Studiować filologię angielską... - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-07-27, 00:09   #421
stargazer
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 966
Dot.: Studiować filologię angielską...

Kiedy ja studiowalam, wszyscy chodzili na niemiecki. Teraz nie wiem, może coś zmienili
stargazer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-27, 08:52   #422
Puenta88
Raczkowanie
 
Avatar Puenta88
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 405
Dot.: Studiować filologię angielską...

ja wczoraj bylam w Poznaniu i zlozylam dokumenty na UAM marzenia sie spelniaja
__________________
aaaa.... Plazuję sobie
Puenta88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-30, 11:58   #423
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez wilhelmina Pokaż wiadomość
Kochane wizażanki!
Właśnie zobaczyłam listę wstępną na filologię angielską na UG. Dostałam się jako 14 na liście! Strasznie się cieszę!!!!!!! To od października będziecie musiały znosić moją obecność
Hehe, jakoś dam radę Gratulacje

Ja już myślałam że mam spokojne wakacje, bo żadnych egzaminów na wrzesień... A tu nagle dowiedziałam się, że podobno indexy trzeba oddawać w ciągu 5 dni po zakończeniu sesji . Czego studentom pierwszego roku nikt nie powiedział...a wręcz lektorka od języka włoskiego wprowadziła mnie w błąd mówiąc, że po zaliczenie mogę do niej przyjśc nawet w sierpniu jak bym chciała Więc wzięłam zaliczenie juz jak były wakacje....

Trochę się stresuję, no ale mam nadzieję, ze nie będa mi robić problemów, jak przyjdę oddać index razem z tymi co oddają w sesji wrześniowej...

Ehh zawsze coś
aisne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-07, 20:50   #424
girlxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16
Dot.: Studiować filologię angielską...

Ktosia86 dziękuję ślicznie za odpowiedź. Problem rozwiązał się sam, bo dostałam się jednak na studia dzienne na uniwersytet, teraz z kolei boję się ,czy podołam, ale póki są wakacje nie chce się stresować. Dzisiaj dodatkowo dowiedziałam się,ze zakwalifikowano mnie na europeistykę i pojawił się cień wątpliwości. Ale [postanowiłam zostać przy angielskim, mam nadzieję, że wyjdzie mi to na dobre
girlxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-28, 08:25   #425
Monica86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 45
Dot.: Studiować filologię angielską...

Mój pierwszy post, hehe. Witam serdecznie

Forum podczytywałam od dłuższego czasu, głównie buszując w tym wątku i podziwiając potyczki sesyjne ktosi, Pauliny i nutelli. U mnie była masakra, ale u Was... Podziwiam i gratuluję

Studiuję sobie radośnie socjologię, teraz będę na 3-cim roku. Studia bardzo przyjemne, podobają mi się, ale już od pierwszego roku czułam pewien niedosyt a mianowicie: brak angielskiego. Dodam, że na moim kierunku takie zwykłe zajęcia z angola były na poziomie żenującym, ale dla takiego angielskiego maniaka jak ja zwykłe zajęcia samej nauki języka jak na kursie(nawet na nie wiem jak wysokim poziomie) to dla mnie za mało.

I tak przez całe dwa lata marzyłam o filologii angielskiej ze specjalizacją translatorską (maniak ze mnie tłumaczeniowy okropny ) Niestety nie mogłam sobie pozwolić wtedy na drugi kierunek, bo w sesjach były sieczki, letnia na 2-gim roku istny koszmar i nie dałabym rady mimo wielkich chęci. Za to na 3-cim roku jest mało zajęć i postanowiłam w tym roku składać podanie na filologię.

Od stycznia moim największym marzeniem było dostać się na dzienne na uniwerek i ciągle marudziłam znajomym "jak ja bym bardzo chciała już studiować angielski" albo "dostanę się czy nie" Biedaki pewnie miały dość marudzenia, ale cierpliwie powtarzały, że się dostanę.

I dostałam się Prawie się rozpłynęłam ze szczęścia jak zobaczyłam wyniki. Już sie nie moge doczekać pierwszego wykładu (choć pewnie na początku dużo nie zrozumiem, prawda?) Trochę się martwię jak pogodzę dwa kierunki, ale jakoś to będzie.

pozdrawiam wszystkie filolożki
Monica86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-28, 09:48   #426
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Monica86 Pokaż wiadomość
Mój pierwszy post, hehe. Witam serdecznie
A na jakiej uczelni?
aisne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-28, 10:05   #427
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Monica86 Pokaż wiadomość

I dostałam się Prawie się rozpłynęłam ze szczęścia jak zobaczyłam wyniki. Już sie nie moge doczekać pierwszego wykładu (choć pewnie na początku dużo nie zrozumiem, prawda?) Trochę się martwię jak pogodzę dwa kierunki, ale jakoś to będzie.
A dlaczego miałabyś niewiele rozumieć na początku?
Gratuluje dostania się na kierunek! Ja też dopiero zaczynam
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-28, 10:10   #428
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez aisne Pokaż wiadomość
A na jakiej uczelni?
właśnie, właśnie, na jakiej?
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-28, 10:23   #429
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez wilhelmina Pokaż wiadomość
A dlaczego miałabyś niewiele rozumieć na początku?
Gratuluje dostania się na kierunek! Ja też dopiero zaczynam
Pewnie chodzi o to, że wykłady sa po angielsku . No na początku faktycznie wydaje się, że się nic nie zrozumie... Ale jak tylko przestanie się o tmy myśleć i przestanie się analizować poszczególne słówka, okazuje się, że ze zrozumieniem ogółu nie ma żadnego problemu
aisne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-28, 10:46   #430
Zadumana
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 500
Dot.: Studiować filologię angielską...

Witam wszystkie anglistki

Słuchajcie dziewczyny jestem teraz w klasie maturalnej (tzn będę od września) i od zawsze chciałam studiować filologie, chodziłam na kursy i uczyłam sie pilnie w szkole.Jednak obawiam sie ze mogę sie nie dostać.Może powiecie mi ile trzeba mieć punktów z matury i czy biorą pod uwagę oceny ze świadectwa???

Dodam ze chodzę do liceum w małym mieście i najbardziej boje sie tego ze mój angielki(tzn poziom) będzie różnił sie od tego, który reprezentują ludzie z większych miast, jednak tam są większe możliwości....

Chciałabym iść do Kielc na Akademie Świętokrzyską, jesli mozecie powiedzcie jaki poziom z angielskiego trzeba miec bo to mnie najbardziej nurtuje
Zadumana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-28, 11:04   #431
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: Studiować filologię angielską...

Eh dziewczyny, jak ja Wam zazdroszczę tej filologii Niestety moj poziom angielskiego nie pozwolił mi dostać sie na państwowe filologie, a na prywatne mnie za bardzo nie stać. Na SWPS w Warszawie cena to ponad 7 tys za rok. Znalazłam jeszcze jedna prywatną uczelnie w Pałacu Kultury. Uczelnia to Wszechnica Polska i filologia tam kosztuje nico ponad 4 tys.
Tak mi sie marzy ta filologia, tak bardzo chciałabym zglebić kulturę i literaturę anglojęzycznych krajow i przy okazji pozbyć się wreszcie blokady w konwersacjach.
Widzicie dla mnie jakieś wyjście? Tak juz mysle moze o kursach z angielskiego w jakiejś szkole językowej. Może wtedy uda mi sie zdać pozytywnie egzaminy wstępne?
A któraś z Was studiuję zaocznie anglistykę? Może zaoczna filologia byłaby dla mnie jakimś wyjściem?
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...

Edytowane przez anetka_m
Czas edycji: 2007-08-28 o 12:08 Powód: poprawka
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-28, 11:41   #432
Monica86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 45
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez wilhelmina Pokaż wiadomość
A dlaczego miałabyś niewiele rozumieć na początku?
Gratuluje dostania się na kierunek! Ja też dopiero zaczynam
Kiedy zaczynałam studiować mój pierwszy kierunek to pamiętam jak to było na niektórych przedmiotach: psorzy traktowali nas jakbyśmy już na conajmniej czwartym roku byli i sypali fachowymi terminami od pierwszego wykładu tak, że głowa boli. Czułam się jak na czeskim filmie. Nic nie rozumiałam (zresztą jak cała reszta sali). Dlatego wnioskuję, że teraz będzie tak samo, anawet trochę gorzej, bo po angielsku. Ale jak przeżyłam wtedy to i teraz dam radę

Edytowane przez Monica86
Czas edycji: 2007-10-29 o 13:55
Monica86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-28, 12:03   #433
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Eh dziewczyny, jak ja Wam zazdroszczę tej filologii Niestety moj poziom angielskiego nie pozwolił mi dostać sie na państwowe filologie, a na prywatne mnie za bardzo nie stać. Na SWPS w Warszawie cena to ponad 7 tys za rok. Znalazłam jeszcze jedna prywatną uczelnie w Pałacu Kultury. Uczelnia to Wszechnica Polska i filologia tam kosztuje nico ponad 4 tys.
Tak mi sie marzy ta filologia, tak bardzo chciałabym zglebić kulturę i literaturę anglojęzycznych krajow i przy okazji pozbyć się wreszcie blokady w konwersacjach.
Widzicie dla mnie jakieś wyjście? Tak juz mysle moze o kursach z angielskiego w jakiejś szkole językowej. Może wtedy uda mi sie zdać pozytywnie egzaminy wstępne?
A któraś z Was studiuję zaocznie anglicystykę? Może zaoczna filologia byłaby dla mnie jakimś wyjściem?
anglicystyka - nie ma czegos takiego, jest anglistyka
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-28, 12:09   #434
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: Studiować filologię angielską...

Faktycznie, dziwoląg mi wyszedł Dziękuję za zwrocenie uwagi!
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-28, 12:28   #435
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Zadumana Pokaż wiadomość
Witam wszystkie anglistki

Słuchajcie dziewczyny jestem teraz w klasie maturalnej (tzn będę od września) i od zawsze chciałam studiować filologie, chodziłam na kursy i uczyłam sie pilnie w szkole.Jednak obawiam sie ze mogę sie nie dostać.Może powiecie mi ile trzeba mieć punktów z matury i czy biorą pod uwagę oceny ze świadectwa???

Dodam ze chodzę do liceum w małym mieście i najbardziej boje sie tego ze mój angielki(tzn poziom) będzie różnił sie od tego, który reprezentują ludzie z większych miast, jednak tam są większe możliwości....

Chciałabym iść do Kielc na Akademie Świętokrzyską, jesli mozecie powiedzcie jaki poziom z angielskiego trzeba miec bo to mnie najbardziej nurtuje
Nie ma co panikować, ponieważ da się do matury w rok przygotować tak, aby zdać i dostać się gdzie tylko się chce. Oczywiście jeśli ktoś jest naprawdę zdeterminowany. Na studia dzienne nie biorą pod uwagę ocen ze świadectwa ukończenia szkoły średniej, ponieważ po to piszemy nową maturę, aby rekrutacja odbywała się na podstawie tylko wyników egzaminu, a nie jeszcze ocen ze szkoły.

Ja zdawałam maturę w tym roku i dostałam się na anglistykę na UG bez najmniejszego problemu (w sumie trochę żałuję, że nie złożyłam papierów na UW ). Jeśli chcesz znać moje wyniki dokładne, mogę podać na PW. Próg wynosił coś koło 73 pkt. Spadł bardzo w porównaniu do poprzednich lat, ponieważ wiele osób zrezygnowało.

Jeśli wiesz już, na jaką uczelnię chcesz iść, to po prostu zorientuj się jakie progi były w poprzednich latach, rozwiąż kilka testów maturalnych, aby oszacować swoje możliwości i tyle. Sprawdzisz w ten sposób czy masz szanse. Jeśli takowe będą, to nic tylko zacząć się przygotowywać.
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-28, 15:12   #436
Zadumana
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 500
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez wilhelmina Pokaż wiadomość
Nie ma co panikować, ponieważ da się do matury w rok przygotować tak, aby zdać i dostać się gdzie tylko się chce. Oczywiście jeśli ktoś jest naprawdę zdeterminowany. Na studia dzienne nie biorą pod uwagę ocen ze świadectwa ukończenia szkoły średniej, ponieważ po to piszemy nową maturę, aby rekrutacja odbywała się na podstawie tylko wyników egzaminu, a nie jeszcze ocen ze szkoły.

Ja zdawałam maturę w tym roku i dostałam się na anglistykę na UG bez najmniejszego problemu (w sumie trochę żałuję, że nie złożyłam papierów na UW ). Jeśli chcesz znać moje wyniki dokładne, mogę podać na PW. Próg wynosił coś koło 73 pkt. Spadł bardzo w porównaniu do poprzednich lat, ponieważ wiele osób zrezygnowało.

Jeśli wiesz już, na jaką uczelnię chcesz iść, to po prostu zorientuj się jakie progi były w poprzednich latach, rozwiąż kilka testów maturalnych, aby oszacować swoje możliwości i tyle. Sprawdzisz w ten sposób czy masz szanse. Jeśli takowe będą, to nic tylko zacząć się przygotowywać.



Dziękuje Ci bardzo za odpowiedz wiem ze mam na to caly rok ale na serio bardzo sie boje ze nie zdam tak dobrze zeby sie dostac....Na pewno pojde na kury przygotowawcze i oczywiscie sama bede sie uczyc...moze jest ktos t studiuje w Kielcach???
Zadumana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 11:01   #437
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Studiować filologię angielską...

Monica86 gratuluję dostania się na studia, na pewno pójdzie Ci super, bo ajważniejsze to robić to, co się lubi

anetka m ja studiuję zaocznie. Na pewno jest to jakieś wyjście. I nie uważam, że będę umieć mniej niż studenci dzienni. To wszystko zależy od własnego wkładu, który jest niezbędny zarówno u studentów dziennych jak i zaocznych. Na pewno jest trochę okrojony program nauczania, ale nie znaczy to, że nie możesz na przykład niektórych lektur czytać na własną rękę, na pewno to duży plus. Wiele razy pisałam tu jak wyglądają moje studia, przejrzyj sobie wątek jeśli chcesz i poczytaj. W razie pytań, chętnie odpowiem
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-30, 17:57   #438
anieszka1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 57
Dot.: Studiować filologię angielską...

hej, witam wszystkich
Poszukuję kogoś kto zdaje w tym roku na studia uzupełniające mgr filologia angielska w Poznaniu. Kompletnie nie wiem czego się spodziewać na egzaminach wstępnych, więc informacje od tych, którzy coś na ten temat wiedzą byłby na wagę złota
Pozdrawiam wszystkich,którzy kochają angielski.
__________________
Agnieszka
anieszka1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-13, 00:05   #439
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Studiować filologię angielską...

podniosę temat, pytając się- czy są tu może jakieś tegoroczne pierwszoroczniaki z filologii angielskiej na UW? albo i starszaki?
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-18, 14:37   #440
centipede
Zadomowienie
 
Avatar centipede
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 055
Dot.: Studiować filologię angielską...

Witajcie
Dołączam do Waszego grona, jeśli oczywiście zechcecie mnie przyjąć
Od października zaczynam naukę w NKJO, a później planuję karierę nauczycielki języka angielskiego
Nie mogę się doczekać 1 października, bo angielski jest moją pasją i bardzo się cieszę, że właśnie taki kierunek będę studiować Ale...boję się, że sobie nie poradzę

Pozdrawiam
__________________
Dominiczka jest już z nami
25.05.2012r.
centipede jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-18, 14:45   #441
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez centipede Pokaż wiadomość
Witajcie
Dołączam do Waszego grona, jeśli oczywiście zechcecie mnie przyjąć
Od października zaczynam naukę w NKJO, a później planuję karierę nauczycielki języka angielskiego
Nie mogę się doczekać 1 października, bo angielski jest moją pasją i bardzo się cieszę, że właśnie taki kierunek będę studiować Ale...boję się, że sobie nie poradzę

Pozdrawiam
Witaj centipede!

Czemu miałabyś sobie nie poradzić?! Nie taki diabeł straszny, jak go malują Ja też zaczynam od października 1 rok anglistyki i wcale się nie boję! Czekałam na te studia od końca podstawówki! Niech się w końcu zaczną
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-18, 15:47   #442
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Studiować filologię angielską...

dziewczyny, będzie dobrze. początki w nowym miejscu zawsze są w pewnym sensie trudne, ale sobie na pewno świetnie poradzicie
Trzymam za was kciuki!

ja w tym roku zrobiolam licencjat i teraz rozpoczynam uzup.mgr., więc też nowy etap...
a od września pracuję jako nauczyciel angielskiego w podstawówce.
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-18, 17:54   #443
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
dziewczyny, będzie dobrze. początki w nowym miejscu zawsze są w pewnym sensie trudne, ale sobie na pewno świetnie poradzicie
Trzymam za was kciuki!

ja w tym roku zrobiolam licencjat i teraz rozpoczynam uzup.mgr., więc też nowy etap...
a od września pracuję jako nauczyciel angielskiego w podstawówce.
Potwierdzam. Pierwsze miesiące mogą być trudne, ale można się przyzwyczaić do zajęć prowadzonych prawie wyłącznie po angielsku. Ważna jest systematyczna praca. Dla mnie najgorszy był pierwszy rok z uwagi na natłok przedmiotów (chyba 13 plus 2 lektoraty języków obcych) i konieczność systematycznej pracy nad praktyczną znajomością języka.

Evitka21, a jak Ci się podoba praca w szkole?
annemon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-19, 09:32   #444
centipede
Zadomowienie
 
Avatar centipede
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 055
Dot.: Studiować filologię angielską...

Wilhelmina u mnie marzenie o anglistyce może nie ciągnie się aż od podstawówki, ale też dość długo W podstawówce chciałam być psychologiem i pomagać ludziom Dlaczego miałabym sobie nie poradzić?! Boję się, że będzie mi ciężko przestawić się, że nagle wszystko jest po angielsku, albo że niewiele będę rozumieć
Evitka jak nowa praca w szkole? Satysfakcjonuje Cię? Narazie jesteś na stażu czy jak bo z tego co kiedyś usłyszałam (albo mi się przywidziało) to pierwsze jest rok stażu
Annemon muszę się zmobilizować do systematycznej pracy bo ja jestem troszkę typem lubiącym zostawiać wszystko na ostatnią chwilę trzeba będzie zmienić swoje upodobania Przedmiotów mam 15 na pierwszym roku, z czego 7 jest z bloku praktycznej nauki języka a reszta to: metodyka, pedagogika, Historia GB, Wiedza o GB, Wstęp do językoznawstwa, gramatyka opisowa, wstęp do literaturoznawstwa i lektorat języka obcego (chciałabym hiszpański chociaż nie znam ani słowa. Uczyłam się niemieckiego ale nie lubię go strasznie)
__________________
Dominiczka jest już z nami
25.05.2012r.
centipede jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-19, 11:15   #445
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez annemon Pokaż wiadomość
Potwierdzam. Pierwsze miesiące mogą być trudne, ale można się przyzwyczaić do zajęć prowadzonych prawie wyłącznie po angielsku. Ważna jest systematyczna praca. Dla mnie najgorszy był pierwszy rok z uwagi na natłok przedmiotów (chyba 13 plus 2 lektoraty języków obcych) i konieczność systematycznej pracy nad praktyczną znajomością języka.
U mnie problemów z systematyczną pracą nigdy nie było. Jestem typem pracoholika, więc nie boję się, że z czymś się nie wyrobię na czas Ja na pierwszym roku nie mam wielu przedmiotów i z tego co słyszałam na spec. nauczycielskiej (bo właśnie na tę się wybieram) na pierwszym roku nie jest aż tak ciężko. Aż Ci zazdroszczę tych dwóch lektoratów!!! ja na pierwszym semestrze nie będę miała w ogóle lektoratu (oprócz łaciny). Dopiero na drugim lub trzecim semestrze mogę liczyć na lektorat z francuskiego, ale on będzie i tak trwać króciutko - raptem dwa semestry Szkoda
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-19, 11:25   #446
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez centipede Pokaż wiadomość
Annemon muszę się zmobilizować do systematycznej pracy bo ja jestem troszkę typem lubiącym zostawiać wszystko na ostatnią chwilę trzeba będzie zmienić swoje upodobania
Bez obaw, ja jestem typem, który ZAWSZE robi wszystko na ostatnią chwilę i jakoś dałam radę zaliczyć pierwszy rok, nawet bez poprawki . Ale stwierdziłam, że jednak przydałoby się to zmienić i planuję na drugim roku bardziej wziąć się do roboty . Tylko nie wiem czy coś z tego wyjdzie
aisne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-19, 18:03   #447
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez centipede Pokaż wiadomość
Wilhelmina u mnie marzenie o anglistyce może nie ciągnie się aż od podstawówki, ale też dość długo W podstawówce chciałam być psychologiem i pomagać ludziom Dlaczego miałabym sobie nie poradzić?! Boję się, że będzie mi ciężko przestawić się, że nagle wszystko jest po angielsku, albo że niewiele będę rozumieć
Evitka jak nowa praca w szkole? Satysfakcjonuje Cię? Narazie jesteś na stażu czy jak bo z tego co kiedyś usłyszałam (albo mi się przywidziało) to pierwsze jest rok stażu
Annemon muszę się zmobilizować do systematycznej pracy bo ja jestem troszkę typem lubiącym zostawiać wszystko na ostatnią chwilę trzeba będzie zmienić swoje upodobania Przedmiotów mam 15 na pierwszym roku, z czego 7 jest z bloku praktycznej nauki języka a reszta to: metodyka, pedagogika, Historia GB, Wiedza o GB, Wstęp do językoznawstwa, gramatyka opisowa, wstęp do literaturoznawstwa i lektorat języka obcego (chciałabym hiszpański chociaż nie znam ani słowa. Uczyłam się niemieckiego ale nie lubię go strasznie)
Ja anglistykę wymyśliłam sobie też w podstawówce w 5. klasie, gdy zaczęłam uczyć się angielskiego. Na studiach też na początku nie rozumiałam wszystkiego, co mówią wykładowcy. Przyzwyczaiłam się do tego systemu nauki po jakichś 2 miesiącach. To kwestia praktyki.
Tak, pierwszy rok pracy w szkole to staż.
Faktycznie na 1. roku jest sporo przedmiotów, też miałam ok. 15 (dokładnie nie pamiętam, bo to było 9 lat temu). Na lektoracie pewnie będziesz uczyć się języka obcego od podstaw, więc możesz wybrać hiszpański, o ile jest taka możliwość. A propos niemieckiego, też go nie lubię.

Cytat:
Napisane przez wilhelmina Pokaż wiadomość
U mnie problemów z systematyczną pracą nigdy nie było. Jestem typem pracoholika, więc nie boję się, że z czymś się nie wyrobię na czas Ja na pierwszym roku nie mam wielu przedmiotów i z tego co słyszałam na spec. nauczycielskiej (bo właśnie na tę się wybieram) na pierwszym roku nie jest aż tak ciężko. Aż Ci zazdroszczę tych dwóch lektoratów!!! ja na pierwszym semestrze nie będę miała w ogóle lektoratu (oprócz łaciny). Dopiero na drugim lub trzecim semestrze mogę liczyć na lektorat z francuskiego, ale on będzie i tak trwać króciutko - raptem dwa semestry Szkoda
To b. dobrze, że jesteś typem pracoholika, to może się przydać na tych studiach. Ty pewnie jesteś na studiach uniwersyteckich, więc być może nie masz zbyt wielu przedmiotów na 1. roku. Ja studia licencjackie kończyłam w kolegium nauczycielskim, więc możliwe, że w tych 2 szkołach jest nieco inny system. Przez 1. rok miałam faktycznie 2 lektoraty - języka włoskiego i niemieckiego. Po 1. roku lektorat włoskiego się skończył, chyba dlatego, że zajęcia miały być płatne. Niemieckiego uczyłam się 5 semestrów (do połowy 3. roku), ale niewiele się nauczyłam, mieliśmy mało zajęć w tygodniu i zawsze naciągaliśmy lektorkę na wcześniejsze kończenie zajęć. Natomiast na uzupełniających studiach mgr na ostatnim roku miałam łacinę.

Cytat:
Napisane przez aisne Pokaż wiadomość
Bez obaw, ja jestem typem, który ZAWSZE robi wszystko na ostatnią chwilę i jakoś dałam radę zaliczyć pierwszy rok, nawet bez poprawki . Ale stwierdziłam, że jednak przydałoby się to zmienić i planuję na drugim roku bardziej wziąć się do roboty . Tylko nie wiem czy coś z tego wyjdzie
Też myślę, że jednak systematyczność nie zawadzi. Ja wolałam sobie oszczędzić niepotrzebnego stresu i starałam się nie odkładać nic na później. Potem to procentowało, więc myślę, że warto.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-19, 20:28   #448
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Studiować filologię angielską...

pierwszy rok pracy nauczyciela to własnie staż.
na razie nie jest źle, atmosfera fajna, nauczyciele pryjaźni, dzieci rózne.
Mam 20h, 7 klas, i jedna to takie diabły których nie znoszę i bym nimi o scianę.... musze ich jeszcze lekko do pionu postawić i jakoś będzie
Zobaczymy jak to będzie na dłuższa metę....
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-20, 07:04   #449
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
pierwszy rok pracy nauczyciela to własnie staż.
na razie nie jest źle, atmosfera fajna, nauczyciele pryjaźni, dzieci rózne.
Mam 20h, 7 klas, i jedna to takie diabły których nie znoszę i bym nimi o scianę.... musze ich jeszcze lekko do pionu postawić i jakoś będzie
Zobaczymy jak to będzie na dłuższa metę....

Ja nie mam za cholerkę cierpliwości do dzieci. Nie wiem, jak sobie poradzę z praktykami w podstawówce Ale póki co wolę o tym nie myśleć.
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-20, 08:51   #450
centipede
Zadomowienie
 
Avatar centipede
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 055
Dot.: Studiować filologię angielską...

Ja się najbardziej będę bała praktyk w gimnazjum Sama byłam w gimnazjum i wiem co tam się dzieje! Wolę podstawówkę a cierpliwa chyba jestem okaże się jak będę mieć praktyki
__________________
Dominiczka jest już z nami
25.05.2012r.
centipede jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:01.