Przedłużenie języka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-12, 15:49   #1
fuksja_sii
Raczkowanie
 
Avatar fuksja_sii
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 88

Przedłużenie języka


chcialabym się dowiedziec czy mozliwe jest operacyjne wydłużenie języka?? czy istnieje w ogole cos takiego ?? ja zawsze mialam kompleksy na punkcie mojego krótkiego języka choc wiem ze niektorym moze wydac sie to smieszne. jezeli ktos cos wie na ten temat to piscie
fuksja_sii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 20:20   #2
monka111
Rozeznanie
 
Avatar monka111
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 550
Dot.: Przedłużenie języka

jak możesz miec kompleksy z takiego powodu -jeśłi nawet tego języka nie widać -no chyba że pokazujesz i nie wiem jak można mieć za krótki język - język to jezyk -każdy ma chyba taki sam. może porównaj go z językiem chłopaka albo koleżanki -na pewno jest taki sam
__________________
Requiem for MM
Nic się przecież w Nas nie zmieni przez te dni...
monka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 20:30   #3
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: Przedłużenie języka

Cytat:
Napisane przez fuksja_sii
chcialabym się dowiedziec czy mozliwe jest operacyjne wydłużenie języka?? czy istnieje w ogole cos takiego ?? ja zawsze mialam kompleksy na punkcie mojego krótkiego języka choc wiem ze niektorym moze wydac sie to smieszne. jezeli ktos cos wie na ten temat to piscie
Sprecyzuj proszę, co masz na mysli mówiąc "krótki język". Przepraszam, że spytam, ale czy masz przy okazji także jakąś wadę wymowy? Być może masz po prostu krótkie wędzidełko. Czy możesz swobodnie poruszać językiem na boki i w górę? Bez problemu dotykasz językiem do górnych zębów? I jak wyglada wędzidełko...cienkie, delikatnie, czy krótkie i grube? Już tłumaczę swoje pytania Jeśli problemem jest wędzidełko, to można to naprawić masażami. Kilka razy dziennie po kilka minut przez kilka miesięcy Tak się robi małym dzieciom z za krótkim wędzidełkiem. Możliwa jest też operacja podcięcia wedzidełka, ale myślę, że w Twoim przypadku nie ma wskazań. To się robi zwykle wtedy, kiedy język jest prawie "przyrośniety" i mało ruchliwy.
Jeśli masz po prostu "mały język" ale mówisz bez problemów...to po prostu taka Twoja uroda. Masz przy okazji drobne rysy?
Z tego, co wiem, nie robi się operacji powiekszenie języka. To by powodowało zbyt duzo problemów - zwłaszcza w mówieniu.
Język za to można zmniejszyć

Edytowane przez mech
Czas edycji: 2006-02-18 o 19:13
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 23:19   #4
fuksja_sii
Raczkowanie
 
Avatar fuksja_sii
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 88
Dot.: Przedłużenie języka

napisz mi cos wiecejo tych masazykach wies zmoe jak je wykonac??
fuksja_sii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 23:25   #5
Frecia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 52
Dot.: Przedłużenie języka

tez jestem tym zainteresowana.. na czym to polega?
Frecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 09:45   #6
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: Przedłużenie języka

Dziewczyny, spróbuję to opisać (choć to trudne ) ale moja główna rada jest następująca. Wybierzcie się do logopedy. Tam dowiecie się, czy rzeczywiście coś jest nie tak z wędzidełkiem i nauczycie się jak prawidłowo wykonywać masaż, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Metody masowania są dwie. Pierwsza: szpatułkę owinietą w jałowy gazik kładziemy poziomo w miejscu przyrośnięcia języka do żuchwy, od spodu oczywiście i delikatnie przesuwamy nią w kierunku czubka języka, jakby "wyciągając" go. Druga, lepsza, wymaga króciutko obcietych paznokci chwytamy wędzidełko u nasady dwoma palcami i delikatnie "wyciagamy" je w kierunku czubka języka. Uważać, by sobie wędzidełka nie zerwać! Więc nie ciągnąć na siłę
Nie umiem tego lepiej opisać, to trzeba pokazać Naprawdę, idźcie do logopedy, on/ona Was najlepiej nauczy , bo nauka masażu przez internet jest trochę podobna do nauki zakładania soczewek kontaktowch przez internet
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.