrzeć się nie mogę ;/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg obie szczeki 2 - przed założeniem.jpg (36,2 KB, 99 załadowań)
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-09, 21:04   #2827
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Cocktailraspberry Pokaż wiadomość
A co do asymetrii to orto nie ma żadnych planów, bo sie pytałam to powiedziała że najważniejsze że góra jest ok że nikt nie zwraca uwagi czy dół jest symetryczny.

Wiem, że co niektóre z Was sie zastawiają po co mi aparat a takie zęby ale jak tu już kiedyś pisałam pozbycie sie tych wystających trójek było moim marzeniem a jak wiadomo nie jest to tania przyjemność także jak w końcu mogłam sie tego podjąć to chciałabym bym być zadowolona w 100%
Ehhh zazdroszcze i nie zazdroszcze jednoczesnie...


Ja dzisiaj mialam zalozone separacje na dole. Masakra, staram sie ogolnie nie brac przeciwbolowych, mam awaryjna paczke... w szufladzie w pracy dobrze ze wino tez dziala cale szczescie ze tylko do srody i caly najgorszy bol bedzie za mna.
I w koncu obiecuje ze ze swiezymi gumkami zrobie zdjecia!
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-09, 23:10   #2828
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez nnatalkaa89 Pokaż wiadomość
to ja za to wstawiam zdj sprzed aparatu, moich krzywulców :/ na które już patrzeć się nie mogę ;/
nnatalkaa89 ja tez mialam silne stloczenie na gorze (z tym ze ja mialam naprzemienne schodki-jeden do przodu jeden do tylu, jeden do przodu, jeden do tylu) a po pol roku sladu nie ma, wiec motywacja do noszenia aparatu duuuzo wieksza a za to jaki efekt po zdjeciu zlomka bedzie
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 06:19   #2829
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

ja miałam podobną wadę jak Coctail i też moim zdaniem teraz jest gorzej... dziś idę do orto porozmawiać o tym zamknięciu szpary po niepotrzebnej ekstrakcji, trzymajcie kciuki
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 06:58   #2830
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
nnatalkaa89 ja tez mialam silne stloczenie na gorze (z tym ze ja mialam naprzemienne schodki-jeden do przodu jeden do tylu, jeden do przodu, jeden do tylu) a po pol roku sladu nie ma, wiec motywacja do noszenia aparatu duuuzo wieksza a za to jaki efekt po zdjeciu zlomka bedzie
ojj oby oby ;-) na razie przesuwam trzonowe do tyłu.
a po zdjęciu złomka efekt będzie ogromny na pewno

dziewczyny jak miałyście te podniebienne aparaty, to jak sobie radziłyście z językiem, z tym odbijaniem aparatu na języku?
Bo niestety strasznie mi to przeszkadza, boli, piecze nawet jakiś mały burchelek mi się zrobił, a weź językiem nie dotykaj aparatu, jak się nie da inaczej.
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 16:06   #2831
meanwhile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 12
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

to i ja wrzuce porównawcze fotki mojej paszczy.. wybaczcie maksymalnie słabą jakość zdjęć :P może po następnej wizycie u orto zrobie coś porządniejszego

pierwsze zdjęcie to połowa sierpnia, dzień założenia górnego łuku. druga fotka to końcówka listopada /dół założony na początku października/. największy mój problem to ostro osadzający się kamień na dolnych zębach no i właśnie dziury po czwórkach

ps cały zgryz i aparat tak nie ściemniały, to kwestia oświetlenia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20130814_115742-1.jpg (55,0 KB, 93 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20131129_163758-1.jpg (86,4 KB, 105 załadowań)

Edytowane przez meanwhile
Czas edycji: 2013-12-10 o 16:07
meanwhile jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-10, 16:25   #2832
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez meanwhile Pokaż wiadomość
to i ja wrzuce porównawcze fotki mojej paszczy.. wybaczcie maksymalnie słabą jakość zdjęć :P może po następnej wizycie u orto zrobie coś porządniejszego

pierwsze zdjęcie to połowa sierpnia, dzień założenia górnego łuku. druga fotka to końcówka listopada /dół założony na początku października/. największy mój problem to ostro osadzający się kamień na dolnych zębach no i właśnie dziury po czwórkach

ps cały zgryz i aparat tak nie ściemniały, to kwestia oświetlenia
dziury po czwórkach w ogóle się nie rzucają w oczy ;-))
ale ładnie prostują się Ci ząbki, na dole od października bardzo duży postęp
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 16:26   #2833
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

suuuper po falach już nie ma śladu
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 18:18   #2834
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez nnatalkaa89 Pokaż wiadomość
ojj oby oby ;-) na razie przesuwam trzonowe do tyłu.
a po zdjęciu złomka efekt będzie ogromny na pewno

dziewczyny jak miałyście te podniebienne aparaty, to jak sobie radziłyście z językiem, z tym odbijaniem aparatu na języku?
Bo niestety strasznie mi to przeszkadza, boli, piecze nawet jakiś mały burchelek mi się zrobił, a weź językiem nie dotykaj aparatu, jak się nie da inaczej.
Na samym początku próbowałam podklejać ten wosk w plasterku ale miałam po nim niestety odruch wymiotny
więc męczyłam się z pozadzieranym od expandera językiem
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 18:22   #2835
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
Na samym początku próbowałam podklejać ten wosk w plasterku ale miałam po nim niestety odruch wymiotny
więc męczyłam się z pozadzieranym od expandera językiem
dziś mnie to doprowadza do szału.
ja od orto nawet nie dostałam takie wosku. Na szczęście nie obciera mnie to coś co wystaje na pierścieniach i dotyka wewn. strony policzka (odpukać!!!)
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 18:36   #2836
Rareza
Rozeznanie
 
Avatar Rareza
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 654
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

nnatalkaa89 ja czasem smarowałam sobie język takim preparatem,który nazywa się Dentosepta. Dawało to chociaż chwilową ulgę, bo ostro znieczulało język, przez parę minut był wręcz sztywny. Ale nie likwidowało odcisku i męczyłam się do końca.
Rareza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 11:47   #2837
oriane
Rozeznanie
 
Avatar oriane
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 819
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Minął tydzień od wyrwania moich nieszczęsnych ósemek, a na dole nadal mnie boli. Byłam u dentysty bo mimo szczerych chęci nie udało mi się dostać do chirurga szczękowego, który je usuwał :/ Szwy ściągnięte, rana przepłukana i założony nipas bo coś tam się pieniło jeszcze wrrrr Już mam szczerze dosyć tego bólu, nie mogę spać w nocy. Normalnie za jakie grzechy
oriane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 12:47   #2838
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez oriane Pokaż wiadomość
Minął tydzień od wyrwania moich nieszczęsnych ósemek, a na dole nadal mnie boli. Byłam u dentysty bo mimo szczerych chęci nie udało mi się dostać do chirurga szczękowego, który je usuwał :/ Szwy ściągnięte, rana przepłukana i założony nipas bo coś tam się pieniło jeszcze wrrrr Już mam szczerze dosyć tego bólu, nie mogę spać w nocy. Normalnie za jakie grzechy
Biedna Już niedługo przejdzie i zapomnisz jak to było, zobaczysz. Póki co bierz na noc tabletkę przeciwbólową, jeśli aż tak bardzo Cię boli. Będzie dobrze
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 16:19   #2839
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Wysuwa mi się pierścień z szóstki (cement chyba się wytarł już),do wizyty ponad 2 tygodnie,mam 200 km do orto i brak możliwości umowienia się wczesniej. Co robic,to nie jest inwazyjne?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-11, 17:47   #2840
PanterkowaDolly
Raczkowanie
 
Avatar PanterkowaDolly
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 350
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Jestem po wizycie i 150zł nie moje . Mam zmieniony łuk przy którym zostanę przez jakieś 3-4miesiące ponieważ góra podobno zbliża się ku końcowi. Niestety musiałam przełożyć zakładanie dolnego łuku na 5lutego ponieważ mam egzamin niestety... rozpocznie się gorący okres na studiach, więc nie wiem czy znów coś sie nie przestawi. Na szczęście orto wstępnie zrezygnowała z ekstrakcji, ale wszystko wyjdzie w praniu. Tydzień przed założeniem mam przyjśc na wycisk... niestety będe miała płytkę nagryzową z tego co pamiętam kilka aparatek miało z tym styczność więc kilka pytań jak Wam z tym było? ile czasu to nosiłyście? I jaki był to u was koszt? u mnie 300zł
__________________
Aparatka
góra: 29.06.2013r.
dół: 29.01.2014r.

06.04.2010
PanterkowaDolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 18:29   #2841
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez PanterkowaDolly Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie i 150zł nie moje . Mam zmieniony łuk przy którym zostanę przez jakieś 3-4miesiące ponieważ góra podobno zbliża się ku końcowi. Niestety musiałam przełożyć zakładanie dolnego łuku na 5lutego ponieważ mam egzamin niestety... rozpocznie się gorący okres na studiach, więc nie wiem czy znów coś sie nie przestawi. Na szczęście orto wstępnie zrezygnowała z ekstrakcji, ale wszystko wyjdzie w praniu. Tydzień przed założeniem mam przyjśc na wycisk... niestety będe miała płytkę nagryzową z tego co pamiętam kilka aparatek miało z tym styczność więc kilka pytań jak Wam z tym było? ile czasu to nosiłyście? I jaki był to u was koszt? u mnie 300zł
Ja nosze tez 300 zl, a zapowiadany koszt byl 300-500 wiec mam wrazenie ze nizbyt drogo koniec koncow. Niestety sie w tym sepleni mowie troche lepiej niz na poczatku, zaraz po wizycie na ktorej odbieralam nawet sie mi glupio pozegnac bylo jak wychodzilam z gabinetu :P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 19:42   #2842
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

No i tak - ja bylam dzisiaj na 'dodrutowaniu' mam juz komplet - wszystkie luki, wszystkie pierscienie, czyli mam nadzieje bedzie juz z gorki

W koncu wstawiam tez zdjecia! z dnia zalozenia i z dzisiaj - praktycznie rowno 5 miesiecy. Zdjecia robione z zalozona plytka nagryzowa - widac na porownaniu jak zagryzalam gleboko na poczatku (brak widocznych dolnych zebow) i na ile pozwala plytka (na oddzielnym zdjeciu).
Najwieksze postepy jesli chodzi o gore byly w ciagu 2 pierwszych miesiecy. To co widac na zdjeciach to efekt wlasnie takiego krotkiego czasu - teraz wiekszych zmian nie widac. Czekam teraz na dol, zwlaszcza na prawa trojke

Buzia mi sie nie domyka, wlasciwie jedyne zeby ktore sie stykaja na gorze i na dole to 6stki. I to pierscien o pierscien.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1386790884958.jpg (70,6 KB, 120 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1386790899112.jpg (38,5 KB, 86 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1386790955253.jpg (24,1 KB, 31 załadowań)
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 23:06   #2843
blanca7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 427
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Nosze szyny retencyjne już 1,5 miesiąca i się do nich przyzwyczaiłam. Na początku myślałam, że nigdy się w tym nie nauczę mówić i przełykać normalnie śliny Czasami tylko, jak za szybko mówię albo mnie wyraźnie, to seplenię lekko
Ale czasami mam takie schizy- sopglądam po X razy do lusterka, czy czasem jakiś ząb mi się nie przesunął tez tak macie?:p. I chyba trochę się ich położenie jednak zmieniło- ta strona co mi się nie za bardzo podobała- to nie stykają się do końca dolne zęby z górnymi i jest minimalna szpara pomiędzy łukami, a jak chcę zamknąć szybko buzię, to górna szczęka nie nachodzi tak fajnie na dolną jak kiedyś- trudno to wytłumaczyć.
Wizytę będę mieć pod koniec grudnia- bo mogę przyjść po 2 albo 3 miesiącach i zapytam się o to orto. Będę płacić tylko 50 zł,uff( wcześniej płaciłam najczęściej 300 zł)
blanca7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-12, 07:03   #2844
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Ja macam językiem czy mi się przesuwają byłam u orto i porozmawiałam z nią tak jak radziłyście, usłyszałam, że jako że mam po jednej stronie tylko wyrwany ząb, to nie chce agresywnie zmuszać tego zęba do przesunięcia się bo będę miała asymetryczny zgryz. Chyba ją wkurzyłam moimi pretensjami, bo tak mi zacisnęła mocno druty, że mnie już drugi dzień boli
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-12, 10:01   #2845
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Ja, o dziwo, aż tak nie przyglądam się zębom, czy się nie poprzesuwały, pokrzywiły itp. Wczoraj miałam wizytę u orto, taką szybką kontrolę mniej-więcej miesiąc po zdjęciu i wszystko jest ok, orto był bardzo zadowolony porobił mi zdjęcia i ma wysłać na maila jak znajdzie chwilę (przed i po). Następną wizytę mam w lutym, jeśli wtedy nadal wszystko będzie ok to spotkamy się dopiero za rok. Wizyty 50zł więc nie ma tragedii na szczęście...
Wczoraj wstawiłam też nową koronę i nie mogę przestać się uśmiechać.. Jestem taka szczęśliwa! Teraz dopiero widać cały efekt leczenia Warto było ))))
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-12, 11:01   #2846
szafirowa_dama
Raczkowanie
 
Avatar szafirowa_dama
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 492
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Ja, o dziwo, aż tak nie przyglądam się zębom, czy się nie poprzesuwały, pokrzywiły itp. Wczoraj miałam wizytę u orto, taką szybką kontrolę mniej-więcej miesiąc po zdjęciu i wszystko jest ok, orto był bardzo zadowolony porobił mi zdjęcia i ma wysłać na maila jak znajdzie chwilę (przed i po). Następną wizytę mam w lutym, jeśli wtedy nadal wszystko będzie ok to spotkamy się dopiero za rok. Wizyty 50zł więc nie ma tragedii na szczęście...
Wczoraj wstawiłam też nową koronę i nie mogę przestać się uśmiechać.. Jestem taka szczęśliwa! Teraz dopiero widać cały efekt leczenia Warto było ))))
Może jakieś zdjęcie?
szafirowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-12, 13:28   #2847
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez szafirowa_dama Pokaż wiadomość
Może jakieś zdjęcie?
Wrzucę na pewno Nie wiem czy dziś dam radę bo brakuje mi czasu na wszystko, ale może wieczorem Albo jutro rano
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-12, 19:29   #2848
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Wdowa, czekamy bardzo i z niecierpliwością na foty
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-13, 09:21   #2849
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

No to wrzucam, jak obiecałam

Proponowano mi jeszcze domknięcie szpary między jedynkami kompozytem (naturalnie, przed przygodą z koroną, zawsze ją miałam), ale stwierdziłam, że nie ma sensu, jest fajna, naturalna i zostanie ze mną. Zawsze znajdzie się jakieś niedoskonałości, z których zdaję sobie sprawę ale... po co się na nich skupiać?

Tutaj - klik - jeszcze małe porównanie - z dnia założenia górnego łuku i obecnie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_27201.jpg (15,5 KB, 105 załadowań)
__________________


Edytowane przez wdowa_po_leninie
Czas edycji: 2013-12-13 o 09:25
wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-13, 09:55   #2850
szafirowa_dama
Raczkowanie
 
Avatar szafirowa_dama
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 492
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
No to wrzucam, jak obiecałam

Proponowano mi jeszcze domknięcie szpary między jedynkami kompozytem (naturalnie, przed przygodą z koroną, zawsze ją miałam), ale stwierdziłam, że nie ma sensu, jest fajna, naturalna i zostanie ze mną. Zawsze znajdzie się jakieś niedoskonałości, z których zdaję sobie sprawę ale... po co się na nich skupiać?

Tutaj - klik - jeszcze małe porównanie - z dnia założenia górnego łuku i obecnie.
Droga wdowo_po_leninie, dziękuję za wrzucenie zdjęć. Teraz przez Ciebie już całkiem przestanę tutaj zaglądać. Denerwuje mnie, że macie takie piękne efekty, a ja po noszeniu już prawie rok aparatu nadal mam krzywe zęby. No po prostu żal mi pupę ściska i tak Wam zazdroszczę!

PS. Zniewalający efekt.

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Nie no, jeszcze raz się przyjrzałam i nie wierzę, że można mieć tak piękne zęby. To chyba jakiś photoshop.

Matko, co ja bym robiła, gdybym takie miała.
szafirowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 15:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:57.