chory kraj :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-06, 07:12   #1
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818

chory kraj :(


Zobaczcie jaki kwiatek dzisiaj znalazłam:

"Wcześniej w środę Sejm zdecydował, że od przyszłego roku każdy podatnik będzie mógł odpisać od podatku 1.145 zł rocznie. Obecnie obowiązująca ulga opiewa na 120 zł.

"Wielokrotnie tłumaczyłam posłom, iż osoby wychowujące małe dzieci nie zarabiają wystarczająco dużo, aby więcej ulgi wykorzystać skutecznie, a więc ulga dubeltowa przewidziana jest dla nielicznych bogaczy, którzy zafundowali sobie kolejne dzieci. Myślę, że to jest nieporozumienie" - powiedziała też Gilowska."

Jeżeli kobieta tak myśli i opowiada takie herezje, to w jakim kraju my żyjemy?????
Już nie potrzebuję kawy od rana, tak mi podniosła ciśnienie
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 07:23   #2
esolinka
Zadomowienie
 
Avatar esolinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Washington DC
Wiadomości: 1 045
Dot.: chory kraj :(

Tak zadecydowała opozycja, a dokładnie Jurek wymyslił coś takiego. To jest chore! Czy ten kraj jest tylko dla bogaczy?!
esolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 07:42   #3
patusia22
Zakorzenienie
 
Avatar patusia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 18 590
Dot.: chory kraj :(

takie rzeczy to tylko w Polsce się dzieją....
patusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 07:42   #4
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: chory kraj :(

Ehhh, nie denerwujmy się od rana Smutne to jest, że właśnie kobieta tak mówi
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 07:56   #5
izia17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 756
GG do izia17
Dot.: chory kraj :(

A ja nie wiem o co chodzi

ktoś wyjaśni niezorientowanej młódce?
izia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 08:47   #6
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: chory kraj :(

ale o co chodzi bo nie bardzo rozumiem? o to, ze pani Gilowska uzyla nieladnych slow? (zafundowac sobie dzieci?)

bo zadnych herezji tu nie widze i z pelnej ulgi rzeczywiscie skorzystaja ci zarabiajacy najwiecej...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 09:00   #7
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: chory kraj :(

Wyliczenia Ministerstwa Finansów pokazują, że aby rodzina mogła wykorzystać pełną ulgę dla dwojga dzieci, jej dochody musiałyby znacznie przekraczać 30 tys. zł rocznie - czyli sumy 2,5 tysiąca złotych miesięcznie dla dwojga rodziców.


Zgadzam się,że to nie dobrze ,że z tej ulgi nie będą mogli skorzystać Ci ,którzy najbardziej jej potrzebują

Z drugiej strony ,zastanawiam jak świadczy o naszym kraju fakt ,że minister finansów zalicza rodziców ,którzy wspólnie zarabiają 2500zł (czyli każdy około 1250zł) i maja dwójkę dziecido "nielicznej grupy bogaczy"
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-06, 09:11   #8
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: chory kraj :(

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Z drugiej strony ,zastanawiam jak świadczy o naszym kraju fakt ,że minister finansów zalicza rodziców ,którzy wspólnie zarabiają 2500zł (czyli każdy około 1250zł) i maja dwójkę dziecido "nielicznej grupy bogaczy"
a to juz rozumiem (samej nie chcialo mi sie tego przeliczyc )
to rzeczywiscie - straszni bogacze...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 09:15   #9
izia17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 756
GG do izia17
Dot.: chory kraj :(

I o to tyle szumu? :P
izia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 10:23   #10
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: chory kraj :(

Mi przede wszystkim chodzi o samo "zafundowanie sobie dzieci"
Ustawa sama w sobie jest głupia i szkodliwa, jeśli nie dotyczy wszystkich rodziców. Natomiast co do tych "bogaczy" to też lekkie przegięcie. 2500 zł na rodzinę to bogacze???
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 10:25   #11
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: chory kraj :(

Zaraz, czyli jeśli rodzina ma miesięczne dochody 1500 złotych na wszystkich, to nie wykorzysta pełnej ulgi, a ta, której dochody przekraczają 2500 zł, będzie mogła?
Jeśli jest tak, jak zrozumiałam, to nie dziwię się, czemu przestałam słuchać wiadomości lub przełączam na inny kanał widząc gadające zakute łby.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-06, 10:37   #12
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: chory kraj :(

Jest ciekawy artykuł w polityce i wczoraj autorka rozmawiała na ten temat w tok fm. W Polsce ogromne pieniądze wydaje się na osoby schodzące z rynku pracy, na wcześniejsze emerytury, a zapomina sie o ludziach młodych.
Według mnie taka ulga jest bardzo rozsądna, bo zachęca rodziców średnio zarabiających do zdecydowania się na dziecko, a to w takich rodzinach powinny według mnie rodzić się dzieci, a nie w patologicznych, bezrobotnych alkoholików.
Czytałam list nauczycielki która sama zarabia 1000 i dojeżdża 60 km do pracy, jak powiedziała bezrobotnej mamie jednego z uczniów że jest praca za 700 to ta jej odpowiedziała że tyle to ona z opieki dostaje, to po co ma pracować.
Wydaje mi sie, że wspomaganie finansowe takich rodzin do niczego dobrego nie doprowadzi, a ulga podatkowa zmusza do tego żeby pracować, bo inaczej nie można z niej skorzystać.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 10:39   #13
izia17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 756
GG do izia17
Dot.: chory kraj :(

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Zaraz, czyli jeśli rodzina ma miesięczne dochody 1500 złotych na wszystkich, to nie wykorzysta pełnej ulgi, a ta, której dochody przekraczają 2500 zł, będzie mogła?
Jeśli jest tak, jak zrozumiałam, to nie dziwię się, czemu przestałam słuchać wiadomości lub przełączam na inny kanał widząc gadające zakute łby.
Ja wiadomości oglądam, bo to najbardziej pokręcona, nigdy nie kończąca się telenowela wszech czasów...
izia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 11:25   #14
sandre
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 441
Dot.: chory kraj :(

kiedy widzę sytuację w naszym kraju...paszport sam mi się otwiera w kieszeni
__________________



sandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 11:28   #15
maltanka83
Raczkowanie
 
Avatar maltanka83
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: chory kraj :(

Cytat:
Napisane przez sandre Pokaż wiadomość
kiedy widzę sytuację w naszym kraju...paszport sam mi się otwiera w kieszeni
ha mi też
Polska to kraj absurdu.
__________________
"Tam na dole zostało
wszystko to co Cię męczy.
Patrząc z góry wokoło
świat wydaje się lepszy."

maltanka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 11:32   #16
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: chory kraj :(

Cytat:
Napisane przez sandre Pokaż wiadomość
kiedy widzę sytuację w naszym kraju...paszport sam mi się otwiera w kieszeni
wystarczy się spakować i ruszać. tzw. droga wolna.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 11:47   #17
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: chory kraj :(

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Według mnie taka ulga jest bardzo rozsądna, bo zachęca rodziców średnio zarabiających do zdecydowania się na dziecko, a to w takich rodzinach powinny według mnie rodzić się dzieci, a nie w patologicznych, bezrobotnych alkoholików.
(...)
Wydaje mi sie, że wspomaganie finansowe takich rodzin do niczego dobrego nie doprowadzi, a ulga podatkowa zmusza do tego żeby pracować, bo inaczej nie można z niej skorzystać.
Trudno się nie zgodzić. Ta ulga faktycznie zachęca właśnie ludzi średnio zarabiających (na pewno nie "nieliczną grupę bogaczy") do zdecydowania się na dziecko i to dziecko, które nie zasili szeregu bezrobotnych, żyjących na koszt państwa (jak to często, choć nie zawsze, dzieje się w rodzinach wielodzietnych), ale które może coś osiągnąć i na dodatek będzie pracowało potem na nasze emerytury.

Jednak biednym, wielodzietnym rodzinom też trzeba pomagać, tyle, że w sposób "rozwojowy", bo samo danie pieniędzy nie pomoże. Trzeba im pomagać w zdobyciu pracy i wykształcaniu dzieci. Tylko, ze jest jeszcze kwestia tego, żeby oni tą pomoc cheili w ogóle przyjąć . Bo przecież lepiej dostać kasę do ręki za nic prawda? Tylko za fakt, że mają dużo dzieci...

P.S. A co do słów Pani Gilowskiej... Fakt ich dobór nie był najszczęśliwszy, ale mam nadzieję, że tak naprawdę nie miała na myśli tego co powiedziała. Ale jako taka finansistka mogła chociaż się dobrze przygotować i policzyć, że rodzina zarabiająca 2500 zł to nie są bogacze... Nieliczna grupa bogaczy to Państwo Krauze, Kulczyk itd. Oni za 2500 kupują sobie dywaniki do łazienki.
aisne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 12:59   #18
Asienka83
Zadomowienie
 
Avatar Asienka83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 745
Dot.: chory kraj :(

asiulkaa,aisne zgadzam się z Wami
W końcu ktoś w naszym kraju rozsądnie pomyślał.
Co nie oznacza, że nie zdziwił mnie fakt jak wysoka jest "poprzeczka" jesli chodzi o skorzystanie z tej ulgi. Nie mniej jednak zawsze to lepiej niż rozdawanie becikowgo na prawo i lewo (tutaj nie widać żeby zanosiło się na jakieś poprawki niestety), tzn. do rodzin patologicznych, rodzin alkoholików, którzy nie bacząc na dziecko skorzystali z takiej okazji by zdobyć ten tysiąc złotych. A dziecko, hmmm ma niestety duże szanse by wejść w buty swoich rodziców albo tak jak to ma miejsce ostatnio będzie oddane do adopcji...
Tragiczne ale takie sytuacje maja miejsce
__________________
I love dance
Asienka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 13:15   #19
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: chory kraj :(

2500zł na rodzinę to DLA MNIE dużo. Jedna wypłata idzie na opłaty mieszkania i mediów, a druga na życie - klasyczne w naszym kraju jest to, że nie ma z czego odłożyć, zaoszczędzić. Nie daj Boże zaciągną kredyty, to albo mniej jemy albo nie płacimy czynszu

2,5 klocka wystarczy więc by jako tako egzystować
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-06, 13:26   #20
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: chory kraj :(

Cytat:
Napisane przez Maniwa Pokaż wiadomość
2500zł na rodzinę to DLA MNIE dużo. Jedna wypłata idzie na opłaty mieszkania i mediów, a druga na życie - klasyczne w naszym kraju jest to, że nie ma z czego odłożyć, zaoszczędzić. Nie daj Boże zaciągną kredyty, to albo mniej jemy albo nie płacimy czynszu

2,5 klocka wystarczy więc by jako tako egzystować
jeszcze zależy gdzie mieszkasz i ile masz dzieci...
nie można tak uogólniać...
a co do wątku - nie powiem, że mnie to nie poruszyło, bo poruszyło dogłębnie ale mnie już nic nie zdziwi
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 13:30   #21
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: chory kraj :(

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
jeszcze zależy gdzie mieszkasz i ile masz dzieci...
nie można tak uogólniać...
dokladnie
moze i na dwie osoby 2500 jest calkiem ok (choc nie nazwalabym takich ludzi bogaczami), ale jak te dwie osoby maja dzieci to juz jest gorzej...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 14:02   #22
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: chory kraj :(

Cytat:
Napisane przez Maniwa Pokaż wiadomość
2500zł na rodzinę to DLA MNIE dużo.
(...)
2,5 klocka wystarczy więc by jako tako egzystować
Jak dla mnie coś tu się nie zgadza. 2500 zł to albo "dużo", albo "wystarczająco by jako tako egzystować". No i tak jak już powiedziano, wszystko zależy od tego ile ma się dzieci. Każde dziecko to naprawdę bardzo duży wydatek co miesiąc.
aisne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 11:16   #23
maltanka83
Raczkowanie
 
Avatar maltanka83
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: chory kraj :(

2500 zł na dwie osoby to jest bardzo mało. z czego tu odkładać zwłaszcza jak się chce kupić mieszkanie (gdzie w dzisiejszych czasach ceny są z kosmosu), nie wspominając już o dziecku.
__________________
"Tam na dole zostało
wszystko to co Cię męczy.
Patrząc z góry wokoło
świat wydaje się lepszy."

maltanka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 12:14   #24
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: chory kraj :(

Przy obecnych cenach mieszkań to taka kwota wystarczy na opłacenie raty kredytu za niezbyt duże mieszkanie, czynszu i może jakieś 500 zł na życie zostanie. No na 4 osoby to po prostu bogactwo.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 12:19   #25
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 454
Dot.: chory kraj :(

Cytat:
Napisane przez maltanka83 Pokaż wiadomość
2500 zł na dwie osoby to jest bardzo mało. z czego tu odkładać zwłaszcza jak się chce kupić mieszkanie (gdzie w dzisiejszych czasach ceny są z kosmosu), nie wspominając już o dziecku.
zgadzam się, nazywanie takich ludzi 'bogaczami' trąci mi tu chęcią poniżenia ich.....
wiem, że wiele rodzin zarabia jeszcze mniej i dziwi mnie ta 'ulga' która powinna być skierowana przede wszystkim dla nich.....

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Przy obecnych cenach mieszkań to taka kwota wystarczy na opłacenie raty kredytu za niezbyt duże mieszkanie, czynszu i może jakieś 500 zł na życie zostanie. No na 4 osoby to po prostu bogactwo.
dokładnie, można już leżeć i nic nie robić bo to góra pieniędzy
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 13:04   #26
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: chory kraj :(

Istotnie! za 2500 miesięcznie na 2-4 osoby to faktycznie można poszaleć!

Licząc mniej więcej (wiadomo zalezy od wielkości mieszkania, miejscowości, położenia, miejsca pracy, itd..)

Mieszkanie = 550 zł
Gaz = 50
Prąd = 75
woda = 150
ścieki = 30
śmieci = 30
tv+ telefon (najtaniej) = 100
dojazd do pracy x 2 = 300
rata na mieszkanie (najniższa) = 850

razem = 2135
na życie = 365

a gdzie ubranie? wyprawka do szkoły?

paranoja!
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 13:53   #27
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: chory kraj :(

Po części mogę się zgodzić z Wami, a po części nie.

2500zł, w miejscowości do 100tyś. mieszkańców.
Rodzina 4 osobowa: pieniądze ledwo starczające i życie. Oczywiście trzeba pominąć wczasy, nowe auto czy markowe ciuchy. Cos odliczą od tego podatku, ale kokosów nie zbiją
Rodzina 2 osobowa: źle nie ma, ale dobrze też nie. Ubrać można się, samochód kupić nowy, nawet zaszaleć i wziąć kredyt na mieszkanie. Jednak Ci nie skorzystają z ulgi- brak dzieci.


1250zł, w miejscowości do 100tyś. mieszkańców, jedna osoba pracuje, dodatki z socjalu, wyjdzie również miesięcznie ok 2000zł.
Rodzina 4 osobowa: powiedziałabym że zyją na granicy ubóstwa. Nie mają szans odliczenia tej kwoty od podatku. Dodam, że większość rozin tak żyje- zaryzykuje nawet i powiem, że 2tys wiele osób by chciało mieć miesięczie.

Gilowska dobrze mówi, choć nazywając taką grupę bogaczami definitywnie przesadzila. Powinien być inny program prorodzinny, wspomagający rodziny wielodzietne, a nie odpis od podatku, któty kosztuje publiczne pieniądze krocie.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 14:50   #28
maltanka83
Raczkowanie
 
Avatar maltanka83
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: chory kraj :(

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Rodzina 2 osobowa: źle nie ma, ale dobrze też nie. Ubrać można się, samochód kupić nowy, nawet zaszaleć i wziąć kredyt na mieszkanie. Jednak Ci nie skorzystają z ulgi- brak dzieci.
źle nie ma?
nowy samochód - no może na 10 letni to i da się odłożyć
ubrać się - od czasu do czasu można
kredyt na mieszkanie - przy takich zarobkach to rzeczywiście szaleństwo.

W dzisiejszych czasach większość młodych podejrzewam wynajmuje mieszkanie, teraz mając 2500 zł na rodzinę (czyt.2 osoby) poodejmować od tego opłaty za mieszkanie i odłożyć na miesięczne jedzenie i życie, to ile z tego zostaje? całe g..., i gdzie tu jeszcze myśleć o nowym samochodzie i własnym mieszkaniu, a już nie wspomnę o dzieciach.
PS ostatnio moja kuzynka rodziła i średnia wieku kobiet to było 30- 40 lat.
ciekawe czy pani Gilowska by utrzymała swoją rodzinę za 2500 zł miesięcznie? pewnie starczyło by jej tylko na waciki.
__________________
"Tam na dole zostało
wszystko to co Cię męczy.
Patrząc z góry wokoło
świat wydaje się lepszy."

maltanka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 15:05   #29
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: chory kraj :(

A ja uwązam, że taka ulga powinna być jeżeli na 1 osobe dochod nie przekracza ok 580 złotych, tak np jest w przypadku stypendiow socjalnych, funduszy alimentacyjnych, itd.

Z tymi uglami to głupota, niech zmienia prawo pracy- bo mi jako młodej kobiecie jest ciezko.

Najlepsza była Sowinska z żłobkami przy uczelni HIT ROKU!
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 15:16   #30
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: chory kraj :(

Cytat:
Napisane przez AgaZ Pokaż wiadomość
"Wcześniej w środę Sejm zdecydował, że od przyszłego roku każdy podatnik będzie mógł odpisać od podatku 1.145 zł rocznie. Obecnie obowiązująca ulga opiewa na 120 zł.

"Wielokrotnie tłumaczyłam posłom, iż osoby wychowujące małe dzieci nie zarabiają wystarczająco dużo, aby więcej ulgi wykorzystać skutecznie, a więc ulga dubeltowa przewidziana jest dla nielicznych bogaczy, którzy zafundowali sobie kolejne dzieci. Myślę, że to jest nieporozumienie" - powiedziała też Gilowska."
-----------------------------------

Dziewczyny.
Odnoszę wrażenie,że nie załapałyście, o co tutaj chodzi.
Przecież widać wyraźnie,że jest to wypowiedź ironiczna pod adresem posłów.
A nie przytyk pod adresem rodzin,które mają taki a nie inny dochód miesięczny.

Trzeba umieć rozróznić czy ktoś mówi serio,czy wypowiedź zabarwiona jest ironią.

Jeśli ja dobrze odbieram tę wypowiedź,to nie dziwię się,że moje (tu na forum) często są źle interpretowane i mylnie sobie tłumaczone.

__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:05.