Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-31, 10:04   #1261
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Cytat:
Napisane przez ulrika Pokaż wiadomość
Hejjjj i ja nadaje z ocp, jestem w szpitalu od wczoraj od 17 30, w nocy juz dwa razy chlusnely mi wody. Czekam na badanie jak bedzie rozwarcie 4cm to ide na porodowke. Trzymajcie kciuki :-* Milego dzionka
No to za rozwarcie i żeby poszło szybko i bezproblemowo





Cytat:
Napisane przez Lucynka20xd Pokaż wiadomość
30 maja o 18.40 przez CC przyszedl na swiat Adrian 3700 I 59 cm nie udalo sie silami glowka sie nie chciala wstawic gratuluje pozostalym mamusiom

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Witamy Adriana i gratulujemy mamie
Duży chłopczyk




Cytat:
Napisane przez monika83 Pokaż wiadomość
Czesc dziewuszki!
Gratuluje wszystkim nowym mamusiom i trzymam ogromne kciuki za te jeszczcze nierozpakowane.
Ja sie nie odzywam, bo momentami zapominam jak sie nazywam. Teraz mam pomoc mamy, ale i tak nie ma oddechu tylko mniejszy syf w chalupie i ugotowany obiad. Chlopaki nam ladnie rosna (Mateusz wazyl wczoraj ponad 4300, a wiec przez 5 tygodni przybral ponad 2 kg od wagi urodzeniowej, Kuba 3800, czyli 1400 od urodzeniowej). Generalnie sa dziecmi dosc prostymi w obsludze, Adas byl znacznie gorszy, tylko ilosc jest ciezka do ogarniecia. Adas jest do nich kochany, ale widac ze zazdrosny bo np. od kilku dni przychodzi do mnie, pokazuje ze go boli brzuszek, mowi ze jest dzidzia i laduje mi sie na kolana. i tak sobie siedzimy, ja udaje zatroskana, masuje brzuszek, lituje sie nad biedna dzidzia
Bylismy juz na badaniach pod katem retionopatii, wszystko jest git, oczka juz dojzale i nie chca nas wiecej widziec.
Ale zeby wszystkim dogodzic to chodze jak kocmoluch, nie mam kiedy pofarbowac wlosow, pomalowac paznokci, masakra jednym slowem I ludzie mnie w kolejce chca przepuszczac (przez brzuszek po-ciazowy), szkoda ze wczesniej tacy chetni nie byli.
Monika i tak należą Ci się ogromne za ogarniecie takiej gromadki no i pięknie chłopcy ważą.
karmisz ich tylko piersią?

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 10:06   #1262
chansons
Zadomowienie
 
Avatar chansons
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 320
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Asia, Lucynka gratulacje!!

ulrika kciuki!

Justyna opisałaś też moją nockę.. Padammmmm
__________________
04.2007
08.2009
02.2010
06.2011
05.2014
chansons jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 10:18   #1263
JJJustynAAA
Zakorzenienie
 
Avatar JJJustynAAA
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 116
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

CHANSONS to wyrazy wspolczucia... u mnie Franek nadrabia noc... zasnal.po 9 o ciagle spi...

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
__________________

Mama Franka







JJJustynAAA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 10:20   #1264
sylvuniaa84
Zadomowienie
 
Avatar sylvuniaa84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 703
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Dziewczyny może obeznane jestescie w temacie aktów urodzenia nowo narodzonych dzieci..
Zaraz jak urodze maz musi dowiezc akt urodzenia małej do ksiegowej...
Ale wiem że szpital ma iles czasu na zgłoszenie dziecka do Urzedu.
Prowadze dzialalność i z dniem urodzenia ksiegowa musi cos tam zgłosic ale nie ogarniam tematu w ogóle bo jej nie słuchałam bo wpatrywalam sie w jej noworodka
czyli jak urodze to mam męża gdzies gonić na urzedy czy tak czy tak nic nie zalatwi puki szpital nie zglosi dziecka?
__________________
Lenka
18.06.2014 ---> 2,800 kg i 49 cm szczęścia
sylvuniaa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 10:32   #1265
Nikii89
Zakorzenienie
 
Avatar Nikii89
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 344
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Sylvunia szpital do 2 tyg musi zgłosić urodzenie się dziecka do USC. U Nas akurat zgłaszane jest do USC w miejscowości gdzie się rodziło. Ale jak urodziłam to TŻ już za 2 dni odbierał akt urodzenia.


PS. Majka Synek w sklepie uparł się aby kupić Majce opaskę (jak byście zobaczyli ten wrzask że to dla Mai ) a w domu wyciągnął jej sukieneczkę i kazał ubrać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Copy of Zdjęcie-0126.jpg (57,7 KB, 64 załadowań)
__________________
Nikii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 10:38   #1266
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Hej. Noc byla dziwna. Pod wzgledem bolu koszmar. Chyba do swiat nie usiade na tylku a do domu bede biegla za samochodem.... maly grzeczny i uparty. Karmie piersia, mam nadzieje ze nic nie knoce no ale pomagaja tu rowniez. Jezcze mi slabo jak wstaje ale to pewno przez moja krew

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 10:54   #1267
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Cytat:
Napisane przez asia27100 Pokaż wiadomość
Hej. Noc byla dziwna. Pod wzgledem bolu koszmar. Chyba do swiat nie usiade na tylku a do domu bede biegla za samochodem.... maly grzeczny i uparty. Karmie piersia, mam nadzieje ze nic nie knoce no ale pomagaja tu rowniez. Jezcze mi slabo jak wstaje ale to pewno przez moja krew

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Wracaj do siebie kochana, a siadaj na nadmuchanym kole ratunkowym, wtedy krocze laduje w tej dziurze i jest znosniej:-*


Hej! Maly spi wiec mam chwile na ploty, starszak z tata na spacerze. Dziewczyny jak ubieracie maluszki jak jest ok 20 stopni?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-31, 10:55   #1268
chansons
Zadomowienie
 
Avatar chansons
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 320
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Justyna przybij piątkę Hania padla o 9.30 i caly czas śpi..
Nikii Majeczka śliczna, a Oskarek kochany

Asia obyś jak najszybciej doszła do siebie!
__________________
04.2007
08.2009
02.2010
06.2011
05.2014
chansons jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 11:02   #1269
santom
Zakorzenienie
 
Avatar santom
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc;D
Wiadomości: 5 424
GG do santom Send a message via Skype™ to santom
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

dzien dobry!!!

wiecie co? mam czas na komputer Mamuska juz od wczoraj zawitala do mnie obiad sie robi, dziecie me spi(babcia chyba ma cudowny wplyw na nia bo jak aniolek ) ja juz zrobilam zakupy, a na wieczor mam zamiar pojechac z mezem nad jeziorko posiedziec przy sommersby(sa jednak zalety butli ) sielanka, ciekawe tylko jak dlugo potrwa

Niki Majunia no i brawa dla Oskarka zachowuje sie jak prawdziwy starszy braciszek niech tylko ktos nadepnie na odcisk Majce, cos czuje, ze bedzie mial do czynienia z Oskarem

paulka i monika dla Was dziewczyny to w ogole szacun poklony Wam bije!!!


dla wszystkich nowonarodzonych maluszkow: Hip Hip hurrraaaa!!!!
__________________





NA ZAWSZE W SERCU...
santom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 11:03   #1270
sylvuniaa84
Zadomowienie
 
Avatar sylvuniaa84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 703
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Cytat:
Napisane przez Nikii89 Pokaż wiadomość
Sylvunia szpital do 2 tyg musi zgłosić urodzenie się dziecka do USC. U Nas akurat zgłaszane jest do USC w miejscowości gdzie się rodziło. Ale jak urodziłam to TŻ już za 2 dni odbierał akt urodzenia.


PS. Majka Synek w sklepie uparł się aby kupić Majce opaskę (jak byście zobaczyli ten wrzask że to dla Mai ) a w domu wyciągnął jej sukieneczkę i kazał ubrać
mam nadzieje ze u nas tez bedzie to szybko,chociaz mam termin cc dzien przed Bozym Ciałem,potem wekend wiec pewnie po wekendzie nie predzej cos się ruszy w tej sprawie...

Majeczka cudna któlewna Oskarek dba aby od małego mała dobrze wyglądała

Cytat:
Napisane przez asia27100 Pokaż wiadomość
Hej. Noc byla dziwna. Pod wzgledem bolu koszmar. Chyba do swiat nie usiade na tylku a do domu bede biegla za samochodem.... maly grzeczny i uparty. Karmie piersia, mam nadzieje ze nic nie knoce no ale pomagaja tu rowniez. Jezcze mi slabo jak wstaje ale to pewno przez moja krew

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
wracaj do sił
__________________
Lenka
18.06.2014 ---> 2,800 kg i 49 cm szczęścia
sylvuniaa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 11:20   #1271
ilkas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 236
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Santom, super !1 Korzystaj póki możesz

Nikii, śliczna ta Twoja Majeczka A zachowanie Oskara z tą opaską mnie rozczuliło

Cytat:
Napisane przez VwVampirka Pokaż wiadomość
WOW, to spał jak stary! Amelka dziś spała po kąpieli 5 i pół godz i jak rzuciła się po tym na cyce, to godzinę jadła...
.
To w sumie zazdroszczę, że godzinę jadła. Bo Leo to obudził się o tej 3..mi z piersi dosłownie kapało...a ten zjadł trochę z jednej i poszedł dalej spać A ja zostałam z pełnymi cyckami

Cytat:
Napisane przez asia27100 Pokaż wiadomość
Hej. Noc byla dziwna. Pod wzgledem bolu koszmar. Chyba do swiat nie usiade na tylku a do domu bede biegla za samochodem.... maly grzeczny i uparty. Karmie piersia, mam nadzieje ze nic nie knoce no ale pomagaja tu rowniez. Jezcze mi slabo jak wstaje ale to pewno przez moja krew
Co do bólu to wiem o czym piszesz..miałam tak przy Milce. Mogę Cię pocieszyć, że u mnie przestało boleć po tygodniu, wraz ze zdjęciem szwów.
Zobaczysz..będzie dobrze Tego bałam się właśnie najbardziej też przy Leosiu..że będzie powtórka z rozrywki. Na szczęście tym razem nie było potrzeby nacinania.
ilkas jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-31, 11:35   #1272
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

U mnie noc srednia.. dobrze ze przeciwbolowe dawali.. teraz probuje sie ruszac ale masakra jak boli. .. nie karmie na razie nie mam nawet sil na boku lezec ale bede walxzyc jak tylko dojde do siebie.
Maly jest cudowny
Sent from my GT-I9295 using Wizaz Forum mobile app
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 11:42   #1273
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Ilkas trzymam cie Za slowo.

Lucynka doskonale cie rozumiem...


Sorry ze wybiorczo ale wisze na telefonie miedzy karmieniami i zmienianiem podkladow

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 11:44   #1274
kasian86
Zakorzenienie
 
Avatar kasian86
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 289
GG do kasian86
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Cytat:
Napisane przez paulka0212 Pokaż wiadomość
Dzień dobry ciocie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Cudne

Cytat:
Napisane przez Anessa Pokaż wiadomość
Asia- serdeczne gratulacje!
Lucynka- serdeczne gratulacje!
Ulrika- kciuki mocno trzymam!

Dzien dobry.
U mnie nadal nic wiec czekam juz do jutra na to cale wywolanie i bedzie po sprawie.
Mam tylko nadzieje ze pojdzie szybko i Dzien Dziecka bedzie prawdziwym dniem mojego dziecka
W nocy spie bardzo kiepsko-zgaga jest po prostu nie do przezycia... konczy sie zazwyczaj okolo 4 nad ranem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No to kciuki za szybką akcję

Cytat:
Napisane przez Nikii89 Pokaż wiadomość

PS. Majka Synek w sklepie uparł się aby kupić Majce opaskę (jak byście zobaczyli ten wrzask że to dla Mai ) a w domu wyciągnął jej sukieneczkę i kazał ubrać
Prześliczna a brat musi dbać o siostrę, prawidłowo!

Cytat:
Napisane przez asia27100 Pokaż wiadomość
Hej. Noc byla dziwna. Pod wzgledem bolu koszmar. Chyba do swiat nie usiade na tylku a do domu bede biegla za samochodem.... maly grzeczny i uparty. Karmie piersia, mam nadzieje ze nic nie knoce no ale pomagaja tu rowniez. Jezcze mi slabo jak wstaje ale to pewno przez moja krew

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dziewczyny dobrze radzą, koło do pływania się przyda
No i współczuję ja po porodzie spędzałam całe dnie na plastikowym krzesełku przy Hani, jakoś trzeba było dać radę, ale chyba dosyć dobrze mnie pozszywali, ciekawe jak będzie tym razem

Cytat:
Napisane przez Lucynka20xd Pokaż wiadomość
U mnie noc srednia.. dobrze ze przeciwbolowe dawali.. teraz probuje sie ruszac ale masakra jak boli. .. nie karmie na razie nie mam nawet sil na boku lezec ale bede walxzyc jak tylko dojde do siebie.
Maly jest cudowny
Sent from my GT-I9295 using Wizaz Forum mobile app
Z każdą godziną będzie coraz lepiej
kasian86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 13:21   #1275
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Nikii świetny jest ten Oskar z miłościa do siostry! A siostra śliczna!

Cytat:
Napisane przez asia27100 Pokaż wiadomość
Hej. Noc byla dziwna. Pod wzgledem bolu koszmar. Chyba do swiat nie usiade na tylku a do domu bede biegla za samochodem.... maly grzeczny i uparty. Karmie piersia, mam nadzieje ze nic nie knoce no ale pomagaja tu rowniez. Jezcze mi slabo jak wstaje ale to pewno przez moja krew
asia za Tobą naprawdę ciężki poród, indukowany oxy więc bolesny, plus nacięcie także wiem jak to boli, ale obiecuję za jakiś czas zapomnisz o tym bólu! Lekko pewnie nie będzie w połogu, ale dacie sobie radę! Pozytywne myśli wam przesyłam!

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak ubieracie maluszki jak jest ok 20 stopni?
U nas dziś 18 - młody był na spacerze w koszulce z długim, lekkim sweterku, rajtuzkach i nóżki mu przykryłam kocykiem lekkim.
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 13:23   #1276
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Cytat:
Napisane przez MamaKtosia Pokaż wiadomość
Nikii świetny jest ten Oskar z miłościa do siostry! A siostra śliczna!



asia za Tobą naprawdę ciężki poród, indukowany oxy więc bolesny, plus nacięcie także wiem jak to boli, ale obiecuję za jakiś czas zapomnisz o tym bólu! Lekko pewnie nie będzie w połogu, ale dacie sobie radę! Pozytywne myśli wam przesyłam!



U nas dziś 18 - młody był na spacerze w koszulce z długim, lekkim sweterku, rajtuzkach i nóżki mu przykryłam kocykiem lekkim.

Dzieki za odp, wlasnie o czyms podobnym myslalam :-*


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 13:56   #1277
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Wrzucam wreszcie swój opis porodu, bo za chwilę wszystkie dziewczyny się rozpakują i przeniesiemy się na odchowalnię


W sobotę 17 maja pod pretekstem pobolewań w dole brzucha zgłosiłam się po 15ej na IP szpitala w JG gdzie mój lekarz prowadzący pełnił dyżur
Po dopełnieniu formalności związanych z przyjęciem oraz po badaniu usg zostałam przyjęta na oddział. Ze względu na chwilowy natłok ciężarnych umieszczono mnie w sali przedporodowej.
Na wieczornym obchodzie po 19 padło hasło "chcemy Panią prowokować" co oznaczało założenie mi w niedzielę o 13.30 cewnika Folleya tzw.balonika. Balonik jeśli wypadnie miał mi zrobić do 5 cm rozwarcia. Przed założeniem miałam 1 cm.
Chodziłam po oddziale z tym cewnikiem i nic nie czułam. Pomału zaczęłam martwić się, czy on w ogóle zadziała


W poniedziałek o 7 rano miałam stawić się na czczo na porodówce.

W niedzielę położyłam się spać koło 23 z myślą "muszę się wyspać aby mieć siłę przeć". Niestety nie było mi to dane
Od północy zaczęłam czuć skurcze co około 15-30 minut
I tak do 6 rano kiedy to wstałam, by zaimplementować sobie czopek "oczyszczający" i wziąć prysznic.
Zaspana i bez energii stawiłam się o 7 na porodówce z hasłem: Ja na prowokację oraz myślą "Nie dam rady dziś urodzić, pewnie skończy się cc"

Nie było żadnych rodzących, położne o 7 zaczęły nową zmianę pełne energii i raczej zadolone po wolnym weekendzie więc warunki do rodzenia zapowiadały się dobrze.
Po 7 przyszedł ginekolog, by zdjąć mi balonik, który choć nie wypadł zrobił mi przez noc 4cm rozwarcia. Położna Pani Danusia założyła mi wenflon i czekała na zgodę na podłączenie kroplówki z oxy.
Ostatecznie kilka minut po 8 sama mi ją podłączyła bo obchód się spóźniał.

Początkowo skurcze rysowały się słabo i nie były specjalnie bolesne. Musiałam być podpięta pod ktg więc leżałam na łóżku porodowym. Czułam, że w żołądku oprócz wody mam jedynie żółć i po paru "pociągnięciach" zwymiotowałam. Niestety na podłogę, bo nie zdążyli podać mi miski. Oczywiście zrobiło mi się głupio i zaczęłam przepraszać, na co Pani Danusia powiedziała, że to nawet dobrze bo to często oznacza, że poród postępuje i faktycznie, o 9 miałam 6cm rozwarcia

Skurcze wciąż nie były bardzo uciążliwe, nawet trochę rozmawiałam z położnymi i pytałam o ten kryzys siódmego centymetra

Do łagodzenia skurczów najbardziej sprawdziła się u mnie praca oddechem, głębokie spokojne oddechy pomiędzy skurczami i szybkie płytkie jak do zdmuchiwania świeczki gdy nadchodził kolejny.
O dziwo nie bolało mnie na szczycie skurczu tylko jak miał moc w okolicy 30-40%, nie wiem dlaczego?

Na zegarze zbliżała się godzina 10 a mnie coraz trudniej było znaleźć wygodną pozycję na łóżku. Poprosiłam o możliwość użycia pozycji wertykalnych. Z powodu ktg nie mogłam chodzić ale pozwolono mi stanąć przy łóżku a ja delikatnie bujałam na boki biodrami. Pani Danusia cały czas była w pobliżu, podawała mi wodę i telefon bym zadzwoniła do tż z pytaniem "gdzie jesteś i za ile będziesz?"
Bardzo budujace były dla mnie słowa położnej, że świetnie sobie radzę, że główka pięknie schodzi i że doskonale znoszę poród.

Po kilku minutach bujania biodrami poczułam, że długo tak nie wystoję. Więc spytałam, czy mogę jakoś usiąść ale okrakiem.Wtedy zaoferowano mi piłkę, na co przystałam z ochotą. Próby skakania na niej nasilały ból a mnie wydawało się, że główka jest prawie na wylocie.
Wreszcie jakoś koło 10.20 zjawił się tż prawie na sam finisz
Spytałam go dwukrotnie, czy zostaje, czy może chce wyjść ale stwierdził, że zostanie
Gdy między skurczami siadałam na piłce, asekurował mnie z tyłu, chwilę masował plecy i podawał wodę. Gdy ból przybierał na sile wstawałam z piłki, zginałam się w pół, kładłam brzuch na podniesionym specjalnie do góry łóżku porodowym i ściskałam poduszkę łapiąc krótkie oddechy.

Jakoś około 10.40 P.Danusia spytała czy czuję parcie. Wiedziałam, że nie można przeć przed pełnym rozwarciem ale powiedziano, bym też za mocno się nie wstrzymywała.Po kolejnym skurczu, gdy się upewniłam co do parcia, powiedziałam że je czuję.Wtedy zbadano mi rozwarcie i okazało się że jest pełne.
Miałam wejść na łóżko porodowe i nie docierało do mnie, że to zaraz już!

Po wejściu na łóżko nagle zaroiło się od lekarzy i położnych.
Przyszedł pierwszy skurcz, ja parłam, tż dociskał mi głowę do klatki piersiowej ale bezwiednie na parciu zaciskałam nogi. Na drugim parciu poszło już nieco lepiej, ale dalej główka nie wyszła.
Wyłoniła się połowicznie dopiero na trzecim skurczu, który nagle ucichł a ja poczułam ogromne napieranie na ścianki szanownej i tylko czekałam aż mnie tam rozerwie. Bardzo chciałam doprzeć ale skurczu nie było (można w ogóle przeć bez skurczu?? )
Jakaż była moja ulga, gdy zobaczyłam Panią Danusię z nożyczkami i uczucie uszczypnięcia i ulgi zarazem bo główka już mnie nie rozpierała. Nadszedł kolejny skurcz, i wyszła cała reszta.
Położyli mi małego na brzuch i pierwsza myśl:
Jaki on czysty i ciepły Płakał, ale po kilku naszych słowach się uspokoił. Nie wiem, czy trwało to 30 sekund ale zaraz potem go zabrali
Po chwili urodziłam łożysko (nawet je widziałam) a potem spytałam z troską w głosie "ładnie mnie zszyjecie?"

Tak jak pisałam wcześniej, ból w skali 0-10 oceniam na 7, nie mam żadnej traumy i poród SN nie budził ani nie budzi u mnie negatywnych emocji.
W całej tej prowokacji, najbardziej bałam się, że nie przyniesie efektu i całość zakończy się cc.

Wiecie co? Od dwóch dni biję się z myślami, że nie upomniałam się o kontakt skóra do skóry i że pozwoliłam, by szpitalne bakterie skolonizowały małego. Nawet teraz jak o tym piszę, jest mi przykro i łzy mi się do oczu cisną

Na pocieszenie mały dostał 10pkt a tż-towi będę dozgonnie wdzięczna za jego obecność do samego końca i jak Seksta pisała, to bardzo zbliża
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo

Edytowane przez justiwi
Czas edycji: 2014-05-31 o 14:39
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 14:10   #1278
paulka0212
Wtajemniczenie
 
Avatar paulka0212
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Mamusie polecacie jakieś leżaczki bujaczki??
Co powiecie o takim??
http://allegro.pl/fisher-price-lezac...283309095.html
__________________
17.09.2009 - Szczęśliwie zakochana

03.09.2011 - Szczęśliwa mężatka


24.09.2013 3w1

13.05.2014 Najszczęśliwsza Mama pod słońcem



Zosia 2645g 52cm 10pkt
Ania 2475 50cm 10pkt



paulka0212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 14:30   #1279
karolkya
Wtajemniczenie
 
Avatar karolkya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 332
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Hej dziewczynki

Ja już po wizycie... oczywiście nie obyło się bez przygód...
No ale jest ok, zaraz wszystko opiszę...
Wizyta:
Szyjka prawie zgładzona, rozwarcie na 1 palec. Tętno Małej 140 i uwaga moje ciśnienie mierzone 2 razy 158/80. Gin mówi albo aparat jest do albo coś się dzieje więc lepiej skierowanie do szpitala niech zmierzą ciśnienie i zrobią KTG, jak coś nie tak to na patologię. Ja stres, mąż stres no ale jedziemy.
Na izbie mówią przyjmujemy na patologie... więc P. w samochód po torbę i rzeczy. Papierologia, KTG, badanie no i ciśnienie i tu jak 120/80 no dobra ale ponoć przyjmujemy... w efekcie konsultacja 3 lekarzy jeszcze raz ciśnienie -130/80 więc pytanie czy bardzo chce zostać w szpitalu... ja na to że nie jeśli nic złego się nie dzieje. No i tym sposobem jestem w domu. Zalecenia: liczenie ruchów, kontrola ciśnienia i KTG w poniedziałek.

Masakra jakaś... no ale wiem, że lekarz nie ma podejścia olewczego tylko jednak się martwi i zainterwenijuje jakby co. No i wypytałam się jak z miejscami na porodówce - są tylko zacząć rodzić. Położne na IP bardzo miłe, lekarz też.

Z innych wieści czop śluzowy odchodzi coraz to większymi kawałkami
Jak nie urodzę jutro to jeszcze urlop muszę sobie załatwić ... ehhh

Miłego weekendu
__________________
Nasze szczęście
karolkya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-31, 16:02   #1280
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Tak po krotce tylko napisze. Pojechalam ze skierowaniem do szpitala I zbadali przeplywy I ledwo palec rozwarcie... zdecydowali na porodowke I Oxy no to leci skurczr sie pissa ale slabo odvzuwqlne skakalam na pilce... pod koniec pierwszej kroplowki odeszly wody decyzja podajemy druga oxy jak nic to CC I tak wody odplywaly przy drugiej oxy inpodnprysznic 30 min... tqm skurcze masakra co 2/3 min mocno odczuwalne mialam gaz rozweselqjacy cos pomagal na lozko I badanie zero postepu glowka sie nie wstawia jedziemy na blok ciac.. znieczulenie szybko poszlo i jest moj Adrianek tylko szkoda ze cala noc go nie mialam nad ranem przywiezli. Moze dlatego ciezko mi dojsc do siebie bo najpierw oxy potem cc ale powoli jest lepiej....
Ogolnie od 11 Oxy devyzja o CC godz 18 z hakiem.. za pozostale ma mamusie
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png









Edytowane przez Lucynka20xd
Czas edycji: 2014-05-31 o 16:03
Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 16:16   #1281
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Jakos mnie wszystko boli jak czytam te opisy. Za bardzo na swiezo jestem chyba....

Dziewczyny strasznie slabo sie czuje. Wtchodze tylko do wc i wracam stamtad spocona i z nadzieja ze nie padne. To samo z jedzeniem. Nie dosc ze na stojaco, to posmaruje chleb i musze sie czegos trzymac by dojsc do lozka... moze to byc z powodu krwi? Z jednej strony chce do domu, z drugiej nie dojde do windy...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 16:17   #1282
monijaaa
Zadomowienie
 
Avatar monijaaa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 455
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Cytat:
Napisane przez Lucynka20xd Pokaż wiadomość
30 maja o 18.40 przez CC przyszedl na swiat Adrian 3700 I 59 cm nie udalo sie silami glowka sie nie chciala wstawic gratuluje pozostalym mamusiom

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Gratulacje
__________________
22.10.2011 Nasz ślub


01.10.2013 Dwie piękne kreseczki

15.06.2014 - 2850 gram szczęścia - Kacperek
Ja pod sercem Cię nosiłam,
Ja o Twe zdrowie najgoręcej prosiłam.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja...Twoja mama!
monijaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 16:19   #1283
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Cytat:
Napisane przez asia27100 Pokaż wiadomość
Jakos mnie wszystko boli jak czytam te opisy. Za bardzo na swiezo jestem chyba....

Dziewczyny strasznie slabo sie czuje. Wtchodze tylko do wc i wracam stamtad spocona i z nadzieja ze nie padne. To samo z jedzeniem. Nie dosc ze na stojaco, to posmaruje chleb i musze sie czegos trzymac by dojsc do lozka... moze to byc z powodu krwi? Z jednej strony chce do domu, z drugiej nie dojde do windy...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Calkiem mozkiwe ze masz slaba hemoglogine teraz i dlatego tak soe czujesz, moalam tak po pierwszym porodzie, nie moglam nawet usiasc na lozku bo mialam helikopter w glowie. Spytaj na obchodzie jaka masz morfologie bo ci slabo, mozliwe ze wlacza ci zelazo, glowa do gory!


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 16:58   #1284
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Hej hej

ja już witam sie z domku

nie mam póki co czasu nadrobić wątku, dziś ogarniałam dom, mam zamiar spędzić ten weekend z mężem, który specjalnie dla mnie wziął urlop

wczoraj wróciłam późno do domu, w łózku czekała na mnie i Zosię (jeszcze w dwupaku) niespodzianka na podusi - konik morski
od razu załączyłam kołysankę


u nas ok, płytki spadły, najniżej jak do tej pory miałam, ale mnie wypuścili ze szpitala, mam się stawić w poniedziałek na oddział do mojej ginki ze świeżym wynikiem morfologii i zobaczymy co dalej
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 17:52   #1285
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Ramona witaj w klubie niskoplytkowcow

Przed chwila byl obchod. Piotrek moze isc do domu. Ciekawe co na mnie powiedza....

A zelazo mi dali. Mam jesc dwa razy dziennie 105 jonow zelaza. I po wyjsciu tez plus obowiazkowa morfologia.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 18:00   #1286
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Cytat:
Napisane przez asia27100 Pokaż wiadomość
Udalo sie. O 15.45 przyazwdl na swiat piotrus. Oxy nic nie dawalo przez 4 h, a jak mnie wzielo to w dwie h maly byl na swiecie

Jestem poszyta i boli okrutnie

Aaaa 3220 g i 56 cm

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Cytat:
Napisane przez Lucynka20xd Pokaż wiadomość
30 maja o 18.40 przez CC przyszedl na swiat Adrian 3700 I 59 cm nie udalo sie silami glowka sie nie chciala wstawic gratuluje pozostalym mamusiom

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 18:06   #1287
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Cytat:
Napisane przez asia27100 Pokaż wiadomość
Jakos mnie wszystko boli jak czytam te opisy. Za bardzo na swiezo jestem chyba....

Dziewczyny strasznie slabo sie czuje. Wtchodze tylko do wc i wracam stamtad spocona i z nadzieja ze nie padne. To samo z jedzeniem. Nie dosc ze na stojaco, to posmaruje chleb i musze sie czegos trzymac by dojsc do lozka... moze to byc z powodu krwi? Z jednej strony chce do domu, z drugiej nie dojde do windy...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ale miałaś jakiś krwotok większy? Bo coś chyba nie doczytałam albo nie kumam..

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
Hej hej

ja już witam sie z domku

nie mam póki co czasu nadrobić wątku, dziś ogarniałam dom, mam zamiar spędzić ten weekend z mężem, który specjalnie dla mnie wziął urlop

wczoraj wróciłam późno do domu, w łózku czekała na mnie i Zosię (jeszcze w dwupaku) niespodzianka na podusi - konik morski
od razu załączyłam kołysankę


u nas ok, płytki spadły, najniżej jak do tej pory miałam, ale mnie wypuścili ze szpitala, mam się stawić w poniedziałek na oddział do mojej ginki ze świeżym wynikiem morfologii i zobaczymy co dalej
A gdzie byłaś jak Cię nie było? W szpitalu?
Cytat:
Napisane przez asia27100 Pokaż wiadomość
Ramona witaj w klubie niskoplytkowcow

Przed chwila byl obchod. Piotrek moze isc do domu. Ciekawe co na mnie powiedza....

A zelazo mi dali. Mam jesc dwa razy dziennie 105 jonow zelaza. I po wyjsciu tez plus obowiazkowa morfologia.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ależ szybko wypisują piterka do domku, wow!
U mnie było tak, że ja po 2 dniach mogłam wyjść no ale mały musiał zatrzymać spadek wagi więc wyszliśmy po przepisowych trzech dobach.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 18:11   #1288
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

U nad trzymaja 48 h. Wlasnie mialam wizyte. Jezeli bede sie.dobrze czula to moooze jutro mnie puszcza. Kurde. Oby

Justiwi ja mam od poczatku mega slabe wyniki plytek krwi. Zelazo tez bez szalu. Nic nie wiem o krwi ale kto wie bo mi pol tylka rozcieli....

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 18:16   #1289
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość

A gdzie byłaś jak Cię nie było? W szpitalu?


pisałam Monijii, nie wiem, czy przekazała?
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-31, 19:00   #1290
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość


pisałam Monijii, nie wiem, czy przekazała?
Być może napisała a ja nie zanotowałam tego faktu
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-03 08:59:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:14.