Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-21, 09:20   #3781
agucha24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 50
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

hej dziewczyny myślałam ze mam zapalenie pęcherza i zażyłam tabletke 3 dni temu, i wszystko ustało, dziś po spacerku rano dostałam atak bólu po prawej stronie , a właściwie bliżej sierotka , to chyba nie jajnik, to jest okropny ból wbijania igły , jak na dniach nie przestanie boleć chyba skuszę się na test ,pozdrawiam
agucha24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 10:13   #3782
naok
Raczkowanie
 
Avatar naok
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 55
GG do naok
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agucha24 Pokaż wiadomość
Hej jeżeli chodzi o badania hormonalne to niestety nie dało rady ,lekarz za każdym razem mi przepisuje hormony i mówi ze trzeba poczekać zawsze ma jakieś wymówki.
jeżeli chodzi o moją kondycję to od kiedy mam nieregularne miesiączki to tyję i to bardzo, poza tym dostałam włosy na szyi , a moje włosy na głowie są cienkie i łamliwe i wypadają, ja mam TSH w normie 1.729, a co do zdrowia masz racje poco się truć dlatego zamówiłam w aptece lek ziołowy .pozdrawiam
No to kijowi lekarze . Typowe objawy tarczycowe masz :P - słabe włosy, tycie ( co też często wynika z "puchnięcia"- woda zatrzymuje się w organizmie), jeśli masz skłonności do pękających naczynek i żylaków, podwyższony cholesterol to na bank . Ja stosuje kompresy z morszczyna .
__________________
A miało być tak pięknie...miało nie wiać w oczy nam i ociekać szczęściem, miało być sto lat sto lat...
naok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 10:27   #3783
kajaja
Zadomowienie
 
Avatar kajaja
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: lubelskie LKS
Wiadomości: 1 636
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez elane Pokaż wiadomość
3 dni to nie jest spoznienie. Od 5 to juz spoznialstwo ale ten plyn z piersi... hm. Moze zwroc sie do lekarza i popros o badania na hormony po najblizszej miesiaczce. Mnie stres opoznil kiedys okres (majac regularne cykle) 8 dni.
mi okres sie spóznił tydzien wiec jeszcze poczekaj
kajaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 11:11   #3784
olala10
Raczkowanie
 
Avatar olala10
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 47
GG do olala10
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

myśle, że najlepiej żebyś udala sie do endokrynologa. On przeanalizuje wszystko co ma cos wspolnego z hormonami-od przysadki mozgowej, przez tarczyce, nadnrcza, do jajników. I będziesz miała pewność. Hormony to nie żarty, mogą spustoszyc organizm, wiec biegiem do lekarza. Ja zauważyłam u siebie płyn wyciekający z piersi i to były problemy hormonalne. Im wczesniej zaczniesz leczenie, tym lepiej. Powodzenia
olala10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 13:45   #3785
chromonikielnia
Wtajemniczenie
 
Avatar chromonikielnia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 337
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

juz po sprawie, wczoraj dostalam okres.
jedna wizażanka napisała mi, że moje objawy moga być spowodowane torbielami;/
więc chyba jednak wybiorę się na usg.
chromonikielnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:24   #3786
agucha24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 50
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez naok Pokaż wiadomość
No to kijowi lekarze . Typowe objawy tarczycowe masz :P - słabe włosy, tycie ( co też często wynika z "puchnięcia"- woda zatrzymuje się w organizmie), jeśli masz skłonności do pękających naczynek i żylaków, podwyższony cholesterol to na bank . Ja stosuje kompresy z morszczyna .
Jeżeli chodzi o Moją tarczycę to ona tak sobie skacze raz jest niska a raz wysoka bo widzę po podaniach , robię je co pól roku wiesz co ci powiem teraz tak pomyślałam kiedy byłam w wieku 13-18 leczyłam tarczycę tabletkami i miesiączki były w normie i nie tyłam, od kiedy przestałam brać cokolwiek to zaczęły się te problemy ale byłam u endokrynologa i to taki nieprzyjemny typ zobaczył wyniki tsh 2.74.2 mg i mówi pani jest okazem zdrowia i do widzenia jestem na niego bo 3 lata temu na Pielgrzymce gdzie siedziałam w aucie a było podajże 37st zaczęłam się dusić brakowało mi tlenu , mój chłopak o mało co za wału nie dostał wezwał karetkę i dostałam tlen potem było już dobrze ale sami powiedzieli ze muszę ją leczyć tarczycę
analizując to wszystko znalazłam w aptece jod . pozdrawiam
KELP JOD może by zacząć go stasować

Edytowane przez agucha24
Czas edycji: 2010-01-21 o 14:41
agucha24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 15:46   #3787
elane
Rozeznanie
 
Avatar elane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 594
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

nie latwiej zmienic lekarza?
__________________

Every day I love U more!


Per aspera ad astra
elane jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-21, 16:09   #3788
agucha24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 50
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez elane Pokaż wiadomość
nie latwiej zmienic lekarza?
myślę ze czas go zmienić , najlepiej by było iść prywatnie ale to sporo kosztuje, a tak jak ja na kasę chorych to czekam 2-3 mies na wizytę.

tylko dręczy mnie to czy ta tarczyca jest w normie, czy nie?
agucha24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 21:56   #3789
olala10
Raczkowanie
 
Avatar olala10
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 47
GG do olala10
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agucha24 Pokaż wiadomość
myślę ze czas go zmienić , najlepiej by było iść prywatnie ale to sporo kosztuje, a tak jak ja na kasę chorych to czekam 2-3 mies na wizytę.

tylko dręczy mnie to czy ta tarczyca jest w normie, czy nie?
Tez miałam badaną tarczyce, wynik TSH ok 2,5 czyli w granicach normy, lecz do obserwacji (tak powiedział lekarz). Norma wg. goddnego zaufania labolatorium to min. 0,270 a max. 4,20. Najlepiej, żebys pilnowała tarczycy, bo z nią róznie bywa
olala10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-22, 18:21   #3790
agucha24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 50
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

dziś właśnie zakupiłam Sobie 2 opakowania " CASTAGUNES " czy ktoś go stosował??? mam pytanie wiem ze bierze sie go od 1 dnia cyklu czyli od 1 dnia krwawienia , ale czy to normalne myślałam ze jak już dostanie się @ to na ten czas powinno się odstawić ???

obecnie też zażywam Luteine 50 więc czy mogę go razem stosować?

dzisiaj jest mój 5 dzień jak biorę Luteine jeszcze 5 dni i powinno wystąpić krwawienie , bo biorę od 16 dnia cyklu przez 10 dni po 1 tabletce.

szczeże mówiąc troszkę jestem w tych sprawach , jeszcze dodatkowo zakupiłam sobie Vitaminum complet B , kwas foliowy, Vitalis complex witaminki może jak organizm się wzbogaci to dzizdzi sama przyjdzie
agucha24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-24, 09:01   #3791
jo_anna2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 39
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

ja też kupiłam castagnusa, stosuję od poniedziałku, u mnie okres spóźnia się ponad tydzień i zaczęłam także brać luteinę, bo gin powiedziała mi kiedyś że można ją długo stosować.
jo_anna2010 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-24, 09:28   #3792
agucha24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 50
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez jo_anna2010 Pokaż wiadomość
ja też kupiłam castagnusa, stosuję od poniedziałku, u mnie okres spóźnia się ponad tydzień i zaczęłam także brać luteinę, bo gin powiedziała mi kiedyś że można ją długo stosować.
Ja ostatnią miesiączkę miałam w Październiku 30 i do dziś nie ma
agucha24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-24, 09:54   #3793
jo_anna2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 39
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

u mnie wcześniej okres pojawiał się ponieważ prałam Novofem, teraz postanowiłam poczekać jeszcze z tydzień, jeżeli nie dostanę po tej luteinie (kiedyś mi nie pomogła), to idę do lekarza. Chodzę nawet do dwóch i żaden jeszcze nie określił pryczyny braku miesiączki u mnie. Jestem szczupła, ale jak sam pan dr stwierdził "wychudzona nie jestem", fakt że wcześniejsze 5 letnie przyjmowanie Femodemu mogło się do tego przyczynić, ale nie koniecznie. Dodam , że mam niski poziom estradiolu.
jo_anna2010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-24, 11:03   #3794
agucha24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 50
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez jo_anna2010 Pokaż wiadomość
u mnie wcześniej okres pojawiał się ponieważ prałam Novofem, teraz postanowiłam poczekać jeszcze z tydzień, jeżeli nie dostanę po tej luteinie (kiedyś mi nie pomogła), to idę do lekarza. Chodzę nawet do dwóch i żaden jeszcze nie określił pryczyny braku miesiączki u mnie. Jestem szczupła, ale jak sam pan dr stwierdził "wychudzona nie jestem", fakt że wcześniejsze 5 letnie przyjmowanie Femodemu mogło się do tego przyczynić, ale nie koniecznie. Dodam , że mam niski poziom estradiolu.
Koleżanka jest szczupła, a ja przy wzr 159 warze 69 i od 3 lat mam bardzo nieregularne @ co 3-6 mies, wcze ja wcześniej brałam luteine potem duphaston a teraz znów luteine , o ciąże staram się 3 l i nic jestem bezradna , zastanawiam sie jakie badanie by wykazało PCOS myślę ze to mam
agucha24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-24, 12:42   #3795
jo_anna2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 39
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

chyba musisz zbadać LH I FSH, teraz zastanawiam się czy przyjmując np. novofem, po którym poziom moich hormonów podnosił się bo skutkowalo to zawsze miesiączką w 29 dc. uda mi się zajść w ciążę. W zeszłym roku moja dr powiedziała ,że to byłoby najlepsze, bo po ciąży organizm by się uregulował

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

dodam jeszcze,że ja podczas brania novofemu czułam się bardzo dobrze i mogłabym go przyjmować długo, ale czy jest sens? bo po odstawiemiu pewnie dalej miesiączki bym nie miała...Co do tarczycy to u mnie ok.

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

ZNALAZŁAM DLA CIEBIE: Najczęściej występującym objawem PCOS, u niemalże 90% kobiet, są zaburzenia cyklu miesiączkowego, objawiające się skąpym bądź wtórnym brakiem miesiączki. Pierwotny brak miesiączki występuje u 3-5% pacjentek.
Zmiany hormonalne związane z PCOS, takie jak niski poziom FSH, wysokie stężenie LH i androgenów powodują dysregulację cykli owulacyjnych, co może wywoływać trudności z zajściem w ciążę. Na skórze uwidacznia się trądzik, łojotok i rozmaite zmiany barwnikowe w postaci ciemnych plam.
jo_anna2010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-24, 15:48   #3796
agucha24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 50
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

mnie lekarze faszerują lekami a to nic nie pomaga jak brałam duphaston to strasznie źle znosiłam wymioty, zawroty nawet wydzielina z sutków itd...dlatego przeszłam na luteine po niej dobrze się czuje , jak tylko ostanę @ to od 1 dnia cyklu zacznę stosować Castagunes i kupię sobie Jod-kelp dobrze wpływa na organizm, na tarczycę mam podobno w normie z 2.759mg spadła na 1.786, o plamkach na skurze o których wspominasz to ja też mam podobne do pieprzyku dużo, pozatym zarost na szyi po prawej stronie , słabe włosy. jestem ciekawa czy po luteine @ przyjdzie ciekaw a nawet bardzo , mój lekzra jest dziwny bo żadnych badań mi nie karze robić , musze go koniecznie zmienić pozdrawiam i miłego wekendu
agucha24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 08:27   #3797
naok
Raczkowanie
 
Avatar naok
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 55
GG do naok
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agucha24 Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o Moją tarczycę to ona tak sobie skacze raz jest niska a raz wysoka bo widzę po podaniach , robię je co pól roku wiesz co ci powiem teraz tak pomyślałam kiedy byłam w wieku 13-18 leczyłam tarczycę tabletkami i miesiączki były w normie i nie tyłam, od kiedy przestałam brać cokolwiek to zaczęły się te problemy ale byłam u endokrynologa i to taki nieprzyjemny typ zobaczył wyniki tsh 2.74.2 mg i mówi pani jest okazem zdrowia i do widzenia jestem na niego bo 3 lata temu na Pielgrzymce gdzie siedziałam w aucie a było podajże 37st zaczęłam się dusić brakowało mi tlenu , mój chłopak o mało co za wału nie dostał wezwał karetkę i dostałam tlen potem było już dobrze ale sami powiedzieli ze muszę ją leczyć tarczycę
analizując to wszystko znalazłam w aptece jod . pozdrawiam
KELP JOD może by zacząć go stasować
No i super! Mam nadzieję, że pomoże . Z tarczycą tak zazwyczaj jest - raz masz niedoczynność, a raz nadczynność. Nieleczona tarczyca może za kilka, kilkanaście lat zupełnie stanąć i w rezultacie zacznie zanikać - znam takie przypadki osobiście :/, szczególnie w mojej rodzinie . Dobrze, że wybrałaś jod - naturalny i dużo tańszy sposób na tarczyce życzę powodzenia
__________________
A miało być tak pięknie...miało nie wiać w oczy nam i ociekać szczęściem, miało być sto lat sto lat...
naok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 09:00   #3798
dorka1234
Raczkowanie
 
Avatar dorka1234
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 332
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Hej dziewczynki prosze o pomoc. Ostatni okres mialam 13.12.2009r zazwyczaj mam nieregularnie ale teraz juz naprawde bardzo sie spóźnia. Od jakiegos tygodnia bolą mnie piersi a raczej sutki a to dziwne bo zawsze bo zawsze bolały mnie całe. Odczuwam czasami także ból w jajnikach. Wykonałam 2 testy-negatywne. Nie wiem co się dzieje. Pomożecie? Mój chłopak dostaje zawału bo mysli ze jestem w ciazy. Ale ja wątpie (testy) pozatym nie kochalismy sie tylko uprawialismy peeting i uważaliśmy.
__________________
WYMIANA https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=33186270 #post33186270


Zapraszam
dorka1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 13:11   #3799
chromonikielnia
Wtajemniczenie
 
Avatar chromonikielnia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 337
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dorka1234 Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki prosze o pomoc. Ostatni okres mialam 13.12.2009r zazwyczaj mam nieregularnie ale teraz juz naprawde bardzo sie spóźnia. Od jakiegos tygodnia bolą mnie piersi a raczej sutki a to dziwne bo zawsze bo zawsze bolały mnie całe. Odczuwam czasami także ból w jajnikach. Wykonałam 2 testy-negatywne. Nie wiem co się dzieje. Pomożecie? Mój chłopak dostaje zawału bo mysli ze jestem w ciazy. Ale ja wątpie (testy) pozatym nie kochalismy sie tylko uprawialismy peeting i uważaliśmy.
wyluzuj, tez tak miałam.
wykap się w gorącej wodzie, wypij jakieś ziółka na uspokojenie, zrelaksuj sie.. stres tylko opozni okres.
chromonikielnia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-25, 14:11   #3800
dorka1234
Raczkowanie
 
Avatar dorka1234
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 332
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

wielkie dzieki uwierz mi że staram się uspokoić
__________________
WYMIANA https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=33186270 #post33186270


Zapraszam
dorka1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 19:48   #3801
jo_anna2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 39
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez naok Pokaż wiadomość
No i super! Mam nadzieję, że pomoże . Z tarczycą tak zazwyczaj jest - raz masz niedoczynność, a raz nadczynność. Nieleczona tarczyca może za kilka, kilkanaście lat zupełnie stanąć i w rezultacie zacznie zanikać - znam takie przypadki osobiście :/, szczególnie w mojej rodzinie . Dobrze, że wybrałaś jod - naturalny i dużo tańszy sposób na tarczyce życzę powodzenia
myślę,że jeżeli chcesz zajść w ciążę, mogłabyś spróbować kuracji clostilbegyt+estrofem mite+duphaston. Jest taki wątek na forum, wielu dziewczynom się udało zajść po clo już w drugim cyklu. Lutee sam coś innego wymyśli.pozdrawiam
jo_anna2010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-01, 09:10   #3802
este321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Unhappy Brak okresu

Witam, jestem tu pierwszy raz i bardzo proszę o odpowiedz. Mam 19 lat ostatnia miesiaczke mialam pod koniec listopada.. od tego czasu nic Wydziela mi sie tylko przezroczysty sluz i mam czeste bole podbrzusza Boli mnie tez z prawej strony. Z chlopakiem kochalam sie w lipcu i ciaze wykluczam, test tez robilam i byl negatywny. W grudniu bylam chora i mialam antybiotyk taki na trzy dni. A teraz w styczniu bralam tabletki na poprawe koncentracji i pamieci(potas z magnezem) ale mialam po tym dziwne bole brzucha.. to je odstawilam. Pozniej pilam tabletki musujace tez na poprawe pamieci po ktorych mialam tylko lekka beigunke. A w ostatnim czasie odczulam dziwne zmiany w oddawaniu moczu i jego zapach jest dziwny. I to wszystko sie chyba skumulowalo i okresu nie ma...

Ale i tak caly czas sie stresuje bo nie mam pojecia co to moze byc... sama sie nakrecam i czytam fora gdzie poruszany jest ten temat i stresuje sie coraz bardziej... Bardzo prosze o odpowiedz..
este321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-01, 10:22   #3803
elane
Rozeznanie
 
Avatar elane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 594
Dot.: Brak okresu

moze powinnas isc do gina, zeby ustalic przyczyne braku miesiaczki, a nie martwic sie ciaza, ktorej nie ma.
__________________

Every day I love U more!


Per aspera ad astra
elane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-01, 10:29   #3804
este321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: Brak okresu

Cytat:
Napisane przez elane Pokaż wiadomość
moze powinnas isc do gina, zeby ustalic przyczyne braku miesiaczki, a nie martwic sie ciaza, ktorej nie ma.
no wlasnie sie wybieram pod koniec tyg
este321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-01, 11:00   #3805
elane
Rozeznanie
 
Avatar elane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 594
Dot.: Brak okresu

to trzymam kciuki i sie nie martw
__________________

Every day I love U more!


Per aspera ad astra
elane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-01, 11:21   #3806
este321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: Brak okresu

oj dobrze by bylo... dzieki
este321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 22:44   #3807
lila881
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 12
Dot.: Nieregularne miesiączki - wątek zbiorczy!

witam mam 22 lata dość myślę nietypowo miesiączkuję od 9 roku życia. od kilku miesięcy oczywiście w odstępach czasowych odczuwam przewlekły ból w okolicach jajników, który raczej nie ma zbyt wiele wspólnego z bólem przed i w trakcie miesiączki. Nie współżyłam dotąd, dlatego niezbyt uważnie śledziłam swoje cykle. jednak od pewnego czasu notuję wszystko i zauważyłam, że są one dość nieregularne. Wiem, że powinnam się zgłosić do ginekologa, ale nie wiem czego się mogę tam spodziewać???
lila881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 22:15   #3808
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Nieregularne miesiączki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lila881 Pokaż wiadomość
witam mam 22 lata dość myślę nietypowo miesiączkuję od 9 roku życia. od kilku miesięcy oczywiście w odstępach czasowych odczuwam przewlekły ból w okolicach jajników, który raczej nie ma zbyt wiele wspólnego z bólem przed i w trakcie miesiączki. Nie współżyłam dotąd, dlatego niezbyt uważnie śledziłam swoje cykle. jednak od pewnego czasu notuję wszystko i zauważyłam, że są one dość nieregularne. Wiem, że powinnam się zgłosić do ginekologa, ale nie wiem czego się mogę tam spodziewać???
Może to jajeczkowanie???
Zacznij obserwacje (śluz i temperatura) wg wskazań NPR i najpierw zobacz czy masz stałą fazę lutealną. Co ile dni masz @?
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 11:39   #3809
redsugar
Raczkowanie
 
Avatar redsugar
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 301
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Brałam przez 3,5 roku z przerwami tabletki antykoncepcyjne. Nie stosuję anty od maja 2009 r. Po odstawieniu miałam nieregularne cykle od 40 do 59 dni. Po 3 miesiącach braku okresu udałam się do ginekologa. Nie poszłam wcześniej, bo cykle ciągle mi się wydłużały i myślałam, że w końcu dostanę okres. Jak nie brałam tabletek to zawsze miałam nieregularne cykle. Po odstawieniu anty tak bywa, że cykle są nieregularne, więc postanowiłam poczekać, żeby lekarz mnie nie odesłał z kwitkiem…
Opis USG: endometrium grubości 11,8 mm. Jajnik lewy 25 x 15, prawy 44 x 35 z pęcherzykiem śr. 24 mm. Przepisał mi lutenyl na wywołanie okresu, żeby sprawdzić co się stanie z pęcherzykiem. Poza tym przepisał mi jeszcze 2 opakowania lutenylu, które miałam brać w 16 dniu cyklu i po skończeniu czyli po ok. 3 m-cach zgłosić się na wizytę. Minęło już 5 dni od wzięcia ostatniej tabletki z pierwszego opakowania, a okres się nie pojawił. I nie mam żadnych objawów wskazujących na to, że się pojawi...Poczekam jeszcze do poniedziałku i zadzwonię do lekarza, ale chciałam wcześniej wiedzieć czy wiecie może jakie powinien mi zalecić badania. Czy powinnam sobie zrobić badanie poziomu FSH, LH, TSH, prolaktyny? coś jeszcze?

Pozdrawiam
redsugar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 08:09   #3810
jo_anna2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 39
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

ja też tak miałam, po 5 latach brania nie dostalam samoistnie okresu do tej pory. Trwa to już 1,5 roku, miesiączkę dostaję po estrofemie mite lub novofemie. Zamiast lutenylu dostałam luteinę, ale u mnie powodem jest noski estradiol, luteina uzupełmia poziom progesteronu, więc u mnie nie działa. Zrób sobie poziom LH, FSH, Prolaktynę i Estradiol przede wszystkim, może masz ten problem co ja?pozdrawiam i daj znać
jo_anna2010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.