Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-18, 14:24   #2461
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość
wtedy kuchnia jest od północnego wschodu -
Przy wjeździe od północy kuchnia ma okno li i jedynie od południa.
Cytat:
a salon ma wyjście na taras od zachodu - również dobre rozwiązanie.
Tak? Jedno małe okno tarasowe. W lecie słońce od 19 jakąś godzinę, a w zimie wcale.
Cytat:
więc o dużych pomieszczeniach na górze nie ma co marzyć.
Na górze pokoje miałyby normalny rozmiar, gdyby domu nie projektował głupek bez szkoły, jak to się mówi. Taki wstrętny kurnik, że to głowa mała.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 14:38   #2462
szandek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 183
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

mnie też się wydaje, że ten domek ma średnio zagospodarowaną przestrzeń, no i jest naprawdę malutki.

Ja wiem, że fajnie mieć własny dom itd, ale nie lepiej odłożyć troszkę więcej pieniędzy i wybudować coś większego niż domek niczym mieszkanie w bloku?
__________________
Wiesz jak wyglądają pomidory w tych ciemnościach?
time for cake and sodomy

szandek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 18:02   #2463
cleopatra666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

hey, co myślicie o tym domku? http://www.projekty.ign.com.pl/proje.../alabaster/260
cleopatra666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 11:48   #2464
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Proszę o opinię tych projektów:
http://www.dobredomy.pl/projekt/agis/lustro
......................... ......................
http://www.wybieramydom.pl/projekty_...-z-garaem.html

Będę wdzięczna za wszystkie cenne uwagi
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 13:43   #2465
loni
Raczkowanie
 
Avatar loni
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 388
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

cleopatra666 dla mnie domek cudny, bardzo mi się podoba, choć niestety nie dla mnie bo my mamy wąską działeczkę

No właśnie, chciałam zapytać czy macie jakieś fajne projekty na domek na wąską dziakę o szerokości około 16,5 m? Jeśli chodzi o długość to nie ma raczej żadnych ograniczeń. Z obydwu stron jesteśmy "otoczeni" rodziną, jednak nasz domek byłby postawiony bardziej w dali czyli domy naszych sąsiadów pozostałyby bardziej z przodu i widzielibyśmy ich "tyły". w tej chwili przed naszą przyszłą posesją stoi budynek gospodarczy, który chcielibyśmy przerobić w przyszłości na garaż. Co prawda w pierwszej wersji chcieliśmy dom z garażem, ale przy tej szerokości raczej to rozwiązanie odpada (nie podoba mi się gdy garaż połączony trwale z domem jest bardziej wysuniety przed dom), a stawiając go "za domem" mielibyśmy strasznie dużo odśnieżania w zimie.
Mnie osobiście najbardziej podobają się projekty dość klasyczne, choć idące bardziej w stronę nowoczesnych (u mnie "dworki" odpadają) najłatwiej mi będzie gdy pokażę o jakie mi chodzi:
http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/..._z_garazem.htm (z tym że bez garażu)
http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/kr_bella.htm (ten jest super, ale działka za wąska )
http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/...ie_srednie.htm i ten tez jest dość ciekawy, ale ciut za szeroki chyba no i ten taras od frontu .

Generalnie w tej chwili mieszkalibysmy sami z mężem, ale mamy nadzieję że mimo problemów kiedyś uda nam się stworzyć większą rodzinkę.
Chcielibyśmy przede wszystkim na dole duży przestronny salon z aneksem kuchennym, jakiś malutki pokoik na gabinet/komputer, wc z miejscem na umycie rąk, i może jakieć małe pomieszczenie gosp. na schowanie jakichs sprzętów do sprzątania itp... Góra to oczywiscie sypialnia (idealnie jakby miała garderobę), jakieś dwa dodatkowe pokoiki i małe pomieszczenie na deskę do prasowania itp. no i oczywiscie łazienka (wanna+ prysznic+2 umywalki). Czy ktoś mógłby pomóc mi "rozgryźć" te podane przeze mnie projekty i pokazać ewentualne wady jakie one zawierają?
Dodam, ze w miejscowości w której mamy działkę nie ma pzp i nalezy wystąpić o decyzję o warunkach zabudowy (ale trzeba mieć już wybrany projekt)/.
Jeszcze przypomniaam sobie że nie napisałam, iż mąż chce podpiwniczyć dom w całości, także piec c.o. byłby w piwnicy.

Dziękuję za wszelkie rady
__________________
"Nie wystarczy pokochać,
Trzeba jeszcze umieć
Wziąć tę miłość w ręce,
I przenieść ją przez całe życie."

Edytowane przez loni
Czas edycji: 2010-09-27 o 13:59
loni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 21:35   #2466
kozunia82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 22
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cześć , ale jestem zła
Napisałam piękną długą wypowiedź, po czym niechcący wszystko skasowałam
Postaram się więc streścić.
Po przewertowaniu sterty projektów staciliśmy nadzieję na znalezienie idealnego, aż wreszcie trafiłam na to
http://projekty.muratordom.pl/projek...&x=21&y=8&nr=1

wersja lustrzana. Odpowiada nam ilość i (chyba)wielkość pokoi oraz układ domu i to że jest parterowy .
Taką zmianą o jakiej myśłimy, ponieważ chcemy (mąż chce) mieć okna w sypialni na ścianie frontowej jest zrezygnowanie z łazienki w sypialni i przeniesienie garderoby na przeciwległą ścianę (może garderoba w postaci wielkiej głębokiej szafy na długość ściany?)
Jeszcze zastanawia mnie usytuowanie kominka pomiędzy drzwiami tarasowymi a co wy o tym myślicie?
A może zrezygnować z kominka? tylko wtedy nazwa projektu nie będzie adekwatna do rzeczywistości
Zresztą - Wy widzicie więcej - i może jest jeszcze coś o czym my jeszcze powinniśmy pomyśleć.
Będę wdzięczna za każdą pomoc, a jeśli już wcześniej omawialiście tem projekt na forum proszę mnie odesłać. Przy najlepszych chęciach przeczytanie wszystkich stron wątku(przeczytałam ich chyba 10) zajmie mi wiele wieczorów, a tego mi mąż nie wybaczy, już na mnie krzywo patrzy, że za dużo siedzę przy komputerze.
No i wcale się nie streściłam.
kozunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 06:31   #2467
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez kozunia82 Pokaż wiadomość
Cześć , ale jestem zła
Napisałam piękną długą wypowiedź, po czym niechcący wszystko skasowałam
Postaram się więc streścić.
Po przewertowaniu sterty projektów staciliśmy nadzieję na znalezienie idealnego, aż wreszcie trafiłam na to
http://projekty.muratordom.pl/projek...&x=21&y=8&nr=1

wersja lustrzana. Odpowiada nam ilość i (chyba)wielkość pokoi oraz układ domu i to że jest parterowy .
Taką zmianą o jakiej myśłimy, ponieważ chcemy (mąż chce) mieć okna w sypialni na ścianie frontowej jest zrezygnowanie z łazienki w sypialni i przeniesienie garderoby na przeciwległą ścianę (może garderoba w postaci wielkiej głębokiej szafy na długość ściany?)
Jeszcze zastanawia mnie usytuowanie kominka pomiędzy drzwiami tarasowymi a co wy o tym myślicie?
A może zrezygnować z kominka? tylko wtedy nazwa projektu nie będzie adekwatna do rzeczywistości
Zresztą - Wy widzicie więcej - i może jest jeszcze coś o czym my jeszcze powinniśmy pomyśleć.
Będę wdzięczna za każdą pomoc, a jeśli już wcześniej omawialiście tem projekt na forum proszę mnie odesłać. Przy najlepszych chęciach przeczytanie wszystkich stron wątku(przeczytałam ich chyba 10) zajmie mi wiele wieczorów, a tego mi mąż nie wybaczy, już na mnie krzywo patrzy, że za dużo siedzę przy komputerze.
No i wcale się nie streściłam.

BARDZO DUZY I BAARDZO DROGI DOM.Sam dach będzie kosztował Cię ze 100tys.jak nie więcej.O wykończeniu nie wspomnę.Taki trochę w amerykańskim stylu.Pomieszczenie dosyć dobrze rozplanowane.Pomieszczeni a mają rozsądne wielkości.Dla mnie jednak zedcydowanie za duży a co za tym idzie nie przytulny.Musiałabym chyba wynająć pomoc domową żeby ogarnąć tego giganta.Ale jeżeli koszty Cię nie przerażają i odpowiada Ci wielkość-buduj
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-05, 11:31   #2468
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Thumbs up Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Ja buduję ten:http://www.wybieramydom.pl/projekty_...-z-garaem.html wiem,że nie w guście wielu osób,ale głównie chodziło nam o ekonomiczność budowy i niezbyt duże gabaryty Oczywiście żadnych schodów,skosów brr kurnikowych pokoików na poddaszu to też wchodziło w gre przy wyborze
__________________
D&A

Edytowane przez iza251
Czas edycji: 2010-10-05 o 11:35
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 12:59   #2469
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

SARDYNKI

Powiedziałabym, że domek średni. Brak jakichkolwiek pomieszczeń gospodarczych, bo ten z numerem 1.7 jako takie opisywany do tego, w ogóle się nie nadaje, prędzej garderoba, aczkolwiek też nie do końca. Pokoik nr 2.5 okropnie mały i w dodatku ustawiony poziomo do światła co wbrew pozorom nie jest najlepszym rozwiązaniem, zastanawiam się dla kogo miałby on być, rodziców z uwagi na schowek/garderobe (nic się tam nie zmieści konkretnego)do niego dostawioną, czy dzieci?

IZA251

Co do względów estetycznych wypowiadać się nie będę, z resztą zdajesz sobie sprawę z tego, że nie musi się podobać każdemu ale tak... w "projekcie" jest coś przekłamane z kominami, no chyba, że zastosujecie wentylację mechaniczną, nie do końca potrzebne uważam drzwi z komórki przy garażu, możesz mieć też problem z aranżacją kuchni i zastanowiłabym się poważnie nad rozwiązaniem drzwi. Poza tym faktycznie na budowie domu możecie zaoszczędzić z uwagi na prostotę.

jeszcze co do konstrukcji, uważam, że dach mógłby być ciut bardziej płaski, by okap nie "zachodził" na okna. Pomyślcie też czy faktycznie nigdy nie zaadaptujecie poddasza, jeśli tak strop drewniany odpada.
__________________
...

Edytowane przez rewelka111
Czas edycji: 2010-10-07 o 14:26
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 17:31   #2470
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez sardynki Pokaż wiadomość
rewelka - o kurczę, widzisz, my to tak bardziej estetycznie wszyscy patrzyliśmy hmm to jeszcze się zastanowimy dwa razy dobrze i może wybierzemy inną opcję. znaczy oni wybiorą, a ja jak zwykle dorzucę swoje trzy groszę. no chyba że już zamówili
pod względem estetycznym faktycznie jest nawet, co prawda nie w moim guście, ale wiem, że bardzo w guście większości :p ale w trakcie mieszkania zabrakłoby Ci pomieszczeń typu garderoba czy pralnia. Zastanówcie się dobrze, czasem warto kupić trochę droższy/większy dom, ale mieć je zapewnione, no i niezwykłą wygodę z nimi związaną.

Acha i wbrew pozorom, skosy, szczególnie ostre skosy na dłuższą metę wprowadzają pewien dysonans i generalnie piony i poziomy są uważane za lepszą przestrzeń do mieszkania. Wiem, że często nie jest to możliwe, ale warto sobie wyobrazić jak te skosy będą wyglądać i czy przypadkiem nie zmniejszą pomieszczeń. Teoretycznie w projekcie metraż powienno się obliczać od h=190 ale jak jest naprawde... tak samo zauważcie, że pomimo iż coś tam jest narysowane nie musi się zmieścić, "mebelki" w takim koncepcyjnym projekcie sa bardzo często celowo przeskalowywane.

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------


Pierwszy... hmm.. wszystko fajnie tylko mało pomieszczeń gosp, jakaś tylko jedna klita na parterze, dużo za mało, chyba, ze chcesz aby wiecznie w wiatrołapie było multum kurtek butów , a pranie suszyło Ci się między aneksem a kominkiem.... a co do góry... bardzo duża łazienka (jak na ten dom) jeśli taką chcesz super, ale może niekoniecznie?

Jeśli chodzi o drugi...
pomieszczenie gospodarcze przy kuchni... średnio, z doświadczenia wiem że często jest w nich brudno i się nosi, w tym przypadku wprost do serca domu czyli salonu i kuchni. A łazienka z wiatrołapu, który jest raczej pomieszczeniem zimnym też mi nieodpowiada. Znowu na dole nie ma jakiegoś pomieszczonka, na składowanie miotły, suszenie prania itp. Łazienka jest na to za mała. Góra... pokoje malutkie, patrz na te mniejsze wymiary, te większe to pow. podłogi, ale przy h mniejszym niż 190 cm, czyli generalnei postawisz tam może komodę i bedzie trzeba się schylać, żeby tam wejść, co za tym idzie guzy murowane. Np nie wyobrażam sobie spania w pokoju 1 z ustawionym w sugerowanym miejscu łóżkiem. Co rano "łup w mur" na dzień dobry.

Oczywiście kolejny projekt z przekłamanymi kominami. I do wszystkich dziewczyn uwaga, schody zabiegowe są... niewygodne. Często niestety w małych domach konieczne, ale zwracajcie uwage na szerokość biegu, bo patrząc "na oko" na niektóre pomysły wydają mi się być źle rozliczone.
__________________
...

Edytowane przez rewelka111
Czas edycji: 2010-10-08 o 19:11
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 11:43   #2471
Banana
Rozeznanie
 
Avatar Banana
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród ;)
Wiadomości: 596
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

A co myślicie o tym projekcie?
http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/arc_archibajka.htm
Wybierałam go pod kątem funkcjonalności. Chciałam zeby na dole była sypialnia, salon, łazienka, kuchnia (zamknięta) i kotłownia, ponieważ najpierw chcialam wykończyć i urządzić dół a z czasem górę - szczególnie ze względów finansowych
Na projekcie co prawda zaznaczona jest pralnia i mała łazienka, ale pytałam na forum eksperckim i nie ma problemu z wprowadzeniem zmian na życzenie klienta - czyli w miejscu pralni byłaby duża łazienka a w miejscu łazienki kotłownia
__________________

Bo jest paru ludzi
Bo jest parę w życiu dobrych chwil
Bo jest parę złudzeń które warto mieć by żyć...
Banana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-09, 13:07   #2472
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Banana Pokaż wiadomość
A co myślicie o tym projekcie?
http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/arc_archibajka.htm
Wybierałam go pod kątem funkcjonalności. Chciałam zeby na dole była sypialnia, salon, łazienka, kuchnia (zamknięta) i kotłownia, ponieważ najpierw chcialam wykończyć i urządzić dół a z czasem górę - szczególnie ze względów finansowych
Na projekcie co prawda zaznaczona jest pralnia i mała łazienka, ale pytałam na forum eksperckim i nie ma problemu z wprowadzeniem zmian na życzenie klienta - czyli w miejscu pralni byłaby duża łazienka a w miejscu łazienki kotłownia
Poddasze jest makabrycznie ciasne, a powierzchnia pomieszczeń jest przekłamana - podana jest powierzchnia podłogi a nie użytkowa. Tam gdzie jest przerywana linia jest za nisko, żeby stanąć (poniżej 1,90m), tak więc sama zobacz jak mało masz powierzchni użytkowej.

Dach ogromny, przytłaczający, nieciekawy. Brak symetrii w elewacji. Koszmarek.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 14:35   #2473
aanniiaa56
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z domu :P
Wiadomości: 288
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witajcie!
Co myślicie o tym projekcie? Kocham styl dworkowy
http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/...e_4__garaz.htm

Oczywiście nie podoba mi się, że wejście do kotłowni jest tylko przez garaż..
aanniiaa56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 15:30   #2474
Banana
Rozeznanie
 
Avatar Banana
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród ;)
Wiadomości: 596
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Poddasze jest makabrycznie ciasne, a powierzchnia pomieszczeń jest przekłamana - podana jest powierzchnia podłogi a nie użytkowa. Tam gdzie jest przerywana linia jest za nisko, żeby stanąć (poniżej 1,90m), tak więc sama zobacz jak mało masz powierzchni użytkowej.

Dach ogromny, przytłaczający, nieciekawy. Brak symetrii w elewacji. Koszmarek.
Dziękuje za opinie właśnie ten dach trochę mnie zastanawiał i teraz jak patrze to faktycznie wygląda nieciekawie a mogłabyś polecić na jakiej stronie szukać dobrego projektu? zależy mi żeby dół był przejrzysty, na górze wystarcza 2-3 pokoje i lazienka..
__________________

Bo jest paru ludzi
Bo jest parę w życiu dobrych chwil
Bo jest parę złudzeń które warto mieć by żyć...
Banana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 19:32   #2475
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez sardynki Pokaż wiadomość
rewelka - czy w taki razie mogłabyś się wypowiedzieć o tym http://projekty.lipinscy.pl/Taktowny/

Albo przynajmniej, nie chcę tak nadużywać Twojego czasu, napisać na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

Wg mnie o wiele lepszy, wiadomo droższy więc tu sobie musicie odpowiedzieć czy stać was, ale mi się podoba. Aczkolwiek... musi być jakieś ale

Narysowałam co bym zmieniła na dole. Czyli powiększyła kuchnie, zlikwidowała do niej drzwi, połączyła 1.2 i 1.3 w jedno pomieszczenie gosp (po co wc zaraz przy wejsciu skoro na dole jest już jedno.... strasznie musiałoby mi się chcieć) ta ścianka z ? jest do przemyślenia. Możliwe, że będzie bezużyteczna, wręcz problemowa, musiałabyś zmierzyć piece, zastanowić się nad wielkością boilera i nad sposobem grzania. Pod schodami zrobiłabym małą garderobe, nie tylko szafę No i pytanie czy gabinet plus pokój jest przydatny wam, ja bym chciała mieć pokój gościnny, ale wiem że wiele osób uważa taki za niepotzrebny.

Góra, pokój z garderobą... códo!! Tylko bym jej nie zamykała tylko postawiła ścianki działowe które będą wizualnie wszytsko zamykać o chować, dużo tu pisania i potrzeba byłby zrobić jakieś wizualizację, ale da się i fajnie wygląda.

Tyle ode mnie, jak was stać bierz ten, bądź coś w ten deseń, gdzie masz porządną garderobę, pomieszczenia użytkowe, bo sam salon pokój i kibelek to nie wszystko


Aha i proszę inne dziewczyny o poprawienie mnie jeśli moje uwagi są złe, wybór domu to decyzja życia i nie chciałabym tu nikomu mieszać w głowie.
__________________
...
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 19:49   #2476
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez aanniiaa56 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Co myślicie o tym projekcie? Kocham styl dworkowy
http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/...e_4__garaz.htm

Oczywiście nie podoba mi się, że wejście do kotłowni jest tylko przez garaż..

Wg mnie tragedia, brak podziału na strefę dzienną i nocną, goście by pójść do łazienki będą si,e przechadzać i zaglądać do wszystkich sypialni. Kolejny projekt bez pomieszczeń gospodarczych (spiżarnia, garderoba, pralnia).
__________________
...

Edytowane przez rewelka111
Czas edycji: 2010-10-09 o 20:04
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 10:11   #2477
loni
Raczkowanie
 
Avatar loni
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 388
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Czy mogę prosić o pomoc w ocenie tego projektu? http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/...bez_garazu.htm
Mamy wąską działke (16,5 m), zlaezy nam na niewielkiem, ale funkcjonalnym domku. Dla mnie mankamentem jest to, ze sypialnia jest przewidziana od frontu, a ja wolałabym żeby była od strony ogrodu i miała balkonik (na przewietrzenie pościeli itp... także jeśli byłoby to możliwe, to chciałąbym wrowadzić takie zmiany wąsnie. nie wyobrażam sobie mieć w sypialni tylko np. okna dachowego (których w ogle nie lubię). Dziękuję za wszelkie rady!
__________________
"Nie wystarczy pokochać,
Trzeba jeszcze umieć
Wziąć tę miłość w ręce,
I przenieść ją przez całe życie."
loni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 12:14   #2478
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Banana Pokaż wiadomość
a mogłabyś polecić na jakiej stronie szukać dobrego projektu? zależy mi żeby dół był przejrzysty, na górze wystarcza 2-3 pokoje i lazienka..
Zajmuję się tylko projektami indywidualnymi, nie chodzę po stronach z gotowcami- strata czasu jak dla mnie
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 16:56   #2479
xcom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Tutaj są nowoczesne i bardzo ciekawe projekty, szczególnie te z antresolą - np. "Z Charakterem I": http://domyzwizja.pl/

Co mi się podoba:
- prostota, nowoczesna forma
- duże przeszklenia
- dwuspadowe dachy - dużo więcej przestrzeni, mniejszy koszt konstrukcji, mniejsze straty ciepła
- otwarte przestrzenie, antresole

pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez xcom
Czas edycji: 2010-10-11 o 17:09
xcom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-11, 19:26   #2480
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez xcom Pokaż wiadomość
Tutaj są nowoczesne i bardzo ciekawe projekty, szczególnie te z antresolą - np. "Z Charakterem I": http://domyzwizja.pl/

Co mi się podoba:
- prostota, nowoczesna forma
- duże przeszklenia
- dwuspadowe dachy - dużo więcej przestrzeni, mniejszy koszt konstrukcji, mniejsze straty ciepła
- otwarte przestrzenie, antresole

pozdrawiam wszystkich
Projekty takie jak wszędzie. Przestań zakładać nowe konta i reklamować swoją firmę... Trochę żałosne podszywać się pod "zadowolonego klienta"... Miej jaja i opłać tu reklamę i występuj jako firma.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 16:45   #2481
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

proszę o ocenę projketu:

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/riwiera/rzuty.php

wjazd od południa
chciałabym was jeszcze prosić o opinie, na temat podpiwniczenia domu... tak jak jest to w tym projekcie, i czy częśc dzienna nie jest zbyt mała...
pozdrawiam
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 16:57   #2482
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez zophiee Pokaż wiadomość
proszę o ocenę projketu:

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/riwiera/rzuty.php

wjazd od południa
chciałabym was jeszcze prosić o opinie, na temat podpiwniczenia domu... tak jak jest to w tym projekcie, i czy częśc dzienna nie jest zbyt mała...
pozdrawiam
Komunikacja w tym projekcie jest wprost katastrofalna. Korytarz na górze jest prawie dwa razy większy od sypialni ! 30 m2 !!!! Co będziesz tam robiła na tym korytarzu ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 17:03   #2483
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Komunikacja w tym projekcie jest wprost katastrofalna. Korytarz na górze jest prawie dwa razy większy od sypialni ! 30 m2 !!!! Co będziesz tam robiła na tym korytarzu ?
na pewno powiekszamy garderobę przy sypialniach dzieci, poza tym w przestrzeni przy antresoli będzie długi stolik komputerowy i coś na kształt ogrodu zimowego, bo uwielbiam tropikalne kwiaty a w tym miejscu domu będzie najwięcej światła...
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 17:49   #2484
igunia18
Zadomowienie
 
Avatar igunia18
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 189
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez zophiee Pokaż wiadomość
proszę o ocenę projketu:

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/riwiera/rzuty.php

wjazd od południa
chciałabym was jeszcze prosić o opinie, na temat podpiwniczenia domu... tak jak jest to w tym projekcie, i czy częśc dzienna nie jest zbyt mała...
pozdrawiam
przepraszam, że pisze nie na temat, ale moja pierwsza myśl to - nie zazdroszczę osobie, która będzie w tym domku musiała myć okna
__________________



igunia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 11:02   #2485
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

i jeszcze jeden... proszę o poradę kogoś z doswiadczonym okiem i umiejętnością oceny powierzchni...
czy w tej jadalni uda się posadzić 12-16 osób? kształt pomieszczenia bardziej przypomina kwadrat

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Sal...idp,13016.html

Czy ten projekt ma jakieś rażące mankamenty??
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 15:44   #2486
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez zophiee Pokaż wiadomość
na pewno powiekszamy garderobę przy sypialniach dzieci, poza tym w przestrzeni przy antresoli będzie długi stolik komputerowy i coś na kształt ogrodu zimowego, bo uwielbiam tropikalne kwiaty a w tym miejscu domu będzie najwięcej światła...
Szkoda tracić światło na rośliny w domu, będziesz miała ogród. Nie możesz zrobić kącika komputerowego w miejscu nasłonecznionym, komputerom szkodzi tak temperatura, jak i nieodpowiednie światło, które odbija się od monitorów.

Cytat:
Napisane przez zophiee Pokaż wiadomość
i jeszcze jeden... proszę o poradę kogoś z doswiadczonym okiem i umiejętnością oceny powierzchni...
czy w tej jadalni uda się posadzić 12-16 osób? kształt pomieszczenia bardziej przypomina kwadrat

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Sal...idp,13016.html

Czy ten projekt ma jakieś rażące mankamenty??
Oczywiście, przecież to jest dom na działkę z wjazdem od północy, nie od południa.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 19:26   #2487
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Oczywiście, przecież to jest dom na działkę z wjazdem od północy, nie od południa.

Muszę się zgodzić, skoro u Ciebie wjazd musi być od poludnia ten projekt totalnie odpada
__________________
...
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 20:17   #2488
zophiee
Zakorzenienie
 
Avatar zophiee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 134
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

dziewczyny, tym od południa bym się tak nie sugerowała, bo mamy dużą działkę i dojazd do niej z 2 stron, działka jest leśna otoczona ze wszystkich stron drzewami także ładne widoki
jeżeli chodzi o projekt salomon wzielibyśmy wersje w odbiciu lustrzanym i ustawili dużymi przeszkleniami salonu i jadalni na stronę zachodnią...
chodzi mi bardziej o wnętrza, rozmieszczenie pomieszczeń ich wielkość i kształt...
zophiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 00:34   #2489
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez zophiee Pokaż wiadomość
dziewczyny, tym od południa bym się tak nie sugerowała, bo mamy dużą działkę i dojazd do niej z 2 stron, działka jest leśna otoczona ze wszystkich stron drzewami także ładne widoki
jeżeli chodzi o projekt salomon wzielibyśmy wersje w odbiciu lustrzanym i ustawili dużymi przeszkleniami salonu i jadalni na stronę zachodnią...
chodzi mi bardziej o wnętrza, rozmieszczenie pomieszczeń ich wielkość i kształt...
w takim razie mi osobiscie projekt sie podoba i pod wzgledem pomieszczen (lubie otwarte domy) i wizualnie. takie moje zdanie, ale jestem ciekawa co powiedza inne dziewczyny. tylko przykladowy uklad mebli jest sredni.
__________________
...

Edytowane przez rewelka111
Czas edycji: 2010-10-18 o 00:35
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 08:55   #2490
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

A gdzie tam jest jakaś kotłownia?
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:11.