Fotografia ważna czy nie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-01, 11:26   #1
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Question

Fotografia ważna czy nie?


Witajcie dziewczyny!
Wszystkie,które maja te wspaniały dzień za soba i te które są przed.
Dla mnie do końca własnie ten dzień nie jest taki wspaniały a problem związany jest właśnie z róznica zdań na temat wyboru fotografa.

Czy uważacie,że fotografia ślubna jest ważna?Jak jest w Waszym przypadku?Co sądzi Wasz PM i obecny mąż?
Wiem,że Wy mnie wesprzecie w tym temacie i chce pokazać cały ten post mojemu PM aby mu udowodnić ze nie tylko ja uważam ze dobry fotograf to podstawa w wymarzonym dniu,prawda dziewczyny?

Mój przyszły mąż twierdzi ,że fotografia jest nieważna i wystarczy wziąść fotografa za max 1 tys zł a jak wiadomo jakość zdjęc idzie z pieniędzmi.
Nie mówimy tutaj o fotografach za 10 tyś zł ale taki za 2-4 tys,
który oferuje nam profesjonalna obsługe,plener w innym dniu i mase świetnie dopracowanych zdjęc.

Zreszta nie musze pisać Wam o cudownych wymarzonych zdjęciach bo widziałam niektórych fotografów ktore wybrałyscie i juz zazdroszcze.

Pomóżcie!
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 11:36   #2
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

Dla mnie fotografia jest na 1 miejscu, zrezygnowałam w ogóle z filmu na rzecz dobrego foto To coś co zostanie na całe życie, będziemy to pokazywać dzieciom, wnukom Myślę, że warto
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 11:40   #3
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Dla mnie fotografia jest na 1 miejscu, zrezygnowałam w ogóle z filmu na rzecz dobrego foto To coś co zostanie na całe życie, będziemy to pokazywać dzieciom, wnukom Myślę, że warto
Dziękuje Antilia za poparcie!
Mam nadzięje ze uda mi sie uzyskać poparcie wielu dziewczyn.

Dziewczyny pomóżcie!
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 11:53   #4
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

Ale to w ogóle nic nie będzie? Ani fotografa ani kamerzysty?
Nie po to się planuje i organizuje ten dzień tak długo, dopracowuje wszystkie szczegóły, żeby to tak minęło i już, nic nie ma po tym.
Dla mnie zdjęcia i film są bardzo ważne. To jedyna pamiątka po tym dniu i uważam, że warto.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 12:12   #5
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

Dla mnie fotografia jest ważna, ale film ważniejszy

Będę miała dwóch fotografów i dwóch kamerzystów, ale wolałam wybrać droższych kam. szczerze mówiąc...
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 12:15   #6
misia880
Zakorzenienie
 
Avatar misia880
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10 884
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

dla mnie film jest ważny ale fotografia ważniejsza. Dobrze, jest obejrzeć film i poprzypominać sobie...
ale w zdjęciach jest zamknięta jakaś moc, wspomnienia, złapanie momentu...

__________________
______________________


W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca


misia880 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 12:18   #7
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

Ja od dawna mówiłam TŻ, że porządne zdjęcia są dla mnie mega-ważne i że dla nich jestem skłonna zrezygnować z wielu innych rzeczy Niestety ale przepaść między fotkami od fotografa za 1000 zł a od takiego za 3000 zł jest ogromna - według mnie zdecydowanie warto zainwestować, żeby potem oglądać zdjęcia z przyjemnością. Raz, że chodzi o jakość, elegancką obróbkę, a dwa, że profesjonalny fotograf ma (a przynajmniej powinien mieć) wysoko rozwinięty zmysł estetyczny, pomysł na ciekawe ujęcia... dzięki temu fotki nie wyjdą nudne ani kiczowate. Mój TŻ też nie zwraca uwagi na zdjęcia, jemu wystarczyłyby takie cykane cyfrówką przez rodzinę ale nie dyskutował bo wiedział, że dla mnie dobre zdjęcia to priorytet. W rezultacie mamy fotografa za 4000 zł.
__________________

310813

Edytowane przez Viollet87
Czas edycji: 2013-03-01 o 12:19
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-01, 12:41   #8
Kate Noir
Zakorzenienie
 
Avatar Kate Noir
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 479
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

Dla mnie to jest najważniejsza usługa jaką zamówię. Mój tż na szczęście to rozumie i jest do tego bardziej wybredny ode mnie Myślę, że już za kwotę 2-3 tys znajdziesz porządnego fotografa (zależy od regionu). Może pokaż mu zdjęcia znajomych oraz portfolio wybranych foto by sam mógł zobaczyć różnicę. Powodzenia!

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Cytat:
Napisane przez misia880 Pokaż wiadomość
dla mnie film jest ważny ale fotografia ważniejsza. Dobrze, jest obejrzeć film i poprzypominać sobie...
ale w zdjęciach jest zamknięta jakaś moc, wspomnienia, złapanie momentu...

lepiej bym tego nie ujęła
Kate Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 12:44   #9
Tycikata
Wtajemniczenie
 
Avatar Tycikata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 410
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

moim zdaniem fotografia ślubna jest bardzo ważna

my sami bierzemy fotografa za prawie 3 tyś, w końcu to przecież będzie pamiątka na całe życie .
__________________
Nawet z mapą
gubię się
bo lubię


- Loesje
Tycikata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 13:06   #10
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Dla mnie fotografia jest na 1 miejscu, zrezygnowałam w ogóle z filmu na rzecz dobrego foto To coś co zostanie na całe życie, będziemy to pokazywać dzieciom, wnukom Myślę, że warto

u mnie tak samo
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 13:08   #11
josephine_g
Raczkowanie
 
Avatar josephine_g
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 73
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

My z mężem byliśmy zgodni, że fotograf jest ważny. Dla nas ważniejszy, niż kamerzysta, z którego zrezygnowaliśmy, przed kamerami czujemy się nieswojo i nie chcieliśmy, żeby nam to psuło zabawę. Warto wydać trochę więcej i mieć piękne zdjęcia. My zapłaciliśmy 2500 zł (bez pleneru i przygotowań - nie lubimy pozować i chciałam mieć przygotowania na luzie, fotograf zrobiła nam przed mszą mini sesję z rodzicami i świadkami; więc jeśli twój TŻ nie chce płacić za dużo, to możecie wziąć niepełny pakiet od lepszego fotografa i nie spędzicie przed obiektywem całego dnia ).
Jeden z moich kolegów po obejrzeniu albumu i zdjęć stwierdził, że żałuje, że z żoną w ogóle nie mieli profesjonalnego fotografa. Inny - że szkoda, że nie wydali trochę więcej kasy, bo nasze zdjęcia fajniejsze, niż ich od fotografa po kosztach. Także nie tylko kobiety doceniają weselne reportaże

Edytowane przez josephine_g
Czas edycji: 2013-03-01 o 13:10
josephine_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-01, 13:10   #12
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

My mieliśmy fotografa za 500 zł I zdjęcia są piękne! Dużo ładniejsze, niż u wielu fotografów, którzy proponowali nam cenę 3-4 tys.

Czemu tak mało nas to kosztowało? Bo znaleźliśmy studentkę fotografii, która nie miała doświadczenia w sesjach ślubnych. Jednak to nie oznacza, że "kupiliśmy kota w worku" - widzieliśmy jej prace: zarówno zdjęcia pozowane, jak i reportażowe, które nas oczarowały, więc bez wahania uznaliśmy, że na ślubie też sobie poradzi. I nie zawiedliśmy się
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 13:14   #13
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
Ale to w ogóle nic nie będzie? Ani fotografa ani kamerzysty?
Nie po to się planuje i organizuje ten dzień tak długo, dopracowuje wszystkie szczegóły, żeby to tak minęło i już, nic nie ma po tym.
Dla mnie zdjęcia i film są bardzo ważne. To jedyna pamiątka po tym dniu i uważam, że warto.

Meleczka właśnie będzie ale niezbyt mi sie podoba,za tysiac zł cieżko znaleść naprawde coś fajnego
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 13:15   #14
roksana111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 518
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

Dla mnie bardzo ważny jest film,zdjęcia są mniej ważne .Dla mojego narzeczonego zdjecia mają dużą wartosć,my poszliśmy na kompromis,fotografa wybiera on i płaci on ,ja wybrałam kamerzyste i ja za nich płącę.
roksana111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 13:17   #15
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
My mieliśmy fotografa za 500 zł I zdjęcia są piękne! Dużo ładniejsze, niż u wielu fotografów, którzy proponowali nam cenę 3-4 tys.

Czemu tak mało nas to kosztowało? Bo znaleźliśmy studentkę fotografii, która nie miała doświadczenia w sesjach ślubnych. Jednak to nie oznacza, że "kupiliśmy kota w worku" - widzieliśmy jej prace: zarówno zdjęcia pozowane, jak i reportażowe, które nas oczarowały, więc bez wahania uznaliśmy, że na ślubie też sobie poradzi. I nie zawiedliśmy się
Lea a teraz jakie ma ceny?Za pewne spore doświadczenie i liczy sobie o wiele więcej ?
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 13:26   #16
anius_7
Wtajemniczenie
 
Avatar anius_7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 365
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

ja miałam długą przeprawę, żeby uświadomić TŻowi i rodzicom, że fotograf jest ważny. Dla mnie mega ważny! Tłumaczenia rodziny,że przecież tyle osób z gości ma aparaty i to niektórzy takie porządniejsze miałam w nosie. Wiem, że do zdjęć zajrzę częściej niż do filmu, że będę się tymi zdjęciami chwalić wszystkim dookoła i obwieszę sobie całą sypialnię nimi muszą być porządne!
__________________

anius_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 13:28   #17
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

Cytat:
Napisane przez sol11 Pokaż wiadomość
Lea a teraz jakie ma ceny?Za pewne spore doświadczenie i liczy sobie o wiele więcej ?
Nie wiem, ale na pewno nie nabrała dużo większego doświadczenia w tej materii, bo ślub braliśmy niecały rok temu (a z tego co wiem, to ta osoba skupiła się na innych projektach). 500 zł zaproponowaliśmy my - ta dziewczyna nie chciała kasy, a jedynie możliwość rozbudowania portfolio.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 13:49   #18
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

A on w ogóle widział zdjęcia tych fotografów 'do 1000zł'? Czy tylko tak sobie wyobraza że taki będzie ok? Bo ja oglądałam i w przedziale do 1500 nie widzialam ani jednego dobrego .To nie jest tak ze za 3000 beda artystyczne fotki a za 1000 zwykle ale ładne -te za 1000 sa po prostu brzydkie, kiczowate bez pomyslu etc Czasem jak sie poszczęści to mozna znalezc jakiegos początkującego który zrobi świetne fotki za kilkaset zl np. czy np jak sie ma jakiegos znajomego ktoremu sie ufa i jest sie pewnym jego umiejetnosci -wtedy owszem wyjsc tanio ale raczej sie radzilabym nastawiac na 1800 zł+ ( chociaz tez nie zakladalabym ze ten za 3000 bedzie koniecznie lepszy od tego za 2tys) ale zdecydowanie fotografia jest BARDZO ważna .Do tych zdjec bedziecie wracali przez lata bedziecie je wszystkim pokazywac -powinny byc jak najlepsze.
Dione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 14:29   #19
kreoolka
Rozeznanie
 
Avatar kreoolka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 506
Wink Dot.: Fotografia ważna czy nie?

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Dla mnie fotografia jest na 1 miejscu, zrezygnowałam w ogóle z filmu na rzecz dobrego foto To coś co zostanie na całe życie, będziemy to pokazywać dzieciom, wnukom Myślę, że warto
Dla mnie również Fotograf jest najważniejszy!!
Bardziej się przejmowałam fotografem na którego szukanie poświęciliśmy masę czasu niż suknią ślubną, która jest dla mnie równie ważna.
Na dobrym kamerzyście też nam zależało, żeby za 20 lat z czystym sumieniem i uśmiechem na twarzy oglądać nasz film.
Jak to się mówi "W życiu piękne są tylko chwile" a przecież życie składa się z chwil !! Tylko dobry fotograf potrafi te chwile złapać
kreoolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-01, 16:36   #20
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

My wybraliśmy fotografa który robi zdjęcia naturalne, które nie biją po oczach programami do obróbki i sztucznością... Nie chcieliśmy mega pozowanych zdjęć i do większości ujęć robionych na przyjęciu się wygłupialiśmy. Fotograf owszem jest ważny, ale taki który nie zrobi z was sztucznych lalek a niestety wiele takich sesji widziałam, że młodych nie dało się rozpoznać a sami zainteresowani byli zachwyceni...
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 18:32   #21
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

My zainwestowaliśmy w dobrego fotografa i w dobrego kamerzystę jestem pewna że nie będziemy żałowac.

A co jeśli za 10 lat Twój obecny mąż stwierdzi "szkoda, że nie wzięliśmy fotografa"?

Liczę też na to, że z dobrego filmu będzie można zrobic "stop klatki" i miec kilka dodatkowych zdjęc w ten sposób
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 18:35   #22
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

Cytat:
Napisane przez sol11 Pokaż wiadomość
Meleczka właśnie będzie ale niezbyt mi sie podoba,za tysiac zł cieżko znaleść naprawde coś fajnego
Wiesz to zależy jakie kto ma wymagania. My celowaliśmy w coś na miarę naszych możliwości. Owszem - jestem zakochana w plenerach fotografów, którzy zgarniają po 4-5tys. zł, ale nie mogliśmy sobie pozwolić na taki wydatek, tym bardziej, że kamerzysta też musi być. Najpierw wybraliśmy fotografa za 1400zł, wpłaciliśmy 200zł zaliczki, ale w końcu zmieniliśmy decyzję całkiem niedawno, zrezygnowaliśmy z tamtych usług (zaliczka przepadła) i zamówiliśmy fotografa w firmie, która będzie również robić film. Mieliśmy jeszcze cenę za tamten rok, a także rabat za to, że bierzemy pakiet foto+video, i finalna cena za samego fotografa to 1350zł. Zastanawiam się jeszcze czy nie dopłacić, żeby mieć więcej zdjęć i fotoksiążkę zamiast albumu, ale na tą decyzję mamy czas. Uważam, że zdjęcia są ładne, jasne, a to najważniejsze.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 19:45   #23
burlesque90
Zakorzenienie
 
Avatar burlesque90
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich:)
Wiadomości: 5 952
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

Zdjęcia są bardzo ważne!
I to od fotografa. Oczywiście - rodzina będzie miała aparaty, nawet porządne. Ale cz rodzina będzie w stanie być cały czas w gotowości robić zdjęcia? Czy wychwyci te najciekawsze momenty? Wątpię.
Od początku wiedzieliśmy, że chcemy mieć fotografa i szukanie go zajęło nam trochę czasu. Udało się. Koszt: 2 tys. I nie żałujemy. Teraz tylko czekamy na Ten Dzień
__________________
24 VIII 2013


burlesque90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 20:58   #24
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

Cytat:
Napisane przez Viollet87 Pokaż wiadomość
Ja od dawna mówiłam TŻ, że porządne zdjęcia są dla mnie mega-ważne i że dla nich jestem skłonna zrezygnować z wielu innych rzeczy Niestety ale przepaść między fotkami od fotografa za 1000 zł a od takiego za 3000 zł jest ogromna - według mnie zdecydowanie warto zainwestować, żeby potem oglądać zdjęcia z przyjemnością. Raz, że chodzi o jakość, elegancką obróbkę, a dwa, że profesjonalny fotograf ma (a przynajmniej powinien mieć) wysoko rozwinięty zmysł estetyczny, pomysł na ciekawe ujęcia... dzięki temu fotki nie wyjdą nudne ani kiczowate. Mój TŻ też nie zwraca uwagi na zdjęcia, jemu wystarczyłyby takie cykane cyfrówką przez rodzinę ale nie dyskutował bo wiedział, że dla mnie dobre zdjęcia to priorytet. W rezultacie mamy fotografa za 4000 zł.
Szczesciara,widzisz Twój nie dyskutowal a mój to skapiec i uważa ze wydanie kasy na zdjęcia to wyrzucenie pieniędzy w błoto.
Ale nie poddam sie !sama sobie za niego zapłacę jeśli nie uda mi sie go przekonać,mam nadzieje ze zmadrzeje w porę!
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 21:02   #25
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

Zależy od upodobań jednak nie wyobrażam sobie nie utrwalić tego dnia czy to na filmie czy na zdjęciach - co kto woli. Dla mnie zdjęcia są ważniejsze, chcę mieć ładne dopracowane fotografie tak żebym była zadowolona - mój tż się z tym zgadza i sam mi mówił że fotograf musi być dobry i z sesją zdjęciową więc pod tym względem mamy takie samo zdanie Ja nie lubię oglądać filmów, nie czuję się dobrze przed kamerą dlatego nie chcemy w ogóle kamerzysty ale zdjęcia są dla nas bardzo ważne.

Ogólnie uważam że warto więcej wydać na fotografa i mieć ładne zdjęcia a nie na odwal się i kiczowate. Dużo tanich fotografów nie umie obrobić zdjęć, nie ma pomysłu na sesję na ujęcia i zdjęcia po wywołaniu lądują w szafie a dodatkowo osoby na zdjęciach nie wyglądają dobrze więc nie mają ochoty też wracać do tych fotografii bo po prostu się sobie nie podobają. Wtedy w ogóle szkoda wykładać jakąkolwiek kasę na to jak nie ma z tego pożytku - w sensie fotografii które się chętnie ogląda, do których się wraca albo takich które chce się postawić gdzieś czy powiesić na ścianie, których się wstydzi albo się po prostu nie podobają - zmarnowane pieniądze. Nie chodzi o cenę na pewno a o jakość. Można znaleźć tańsze opcje a zdjęcia będą ładne i ciekawe jednak trzeba poświęcić na to czas poszukać poszperać popytać znajomych.. Jednak warto zwrócić uwagę na jakość zdjęć - będzie to pamiątka na całe życie warto by była ładna a nie psuła atmosfery. Sporo bliskich wykazuje też ochotę zobaczenia zdjęć po ślubie miło z przyjemnością wspominać ten dzień a nie z niesmakiem patrzeć na zdjęcia "a tu się świeci nam twarz, a to źle wyszłam, a to krzywo stoimy, a to mamy dziwne miny, a to niedoświetlone zdjęcia, a to wyglądamy jakby nas połamało, a tu jakieś ciapki dziwne". Wiele zależy od naturalnej fotogeniczności osób - te które są na pewno bez większego trudu wyjdą w porządku na fotografiach, jednak jak ktoś nie wychodzi dobrze na zdjęciach to wtedy trzeba się bardziej nagimnastykować o ładne zdjęcia i dobry fotograf będzie umiał dobrze złapać pozę, dobrze się ustawić a taki niezbyt oleje to i efekt może wyjść mało ciekawy.
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 21:13   #26
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

Cytat:
Napisane przez anius_7 Pokaż wiadomość
ja miałam długą przeprawę, żeby uświadomić TŻowi i rodzicom, że fotograf jest ważny. Dla mnie mega ważny! Tłumaczenia rodziny,że przecież tyle osób z gości ma aparaty i to niektórzy takie porządniejsze miałam w nosie. Wiem, że do zdjęć zajrzę częściej niż do filmu, że będę się tymi zdjęciami chwalić wszystkim dookoła i obwieszę sobie całą sypialnię nimi muszą być porządne!
Anius i jak Ci sie udało przekonać TZ i rodzine ze fotograf musi być porządny?
Mi ręce opadają z dnia na dzień i czasem sie zastanawiam czy mój młody nie oberwie jakaś patelnia w głowę za tego fotografa

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Dziewczyny dziękuje za wsparcie,im wiecej takich postów tym wieksza mam nadzieje ze mój w końcu sie obudzi.

Dziewczyny chciałam wstawić Wam zdjęcia bo linków do strony sie ponoć nie podaje,poza tym nie chciałabym robic złej reklamy temu fotografowi bo może komuś sie takie podobają ale wg mnie (na pewno nie chcialabym kogos urazic)i na pewno według Was są bez wyrazu i totalnie nijakie!!!!!

Aż nie wierze jak mój facet może być tak ciemny w tych sprawach

Można wstawić jakoś zdjęcie?czy jedynie link do strony?

Ciekawostka-wiecie gdzie znalazl tego fotografa?na targach slubnych
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 22:55   #27
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
. Zastanawiam się jeszcze czy nie dopłacić, żeby mieć więcej zdjęć i fotoksiążkę zamiast albumu, ale na tą decyzję mamy czas. Uważam, że zdjęcia są ładne, jasne, a to najważniejsze.
Według mnie mnie fotoksążka jest o wiele elegantsza ale zalezy ile sie doplaca ? Bo wydaje mi się ze jak sie zamówi od razu u fotografa to drogo wychodzi a mozna to zamówić samemu w każdej chwili i wyjdzie taniej
Cytat:
Napisane przez sol11 Pokaż wiadomość
Można wstawić jakoś zdjęcie?czy jedynie link do strony?
przez załączniki

Cytat:
Napisane przez sol11 Pokaż wiadomość
Ciekawostka-wiecie gdzie znalazl tego fotografa?na targach slubnych
a porówynywal go w ogóle z innymi czy tylko zaproponował pierwszego jaki mu wcisnąl wizytówke

na tej stornie jest dużo fotografów http://welonik.pl/
Dione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 23:10   #28
123daria
Przyczajenie
 
Avatar 123daria
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 27
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

Mój TŻ też na początku trochę marudził ale wziełam go sposobem, jakiś czas po rozmowie wyciągnełam album ot tak i zaczęłam oglądać nasze wspólne zdjęcia, a że jesteśmy od 6 lat razem to jest ich trochę mój TŻ przysiadł się i zaczęliśmy wspominać stare dobre czasy. To był dobry wstęp do rozmowy - kiedyś też tak bedziemy wspominać nasz ślub, fajnie aby były mieć naprawdę dobre zdjęcia.

Może nie od razu się zgodził na tego fotografa, którego chciałam ale wtedy coś do niego dotarło. Ślub jest raz w życiu, watro uwiecznić najpiekniejszy dzień w życiu
__________________
Chcesz być szczęśliwa, to bądź!
123daria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 23:10   #29
123daria
Przyczajenie
 
Avatar 123daria
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 27
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

Mój TŻ też na początku trochę marudził ale wziełam go sposobem, jakiś czas po rozmowie wyciągnełam album ot tak i zaczęłam oglądać nasze wspólne zdjęcia, a że jesteśmy od 6 lat razem to jest ich trochę mój TŻ przysiadł się i zaczęliśmy wspominać stare dobre czasy. To był dobry wstęp do rozmowy - kiedyś też tak bedziemy wspominać nasz ślub, fajnie aby były mieć naprawdę dobre zdjęcia.

Może nie od razu się zgodził na tego fotografa, którego chciałam ale wtedy coś do niego dotarło. Ślub jest raz w życiu, watro uwiecznić najpiekniejszy dzień w życiu
__________________
Chcesz być szczęśliwa, to bądź!
123daria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 11:41   #30
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Fotografia ważna czy nie?

Cytat:
Napisane przez Dione Pokaż wiadomość
Według mnie mnie fotoksążka jest o wiele elegantsza ale zalezy ile sie doplaca ? Bo wydaje mi się ze jak sie zamówi od razu u fotografa to drogo wychodzi a mozna to zamówić samemu w każdej chwili i wyjdzie taniej


przez załączniki

a porówynywal go w ogóle z innymi czy tylko zaproponował pierwszego jaki mu wcisnąl wizytówke

na tej stornie jest dużo fotografów http://welonik.pl/
Dione właśnie nie mogłam z nim być na targach bo pracowałam,pomijając fakt ze był mega niechętny tam pójść z wiadomych względów-targi są raczej dla kobiet.wcisneli mu milion ulotek ,dziewczyny które były na targach wiedza jak to dokładnie wyglada.i obstawiam ze długo sie nie zastanawial

Wstawie załącznik jak wrócę z pracy!
Będziecie mieć ubaw uwierzcie.
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-15 12:58:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.