Jakie kwiaty do mojego domu ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-06, 11:53   #31
monikax
Raczkowanie
 
Avatar monikax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 300
Dot.: Kwiaty do mojego domu

Zielona30 dzięki za odpowiedź
A co do warunków w moim domku to tak:

sypialnia, w której chciałabym mieć chyba najwięcej kwiatów, jest to pomieszczenie wilgotne i chłodne (niestety można nawet powiedzieć, że zimne - w okresie zimy). W obecnej chwili nie mam tam żadnych kwiatów, bo żadne z tych które posiadam nie chcą tam rosnąć. Marzy mi się zrobienie takiej zielonej ścianki - mam całą ścianę wolną i chciałabym, żeby w jej pobliżu było mnustwo kwiatów. Podobnie jak ty uwielbian duże kwiaty, różne drzewka.

pokój dzienny ma okna wychodzące na zachód, więc jest raczej mało oświetlony, jest to pomieszczenie ciepłe, w którym na codzień przebywa moja rodzinka

kuchnia ma okno na wschód, jest w niej wprost gorąco zarówno latem jak i zimą (posiadam piec kuchenny)

korytarz jest słabo oświetlony i ciepły.

To chyba wszystko, jeśli o czymś zapomniałam to pytaj.

Będę wdzięczna za propozycie jakie kwiaty nabyć do poszczególnych pomieszczeń no i oczywiście jak je pielęgnować (jak często podlewać, czym, czyścić, zraszać, itp.)

P.S. Wolałabym kwiaty, które mniej wymagają, gdyż dość często wyjeżdżam na kilka dni (studia)
monikax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 14:00   #32
Zielona30
Zakorzenienie
 
Avatar Zielona30
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 5 290
Dot.: Kwiaty do mojego domu

Narazie wklejam link z fajnym forum o kwiatach ,na którym napewno znajdziesz mnóstwo pomysłów i porad.
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23256
Też mam jedno okno od zachodu więc na parapecie lub bardzo blisko okna(może na kwietniku lub podwieszonym pod suficie)powinny rosnąć Skrzydłokwiaty,paprocie zwykłe ,wiszące(z innych odmian Asplenium,adiantum),antur ium,alokazja,kolokazja(du ża ale chyba zamiera na zimę)ardizja,Fatsja(wysok a-liście podobne do klonu chyba),fikus -dużo odmian np.Dębolistny,szeflera,mo je ulubione:ktenante,stroman te,calatea.
Może jeszcze draceny-dużo odmian,diffenbafia lub diffenbachia(jakoś tak,bardzo duże i malutkie odmiany)...........z pnączy:cisusy(różne),blus zcze,hoja,scidnapusy.
Te akurat przyszły mi na razie do głowy,ale jest ich mnóstwo,tylko niestety muszą być blisko okna.

W sypialni proponuję min z pnączy :bluszcze ,stefanotis,hoja,jaśminow iec,chyba cisus australijski.Stojące cytryna,mandarynka,streli cja,oleander,bugenwilla,m edinilla (chyba ale wymagająca).Będę miała kiedyś więcej czasu to poszukam jeszcze jakiś co przechodzą zimą okres spoczynku i tylko takie będą rosły u Ciebie w sypialni.
Do kuchni polecę Ci tylko Rozmaryn i różne zioła,bo tylko to u mnie chce rosnąć,chyba że jeszcze scidnapus-pnącze.Inne kwiatki rosły słabiej zw na tłuszcz i opary kuchenne ale ja mam kuchnie malutką więc to też wpływa niekorzystnie.
W przedpokoju może będzie rósł Fikus Elastika(taki duży popularny),chyba że zamontujesz specjalną żarówkę ze światłem dla kwiatów,która musi świecić codziennie tak jak słońce,więc dochodzą dodatkowe koszty,mi się zresztą to nie podoba.
Co do pielęgnacji to najlepiej jak znajdziesz juz nazwę kwiatka to w internecie bedzie opisane jaką ziemię,podlewanie i wszystko co potrzebuje on do prawidłowego wzrostu.
Od siebie moge polecić podlewanie przegotowaną wodą(czyli miękką)większość kwiatów to lubi,lub chociaż tylko odstaną .Nie może to być taka prosto z kranu .Jeżeli pryskać to też tylko przegotowaną bo inna zostawia biały osad na liściach.Często przecierać wilgotną ściereczką z dodatkiem Ludwika lub umyć .Od wiosny do jesieni najlepiej nawozić nawozem dostosowanym do ich potrzeb.
Zielona30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 13:18   #33
mroczna_panna
Zadomowienie
 
Avatar mroczna_panna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wieś Warszawa
Wiadomości: 1 162
Dot.: Jakie kwiaty do mojego domu ?

A co jest bardzo cieniolubnego? Ja dla odmiany zastawiłam już całe parapety i teraz potrzebuję czegoś na półki w głębi pokoju, gdzie światło dochodzi tylko w bardzo słoneczne dni. Co polecacie?
mroczna_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 21:57   #34
kassia87
Raczkowanie
 
Avatar kassia87
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 31
Dot.: Jakie kwiaty do mojego domu ?

Mam pokój z oknem na wschód i każdy kwiatek którego postawie na parapecie zostaje spalony przez słońce... Śa jakieś kwiaty które wytrzymają takie warunki?? Tylko nie kaktusy... tych nie chce.
__________________
Pewien indiański chłopiec zapytał kiedyś dziadka:
- Co sądzisz o sytuacji na świecie?
- Czuję się tak, jakby w moim sercu toczyły walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój.
- Który zwycięży?
- Ten, którego karmię
kassia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 14:19   #35
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
kwiatek do łazienki

hej dziewczynki
potrzebuje jakiegos kwiatka ktory jest malo wymagajacy, tzn. nie potrzebuje swiatla jesli trzeba to moge go nawet codziennie podlewac.
kwiatem ma stac na pralce w lazience gdzie nie ma okna.


bardzo prosze o rade
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 10:53   #36
monika6164
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Police
Wiadomości: 1
GG do monika6164
Dot.: kwiatek do łazienki

Cytat:
Napisane przez princess_m Pokaż wiadomość
hej dziewczynki
potrzebuje jakiegos kwiatka ktory jest malo wymagajacy, tzn. nie potrzebuje swiatla jesli trzeba to moge go nawet codziennie podlewac.
kwiatem ma stac na pralce w lazience gdzie nie ma okna.


bardzo prosze o rade
niestety żeby mieć kwiatka w łazience musi byc choć male okienko bo prędzej czy pózniej kwiatek zwiednie
monika6164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 18:04   #37
tala
Zadomowienie
 
Avatar tala
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: kwiatek do łazienki

Nie ma kwiatów, które nie wymagają światła. Jedne potrzebują mniej, inne więcej, ale wszystkie potrzebują.

Don łazienki bez okien proponuję sztuczne kwiaty - sama skorzystałam z takiego rozwiązania.
__________________
Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post40598071
Zapraszam do wymiany!
tala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-15, 19:07   #38
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: kwiatek do łazienki

dzieki dziewczynki
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 17:05   #39
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: kwiatek do łazienki

sztuczny
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 23:45   #40
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: kwiatek do łazienki

U mnie w łazience bez okna całkiem nieźle trzymają się bambusy, takie wstawiane do wody. Sama się zdziwiłam, że żyją i rosną w takich warunkach
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 07:46   #41
jezozwierzyk
Zadomowienie
 
Avatar jezozwierzyk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 055
GG do jezozwierzyk
Dot.: Jakie kwiaty do mojego domu ?

Hej, to i ja mam pytanko. Potrzebuję nazw kwiatów które mogą rosnąć w pokoju od północy gdzie nie wpada słońce w ogóle przez cały dzień. I to najlepiej na szafce w głębi pokoju, nie tylko na parapecie...
jezozwierzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:07.