zakaz aborcji... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-29, 15:38   #1
muszka66
Rozeznanie
 
Avatar muszka66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 863

zakaz aborcji...


wczoraj uslyszalam, ze ma byc zakaz wykonywania aborcji w przypadku gwaltu badz gdy jest zagrozenie dla zycia dziecka badz matki. co wy na to??? bo przepraszam, ale ktora kobieta chce z urodzic dziecko z gwaltu??? jezeli lekarz wie, ze dziecko nie przezyje a razem z nim matka to ma dopuscic do przebiegu ciazy???
muszka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 15:42   #2
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: zakaz aborcji...

Mam nadzieje ze to nie wejdzie w zycie
sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 15:44   #3
muszka66
Rozeznanie
 
Avatar muszka66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 863
Dot.: zakaz aborcji...

ja tez mama taka nadzieje, bo to chyba jakas pomylka. a najbardziej zdenerwowalo mnie to, ze ustalili to mlodzi mezczyzni, kawalerzy, ktorzy nie maja rodzin, nie maja dzieci. co oni wiedza na ten temat???
muszka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 15:47   #4
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: zakaz aborcji...

ja tez uważam że w przypadku gwałtu powinno sie zezwalać na aborcje ale pod warunkiem, że kobieta tego sobie zyczy... bo wyobraźcie sobie 13-letnią zgwałconą dziewczynke w ciąży??!! jestem za
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 15:50   #5
Mad'i
Wtajemniczenie
 
Avatar Mad'i
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Raz tu, raz tam... :D
Wiadomości: 2 912
Dot.: zakaz aborcji...

Właśnie w tym problem, taką ustawę wprowadzają FACECI (!!) którym pożal się Boże wydaje że znają kobiety, kobiece problemy i psychikę. Jednym słowem, wrzucają wszystkie kobiety do worka z napisem "bezmózgi" (bez urazy), bo wydaje im się że my nie potrafimy same myśleć i same podejmować decyzji, decydują za nas. Każdy będzie się sądził wg. swojego sumienia a nie wg. tego co nakazuje prawo :/
Mad'i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 15:52   #6
muszka66
Rozeznanie
 
Avatar muszka66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 863
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez Mad'i
Właśnie w tym problem, taką ustawę wprowadzają FACECI (!!) którym pożal się Boże wydaje że znają kobiety, kobiece problemy i psychikę. Jednym słowem, wrzucają wszystkie kobiety do worka z napisem "bezmózgi" (bez urazy), bo wydaje im się że my nie potrafimy same myśleć i same podejmować decyzji, decydują za nas. Każdy będzie się sądził wg. swojego sumienia a nie wg. tego co nakazuje prawo :/
otoz to. ale pociesze Cie, ze byla tam wsrod nich jedna kobieta. ale chyba jakas nawiedzona. bo inaczej nie moge jej okreslic. ciekawe co by ona zrobila, gdyby zostala zgwalcona. jak wtedy by myslala. ale nie zycze jej tego.
muszka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 15:52   #7
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: zakaz aborcji...

słyszałam, że to lpr chce zgłosić projekt takiej ustawy, na złość pis - owi
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-29, 15:53   #8
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: zakaz aborcji...

Hej hej, spokojnie. Nie wydaje mi się, żeby to było możliwe, to brzmi absurdalnie. Co prawda od tygodnia żyjemy w kraju absurdów, ale bez przesady.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 15:53   #9
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: zakaz aborcji...

Widziałam tylko temat na Onecie, ale nie czytałam, nie sądziłam, że aż tak daleko się posuną! Mam nadzieję, że to nie wejdzie w życie, a co do autorów projektu ustawy - zgadzam się w pełni z Muszką :/
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 15:53   #10
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: zakaz aborcji...

Jeśli zrobią coś takiego (POTWORNA perspektywa) doprowadzi to tylko i wyłącznie do rozwoju podziemia aborcyjnego. Albo do częstszych wyjazdów za granicę żeby ciążę usunać.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 16:00   #11
roksanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: wrocław-właściwie to wieś pod ;/
Wiadomości: 494
Dot.: zakaz aborcji...

taaa to liga polskich rodzin przedstawiła projekt jakoby miał być zakaz usówania ciąży po gwałcie oraz takich które zagrażają życiu matki (nawet jeśli ma inne dzieci). mało tego chcą też zanazać stosowania środków antykoncepcyjnych ( ) i banań prenatalnych ( ). czyli ogólnie zrobić z polski ćiemnogród. i to z poparciem leppera (wielkiego lewicowac ) i kalinowskiego. aż mi się nie chce komentować bo to mówi samo za siebie.... ŻAŁOSNE!!!!
roksanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-29, 16:00   #12
(karolinka)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 411
Dot.: zakaz aborcji...

psychy...zgadzam sie z muszka i lexie.
nie chcialbym urodzic dziecka z gwaltu bo chyab nienawidzialbym je i wyzywalabym sie na nim.
__________________
żegnam
(karolinka) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 16:18   #13
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: zakaz aborcji...

To jest tak absurdalne i okrutne ze nie wyobrazam sobie aby moglo wejsc w zycie.

Obecna ustawa aborcyjna jest ok - gwalty i zagrozenie zycia to wyjatkowe sytuacje, absolutnie nie powinno sie w ich przypadku zakazywac aborcji.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 16:18   #14
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: zakaz aborcji...

Az sie wierzyc nie chce.Ale pociesza mnie mysl ze to i tak nie wejdzie w zycie.Poparcie tego ich "madrego" projektu bedzie minimalne.Zyjemy w 21wieku,kto pozwoli na wycofanie tabl.antykoncepcyjnych czy wycofanie badan prenatalnych?Ja jestem spokojna i pewna ze to nie wejdzie
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 16:21   #15
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: zakaz aborcji...

To wymyślił LPR, PIS ich nawet nie popiera, więc nie sądzę, żeby to weszło w życie.
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 16:26   #16
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez soulsweeper
To wymyślił LPR, PIS ich nawet nie popiera, więc nie sądzę, żeby to weszło w życie.
Dziewczyny obyście się nie myliły
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 16:31   #17
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: zakaz aborcji...

Nie byłabym taka pewna, że nie wejdzie. PiS jest baaardzo prawicową partią i bardzo przykościelną, więc jeszcze możemy się zdziwić. Taka ustawę jak oni chcą wprowadzić funkcjonuje w Irlandii o ile się nie mylę. Nam się to wydaje absurdalne, ale szczerze mówiąc nie zdziwiłabym się, gdyby zostało to uchwalone przez nasz nowy wspaniały sejm. Inna sprawa, że ustawa, którą mamy obecnie i tak jest tak naprawdę martwym przepisem z dwóch powodów: po pierwsze nie ma problemu z wykonaniem zabiegu w tzw. podziemiu (o ile ma się za co, naturalnie), a poza tym mnożą się przypadki, gdy nie wykonuje się aborcji nawet w przypadkach przez prawo dozwolonych. Wystarczy kobietę poprzeganiać od jednego konsultanta do drugiego i poczekać aż będzie za późno. Wczoraj w innym wątku wklejałam opis jednej z takich historii, gdzie lekarze nie zdecydowali się na wykonanie badania chorej kobiety, gdyż mogłoby to zagrozić ciąży.
W innym przypadku lekarze stwierdziwszy guza mózgu u ciężarnej kobiety nie leczyli jej, gdyż postanowili poczekać aż urodzi. Obie kobiety zmarły. Niewykonywanie badań prenatalnych jest na porządku dziennym, gdyż "może potencjalnie prowadzić do aborcji". Tu link do tej historii:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...151#post875151

Post nr 373.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 16:32   #18
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: zakaz aborcji...

panowie z LPR maja takie pomysly, bo zycie ich nie doswiadzcylo... ciekawe co by zrobili gdyby zgwalcono ich zony/narzeczone/corki, a na swiat mialoby przyjsc dziecko takiego gwalciciela...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 16:35   #19
Szczypta Chili
Zadomowienie
 
Avatar Szczypta Chili
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 416
GG do Szczypta Chili
Dot.: zakaz aborcji...

Też sie tym nieźle zbulwersowałamTakie kmioty, w większości mężczyźni (mniej mnie obchodzi czy kawalerzy czy nie, ponieważ i tak męska płeć w tej kwestii ma mniej do gadania niż kobiety) będą podejmować decyzje kompletnie ich nie dotyczące...Bezsensu!!! Chociaż moja siostra cioteczna została zgwałcona, urodziła dziecko i teraz ułożyła sobie już życie to nie w życiu nie zmusiłabym żadnej kobiety do tego. To tylko od nich powinno zależeć czy chcą urodzić to dziecko czy nie.
__________________
Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca.
Nie mamy Wielkiej Wojny.
Wielkiej Depresji.
Naszą wielką wojną jest wojna duchowa.
Naszą wielką depresją jest życie.

Szczypta Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-29, 16:35   #20
mosticchio
BAN stały
 
Avatar mosticchio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 572
Dot.: zakaz aborcji...

Ja jestem za aborcja byc moze dla niektorych moze byc to burzliwe . Absurdem jest dla mnie ze w Polsce zanizyli alimenty naprawde to juz jest paranoja to jak te kobiety maja wychowywac dzieci za co powiedzcie za co !!!!! . To jest paranoja co w tej polsce z ludzmi wyprawiaja wcale mnie to nie dziwi ze wszyscy emigruja .
mosticchio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 16:40   #21
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: zakaz aborcji...

Teraz sie wkurzylam !!! To co napialyscie nie mesci sie w mojej glowie.
Jak mozna zakazac badan prenatalnych, antykoncepcji, aborcji- gdy ciaza zagraza zyciu matki lub dzecka, no jak ?!

W jakim karju bedziey zyc, w jaki karju przyszlo wychwac mi moje potmstwo!!!

Pewnie jeszcze wejdzie nakaz chdzenia d koscla i dawania na ofiare!!!
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 16:44   #22
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: zakaz aborcji...

Bo naprawde, niedlugo emigracja bedzie jedynym sensownym wyjściem Emigracja z prośbą o azyl
Jak żyć w kraiku, w którym kobieta jest traktowana jak inkubator z dodatkowymi funkcjami pranie, sprzatanie, gotowanie i pokorne przytakiwanie "mądrzejszym", którzy wiedzą co dobre (guru Roman G. ze swoją sektą na przykład).

Edytowane przez mech
Czas edycji: 2005-10-29 o 16:46 Powód: błąd
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 16:44   #23
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez lain
panowie z LPR maja takie pomysly, bo zycie ich nie doswiadzcylo... ciekawe co by zrobili gdyby zgwalcono ich zony/narzeczone/corki, a na swiat mialoby przyjsc dziecko takiego gwalciciela...
Powiedzieliby, że mające przyjść na świat dziecko to zadośćuczynienie za gwałt. Taki prezent od Najwyższego na otarcie łez. Wiem co piszę. Czytywałam takie brednie nie raz w publikacjach antyaborcyjnych .
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 17:16   #24
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: zakaz aborcji...

Dla mnie ciagle jest niezrozumiale jak mozna decydowac za kobiete w takiej kwestii,z gory narzucajac takie a nie inne rozwiazanie.
Od zawsze bylam i bede zwolenniczka prawa do aborcji,bez wzgledu na okolicznosci-kazda kobieta powinna miec prawo dokonania wyboru zgodnie z wlasna wola,sumieniem i religia.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 17:18   #25
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez mech
Bo naprawde, niedlugo emigracja bedzie jedynym sensownym wyjściem Emigracja z prośbą o azyl
Ha! Ja mam zamówiony u Svenji
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 17:24   #26
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: zakaz aborcji...

Dodam tyle,ze na takie tematy to zawsze sie we mnie zaczyna krew gotowac;zyjemy w chorym kraju Kaczogrodzie.....
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 17:25   #27
mowerik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 202
GG do mowerik
Dot.: zakaz aborcji...

Choc jestem przedstawicielem płci meskiej, to zgadzam sie z wami dziewczyny w 100% nie można zakazac aborcji gdy zagraza zyciu matki! Moze wydam się wam nieludzki, ale dla mnie aborcja powinna byc legalna, choc budzi to we mnie dość mieszane uczucia! Ciekawe jak by Panu BUCOWI Giertychowi żonke gwałcili, o ile ma , ciekawe czy tez tak na to patrzał!!!
Wogule ten kraj powoli stacza sie jak do głosu dochodzą, i rosna w siłe, samoobrona i lpr!! Jedynym wyjsciembedzie chyba jednak wyemigrowanie, jak niedajboze dojda te oszołomy do władzy!!!
mowerik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 17:34   #28
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: zakaz aborcji...

dzis o tym dowiedzialam sie z tv. Powiem, ze to co wymyslili ludzie z LPR to jest idiotyzm! Inaczej tego nazwac nie potrafie. W przypadku, gdy zagrozone jest zycie matki to lepiej jest miec na sumieniu dwie osoby (matke i dziecko) niz tylko jedno, ktore wiadomo, ze i tak nie mialoby szans na przezycie. Widac, ze ludzie ci nie mieli tez do czynienia z etyka zawodowa lekarzy, bo w przysiedze Hipokratesa jak wol jest napisane, by ratowac zycie ludzkie! Z reszta to samo mowi Biblia!
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 17:34   #29
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: zakaz aborcji...

wrr nie wyobrazam sobie siebie, 15 latki, zgwałconej a na dodatek wychowujacej dziecko zboczenca. nienawidzilabym go bo kazde spojrzenie na tego niewinnego malucha przypomnialoby mi ta tragedie... jeju co tu sie w tym kraju wyprawia
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 17:38   #30
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez nan
Powiedzieliby, że mające przyjść na świat dziecko to zadośćuczynienie za gwałt. Taki prezent od Najwyższego na otarcie łez. Wiem co piszę. Czytywałam takie brednie nie raz w publikacjach antyaborcyjnych .
zadoscuczynienie komu? gwalcicielowi? przeciez wiadomo, ze "tatus" najprawdopodobniej nie dowie sie o instnieniu dziecka a jesli juz to na pewno nie bedzie go wychowywac! Wiec jak mozna tu mowic o zadoscuczynieniu! A moze to zadoscuczynienie kobiecie, ktora byla "Bogu ducha" winna tej tragedii, ktora ja spotkala?! Nie, no ci z LPR nie sa normalni!
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:21.