Zdrowie intymne kobiety - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-20, 13:14   #211
martus18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 114
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

Witam, czy to że brałam tabletki dopochwowe przeciwgrzybiczne "Natamycyna" moze byc przyczyną tego, ze juz 6 dni okres mi sie spoźnia? Proszę o odpowiedz bo boję sie ze jestem w ciązy
martus18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 13:55   #212
Ekspert zdrowia Intymnego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 91
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

Globulki dopochwowe nie powinny mieć wpływu na wydłużenie cyklu jednak często sama infekcja powoduje przesunięcie o kilka dni miesiączki. Dla pewności jednak radzę wykonać test ciążowy.
Ekspert zdrowia Intymnego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 19:38   #213
soczysta23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

wiatm
Mam kilka pytania
1) Czym można się ratować gdy czuje się pieczenie i swędzenie w okolicy pochwy, a do wizyty u ginekologa miesiąc( takie kolejki)?Chodzi mi o coś co złagodzi dolegliwosci, żeby jakos dotrwac do wizyty. Istnieje cos takiego?
2. Co można stosować oprócz żeli nawilzających by nawilzyc pochwe przed stosunkiem? Żele dają uczucie pieczenia, a poza tym do najtańszych nie należą, są jakieś tańcze lubrykanty?antyalergiczne ?
3. Czy można jakoś przywrócić "wilogotność" w pochwie po porodzie?oraz zwiększyć libido?
Prosze bardzo o odpowiedz!
soczysta23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 11:50   #214
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

Mam zamiar zacząć brać tabletki antykoncepcyjne, jednak wiele osób w mojej rodzinie chorowało na zakrzepicę. Jak mam jej przeciwdziałać? Jak czuć się bezpiecznie? Czy kompletnie muszę zrezygnować z antykoncepcji hormonalnej? Jaka jest najbezpieczniejsza? Czy to prawda, że plastry antykoncepcyjne zawierają mniej hormonów przez co są mniej groźne? Z góry dziękuje za odpowiedź
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 12:58   #215
Ekspert zdrowia Intymnego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 91
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

Soczysta23,
1. W takich przypadkach można próbować środków dostępnych bez recepty. Niestety nie są to leki i pomimo ich użycia należy obowiązkowo udać się do lekarza, jednak potrafią często skutecznie złagodzić objawy. Są to saszetki Tantum Rosa - roztworem należy przemywać okolice intymne jednak wykonywania irygacji nie polecam. W dalszej kolejności są mieszanki ziołowe, którymi również można przemywać swędzące miejsca. Oczywiście maść Clotrimazolum - tutaj trzeba być ostrożnym, gdyż nie należy go za często stosować oraz jest lekiem stricte przeciwgrzybiczym, na dolegliwości ze strony infekcji bakteryjnych może nie przynieść pożądanych rezultatów. Należy uzupełniać pozytywną florę bakteryjną za pomocą właściwych probiotyków dla kobiet jak LaciBios femina oraz pozytywne rezultaty przynosi dokładne osuszanie miejsc intymnych oraz ich wietrzenie, aby zapewnić dostęp powietrza. Istnieją również preparaty typu Albothyl, ale osobiście nie jestem jego zwolenniczką, gdyż powodują często wysuszenie pochwy oraz jej wyjałowienie.

2. Antyalergiczne lubrykanty niestety nie należą do środków najtańszych, jednak są skuteczne. Warto się zastanowić, co jest przyczyną suchości pochwy i poruszyć ten temat ze specjalistą. Może dłuższa gra wstępna byłaby tutaj również dobrym rozwiązaniem?

3. Na zwiększenie libido kobiety po porodzie potrzebny jest... czas. Niestety nadmiar obowiązków, niewyspanie, zmęczenie, często zaniżona samoocena własnego ciała, jak również hormony mają wpływ na spadek libido po porodzie. Dopiero po pewnym czasie (od momentu zakończenia karmienia lub połogu) wraca pociąg płciowy. Można próbować wspomagać się ziołowymi środkami, afrodyzjakami, jednak nie da się zagwarantować pozytywnych efektów. W kwestii nawilżenia mogę ponownie polecić jedynie specjalne żele intymne i nawilżające oraz właściwą pielęgnację miejsc intymnych delikatnymi płynami z kwasem mlekowym.

Ever-dream
, niestety ryzyko zakrzepicy w czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej zwiększa się zwłaszcza w przypadku występowania zakrzepicy w rodzinie, dlatego zalecane są raczej inne metody antykoncepcyjne w takich wypadkach. Niemniej jeżeli dobierze się środek antykoncepcyjny o niskiej dawce hormonów, dobranie go będzie poprzedzone odpowiednimi badaniami oraz w czasie stosowania antykoncepcji będą wykonywane regularne badania oraz stosowana profilaktyka. Plastry antykoncepcyjne tak samo jak każda metoda hormonalna również zwiększają ryzyko zachorowania na zakrzepicę.
Ekspert zdrowia Intymnego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 08:34   #216
loni
Raczkowanie
 
Avatar loni
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 388
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

Witam, jakiś czas temu prosiłam o poradę odnośnie mojej przewlekłej infekcji ukł. moczowo-płciowego. Dzisiaj "przychodzę" z kolejnym problemem. Wczoraj byłam u nowegoi ginekologa i jak mu opowiedziałam o moich problemach przypisał mi na pieczenie w przedsionku pochwy (w okolicy cewki moczowej i łechtaczki) krem OEKOLP. Mam nim smarowac przedsionek pochwy i nie stosować do pochwy głębiej niż a 1 cm. Wiem, że krem ten zawiera estrogeny (które mają pomóc odbudować nabłonek) i prawde mówiąc boję się go stosować bez uprzednich badań. Dodam, że jutro kończe 28 lat, ponieważ bardzo pragnę mieć dziecko wykonywałam już w soim życiu badania hormonalne i jeśli chodzi o estrogeny to miałam dotychczas badany dwa razy Estradiol (E2) w 3 dc i z tego co pamiętam był w normie. Jak Pani/Pana zdaniem powinno przebiec badania estrogenów w danym cyklu, czy należałoby to badanie powtórzyć kilkakrotnie w ciągu jednego cyklu żeby móc obserwować zmiany, czy w moim wieku należałoby wykonać oprócz Estradiolu również badanie na pozostałe estrogeny? Dodam,że nie mam objawów typowych dla niedoborów estrogenów tj. suchości w pochwie, uderzeń gorąca itp...

Moje drugie pytanie dotyczy bakterii, które mam zdiagnozowane w cewce moczowej i pochwie oraz szyjce macicy. Jedynym lekiem wrażliwym na wszytskie bakterie, które wyszły zposiewu jest Nitrofurantoina. Lekarz (inny) przypisał mi do zrobienia globulki (12 sztuk), o następującym składzie: Furagini 0,05, Metronidazoli 0,2, Ac. borici 0,1, Glycerini Jutt V, Inty? cacao 0,5?, (nie mogę się odczytać), czy jest szansa że Furagin zadziała terapeutycznie w pochwie (po sproszkowaniu w formie globulki)? Jeszcze mam pytanei odnośnie ich stosowania, gdyż dzisiaj mam 20 dc i jeśli planowo dostanę miesiączkę tak więc został mi tydzień na leczenie. czy mogę zacząć teraz i kontynuować po miesiączce?
Niepokoją mnie jesczez bóle brzucha w samym dole, centralnie na środku, do tego jeszcze bóle lędźwi. Trwa to już ponad tydzień. Mam wrażenie "ucisku" i spuchnięcia. W ciągu ostatnich 5 dni byłam 2 razy u ginekologa i te przyczyny sa wykluczone. Nie wiem co moze być powodem, czy mam się udać do gastrologa czy urologa? Czy to może być ból pęcherza (badanie ogólne moczu sprzed tygodnia ok).

Strasznie sie rozpisałam, ale niestety jak zaczynają sie problemy ze zdrowiem, to "leci" wszystko po kolei

Prosiłabym jeszcze o wyrażenie opinii na temat takich środków higienicznych tj. podpasek i wkładek http://www.birplus.pl/idp_58_Podpask...oon_dzie_.html
__________________
"Nie wystarczy pokochać,
Trzeba jeszcze umieć
Wziąć tę miłość w ręce,
I przenieść ją przez całe życie."

Edytowane przez loni
Czas edycji: 2009-11-24 o 10:51
loni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 15:11   #217
aklim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

Miesiąc temu brałam tabletki na grzybicę i globulki dopochwowe. Zniknęły objawy choroby prócz jednego- zółtawego śluzu. To oznacza, że grzybica nie jest do końca wyleczona czy po prostu tak już jest? Nie wiem co z tym zrobic.

Edytowane przez aklim
Czas edycji: 2009-11-24 o 15:13
aklim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-24, 15:13   #218
Ekspert zdrowia Intymnego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 91
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

Loni, badanie poziomu estrogenów kilka cykli z rzędu przeprowadza się najczęściej tylko w przypadku monitorowania owulacji a zwłaszcza stymulowania cyklu. W innych przypadkach nie wydaje mi się to koniecznością.

Drugiego pytania nie do końca rozumiem... Zostały zapisane globulki dopochwowe na zapalenie pęcherza? Zazwyczaj Nitrofurantoina nie jest lekiem miejscowym, choć służy do odkażania i może wywierać pewien efekt przeciwzapalny również w pochwie, zwłaszcza w połączeniu z metronidazolem (swoją drogą tych dwóch leków zwykle się nie łączy). Jednak w przypadku nawrotowych zakażeń pęcherza zalecałabym tradycyjne, doustne stosowanie.
Tak, najlepiej rozpocząć kurację teraz, zrobić przerwę na czas krwawienia miesięcznego i dokończyć po jego zakończeniu. Zalecałabym również wspomaganie kuracji odpowiednimi probiotykami.

Podpaski mają odpowiednie certyfikaty oraz atesty także nie powinny powodować negatywnych skutków. Warto wypróbować, osobiście doświadczenia nie posiadam w przypadku takich produktów, niemniej nie uważam, żeby zamykanie się na nowości było dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza, że dobór odpowiedniej higieny i środkow higienicznych jest sprawą niezmiernie indywidualną.

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------

Cytat:
Napisane przez aklim Pokaż wiadomość
Brałam tabletki na grzybicę i globulki dopochwowe. Zniknęły objawy choroby prócz jednego- zółtawego śluzu. To oznacza, że grzybica nie jest do końca wyleczona czy po prostu tak już jest? Nie wiem co z tym zrobic.
Proszę odbudowywać florę bakteryjną po leczeniu. Jeżeli po kilku dniach wydzielina nadal będzie nieprawidłowa, może to oznaczać, że kuracja była za krótka lub dobrane zostały nieodpowiednie leki i należy się ponownie zgłosić do lekarza.
Ekspert zdrowia Intymnego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 18:10   #219
loni
Raczkowanie
 
Avatar loni
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 388
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

Cytat:
Napisane przez Ekspert zdrowia Intymnego Pokaż wiadomość
Loni, badanie poziomu estrogenów kilka cykli z rzędu przeprowadza się najczęściej tylko w przypadku monitorowania owulacji a zwłaszcza stymulowania cyklu. W innych przypadkach nie wydaje mi się to koniecznością.

Drugiego pytania nie do końca rozumiem... Zostały zapisane globulki dopochwowe na zapalenie pęcherza? Zazwyczaj Nitrofurantoina nie jest lekiem miejscowym, choć służy do odkażania i może wywierać pewien efekt przeciwzapalny również w pochwie, zwłaszcza w połączeniu z metronidazolem (swoją drogą tych dwóch leków zwykle się nie łączy). Jednak w przypadku nawrotowych zakażeń pęcherza zalecałabym tradycyjne, doustne stosowanie.
Tak, najlepiej rozpocząć kurację teraz, zrobić przerwę na czas krwawienia miesięcznego i dokończyć po jego zakończeniu. Zalecałabym również wspomaganie kuracji odpowiednimi probiotykami.

Podpaski mają odpowiednie certyfikaty oraz atesty także nie powinny powodować negatywnych skutków. Warto wypróbować, osobiście doświadczenia nie posiadam w przypadku takich produktów, niemniej nie uważam, żeby zamykanie się na nowości było dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza, że dobór odpowiedniej higieny i środkow higienicznych jest sprawą niezmiernie indywidualną.
Dziękuję serdecznie za odpowiedź, a co do niejasności to już odpowiadam. Badanie ogólne moczu (sprzed tygodnia wyszło ok) z tym że odczuwam dolegliwości w okolicach cewki moczowej i pochwy. Wykonałam posiewy z pochwy, cewki i szyjki macicy i jedynym antybiotykiem na który wrażliwe sa wszystkie baktrerie jest Nitrofurantoina właśnie, dlatego prosiłam lekarza o receptę na globulki zgodnie z antybiogramem. Natomiast wygląda na to, że te bakterie przenosza się do cewki również i zasatanwiam się na wzięciem oprócz globulek jednocześnie Furaginu doustnie. Czy Furagin (ten doustny) działa również na bakterie bytujące w cewce moczowej czy tylko na te w pęcherzu? Co do składu globulki, to lekarz dodał jeszcze metronidazol na ewentualne bakterie beztlenowe (które bardzo ciężko zbadać). Dziękuję serdecznie za pomoc
__________________
"Nie wystarczy pokochać,
Trzeba jeszcze umieć
Wziąć tę miłość w ręce,
I przenieść ją przez całe życie."
loni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 18:15   #220
Ekspert zdrowia Intymnego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 91
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

No to już wszystkie niejasności zostały rozwiane
Oczywiście, że Furaginum wywiera efekt terapeutyczny zarówno na bakterie, bytujące w cewce moczowej jak i w pęcherzu.

Ps. Dodatkowo polecam łykanie kapsułek, zawierających proantocyjany z żurawiny (np. ProUro), gdyż także pomagają wypłukiwać bakterie z cewki i pęcherza.

Edytowane przez Ekspert zdrowia Intymnego
Czas edycji: 2009-11-24 o 18:17
Ekspert zdrowia Intymnego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 18:29   #221
loni
Raczkowanie
 
Avatar loni
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 388
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

Cytat:
Napisane przez Ekspert zdrowia Intymnego Pokaż wiadomość
No to już wszystkie niejasności zostały rozwiane
Oczywiście, że Furaginum wywiera efekt terapeutyczny zarówno na bakterie, bytujące w cewce moczowej jak i w pęcherzu.

Ps. Dodatkowo polecam łykanie kapsułek, zawierających proantocyjany z żurawiny (np. ProUro), gdyż także pomagają wypłukiwać bakterie z cewki i pęcherza.
Proszę jeszcze o podpowiedź gdyż dzisiaj zacznę kurację tymi globulkami dopochwowymi i nie wiem jak dawkować Furagin doustnie i jak długo. Wiem, że schematy są różne i mam dylemat z tym związany. W sierpniu zażywałam go przez 3 tygodnie 3 * 2 tabl. i niestety po jakimś czasie dostałam silnych skurczy w łydkach (w nocy). Ponoć Furagin wypłukuje potas i magnez z organizmu i takie właśnie moga być objawy. Co do tabletek z żurawiną to ciagle je łykam już od dłuższego czasu, obecnie jest to ProUro właśnie. Serdecznie dziękuję za pomoc
__________________
"Nie wystarczy pokochać,
Trzeba jeszcze umieć
Wziąć tę miłość w ręce,
I przenieść ją przez całe życie."
loni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-24, 19:09   #222
Ekspert zdrowia Intymnego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 91
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

Najczęściej zaleca się przyjmowanie Furaginum 2 tabletki 3 razy dziennie przez ok. 7 dni. Aby zwiększyć efekt leczniczy warto podawać równocześnie witaminę C.
Ekspert zdrowia Intymnego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 19:50   #223
loni
Raczkowanie
 
Avatar loni
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 388
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

Cytat:
Napisane przez Ekspert zdrowia Intymnego Pokaż wiadomość
Najczęściej zaleca się przyjmowanie Furaginum 2 tabletki 3 razy dziennie przez ok. 7 dni. Aby zwiększyć efekt leczniczy warto podawać równocześnie witaminę C.

Ślicznie dziękuję za pomoc, a o tej vit. C też słyszałam, że stosowanie Furaginu bez niej znacznie osłabia jego właściwości terapeutyczne
Dziękuję
__________________
"Nie wystarczy pokochać,
Trzeba jeszcze umieć
Wziąć tę miłość w ręce,
I przenieść ją przez całe życie."
loni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 11:08   #224
zarazka030
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

Witam.
Mam pytanie, około 1,5 miesiąca temu byłam u ginekologa na wizycie kontrolnej, okazało się że wszystko jest w porządku, nie ma żadnych procesów zapalnych itp. Przy okazji tej wizyty doktor przepisała mi ponownie tabletki antykoncepcyjne od których miałam wcześniej trzy miesięczną przerwę. Po ich ponownym zastosowaniu wraz z moim partnerem przestaliśmy zabezpieczać się prezerwatywą w efekcie czego teraz mam bardzo obfite upławy, zaczerwienienie oraz swędzenie i pieczenie okolic intymnych podobnie jak mój partner. Czy jest to spowodowane jakąś bakterią, wirusem i że tak powiem "skąd" sie to bierze. Dodam że wcześniej również często miałam różnego typu zapalenia, leczone zaraz powracały po stosunku bez prezerwatywy. Czy jest to spowodowane tym że mój partner jest "nosicielem" jakieś bakterii??
zarazka030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 15:19   #225
sugarcane
Zadomowienie
 
Avatar sugarcane
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 295
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

Od pewnego czasu mam upławy o białym kolorze, silny ból brzucha i krzyżów. Okres spóźnia się 8 dni, ciążę wykluczam, bo nie uprawiałam jeszcze seksu. Nie wiem co się dzieje, mój ginekolog na urlopie, a ja się fatalnie czuję. Dodam, że często mam uczucie 'mokrości', a nie jest to okres .
Jakieś 3 tygodnie temu mialam zapalenie oskrzeli i brałam mocne antybiotyki, czy to może mieć jakiś związek?
sugarcane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 19:59   #226
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

Możliwe ze to grzybica (drożdżyca?), jak bralaś antybiotyki, one wyjalawiają.
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 14:20   #227
Ekspert zdrowia Intymnego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 91
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

Zarazka030, warto byłoby zbadań partnera w kierunku infekcji, gdyż jest prawdopodobieństwo zarażania siebie nawzajem, dodatkowo stosunki bez prezerwatywy wiążą się często z mikrouszkodzeniami pochwy i podrażnieniami, dlatego bakterie mają łatwiejszą drogę do zaatakowania i rozwija się infekcja. Dodatkowo warto się zastanowić, czy nie jest to reakcja alergiczna.

Sugarcane, infekcja jest prawdopodobna, poza tym bóle krzyża mogą świadczyć o stanie zapalnym przydatków, więc lepiej tego nie lekceważyć.


Na koniec chciałam się pożegnać. Miałam odpowiadać na Wasze pytania do połowy listopada, odpowiadałam troszkę dłużej, bo się odrobinę z forum zżyłam. Dziękuję za aktywne zadawanie pytań i miłe przyjęcie (pomijając pierwszy post użytkowniczki). Może jeszcze będę miała możliwość doradzania a i może od czasu do czasu będę tu zaglądać.
Życzę zdrowia wszystkim wizażankom!
Ekspert zdrowia Intymnego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 15:26   #228
Aniulek_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska:*
Wiadomości: 113
GG do Aniulek_
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

ginekolog stwierdził,że mam nadżerkę.powiedział,że mam przyjść dopiero za rok i nie przejmować się nią. badanie miałam robione w maju, a mnie boli podbrzusze (od września) i nie tylko przed okresem. praktycznie cały czas.nie,że bardzo mocno , tylko po prostu czuję mały ból, czasem ból się nasila. chciałam dodać,że mam skąpe miesiączki i nieregularne.czy to na pewno nadżerka? będę wdzięczna za odpowiedź
__________________
With the taste of your lips...
With a taste of the poison paradise...
I'm addicted to you!
Don't you know that you're toxic?
18.04
Aniulek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 11:15   #229
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

Ja bym do takiego ginekologa już nigdy nie poszła. Natychmiast pójdź do innego lekarza, to za poważny problem, żeby forumki nawet będące po medycynie były w stanie tutaj pomóc.

EDIT: co masz na myśli mowiąc, że stwierdził i kazał się nie przejmować? Wdrożył jakieś leczenie? Ile masz lat, czy w rodzinie były przypadki nowotwora?
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........

Edytowane przez iloneczka1
Czas edycji: 2009-12-02 o 11:31
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-02, 14:51   #230
Aniulek_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska:*
Wiadomości: 113
GG do Aniulek_
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

Cytat:
Napisane przez iloneczka1 Pokaż wiadomość
Ja bym do takiego ginekologa już nigdy nie poszła. Natychmiast pójdź do innego lekarza, to za poważny problem, żeby forumki nawet będące po medycynie były w stanie tutaj pomóc.

EDIT: co masz na myśli mowiąc, że stwierdził i kazał się nie przejmować? Wdrożył jakieś leczenie? Ile masz lat, czy w rodzinie były przypadki nowotwora?

nowotwory nie. powiedział,że mam się nie przejmować i przyjść dopiero za rok bo to nic poważnego.no i żadnego leczenia:/ mam skończone 19 lat.
__________________
With the taste of your lips...
With a taste of the poison paradise...
I'm addicted to you!
Don't you know that you're toxic?
18.04
Aniulek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 15:06   #231
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

Nadżerka nic poważnego? Tyle się mówilo swojego czasu o wprowadzeniu przymusowych (wg mnie kontrowersyjne ale pozyteczne) badaniach cytologicznych do pracy. Ta choroba w pierwszej fazie jest raczej wyleczalna.
Aniulku idź do innego lekarza i napisz jak sprawa wygląda. Chyba, ze coś innego tamten mial na myśli ale nie sądzę, żebyś się aż tak przeslyszała. Moze dlatego, ze jesteś mloda tak powiedział ale to i tak jest niebywałe

EDIT: Jak doszło do tego,ze poszłas wtedy do lekarza? Czy miałaś podobne objawy, które Cię zaniepokoiły?

Dobrze byłoby przd wizytą iść na badanie cytologiczne, będzie szybsza diagnoza.
Tutaj masz link, przeczytaj:

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowi...ale_34408.html
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........

Edytowane przez iloneczka1
Czas edycji: 2009-12-02 o 15:25
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 18:40   #232
pika87
Rozeznanie
 
Avatar pika87
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 849
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

witam, dwa tygodnie temu poroniłam i przeszłam zabieg łyżeczkowania. przez ok tydzień po zabiegu plamiłam, ale jeśli o to chodzi to jest już ok, niestety dzisiaj poczułam dziwne kłucie w okolicach jajników ból nie jest duży, ale martwie się, że to może być początek czegoś poważniejszego. dodam, że wydzielina jest bezzapachowa, więc chyba to nie infekcja.
pika87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 10:11   #233
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

Wydaje mi się, że koniecznie powinnaś iść do lekarza, miala cos podobnego moja kolezanka, po poronieniu i łyżeczkowaniu, i lekarz stwierdził torbiela na jajniku, że podobno często tak bywa po tym zabiegu, ale równie dobrze u Ciebie moze to byc zapalenie, infekcja, itd
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 10:15   #234
pika87
Rozeznanie
 
Avatar pika87
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 849
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

umawiam się do gina na badanie. mam nadzieje że to nic takiego, bo dzisiaj już nic mnie nie boli ale wole to sprawdzic
pika87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 14:39   #235
loni
Raczkowanie
 
Avatar loni
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 388
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

Cytat:
Napisane przez Ekspert zdrowia Intymnego Pokaż wiadomość
Na koniec chciałam się pożegnać. Miałam odpowiadać na Wasze pytania do połowy listopada, odpowiadałam troszkę dłużej, bo się odrobinę z forum zżyłam. Dziękuję za aktywne zadawanie pytań i miłe przyjęcie (pomijając pierwszy post użytkowniczki). Może jeszcze będę miała możliwość doradzania a i może od czasu do czasu będę tu zaglądać.
Życzę zdrowia wszystkim wizażankom!

Dziękujemy za okazaną pomoc i zapraszamy do ponownych odwiedzin wątku. Jak sama Pani widzi potrzeby są ogromne
Ja ze swej strony dziękuję za rozwiewanie nurtujących mnie problemów. Pozdrawiam!
__________________
"Nie wystarczy pokochać,
Trzeba jeszcze umieć
Wziąć tę miłość w ręce,
I przenieść ją przez całe życie."
loni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 14:53   #236
Madziulka1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6
Schowany sutek...

Witam...
Zastanawiałam się właśnie nad tym jak to właściwie jest z sutkami, i tak trafiłam na tą stronę.
Piszę ponieważ interesuje mnie rzecz na którą nigdy nie zwracałam uwagi póki nie zaczęła ona przeszkadzać mojemu byłemu partnerowi. Otóż jeden z sutków ciągle mam "schowany", nawet kiedy jestem podniecona rzadko się pokazuje. I dlatego chciałabym się dowiedzieć czy to na pewno jest normalne???
Madziulka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 15:07   #237
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Schowany sutek...

Cytat:
Napisane przez Madziulka1987 Pokaż wiadomość
Witam...
Zastanawiałam się właśnie nad tym jak to właściwie jest z sutkami, i tak trafiłam na tą stronę.
Piszę ponieważ interesuje mnie rzecz na którą nigdy nie zwracałam uwagi póki nie zaczęła ona przeszkadzać mojemu byłemu partnerowi. Otóż jeden z sutków ciągle mam "schowany", nawet kiedy jestem podniecona rzadko się pokazuje. I dlatego chciałabym się dowiedzieć czy to na pewno jest normalne???
http://www.forumginekologiczne.pl/forum/vt,0,237,64148

Przypomniałam sobie, ze też miałam cos takiego i strasznie mnie to denerwowalo, powiem szczerze, że nawet nie wiem, kiedy wróciło do normy
U mnie bylo do 15go roku życia mniej więcej
Aha, ja z tym byłam u gina. Nie przejął się zbytnio, orzekł, że taka moja uroda
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........

Edytowane przez iloneczka1
Czas edycji: 2009-12-03 o 15:34
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 18:24   #238
Aniulek_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska:*
Wiadomości: 113
GG do Aniulek_
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

Cytat:
Napisane przez iloneczka1 Pokaż wiadomość
Nadżerka nic poważnego? Tyle się mówilo swojego czasu o wprowadzeniu przymusowych (wg mnie kontrowersyjne ale pozyteczne) badaniach cytologicznych do pracy. Ta choroba w pierwszej fazie jest raczej wyleczalna.
Aniulku idź do innego lekarza i napisz jak sprawa wygląda. Chyba, ze coś innego tamten mial na myśli ale nie sądzę, żebyś się aż tak przeslyszała. Moze dlatego, ze jesteś mloda tak powiedział ale to i tak jest niebywałe

EDIT: Jak doszło do tego,ze poszłas wtedy do lekarza? Czy miałaś podobne objawy, które Cię zaniepokoiły?

Dobrze byłoby przd wizytą iść na badanie cytologiczne, będzie szybsza diagnoza.
Tutaj masz link, przeczytaj:

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowi...ale_34408.html

poszłam z tym okresem,zeby cos doradził, bo mam nieregularną miesiączkę. to przepisał tabsy anty:/ ale przestałam brać po miesiącu, bo było mi po nich niedobrze.
__________________
With the taste of your lips...
With a taste of the poison paradise...
I'm addicted to you!
Don't you know that you're toxic?
18.04
Aniulek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 14:43   #239
buunka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Piła/ Poznan
Wiadomości: 136
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

Nadzerka staje sie powazna sprawa, kiedy wykryje sie w niej komorki rakowe. Wczesniej wiele kobiet bagatelizuje sprawe, a tak nie powinno byc, bo przez zwykla niewiedze albo nasze zaniedbanie sami narazamy sie na choroby.

Mi gin przepisal na nadzerke albothyl, stsowalam zgodnie z zaleceniami, ale teraz sie martwie, bo mimo iz tydzien temu wzielam ostatnia tabletke to zadna tzw. "chusteczka" ze mnie nie wyszla. Dostalam okres i myslalam, ze razem z nim sie i ona pojawi ale nadal cisza. Nie czuje sie jakas zapchana od srodka, ani nie mialam strasznych problemow z aplikacja tabletki, wiec sama nie wiem co mam o tym myslec Martwie sie.
buunka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 10:12   #240
bad_romance
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 403
Dot.: Zdrowie intymne kobiety

Ja mam takie chyba dość dziwne pytanie.
Czy możliwe, że dziewczyna w wieku 18 lat ma guzka/guza w piersi?
Co to moze być?
Jakie jest ryzyku w tym wieku, że wystapi nowotwór?
W jakim wieku zaczyna sie granica zachorowalnosci?
__________________
Jestem tego pewny,
wgłębi duszy o tym wiem,
że gdzieś na szczycie góry,
wszyscy razem spotkamy się.
Mimo świata który,
kocha i rani nas dzień w dzień,
gdzieś na szczycie góry,
wszyscy razem spotkamy się..
bad_romance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-28 23:09:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:47.