Remont w wynajmowanym mieszkaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-29, 02:40   #1
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241

Remont w wynajmowanym mieszkaniu


Niedługo przed nami przeprowadzka do nowego mieszkania, super lokalizacja ale mieszkanie zaniedbane. Będzie trzeba tam wszystko odświeżyć, odmalować, kupić meble, bo te zużyte starocie, które są na wyposażeniu sprawiają, że wszystkiego się odechciewa. I tu moje pytanie, jak wygląda sprawa takich remontów, kto ponosi koszty, my czy właściciel mieszkania? Jak to bywa u Was? Właściciele odbijają Wam to z czynszu czy musicie to robić na własny rachunek? Jak ewentualnie taki element zaznaczyć w umowie najmu?
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 11:49   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Remont w wynajmowanym mieszkaniu

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2012-09-29 o 11:51
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 18:52   #3
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Remont w wynajmowanym mieszkaniu

Cytat:
Napisane przez ileenka Pokaż wiadomość
Niedługo przed nami przeprowadzka do nowego mieszkania, super lokalizacja ale mieszkanie zaniedbane. Będzie trzeba tam wszystko odświeżyć, odmalować, kupić meble, bo te zużyte starocie, które są na wyposażeniu sprawiają, że wszystkiego się odechciewa. I tu moje pytanie, jak wygląda sprawa takich remontów, kto ponosi koszty, my czy właściciel mieszkania? Jak to bywa u Was? Właściciele odbijają Wam to z czynszu czy musicie to robić na własny rachunek? Jak ewentualnie taki element zaznaczyć w umowie najmu?
to zależy od właściciela mieszkania jak się z nim dogadasz.
są tacy którzy odejmą ci to z czynszu, a są tacy którzy uważają że nie będą nic w mieszkaniu na swój koszt robić i jak wynajmujący chce coś inaczej to sam ponosi koszty.

ja znam sytuacje jedynie z drugiej strony. wynajmując nasze mieszkanie zawsze prosiliśmy osoby które tam zamieszkiwały żeby przed wyrzuceniem stamtąd czegokolwiek z wyposażenia poinformowały nas o tym wcześniej, bo może akurat będę tego potrzebować i będę chciała to gdzieś zabrać.
także jak coś planujesz lepiej na kilkanaście dni wcześniej poinformować o tym właściciela mieszkania. nie w ostatnim momencie.
(kiedyś nam tak wynajmujący zrobili. prosiliśmy o wcześniejsza informację. zadzwonili do nas z informacją że właśnie w tym momencie wyrzucają kanapę i mamy przyjechać im ja znieść i stąd zabrać. o godzinie 12 w południe kiedy wszyscy normalni ludzie pracują, poza tym żadne z nas nie może dźwigać)
nie wskazane jest także wymuszanie pokrycia kosztów na właścicielu mieszkania - bo on może miec inne plany i inne wydatki w tym momencie. także licz sie również z tym że jeśli właściciel mieszkania zgodzi sie na remont może zaproponować że to ty pokryjesz koszty, bo ty tam będziesz mieszkać i tych sprzętów używać..

no i generalnie najlepiej mieć wszystko na piśmie, żeby potem nie było. np. jakiś aneks do umowy na przeprowadzenie remontu
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 19:40   #4
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Remont w wynajmowanym mieszkaniu

Jeśli mieszkanie jest zapuszczone, a ściany brudne, to sądzę, że właściciel nie powinien robić łaski, że odejmie od czynszu kwotę przeznaczoną na zakup wiadra farby. Z drugiej strony, jeśli wynajmujący chce we własnym zakresie przemalować odnowione ściany, bo nie odpowiada mu kolor, to uważam, że to tylko dobra wola właściciela. Jeśli jest czysto, to nie widzę konieczności ponoszenia kosztów malowania. Podobnie potraktowałabym kwestię wyposażenia. Jeśli jakiś mebel jest zniszczony i nie da się z niego korzystać, to bez łaski właściciel powinien kupić nowy, albo pomniejszyć czynsz o koszt zakupu przez wynajmującego, ale jeśli jest to tylko kwestia tego, ze wynajmujący potrzebują dodatkowego biurka, czy więcej szaf, to już raczej zakup powinien zostać w ich gestii, a zakupione meble powinni zabrać ze sobą.
Takie jest moje zdanie po kilku latach wynajmowania i po doświadczeniach znajomych wynajmujących mieszkania Oczywiście w każdym przypadku będzie inaczej, bo wszystko jest kwestią dogadania się dwóch stron.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 09:25   #5
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Remont w wynajmowanym mieszkaniu

Ja miałam taką sytuację, że wyremontowałam prawie całe mieszkanie (oczywiście nie na super glancuś- łazienka została, gładzi nie robiłam, wszystko najtańszym kosztem), a dzięki temu przez rok nie płaciliśmy odstępnego, a jedynie za czynsz i bieżące opłaty.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 09:33   #6
ZycieKoloruBlond
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 119
Dot.: Remont w wynajmowanym mieszkaniu

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Ja miałam taką sytuację, że wyremontowałam prawie całe mieszkanie (oczywiście nie na super glancuś- łazienka została, gładzi nie robiłam, wszystko najtańszym kosztem), a dzięki temu przez rok nie płaciliśmy odstępnego, a jedynie za czynsz i bieżące opłaty.
Nasza właścicielka niestety nie jest taka fajna. :P Wprowadzaliśmy się do brzydkiego mieszkania, pustego, nie było nas stać na lepsze. Wytapetowaliśmy pięęęknie pokoje, wszystko zrobiliśmy, a ona nie chciała w ani jednym miesiącu obniżyć czynszu. Cóż... Przynajmniej pozwoliła na remonty, nie mogło być przecież gorzej. :P
ZycieKoloruBlond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 16:44   #7
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Remont w wynajmowanym mieszkaniu

Cytat:
Napisane przez ZycieKoloruBlond Pokaż wiadomość
Cóż... Przynajmniej pozwoliła na remonty, nie mogło być przecież gorzej. :P
cóż.. przynajmniej to. nam właściciele mieszkania (kiedy wynajmowaliśmy) nie pozwolili nic zmienić, ani gwoździka w ścianę wbić. jedynie takie okropne meble na nasza prośbę wywieźli, bo i tak mieliśmy swoje. ale wiedzieliśmy że długo tam nie będziemy mieszkać więc mieliśmy to w nosie.

dlatego przed remontem warto to dokładnie omówić, żeby nie było tak że nic z czynszu za to nie obniży albo w ogóle okaże się, że się nie zgadza na remont kiedy ty już kupisz wszystkie farby, tapety itd.
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-30, 19:26   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Remont w wynajmowanym mieszkaniu

Moje kumpele niedawno wynajęły bardzo zaniedbane mieszkanie, odmalowały, położyły panele, ale z tego, co zrozumiałam (muszę je jeszcze dopytać) raczej im czynszu właściciel nie obniżył.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 22:21   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Remont w wynajmowanym mieszkaniu

Cytat:
Napisane przez ZycieKoloruBlond Pokaż wiadomość
Nasza właścicielka niestety nie jest taka fajna. :P Wprowadzaliśmy się do brzydkiego mieszkania, pustego, nie było nas stać na lepsze. Wytapetowaliśmy pięęęknie pokoje, wszystko zrobiliśmy, a ona nie chciała w ani jednym miesiącu obniżyć czynszu. Cóż... Przynajmniej pozwoliła na remonty, nie mogło być przecież gorzej. :P

Nie było was stac na lepsze ale na remont juz tak ?
trzeba pytac i spisywać Przed robieniem czegokolwiek w mieszkaniu a nie zrobić a potem oczekiwać obniżenia czynszu, no sorry.
U nas lokatorzy poozyli nowe panele w porozumieniu z nami i my za te panele zwracaliśmy kasę na podstawie faktury/rachunku.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 07:14   #10
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Remont w wynajmowanym mieszkaniu

Ja znam sytuację, gdy kolega wyremontował mieszkanie (akurat zajmował się remontami zawodowo, więc umiał :P ) i w zamian za to dostał... wypowiedzenie najmu
Tak więc ja bym się w jakieś większe remonty nie bawiła.
My jak z tż wynajmowaliśmy mieszkanie, to uzgodniliśmy kwestię odmalowania przy podpisywaniu umowy. Właściciel odjął nam od czynszu kwotę, którą wydaliśmy na farby i tapetę.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:12.