Aparaty ortodontyczne cz.XIII - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-29, 06:31   #361
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez malaosmiornica Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Można dołączyć? Czytam Was już trochę, bo przymierzałam się od jakiegoś czasu do aparatu i byłam wczoraj na konsultacji z planem leczenia i wyszło na to że aparat zakładam...już po tygodniu, czyli w przyszły wtorek Nie mogę się doczekać, ale też zupełnie nie wyobrażam sobie siebie w nim No i najgorsze chyba to że ciężko z jedzeniem będzie, a ja tak uwielbiam jeść :P
cześć

masz tak jak ja,a ja już z gumkami ledwo jem pewnie migiem zacznę spadać z wagi,a już za bardzo nie ma co z niej zlatywać
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 08:22   #362
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

wczoraj wieczorem płukałam zęby NIEBIESKIM płynem Meridol i po płukaniu zdałam sobie sprawę, że moje gumki i okolice zamków zabarwiły się na niebiesko .. może nie był to jakiś intensywny odcień, ale jednak było widać jasnoniebieskie przebarwienia..
na szczęście zaczęłam szybko przepłukiwać zęby wodą i potem jeszcze płynem Listerine (oczywiście już w jasnym kolorze) i wszystko ładnie zeszło
alew pierwszej chwili nieźle się przestraszyłam.
__________________
wymiankuję

Edytowane przez kiitty
Czas edycji: 2012-11-29 o 08:23
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 08:41   #363
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez kiitty Pokaż wiadomość
wczoraj wieczorem płukałam zęby NIEBIESKIM płynem Meridol i po płukaniu zdałam sobie sprawę, że moje gumki i okolice zamków zabarwiły się na niebiesko .. może nie był to jakiś intensywny odcień, ale jednak było widać jasnoniebieskie przebarwienia..
na szczęście zaczęłam szybko przepłukiwać zęby wodą i potem jeszcze płynem Listerine (oczywiście już w jasnym kolorze) i wszystko ładnie zeszło
alew pierwszej chwili nieźle się przestraszyłam.
Bo ten płyn zostaje na zębach jeśli się go nie przepłucze dodatkowo wodą . Ale chyba nie powinien przebarwiać zamków trwale.
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 08:54   #364
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
cześć

masz tak jak ja,a ja już z gumkami ledwo jem pewnie migiem zacznę spadać z wagi,a już za bardzo nie ma co z niej zlatywać
Mi też cięzko się je, ale akurat z tego się ciesze, bo mogę jeść bez opamiętania, a na dobre to takie coś raczej nie wyjdzie

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Aparatki, jak będziecie wiedziały o jakiejś promocji na płyny do płukania ust, to dajcie znać W kauflandzie udało mi się kupić Colgate 500 ml za 9,99 zł! No, ale się kończy i muszę kupić coś nowego, a bez promocji tanio nie jest
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 08:59   #365
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Raczej stawiałabym na to, że różne osoby jedzą różne rzeczy, czasami można sobie nie zdawać sprawy, że coś, co się zjadło ma barwnik przebarwiający gumki.
U mnie zdecydowanie dobre gumki. Nie przebarwiły mi się żadne, od sierpnia. Teraz mam perłowe i też nic się nie dzieje. Za to zęby żółkną mi w tempie zastraszającym. Dobrze, że mam umiówione czyszczenie w przyszłym tygodniu.

Czy któraś z Was ma problem z domywaniem przy dziąsłach, po wewnętrznej stronie łuku? Ja mam wrażanie, że nie ważne jak dokładnie czyszczę, zawsze jakieś pozostałości płytki są. Używam szczoteczki ultrasonicznej z miękka główką. Może jest za miękka, żeby doczyścić?
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 09:27   #366
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez aisha_ Pokaż wiadomość
U mnie zdecydowanie dobre gumki. Nie przebarwiły mi się żadne, od sierpnia. Teraz mam perłowe i też nic się nie dzieje. Za to zęby żółkną mi w tempie zastraszającym. Dobrze, że mam umiówione czyszczenie w przyszłym tygodniu.

Czy któraś z Was ma problem z domywaniem przy dziąsłach, po wewnętrznej stronie łuku? Ja mam wrażanie, że nie ważne jak dokładnie czyszczę, zawsze jakieś pozostałości płytki są. Używam szczoteczki ultrasonicznej z miękka główką. Może jest za miękka, żeby doczyścić?
Może spróbuj elektrycznej? Mi zawsze doczyszcza wszystko. Od kiedy mam elektryczną szczotkę nie wiem co to osad na zębach.
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 09:28   #367
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
Może spróbuj elektrycznej? Mi zawsze doczyszcza wszystko. Od kiedy mam elektryczną szczotkę nie wiem co to osad na zębach.
ja ze strachu przed niedoczyszczeniem zębów w aparacie zamówiłam do swojej elektrycznej szczotki końcówki ortho
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 09:37   #368
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
ja ze strachu przed niedoczyszczeniem zębów w aparacie zamówiłam do swojej elektrycznej szczotki końcówki ortho
Ja radze sobie zwykłymi, są sporo tańsze i łatwiej dostępne. Kupiłam zapas zwykłych, a gdyby nie to, to pewnie skusiłabym się na te w wersji ortho. Swoją droga na poczatku bałam się, że elektryczna szczotka rozwali mi aparat, ale nie Wszystko jest ok!
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 09:45   #369
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
Ja radze sobie zwykłymi, są sporo tańsze i łatwiej dostępne. Kupiłam zapas zwykłych, a gdyby nie to, to pewnie skusiłabym się na te w wersji ortho. Swoją droga na poczatku bałam się, że elektryczna szczotka rozwali mi aparat, ale nie Wszystko jest ok!
ja mam 4 rodzaję zwykłą,sensitive,2 ortho i 1 do przestrzeni międzyzębowych.Sprawdzę,k tórą mi najlepiej idzie

też się tego boję strasznie,ale jedna z aparatek uspokoiła mnie plus teraz Ty potwierdzasz
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 09:52   #370
malaosmiornica
Raczkowanie
 
Avatar malaosmiornica
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 103
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

anakazarile taki zestaw 4 końcówek kosztuje? zastanawiam się co lepiej czyści czy taka zwykła czy elektryczna..
Ty jutro zakładasz prawda?
malaosmiornica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 09:55   #371
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez malaosmiornica Pokaż wiadomość
anakazarile taki zestaw 4 końcówek kosztuje? zastanawiam się co lepiej czyści czy taka zwykła czy elektryczna..
Ty jutro zakładasz prawda?
tak jutro

dziewczyny 3 grudnia jest dzień darmowej wysyłki i takie końcówki czy pasty lub szczoteczki-no wszystko możemy zamawiać nie płacać za wysyłkę.

za 3 końcówki ortho w tym jedna to ta malutka zapłaciłam 45 zł.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 10:00   #372
malaosmiornica
Raczkowanie
 
Avatar malaosmiornica
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 103
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

anakazarPewnie nie możesz się doczekać? będziesz miała metalowy czy estetyczny?
Gdzie zamawiałaś te końcówki? Ja nakładam 4.12 aparat więc akurat by było
malaosmiornica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 10:02   #373
gosia_daniela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 13
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

a jaką polecacie szczoteczkę elektryczną do aparatu kosmetycznego ?
Jest ich wiele, więc wolę popytać wśród doświadczonych aparatek
gosia_daniela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 10:07   #374
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez malaosmiornica Pokaż wiadomość
anakazarPewnie nie możesz się doczekać? będziesz miała metalowy czy estetyczny?
Gdzie zamawiałaś te końcówki? Ja nakładam 4.12 aparat więc akurat by było
http://www.domowystomatolog.pl/produ...ials-2-1-.html

oni też 3 grudnia startują

metal zakładam,tylko się martwię trochę,bo tak nagle ta jedynka zaczęła mi się delikatnie ruszać mam nadzieję,że to przez separację...oby do jutra to mi wyjaśnią
Cytat:
Napisane przez gosia_daniela Pokaż wiadomość
a jaką polecacie szczoteczkę elektryczną do aparatu kosmetycznego ?
Jest ich wiele, więc wolę popytać wśród doświadczonych aparatek
ja mam oral b vitalitis.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 10:42   #375
gosia_daniela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 13
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

ja mam oral b vitalitis.
a masz może do niego jakąś specjalną końcówkę do aparatu? Czy często musisz ją wymieniać? Pytam, bo jestem laikiem w tym temacie . Mam zwykłą ortho od dwóch tygodni a wygląda jakbym używała jej z rok czasu . Chyba muszę zainwestować w coś trwalszego i dlatego zastanawiam się nad elektryczną .

Aha i jest teraz płyn Listerine w promocji w Kauflandzie 500ml/11,69 zł

Edytowane przez gosia_daniela
Czas edycji: 2012-11-29 o 10:46
gosia_daniela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 10:46   #376
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez gosia_daniela Pokaż wiadomość
a masz może do niego jakąś specjalną końcówkę do aparatu? Czy często musisz ją wymieniać? Pytam, bo jestem laikiem w tym temacie . Mam zwykłą ortho od dwóch tygodni a wygląda jakbym używała jej z rok czasu . Chyba muszę zainwestować w coś trwalszego i dlatego zastanawiam się nad elektryczną .
no tak,specjalnie do aparatu kupiłam końcówki ortho-dałam link wyżej do nich.
Końcówki zmieniam tak jak szczoteczkę,co 4 tygodnie.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 11:27   #377
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Ja miałam kupować końcówki do elektrycznej, ale ostatecznie kupiłam szczoteczkę z aqua fresh zwykłą i jestem zadowolona . A w ogóle po tym usuwaniu kamienia mam takie gładkie zęby, że aż miło .
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 11:56   #378
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Aria93 Pokaż wiadomość
Bo ten płyn zostaje na zębach jeśli się go nie przepłucze dodatkowo wodą . Ale chyba nie powinien przebarwiać zamków trwale.
Z drugiej strony to bez sensu płukać płynem by potem zmyć go wodą

Cytat:
Napisane przez aisha_ Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was ma problem z domywaniem przy dziąsłach, po wewnętrznej stronie łuku? Ja mam wrażanie, że nie ważne jak dokładnie czyszczę, zawsze jakieś pozostałości płytki są. Używam szczoteczki ultrasonicznej z miękka główką. Może jest za miękka, żeby doczyścić?
Ja bez problemu doczyszczam przy dziąsłach szczoteczką pęczkową.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 12:00   #379
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Dziewczyny znowu potrzebuję porady. Aparat mam już od ponad 7 miesięcy i wszystko super, 8mki zostały. A tu nagle od wczoraj dolna 8mka boli jak głupia . Rośnie niby prosto, ale ledwie się tam mieści i widać, że przez to iż znowu zaczęła rosnąć dziąsło od strony policzka lekko krwawi. I teraz nie wiem czy czekać na wizytę u orto i zapytać się co i jak, do zwykłej dentystki żeby mi coś z tą 8mką zrobiła (w ogóle da się wyrwać po założeniu aparatu?? ). Smaruję to dziadostwo dentoseptem, ale póki co niewiele to pomaga.
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 12:25   #380
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Ja miałam wyrywaną ósemkę z aparatem Idź do dentystki i zapytaj, są specjalne żele, które łagodzą objawy związane z wyżynaniem zebów


Dziewczyny, ja mam ogromny problem. Odkąd założyłam aparat mam bardziej żółte zęby. Nie wiem czemu, myję je dokładnie przy dziąsłach szczotką elektryczną, ale właśnie przy dziąsłach gromadzi mi się jakiś żółty barwnik. Czyli przy samych dziąsłach zeby są troche żółte, a potem ku dołowi przechodzą ładnie w białe.
Czy mam iść na jakieś czyszczenie ??? W ogóle powiem Wam, że nigdy przenigdy nie byłam ani na skalingu ani na piaskowaniu (mam 22lata) bo nigdy nie miałam kamienia. Teraz odkąd mam aparat (dopiero od września) zrobiły mi się takie malutkie dwie kropki kamienia na dolnych jedynkach od strony jezyka, ale prawie niezauważalne, natomiast martwi mnie to żółte przebarwienie. Czy czyszczenie to załatwi? Czy jeśli nawet wyczyszczę, to za jakiś czas po zdjęciu aparatu nie będę miała w miejscu zamków (gdzie zęby nie będą czyszczone) plam ?
No i czy te zażółcenia znikną jeśli wybielę zęby po leczeniu orto ?

Dodam Wam link do zjęcia z google, gdzie znalazłam to, o co mi chodzi (nie mam aż tak żółtych zębów, nie, ale to tylko przykład - tam gdzie pokazuje strzałka na dwójkę, ząb jest bardziej żółty przy dziąśle niż idąc ku dołowi. Co to jest ?

http://www.google.pl/imgres?q=%C5%BC...64,s:100,i:196

Edytowane przez kwiatek101
Czas edycji: 2012-11-29 o 12:27
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 12:35   #381
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
Ja miałam wyrywaną ósemkę z aparatem Idź do dentystki i zapytaj, są specjalne żele, które łagodzą objawy związane z wyżynaniem zebów
Dobrze wiedzieć. To chyba zapiszę się do dentystki bo od tego cholerstwa połowa gardła już boli przy przełykaniu :/

U mnie po założeniu aparatu niestety kamień i osady osadzają się znacznie szybciej niż kiedyś. Choćbym nie wiem ile czyściła to i tak coś się porobi. Ostatnio na scallingu ładnie mi też usunięto wszelkie osady więc da się tego pozbyć. Niestety po pół roku znowu nie wygląda już tak pięknie
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 12:44   #382
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
Dobrze wiedzieć. To chyba zapiszę się do dentystki bo od tego cholerstwa połowa gardła już boli przy przełykaniu :/

U mnie po założeniu aparatu niestety kamień i osady osadzają się znacznie szybciej niż kiedyś. Choćbym nie wiem ile czyściła to i tak coś się porobi. Ostatnio na scallingu ładnie mi też usunięto wszelkie osady więc da się tego pozbyć. Niestety po pół roku znowu nie wygląda już tak pięknie
ja jutro aparat zakładam,a 3 ósemki wyrywam za jakiś czas
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 13:39   #383
iamcookie
Rozeznanie
 
Avatar iamcookie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 626
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez malaosmiornica Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Można dołączyć? Czytam Was już trochę, bo przymierzałam się od jakiegoś czasu do aparatu i byłam wczoraj na konsultacji z planem leczenia i wyszło na to że aparat zakładam...już po tygodniu, czyli w przyszły wtorek Nie mogę się doczekać, ale też zupełnie nie wyobrażam sobie siebie w nim No i najgorsze chyba to że ciężko z jedzeniem będzie, a ja tak uwielbiam jeść :P

Zazdroszczę... ja dzisiaj umawiałam się na wyciski i zapisano mnie dopiero na 15 stycznia :roll eyes: jak ta dalej pójdzie to aparat założę pewnie gdzieś w maju.
__________________

aparatka

31.01.2013 - góra


iamcookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 13:44   #384
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Dziewczyny, a te końcówki do szczoteczki elektrycznej ORTHO na prawdę znacząco różnią się od tej normalnej, która jest dołączona do opakowania ?
Bo zastanawiam się czy kupować, jeśli są lepsze to kupię ale jeśli to chwyt marketingowy to szkoda pieniędzy...Czym się różnią ?
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 13:56   #385
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez iamcookie Pokaż wiadomość
Zazdroszczę... ja dzisiaj umawiałam się na wyciski i zapisano mnie dopiero na 15 stycznia :roll eyes: jak ta dalej pójdzie to aparat założę pewnie gdzieś w maju.
Łooo, ale odległe terminy, sporo ludzi musi się leczyć u tego/tej orto.

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a te końcówki do szczoteczki elektrycznej ORTHO na prawdę znacząco różnią się od tej normalnej, która jest dołączona do opakowania ?
Bo zastanawiam się czy kupować, jeśli są lepsze to kupię ale jeśli to chwyt marketingowy to szkoda pieniędzy...Czym się różnią ?
A jaka jest standardowo dołączana? Ja przy zakupie miałam komplet 7 więc nie wiem.
Ale jeśli chodzi o te orto to tak:
0_0_productGfx_ff31fb9cae5d43f1e7c53e3dd978ddf6.jpg - ta tutaj jak widać ma specjalny kształt ułatwiający dojście do zakamarków (chociaż ja nie czuję dużej różnicy między nią a sensitive np) - nie wiem czy nie jest też czasem troszkę bardziej miękka (ale to już zależy którą masz na myśli "standardowo dołączaną" )

Oral_B_OrthoCare_Essentials_Normal.jpg no a ta druga to jak widać - może zastąpić wyciorki, bo zmieści się wszędzie
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 14:00   #386
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

ta końcówka jako wyciorek to by się przydała, ale nie widzę różnicy między tą drugą a zwykłą. Zwykłą mam taką:

http://www.google.pl/imgres?q=oral+b...r:45,s:0,i:219
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 14:03   #387
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Wczoraj dzwoniła orto.
Wyrywanie dolnej prawej 4 lub 5, prawdopodobnie też dolnej lewej szóstki. Do leczenia jeszcze 2x zębol z lekką ryską na szkliwie. I UWAGA... Aparat samoligaturujący + wyciągi! Czyli żadnego Hyraxa i żadnej maski twarzowej! Szybko idę leczyć zębiska i w styczniu aparat.
Hm, może wezmę samoligaturujący z zamkiem kosmetycznym...

Ma któraś z was doświadczenia z samoligaturą?
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 14:08   #388
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
ta końcówka jako wyciorek to by się przydała, ale nie widzę różnicy między tą drugą a zwykłą. Zwykłą mam taką:

http://www.google.pl/imgres?q=oral+b...r:45,s:0,i:219
W mojej instrukcji od szczoteczki jest taka informacja:
"Nie zalecamy korzystania z końcówki Oral-B FlossAction lub Oral-B 3D White w przypadku posiadania aparatu korekcyjnego na zębach"
Pewnie chodzi o to, że ta Twoja ma coś takiego plastikowego (?) - to żółte coś - co może uszkodzić aparat. Końcówki ortho tego nie posiadają (sensitive też, nie pamiętam jak inne).
__________________


Edytowane przez wdowa_po_leninie
Czas edycji: 2012-11-29 o 14:10
wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 14:11   #389
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

zwykłą mam taką
http://www.domowystomatolog.pl/produ...zt-EB20-1.html
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 14:11   #390
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

tak moja rzeczywiście ma to coś żółte... ale za to końcówka orto ma tam długie włoski... ale chyba kupię orto w takim razie, nie wiedziałam ,ze to może uszkodzić aparat, nie czytałam instrukcji :P

PS pomyliłam się, moja ma końcówkę 3D white a nie zwykłą.

Edytowane przez kwiatek101
Czas edycji: 2012-11-29 o 14:13
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:05.